E f chten voor beoefening van ver- de sportspelen, als kegelen, kol- jarten. enz., ten einde meer ho rs te krijgen en het gezellig l ijn te bevorderen. Met alge- temmen werd deze vereeniging bt en onder luid applaus ge- „Sportclub Hertog Hendrik", is is er een voorloopïg bestuur i. Het is te hopen, dat vele le- k zullen aansluiten. re» middag omstreeks half vijf p het Donkere Spaarne een dat voor een bleekerswagen ge- n was, op hol. In zijn vaart ket een kinderwagen omver, een klein meisje was gezeten. dje verder bracht een schippers pet paard tot staan. De wagen ernstig beschadigd. Woning-coperatie. dagavond trad voor ..Eigen alhier Prof. M. W. F. Treub nsterdam on met het onder- Woning-coöperatie/' is niet zonder voordacht d'at Treub spreekt van woning- atie en niet over bouw-coö- men moet deze twee wel de eerste is een ver- •coöperatïe, de tweede een «rerking van producenten, welk stelsel men ook wil dat is het hoofddoel der die te zamen <raan werken, ten zorgen voor billijken pri js r hun zin geschikte woning ;e.n, want woningvereenigin- n uit den aard der zaak ver- igen van een zekere klasse latschappij. tweede vraag is welk neven- 1 men wanneer men geschik ingen heeft voor een norma- ijs, nastreven. Als er geen ioel bestond dan zou de ge- coöperatie een vrij omslach- ddel zijn. heeft gemeend dat het doel oest wezen ieder eigenaar te worden van de woning die woonde. •rvaring echter heeft geleerd altijd onoverkomelijke be- hiervoor zijn. der grootste bezwaren is b. dat wanneer de waarde van ond niet st'irrt en de bewoner zen moet hij moeite zal heb- jn lidmaatschap van de hand meer iemand sterft dan de verdeeling der afbetaalde )k moeilijkheid en zal men ik moeten overgaan tot ver- nog erger bezwaar is dat ükwijls met een betrekkelijk •ijke winst het huis gaat ipen aan iemand, die de be- ig heeft om, wanneer hij door 'ing van het nog onbetaalde Ite eigenaar is geworden, het huis een gansch andere Timing te geven dan aanvan- de bedoeling was, of huisjes- r gaat worden, n is dus gaan inzien dat men imerhand moet afzien van het )m de leden eigenaar te doen 5n, en bij de moderne wo- ioöperatie is het thans een ran uitgang waaraan niet ge- imag worden, dat de leden individueel eigenaar worden, li' wat als dit standpunt i verlaten wat is dan thans ijkomend materieel voordeel? is b. v. ditde vereeniging teginnen een normalen huur- te vorderen en als er winst ikt is. dit te brengen in min- l van huuror;;s wat echter oordeel van zeer geringe be- lis is. voordeel van groote beteeke- de zoogenaamde winstspaar- waarbij men te zamen lang- ■hand geldschieter wordt voor ile waarde der huizen. Men luid aan derden volkomen is echter zorgen dat wanneer st, de obligaties regelmatig ;n uitgeloot en wel zóó, dat worden uitgeloot de obligaties tonder, dan die van de obliga- d naam, en ten slotte zou men a tot die van de leden, als de eel en zoo exorbitant groot groote voordeel van deze re- is dat hierbij nooit iemand dueel eigenaar van het huis en hierbij vervallen alle :n die dit systeem kenmer- igenomen dat men van deze ipes uitgaat moet men nog 5 zaken in aanmerking ne- zooals een eenvoudig, goed j?. de finantieele en techni- sontröle. Die finantieele con- :S van zoo groot gewicht om- geling van de jaarlijksche af ving van zoo groot belang is. i.slotte bleef spreker stilstaan "kwestie der winstverdeeling. moet natuurlijk een reserve- stichten, waarbij men tegen gziene voorvallen verzekerd ten klein winstaandeel moei >n gegeven aan het bestuur e commissarissen en direct eld onder de leden in rente- de waarde papieren, fineer on deze wijze de coöpe- wordt gedreven, dan heeft nderdaad samenwerking, dus ran het begin af aan het indi- el eigenaar worden te verla- te vermijden dat leden kun- uittreden met zich medene- een s-edeelte der eigendom- Wanneer Haarlem nu dezen n weg gaat volgen, dan zal ran Haarlem met eere kunnen ;en dat het is de eerste *daats n deze coöperatie bloeit, ma werden photo's en plan- -an ..Bosch en Vaart," eene woning-coöperatie op deze gronden gevestigd, ter bezichtiging gesteld, terwijl een bouwkundige inlich tingen verstrekte. Kamermuziek. De tweede der vier kamermuziek avonden van het kwartet-Robert on de heeren Zalsman en Van Breemen mag haast wel een evenement in ons muzi kaal leven heeten. Was het program ma op zichzelf reeds van meer dan ge woon belang door de verschillende no viteiten die het vermeldde ook de uitvoering zoowel der vocale als instru mentale nummers beantwoordden aan hooge eischen. Allereerst werd onze belangstelling gevraagd voor de So nate voor piano en viool van den jeug digen Groninger Kor Kuiler, die zich in dit opus een componist toont van niet alledaagsch talent en reeds groote ze kerheid in het beheerschen der muzi kale vormen. De sonate sluit zich aan bij de bekende werken in dit genre van Gade en Grieg zonder aan het door deze meesters gegevene iets van be lang toe te voegen. Zij is over 't geheel mooi van klank, rijk aan natuurlijke melodie en degelijk van bewerking. De heeren Robert Snr. en v. Breemen had den zich met blijkbare liefde in het werk verdiept en gaven er een repro ductie van die den in de zaal aanwezi gen componist tot voldoening en dank baarheid zal hebben gestemd. Door dit werk van een jeugdigen kunstbroeder in zijn repertoire op te nemen heeft zich de heer Robert weer van zijn meest sympathieke zijde getoond in den geest druk ik hem daarvoor de hand. De heer Kuiler werd aan het einde van zijn werk door de toehoor ders hartelijk toegejuicht, waarvoor hij in alle bescheidenheid zijn dank te kennen gaf. Daarna kwam onze Zalsman aan het woord met een vijftal mooie liederen van Brahms. De zanger was dezen avond uitmuntend gedisponeerd en zong met een warmte die zich al heel spoedig aan zijn auditorium meedeel de. Men luisterde met klimmende vol doening naar ieder nieuw lied, en toen hij, na een korte pauze, weer op het podium trad, nu met drie liederen van Hollanders, had hij onmiddellijk weel de aandacht geboeid en mochten de drie betreffende componisten zich ge lukkig rekenen den zanger in zulke Zondagsstemming hunne muzikale ge dachten te hooren vertolken. Het „Os- terlied" van Kor Kuiler jleed zicli bij deze natuurlijk-innige voordracht ken nen als een warm en waardig geschre ven zangstuk, vol stemming en groot van effect. Aan stemming en vooral ook aan innige expressie ontbreekt het Willem Landré's „Traumbild" even min toch had ik nog liever dan dit, het eerste lied van hetzelfde onlangs bij Noske te Middelburg verschenen drietal gehoord, omdat daarin de com ponist wat meer ruimte heeft om zijn beduidende en eigenaardige begaafd heid te ontvouwen. Evenwel spreekt ook het hiep voorgedragen lied duide lijk genoeg van de gevoelsfijnheid en het delicaat uitdrukkingsvermogen van zijn auteur. De eer in dezen bond de derde te zijn viel aan ondergetee- kende te beurt, wiens „In 't Woud" mede voortreffelijk werd weergegeven waarvoor hierbij mijn welgemeen de n dank. Tot slot van den avond kregen we Schumann's Piano-kwartet op 47. In dit heerlijk frissclie werk toonden zich de uitvoerenden de heeren Robert Snr. en Jr., De Maaré en v. Breemen van hun meest artistieken kant. Het samenspel was gewoonweg voorbeel dig en ook aan kleur en gloed geen ge brek. Alle instrumenten ik herinner hier alleen aan de door viool, alt en cello om beurten heerlijk gezongen melodie in het Andante cantabile werkten tot een indrukwekkend ge heel samen en zoo moest het werk wel op hoogst bevredigende wijze den inte ressanten avond besluiten. Den 'heer Henk v. Breemen mag ik hier nog wel eens afzonderlijk geden ken zijn taak was wellicht de zwaar ste maar zeker de meest omvattende en hij heeft ze van 't begin tot het ein de met rustige zekerheid, xnct volkomen meesterschap volbracht. Met voldoening zij ten slotte vermeld dat de bovenzaal ditmaal dicht bezet was met belangstellende toehoorders. PHILIP LOOTS. Gisteren (Dinsdag) werd door de Commissie van tzoeicht over het ge sticht „Meercnberg" in het gebouw „Weten en Werken", aanbesteed: de levering van verschillende manufac turen, schoenen, petten, karpetten enz. ten behoeve van dat gesticht. Ingekomen waren 25 biljetten. De levering is gegund als volgt: H. J. Koehorst, blauw baai 0.86, grijze sajet 1.40; J. v. Aalst, Amsterdam bedspreien 3.28, dril voor patiënten 0.46, gestreept dril 0.30, gr ze kanefas 4.37, zwarte idem 4.37, Eng. leer 0.68, katoen voor jakken 0.254; A. G. Wil link,, Amsterdam, blauw boezelaars bont 0.31§, molton dekens 1.45, ever- Jast 0.56, katoen voor hemden 0.20, ongebl. katoen no. 2, 0.09^, katoen voor gord nen 0.34, linnen voor vaat doeken 0.24, neteldoek 0.36, regatas 1.754 tafel zeildoek no. 1, 1.21, idem no. 2. 0.55; A v. Dantzig, Rotterdam, boe- zelaarsbont (fantasie) 0.32/4, ongebl. katoen no. 1, 0.13/4, bedkleedjes 1.094 theedoeken 6.25: J. Regout en Co.. Maastricht wollen dekens no. 1, 3.05, idem no. 2, 2.85; Terkuijle en Co., Enschede, dril voor broeders 0.39^, molton voor mannen 0.31, idem voor vrouwen 0.44t mankinet 0.21; J. I). Maks, Amsterdam, grijs damast 0.90; Vroom en Dreesman, Haarlem, katoen voor lialsdooken 0.224; A. van Roo en Zoon, Hilversum, tapijtgoed 0.92; B. J. van Liemt, Haarlem, cocosmat 0.82; J. C. Haan Haarlem, groote karpetten 8.14f, kleine idem 4.07, tafelkleedjes 2.09|; v, Hartrop en Zoon, iLeiden, zwax-te sajet 1.35; Muller en Zoon, Am sterdam, petten 0.684: J. Smits, Din gen, schoenen 692.50; A. v. d. Laan en Co., Haarlem, handdoeken 982.50, ser vetten 131.tafellakens 79.20. bed- lakens 4937.sloopen 344.C. J. v. d. Berkhof, Utrecht garen, band en knoopen 740.bombazijn en blauw matrassen-linnen nog niet gegund. Kantongerecht. Zitting van 21 November. Uitspraken. Een vijftal jeugdige knapen hadden op een Zondag der vorige maand tij dens eene godsdienst-bijeenkomst voor kinderen in het gebouw van het Leger des Heils in de Schachelstraat, tegen de deur getrapt, zoodanig dat deze be schadigd werd. Van de vijf knapen was slechts één verschenen, die beweerde, dat zij dit gedaan hadden, omdat hen de toegang tot de bijeenkomst werd ge weigerd. Om die redenen waren zij boos geworden en hadden daarom ge meend hun kwaadheid op de deur bot te vieren. Voor dit feit werd tegen ieder f 1 boete of 1 dag gevorderd. Door de politie is tegen 3 jongelieden van 18, 19 en 20 jaar proces-verbaal opgemaakt wegens het opzettelijk ver storen van eene godsdienstige bijeen komst in het gebouw van het Leger des Heils aan de Schagchelstraat. Op het eerste concert van de Bach- vereeniging, op Dinsdag 27 November e.k., zal, naar het kunstminnend pu bliek met genogen zal vernemen, zich doen hooren, mevrouw Erika Wede- kind, Hof-operazangeres uit Dresden, een van de beroemdste zangeressen van Duitschland. Deze zangeres zal dien avond voor het eerst in Nederland optreden, en ongetwijfeld door hare schoone gaven, bewondering afdwin gen. Voorts doen wij opmreken, dat tot beter begrip van de orchest-werken welke voor het eerst worden ten ge- hoore gebracht, in de tekstboekjes voortaan korte toelichtingen zullen worden opgenomen, zoo noodig voor zien van beknopte notenvoorbeelden, welke boekjes daardoor meer overeen komst zullen hebben mt de muziek- programma'se algemeen in Duitsch land gebi-uikt wordende. Heemstede. Mej. KnavenCoppens heeft tegen 1 Januari a. s. ontslag aangevraagd als Gemeentevx'oedvrouw alhier. Benrxeboek. Heden waperde van veler woning de driekleur ter eere van een bezoek van den Bisschop van Haarlem, die heden de stichting van het „Heilig Hart" be zocht. Het is heden juist 100 jaar gele den, dat deze orde in het leven werd geroepen, en dit jubileum werd door de Stichting waardiglijk herdacht. Zoowel in- als uitwendig was eene pas sende versiering aangebracht, terwijl hedenmorgen in de kapel een dienst werd gehouden, die door veel heex*en en dames van elders werd bijgewoond. De heer M. van Daalen, die hier ge durende eenigen tijd de functie van tijdelijk onderwijzer waarnam, is de finitief benoemd als onderwijzer te Assendelft. Vogelenzang. Op het landgoed „Woestduin" is men druk bezig om de renbaan die daar zal worden aangelegd, in orde te maken althans de noodige maatregelen daar toe worden genomen. Een zeer groot aantal zware boomen zijn reeds geveld, en nog zeer veel gemerkte zullen het zelfde lot ondergaan. Het is wel jam mer dat hetschoone buiten, dat vooral door het zware geboomte zoo mooi was, zoo veel van zijn aantrekkelijks zal moeten missen. Gelukkig heeft de kunstschilder Frans Courtens die hier indertijd wooxx de, de ïxiooiste plekjes op het doek ver eeuwigd. Sport en Wedstrijden. Schermen. De uitnoodigingen zijn verzonden voor het wapenfeest en de internatio nale wedstiïjden, Zaterdag 29 en Zon dag 30 December bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van den Nederl. Scliermbond in het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam te geven. Het programxxia vermeldt Zaterdag 29 December, 's morgens 10 uur, opening van het feest door het be stuur van den Nederl and schen Scherm bond voorwedstrijden op degen (proe ven voor den schoonheidswedstrijd) kci-ps-wedstrijden op sabel, 's Middagg te half 2 uur. ontvangst door de feest- connxxissie. 's Middags te 2 uur, schoon heidswedstrijd op degen, 's Avonds te 8 uui', groot assaut eix concert, waarna bal. Zondag 30 December, 's xxiorgens 10 uur. a. Korpswedstrijden op geweer b. Internationale wedstrijden op de gen 's middags te half 2 uur Matinée; internationale wedstrijden op sabel. 's Middags te 5 uur. Uitreiking der pi-ijzen aan de overwinnaars. De prijzen zullen bestaan uit gou den, verguld zilveren en zilveren me dailles, fraaie kunstvoorwex-pen en bo vendien voor den schoonheidswed- strijd degen, le prijs 100, 2c pr. f 25 internat, wedstrijd degen, le prijs f 75, 2e pr 25internat, wedstrijd sabel, le prijs 50, 2e prijs f 25. Voetbal. In de westelijke le klasse is de span ning weer vermeerderd door het ge lijke spel van H. V. V. en Velocitas en de overwinning van R. A. P. te Leiden. De geelzwarte Hagenaars staan nu minder vast op de le plaats dan tot nog toe en voor Velocitas en R. A. P. zijn de kansen gestegen, voor Ajax echter tot pl. m. nul gedaald. H. B. S. heeft zich op haar plaats weten te handha ven door een gelijk spel met het Rot- terdamsche Sparta, dat zich maar niet kan opwerken. Rapiditas was al even min gelukkig te Haarlem waar zij van de roodbroeken met 63 klop kreeg. Meer en meer hegint het er op te lijken alsof de 2 Rotterdamsche clubs het uit zullen moeten vechten voor de laatste plaats. In de oostelijke comp. blijft de strijd tusschen de 4 leiders even interessant, Vitesse heeft te Enschedé een leelijken klap gekregen terwijl Victoria's kan sen door het gelijke spel met Hercules te Utrecht weer gerezen zijn. P. W. staat op 't oogenblik bovenaan. Voor hoelang? F. Th. H. Stand Westelijke le klasse. Club. o O o e 3 o tL r* 3 H. V. V. 6 5 29 6" 11 1.83 Velocitas 5 3 2 0 13 5 8 1.60 Ajax 6 3 2 1 15 6 8 1.33 R. Al P. 5 3 0 2 6 4 6 1.20 H. B. S. 6 1 3 2 5 16 5 0.83 Haarlem 6 2 0 4 13 20 4 0.66 Rapiditas 5 0 1 4 6 14 1 0.20 Sparta 5 0 1 4 3 19 1 0.20 Oostelijke le klasse. Club. f O <J r P. W 5 2 3 0 20 10 7 1.40 Hercules 5 o 3 0 15 8 7 1.40 Victoria 5 2 2 1 20 9 6 1.20 Vitesse 5 3 0 2 17 12 6 1.20 Go-ahead 5 1 2 2 11 22 4 0.80 Quick 5 1 1 3 10 19 3 0.60 D 4 0 1 3 3 15 1 0.25 Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men séint ons uit den Haag: De algemeene beraadslagingen over hooggerechtshof is gesloten, en arti kel 1 aangenomen met 56 tegen 12 stemmen. 7>. A. S. 35.-ambtenaren. Te Amsterdam werd Dinsdagmiddag een vergadering gehouden van den Bond van Z. A. S. M.-ambtenaren, on derleiding van den heer Jac. Post. Ver tegenwoordigd waren de afdeelingen 's-Gravenhage. Amsterdam, Utrecht, Arnhem, Den Helder. Rotterdam en Haarlem. Groningen was met kennis geving afwezig. De voorzitter deelde o.a. mede dat er wel ook te Antwerpen een vereeni ging van Z. A. S. M.-ambtenaren is ge sticht, echter is nog geen zekerheid verkregen of deze vereeniging zich bij den Bond zal aansluiten. Drie leden van het hoofdbestuur zijn naar België gegaan om ook daar de belangen der spoorwegambtenaren te behartigen. Deze afgevaardigden ver kregen dat de Belgische bladen eene oproeping zullen plaatsen aan de in België verblijvende spoorwegambtena ren en artikelen zullen opnemen waar in hoofden van industrieele onderne mingen zullen worden aangespoord uit gezette Z. A. S. M. ambtenaren aan be-, trekkingen te helpen. Het hoofdbestuur dringt aan op spoe dige invulling en opzending van de schade-staten, waarvan een verzamel- staat zal worden opgemaakt en gezon den aan het Britsche departement van buitenlandsche zaken met den eisch om schadevergoeding. Mr. De Vries, rechtsgeleerde raadsman der vereeni ging heeft zich omtrent deze opzen ding verstaan met het Nederlandsche departement van buitenlandsche za ken dat daarvoor zal zorg dragen. De heer Van Oostveen stelt voor, dat leden die de schadestaat hebben in gevuld en ingeleverd en daarna hun lidmaatschap hebben opgezegd, geen recht zullen hebben op een eventueel te verkrijgen uitkeering. De voorzitter amendeert dit voorstel in dezen zin dat van een eventueel te verkrijgen schadevergoeding bij die personen zal afgetrokken worden de contributie die ze nog hadden moeten betalen, waren ze lid gebleven. De heer Jansen geeft in overweging omtrent de door den neer Oostveen aan hangig gemaakte zaak rechtskundig advies te vragen van den adviseur der vereeniging. Aan het hoofdbestuur wordt opgedragen een dergelijk onder zoek in te stellen, waarop de voorstel len op de volgende vergadering op nieuw ter tafel zullen komen. Verder wordt bepaald dat*elke af- deeling op 21 leden of een onderdeel daarvan 1 afgevaardigde naar de bonds vergadering kan zenden, dat leden van het hoofdbestuur op deze vergadering recht van steining hebben en dat om het jaar twee leden of drie leden van het hoofdbestuur aftreden die herkies baar zijn. Omtrent een aanvraagbureau bij vacaturen wordt aangenomen het voor stel De Haas, dat het Bondsbestuur meedeelt aan de afdeelingsbesturen bij welke werkgevers vacature bestaan. Op het oogenblik bestaan er 8 afdee lingen, te weten: Den Haag met 72 le den, Tilburg 25, Helder 28. Amsterdam 237, Groningen 28, Utrecht 66, Arnhem 32 en Rotterdam 61. Besloten wordt omstreeks half De ceinber te Utrecht een algemeene le denvergadering te houden. Zooals men weet, is het personeel van de Z. A. S. M., dat in 1898 on 1SJ9 aangenomen is, thans ontslagen. Deze heeren hebben te kennen gegeven, dat zij gaarne zagen dat het Bondsbestuur een schrijven richtte tot de directie, waarbij verzocht zal worden dat ge noemde personen blijven verbonden aan de Maatschappij, echter zonder salaris. Hierna wordt de vergadering geslo- te». Te Egmond aan Zee werd Dinsdag bij de Prins Hendrik Stichting plechtig ingewijd het Wertheim Paviljoen, ge sticht uit een deel der gelden, die na den dood van den heer A. C. Wertheim werden bijeengebracht, ter eere van de nagedachtenis van den man. die op zoo menig gebied blijken had gegeven van zijn medegevoelen voor allen, die op een of ander gebied hulp behoefden. Acad. examen. Utrecht. Kerkerl. voorber. cx. de heer J. A. ten Bokkel Huinink. Can. wis- en natuurk. de heer C. Kok. Leiden. Geslaagd voor het cand.-ex. in de rechten de heer J. J. Krantz. Esterhazy bevindt zich, volgens eene mededeeling van „Het Vad." te 's-Gravenhage. Protestaa tenbond. De leden der afd. Haarlem van den Ned. Protestantenbond verga derden Dinsdagavond in het Bonds- gebouw. Uit de rekening en verantwoor ding door den Penningmeester der afdeeling en door de rekenDlichtige commissiën, bleek dat de finan tieele toestand vru bevredigend was. Verder werd gewijzigd het regle ment van de commissie voor de Bibliotheek en tot leden dier com missie herkozen de heer Heilo, en gekozen de heeren Lust, Linck en Smits. Tot Voorzitter der afdeeling werd herkozen Mr. H. P. L. de Kanter; tot leden der commissie voor gods dienstonderwijs werden herkozen de heer Mr. Th. de Haan Hugen- holtz; tot idem voor de lezingen de heeren F. H. Smit en A. Tit; tot idem voor de wijkverpleging Mr. de Kanter als voorzitter en Mej. L. de Clercq van Weel. als secre taresse. De heer Tersteeg bracht verslag uit over de algemeene ver gadering. Ook de verslagen der commissiën werden met belangstel ling aangehoord. Ten slotte werden uitgeloot de aandeelen 28, 162, 129 en 157. Haardsteden. Een der wijzigingen, welke in de personeele belasting worden voorge steld, betreft de haardsteden. Als maatregel van billijkheid wordt bij het taiief voor haardsteden het vol gende voorgesteld in art. 16, par. 2 „Met afwijking van de vorige para graaf bedraagt de belasting wegens de haardsteden van perceelen en gedeel ten van perceelen, uitsluitend in ge bruik als openbare badinrichting, als klooster of als inrichting tot huisves ting van ?.iekenverplegers of zieken verpleegsters, jaarlijks f 1 voor iedere haardstede. Deze bepaling geldt ook voor de haardsteden van perceelen en gedeel ten van perceelen, vallende onder art. 11; par. 2, of onder art. 33, par 1". GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 21 No vember I960, des namiddags ten 1 1/4 ure. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig bij den aanvang der zitting de heeren Van Styi-um, Klein, de La- noy en van Lennep. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stuk ken. A. dat is gesteld in handen van B. en W. oxn advies: le. een voorstel van den heer Dr. II. D. Tjeenk Willink en drie andere leden van den raad inzake vergrooting van de raadszaal of bouw nieuwe zaal. 2e. Een adres van C. Hulsebosch en Zn., houdende bezwaren tegen het wegruimen der stadspompen, waar door zij in hun bedrijf (glazenwassche- rij en puiwasscherij) zeer benadeeld worden. 3 3e. Een adres van C. Meyer, houden de verzoek hem een gedeelte grond aan de Oude Raamstraat in huur af ie staan. B. dat is ingekomen: le. Een vorstel van. den heer W. A. J. van de Kamp en 5 andere leden van den Raad om aan den R. K. Volksbond voor de Teekenschool een subsidie toe te kennen van f 150; 2e. Een schrijven van den heer S. Roog, houdende mededeeling, dat hij ontslag neemt als lid der Commissie van vokrbereiding voor de oprichting der gemeente-gasfabrieken. 3e. Een schrijven van de wed. J. Bak ker—Stubbs, houdende dankbetuiging voor de haar verleende toelage. ie. Een schrijven van H. J. Bouman, houdende dankbetuiging voor zijne be noeming tot armen-opzichter. 5e. Een zevental processen-verbaal van afkeuring van vleesch als zijnde ongeschikt voor de consumptie. 6e. Een schrijven van den heer J. II. van Oven, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot directeur van het openbaar slachthuis. C. dat blijkens ontvangen bericht van de Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. de uitkeering aan deze ge meente krachtens art. 1 der wet van 21 Mei 1897 (Stbl. no. 156) voor het jaar 1900 is berekend op 194,129,07 naar de uitkomsten van de jongstleden ge houden volkstolling, welk bedrag de Minister van Financiën als definitief Vast wenscht te beschouwen, en dat B. en W. naar aanleiding daarvan be richt hebben, dat door deze het in art. 8 der wet bedoelde'beroep niet zal wor den ingesteld, vertrouwende dat daar tegen bij den Raad peen bezwaar zal bestaan. D. dat met ingang van 1 Januari e.k. op verzoek eervol ontslag is verleend aan H. J. Bouman als klerk ter gemeen te-secretarie. E. dat door den Commissaris der Ko ningin in de provincie Noord-Holland zijn benoemd tot buitengewoon ge meento-veldwaehtor de agenten va» politie 3e klasse K. Pleister J. Wannin gen, A. Wagenmaker. R. Pronk. M. Gooi en P. M. Eynwachter. PUNT 2. Voortgezet wordt de behandeling over het nieuwe reglement van orde. en de daarmede in verband staande amendementen en voorstellen van B. en W. en van enkele raadsleden. Aan de orde komt art. 11, o. a. bepalende, dat na het openen van iedere vergade ring zoo mogelijk de notulen der voor gaande door den voorzitter aan de goedkeuring van den Raad onderwor pen worden. Door de h.h. Modoo e.a. is voorgesteld om het lezen der notulen bij den aanvang af te schaffen. Art. 11. Reglement van orde. Amen dement-Speelman aangenomen. Art. 12 Regl. van orde, amendement- Schram verworpen met 3 stemmen voor. Art. 13 Reglement van Orde. Amend, v. d. Kamp, het woord resumptie te vervangen dooi; een Hollandsch woord, verworgen- Art. 14 tot en met 27 (amend. H. D. Kruseman aangenomen) en art. tot en met 40 aangenomen. (Ongecorrigeerd.) Hedenavond is bet ver volg van dit verslag nog te verkrijgen aan onder staande adressen De heeren H. N. MUL, Kruisstraat 25. D. J. v. d. WILK. Gr. Houtstraat 94. B. DE MINK. Spaarnwouderstr. 73. L. Th. SWAALF. Berckheydestr. 17. D. BIJL Jzn., Kamperstraat 19. C. VINK, A. L. Dyserinckstraat 15. J. UILENBURG. Oranjestraat 17. Aan onze Bureaux, Kampersingel 70. Weerbericht. VERWACHTING matige Zuidoos telijke wind, bewolkt, nachtvorst, wei nig verandering in temperatuur. Laatste Berichten. De aankomst van President Kruger. (DIENST VAN HET BUREAU HOL- LANDO—BELGE VOOR „HAARLEM s DAGBLAD") MARSEILLE. 21 Nov., 8 uur 's mor gens. De „Gelderland" is nog niet ge signaleerd. Dr. Leyds. tie Transvaal- sclie gezant wachtte den geheelen nacht de aankomst van Kruger af. Het is regenachtig weer. PARIJS, 21 Nov. (R. O.) Een te- i'egiram uit Marseille van gister avond 7 uur aan het ..PctitJour- nal" zegt, dat de Gelderland 30 mijlen vtin de kust is gesignaleerd, met matige snelheid zijn koers ver volgend. Dr. Leyds heeft machtiging ge kregen aan boord te gaan. Een telegram uit Marseille aan de Matin" zegt. dat het weder verschrikkelijk is; men vreest dat een storm zal opstjeken, die de aankomst van de Gelderland zou kunnen vertragen. MARSEILLE, 21 Nov. (R. O.) Te 8 uur hedenmorgen was de Gelder land nog niet gesignaleerd, hoewel het schip te 9 uur moest aankomen. De Quai de la Gueletta was bijna verlaten. De regen, die den gehee len nacht had aangehouden" viel met groote hevigheid. De versie ringen zijn in bedroevenden toe stand. De vlaggen en draperieën van rood fluweel zijn doornat; een plas water bedekt het tapiit op de plaats waar President Kruger moet aan wal stappen. De lucht wordt steeds meer bewolkt, het is onmo gelijk iets te zien, zoo dik de mist is. Er zijn zeer afdoende politie maatregelen genomen; de troepen zijn geconsigneerd in de kazernes. Enkele afdeelingen zijn vei-borgen in openbare gebouwen, voorname lijk in het paleis van justitie, dat dicht bij het Engelsche consulaat gelegen is; maar alles doet voor zien. dat zij zich niet zullen behoe ven tevertoonen. Het gerucht loopt, dat de Gelderland niet voor uur in den namiddag zal aankomen. De zee is zeer woest, waardoor de gang van den kruiser wel vertraagd zal worden. 3£arktnieuws. Haarlem, 21 Nov. Op de heden alhier gehouden kaas markt waren aangevoerd 22 stapels kaas, te zamen 2313 kazen, wegende 5807 KG. Hoogste pr. 30.—, laagste pr. 15.— per 50 KG. 1 Koe f 140.20 N. Kalveren 16 a 9. 36 Schapen 27 a 17. 12 Lammere» 13 a 11. 2 Paarden Amsterdam, 20 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesclie Dokkumer Jammen 2,50—3.10. Zaaiers f 1,85— f 1,90, Blauwe f 2.40—2,60. Hailemers 1.751.80. Zeeuwsche Spuische Jam men 2.50—1. Poters 1,301.60. Flak- keesche f 2,50—2,80. Blauwe 2.90— /3,10, bonte f 3,10—3.30, Geld. Blauwe f 2—2,40. Pruisische Hamburgers f 3.80 I 2.20- Ypoldcr Jammen f 2.o02,5. Westlandsche Zand 3 f 4.o0 per Hl. Schiedam, 20 Nov. Noteenng Makelaars 11.75. Jene ver f 15,75, Amst. Proef 17,25, Beurs- comniissie 11.50. Stemming vast. Ru- «v Spiritus 8,25, ƒ83.8. S|Wc!ing.Com missie f 1.60.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3