Magazijn van Gastoestellen. fc/oor mdew wai! Tweede Blad, Haarlemschs Gasfabiek. Pb.oto BOEKEN met cn zonder Prachtbanden. bejioorende bij D&jgbflad" van Doi derdag» 29 Not. 1900. No. 5344 Officieele Berichten. BURGEMEESTER EN WETHOU DERS van Haarlem, Gelet op art. 6 der Hinderwet; Doen te weten, dat van heden op alle werkdagen, van des voormiddags 10 tot des namiddags 4 uur, tot 11 De cember o.k. 's namiddags ten 1 ure, te gemeente-secretarie (7de Afdeeling) tor visie is nedergelegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijlagen van He ringa Wütlirich, om vergunning tot uitbreiding van eene inrichting tot op wekking van electriciteit in het per ceel aan de Schoutensteeg no. 6; door bijplaatsing van een gasmotor 2o. van G. C. C. Reeser Jr. om ver gunning tot oprichting van eene gom- wasschcrij, waarbij als beweegkracht een gasmotor zal worden gebezigd, in het perceel aan den Phoenixsteeg no. 1. en dat op den veertienden dag na lie den, zijnde 11 December e.k., en wel des namiddags ten 1 ure op het Raad huis dor gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten overstaan van het gemeentebestuur of een of meer zij-, r leden bezwaren tegen het resp. uitbreiden cn oprichten dier inrichtin gen in te brengen. Haarlem, 27 November 1900. Burg. en Weth. voornoemd, BOREEL. De Secretaris. Pi:: ACKER. Jen als sociaal-demokratischo afge vaardigden in do regeeringslichamen, maar op het oogenblik is het nadeelig dit uit te spreken. Wat de hoofdzaak is cn moet blijven is: de vakvereeniging neutraal. Stand westelijke le klasse: Stadsnieuws Op Donderdag 6 December a. s. 's morgens 11 uur zal lor provinciale grif fie worden aanbesteed het tweejarig onderhoud van liet provinciaal gouver nementsgebouw aan de Jansstraat, van 1 Januari 1901 tot ill December 1902. Op Donderdag a. s. om 8 uur, zal in .iet Gelieclonthouderslokaal de lieer G, van Er kei van Amsterdam voor de Iiaarlemsche vereeniging van grond- we kers, beiers en opperlieden in een cursus-vergadering spreken over Doel en streven van het nationaal arbeids secretariaat in verband met het alge meen plaatselijk secretariaat. Ovor neutrale Vakve~eeni- gingen. (Slot.) De heer Gerhard, antwoordend, zei iat het meedoen aan politiek door de Engelsche vakvereenigingen hoofdzak- 'ijk daaraan is toe te schrijven, dat het politieke leven in Engeland zich zoo heel anders ontwikkeld heeft dan bv. bij ons, en de kracht der Engelsche vakvereenigingen nog volstrekt niet bewezen wordt door het meedoen aan verkiezingen bv. Wat de Deensche vakvereeniging be treft, spreker gelooft niet, dat omdat in 1871 een paar sociaal-democraten een vakvereeniging slichtten, de so- ciaal-democratjie den bloei heeft be werkt van de Deensche arbeidersbe weging. Spreker gelooft integendeel, dat die het gevolg is van het program dat beoogde om voor betere levens voorwaarden te strijden. Wat de Duitsche vakbeweging betreft, naast hetgeen Troelstra heeft aangehaald, nl. dat de vak beweging socialistisch moet blijven, kan spreker uitspraken aanhalen van mannen als Bebel bv., die voor neu trale zijn Over Nederland sprekend, betoogde spr., dat dei vakvereenigingen zich strikt moeten houden aan het vak-pro gram. Arbeiders die voor het grootste deel nog behooren tot de lauwen, de onverschilligen kan men niet trekken tot de vakbeweging, wanneer men ter stond zou willen beginnen met de so- ciaai-demokratische levensbeschou wing, doch men moet beginnen met op hun eigenbelang te werken in den vorm van beter loon en korter arbeids duur, doch wanneer men ze daarvoor niet kan organiseeren, dan kan men ze nog veel minder krijgen voor iets dat nog verder ligt. Spreker verschilt met Troelstra van opinie over de vraag of men aan den aanvang staat en meent van wel. Spreker verklaarde nog eens beslist at het gelieele verloop der arbeiders beweging een bewijs is voor zijn bewe dat de vakvereenigingen neutraal zijn. Op de vraag hoe hij denkt over alge kiesrecht, meent spr. dat de ar die hun belang bewust- zijn, leerplicht zijn die mannen in de regee te brengen, die hun be zullen behartigen. Dit behoort ot do politiek van elke vakbeweging ook in die richting te v. erken, maar we het feit constateeren, dat iet grootste deel der arbeiders dit nog inziet, dan doet het kleinste deel arbeiders in theorie verkeerd, die ndere helft daartoe te willen dwingen, n de praktijk make elke vereeniging in eigen boezem uit. De mcnschen, ie er in staan, moeten dit beslissen, iet die er buiten staan. Do arbeiders moeten vragen wat zijn caudida- :n, die onze belangen zullen verdedi- en, en dan zullen de arbeiders later el leeren inzien, dat liet de sociaal- zijn, maar laat dat aan 2n tijd over, laat dat ook aan de da- Heemstede. Maandagavond gaf alhier de Too- neelvereeniging „Eendracht maakt Macht", in café Landzicht, toebehoo- rende aan Mej. de Wed. Steenvoorde haar eerste uitvoering in dit seizoen. Ten toonecle word gevoerd „De ver loren Zoon" en het blijspel ,,'t Is mor gen de dertiende". De zaal was flink bezet en dat het een zoo wel als het an der bijzonder in den geest der toe schouwers viel, bewees herhaalde ma len het daverend applaus dat hun ten deel viel, zoo dat de werkende leden met genoegen op dezen avond kunnen terugzien. Na afloop, bleef men nog geruimen tijd gezellig hijeen. De begrooting dezer Gemeente dienst 1901 is door da Ged. Staten goedge keurd in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 35070.353. Bmnebrook. Bij de politie alhier is aangegeven dat ten nadeelo van J. B. uit een schuur.eenig waschgoed is ontvreemd, terwijl bij J. v. G. onder Vogelenzang een paar schoenen en een paar laarzen zijn weggenomen, beiden huizen staan aan de Leidsclievaart. Zandvoort. Door Burgemeester en Wethouders zijn twee bouwplannen goedgekeurd en wel een voor twee villa's aan do Bou levard de Favauge en een voor een win kelhuis niet woning cn smederij aan de Baan, hoek Swalucstraat. Donderdagavond a. s. zal de lieer Dr. Van Ghecl Gildemccster, predikant te 's-IIage, in „Ons Huis" eene lezing houden over Willem III, stadhouder. In de vacature-Nolen zal hij het openbaar lager onderwijs alhier in- plaats van een onderwijzer een onder wijzeres worden benoemd. Vrijdag a. s. zal het Zandvoortschc fanfarekorps des avonds eerie uitvoe ring geven in het Kurhaus alhier. Velsen. Door de Directie der Holl. IJ. Spoorweg Maats, is aanbesteed Het maken van een gedeelte van den. pnderbouw voor de niet: we spoorwegbrug over het Noordzee kanaal alhier. Het laagst werd ingeschreven door den heer M. J. van Hattum te Beverwijk voor 393.000.Het werk wordt uitgevoerd voor reke ning van den Staat. Haarlemmermeer. Aan de Hoofdvaart te Haarlem mermeer, in de nabijheid van 't Hoofddorp, zijn bij verschillende landbouwers, kleine nachtelijke in braken gepleegd. Overal vermiste men kleedingslukken. De politie doet onderzoek. Te Hoofddorp is de winkelier T. v. d. Vlugt, wonende aan den IJ- weg te Haarlemmermeer, een ern stig ongeluk overkomen. Doordat zijn paard schrikte, sloeg het op hol, en werd de veerman uit het rijtuig geslingerd, dat hem over het hoofd ging. Ernstig gekwetst werd hij opsre- nomen en na voorlcopig verbonden te zijn, per rijtuig naar zijne wo ning vervoerd. Beverwijk. Op den len December a. s. her dacht J. P. Spanjaard, brievenbe steller alhier, den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst der Ned. pos terijen trad. Deze dag zal, naar wij hopen, niet ongemerkt voor hem voorbijgaan. Beverwijk krijgt helaas voorloo- pig nog geen telefoon; de loopende concessie is vervallen en oen nieu we is niet aangevraagd. Voor on derscheidene inwoners is het be paald een groot ongerief. Club* O O O y c- 2 S •p p. S r p H. V. V ...7 6 1 0 33 6 13 1,86 Velocitas 6 4 2 0 15 5 10 1,67 R. A. P 6 3 1 2 7 5 7 1,17 7 3 2 2 15 10 8 1,14 H. B. S. 7 2 3 2 11 17 7 1,— Haarlem 7 2 0 5 14 26 4 0.57 Sparta 6 0 2 4 4 20 2 0,33 Rapiditas 6 0 1 5 6 16 1 0,16 In den stand der Westelijke competi tie is weinig verandering gekomen. H. V. V. heeft zich weer vaster op de le plaats gezet door Ajax met 4—0 klop te geven, terwijl ook Velocitas nu een goeden gooi doet naar 't Kampioen schap, door hare nieuwe overwinning op Rapiditas met 20. R. A. P. is door 't gelijke spel te Rotterdam en de neder laag van Ajax op de derde plaats geko men, terwijl II. B. S. de voetbalwereld heeft verbaasd doen staan door de reu zen-zegepraal in Haarlem, en zich meer en meer van hare verliezen begint te herstellen. Haarlem, Sparta en Rapiditas ein delijk strijden verwoed om aan de laat ste plaats te ontkomen. Stand Oostelijke le klasse Club. >p 3 jL f o g 5 P. W6 2 4 0 8 21 11 1,33 Hercules 6 2 4 0 8 16 9 1,33 Victoria, 5 2 2 1 6 20 9 1,20 Vitesse, 6 3 0 3 6 18 14 1.— Go-Ahead6 2 2 2 6 13 23 1.— Quick 6 1 2 3 4 10 20 0,G7 U. D5 0 2 3 2 4 16 0.40 In het oosten blijven P. W., Hercules en Victoria om den voorrang strijden, Vitesse en Go-ahead bewandelen den gulden middenweg, terwijl de strijd om de laatste plaats voornamelijk ge voerd wordt tuschen Quick en U. D. Redvers Bulier tot pair zal worden ver heven en den titel zal krijgen van „lord Buller of Ladysmith." Wij vinden deze onderscheiding on verdiend. Mocht de aanstaande Lord tegelijk met zijn verheffing soms ook zijn wapen willen veranderen, dan ge ven wij bescheiden in overweging, dit aldus te doen: boven een veld van doodsbeenderen verrijzen twee ezels- ooren, verbonden door het woord „Toe- gela." Het wapen zou iets origineels zijn, en voorall zeer toepasselijk. Intusschen aan lord Buller in spe onze eerbiedige gelukwensch. Schipbreuk bij Labrador. De „Saint Olaff" van Quebec met 26 passagiers aan boord heeft Woensdag avond schipbreuk geleden op de kust van Labrador. Alle opvarenden kwa men om het leven. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijK. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeeen. lens 62 j. Glasgow. T. Loog<Kl#k fzn.' 20 j. Behagen. Wed. A- AbspoelWitte' 81 j. Amsterdam. 24. J. J. Wetzol jd., 2, m. A'dam. Wed. M. CathBosma 69 j.' Joure. P. Dierdorp 69 j. Buiksloot. Wed] L. Prins—Veen 71 j. Purmerend. Jhr. A. E. Barnaart 65 j. Vogelenzang. P. J. Koek 51J. Amsterdam. J. PronkGoos 55 j. Warder. 25. P. van den Houten jd. 76 j. Arnhem. Wed. A. J. van Thoor— De Jong, A'dam. J. J. baron Taets van! Amerongen 42 j. Oegstgoest. A. Dorro- paal 69 j. Koudekerk. J. H. Götz 86 j. Nijmegen. Wed. K. PrinsSchuurman 77 j. Andljk. Er wordt reeds eenigen tijd schrijft de N. II. C. oolc hier le lande door de dames hockey gespeeld, maar nu wor den er zelfs dames-wedstrijden georga niseerd, en misschien is de tijd niet ver meer, dat we dames-competitie-wed- strijden krijgen. Op 9 December zal in Den Haag 's morgens een Amster- damsch damesteam tegen een Haagsch uitkomen, en op 24 December spelen de Haagscho dames in Haarlem tegen de Haarlcmsche. Artillorie tegen denhagel. Zondag is te Rome een internatio naal congres geopend voor het gebruik van kanonnen tegen den hagel. liet schijnt, dat evenals men door het grof geschut kunstmatigen regen kan verkrijgen, men ook door het ka non de wolken kan uiteendrijven die met hagel belast zijn en den oogst ver woesten. Een duizend afgevaardigden, hoofd zakelijk Italianen, Franschen en Oos tenrijkers wonen dit origineele con gres bij. De heer Rava, ondersecretaris van landbouw heeft meegedeeld, dat het ltaliaansche gouvernement op den berg Ilosa een obssrvatoir zal plaaLscn, dat de nadering van hagelomveer zal aankondigen. Een tentoonstelling, speciaal bestemd voor kanonnen om d^en geesel uit de wolken te bestrijden is geopend. De gedelegeerden hebben ze bezocht. Verscheidene meenen terecht, dat er daar een nuttiger gebruik van het ka non zal worden gemaakt, dan In de i Transvaal en China. Vergiftigd bier. In de hospitalen te Manchester en Sa!ford is een geneesheer tot de ont dekking gekomen, dat de oorzaak der groote sterfte, welke hier in den laat- sten tijd plaats vindt, moet toegeschre ven worden aan het gebruik van ver giftigd bier. Hij heeft nl. bevonden, dat het bier gebrouwen is van hop, welke een bijzondere scheikundige be werking heeft ondergaan, liet blijkt dat er een zekere hoeveelheid arseni cum (rattenkruid) in aanwezig is. In het hospitaal te Manchester zijn er op het oogenblik 300 personen, die aan dergelijke vergiftiging lijden. Pa ar dec sport. He* bestuur van de Alg. Harddrave rij \i reeniging bericht, dat de volgen de data voor haar meetings in 1003 zijn vastgesteld: Oud-Roe;enburgfe (Watergraafsmeer): 28 April, 16 Juni en 25 Augustus. Cruys-Bergen (Bussum) 16 Mei, 28 Juli en 22 September. Het bestuur der Ketmemer Sport club heeft haar meetings vastgesteld 19 Mei, 28 Juli en 22 September. (N. S.) Sport en Wedstrijden. Voetbal. Naar het „Sportbl." verneemt, zal de nieuwe Voetbal-Almanak weinig van den vorigen verschillen. Do volgende club-groepen zullen er in worden opgenomen: H. V. V., Velo citas, Rapiditas en Go-Ahead, alsmede de portretten van de aanvoerders J. v. d. Linde (II. A. P.) en Stole (Sparta). Hesselink (II. V. V.) heeft voor de uit- noodiging bedankt. De „Preussen" komen nu definitief den 30en December tegen een Ncder- landsch elftal, den Clen tegen H. V. V. (beide dagen op H. V. V.'s terrein en den len Januari tegen R. A. P. in Am sterdam. Een commissie uit het Bondsbestuur (daartoe uitgenoodigd door H. V. V.) zal het Ned. elftal samenstellen. In „welingelichte kringen" worden de volgende spelers als candidaten voor de Nederandsche combinatie genoemd: Kramer (Ajax), doelGerth van Wijk Veloc.), en v. d. Linde (R. A. P.) achter; Carli, (H. B. S.), Deibei (Victoria) en de Stoppelaar (Ajax), midden; Offers (Victoria), Hes selink (H. V. V.), Sol (H. V. V.), v. d. Berg (Haarlem) en van Heuckelum (II. B. S.), voor. (Sportblad). I Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. De drukkerij van de sociaal-demo- lu-atische „Leipziger Volkszeitung" is, wegens een geschil tusschen de werk gevers cn het personeel, voorloopig ge sloten. De oorzaak van het geschil schijnt te zijn, dat de directie eenige zetmachines ingevoerd en daarop een aantal werklieden gedaan heeft gege ven. Gemengd Nieuws. Teleurgestelde woratlief- iiebbers. Het volgende had Zaterdagmiddag plaats bij Diuksperloo. Aan het Duit sche Zollamt zou een partij gesmokkel de worst verkocht worden, doen alleen aan Hollanders, omdat men in Prui sen geen Hollandsche witrst meer mag ontvangen. xAan lien, dia voor een koopje de worst wilden machtig worden moest de grensbeambte meedeelen, dat de worst iicel duur kon worden, daar deze niet anders dan met een aLest van den Duitsclnya veearts naar Hal- land mocht worden gebracht. De be ambte zou nu eerst aan den veearts te Bocholt vragen hoeveel deze formali teit zou kosten en tot zoolang moest cle verkoop worden uitgesteld. Teleur gesteld keerden de Hollandsche worst liefhebbers weer naar huis. Een tweede Audrccl©3. In een courant uit Kastamuni (Cey lon) wordt het volgende uteld: Een boer, jagende in een v% oud hoorde het gebrom van een In-er. liij ging op net geluid af en vond bruintje onder een boom met een grooten doorn in zijn poot. Het dier liet den jager rustig den doom uittrekken en betoonde hem zijn dankbaarheid door zijn aandacht te vestigen op een bomn waar een groote hoeveelheid honing was verza- meldi. Onthullingen. Het .Reynold's Journal", het eenig- ste blad dat Zondag te Londen uit kwam, meldt dat binnen enkele dagen de wereld verbaasd zal slaan over een geheele serie buitengewone onthullin gen over de handelwijzen van de Char tered Company. Er is een proces hangende tegen een der voornaamste ambténaren van dozc maatschappij en allo kans bestaat er voor het eindelijk aan het daglicht ko men van de ware geschiedenis van don Jameson-raid. Een welverdiende belooning. In Engeland loopt het gerucht, dat binnenkort de geniale generaal Sir Fen Bellibreuk in Canada. De „Saint Olaff-stoomboot" voor kust handel te Quebec heeft Woonsdag een schipbreuk op de kust van Labrador geleden. Aile personon, 26 in getal, zijn om gekomen. Een grijsaard verbrand. 'Er is nog geen einde aan het afbran den en vernietigen van woonhuizen in Transvaal. Op een plaats werd een ou de man van ongeveer 81 jaar, half lam en bijna sprakeloos, levend verbrand. Het huis werd me-t petroleum begoten en toen in brand gestoken, want de soldaten wisten niet dat er iemand bin nen was. Later, nadat alles afgebrand was, vond men het verminkte bijna on kenbaar lijk, een slachtoffer voor de vrijheid. De oorlog is niet meer een krijg. Het is een groot auto-da-fe. Iedere zucht, iedere traan die er valt, ieder huis dat afgebrand wordt maakt hem nog erger en langer. Do Republieken zijn waar lijk door den smeltkroes der ellende gegaan en nog zijn zij niet gereinigd. Hoeden af. Uit Marseille werd gemeld dat een paar Engelschen hij het voorbij trek ken van president lvruger den hoed op het hoofd hielden. De Engelsche pers vindt dat vergrijp niet groot. Nog daargelaten dat liet zeker niet nobel is tegenover een dapperen vijand dien de Britten overwonnen noemen, is het eigenaardig na te gaan hoe de Engel schen in tegenovergestelde gevallen denken en schrijven. Toen Bloemfontein was geoccupeerd, v ieder verplicht bij het spelen van „Geil save the Queen" gedurende open bare militaire concerten het hoofd te ontblcoten. Enkele Afrikaners lieten dit na. Het plaatselijk blad riep hier over schande cn beweerde dat men niet alleen als overwonnenen zedelijk ver plicht was het te doen, doch ook dat men die hulde wel mocht bewijzen aan de „noble and gracious old lady." Bij de eerstvolgende muziekuitvoering reed de adsistent-provoost maarschalk te paard over het Marktplein en zag nauwlettend toe uat ieder het hoofd ontblootte. Dcnzelfden avond werden degenen die liet niet gedaan hadden in hechtenis genomen en in de gevan genis geplaatst. Een vreeselijke dood stierf een mijnwerker in de „Ilohen- zollerngrocve" bij Ivarf in Sileziü. Hij was, toen bij de groeve zwaar beschon ken binnenreed, uit vrees voor den op zichter in een verlaten gang gegaan om zijn roes uit te slapen. In dien tijd werd de gang echter ioegcmetseld. Eenige dagen geleden bij de opening van de gang vond men het in toestand van ontbinding verkeerende lijk van den ingemetselde. Kinderen te koop. In Zwitsersche bladen worden te genwoordig zoo nu en dan kinderen te koop aangeboden. Zoo staat daar thans in een van de couranten de vol gende advertentie: „Welk welgesteld, kinderloos echtpaar wil een twee-en- halfjarigen. gezonden jongen met blond krulhaar aannemen? Daarvoor wordt een schadevergoeding van fr. 8001000 verlangd." Geachte Redactie, Naar aanleiding van het incident op den wedstrijd Oranje—Unitas, cn het daarop volgend besluit van den H. V. B. tot schorsing van een Unitas-speler, vind ik in uw blad van gisterenavond een ingezonden stukje dat eene vor keerde voorstelling dezer onaangena me zaak geeft. Beleefd verzoek ik u daarom ook de volgende toelichting van dit besluit in uw blad op te nemen. Bedoelde speler dan bedreigde zoo wel tijdens als na den wedstrijd eenige Oranje-spelers met een pak slaag en het is meer dan toeval dat het niet tot daden is gekomen. Het bestuur van den II. V. Bv meent terecht, waar bij som mige personen het spel zoozeer de slechte hartstochten opwekt, dat zij van voetbal tot vechten komen, in het belang van spel en Bond maatregelen to moeten nemen tot uitsluiting van zulke personen. De Ilaarl. Voetb. Bond mag en zal niet dulden dat do onder zijne leiding te spelen wedstrijden aan leiding kunnen geven tot schandalen. Wanneer iemand meent reden tot kla gen te hebben over onbillijke of onnette behandeling, hij wende zich tot het bestuur van den II. V. B., dat zonder aanzien des persoons zal beslissen. U dankend voor de verleende plaats ruimte teeken ik mij, hoogachtend, De oud-voorz. II. V. B. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Haarlem brengt ter algemeene kennis, dat gedurende het a. s. Sint Nicolaas- feest het kantoor voor de Pakketpost zal zijn geopend Op 3, 4, 5 en 6 December van 7,30 's morgens tot 10 uur 's avonds (Spoor- tijd), en noodigt het publiek in zijn eigen belang uit: le. De Pakketten stevig in te pakken. 2e. Do Pakketten en adreskaarten van duidelijke opschriften te voorzien, 3. De adressen door middel van lijm, stijfsel of gom, op de Pakketten vast le hechten, indien ze niet op de omsla gen der Pakketten zelf geschreven kun nen worden. N.B. Men gebruikc daartoe vooral geen lak, daar do adressen dan zeer licht loslaten. Verzending van meer dan één Pak ket bij één adreskaart is niet toegela ten. Marktnieuws. Amsterdam, 26 Nov. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkumer Jammen f 2,503,10. Zaaiers f 1,85 f 1,90, Blauwe f 2,40—2,60. Hallemers f 1,751,80, Zeeuwsche Spuische Jam men f 2,50—4. Poters j 1.301,60. Flak- keesche f 2,50—2,80. Blauwe 2,90— f 3,10, bonte f 3,10—3.30, Geld. Blauwe f 22,40. Pruisische Hamburgers f 3,80 4, Roeide f 2—2.20. Ypolder Jammen f 2.502,75. Westlandscbe Zand f 3 f 4.50 per 111. Schiedam, 26 Nov. Noteering Makelaars f 11,75, Jene-< ver f 15,75, Amst. Proef f 17,25, Beurs- comniissio f 11.50. Stemming vast. Ru we Spiritus f 81/8, 81/4. Spoeling-Com missie f 1.30. Alkmaar, 24 Nov. Boter aangevoerd 3378 1/2 Kg., prijs 60—65 ct. per kop. Faillissementen. Uitgesproken Amsterdam, 23 Nov. J. S. P. Wctns- sen Jr., boekhandelaar, to Amsterdam. Rechter-comm. mr. T. Ilenny. Utrecht, 23 Nov. J. Vurens, winke lier, te Utrecht. Rechter-comm. jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck. 's-Gravenhagc, 23 Nov. F. G. Abspoel koffiehuishouder, te 's-Gravenhage. Rechter-comm. jhr. mr. R. O. van IIol- ihe tot Echten. Geëindigd II. J. Huys, te AmsterdamC. van Roekei, voorheen broodbakker te Naar- den, thans te 's-Gravenhage N. G. Bi- no, destijds winkelier in manufactu ren le Amsterdam. Familieberichten. Getrouwd24 Nov. (Bij volmacht) N. van Delden met D. Vlierboom. Rozen- daal. G. Beins Jr. met M: Tacoma. Ma- dioen. 26. Th. J. M. J. van Pienhroek met K. Schaeffer, Amsterdam. Bevallen 24 Nov. P. MulderOlde- man z. Breda. Baron. Bentink van Schoonheeten—Schlingemann z. Den Ilaag. 25. Van Waveren—van Tyen z. Ilillegom. Overleden 23 Nov. D. C. van Voorst jd. 74 j. Ilhedersteeg. J. Rtjpiage—Col Stoomvaartberichten. Het stoomschip Malang vertrok 26' Nov. van Batavia naar Rotterdam. Het stoomschip Salak arriveerde 26 Nov. van Java te Rotterdam. Het dubbelschroefstoomschip Sindo« ro, van Rottordam naar Java, passeer de 25 Nov. Gibraltar. Het stoomschip Lawoe, van Java naar Rotterdam, passeerde 26 Nov.| Suez. Het stoomschip Oengaran, van Rot-i terdam naar Java, vertrok 26 Nov. vanj Perim. Het stoomschip Timor, arriveerde 25 Nov. van Batavia tc Amsterdam. I-Iet stoomschip Prinses Amalia, van. Amsterdam naar Batavia, arriveerdel 25 Nov. te Southampton. Het stoomschip Koning Willem n, van Batavia naar Amsterdam, passeer-l de 25 Nov. Gibraltar. Het stoomschip Van Riemsdijk, van Amsterdam naar Batavia, passeerdö 25 Nov. des ochtends Oitavos. Het stoomschip Amsterdam, van do HollandAmerika Lijn, vortrok 25 Nov van New-York naar Rotterdam met; 2100 vaten margarine en 75 vaten reu-- zeL Goedkoopste en geriefelijkste reisgelegenheid van Haarlem naar lc kl. 2e kl. HEEMSTEDF: 15 Gts. 12'/, Cts. BENNFBItOEK.20 j 47'/, IllLLFGOM, LISSE, SASSENHKIM, OEGST- GEEST of LEIDEN30 25 j Couponboekjes verkrijgbaar gesteld bij de goe derenagenten, geven voor korte afstanden veel besparing. iT estesteeg. In de Magazijnen der Gasfabriek zijn steeds voorradig de bests soorten van Gashaarden, adkachels, Gaskomforen en Keukenfornui zen, tegen de laagst mogelijke prijzen, die zoowel in koop als in huur verkrijgbaar zijn. Tevens wordt herinnerd, dat de prijs voor gasgebruik tot ver warming of indiistricele doeleinden 7 Cent per kub. meter bedraagt, terwijl verdere inlichtingen gaarne, zullen worden verstrekt. Zooeven aangekocht eene groote en fraaie collectie die nu ver beneden de waarde en tegen alle prijzen worden uitver kocht, en eene nieuwe collectie alsmede Kinder prenten, zeer geschikt ter uitdeoling, Prentenboeken, Briefkaarten Albums, en veel meer andere artikelen. Huime keuze, Lage prijzen. Komt zien en overtuigt U! F. J. FIS56MC2I. iSmstrna* S»..

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 5