NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Ia li Lewaton Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang. Vrijdag 80 November 1900. No. 5345 AfiBLAD ABONNEMENTSPRIJS i Voor Haarlem per 3 maanden 1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden 1.30 Franco door liet geheele Rijk, per 8 maanden. 1.65 Afzonderlijke nummers0.02% Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% de omstreken en franco per post 0.45 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 50 Cta.j iedere regel meer 10 Cts. Buiten liet Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Grooto letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames'30 Cent per regel. Bureaus: Gebouw Het Spaarne, Eampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Bedactie 64)0. Telofoonnnmmer dor Administratie 123, Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam, Uit blad -verschijnt dagelijks, behalve op Zon- exz Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DATJBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs Sf&» Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit aclit bladzijden. Haarlem's Dagblad van 30 Nov. bevat o. a.Fraukryks's houding, Een treffende rede van den Staats president, Kroger te Amsterdam, Parlementaire Praatjes, Door kolendamp gestikt. Politiek Overzicht. Er zijn in Frankrijk teekenen die er op wijzen dat althans daar Krugers reis niet veel succes zal hebben. De nationalisten Morinaud en Dénis hadden het plan in de Ka- mor or te stellen sympathie te be tuigen aan Kruger; doch met het oog op de pijnlijke uitwerking van een mogelijke verwerping van hun voorstel, hebben zij zich aangeslo ten hij het denkbeeld van Méline om aan minister Delcassé te vragen, of Frankrijk niet, ingevolge artikel III van de Haagsche conventie, aan Engeland zal aanbieden als bemid delaar op te treden in het Zuidafri- kaansche geschil. Naar uit Parijs wordt gemeld, zou minister Delcassé voornemens zijn het antwoord op die vraag te weigeren. Door al deze voorvallen wordt de verwachting dat president Kruger succes zal hebben met zijn reis door Europa zeer verzwakt. De Matin" vergelijkt den tocht van den grij zen president met dien, door Thiers in 1S70 ondv.- omen, om te pogen de hulp van Europa voor Frankrijk te winnen. Hel blad zegt: „Presi dent Kruger zal niets anders berei ken dan Thiers ui 1870 bereikte. Maar hij heeft dit op Thiers voor, dat hij de toejuichingen der menig te krijgt en sympathie-betuigingen die ons in 1870, op den dag der ne derlaag, Ntbraken. Hij kent niet het vreeseli'ke vae victis het „wee den overworn enen 1" dat eens een onzer voorvaderen heeft uitgespro ken en dat zich toen tegen ons ge wend heeft." En de „Voss. Zeitung" zegt in een bespreking van ICruger's ont vangst Deelneming en menschlie- vendheid zijn mooie eigenschap pen. Zij zullen het hart van den hulpzoekenden gast zeer goed heb ben gedaan. Doch, zooveel ons van hem bekend is, is niet het gevoe., maai de scherpte en helderheid van het verstand zijne beste eigen schap. En de toejuichingen dit hij ontvangt, de geestdrift die hem omgeeft zal hem niet kunnen doen vergeten, dat er tusschen mensch-; liovendheid en staatkundige hulp een diepe klove gaapt die niet ge makkelijk te overbruggen is." Lord Roberts moest zijn samenzwe ring weer eens hebben, en natuurlijk zijn de Engelsche bladen de gemeene Boeren weer danig aan 't uitschelden gegaan, 't Zal wel weer blijken dat de samenzwering in de verbeelding van don generalissimus heeft bestaan en niet inderdaad. Dat is weer een goed argument om hoeven te gaan verbran den en zich te lteeren tegen vrouwen, kinderen en zwakken. Een spijtig bericht uit Engelsche bron!Een toenemende verwijdering ont slaat tusschen do Hollandsche cn En gelsche bewoners van de Kaapkolonie. Een krachtige anti-Engelsche propa ganda doet algemeene ongerustheid ontstaan. De Hollandsche en pro-Boer bladen voeren een georganiseerde cam pagne tegen de staatkunde van Enge land en weiden dagelijks uit over de beweerde barbaarschheden der Engel sche troepen. Deze artikelen werken op de Hollandsche gevoeligheid, en het gevolg daarvan is een krachtiger vij andschap tegen Engeland dan ooit te voren. Openlijk verzet is in dc belang rijkste centra in de Kaapkolonie waar te nemen. Do „Cape Times" zegt, dat do kolonie op die wijze naar den rand van den afgrond ijlt, cn geeft den raad, de krijgswet af te kondigen voor de lande lijke districten. Kan het nog spijtiger? Dit was een spijtig Engelsch be richt en nu een ongeloofbaar. In een interview met een correspon dent van de „Daily Mail'" weidde pre sident Kruger uit over de uitsluiting van de Zuid-afrikaansche Republieken van de Haagsche Vredesconferentie. De President meent niet dat Engeland verplicht kan worden tot arbitrage; maar als bet blijft weigeren, dan moet het maar strijden tegen de geheele reld en verslagen worden. Het blijkt nu, dat het interview juist anders luidt dan door Reuter geseind. Want toen de correspondent op merkte hoe het Engelsche volk nooit Frankrljks inmenging in Zuid-Afrika zou toelaten, antwoordde president Kruger: „Maar Chamberlain heeft de Haagsche Conventie geteekend." Toen de correspondent zeide, dat Transvaal en de Vrijstaat niet tot de conferentie uitgenoodigd waren, zoodat Engeland te dien opzichte de handen vrij had, betwistte president Kruger dit met kracht: „Moge Chamberlain's kuiperij onze deelneming van de Vredesconfe rentie verijdeld hebben, toch neemt dat Engelands zedelijken plicht niet weg om de besluiten der Conferentie te eer biedigen." Op een gezegde van den correspon dent, dat Engeland van de Republie ken nooit afstand zou doen, riep de president uit: „Laat Engeland dan de heele wereld bevechten, hetgeen ons beliagen zou. Engeland zou alsdan ge slagen worden, want zoo dertigduizend simple Boeren Engeland kunnen tegen houden en zwaar benadeelen, wat ver mag Engeland dan tegen een groote mogendheid. Engeland verdiende een tuchtiging ruimschoots. Zoo cr een God is, zal het ook getuchtigd worden. Fa rao kreeg ook de peststraf en werd daarna in de Roode Zee verzwolgen. Waarom? Omdat God zeide: Farao lieeft gezondigd." Ten slotte verwierp de president hot denkbeeld van een internationale su- zereiniteit over Transvaal als een her senschim. De Afrikaanders zouden nooit een dergelijke voogdij dulden. Het herstel van den vrede was onmo gelijk zonder volledige en onvoorwaar delijke zelfstandigheid. Kruger wei gerde zich uit te laten over een reis naar Duitschland, zeggende dat het zijn eerste plicht was naar Nederland te gaan om koningin Wilhelmina voor haar gastvrijheid aan boord van de „Gelderland" te bedanken. Buitenlandsch Nieuws. Paul Kruier. President Kruger heeft een toespraak gehouden in antwoord op die van den voorzitter van den Algemeenen Raad der Seine en den gemeenteraad van Parijs. Vooral deze woorden waren treffend: „De populaire betooging van Parijs heeft mij zëer verrukt en gij hebt aan do trilling moeten liooren, dat ik cr door bewogen was. Mijn verblijf in Pa rijs zal voor mij onvergetelijk zijn en ik zal niet ophouden voor mij zelf te herhalen, dat het voor mij cn voor mijn volk is, dat de groote stad dat al les gedaan lieeft. Het Boerenvolk is een volk van strijders en niet van overwonnenen, een volk dat weerstand biedt aan de onderdrukking, wiens te genstand voortduurt en nog zal voort duren. Dat volk zou gelukkig zijn, te weten dat het toegejuicht is door de reusachtige stad Parijs, welke zulk een voorname plaats heeft veroverd in de geschiedenis door haar strijd voor de onafhankelijkheid, de vrijheid en de gerechtigheid. Doch helaas! uw toe juichingen kunnen het niet bereiken, ai ie verkeersmiddelen bevinden zich in lmnden der vijanden. Het zal het eens vernemen, en wanneer het zijn geheele v; ijheid zal hebben herwonnen, zal het zelf zeggen tot Parijs hoezeer het er kentelijk is voor uw toejuichingen en vooi den moreelen steun welke deze het go\en. (Toejuichingen.) „Ik bedank ook de pers voor alles wat zij heeft gedaan mij te begroeten en mij te ceren; ik meen, dat wanneer de eerlijke en onpartijdige Europeesche pers zich kon verplaatsen In het. hartje van Transvaal, zii in Frankrijk en in Europa zeker veel treuriger en pijnlij ker verhalen zou meebrengen, dan die u nu bereiken. Ik heb gesproken van i-arbaarschheid; ik ben er zeker van, dat indien men niet juistheid kon we ten, wat in Transvaal voorvalt, men zou vinden, dat ik onmachtig ben ge weest om weer te geven alles wat be dreven wordt aan afgrijselijkheden en alles wat men lijdt in dat land. „Ik ben overtuigd, dat mijn zaak de zaak is der gerechtigheid. Het is daar om dat ik den oorlog begonnen ben, dat ik hem voortzet en niet zal ophou den dan op dan dag waarop de gerech tigheid zal zijn vervuld. „Gij liebt herinnerd, dat.de gerech tigheid onder do volken slechts duur zaam in stand is gehouden door mid del van arbitrage. Die arbitrage heb ik altijd gevraagd en indien dat middel mij in den aanvang niet geweigerd was, zou de toestand der Zuid-Afri- kaansche Republieken niet zijn als de tegenwoordige. Ik ben overtuigd dat, indien de arbitrage-denkbeelden de massa had kunnen doordringen, het veel gemakkelijker zou zijn ze toe te passen. Frankrijk's houding. Volgens het zeggen van vrienden van Kruger, die toegang hebben tot den president, heeft deze in zijn gesprek met Delcassé zich er toe bepaald, den minister te polsen, hoever de bereidwil ligheid der Fransche regeering zou gaan bij verschillende eventualiteiten die zich zouden kunnen voordoen als gevolg van de stappen welke in Europa zullen gedaan worden. Het gesprek bleef in vage termen, Kruger bepaalde er zich toe, het terrein te verkennen. Delcassé gaf den president te ver staan, dat hij, de minister, zich zou houden binnen do perken welke hij had aangegeven in zijn antwoord op de in- terpeliatie, welke in Maart 11. tot hem gericht werd. Hij gaf te verstaan dat Frankrijk tot geen enkelen stap liet initiatief zou nemen, maar er niet te gen op zou zien zich aan te sluiten als er in dat opzicht iets gedaan werd, op een wijze die naar hare meoning in stemming verdient. Kruger formuleerde geen enkel voor stel en liet niets doorschemeren van zijn plannen. Het is zelfs nog niet be kend, wanneer hij Frankrijk zal ver- laten. Men heeft reden te geloovon dat hij zich.rechtstreeks van Parijs naar Den Haag zal begeven, en dat "hij zijn eer ste diplomatieke stappen zal doen bij de Nederlandsche regeering. Men is nog niet zeker of Kruger aan Neder land zal vragen, een bemiddeling of een arbitrage voor te stellen, of enkel officieuse besprekingen van een be paald omschreven aard. De Algemeene Raad der Seine heeft eenparig de wsnschelijkheid uitgespro ken, dat de Fransche regeering het ini tiatief zal nemen om een arbitrage tus schen Engeland en Transvaal voor te stellen. De prefect maakte voorbehoud. Mijnongeluk. In de mijn „Fénólon" te Aniche heeft een dyr.amietontploffing plaats gehad. Het gerucht loopt, dat hij de mijn ramp 50 personen zijn gedood en een groot aantal gewond. Algemeen© berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA Generaal Do Wet heeft De Wetsdorp bezet. Sommigen beschouwen dit als als de voorbereiding tot een inval in de Kaapkolonie om manschappen en levensmiddelen te halen. Met het oog daarop houden de Eugelschen alle drif ten over de Oranje-rivier bezet. Zij heb ben groote behoefte aan meer bereden troepen, anders bestaat er geen kans om De Wet te vangen. Volgens de „Echo de Paris" zal Pre sident Kruger, die grootofficier is van het Legioen van Eer, voor zijn vertrek uit Parijs door President Loubet be giftigd worden met het Grootkruis van die orde. Het Antwerpscho Boeren-comité l\eeft besloten om de manifestatie ter eere van President Kruger uit te stel len tot den-dag, dat de President, naar men hoopt, na zijn bezoek in Holland officieel een bezoek aan die stad zal brengen. Het comité heeft voor die ge legenheid een grooten optocht georga niseerd. Stadsnieuws HAARLEM, 29 Nov. V 9. Een dor beide veroordeelden wegens den looddiefstal aau de in aanbouw zijnde strafgevangenis alhier, G. B. v. Hamburg, is van het tegen hem gewe zen vonnis ln hooger beroep gekomen. Do officier van justitie, die veroor deeling van alle 6 de beklaagden had geëischt is tegen alle In hooger beroep gegaan. Gevonden voorwerpen. Een blauw fluweelon portemonnaie iuh. f 0.25. Een bril in etui. Een hon- dcnhalsband. Een zweep. 2 sleutola Maandag 3 Dec. zal voor het depar tement Haarlem van de Nederl. Maat schappij ter bevordering van Nijver heid Dr. L. Bleekrode van 's-Gravenha- ge in het Brongebouw een voordracht houden over: Nieuwe hulpmiddelen voor zeer hooge temperaturen. (Demon stratie van Dr. Goldschmidt's vinding). Arrondissements Recht bank te Haarlem. (Zitting van 29 Nov.) Op 18 Oct. had mej. Bakker, modiste te Haarlem aan de adjunct-inspectrice van den arbeid, mevr. Kuiper, toegang in haar atelier geweigerd. De subsi- officier meende dat deze daad gekwa lificeerd moest worden als 't verhinde ren van een ambtenaar in de wettige uitoefening van hare functie en eischte 3 dagen gevangenisstraf. Mevrouw Krol had in November aan den horlogemaker J. Th. Kuyt te Haar lem een horloge in reparatie gegeven. Deze had het weder met dat doel aan zijn collega Castillon overhandigd, die het in de bank van leening had gede poneerd. Het bleek dat meer horloges bij dezen vertrouwbaren man waren in herstelling gegeven. Hij is echter met de noorderzon vertrokken, zijn bedrogen collega in zak en asch achter latende. Deswege werd tegen hem ge ëischt een gevangenisstraf van 1 jaar. J. W. Barend werd beschuldigd van diefstal van een gewicht op 26 Oct. jL Bekl. zeide tot den diefstal te zijn over gegaan, omdat hij in twee dagen geen eten had gehad. Daar de bestolene hier een kind van 12 jaar was, meende het O. M. dat eene strenge straf noodzake lijk was en vorderde 14 dagen gevan genisstraf. Aan een bewoonster van de Kerkhof straat to Haarlem, W. Vooges, werd ten laste gelegd op 22 Sept. jl. een em mer tocbehoorend aan mej. M. de Boer, I gehuwd met zekeren Beere, gestolon te hebben. Belcl. beweerde den emmer „gekocht" te hebben. De subst.-offlcle£ was het hiermede niet eens en eischte 3 maanden gevangenisstraf. K. Groot had op 19 Oct. te Broek ln Waterland in den stoomtram de ser geants Segaar en Douma voor „smeer lappen" en nog een ander lieflijk woord uitgescholden. Hiervoor werd 1 week ge vangenisstraf tegen hem geëischt. Do heer J. W. Bluffers hoeft op rechtsgeleerd advies berust in het von nis van de rechtbank waarbij hij we gens hot in de Spaaruebode beleedigen van den politiecommissaris Van Goor, word veroordeeld tot 80 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Het leveren en aanbrengen van een rolschuif in en van een voetbrug over de uitwateringsluls der Noordzeeslui zen te IJmuiden, behoorendo tot do werken tot onderhoud, herstel en ver betering van het Noordzeekanaal, zal worden aanbesteed op 13 December 1900 aan het gebouw van het Provin» ciaal Bestuur alhier. De raming be draagt 21.000. Naar men verneemt is door den heer J. P. A. Nelissen, timmerman en aan nemer alhier zijn ontslag ingezonden als lid-patroon van de Kamer van Ar beid voor de bouwvakken alhier. Thans hebben vier leden patroons be dankt, zoodat de Kamer alleen nog be staat uit een lid-patroon en vijf leden-, werklieden en derhalve voorloopig geene werkzaamheden kan verrichten. Bij het bij het bataljon infanterie al hier in garnizoen gehouden examen voor reserve-sergeant, slaagde de kor» poraal Van Lochem, Woensdagavond omstreeks 5 uu^ kreeg de voorslaandcr H. W. Schreid- Ier, werkzaam aan de centrale werk plaats der II. IJ. S. M„ door een noodJ lottig toeval een staaf ijzer op een zij ner voeten, zoodat dit lichaamsdee) inwendig zwaar gekneusd werd. Schouwburg. De welbekende Reuter-vertalen Emil Richard, tooneelspeler van den KoninldijkenHofschouwburg in met zooveel succes de titelrol in Stuttgart, die nog kort geleden „Onkel Brasig" vertolkte, zal mor-i genavond in onzen Schouwburg een reeks voordrachten ^even.Voor al te Amsterdam heeft deze kun stenaar met voordrachten eon groot succes gehad. 1-Iet gemoedelijke en het humoristische, wat het bijzon- der eigendom van Frits Router schijnt te zijn, wordt door hem ver-I tolkt met zooveel natuurlijkheid, dat men eerst na Richard gehoord! te hebben, den begaafden schrijver weet te waardeeren. 'euilleton. Naar het Duitsch, 17) Wel te verstaan: in de beste vriendschap, beste Fabian! En voornamelijk in uw eigen belang. Later, als die oude geschiedenis eenmaal vergeten is en als je dan nog lust hebt naar Elvershöh te rug te keer en... De onaangename blik van den man bracht hem opnieuw in ver warring I-lij begon nu te begrü- waarom Edith zoo'n afkeer van den houtvester had .aan den dag gelegd. En toch verloor Fabi an geen oogenblik den eerbied te gen over den jongen baron uit het 30g. Mijn contract loopt tot den October. Tegen dien datum ik mijn ontslag aan, mijn- de baron. Eenige seconden lang was Erwin besloten de zaak daarmee aJ.s te beschouwen want het kwam in opstand tegen zijn ge voel van rechtvaardigheid den man nog dieper te krenken. Toen echter bedacht hij dat Edith zijn belofte ernstig had geëischt en aangeno men en hij kende haar te wel om niet te weten dat hij, zoo hij de be lofte slechts half vervulde, een eenigszins beklagenswaardig fi guur in haar oogen zou maken. Al leen de vrees voor haar welbekend, verachtelijk vertrekken der lippen bracht de bedenkingen van zijn ge weten tot zwijgen. Ik hoop dat ge mijn beweeg redenen goed beoordeelt, Fabian! zeide hij zonder den houtvester aan te zien. En daar wij het nu over de hoofdzaak zijn eens ge worden, hoe zoudt ge het vinden als ge niet eerst tot den herfst wachtel, maar nu terstond uw'be trekking neerlegde!? Het was er uit, en nooit in zijn leven was Erwin von Linderode zoo ontevreden over zichzelf ge weest als thans. Nog ncoit had hij zich zoo klein en beschaamd ge voeld als nu tegenover dien onder geschikte. dien 'hij, terwijl hij zich daarvan ten volle bewust was, met afschuwelijke onrechtvaardigheid behandeldeEn waaromvoor den.1 duivel, moest de man hem nu bo vendien nog zeker een minuut lang het antwoord schuldig blijven! Was de toestand zonder dat al niet onaangenaam genoeg? Het spreekt vanzelf dat ik uw salaris tot den eersten October in zijn geheel uitbetaal. En met het oog op de uitstekende diensten, die ge bewezen hebt, houd ik het zelfs voor mijn plicht u een flinke gra tificatie Bespaar uw beloften, mijn- heor de baron! viel plotseling de houtvester hem in de rede. Hoe min ik dan ook in uw oogen zijn moge. zulk een eerlooze schoft ben ik toch niet., dat ik me met een handvol geld laat afschepen als het een voornamen heer in den zin komt me mijn bruid te ontstelen. Hij verhief zijn stem nauwelijks merkbaar en hij stond daar'neg altijd even bescheiden als eerst; al leen de aderen van zijn slapen, wa ren gezwollen en zijn diepliggende oogen schenen van onder de bor stelige, zwarte wenkbrauwen blik sems te schieten. In grenzelooze verbazing staarde Erwin hem aan. Wat vertelt ge d'aar, Fabian? Hebt ge uwjverstand verloren? Wie is het dan die u uw bruid wil ont- stelen, een bruid, van wier bestaan ik tot op dit oogenblik niet het ge ringste vermoedde? Wat geeft u het recht, me voor een geweten- loozen man te houden Ik spreek niet van u. Maar ik vraag u op uw eer en geweten, mijnheer de baron, of u me uit eigen beweging aan den dijk zet. of heeft iemand van uw familie het van u verlangd? Erwin3 verwondering steeg nog meer. Maar hij was rechtschapen genoeg tot zichzelf te zeggen dat de man, niettegenstaande zijn onder geschikte betrekking, recht had op eenig antwoord, hoe onbehoorlijk zijn vraag dan ook mocht zijn in gekleed. En bovendien wenschte hij er achter te komen wat er, zon der dat hij het bemerkt had, ach ter zijn rug was afgespeeld. Ik zou u oigenlijk wel kun nen antwoorden dat het u niet aangaat, zeide hij kalm. Maar ik wil u gelegenheid geven uw dwel ling in te zien en u to schamen over uw onzinnige beschuldigingen. Ja, het is freule Edith von Linderode, die uw ontslag wenscht om rede nen, die mij onverschillig zijn en die ge waarschijnlijk beter kent dan ik. De houtvester streek zich met do hand over zijn langen baard. Zijn mager gelaat trok en bewoog zich vreeswekkend. De freule dus! Ja waarlijk, nu begrijp ik pas duidelijk dat ik weg moet. Ter liefde van den heer Pros per, opdat hij de baan vrij heeft cn danomdat het der genadi ge freule onaangenaam is mij to ont moetenNatuurlijk, het moet haar wel onaangenaam zijn! Men zegt immers dat zij uw bruid is Erwin was opgestaan. Nu deden zijn houding en stem nog slechte aan den gebieder, den trotschen heerschzuchtigen aristokraat den ken. —Gij moet dronken of gek zijn dat ge het waagt zulke krankzinni ge dingen te zeggen. Ja, freule von Linderode is mijn bruid cn ik zal een ieder de rijzweep laten voelen, die het waagt haar naam anders dan met de meest onbegrensde hoogachting te noemen. Ze wenscht uw verwijdering, omdat zij een af keer van u heeft. Is dat geen vol doende reden? Ja zeker, en ik ben er ook in 't geheel niet verwonderd over. De freule heeft een afkeer van me, een. afkeer, dien zo ook moet hebben van het meer en de boomen, die gezien hebben, wat ik zag. Maar het meer en de boomen kunnen niet spreken en daarom mogen zo blijven. Ik alleen moet verwijderd wordenik alleen I Het was baron von Linderode, nu volkomen duidelijk dat hij den' onbeschaamde nu door zijn be dienden het slot moest laten uit-, werpen zonder nog een woord meer. van hem aan te hooren. Hij zelf, zou Edith diep beleedigen als hij zich verleiden liet een vraag tot hem te richten. Zijn hand was dan ook reeds naar den knop van de eleetrische schel uitgestrekt, maar de vreeseliike twijfel, dien Fabi ans raadselachtige toespeling bij' hem verwekt had, maakte dat hij ze weer liet zinken. Hij kruiste de armen over do borst en vestigde op den houtves-' ter een doorborenden blik. Hij, schaamde zich voor zijn onwaardi-' ge zwakheid, maar toch kon hij der verzoeking geen weerstand bieden te vragen Wat zoudt ge gezien hebben?. Wik en weeg uw woorden wèl, want go zoudt eerder in de gevange-'

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 1