PBEBIK1EÜRÏE G. Henneberg, Zijde-Fabrikant, Zürich, •moreel als financieel. Wordt deze be paling aangenomen, dan kan er geen enkele geldige reden gevonden wor den waarom cene organisatie van ar beiders zich niet bij het arbeiders-se cretariaat zoude aansluiten. BERNARD MOK. Stopplaatsen Electr. Tram. Naar aanleiding van Een ongevraagd advies." Hoewel lk niet de gewoonte heb in dagbladen te schrijven, aangezien ik bare kolommen het meest ongeschikt terrein acht voor een debat over tech nische zaken, meen ik, nu een geacht ingezetene dezer gemeente zich geroe pen gevoelde tot het uitbrengen van een ongevraagd advies, een antwoord daarop niet schnM.g te mogen blijven. Vooral heeft het mij verbaasd, dat een ernstig man, als grondslag van ziin betoog uit kan gaan van de korte en onvolledige motiveering van het prae-advies van Burgemeester en Wet houders, opgenomen in de plaatselijke bladen en dat een zoodanig persoon, die niet de minste studie heeft ge maakt van de zaak in kwestie, last not least als argument in zijn betoog ge bruikt, zijn ervaring met het stel sel van vaste halteplaatsen, verkregen door een vermoedelijk kort verblijf in München, waar hij als vreemdeling en lokaal zeer slecht bekend vertoefde, een en ander aangevuld door soortge lijke oppervlakkige en niets bewijzen de ervaringen in andere buitenland- sche hoofdsteden. Personen, die niet vast in hunne schoenen staan, die geen op degelijke gronden gevestigde meening bezitten, die niet, zooals ik, overtuigd voorstan der zijn van de voordeelen van het stelsel van vaste halteplaatsen, en in de gelegenheid waren door ervaring en nauwkeurige studie van het plaat selijk bedrijf in die overtuiging beves tigd te worden, zouden allicht hunne meening voelen wankelen door het even positieve als ongemotiveerde be toog van uw geachten inzender. Uw geachte inzender is geschrok ken, en heeft door zijn ongevraagd ad vies velen met hem doen schrikken. Nu is schrikken in liooge mate onver standig, aangezien men in den regel schrikt, zoo ook hier, voor een voor werp, zaak of feit, dat men niet a tète reposée heeft onderzocht. In plaats van de alarmklok te luiden had uw geachte inzender beter gedaan zich op de hoogte te stellen van motie ven, welke dezer zijds deden wensche- lijk oordeelen de bemiddeling van het College van B. en W. in te roepen, tot uitrekking van de faculteit van overal tb stoppen en van de uitvoerige desbe treffende voorstellen. Had uw inzender aldus gehandeld en dezerzijds zouden hem volgaarne al le geweoschte inlichtingen zijn ver strekt, dan had hij bij liet uitbrengen van een advies, mocht hij zulks alsnog wenschelïjk hebben geoordeeld, ten minste gehandeld hebben ,,en connais sance de cause". Alarm te blazen, als men geschrokken is, Is even ongemoti veerd als schrikken in den regel zelf. Hij vergunne mij dan een tegenbe toog ïn den vorm van het bewijs uit het ongerijmde en hij moge bij voor baat verzekerd zijn, dat deze bewijs trant niet gekozen wordt om der wille van het gemakkelijk te verkrijgen re sultaat, dat de lachers zich aau deze zijde zuilen scharen, doch eenig en alleen daarom, omdat deze bewijstrant door zijne scherpe tegenstellingen be ter dan een direct betoog vermag de wondeplek te toonen. Mr. *t Hooft heeft volkomen gelijk, de tram ia niet het democratisch mid del van vervoer bij uitnemendheid, waarop ieder zooveel mogelijk gelijke rechten kan doen gelden; het is de par ticuliere equipage van het betrekkelijk klein aantal ingezetenen van Haarlem, dat toevalligerwijze langs de trambaan woont. Het Ls volkomen billijk, en in het be lang van alle Ilaarlemscbe ingezete nen gewenscht, dat de tram bij het ver laten van het Stationsplein tusschen het punt van afrit en den hoek der Jansstraat plus minus 6 keer achter elkaar stopt tot het opnemen van rei zigers, dat de tram in de andere rich ting in een straat van nog geen 400 Meter lengte 23 27 keeren achter el kander stopt, tot het in- en uitlaten van reizigers en dat door deze wijze van gebruik maken van de faculteit van overal te kunnen in- en uitstap pen alle overige trams in vertraging komen. Beklaag u niet, overige reizigers, uw belang is geen belang; de gemak zucht en verregaande onbescheiden heid van enkelen, dient, alvorens op uwe interessen mag gelet worden, be vredigd te worden. Bedenk wel, bewoners van zijstra ten, dat het een ontzettend ongerief zou wezen voor den heer A. of mevr. B., die langs de Ceintuurbaan woont, zoo zij gemiddeld een 80 stappen zou den moeten doen om een halteplaats te bereiken; torn vooral niet aan dit privilegie, waarvoor de gelukkige hou der niets hoegenaamd heeft gedaan, en geen centime meer vracht betaalt dan gij. maar loop uw zijstraat uit en wacht daar geduldig en gelaten tot ge een tram ziet komen in de door u ge- wenschte richting. Mopper vooral niet, wanneer in vijf minuten tijds drie tot vijf trams in de verkeerde richting u voorbij snorren en eindelijk na een kwartier op een tochthoek gestaan te hebben, de lang door u verbeide tranj in het gezicht komt. Mopper niet, gelukkige ingezetene, gij randt een heilig privilegie aan. Toon u niet ontevreden, wanneer gij op een Ceintnurwagen stapt en een overstapje naar Zandvoort neemt en gij onderweg zooveel nutteloos opont houd ondervindt, dat gij aan de krui sing gekomen, de tram naar Zand- voort mist en minstens twintig minu ten kunt wachten, 's Winters is het nog aangenamer; gij hebt dan den tijd om in het geriefelijke wachthuisje de ..Rot terdammer" te lezen van az; tijd is geen geld in ons rustige Haarlem. En wanneer ge van Zandvoort komt en van uw overstaprecht gebruik wilt maken, bedenk dan wel dat dit recht slechts een fictie is, want vermoedelijk daagt er in de eerste tijden geen Cein- tuurwagen op, terwijl op drukke da gen die wagens zoo vol zijn, dat ge er geen, gebruik van kunt maken. Het" is een gezonde toestand, dat, om niet te kort te doen aan de liefheb berij van de trams overal te doen stop pen, de directie in de onmogelijkheid verkeert, wanneer het noodig is, meer wagens op de baan te brengen en niet vermag de capaciteit van het vervoer middel ïn overeenstemming te bren- g-eu met de eischen, die het vervoer stelt. En weet vooral, dat de Ceintuurwa gens onverbeterlijk regelmatig loopen, gij kunt er uw horloge op gelijk zet ten; aanschouw slechts het onderstaan de staatje van rijtijden over den afstand van Stationsplein tot Stationsplein: 26, 28, 30, 33, 35, 38 en 48 minuten, voor al de laatste rijtijd kan niet genoeg ge roemd worden, de gewone snelheid van den voetganger bedraagt pl. m. 5.5 K.M. in het uur; wanneer gij nu hier en daar in een stille straat in den looppas overgaat, dan hebt gij alle kans het snelheidsrecord van de Elec- trische tram, dat op 6.2 KM. in het uur staat, te slaan. En wat de veiligheid betreft, deze is volkomen gewaarborgd, tegen het verleggen van kruisingen beslaan niet de minste bedenkingen; de kans is nu wel niet uitgesloten dat twee tranis in tegenovergestelde richting rijdende, el kaar op den hoek van een straat ont moeten, of elkaar zoo kort volgen, dat zij elkaar achterop rijden, doch nu ja, dat zijn van die gebeurlijkheden, waar aan een directie, die het werkelijk ern stig meent met de veiligheid van de reizigers, die van haar vervoermiddel gebruik maken, die zich verantwoorde lijk gevoelt, tegenover de ouders die hunne kinderen aan de tram toever trouwen, maar iiefst zoo min mogelijk moet denken; dat zij somwijlen drie ambtenaren uitsluitend noodig heeft om den dienst op de Ceintuurbaan weer op orde en regel te brengen en verplicht is op het drukste oogenblik van den dag, wanneer de grootste aan drang van het publiek daar is, een groot aantal ritten in ieder richting te verspelen om geen ongelukken te ma ken, zie dat is een ongemeen voordeel voor het publiek en in nog hoogere nia- ie.,voor de maatschappij; zoo'n gebeur lijkheid verhoogt hare inkomsten, In een goed geordende maatschappij, doet een ieder afstand van een weinig zijner vrijheid, toomt zijn eigen lief hebberijen wat in, om niet hinderlijk te zijn en niet gehinderd te worden. Als een ieder vrij al zijne nukken kon bevredigen, dan ware geen maatschap pelijke samenleving meer mogelijk en zou niemand vrij wezen. In de onze samenleving is het ook een wijs gebruik, dat de minderheid zich naar de meerderheid schikt en men aan de wenschen dier minderheid naar mogelijkheid tracht tegemoet te komen. Een medicus, of een ingenieur zal het niet invallen in zaken buiten zijne bevoegdheid gaande in het openbaar zijne meening uit te spreken en gaven zij bijv. in een rechtskwestie een onge vraagd advies, men zou er niet alleen en volkomen terecht, over spotten, doch zulks in hooge mate ten kwade duiden. Voor het gebruik maken van een openbaar middel van vervoer gelden geheel andere regelengeef niets van uwe eigen liefhebberijen prijs en be denk vooral niet, dat wat voor u een klein gerief kan zijn, een groot onge rief voor anderen iswees zoo onbe scheiden mogelijk, laat het -vervoer middel huis aan huis stoppen, wat ter wereld kunnen u uwe medereizigers die haast hebben en degenen, die ver derop zich staan te verbijten, met te wachten op een tram die maar niet komt, schelen. De overgroote meerderheid behoort zich naar de wenschen te schikken van de minderheid, van die minderheid, welke te tellen is, aan den wensch der meerderheid zij het ongeuit en onbe wust, naar een veiligregelmatig en fréquente gelegenheid tot vervoer, zal naar mogelijkheid getracht worden te gemoet te komen en is het hoogst onver- standig van de directie van Zoodanig openbaar middel van vervoer, te trach ten voor de belangen dier meerderheid op te komen. Het is een zonneklaar feit. dat de opbrengst van het vervoer hoofdzakelijk te danken is aan een mi nimaal deel van de ingezetepen en dat de overgroote meerderheid daaraan slechts zeer weinig bijdraagt. Het trammend publiek handelt ver standig met al het mogelijke te doen. wat in zijn vermogen is, om de kosten van exploitatie en onderhoud zoo hoog mogelijk op te voeren, en de slijtage van het materieel een maximum te doen zijn Iaat het overtuigd zijn, dat de directie uit louter erkentelijkheid voor dien steun het publiek zal favori- seeren rnet nog lagere tarieven, met nog meerdere faciliteiten. Van het gemeentebestuur ware het zeer slecht gezien mede te gaan met de voorstellen der tramdirectie immers wanneer vaste halteplaatsen werden bepaald en daardoor het inhouden van een bepaalden rijtijd mogelijk werd en gemakkelijk zou zijn te controleeren, is het toezicht op het eventueel te snel rijden der electrische trams en het daardoor doen ontstaan van gevaar oneindig veel moeilijker danihans, nu aan den eigenlijken rijtijd der trams geen touw is vast te knoo- pen. Voorts staat het vast dat in tegenstelling met een rechts kwestie, tot het beoordeelen van een technisch vraagstuk het ten eenenmale overbodig is ingenieur of technisch ontwikkeld te zijn en nog veel meer overbodig, wanneer het geldt een tech nisch exploitatie-vraagstuk, ook maar eenigszins met exploitatie-vraagstuk ken bekend te zijn. Om een dergelijke aaak te kunnen overzien is het ten eenenmale overbo dig bekend te zijn met de eigenaardig heden der baan. een graphische voor stelling van den loop der treinen te be- studeeren, of zelf te weten wat een der gelijk ding eigenlijk is. Het raadplegen en kennen van alle gegevens der ver- voerstatistiek en het dagelijks in voe ling zijn en blijven met den dienst van het vervoer, heeft geen zin, geen waar de hoegenaamd de beste raadslieden in deze zijn zij die de zaak in kwestie ten eenenmale niet beoordeelen kun nen, die geen technische opleiding heb ben genoten en vooral niet vertrouwd zijn niet de exploitatie van een tram onderneming die niet voorgelicht zijn door kennisneming met de breedvoe rige schriftelijke gedachtenwisseling tusschen het dagelij ksch bestuur dezer gemeente en de tramdirectie, en geen flauw vermoeden bezitten van de be zwaren, waarmede deze laatste te kam pen heeftdie de motiveering en strek king van het voorstel van meerge noemde directie niet kennen en het be oordeelen naar de korte hoogst onvol ledige toelichting van het prae-advies van B. en W., zooals dit in onze plaat selijke bladen voorkomt. En hiermede genoeg ik geloof te hunnen besluiten met mijne overtui ging uit te spreken, dat uw geachte in zender, Mr. P. II. 't Hooft, met het uit brengen van zijn ongevraagd advies, Haarlem's ingezetenen, zich zelf en de E. N. E. T., met ongetwijfeld goede be doelingen, een bedenkelijken dienst heeft bewezen. lk voor mij hoop, dat de leden van den Raad, na overweging van de te hunner voorlichting bijeengebrachte argumenten, niet bij vrij ze van proef, doch definitief zullen besluiten tot in voering van bet stelsel van vaste stop plaatsen, ook op de Ceintuurbaan, en wij daarmede verlost zullen worden van de plaag van overal stoppen, wel ke een ieder, die de zaak beoordeelen kan, als hoogst hinderlijk opvalt en in het besliste nadeel is van de overgroote meerderheid van het publiek, en van de trammaatschappij niets zal dan de Directie der E. N. E. T. aangenamer zijn, als den geachten tegenstander harer zienswijze het practische bewijs te kunnen leveren, dat ook hij, door het prijsgeven van een twijfelachtig voorrecht, bij den ruil gewonnen heeft. L. M. BARNET LYON, Ingenieur-Directeur der E. N. E. T. Gemengd Nieuws. Een ly ch. verhaal. Een gruwelijke lynchmoord is den 16en November te Limon, in Colorado, gepleegd. De New-Yor ker bladen brengen de volgende bijzonderheden over dit barbaarsch feit. De zestienjarige neger Preston Porter had het elfjarige meisje Louise Frost schandelijk mishan deld en vermoord. Kort nadat de misdaad bekend werd, werd ook do dader door den sheriff aangehou den, die hem naar Hugo deed over brengen. Te Limon echter, waar het slachtoffer woonde, werd de knaap aan de handen der gerechts dienaars ontrukt en, vergezeld door INGEZCNPIN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Perceel Kruisstraat 41 is na den Algemeeneii Uitverkoop an Pelterijen en Heeren-Artikelen te huur. Prijs f 900. A. WEILL. Eerste Nederlandseke Fabriek van Kunstbloemen. ANEGANG No. 8. Een fraai en steeds welkom ST. NICOLAAS-CADEAU, is mijn Salon Scheurkalen der voor 1901. Fraaie, nieuwe Dessins in alle prijzen. Anegang 8. Ook alom in de Boek handel verkrijgbaar. honderden inwoners dier stad, met den trein naar de plaats der mis daad gebracht om er zijne straf te ondergaan. Onderweg werd een comiteit aangesteld als gerechtshof. Het be stond uit zestien man, uit wier ge laat beslistheid en onverbiddelijk heid sprak. Alles ging zeer rustig toe, van opgewondenheid geen spoor. Bij het comiteit hadden zich spoedig reporters en telegrafisten aangesloten, teneinde onmiddellijk de voltrekking van het lynchge- richt in alle richtingen rond te seinen. Het vonnis luidde dood op den brandstapel Het comiteit was in 't begin ge neigd zich bij opknoopen of dood schieten te bepalen, maar de vader der vermoorde protesteerde. Hij verlangde dat de schurk een smar- telijken dood zou sterven en aan zijn verlangen werd voldaan. De gevangene werd naar de plaats der misdaad gevoerd. Porter scheen het verschrikkelijk lot dat hem wachtte niet bewust te zijn; stom en onverschillig zag hij toe bij de ontzettende voorbereidin gen, 300 van de voornaamste bur gers uit den omtrek omringden de groep. Er werd geen woord ge sproken. Toen alles gereed was, ging de veroordeelde met vasten stap naar den brandstapel. Hij knielde eerst neer om te bidden. HG ging zelf tegen de ijzeren stang staan die midden in den brandstapel was op gericht. Zijn lichaam werd met ke tens vastgebonden. Petroleum werd op het hout gegoten en daarop leg de Richard Frost, de vader van het vermoorde meisje, hot vuur aan den brandstapel. De vlam verspreidde zich spoe dig, hej, hout knetterde, vonken vlogen rond, de vlammen krulden omhoog en een dikke, donkere rookwolk steeg op. In den reuk van de brandende petroleum mengde zich spoedig de stank van bran dend vieesch. Porter draaide zijn hoofd op zij de zijn gezicht nam de uitdruk king aan van vreeselijke "nen. Met eene plotselinge beweging rek te hij zijn hoofd in de hoogte om den immer stijgenden vuurgloed te ontgaan, terwijl een door merg en been dringend geschrei uit de vlammen opsteegMijn God, laat mij gaan. riep hij. Menschen Mijn God, mijn God! Langzamerhand namen de smart kreten in hevigheid af tot men nog enkel een gereutel hoorde. De koord, waarmee de handen van het slachtoffer waren vastge bonden, was door de vlammen ver slonden, de keten gleed van armen en schouders, zoodat het bovendeel van het lichaam vrij werd. Een oogenblik stond de ongeluk kige recht, de handen ten hemel geheven, terwijl de brandende kleeréri in vonken van zijn lijf vie len. Dan viel hij voorover, daar zijne voelen vastgebonden waren. Ontzettend werden weer de jam merklachten des negers, zijne bede om hem toch om Godswil dood te schieten. Maar de beulen bedekten het buiten den brandstapel gevallen lichaam met hout, 't welk zij op nieuw in brand staken. Toen de terechtstelling eindelijk was afgeloopen reikten de aanw ?- zigen elkander de hand, wensch- ten wederzijds goeden nacht en gingen heen. Ziedaar een cultuurbeeld uit het hoogbeschaafde Amerika, in den aanvang der twintigste eeuw I Een aandenken aan koning Humbert. De Koning van Italië is voornemens de villa en het museum Borghese aan te koopen en het als een aandenken aan koning Hu in hert aan den staat te schenken. Belgisch Buitsche ambulance. De Belgische consul te Pretoria seint: Dr. Delantsheeren, leider der Belgisch-Duitsche ambulance, is ge sneuveld, terwijl hij gewonden van een Boeren-commando verpleegde. De Belgische consul te Kaapstad seint, dat drie Belgisch-Duitsche ambulance-ver plegers daar gevangen aangebracht zijn. Een geïieele trein te water. Woensdag is de Pittsburg Cleveland Express op den Pennsylvania-spoor- weg door grondverschuiving gederail leerd en hals-overkop in de Ohio ge stort, die op die plaats een diepte van tien voet heeft. Toch liep het ongeluk betrekkelijk goed af. Slechts één der treinbeambten verloor het leven; en slechts vier werden zwaar gewond. In den trein bevonden zich tachtig reizi gers, die wel een hevigen schok ont vingen, doch genoeg tegenwoordigheid van geest behielden om aan hun red ding te denken;, zij wisten allen door de portierraampjes naar buiten te ko men en door het vormen van een men schel ijken keten de vrouwen aan land te helpen. Een berekening van president Kruger. Van president Kruger wordt het vol gende verteld. In den salon wagen, die hem van Marseille naar Parijs bracht, werd gesproken over de snel heid van den trein. President Kruger merkte zeer beslist op, dat die 100 Km. moest zijn. „Ik heb zooeven met mijn uurwerk in de hand, de telegraafpalen geteld, die wij voor bijgaan. En daar deze in alle landen op 100 meter afstand geplaatst worden, kon ill uitrekenen, dat wij 100 KM. per uur afleggen." Toen men later informeerde, bleek deze berekening volkomen juist te zijn. Een© herinnering uit Gou nod's jeugd wordt ons medegedeeld door Cas tor, die haar, tijdens een verblijf te Parijs, hoorde vertellen bij ecne familie, waar Gounod huisvriend was. 't Was in 1823. De kleine Charles Gounpd was vijf jaar. Zoo even was zijn vader uit de voorka mer der schamele bovenwoning door de zwarte mannen grafwaarts gedragen, en alleen het snikken der in behoeftige omstandigheden ach tergebleven moeder onderbrak de pijnlijke stilte. Daar hoort Charles zijn moeder duidelijk met iemand spreken. Hij kijkt op, doch ziet niemand in de kamerDuidelijk hoort hij haar zeggen „Et maintenanta nous deux „Moeder, met wie spreekt u toch?' waagt Charles. En snikkend roept zij met krampachtig gebalde vuist„Je parle... la misère, mon gargonl" Veertig jaar later bezocht de toen wereldberoemd geworden componist datzelfde bovenka mertje, waar nu een arme schoen lapper met zijn gezin woonde. En toen hij den verbaasden bewoner eenige goudstukken in de hand drukte, verhaalde hij met diepbe wogen stem, dat zijn edele moeder in datzelfde kamertje den bitteren strijd met de armoede aangebonden had. Of zij overwonnen had?... De heldere zon verlichtte juist aan de overzijde der woning een groot aanplakbord, waarop met reuzen- lettere Faust te lezen stond. Dat was het beste antwoord op deze vraag 1 Een snecdot9 oyer onze Koningin. „De Matin" weet de volgende anecdote van onze Koningin te ver tellen „De ministerraad had een troon rede opgesteld, die men hoopte, dat door Koningin Wilhelmina bij de inhuldiging zou worden voorgele zen. Zij echter had in 't geheim zelf een rede gereed gemaakt, zelfs zonder er met dc Koningin-Moeder over te spreken. Op zekeren dag las de chef van het Kabinet de rede, die door genoemden raad was op gesteld, aan het Hof voor. De Ko ningin en haar Moeder hoorden haar met de grootste belangstelling aan Wilhelmina evenwel gaf er haar ontevredenheid over te ken nen. Tot grooie ontsteltenis van haar Moeder verklaarde ze den eersten minister, dat zwn rede Haar volstrekt niet beviel. „Wees zoo goed, de mijne te le zen," zei ze, „ik ben vast besloten, deze uit te spreken." De ministers werden dus in ken nis gesteld met haar troonrede, die zij aannamen zonder er een letter in te veranderen. De Koningin las haar rede later eenige malen over om haar op den dag der kroning te kunnen uitspre ken. Daags vóór de kroning toen zij voor het laatst alle formaliteiten moest répéteeren, wilde .men haar ook het eedsformulier eens laten uitspreken. De hofhouding en mi nisters moesten zich echter tevre den stellen met het antwoord „Een eed is een daad van het ge weten en het hart. Men kan zich daarop niet voorbereiden en hem ook niet instudeeren." Rechtszaken. Na de -werkstaking. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Donderdag vrijgesproken den houtwerker W. K. te Rotterdam, die door de rechtbank aldaar tot 1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld we gens poging tot doodslag (het weg schuiven van een plank waarop zich een man bevond) van een schip in de Leuvehaven. Bloemendaal. Getrouwd: G. J. Koelen en H. Spreu- wenherg. Bevallen: W. F. WezenaarKemink, z. A. Kokkelkoren-v. Honschoten, d. Overleden: Jhr. A. E. Barnaart, 65 j., J. Koole, 34 j., Moerenberg. M. E. Par- men tier 32 j. Meerenherg. Heemstede. Ondertrouwd: W. Verhoeven en G. Zijdewind. Getrouwd: P. Langeveld en II. W. Dille. W. Roggeveen en F. Dijkstra. Bevallen: M. M. van RijnSchijvens, z. K. MederoblikVan Wilsum, z. J. de ManSiereveld, z. A. van Niel Filike, d. Overleden: C. G. Meijboom, 59 jaar. Bennebroek. Er heeft zich alhier eene commissi* gevormd tot inzameling van gelder voor het aan te bieden nationaal hul deblijk aan H. M. de Koningin ter ge legenheid van Hoogs'derzelver huwe- lijk. Voorzitter is de heer P. N. van Doorninck, burgemeester, secretaris- penningmeester de heer II. J. Clarion, gemeente-secretaris, terwijl de heeren A. J. Baron van Ittersum, J. H. Wentholt, G. Stam en II. v. d. Vossen als leden deel van de commissie uitma ken. Velson. Bevallen: E. SchaapPalsen, d. A A. DamHolland z. A. MeijSieker- man, d. A. M. ZonKoerts d. H. Hin- van Elburg, 2 z. A. M. Corvervfcn Bruiswaard. Overleden: C. G. van Dillewijn, 5 m., H. W. Rademaliers8 m. gpaarndara. Overleden: II. Balm, 71 jaar. daarlemmerliede en Spa&rn- wonde. Bevallen: G. H. KomenHugten- burg, z. Beverwijk. Getrouwd: Jb. Pauwels uit Hontaais- se en J. v. d. Kommer. Bevallen: B. NieropJungerie, z. A. LangendijkMientjes, z. M. C. Tromp- Schoonenberg, d. Overleden: J. A. Rumping 1 jaar, H. B. van Riessen 1 jaar, E. J. Faelen, wed W. van Leent, 84 jaar, M. Zwart, vrouw van J. Ras, 60 jaar. POSTERIJEN. De Directeur van het Postkantoor te Haarlem brengt ter algemeene kennis, dat gedurende het a. s. Sint Nicolaas- feest het kantoor voor. de Pakketpost zal zijn geopend Op 3, 4, 5 en 6 December van 7,30 's morgens tot 10 uur 's avonds (Spoor- tijd), en noodigt het publiek in zijn eigen belang uit: le. De Pakketten stevig in te pakken. 2e. De Pakketten en adreskaarten van duidelijke opschriften te voorzien. 3. De adressen door middel van lijm, stijfsel of gom, op de Pakketten vast le hechten, indien ze niet op de omsla gen der Pakketten zelf geschreven kun nen worden. N.B. Men gebruike daartoe vooral geen lak, daar de adressen dan zeer licht loslaten. Verzending van meer dan één Pak ket bij één adreskaart is niet toegela ten. op ZONDAG 2 Dec 1900. TE HAARLEM. Groote Kerk. 's Avonds 6 ure, Gerth v. Wijck Jr., pred. Bennebroek. Esrlise WaLLoime. Voorm. 10 ure, Muller, Gereformeerde Kerken Ged. Oude Gro.chi. Voorm. 10 ure, Mulder. 'b onds 6 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Gedoopte Christenen. KL Heiligland, No. 8 Voorm. 9 1/2 ure, Bidstond. Voorin. 10 ure, Avondmaal. Nam. 12 1/2 ure, ZondagssehooL 's Avonds 6 ure, Avondmaal, 's Avonds 8 ure, Jongedochters-ver- eeniging. Dinsdagavond 8 1/2 ure. Bidstond I Doopsgezinde Kerk Voorm. 10 ure, Dr. H. J. ELhorst, 's Avonds 6 ure, Jo. de Vries Eerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. 's Avonds 7 ure, Mededeelingen over dea Zendingsarbeid in Suriname. Dezelfde. Lnthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Nam. 1 ure, Zondagsschool Nassau- la^n, 's Avonds 6 1/2 ure, Wempe. Remcnstr. Gereformeerden. Vi orm. 10 ure, Dr. P. H. Ritter. van Amsterdam. Ds Tideman zal Maandag en Woens dag geen les geven. Clir. Qeref. Gemeente. Zuider straat. Voorm. 10 ure, Schotel, 's Avonds 51 ure, SchoteL Woensdagav. 8 ure, Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. .6 uur. G odsdienstoef eningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth v. Wijk Sr, pred. te 's-Gravenhage. Collecte voor de Kerk. Houtrijk on Polanon. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Doopsbediening. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Heemstede. Voorm. 10 ure, Ivuylman. Woensdagav. 6 1/2 ure, Kuylman. Zandvoort. Voorm. 10 ure, G. Hulsman. Namid. 64 ure, G. Hulsman. en hooger I 14 Meter franco en vrij van mvoorreciiten toegezonden Stalen naar keuze, eveneens van zwarte, witte en gekleurde „licnneberg-Zijde" voor blouses en japonnen van 45 ct. tot fl 11.10 per Meter. Alleen echt, indien direct van mij betrokken. Koaiufcl. ea Keizerl. Hofleverancier®

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 14