daar Zonaagóchlend uit Sjanghai aan gekomen is, op weg naar Peking. Volgens den Haagschen correspon dent van do ,,N. Gron. Ct." zal hertog Hendrik van Mecklenburg, die 15 de zer in den Haag terugkeert, zijn intrek nemen in de woning naast het paleis van H. M., eertijds door Mr. Heems kerk bewoond. Aankomst van Kroger. Bij da te 's-Gravenhage achtergeble ven vertegenwoordiging der Zuid-Afri- kaansciie deputatie is Maandagavond .een telegram uit Keuion ontvangen, meldende: „Vertrek Donderdag 1Ü uur." Nader wordt gemeld dat te 2,40 de aankomst to 's-Gravenhage is. De Staatsspoor heeft op verzoek van den Journalistenkring besloten, voor de pers ecu waggon achter bet rijtuig van den heer Kruger beschikbaar te stellen op de reis naar Den Haag. Dagbladen, die hun vertegenwoordi ger aan de reis wensclien te doen. deel nemen, wordt verzocht zich heden bij den heer Deen, secretaris van den Kring tc Amsterdam, aan te melden. Het is niet zeker dat Kruger in Ara- sterdam zal komen, Wel is den presi dent een uitnoodiging gezonden om de hoofdstad te bezoeken. Het pion van het Boeren-comité (genomen voor het besluit van den Gemeenteraad) was Kruger te ontvangen aan het station en hem daar toe te doen zingen, niet door kinderen, maar door volwassenen. Hierna zou een zeer uitgebreide rij toer door de stad georganiseerd wor den. Er zal gelegenheid gegeven wor den aan personen en corporatiën om den president te complimenteeren. Dan is gewenscht een bezoek aan het „Te huis." Dan is er sprako van een avondbede in de Nieuwe Kerk. Dat zijn alle brokstukken uit een programma. Ook de Amsterdamsche schooljeugd zal deelnemen in de hulde, ook door een tastbaar bewijs. Z. A. 8. M ambtsn&rea. Bij de Ned.-Indisclie Spoorweg-Maat schappij werden de volgende beambten dor N. Z. A. Spw. Mij. geplaatst: A. Noordendorp, J. C. Vonk, J. van dei- Burg, J. Wabeke, M. Mellema en P. E. Volker, allen als commies le kl. bij den stationsdienst, benevens F. J. de Koster en J. J. W. Avis als machinist 2c klasse. Krusor. Men schrijft uit den Haag: Zoowel vanwege de Zuid-Afrikaan- BChe deputatie alhier als door den voor zitter der Ilaagsche af deeling van de Zuid-Afr. Vereeniging, Dr. Blink, is naar Keulen getelegrafeerd, ten ein de te verkrijgen dat President Kruger niet Woensdag hier kome, met het oog op de ongeschiktheid van dien dag we gens het St. Nicolaasfeest. Het staat thans vast dat de Presi dent zijn intrek hier ter stede zal ne men in het Hotel des Indes, waar, ge lijk reeds gemeld is, de balcon-étage voor hem is bestemd. Ook dr. Leyds en do heeren Fischer, Wessels en alle overige heeron uit de omgeving van den president zullen hun intrek in dat ho tel nemen. In de onmiddellijke nabijheid van het vertrek voor den president bestemd, bevindt zich de kamer van Dr. Hey- inans, den lijfarts, terwijl aan de an dere zijde de kamer ia van den heer BredelJ, waarnemend commissaris van politie in de Zuid-Afrikaansche repu bliek. liet „Dagblad" verneemt dat de aan president Kruger te 's-Gravenhage aan te bieden bereden eerewaeht bestaan zal uit ongeveer 20 personen, deels uit Zuid-Afrika afkomstige, deels hier ge vestigde Nederlanders. Het alan is tien man voor en tien man achter het rijtuig van den presi dent, als escorte aan le bieden, terwijl naast beide portieren de commandant en een veldkornet zullen gaan. Voorop zal de Transvaalscho vlag ge dragen worden. Zij, die aan deze Transvaalsch-Hol- landsche eerewaeht (uitgaande van den Bond van uit Zuid-Airika verdreven Z. A. S. M. personeel) deelnemen, kun nen zich Dinsdagmiddag om 2 uur vervoegen aan de manege Tatlcrsall, ltanaahveg, Scheveningen, vanwaar uit een proefrit zal worden gemaakt. Daar kan men zich alsnog ook voor deelneming aanmelden. had kunnen worden gered als hom terstond hulp verleend w do? Daar kan ik niet over oerdoe- len. Maar ik geloof niet dat hij een langen doodstrijd heeft gehad. Zijn gelaat is zoo rustig. En bovendien was hij ook toen wij hem vonden, geheel stijf en koud. Edith wendde zich af en drukte haar zakdoek voor haar oogen. Toon zij echter, na een oogenblik, haar gelaat weer tot den beambte wendde, zag hij dat zij ook nu niet geweend had. Laai u den baron in zijn slaan- kamer brengen. En regelt u naa,r uw eigen goeddunken alles wat u, in het bolang van het lx iuur over de goederen en misschien ook lot een onmiddellijke vervolging van den moordenaar, wenschcujk acht. Ik weet dat wij ons goheel op uw doorzicht, en trouw kunnen vsrla- ten. Zoodra ik mijn broer en mijn moeder van de ontzettende tijding heb onderricht, kom ik zelf naar het heeren hu is. De genadige barones kan ze ker zijn dat ik alles zal doen wat mogelijk is. Ik hoop dat de dokter van Eichfeld ook al wel op het slot zal zijn gekomen. Hij wenkte de mannen, die de Te Arnhem is in de raadsvergadering van Maandagmiddag onder applaus van den raad en van do publieke tri bune, besloten president Kruger als hij onze stad passeert officieel.door den raad namens de ingezetenen te verwel komen. Passeerde bij Arnhem niet dan zal hem op het eerste station op Neder- landsch grondgebied een telegram van sympathie en eerbiedige hulde gezon den worden. Een telegram, hier ont vangen, zegt dat hij Donderdag zal voorbijkomen. Pogingen worden in het werk ge steld om hem door een zangkoor een lied te doen toezingen. Do directeuren en hoofden van alle gemeentescholen en openbare inrich tingen van onderwijs te 's-Gravenhage zijn gemachtigd op den dag van Kru- ger's aankomst aldaar den leerlingen voor den goiieelen schooltijd of een ge deelte daarvan, vacantio te geven. Drie Zuid-Afrikaansche Boeren, de heeren Janson, du Plessis en Thóron (de eerste Transvaler, do heide laat- sten Kapenaars uit Bctsjoeanalond) waren Zondag de gasten van het ge meentebestuur te Koudekerk. Op het raadhuis werden zij toegesproken door den burgemeester, waarvoor de heer Janson vriendelijk dank zeide. Bij het verlaten van het raadhuis zongen de kinderen der dorpsschool het Trans- vaalsche Volkslied en Wilhelmus van Nassauen, waarop de heer Janson de kinderen in gevoelvolle woorden toe sprak en dank betuigde. Het eerst werd eene kaasmakerij bezocht, alwaar men een uur met belangstelling vertoefde; daarna ging men naar de hofstede van den heer R. Dorrepaal, alwaar zij ge- ruimen tijd de ruim 100 stuks koeien, die daar worden vetgemest, bewonder den en vol waardeering spraken over de prima qualiteit van het. aan die run deren gevoerds hooi. Des namiddags ging men de modelhoeve van mevrouw Visser van Hazerswoude bezoeken, waar men ongeveer 2 uren bleef. De kinderen van de school van den lieer Fortgens verwelkomden ook hier de Zuid-Afrikaners met het zingen van drie Transvaolsche en Vrijstaatsche Volksliederen waarvoor de heer du Plessis de kinderen hartelijk dank zei- de. Daarna ging iaën de modelhoevo bezichtigen, do mooie praktisch ge bouwde stallen met prachtexemplaren van melk- en meslvee, de paardenstal len, do groote collectie varkens van verschillend ras, de stoomwerktuigen voor de kaasmakerij, enz. Hoogst voldaan vertrokken zij met de train van 5 uur, om ook nog andere streken van ons land te bezoeken. Een interview van prof. Van Hamel. De hoogleeraar Van Hamel i.s te Gro ningen ieruggekeerd. Een redacteur van de „N. Gr. Ct." vroeg den profes sor of het juist was dat hij aan een redacteur van de „Echo de Paris" zou hebben verklaard dat de ontvangst, Kruger door regeering en volk te Mar seille en te Parijs bereid, een gunstig effect zou hebben en dat één zaak ze ker is: Indien morgen Engeland aan de mogendheden de annexatie van Transvaal bekend maakt, zal die be kendmaking op het oogenblik niet meer dan een ijdelo formaliteit zijn. Hierop antwoordde prof. Van Ha mel „De frase mij in het interview van de „Echo de Paris" toegeschreven, zooals „Reuter" die heeft overgebracht, ls zeer onduidelijk. Zelf heb ik haar niet begrepen. „De zaak is deze: Een redacteur van die courant is mij eenigo inlichtingen komen vragen omtrent mij zelf, mijne studies en de taak, die ik bij President Kruger vervuld heb. Aan het slot van ons gesprek vroeg hij, welke resulta ten verwacht werden van de ontvangst in Frankrijk. Ik heb geantwoord: Daar van weet ik niets; dat zijn de geheimen van den President en van zijn gezant, Dr. Leyds. Maar persoonlijk acht ik het alvast ondenkbaar, dat Engeland mor gen aan den dag de annexatie der Z.- Afrikaanscho republieken eenvoudig aan Frankrijk zou notificeeren en, zoo het dit al deed, dat Frank rijk, na de schitterende ontvangst van de zijde der Regeering en van die yan het volk den President ten deel gevallen, die notificatie eenvou dig met eau buiging zou aannemen, als goid het een gewone formaliteit." Ik wil die gedachte thans ook wel aldus omschrijven: dat zou m. i. een beleedi- ging, althans een zeer groote onbe- baar weer opnamen en langzaam hun treurige toehl voortzetten Onbewegelijk als een marmeren beeld zag Edith hen met oogen zon der tranen na, tot zij met hun le- venioozen last achter de struiken en het hout verdwenen. TWAALFDE HOOFDSTUK. Driemaal had Edith aan de go- sloten dom* van de kamer baars broeders noeten kloppen en hem haar naam moeten noemen met dringend verzoek te worden binnen gelaten eer zich daar binnen eenig antwoord liet vernemen. Dit bestond uit een onduidelijk gemompel, dat spoedig gevolgd werd door het geluid van vermoei de, slepende schreden. Do sleutel weid omgedraaid en geheel aan gekleed stond Prosper tegenover zijn zuster. Goed en morgen, Edith. Neem me niet kwalijk dat ik je liet wach ten. Ik geloof haast dat ik nog eens ben ingeslapen, ia net dan al zoo laat? Hij zag er geheel uit alsof hij sedert den vorigen avond niet uit zijn kleederen geweest was. Alles zag er zoo wanordelijk en yeikreu- leefdheid aan Frankrijk wezen, indien Engeland het morgen deze boodschap stuurde: het land waarvoor gij zoo veel sympathie hebt betoond, hebben wij geannexeerd; President Kruger zoo warin door u ontvangen en toegejuicht, hebben wij afgezet." Do Nederl. Vereeniging (Dutch Club) te Londen besloot op hare laatste ver gadering onzen landgenooten in Lon den gelegenheid te geven van hunne belangstelling in het huwelijk der Ko ningin te doen blijken. De club be noemde eenige van hare invloedrijkste leden tot eere-comxnissie die deze zaak verder zal regelen. Tevens werd beslo ten het jaardiner te doen samenvallen met een maaltijd te geven ter eere van dit huwelijk. Inbraak. Toen de familie II. Bremer, Regu liersgracht 85 te Amsterdam, Zondag avond thuis kwam, bleek dat in de binnenkomer een penantkast was open gebroken en daaruit een ijzeren geld kist medegenomen waarin Oostenrijk- 8.che loten k fl. 100 en twee Antwerp- sche loten waarvan de nummers onbe kend zijn, benevens ruim f 900 aan bankpapier, biljetten van f 25 en f 10 dat de inbrekers zich eveneens toeeigen den. Nog werd gestolen een klein kistje, waarin een zilveren horloge en eenige kleinigheden, terwijl een blikken trom- mol werd opengebroken en daaruit weTd ontvreemd een bankbiljet van f 25, een gouden dameshorloge en een mat zilveren armband in den vorm van een gesp. Daders onbekend. Tram Amsterdam—Baar* leisaiorineer, In zake den aanleg van tramverbin- aingsn AmsterdamAlfen en Leiden Haarlemmermeer, is een nader rapport der commissie uit do Staten der prov. Zuid-IIolland verschenen, naar aanlei ding der missive van de beeren N. J. Beversen en J. van Heum, wier aan de Regeering gedane aanvraag om con cessie voor een locaalspoorweg van Rotterdam over Alfen naai' Amsterdam voor het gedeelte Alfen—Uithoorn uit zicht geeft op een in het algemeen nog vollediger voorziening in de vsrkeers- behoeften dier streek, dan door het tot stand komen der zoogenaamde ooste lijke lijn van het door de Hollandsche Electr. Spoorw.-Mij ontworpen trarn- wegnet zou bereikt worden. De commissie blijft van oordeel, dat het op den weg der vergadering ligt, zoodra dit met volledige kennis van zaken mogelijk is, een principieels be slissing omirent het al of niet varlee- nen van steun aan de H. E. S. M. niet noodeloos uit te stellen. De commissie geeft in ovei-wegmg te besluiten: de behandeling van het prae-advies van Gedep. Staten van den 23sten October en van het rapport der commissie van 14 Nov. tot de eerstvol gende vergadering te verdagen. Sen geniaal marktredenaar. Aan de ,N. R. Ct." wordt het volgen de markttooneeltje uit Utrecht mede gedeeld- Het ging hier op de jongste week markt zoo luidruchtig toe tusschen een paar zoogenaamde „standventers," dat haast alle bezoekers van de markt zich om hen verzamelden. Sind3 eenige we ken komt daar een koopman uit het Noorden, die zegt hij, door couranten- artikeltjes, overgenomen uit de „N. 11. Ct." waarvan hij een exemplaar bo ven zijn hoofd zwaait als een vlag opmerkzaam gemaakt, dat het hier zoo'n drukke markt is en do menscnen zoo schandelijk... bedot worden ook eens naar deze stad is komen afzakken om de burgerij in de voordeelen van zijn eerlijken handel te doen éeelen. Die koopmanbeheerscht door zijn vroo- Jijke en origineele manier van handel drijven da gehecle markt, zoodat zijne collega's niets te doen hebben. Zelfs Jacob Hollander, die zich tot voor kor ten tijd in het grootste auditorium ver heugen mocht, schenkt nu te vergeefs aan de schoonste signalen uit zijn ge barsten comet piston het leven. Nie mand gaat naai' zijn tafeltje en slechts medelijdende blikken worden op hem gericht uit de dichte menigte, die om den nieuwen koopman geschaard staat, als bij dezen met oogen waaruit onge veinsde broodnijd straalt, van zijn stoel sprakeloos gadeslaat. En als nu die koopman zich maar had kunnen be- heorschen... maar de Schadenfreude maakt zich meester van zijn gemoed keld uit, alsof hij geitleed op bed had liggen woelen; liet haar hing in wanorde op zijn voorhoofd en zijn met blauwe kringen omge ven oogen bliirlon treurig en had den roocte randen. Haastig en zenuwachtig had hij de verwelkoming uitgesproken met een trekking van zijn lippen, die wel een poging moest aanduiden om to lachen, maar zijn bhlt rustte daarbij geen oogenblik op het- ge laat zijner zuster, maar dwaalde onophoudelijk van den eensn hoek der kamer naar den andoren. Neen, Prosper, het is nog niet laat, maar er is iets ontzettends ge beurd. llij streek het haar van zijn voor hoofd en het was alsof hij iets wil de zeggen. Maar zijn lippen be wogen zich zonder geluid voort te brengen en hij knikte een paar maai met het hoofd. Met toenemen de bezorgdheid beschouwde Edith zijn vervallen uiterlijk. Kom, ga zitten! verzocht zij hem, niettegenstaande zijn weer streven, naast zich op do sofa trek kend. En toon me dat ja dapper kunt zijn. Het zal je het loven niet kosten, want dien man, wien iets ontzettends isoverkomen, heb Je en met een spottenden glimlach naar Jacob kijkende roept hij: „Kijk eens, kijk eens wat een handen." Dan gooit hij, tellende één, twee, tot twintig of dertig, naar al die opgestoken handen om hem heen, de voorwerpen, die hij voor een spotprijs te koop heeft aan geboden en roept daarna, den deksel van een cartonnendoos uitstekende „Betalen, betalenl Kijk eens, ik heb geen handen genoeg om mijn geld te ontvangen. Als gij niks te doen hebt, Jacob, dan kun jo bij mij nog wat ver dienen om geld voor me te beuren!" Dat was Jacob te sterk! Hollander, die gewoon is doctoren en professo ren uit te dagen om de geneeskracht van zijn likdoornbalsem hier in het volle publiek to komen ontkennen, Hollander, die altijd onder bijvalsbe tuigingen van zijn hoorders, spot met kantonrechters en rechtbanken, dia hem zouden willen beletten de lijden de menschheid te helpen; Hollander, de koning van do markt, uitgenoodigd zich tevernederen om bij een ellendi- gen schaclieraar in kleerborstels, por- temonnaies, poppen, horlogekettingen, enz. enz., geld op te halen voor het geen deze verkoopt dal was to veel. Hij springt woedend van zijn stoel, dringt door de menigte en staat in een oogenblik naast den koopman, grijpt een hamer en roept: „Als je pie in de maling neemt, dan sla ik je heelen boel kort en klein!" Maar de koopman blijft onvervaard on terwijl hij de rechterhand in zijn vest steekt, zegt hij op indrukwekken- den toon, alsof een professor tot Fr&de- rik den Groote het woord voerde: er zijn nog dienders in Utrecht! „Dan," riep Jacob woedend, „trap ik je de beenen kapot of den hamer opheffende ik sla je de hersens in De publieke opinie uitte zich in een afkeurend gemompel tegen Jacob en deze, daarvoor zwichtende, verwij der de zich vloekende en ging op verren afstand met een eveneens teleurgestel- den handelsvriend staan pruttelen over den gladden concurrent en toen al de verontwaardiging, die hen be zielde, in de richting van dien concur rent was uitgestraald, namen zij hun valies rnet koopwaar op en verlieten het veld hunner vernedering. „Ja, ja, ja," ging da koopman intus- schen ongestoord voort, „ieder handelt op z ij n manier. De handel moet v r ij zijn. Ik werk van 's morgens vx-oeg tot 's avonds laat, en als ik morgen een wissel te betalen heb, waaraan ik nog een tientje te kort kom, dan werk ik nog een paar uur latei', totdat ik dat tientje óók heb, al kwamen al de wijk meesters van de stad me vertellen, dat mijn knecht om een uur oi' negen vrij dient to zijn. Ik zal wel een anderen kuecht krijgen, als deze 't vertikt, net zoo goed als jullie, zou 'k zoo zeggen, een anderen koopman als je nog wat noodig hebt. Allo, wie nog een porte- moanaie 'k Moet morgenochtend een wissel betalen Voor een kwartje I Een twee, drie, vier, enz." En dan„Allo, allo, betalen, beta len Ja, ja, ze hebben mooi praten die heeren, die achter hun lessenaar zitten en geen verstand van den handel heb ben. Ze hebben 't hier omffieis ook wil len probeeren, net als overal in 't land, 's avonds om negen uur do winkels sluiten. En hoeveel deden het er, heeft Bosman me verteld Tien van de hon derd 't Is cok precies de omgekeer de wereld I De ééne helft van da men- schen koopt en de andere helft ver koopt, en in plaats dat nu do bescher mers van den dienstbaren stand naai de ééne helft gaan en vragen zeg, koo- pen jullie nou niet meer 's avonds na negenen of Zondags, doe dat liever 's morgens vroeg, gaan zij naar de ande re helft, die er van eten moeten en die morgen een wissel te betalen hebben en zeggen sluit je winkel en geef je be dienden zooveel traktement dat ze 's avonds naar de komedie kunnen gaan Weet je wat er nog bij hoorde Dat de winkelbediendes zooveel inkomen had den, dat als het regende zij zich met een vigoluut uit de komedie konden laten halen. Dan konden or nog wat meer koetsiers dan tegenwoordig voor het plezier van hun medemenschen in de nattigheid en de kou zitten. Allo, ailo, allo, poppen, mooie Sinterklaas- cadeautjes voor de kinderen. Eén dub beltje maar 1 Eén, twee, drie, enz. Be talen, betalenDe wereld wordt sta pelgek tegenwoordig Ik sta hier ook niet voor mijn plezier voor pijas te spelen, maar as de dienders me niet wegjagen blijf ik hier tot vannacht twaalf uur verkoopen, want ik wil wat aai jullie verdienen en ik moet morgen een wissel betalen. Allo, allo, mooi schrijfpapier om nleuwjaarswenschen altijd als je vijand beschouwd. Heftig had Prosper ziin hand be vrijd en was weer overeind ge sprongen. Neen, ciat is niet waari En wie me zijn vijand noemt is een leugenaar! Voor mijn part had hij nog honderd jaar geleefd! Edith meende haar ooren niet te kunnen gelooven. Wat? Weet j'e dan al wat ge beurd is? Hebben zij het je al ver teld Mij? Neen... wel neen! Wat zou ik weten? Maar jij zelf... heb je het ma zoo juist niet gezegd... of tenminste erop gezinspeeld? Je weet zieken hebben soms oen heel fijn instinkt. En als hot niet van Erwin is dat je spreekt Het is van hem, Prosper 1 Gis terenavond, in 't park, bijna onder onze vensters, is hij vermoord ge- worden. Zoo Hij was naar de tafel getreden, waarop een waterkaraf en eenige glazen stonden. Het was zijn voor nemen er een van te vullen, maar zijn hand beefde zoo hevig dat 'net glaswerk hoorbaar rinkelde en hij zijn plan weer moest opgeven. En omdat. omdat Jk zijn voor ]e grootje op te schrijven. Allo, allo 1" Verminkt. Een dertienjarige jongen te Scheve ningen, Maandag van de speelplaats in het lokaal zijner studio teruglcecren- de, speelde met een patroon, waarop een ontploffing volgde. De rechterhand van den jongen werd op een vreeselijke wijze verminkt en zijn hoofd ernstig vei*wond. De vrouw van den herbergier A. de Jong, uit Dubbeldam, wie door dezen met een mes een drietal steken in den buik werd toegebracht, is in bet zie kenhuis aan de gevolgen overleden. Moord te Tilburg. De voorloopige hechtenis van de ver- dachtcn in zake den moord op het dochtertje des heeïon Kessels te Til burg is weer met dertig dagen ver lengd. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 80 csats por regel. Wiet Overgeërfd. Tering kan zeker worden voorko men do or de reehto behandeling Geene ziekte is een grootere plaag voor de menschheid dan tering. Geleerden beweren thans dat do werkelijke tcringKwaal niet over geërfd wordt, maar dat alles wat aan de kincLere-n wordt overgedaan eene zwakke neiging is, die, in dien niet overwonnen, gemakkelijk do ziekte zelve veroorzaakt. Sedert dit feit door geleerden definitief is vastgesteld, bestaat meer dan ooit de hoop deze verschrikkelijke teringkwaal van de aarde te ver bannen. Eene zorgvuldige studie van le ring heeft aangetoond dat de meest praktische wijze van behandeling dozer ziekte die is welke in het na volgend geval met zooveel succes is aangewend' Verviers, België, 24 Maart 1900. Mijneheeren, Sedert vier jaar was ik door een hoest aangetast, waartegen alle middelen die wer den aangewend zonder resultaat bleven. Ik had volstrekt geen eet lust en was altijd zoo benauwd dat ik somtijds vreesde te zullen stik ken en een ieder zeicte dat ik de tering had. Ik was natuurlijk in wanhoop want het is treurig in zulk een toe stand xe zijn op 2ö-jarigen leeftijd, wanneer het leven gewoonlijk zoo vol illusies is. Om dien tijd, van de merkwaar dige eigenschappen van uwe Scott's Emulsie gehoord hebbende, nam ik er de proef mede en ik kan plech tig verklaren dat de verbetering zoo snel was dat na veertien dagen alle benauwdheid was verdwenen en ik mij voelde herleven. Ik zette derhalve deze heilzame behandeling voort, en mijne eetr lust is thans uitstekend en mijn ge zondheidstoestand laat niets meer te wenschen over. Ontvangt, Mijneheeren, de uit drukking mijner levendige dank baarheid. (Geteekend) Jos. Cuvelier, 35 Pro menade des Hécollets. Het bovenstaand schrijven bevat volstrekt niet wat men een alleen staand geval zou kunnen noemen. Het is een typisch resultaat van de Scott's Emulsie behandeling, en duizende zulke gevallen komen da gelijks voor. Scott's Emulsie is de meest doeltreffende vorm van lever traan, verbonden met do hypophos- phorzure kalk en soda, en glyceri ne. Het is zoet van smaak en helpt de spijsvertering, zoodat patiënten het zonder ophouden kunnen in- vijand zou geweest zijndaar om denk je O, ik denk natuurlijk niet dat je daarom voldoening over^zijn dood zult gevoelen, Prosperl Weer. niet boos dat ik in mijn opgewon denheid mijn woorden minder ge lukkig gekozen heb. Dat je de lage daad van een sluipmoordenaar uit het diepst van jo hart verfoeit... wie zou daaraan twijfelen? En ben je zoo zeker dat. het een sluipmoordenaar geweest is? Weet jo dan wie het gedaan heeft? En weet je ook hoe het zich heeft toegedragen Ja. Dc houtvester Fabian heeft Erwin opgewacht toen hij zich van hier naar hel heerenhuis terug wil de begeven en heeft hem van uit zijn hinderlaag neergeschoten net als dien ongelukkigen strcoper, van wiens moord een blindgeslagen ge rechtshof hem heeft vrijgesproken. Het was het schot dat ik aan het venster hoorde. Ach, had ik mijn eerste ingeving maai* gevolgd en er onmiddellijk heen geijld! Prosper verroerdo zich niet. Hij hield do handen tegen elkaar ge drukt en de oogen half gesloten. Van al zijn zin-tuigen scheen alleen nemen totdat zij geheel genezen zijn. Scott's Emulsie verlicht de plaatselijke ontsteking van keel en longen en geeft sterkte en levens kracht weder als alle andere mid delen falen. Men kan de echte Scott's Emulsie herkennen aan ons handelsmerk van een man een groo te visch over zijn schouder dragen de, hetwelk op den omslag van el ke flesch te vinden is. Depóts The Import Trading Office, 's Gravenhage. Pharmaceuiische Handelsver- eeniging, Amsterdam. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E.Van Santen Kolff, Rob te i*d am. Heeren G. G. J. Pluygers, Rot terdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. De anti-sociaal-democratisch? vér- eeniging van spoorweg-presoneel Recbt en Plicht werd onlangs con request in gediend bij dQ Regeering tot het ver krijgen van pensioneering van bet nog restöerende voormalig N. R S. perso neel, bchoorendo tot Fonds B. uit 's Rijks middelen, zonder dat het ver plicht zou zijn afstand te doen van de rochten, gewaarborgd in art 6 der be kende spoorwegovoreenkomst. Do Regeering heeft hieromtrent bet gevoelen geboord van de M. t. E. v. S. S. Deze heeft geantwoord dat het harer zijds van. geen belang was of dit perso neel al dan niet tot baar vasten dienst* omging, maar dat het zeer wensclielijk zou zijn als do Regeering termen kon vinden dit verzoek om pensioneering toe te staan. Gemengd Nieuws. Oorlogskosten. De Engelsche „Economist" verwijt de Britsche regeering dat zij da natie onbekend laat met de kosten van de oorlogen in Zuid-Afrika en China. In Maart schatte do minister van finan ciën bij het indienen der begrooting het tekort op 20 1/2 millioen pd. st.; een maand later woa het al tot 22 1/2 pd. st. en in Juli bijna tot 36 millioen geklom men, ai rijd „naar raming" en men verwierp de bewering dat er nog wel 20 millioen hij zouden komen, als lou ter phantasie.. Nu echter de verkiezin gen voorbij zijn, moet het Parlement vroeger dan gewoonlijk bijeenkomen om weder nieuwe kredieten toe te staan voor een nog onbekend maar ze ker hoog bedrag. „The Economist" be rekent echter, dat tot dusvjr de 49 mil lioen pd. st., die voor het geheele jaax (loopendetot 1 April 1901) voor ooilogs- uitgaven geraamd zijn, nagenoeg ten volle moeten zijn uitgegeven, zoodat een zeer boog cijfer ter aanvulling zal vereischt worden. Het blad zegt nu dat het parlement en de natie ruimschoots genoeg hebben van do luchtige ramin gen der regeering en recht hebben op een volkomen ware xnededceling van wat reeds is uitgegeven voor den oor log, hoelang dezo nog kan duren c.i wat elke week daarvoor nog noodig is. Bevolking van Frankrijk. De bevolkingscijfers van Frankrijk over 1899 zijn thans openbaar gemaakt. Men leert daaruit dat het getal geboor ten heeft bedragen 847,627, wat wel 3694 meer is dan in 1898, maar ongeveer 10,000 minder dan het gemiddelde der 10 laatste jaren. Er stierven echter 816,233, of 6163 meer dan ln 1898 er. 13,000 minder dan genoemd gemiddeld. Het gunstig verschil over 1899 was slechts 31,384, tegen 33,860 in het vorig jaar. Van 1890 tot 1SÖÖ werden teza men 227,152 meer geboren dan over leden, een zeer klein cijfer. liet getal huwelijken in 1899 was 287,179, en over trof dat van 1898 wel met 2806, maar bleef 8573 heneden het gemiddelde der 10 laatste jaren. De veldslag bij Ckampigiiy. Zondag was het dertig jasr geleden, dat bij Champigny ds Duiischö en Fransche legers elkaar ontmoetten. Deze herinnering werd gevierd niet redevoeringen en betoogingen. De Fransche minister van oorlog had zich laten vertegenwoordigen cri de Ligue des patriotes en de Parijscke nationa listische gemeenteraadsleden zorgden voor de redevoeringen. Daar echter de gemeenteraad van Champigny een bepaald anti-naiiona- zijn gehoor in werking. Ja... zonder twijfel... zoo zal. het goweesl zijn! mompelde hij. En heeft d'e houtvester bekend? Mon heeft hem nog niet kun nen vatten. Naar alle waarschijn lijkheid heeft liij zijn heil in de vlucht gezocht. Maar zijn geringen voorsprong zal hern van weinig nu: zijn als de telegraaf er zich meé gaat bemoeien. En zijn ontvluch ting staat gelijk met een bekente nis. Zekerdat is zonneklaar, dat de houtvester Fabian de mis daad begaan heeft, bevestigde Pros per ijverig. Maai' zeg me toch eens, Edith waaromwaarom heeft hij hem toch neergeschoten? Omdat Erwin hem op mijn ver zoek zijn ontslag had gegeven, ver klaarde zijn zuster hem. Reeds toen. hij hem dat meedeelde was er bijna een moord gebeurd. En ze herhaalde wat ze uit den mond van den hoofdinspecteur om trent de worsteling tusschen heide mannen had vernomen. Prosper luisterde met gespannen aandacht en toen zijn geëindigd had knikte hij met het hoofd alsof hij het met haar eens was. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2