Een Jongmenscli, 3 a 4 gemeubileerds Kamers, Aangeboden Te Huur of te Hoop 130. Orgel 130. listische kleur draagt moest liet tot eer. botsing komen. De toespraak van den burgemeester gaf het sein. Natio nalisten en tegenstanders raakten handgemeen en dertig jaar na den eer- eten sla gin Champigny werd, hoewel op bescheidener schaal, een herhaling gegeven, nu van Franschen tegen Franschen. INGEZONDEN. Yoor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingetonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Stopplaatsen Eleotr. Tram. Geachte lieer Rodacteur! Nu de heer Barnet Lyon, directeur van de Electr. Tram, den heer rar. H. Ph. 't Hooft incompetent verklaard heeft om vc r het publiek in de bres te springen ter voorkoming, dat de te genwoordige dienstregeling vervangen zou worden door eene met vaste stop plaatsen, neem ik de vrijheid het ellen lang artikel, 7.00 kort als duidelijk u te beantwoorden. Als het zwaartepunt van het betoog, 01" wat de directeur heeft willen betoo- gen, gelegd wordt in jacht op effect door geestigheden, waarvan de scham pere toon, op zijn zachtst ongepast is, dan verraadt dat gebrek aan ernst. Het zou niet moeielijk zijn, den deskundi ge, den heer B. L., met gelijke munt te betalen, maar het is mijn doel niet de goede zaak, het goed recht van het publiek te schaden. In do poging om het publiek te be wijzen, dat stopplaatsen in zijn bolang zijn, is de Directeur niet gelukkig ge weest. Zoo laat hij het voorkomen alsof in den regel de trams bij ver trek van het Stationsplein tot aan den hoek der Jansweg 6 keer stoppen en in da andere richting over een afstand van 400 Meters 23 ft 27 keeren. Wan neer dit bij hooge uitzondsring wel eens heeft plaats gehad, dan moeten de personen gemiddeld pL m. 15 M. uit elkander gestaan hebben en van weinig goeden wil geweest zijn om de tram tegemoet të gaan. Mij komt het voor, dat een dergelijk feit ondenkbaar is en de fantasie den lieer B. L. hier parten gespeeld heeft. Om aan te toon en, dat de trams on regelmatig loopen, wordt opgegeven, dat de rijtijden van Stationsplein tot Stationsplein bedragen 26, 28, 30, 30, 35, 38 en 48 minuten. Maar wat zeggen die cijfers, als niet opgegeven wordt, hoeveel trams, bijv. in een kwartaal, 26, 28 tot 48 minuten respectievelijk noodig hebben gehad, en welke bijzon derheden daarbij hebben plaats ge grepen, wegens omgevallen turfwa- gens, botsingen met melkboeren, sla gers- en groentekarren. De hoofdzaak is welken indruk het publiek heeft van de exploitatie van de Ceintuurbaan, en dan is het mij een aangename plicht hier de verzeke ring te kunnen afleggen, dat die in druk zeer gunstig is en daaraan geen afbreuk doen de zeldzame gevallen,dat men een paar trams achter elkaar ziet passeeren in de richting tegengesteld aan die, welke wij uitmoeten. Wanneer de directie nu nog verder wi! gaan en ons nog meer gemak en gerief van het tramverkeer wil ver schaffen, en ons op grond van zijne ervaring wil begunstigen met vaste stopplaatsen, dan geloof ik, dat het zaak is om daarvoor maar gracieuse- lijk te bedanken en tevreden te zijn met het bestaande. Met die vaste stopplaatsen toch heb ik gelegenheid gehad in verschillende Duitsche steden kennis te maken en als ik mijne weinige ingenomenheid daarmede uitsprak, dan hoorde ik van mijne Duitsche vrienden onder alge- meene instemming, dat de regeling in Holland, waar do trams overal stop pen veel doelmatiger was en minder aanleiding gaf tot tal van grootere en kleinere ongelukken. Dit laatste is te verklaren door de mededeeling hoe de loop enz. der trams daar te lande met vaste stop plaatsen is, en in verband daarmede het opnemen en afzetten van passa giers. Al dadelijk zij medegedeeld, dat op eLk punt van de lijn gelegenheid is tot in- en uitstappen; wanneer men zijn voornemen daartoe te kennen geeft wordt ds snelheid verminderd zonder dat de gang evenwel in stap overgaat, dus geschiedt dit bij een in beweging zijnde tram. Als een rijtuig cp een stopplaats is aangekomen, de passa giers zijn uit- en de wachtende inge stapt, moet de conducteur onmiddel lijk verder rijden, hij mag niet wach ten tot nakomers op do halteplaats zijn aangekomen, doch stelt hen door lang zaam rijden, als boven in staat om hem in te halen. Iloevelen later berouw hebben, dat zij de poging gewaagd hebben, blijkt telkens als er een buiten adem de tram binnen valt Hoe gevaar lijk deze ïegeding is, behoeft geen betoog. Uit het vorenstaande blijkt dat met uitzondering vau het gevaar, de last der vaste stopplaatsen in Duitschland gedeeltelijk is weggenomen. 'vVeike bijzondere regelingen da di rectie vau de Electr. Tram bij de toe passing van vaste stopplaatsen zou kunnen en willen toestaan, laai ik in 't midden, maar de hooge wensche- lijkheid van overal te kunnen in- en v;iistappen is door de practijk in Duitschland, hierboven beschreven, af doend bewezen. U dankzeggend, voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, A. RESINK. Aan de Redactie van „Haarlem's Dagblad": Beleefd verzoeken ondergeteekenden opname van het volgende in uw ge achte courant. Nu wij in onze goede stad Haarlem aan den vooravond staan van de benoe ming van een nieuwen functionaris op bouwkundig gebied, nl. een directeur van publieke werken, meenen onder geteekenden, allen architecten binnen deze stad, niet te mogen nalaten ook hunne meening te zeggen. Ie. Over de zaak zelve en hare ge volgen. 2e. Over de motieven, die daartoe hebben geleid. 3e. Over de wijze, waarop die zaak in onzen gemeenteraad door een des kundige is verdedigd. Wat de zaak zelve betreft, is ons de noodzakelijkheid opditoogenblik althans, evenmin als do wenschelijk- heid gebleken, uit het voorstel daartoe door H.H. Burgemeester en Wethou ders gedaan. Ware zoodanig voorstel geschied, vóór do pionnen moesten worden ge maakt voor eene gemeentelijke water leiding, een gemeentelijke gasfabriek, een abattoir en wat daar meer voor groote werken in uitvoering of in voor bereiding mogen zijn, en ware dan het ontwerpen dier plannon aan den nieuwen directeur van publieke wer ken opgedragen, dón had men kunnen begrijpen, dat alles te zamen te veel werk was voor den architect en den hoofdopzichter der gemeente, en dat een nieuwe functionaris naast of boven hen gesteld, noodig kon zijn. Nu evenwel da waterleiding is ont worpen en uitgevoerd door een parti culier ingenieur, de plannen voor de gasfabriek zijn opgemaakt door, of al thans ond6r toezicht van den voor de zen tak van dienst benoemden direc teur der gemeente-lichtfabrieken, het ontwerp voor een abattoir gereed ligt, opgemaakt door den gemeente-archi tect, nu komt 't ons voor, dat de benoe ming van een directeur nog wel wat had kunnen uitblijven, tenzij men den gemeente-architect een bewijs van waardeering had willen geven door hem den titel van Directeur van pu blieke werken aan te bieden, met een hooger tractement den tot heden door hooger tractement dan tot heden door do voor deze zaak aangevoerde motie ven zeer zwak voor. Waren in Haarlem groote rivierslui zen of andere groote waterwerken in voorbereiding, men zou de behoefte aan een gediplomeerd en ervaren inge nieur kunnen begrijpen, wien men dan toch zeker een grooter salaris dan f 4000 's jaars zou moeten toestaan. Van zoodanige werken is ons echter tot op heden niets bekend. De verdere bouwwerken zijn en wor den o.i. op zeer te waardeeren wijze ontworpen en uitgevoerd door onzen gemeente-architect, den heer J. Leyh, terwijl voor rioleering, bestrating, enz. o. i. hetzelfde mag worden gezegd, van onzen hoofdopzichter den heer J. G. Mlchielse. I9 er meerdere hulp noodig aan het bureau van gemeentewerken, dat men zich die verschafte, maar staande on der, en niet boven de tegenwoordige functionarissen. Wordt een directeur benoemd staande boven hen, zoo laat het zich voorzien, dat de tegenwoordige ambtenaren hun prestige verliezen, waardoor zeker de belangen der ge meente in hooge mate zouden, worden geschaad. Voor de argumenten gebezigd door het deskundig lid van den gemeente raad, dat het voorstel van Burgemees ter en Wethouders heeft verdedigd, is geen enkelen grond aangegeven, en zoo lij st bij ons ds vraag, waarom juist nü deze verandering, terwijl datzelfde lid in de commissie van fabri catie, waarin hij geregeld met de hoofd ambtenaren der gemeentewerken in aanraking kwam, tal van jaren in de gelegenheid is geweest, hen oplettend gade te slaan. Is het ernst met de beschuldiging, dat de architect dezer gemeente niet berekend is voor zijn taak, dan zou deze onder aanvoering van streng be grensde motieven tot ontslag uit den dienst dar gemeente moeten voorgedra gen zijn. Maai- nu eenmaal het besluit van den gemeenteraad tot benoeming van een directeur van publieke werken is geno men, en moet worden uitgevoerd, ge ven wij den gemeenteraadsleden in ern stige overweging om thans daartoe te benoemen, den man, die meer dan twintig jaren in dienst der gemeente ia, den gemeente-architect. P. KLEIWEG DYSERINCK, M. A. POEL, JOH. F. W. STOM, J. W. G. DROSTE^ ANT. J. SALM. J. WOLBERS. C. L. M. ROBBERS. J. VAN DEN BAN. J. H. WELSENAAR. J. LONDON. J. B. LASSCHUIT^ W. F. DOUGLAS., S. J. W. MONS. Do Gasfabriek. Geachte heer Redacteur, Dezen morgen kwam mij in handen de brief met nota van toelichting van do Jmp. Cent. Gas-Assoc. dd. 16 Maart 1898 aan den Gemeenteraad, naar aan leiding van het rapport der gascommis- sie dd. 9 Februari te voren. Het komt mij zeer wenschelijk voor speciaal ds aendacht to vestigen op hetgeen in de memorie van toelichting, onder het hoofd „Kosten van aanleg", ten aan zien van het bouwen en installeeren der fabriek, o. a. wordt gezegd. De Imperial maakt bezwaar om na afloop der concessie de fabriek enz. over te dragen voor een bedrag van 1,300,000 verminderd met 3% over elk concessiejaar, maar blijkt genegen om over dit cijfer nader met do commis sie to onderhandelen, daarbij tevens1 bekend stellende, dat de kosten van aanleg worden geraamd op een maxi mum van f 1,500,000. Dit laatste cijfer wijst met een som die thans wordt aangevraagd op een zoo enorm verschil, dat niemand er aan zal denken om het te verklaren door verhoogde prijs van bouwmaterialen enz., terwijl het een open vraag is of de Imperial bezwaar kon maken om de nieuwe fabriek in te richten naar de tegenwoordige eischen, waarop de commissie thans wijst. Het wil mij voorzichtig toeschijnen, opnieuw onderhandeling met de Impe rial aan te knoopen, en lijdt het geen twijfel of een termijn van een paar maanden, zal voldoende wezen, terwijl als basis dier onderhandelingen zou moeten dienen, dat de Imperial op zich neemt op overeen te komen voorwaar den gas te leveren aan de gemeente en particulieren over een tijdperk als noo dig zal worden geacht na afloop der concessie. U dankzeggend voor de verleende plaatsruimte, Hoogachtend, Uw dw. A. RESINK. Haarlem. 4 Dec. 1900. Vervolg" Stadsnieuws. De Gasquaeatie. De gasquaestie, waarvan ieder een dacht dat zij was opgelost, schijnt nu pas recht een quaestie te worden. Eerst is gebleken, dat de begroo ting van den heer Blom dertien ton gouds hooger is, dan die van den heer Van der Horst En nu gisteren komt de Impe rial, van wie iedereen dacht dat ze in Haarlem de stuiptrekkingen des doods al begon te ondervinden, ons tooncn dat ze nog springlevend is en wel graag nog een jaar of twintig in ons midden zou willen blijven leven Daar staan we zoo waarlijk weer voor de oude vraag, waarover nu al 25 jaar lang gestreden is Eigen exploitatie of concessie-ver- lenging. 't Is waarde gemeente heeft in 1898 al besloten ten gunste van eigen exploitatie, maar 't zou niet voor den eersten keer wezen, dat zij op een eenmaal genomen be sluit terugkwam. We zullen dus morgen in den Raad den strijd weer krijgen tus- schen eigen exploitatie c-n conces sieverlenging, evenals in 1S98, maar onder geheel andere omstandighe den. Toen rekende men op een som van anderhalf millioen, nu op een som van bijna drie millioen, be halve nog zes ton voor de electri- scho centrale! Raadsleden die bang zijn voor groote cijfers, zullen zich allicht door die millioonen schrik laten aanjagen. Er wordt nu reeds gesproken over dezen voorstander van eigen exploitatie die wankelt en over genen, die „om" is. Wij nemen dergelijke geruchten voor kennisgeving aan. Evenals de voorspellingen over de prijzen van de kolen, waarover de geleer den hert. lang niet eens zijn. Op een en dezelfde dag ontmoetten wij twee deskundigen; de een was de direct, van de Imperial, die verklaarde dat voor eerst geenerlei uitzicht bestond op verlaging der kolenprijzen; de tweede deskundi ge raadde, naar hij zei, iedereen af om voorraad op te doen, daar de prijs wel spoedig dalen zou! De leek staat daartusschen, in de nijpende schroef dw onzeker heid. Precies als bij de begrooting van do heeren Van der Horst en Blom. Wat kunnen wij, desonkundigen, eigenlijk daarover oordeelen? Wan neer de een zegt, dat het met 15 ton kan, dan gelooven we 't wel en als de ander zegt dat hij 28 ton noodig heeft, dan twijfelen we ook niet aan zijn waarheidsliefde. Maar wel vragen we ons afvanwaar dat enorme verschil? En een groot deel van de burgerij wordt bang voor die hooge cijfers en vraagt; zal daarvan ooit rente gemaakt kun nen worden? Voor de Imperial is dit het gewenschte moment. Zij komt tot ieders verwondering weer met haar zeer gunstig voorstel van 1S98, zes cents per kub. Meter, verlen ging der concessie tot 1918, eon halve ct. per kub. Meter aan parti culieren geleverd gas als uitkeering aan de gemeente en 20 procent aan deel in de jaarlijksche netto winst; recht van overneming door de ge meente. Alleen dit punt verschiltin 1898 wilde de Imperial direct den gasprijs verlagen tot 6 cents, thans, wil zij tot hare nieuwe fa briek klaar zou zijn cent per kub. Meter en eerst daarna 6 ct. Wij hoorden al beweren, dat de Imperial, wanneer daarvan de concessieverlenging mocht afhan gen, ook in dit opzicht het bod van '98 wel gestand zou doen. Aan den eenen kant dus bevrijd zijn van alle financieele zorg, di recte verlaging van den gasprijs, uitkeering aan de gemeente. Aan den anderen kantai gen meester zijn, profiteered vsa iüe gunstige kansen. Als de Imperial kans ziet om er aan te verdienen, dan kan ook do gemeente de zaak aandurven, zoo zegt de een. Maar de gemeente is zoo'n goede koopman niet en exploiteert veel duurder, zegt de ander. En zoo zijn we dan weer mid den in den strijd geraakt. Hij wordt des te moeilijker uit te vechten, omdat er al zooveel toebereidselen gemaakt zijn terreinen gekocht voor duizenden en duizenden, een directeur benoemd. Menschen die voor alles raad weten, hebben al ge1 zegd, dat de heer Blom nu direc teur worden kan van de electrische centrale alleen 1 Zooveel is zeker, dat velen die vroeger voor gemeente-exploitatie waren, thans aarzelen en niet meer weten, wat hot beste wezen zal. Vooral nu de toelichting van do Commissie, in antwoo: 1 op de voorstellen van den heer Van de de Kamp, nogal magor is uitgeval len. Maar de voorstanders van ge meenteexploitatie in beginsel waar schuwen tegen overmatige vrees. „Wij zijn nu eenmaal vrij," zoo zeggen ze, „we zijn door het kreu pelhout heen. Laat ons nu voort gaan zonder bevreesdheid. Waar do Imperial voordoe! vinden kan, daar ligt het voor ons ook." De Raadsdebatten kunnen Woens dag interessant worden. We geloo ven niet dat ze zullen siloopen. Daarvoor is de zaak te belangrijk. Met heel veel belangstelling zul len ongetwijfeld de lezers van dit blad vernemen, dat Ma- réchall Booth—Clibborn, de oud ste dochter van Generaal Booth, die 15 jaren in Frankrijk arbeidde, Zondag a. s. 0 Dec. Haarlem zal bezoeken tot het houden van bij zondere samenkomsten. Deze zul len plaats hebben in do Leger des Heilszaal in de Schachelsiraat. Examen Vrije en Oi do- oefeningen. Haarlem, 1 en 3 December. Geëxami neerd 10 candidaten. Geslaagd de da mes M. L. Gelpke. G. J. Steenman, R. TJ. Popkes, allen van Amsterdam, N. van Vuure, te Broek, in Waterland, M. W. Marks, J. M. Marks, A. J. van der Made, 11. J. Welker, R. Slatcrus, alien van Amsterdam. S.ukken van den Gemeente raad. Aan het betoog van do commissie van voorbereiding voor de oprichting der gemeente-lichtfabrieken zij nog ontleend dat de uitbreiding van de gas fabriek te Arnhem van 20,600 tot 30,000 kub. M. dagelïjkscho productie heeft gekost ongeveer 800.000, welk bedrag weinig verschilt met hetwelk indertijd werd geraamd voor een geheel nieuwe fabriek. Toch leverde deze fabriek eene jaarlijksche bate van ongeveer 120,000 voor de gemeentekas op. De fabriek te Zurich, die vóór twee jaar werd gebouwd, heeft een uitgaaf gevorderd van f 2,800,000, terwijl de kosten der hier te bouwen fabriek zijn geschat op f 2,100.000. Beide bedragen betreffen alleen den bouw met inbe grip van den grond, terwijl daarbij het bedrijfskapitaal en de prijs van het buizennet buiten rekening zijn gelaten. Neemt men hierbij in aanmerking zegt de commissie dat de capaci teit der eerstgenoemde fabriek is bere kend naar eene dagelijkacha produc tie van 50.COO kub. M., terwijl laatst genoemde 40.000 kub. M. per dag zal kunnen voortbrengen, dan valt de ver gelijking toch zeker ten gunste van de ze uit. minuten later kwam"hij tot' de onaan gename ontdekking, dat dit spoorloos was verdwenen. Alweer eene goede les voor anderen, om voorzichtiger te zijn. Een bierhuishouder aan de Oostvest werd terzake van drankwetovertreding bekeurd. Wie er prijs op stelt op goedkoope wijze in het bezit te komen van een portret van het kwartet Robert, schaffo zich bij den boekhandelaar Frölich in de Zijlstraat oen prentbriefkaart met de beeltenis der vier Haarlemscho kun stenaars aan. Ze zijn mooi uitgevoerd. Aan hetzelfde adres is verkrijgbaar het Nieuwe Transvaalüed door M. Bever sluis, op de wijs vau het Transvaalsch volkslied. Nu President Kruger spoe dig in het land komt is het zaak er zich spoedig een aan te schaffen. Hedenmorgen omstreeks half elf had de machine-bankwerker N. Gouka, werkzaam op de C. W. der H. IJ. S. M. bet ongeluk een plevierklep op den middelvinger van zijn rechterhand te krijgen, zoodat de helft van dien vin ger werd afgckneld Carmen. Do belangstelling te Haarlem voor de Nederl. Opera bleek Maandagavond weer uit de opkomst van 't publiek om Carmen to hooren. Als gast trad mevr. A. Orelio op en dat wel in do titelrol. Zonder twijfel zullen velen, die me vrouw Orelio al sinds jaren niet meer op do planken hebben gezien, b -t wederoptreden met ingenomenheid hebben begroet. Zij is al reeds door hare tooneelroutine opgewassen tegen vele moeilijkheden van de partij, al kan niet ontkend worden dat zij met Carmen een stoute keuze had gedaan. De hecren Orelio en Pauwcis als Es- camillo en Don José, zongen en speel den recht verdienstelijk. Lof komt toe aan mej. Penning, die Micaela zong. Orkest en koren weerden zich flink. Misschien kan de regisseur een volgen den keor wel voor bekorting van de pauzen tusschen de bedrijven zorgen. Het treft ons telkens, dat liet bezoe ken vau den Schouwburg door de nieuwe aankleeding van de lokalen, zooveel gezelliger is geworden. Nederl. Maatschappij ter be vordering van Nij verheid. Maandagavond hield het Departe ment Haarlem van bovengenoemde Maatschappij eene vergadering in het Brongebouw. Ais spreker trad op Dr. L. Bleekrode van 's-Graveuhage, die eene voordracht hield over: Nieuwe hulpmiddelen voor zeer hooge temperaturen. Iioogo tem peraturen zijn steeds van groot nut voor do practijk; zij zijn 0. m. dien stig voor het smelten van met uien. Die temperaturen kan men verkrijgen aoor chemisch© werking of door middel van de eiectriciteit. Deze twee methoden voeren een heftigen strijd op 't gebied der verlichting. Voor de verwarming echter helpen zij elkander. Wanneer twee stof fen zich met elkaar chemisch verbin den, ontstaat warmte, bv. door 't bij elkaar voegen van zwavel en ijzer. In 1S70 wist men het eerst platina to smelten. Men kreeg toen reeds op chemische wijze temperaturen van 2UU0 gr. C. In den laatsten tijd echter heeft Dr. Goldsciimidt, een Duitscher, een temperatuur van 30(X) gr. C. weten te bereiken. Op do electrische methode is een van 350U gr. C. ontwikkeld. Gold sciimidt gebruikte in plaats van water stof aluminium tot net ivduceoren van een rnelaaL 't Eerst heeft hij dit toege past op ijzeroxyde. Reeds anderen hadden dit gedaan, doch dezen hadden de smeltkroes van buiten verhit; Goldschmidt deed dit van binnen. Aluminium is de brandstof der toe komst. De methode van dr. Goldschmidt is o.a. dionstbaar voor het afscheiden van me talen. Door verschillende proeven ver helderde spr. het eerste gedeelte van zijne rede. Na de pauze behandelde Dr. Bleek rode de verschillende toepassingen van Dr. Goldschmidt's methode, 0. a. het lasscheu van buizen en metalen pla ten, rails, enz. Door eenige lichtbeelden werd het gesprokene verduidelijkt. De voordracht werd door alle aan wezigen met ze ar veel belangstelling gevolgd. Eaa gceda gelegenheid. Wij maken onze lezers atteot op de groote en goedkoope collectie boeken hij den boekhandelaar F. J. Frölich in do Zijlstraat voorradig. Hier is inder daad voor elk wat te vindea, Ook zij wiar beurs niet al te ruim fespekt is, kunnen er iets van hun gading vinden onder de half-nieuwe boeken, die tegen billijken prijs van do hand worden go- daan. Een geneesheer te Overveen woon achtig, had zijn rijwiel, tijdens hij zich bij dön kapper M. liet scheren, onbeheerd in de portiek geplaatst. Tien IJmuidon. Men seint ons van heden Do Haarlemscho rechtbank is hier. De stucadcorsbaas M. be schuldigd van onvrijwilligen man slag is verhoord, maar voorlcopig vrijgelaten. 365e Staatsloterij. 4 Dec. 1909. 2o klasse, 2e lijst. No. 12213 f 20 00. No. 18012 f ÖU00. No. 6106 f 166U. No. 14209 f lfiOd. No. 21u7, 2147 f 400.. No. 1805, 16849 200. No. 2187, 6990. It9l9, 13392 f 100. Prijzen van 20. 220IS65M)3 9169119<81461517657 85 3220 5319 9290119811467817670 14432975853 937111998147 417674 24933215973 937212111 I4s5317816 259 33315995 9405 12351488617ö5 272 333. 6026 9452 121551488718014 339 3349 6036 9590121711489118130 37533666104 9613 122U) 1491618176 424 3417 6113 962112249 14933 18198 663 3424 6187 9745 12298 14 6018284 711 3431 6120 9776 12348 1505018304 720 348/ 6228 9799 123661505118412 737 ö4y0 6281 9807 12406150631SÖ52 757 3560 6315 9867 12431ÏÖU*.2 18649 7 72 3573 6317 9909 12456 16127 18692 778 3588 6367 9927 12603 ln13618799 784 3613 6369 9940125U9 15215 1880 t 816 3713 639610002 125761522918839 838 3745 64111005112617 1526118846 8643751648110106 lrt>96 1535118890 976 3761 6603 J9170127691544018913 I0z7 3778 6719 10179 1-80115477 18953 1100 3786 67241023912^14 15489 »89ö8 1282 3807 67831040112r581554G18971 12 '2 3819 67b21050212868 15 60 lb05S 1304 3844 693010576 12883 16570191 >1 1318 3893 697810628 1291015629 19167 1400 3929 70-J410646130.7 1576119179 12323950721110666 13034 1577619206 1585 4001 7307 10692 130631592819289 16614084739110696 13978 15930 19310 1664 4113 740410741130951596419390 174241627407 10749 13111 159n919423 1824419674761077913142 i602419481 18314267 747910785 1314716054195 J 6 1842 4295 749010786131711617219.53 1852 4307 7497 107881317616240 D>569 19104353763610799132151643119601 1914439a76811082913229 16467 19630 1938 4409 770810840132901652119653 2002 4471 7723 109461348816537 19660 2008 4478 77251097'135471660919675 2048 4499 779411148135621662319677 215145187821 11184 18637 16630 198-0 2171456078261119113658161583 19948 2266 4626 788011194137041*70419962 2372468179381123913.351676919967 2384 4723 79451120S1377216S17 20023 2418 4775 8131 11258 13810 16843 20026 244/ 4783 823411342138881685120221 2453 4819 826611395 13907 1 6929 203 <0 2475 4934 8277 1141813«2Ü 16990 20386 2555 4957 8 280114331398117028 20388 2640 6003 8367 114421398417098 20398 2643 5013 8418114561398817177 20414 266152698531 IJ 4581399317218 20419 2697 5382 854911480140 21723120427 2790 -5385 855011576140-1017292 20476 27916389 857211600 14U52 17314 20504 2805 8395 S606116021411117366 20532 2888 5407 8610116931414217375 20545 294354398665 11713141521737820553 2969 5472 8722117441424317437 20714 2988 5493 8817118181430117485 20730 3016 5552 S»74118721435817488 20756 3074 5564 891511901 1436617541 20381 3089 55718944119071441517556 20922 3094 6590 S951119251447317579 20961 8111 5711900511926,1448117606 3136 5784 90741192711459517650 Tweede Kamer. Men seint ons uit den Haag: Bij den aanvang der zitting legde Minister Beaufort onder geheimhou ding de officiecle stukken over betref fende de gevangenneming der ambu lance in Transvaal. De rapporten van dr. Koster en lord Roberts zijn vrijwel overeenstemmend, behoudens enkele verschillen. Na dit stadium is openbare behando- ling van deze aangelgenheid niet ge- wenscht. Mr. Troelstra, bij de voortge zette algemoene beschouwingen over da Staatsbegrooting de regeering on de Kamer critiseerend, kondigde het voornemen der socialisten aan om te gen te snelle behandeling van het oor logsbudget een stelselmatige obstruc tie te voeren door indiening van amen dementen. Spr. drong aan op de invrij heidstelling der Hogerhuizen. President Kruger arriveert hier Don- derdag 3,08 stadstijd. Burgerlijke Stand. Bevallen: 8 Dec. P. JantzCornel d 4. A. C. van SchleNeils d. Overleden: 2 Doc. M. A. Guépinde Ruyter de Wlldt 72 J. Frederikspark. 3. S. v. Westorhoven 75 j. Roosveldstr. J. C. Z. v. BlaauwSonnevelt v. d. BerghDruijvesteijn 85 Barioljoris- straat. H. van 't Wout, 29 j. Heeren- singel. ||J Drinkt VEEN*8 Cacao en j* YELN's-Geconcentreerde - Advertentiën. Heden overleed na een smar telijk doeh geduldig lijd-n on ze geliefde Zoon en Broeder J0HAN v. d. BROEK. Uit aller naam, H. J. v. d. BROEK. A. v. d. BROEKBruins. Heden overleed na eene langdurige ziekte onze Zoon en Broeder HEN DUIK TAN 'T WOUT Jr., in den ouderdom van 29jaa Uit aller naam, H. VAN T WOUT. Mevrouw OOLGAARDT, Scho- terweg 12, vraagt tegen 1 Febr. a.s. eene Diensthmlej! als Meid alleen, goed kuumnde koken en van goede getuigen voor zien. <Kevrsaag«S Een PERSOON, eenige uien des avonds disponibel hebbende, be kend met do moderne talen en ge negen schrijfwerk te verrichten, op een Handelskantoor te Haar lem. Br. fr. no. 897 ten kant e .Ier firma P. VAN CITTEHT ZONEN, Haarlem. 30 jaar, met een inkomen van enka 20 per week, wenscht in kennis te komen met een Burger dochter van gelijke gehalte. Franco Brieven onder no. 4036 Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd een nette Slagersjongen bij 11 G. VRIEND, Rijksweg, IJ minden. ÏTjen Heer, zijn bezigheden b. h. Ij h. verlangt in het midden der stad, Zit- en Slaapkamer met pension. Adres brieven onder No. 445 a/d Boekh. BLANK WA AR Dl en SCHOONHOVEN, Den llaag. Tegen Januari of Februari e.k. gevraagd zonder Pension, voor een Heer op leeftijd. Br. fr. letter V met opgave van prijs en verdere inlichtingen aan den Boekhandelaar GUNNING, Groote Houtstraat 11. Grijze roodstaart Papegaai. spreekt reeds eenige woorden en fluit Te bevr. Amsterd str. no. 33. Een flink gebouw met zes ruime, hooge lokalen in het centrum van Haarlem. Adres Kantoor r. Vaste Goederen. Bureau Woninggids. T. O. NIKPHAUS, Naasanlaau 27. Ter overname voor den spotprijs van 30 gulden, een goed onder houden Harmonium, met guarantie. Te zien Maarten van Heemskerk- straat 31. Xe Scoop Een goedloopend Biljart met toebehooroneen groote, platte Hitte kar en een groote Salon- spiegel van f 00 voor f 24. Adres hij A. FABEL, Haasstraat 11

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3