G. Hennebarg, Zijde-Fabrikant, Zürich, is, aizoo cen opeTViaKt'e neon Van over de 400 vierk. KM. De tot nu toe gedane boringen hebben een zeer voortreffe lijke kwaliteit der nieuw ontdekte ko- lenvoorraad aangetoond. Op een klein gedeelte van het kolenhoudende terrein (Duitsch gebied) is de exploitatie reeds met kracht begonnen. NABET Ft ACHTING van den GEMEENTERAAD. Het was zeker wel niet héél waarschijnlijk, dat do Raad, nu de zaken eenmaal zoover gekomen zijn, nog zou besluiten om terug te komen op haar besluit tot ge meentelijke gas exploitatie en nu 'nog de conc-essieverlenging aan de Imperial gunnen zou. Maar dat do oppositie zoo bitter klein zou we zen dat niet meer dan vijf leden 'tegen de credietaanvrage zouden fctemmen, dat zal niemand hebben durven denken, ook niet de groot ste voorstander van de gemeente lijke exploitatie. Die uitslag is minder nog een isucces voor B. en W. of voor de gascommissie. dan wel voor den directeur, den heer Blom. Het •spreekt toch wel van zelf, dat deze de ontwerper is van de gasfabriek, •de vader om zoo te zeggen, al •wordt in den Raad het voogdij schap dan ook door de leden van B. en W. of van de gascommissie waargenomen. Het is een teeken van vertrouwen in den nieuwen directeur, dat de Raad gegeven heeft door de gevraagde credieten te verleen en. De heeren Nieuwcnhvtijzen Kru isman en Stolp hebben beide de ï&ak zeer goed verdedigd tegen 'den toch wel raken aanval van den .heer Yan de Kamp, die langer •sprak dan hij ooit in den Raad gedaan heeft. De verschillen in de Begrooting legde de heer Stolp al dus uit, dat er voor bedrijfskapi taal meer noodig is dan door den heer Van der Horst geraamd was 120,000. De bedoeling is nl. om meer ko len tegelijk op te doen. dan in 't plan-Van der Horst. Verder aan nieuwe, arbeidsloon uitsparende machinerieën 350,000. Terreinen, nog bijgekocht voor de fabriek 140.000. Geschat duurdere bouw door verhooging van materialen en vermeerdering van arbeiclsloo- nen 400.000. Dit vormt te zamen een som van meer dan éen millioen gulden. Wanneer men nu nagaat, dat het verschil iusschen de twee begroo tingen bedraagt omstreeks dertien ton gouds, dan is liet feitelijke verschil iusschen do beide ramin gen nog maar 300.000 gulden, wat weliswaar nog een belangrijk cij fer is (20 procent van de begroo ting-Van der Horst) maar er niet zoo schrikwekkend uitziet al s bet verschil zonder toelichting. Laat ons nu de gasquaescie voor goed op zijde zetten, al is het wel zeker, dat velen zich bij het giste ren genomen besluit nocde zullen kunnen neerleggen. Laten wij den heer Blom in de eerstvolgende twee jaar rustig zijn fabriek laten bouwen en afwachten wat de loop 'van do affaire wezen zal. Intussehen lean ik mij zeer wel begrijpen dat de Raad het verzoek van de Steenhouwersvereeniging, jrn de benooodigde steenhouwwer- ken op het terrein zelf althans in een Nederlandsche werkplaats te )aisn maken, heeft afgewezen. Ieder ingezetene van Haarlem zal voorzeker den wensch koesteren, het mogelijk wezen zal, om dit sverk in ons land te behouden, zich aan handen en voeten le binden, gelijk do vereeniging te, aan de Nederlandsche zou toch in beginsel kwaad geval wezen en boven den belastingschuldigen wel op hooge kosten kunnen ko te staan. Het zou een voor zijn geweest van protectie n de Raadszaal, waarop latere lanvragers zeer zeker niet zouden lebben nagelaten met nadruk te .vijzen. Dat de heer Hofland zich laarmee niet kon vereenigen, was ii. i. juist gezien, en het verwijt fan den heer Roog aan zijn adres icheen mij onverdiend. Men kan ien arbeidersafgevaardigde wezen sonder daarom mee te gaan rnet wat door arbeiders verlangd Met genoegen heb ik gezien dat waarschuwing in dit blad voor brandgevaar, waaraan het Mu-' op 't Stadhuis, de bibliotheek andere lokalen zijn blootgesteld weerklank heeft gevonden n den Raad. i)e heer Kruseman verzocht, dat de nachtwaker, tot dusver (merkwaardig ge- loeg) op de bibliotheek niet sur- eilïeert ook tot die lokalen zijn mmegang zal uitstrekken. En de lurgemee&ter zal dat overwegen. Wanneer de maatregel genomen vordt (en ik twijfel er niet aan) lar ben ik zeer stellig dankbaar, naar even stellig in 't geheel niet oidaan. Men kan zich wel verbeel- len, dat eventueele brand juist er- ;ens zal blieven uit te breken op oogenblik da" do nachtwaker plek passeert, maar meer dan is dat niet. De ervu- leert juist ,dat brand veelal uitbarst op een oogenblik en op cen plaats, waar die het allerminst verwacht werd. Do ronde van den nachtwaker is daarom ook niet meer dan een maatregeltjeljetje. Wil men de genoemde lokalen in behoorlijken brandvrijen toestand brengen, dan is daarvoor heel wat ande-rs noodig. Dan zal de Raad moeten doortasten, inplaats van zichzelf te paaien met de aanwe zigheid van een nachtwaker. Vervolg Stadsnieuws. De heer W. de Hoog Azn., leeraar aan de H. B. S. met 5 jarigen cursus alhier, is benoemd tot leeraar van de Rijks Hoogere Burgerschool te Assen. De uitgezette ambtenaren der Ned. Z.-Afrikaansche spoorweg-maatschap pij hebben eene aanschrijving van de directie ontvangen, houdende mede- deeling dat de door de ongelmwden en de gehuwden zonder gezin genoten toelage zal ophouden nadat zij gedu rende 5 maanden zal zijn genoten. ÏN GEZONDEN MEDEDEE- LING-EN. SO cents par regel. Hoe de eetlust terug te vinden. Het gebrek aan eetlust is het ge volg van een ziekelijken toestand der maag. Het voedsel wordt op eeno onvolmaakte wijze door liet lichaam opgenomen, de maag ont vangt het met moeite, wanneer het niet geheel en al geweigerd wordt. Onder deze omstandigheden kan het geheele organisme aangetast worden. Bij gebrek aan eene vol doende voeding, verzwakt zich het lichaam en het bloed dat, iederen dag kracht gevende elementen noodig heeft die het door het voed sel verschaft wordt, put zich uit en verliest al zijne levenskracht. De bloedarmoede is onder deze om standigheden niet ver af. Het is volstrekt noodzakelijk de werking der maag te herstellen door dezel ve in staat te stellen zonder moeite de noodige elementen te ontvangen dis noodig zijn tot de hernieuwing yan het bloed. Een kostbaar genees middel heeft in deze gevallen uit stekende resultaten gegeven. De Pink Pillen zijn een spierverster- ker bij uitnemendheid en hebben op de maag een uitstekenden in vloed, wekken den eetlust op, ver rijken het bloed door het do ge- wenschte bloedlichaampjes te ge ven, die zijne kracht uitmaken. De echtgenooto van den Heer Gerrit de Wcerd te Dwingeloo, Drenthe, heeft al die verschijnse len ook ondervonden. Zij had de eetlust verloren en was uiterst zwak geworden. Zulks deed haar geestelijk en lichamelijk lijden. Do heer Van Y/eèrd schrijft ons dal zijne vrouw veel sterker is gewor den door het gebruik der Echte Pink Pillen van Dr. Williams. Mag zij zich nog in gec-n volkomen her stelling verheugen, wij hebben toch reeds veel gewonnen, maakt het gerust aan een ieder bekend want wij hadden niet gedacht dat er nog verbetering zou komen. Diegenen die gebruik maken van d3 Pink Pillen zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, vc rlammingru ggem ergs t e r i n g, rheumatiek, keupjicht, zenuwpijn, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuw ziekte, kliergezwellen, enz., zij zijn een hemieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven scheone kleuren aan de bleeke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadige werking tegen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke overspanning en door buitensporig heden. Prijs fl.75 de doos: f0 per doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, koofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. i>. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de eclite Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depöthou- ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om liet publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onncodig te zeggen dat de ze personen spGedig, rnet het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit j iemand genezen. Afbeelding der doos; Ds. Broekliuljzen, die onlangs in Teylers Genootschap zulk een boeiende rede hield over Transvaal, treedt Dins dag 11 dezer weer op met hetzelfde on derwerp in 't Brongebouw. ITborderkwartier. Wat een gejuich en gejoel, gejubel en gegons, handgeklap en beengetrap- pel was cr Donderdagavond in de groo- to zaal der Sociëteit „de Kroon". En geen wonder, daar waren ecnige hon derden kinderen om ter gelegenheid van liet St. Nicolaasfeest zoo prettig mogelijk feest te vieren. Vol verlangen verbeidden zij het uur van half acht, waarop liet feest zou aanvangen en als uiting deels van hun vreugde deels van ongeduld, juichten en jubelden zij uit vollo borst, ja deden alles om te doen uitkomen, dat het feest ditmaal voor hen was, dat zij den hoofdtoon aanga ven. En de glinsterende oogjes, de blo zende wangetjes, alles toonde aan, dat zij goed van zin waren om feest te vie ren. Om ruim half acht werd het gor dijn opgehaald en betrad ds eere-voor- zitter, de heer Ockhuysen het podium. Deze heette in eene korte toespraak allen recht hartelijk welkom, in 't bij zonder de Beschermvrouwe Mevrouw de Breuk en hare familieleden. Tevens wees spr. er op, dat nu Mevr. de Breuk haar gewaaraeerden steun aan de Ver eeniging had geschonken en welwil lend het Beschermvrouwschap had aanvaard, de vereeniging voorzeker in bloei zal toenemen. Dat u deze fune tie tal van jaren zal mogen waarne men, is onze wensch. Mevr. dc Breuk bedankte hierop voor deze hartelijke woorden, zeide steeds veel sympathie voor de vereeniging te hebben gevoeld en daarom gaarne-het beschermvrouwschsp had aanvaard. En met een luid-„Lang leve Mevr. De Breuk," uit honderden kindermonden, werden bovengenoemde toespraken be groet. En toen. toen werd de tooverlan- taarn vertoond, door den heer Prins van Zandvoort tot groot genoegen van het jonge volkje. Eerst het portret van Koningin Wilhelmina, toen van me vrouw en mijnheer de Breuk, vervol gens een tafereeltje, getiteld..De wraak van een oliphaut," daarna stads gezichten en gezichten uit de omge ving, het portret van Paul Kroger, etc. etc. Bij de portretten van H. M. en den ouden president zong de jeugd uit voile borst „Het Wilhelmus" en ..Het Trans- vaa'sche Volkslied", begeleid door het muziekkorps „Wilhelmina" dat een groot aandeel in 't welslagen van het feest bijdroeg. Met luid gejuich werden de portretten van Mevr. en den heer De Breuk begroet. Het tafereeltje „De wraak van een oliphant," wekte niet weinig de hilari teit bij de jeugd op. In een woord, de vertooning viel ten zeerste in den smaaic van de kinderen, die dan ook geen oogenblik naiieten dit luidruch tig bekend te maken. In de pauze wer den de kleinen onthaald op allerlei ver snaperingen, en de vroolijke, prettige kindergezichten getuigden genoeg hoe zij zich amuseerden. En doordat de kinderen zich vermaakten, genoten de resp. vaders en moeders, die achter in de zaal zaten, dubbel, en zoo was het een feestavond voor allen, een feest avond in optima forma. Bij Kon. Bes!, zijn de onderstaande hoeren benoemd tot leden van den Mi litieraad, lichting 1901, in het 2e district te Haarlem: tot voorzitter, Jhr. J. B. van Merlen, lid der Provinciale Sta ten vuu Noord-IIolland, en tot diens plaatsvervanger, Jhr. Mr. J. W. G. Bo- ret 1 van Hogelanden, eveneens lid der Provinciale Staten van Noord-Holland. Tot lid, J. Winkler, en tot zijn plaats vervanger C. G. Loomeijer Jr., beiden lid van den gemeenteraad van Haar lem. Voor de bewoners van het Buiten huis was het, dank zij de zorgen van eenigo milde gevers. Woensdag een zeer prettige SL Nieolaasavond. Een clubje bezoekers van het Rottc-rdamscli café, Smcdestraat 47, (de ronde tafelj. had nl. evenals verleden jaar de stads armen onthaald op bier, sigaren, St. lv.colaas, borstplaat, banket, chocola de en suikerwaren. Natuurlijk werd dit alles dankbaar aanvaard. Door leerlingen van verschillende Hoogere Burgerscholen in Nederland is een comité gevormd met het doel H. M. de Koningin bij gelegenheid van .Iiaar aanstaand huwelijk een hulde blijk aan te bieden van alle Hoogere Burgerscholen in Nederland. Daartoe is te Haarlem door leerlingen van Am sterdam, Haarlem, Leiden, 's Graven- hago en Rotterdam eene vergadering gehouden, waarop tot het bestuur wer den gekozen de lieeren: H. Munniks de Jongh, Isto Voorzitter, Amsteldijk 20, Amsterdam; C. Kroon, lste secretaris, Haarlem, Keunemerplein 3. J. Salo mons, lste penningmeester, Haarlem, Kenaupark 12. G. Polak Daniels, 2e voorzitter, 's-Gravenhage. H. Martin, 2e secretaris, Leiden, F. C. W. van En gelenburg, 2o penningmeester, Leiden, li. Bois rC-vaiu 1-Izn., Amsterdam, F. van Twisk Jr., Ovevveen bij Haarlem; F. A. II. do Marèz Oyens, 's Gravcnhage; N. N. Rotterdam. Besloten werd circulaires aan de ver schillende direcleurc-n te sturen, ten eiude dier medewerking to verkrijgen. Op Donderdag 27 December 1909, morgens 11 uur, zal aan hét provinciaal gouvernement alhier, worden aanbe steed het bouwen van eene brugwach terswoning bij de vlotbrug aan liet Zand, gemeente Zijpe, behoorende tot de werken van liet Noord-Hollandsch Kanaal. Raming f 5500. Examen Vrije en Orde- oefeningen. Haarlem, 4 December. Geëxamineerd 3 vrouwelijke en 2 mannelijke candida tes Geslaagd de dames J. C. K. van den Brink, J. J. Swaneveld en M. J. v. Vrijhoef, allen van Amsterdam; en de heeren A. Reitsma, van Haarlem, en J. A. L. Doyer, van Amsterdam. De examens zijn afgeloopsn. Ziehier de eindcijfers. Mannelijke adspiranten: Opgeroepen 65, geëxami neerd 64, voor het examen bedankt 1, geslaagd 47, afgewezen 17, dus ruim 73,4 pet. geslaagd. Vrouwelijke adspiranten: Opgeroe pen 173, geëxamineerd 370, voor het examen bedankt 3, geslaagd 135, afge wezen 35, dus ruim 79,4 pet. gedaagd. Ons station. In de Memorie van Antwoord op Hoofdstuk X (Waterstaat) der Staalsbegrooling voor 1901, komt het volgende voor betreffende het spoorwegstation te Haarlem. Nadat, gelijk uit vroegere me dedelingen aan de Staten-Generaal is gebleken, verschillende plannen voor een nieuw slation te Haar lem werden ontworpen, waarom- trent evenwel geene overeenstem ming iusschen Regeering en Maat schappij werd verkregen, is thans door den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten een nieuw ont werp opgemaakt voor een hoog personenstation, waarbij gerekend is op eene eventueele spoorweg verbinding naar een toekomstige haven aan het Spaame, benevens op een laag goederenstation ten zuiden van de Leidsche straat. Dit ontwerp werd aan de Hollandsche '1.1 zeren Spoorwegmaatschappij voorgelegd, welke zich bereid ver klaarde, om, behoudens instem ming van den ondêrgeteekende den Minister van Waterstaat, met eenige reeds aangegeven ver eenvoudigingen en uitbreidingen en meer ondergeschikte wijzigin gen als verder bij het uitwerken van het ontwerp wenschelijk mochten blijken, voor de uitvoering van bovengenoemd ontwerp ver gunning te vragen op grond van art. 20 der overeenkomst van 21 Januari 1890, daarbij' echter aan spraak makende op eene billijkt bijdrage van de gemeente Haar lem. De ondergeteekende vertrouwt op grond van dezen voorloopigen uitslag der onderhandelingen, dat de reeds lang aanhangige quaestie van een nieuw station te Haarlem eerlang tot eene bevredigende op lossing zal worden gebracht. middag te 3 uur den eeresabel té komen bezichtigen, welke door den Duitschen Bond van Oud-strijders van 18G8—70/71 uit het district Solingen deze week aan President Kruger zal worden aangebo den. Daar de vastgestelde tijd niet toe laat heden nog eene beschrijving van dit wapen te doen, komen wij hier mor gen nader op terug. Woensdagavond omstreeks half tien hoorde men roepen brand bij den heer Dahlhaus. Werkelijk zag men dan ook de politie in allerijl naar de Kleine Houtstraat rijden. Daar aangekomen bleek het een loos alarm te zijn. Vanwege het Ministerie van Wa terstaat, Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur alhier aan besteed Het onderhoud der Rijks zee- en havenwerken op het eiland Urk. behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland gedurende de iaren 1001—1903. Raming 12000. Van de 6 hiervoor ingekomen in- schrijvingsbiljetten was dat van J. ten Napel te Urk het laagst, voor 11.700 per jaar. Het leveren en verwerken van staken in de met puinbestorting voorziene boorden van net Mer- Iwedekanaal in Noord-Holland. Ra ming 25 per duizend. Hiervoor kwamen 8 biljetten in en was dat van P. Kraaijeveld Az te Sliedrecht het laagst, voor 22.74 per duizend. De voorziening der boorden van het Noordhollandsch Kanaal in 3 perceelen en in massa. Raming perc. 1 f 4000. 2 f 10,000, 3 10,000. Massa f 24,000. Voor het le perc. kwamen 4 bil jetten in en was dat van H. Dinkla te Buiksloot het laagst, voor 3310. Voor het 2e perc. 4 biljetten en was dat van H. Dinkla te Buiksloot het laagst, voor f 8429. Voor het 3e perc. 4 biljetten en was dat van G. Visser Gz. te IJmui- den het laagst, voor f 933S. Voor de drie perceelen to zamen 4 biljetten en was het laagst dat van H. Dinkla. te Buiksloot, voor 21.079. Het onderhoud van het prov. gouvernementsgebouw .u lo au straal gedurende dc 'aren 1901 en 1902. Van de 9 hiervoor ingekomen biljetten was dat van F. Erdtsieck te Haarlem het laagst, voor f 2435 pei jaar. Hedenavond zal te 8 ure in het kerk gebouw op de Oude Gracht de wet op den Leerplicht worden behandeld door den heer J. de Jong, hoofd der Groen van Prinsterenschóol. Dc ouders der iec-rliugon dier school en andere be langstellenden zijn tot die vergadering uitgenoodigd geworden. Gemeente-Gasfabriek. Door de welwillendheid van den directeur zijn wij in staat cenige rnededeeiingen te doen over ds in richting van dezo fabriek. Aller eerst echter zij er op gewezen dat het gasverbruik alhier ver bene den dat van andore plaatsen is ge bleven. Om een voorbeeld te noe men in 1896 werd te Haarlem naar verhouding evenveel gas ver bruikt als in 1882 te Arnhem. Met de gemeentelijke exploitatie van di gasfabriek meent men echter op een V6el grooteren omzet te kun nen rekenen. Wat dc grootte van 't terrein be eft, de bebouwde oppervlakte zal bedragen 933S vierk. M. Voor de gasproductie wordt ge bruik gemaakt van de nieuwste vindingen op dit gebied. De ovens I zijn ingericht naar het systeem ei oze met schuinligger.de retorten. Het lossen en transporteeren der kolen geschiedt zooveel mogelijk automatisch. Voor het lossen der kolen is een Huntsche elevator ge projecteerd. De afvoer van kolen naar de reservoirs boven de retor ten werdt eveneens automatisch volbracht. Wat de gebouwen zelf betreft, aan de eene zijde van de stokerij vindt men de schaft- en buukamers voor de stokers, bene vens privaten, aan de andere zijde is cen gebouw voor de eondunsers bestemd met da onmiddellijk daar aan grenzende putten voor ammo- niacwater en teer. Direct achter de stokerij zijn de kolenlcodsen gele gen. Ten Noorden ervan ligt het cxhausler-gebcuw, tot een groep verhonden met de electrische cen trale cn hel ketelhuis. Een 14-jarige jongen, die op 16 No vember j.l. bij iemand In de Zijlstraat een kistje sigaren ontvreemd had, werd aangehouden en proces-vcrbaai tegen hem opgemaakt. Woensdag-avond werd een Jongen in een harlekijnspak en een masker voor het gelaat, aangehouden en des wege bekeurd. Een Lierhuishoudster aan den Oost- vest werd bekeurd wegens overtreding Arrondissoments-Rochtbank. Zitting Donderdag 6 December. De dienstbode G. Stoffers was gedu rende een tweetal jaren bij den heer J. J. Wagner in betrekking en steeds tot zijne volio tevredenheid werkzaam geweest, totdat zij op zekeren dag in de vorige maand zonder daartoe een reden te kunnen opgeven zich schul dig had gemaakt aan diefstal van twee zilveren lepels cn vorken en een tafel laken. Beklaagde bekende volmondig Het O. M. vorderde met het cog o phet gunstig verleden van beklaagde, 14 dagen gevangenisstraf. Een der lastigste personen voor de administratie der Personeele belasting is H. J. Filers, leder jaar, wanneer de beschrijvingsbiljetten worden rondge zonden, weigert hij dezo ingevuld terug te geven, terwijl alle waar schuwingen tot inlevering ook zonder gevolg blijven. Do Rijksadvocaat, Mr. Mouth aan, zij nrequisitoir nemende, wees er op hoe beklaagde steeds niet tegenstaande alle pogingen vanwege de administratie in 't werk werden ge steld, weigerachtig bleef en hierdoor de administratie veel overlast werd be zorgd. Namens den Min. van Fin vor- derde Z.E.A. f 20 boete. bouwplannen, en wel 1 Vóór eene vfllfc aan do Haarlemmerstraat. 1 voor een huis aan de Parkveldstraat, hoek Swa- luëstraat en 1 voor een huis aan de Zeestraat Sandpoort. Naar wij vernemen is de levering van verschillende levensmiddelen enz', ten behoeve van het gesticht „Meeren- berg" waarvan de aanbesteding op 27 November J.l. plaats had, gegund aan de navolgende firma's: M. D. Speijer Haarlem, ruHdvleesch; J. B. Zeehandelaar Amsterdam, rund- vet en kalfsvleesch, v. Someren Co. Rotterdam aardappelmeel, bruine bon nen en rijst, Delibrouwerij Amsterdam bier, de Gruijter Zn. Utrecht groene erwten, Vlaanderen Doets Amster dam capucijners, J. W. Demmers Haarlem eieren, H. A. v. Dop Delft' gort, v. Pinxteren Ilarreveld Amster dam Goudsche kaas, v. Santen Noor-j dam Stompwijk Leidsche kaas,'Cohen; van der Laan Haarlem margarine,! A. F. Kremer Haarlem witte, bruine on basterd suiker, thee le en '2o soort, II. W. den Haring Rotterdam stroop, D. Koijzer Haarlem grof en fijn zout, Kuiper Bakker Sandpoort haver en ligstroo, E. P. Westerveld Zn. Haar» lein patent-olie en soda. Koch Co. Utrecht stijfsel. Estopeij Co. Utrecht sigaren, Wed. Kruseman Zn. Haar lem tabak, D. Veen Co. Haarlem zeegras, C. A. Woltman Elpers Amster dam groene zeep, Wed. H. J. Kluiton- burg Haarlem schuurgoed, bezems enz. en H. F. Wijnands Haarlem bor stelwerk. IJmuiden. Men schrijft van IJmuiden aan do N. R. Ct. Nog een treurig geval heeft zich te IJmuiden voorgedaan. Daar kwam do vorige week een riot- werker uit Kampen, die aanbood goed- kooper manden voor de vischverzen ding te leveren dan de baas van zeke ren Z. Deze laatste maakte zich daar over zóó boos, dat hij, den Kampenaai een onderkruiper noemende, dezen oj het hoofd sloeg. De man is toen naar Kampen terug gegaan en daar Maandag overleden. De justitie heeft de zaak in handen. der drankwet. Govortd9n voorwerpen. Een naaizakje, een boekje, een groo- te zwartharige hond. We ontvingen eene uitnoodiging van liet Nederlandsch Wapenmagazijn, voorheen S. do Jager alhier om heden- Haemstode. Als een bewijs dat de gemeente zich ook aan de zijde van Haarlemmermeer uitbreidt kan dienen, dat dezer dagen gronden aan den Meerweg zijn ver kocht voor bouwterrein. Ten nadeelo van den heer L. Zieren alhier is uit een op zijn erf staande schuur een heerenfiets ontvreemd. Bij het lossen van een schuit Waal steen, liggende aan do Leidsche Vaart nabij de waterleiding, viel gisteren door den wind een kruiwagen beladen met steen, van de loopplank in de schuit, met hot gevolg dat een man dio zich in de schuit bevond, die steo- nen op hot lichaam kreeg; de man klaagde zeer over pijn in do borst en kon zijn werk niet voortzetten. In den nacht van 3 December heb ben een achttal personen danig huis gehouden in 't café van Baiters aan de Leidsclio Vaart alhier; na ecnig glaswerk te hebben stuk gegooid en comsumptie zonder betaling te hebben weggenomen, zijn zo in de richting van Haarlem vertrokken; proces-ver baal is opgemaakt, de daders zijn be kend. Bonnebroek. In do Ringvaart, kort onder deze ge meente is een 21 jarig meisje overboord geslagen en jammerlijk verdronken. De ongelukkige was met haar aan staanden man op een vaartuig en zou de volgende week in ondertrouw gaau. Bij het afzenden van dit bericht, was naar men zegt, het lijk nog niet ge vonden. Hilleeom. Aan notaris I. Scheltus alhier, is op zijn verzoek tegen 1 Januari 1901 eervol ontslag verleend als zoodanig. Zandvoort. Door B. en W. zijn goedgekeurd 3 Marktnienws. Haarlem, 5 Dec. 1900. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 16 stapels kaas, te zamen 1852 kazen, wegende 3835 KG., hoogste prijs f 29, laagste prijs 14. Op de heden alhier gehouden vee markt waren aangevoerd: 1 koe f 180, 23 N. Kalveren, f 13f 7. 20 schapen f 21f IS. 32 Lommeren f 14ƒ12, 6 paarden f 0, Burgerlijke Stand. Bevallen 4 Dec.: D. M. de Jagerde Graaff, d. 6 Dec. A. Donkerlov. d. Vaart, d. G. M. EveraarsWichers, d. 5 Dec. L. KruijffKoning, d. Getrouwd 6 Dec.: J. A. v. Delden ct- J. C. Kroes. H. C. J. Ter Beek en Jkvr. E. Sandberg. J. C. Siuffers en J. v. Minkelen. Overleden 5 Dec.: M. W. H. Ari, 22 j., d. N. Groenmarkt. A. M. v. tL Lin den, 4j., d. KI. Houtstraat. A. C -i Tack-Pier60H, 73 j. Frans HuDphm. Telegrammen, LONDEN, 6 Dec. (R. O.) Dc „Mor ning Post" bevat een telegram van 1 dezer uit Johannesburg meldende, dat do militaire gouverneur van Johannes burg, in den loop van een redevoering aan een leestmaal, hot besluit der au toriteiten mededeelde, om de terugkcc- rende burgers te oefenen en te wape nen. Men verwacht daardoor een macht van 20,000 man op dc Steen tc kunnen brengen, die men don naam wil geven van Rand Rifles. KEULEN, C Dec. (R. O.) President Kruger vertrek te 9,45 in een extra- trein. Hij werd door het talrijke pu bliek langs den weg naar het station levendig toegejuicht. Een kind over handigde hom aan het station een bloemruiker. Do hertogin van Albany is to 's-Gra venhage aangekomen te 8,51, daar ten gevolge van een déraillement de route VlaardingenSchiedam onvrij was en de mailboot van den Hoek van Holland naar Rotterdam m««st stoomen, waar de hertogin de sne^V tin am. 365e S.fiMv.lcterij. 6 Dec. 1900. 2e klasse 4o lijst. No. 13744 f 200. No. 4676, 9802 f 100. Prijzen van 30. 31339626536 9060114771504819346 553 4011 6849 9185 117G0 15780 19917 567 4464 6925 936812230159 8 20046 574 45216950 95031237316039 20181 975 4554 7154 5 53412376 J 6614 20635 1865 -1639 7299 95521253116741 20895 20G2 4807 7582 95G4 1257017G15 2065 48517720 988212711 17866 2199 4992 7S79100121330618170 2416 5159 797610467 1339918701 2542 5518 8135105191378418743 2701 0089 >307 1058913917 18779 2856 6356 8434 1074214545 18180 3850 6388 8S071111915147 18835 388164218974112381528319232 Nagekomen Adverteiitiën. Ondertrouwd: ADRIAN US BOOGAART en GEERTRUI DA JOH. KOCH. Haarlem, Dec. 1900. Rustenburgerlaan 11. alleen echt, indien direct van mij betrokken. Zwarfc, wit en gekleurd van 45 ct. tot tl 11,10 per Meter voor japonnen en blouses 1 Aan ieder frauco en vrij vuu invoerrechten in huis. Sta len ommegaand. Konlukl, en Keizer!. Hofleverancier.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3