men ge int" óns "uil den Haag; Krugcr ontving hedenochtend eenc deputatie van elf leden van den „All- deutschör Verband." Behalve een adres van hulde werd den President 1 een lauwerkrans aangeboden. Prof. Hasse, lid van den Rijksdag hield een toespraak. Voor het hotel verdringt zich nog steeds een grootc mcnschen- vmassa. Orgaan voor do Kamers van Arbeid. Deze week zal bij Van Markens 'Drukkerij-Vennootschap het eerste 'nummer verschijnen van een orgaan, .getiteld: ,,De Kamer van Arbeid." liet wil een hand vormen tusschen de ver schillende kamers van arbeid, waar- 'van de oudste nog geen twee levensja ren tellen en de jongste het aantal loopt thans in de zeventig nog niet geconstitueerd zijn, terwijl het getal dezer instellingen ongetwijfeld nog voortdurend zal toenemen. Het wil de besturen en leden dier kamers doen kennen, hoe de verschillende kamers haar taak opvatten; welke moeilijkhe den zich in hare practijk hebben voorge daan, en hoe men die heeft overwon nen; het zal mededeeling geven van de onderzoekingen, do adviezen en de uitspraken, door de verschillende ka mers ondernomen óf gegeven, en zoo doende, beter dan het jaarlijks ver schijnend verslag, de leden dezer in stellingen op de hoogte houden van de wijze waarop de collega's in ande re plaatsen van ons land, hetzij in het zelfde of in een ander bedrijf, hunne taak opvatten. Voorts zal het, door hoofdartikelen over de werking der kamers in het algemeen en der wette lijke bepalingen, veel kunnen doen om de ontwikkeling der wetgeving te Öezer zake te bevorderen en zal ook a?.n hetgeen omtrent buitenlandsche instellingen van dergelijken aard valt np te merken de noodige aandacht ge wijd worden. 1-Iet denkbeeld om een dergelijk or gaan te stichten werd het eerst opge worpen door den heer Van Marken en werd. aanvankelijk in een circulai re aan de bestaande Kamers van Ar beid uiteengezet. Het bleek reeds da delijk levendig belangstelling te wek ken. Met name verklaarden zich een groot aantal secretarissen bereid, het blad geregeld berichten toe te zenden omtrent heigeen in hunne Kamers voorkomt. Nadat op die wijze de le vensvatbaarheid van liet plan, wat den inhoud betreft, buiten allen twij fel was gesteld, werd aan mr. dr. J. H. van Zanten verzocht als redacteur te willen optreden, terwijl in overleg met dezen tot een aantal secretarissen het verzoek werd gericht als vast mode- worker hunnen naam aan het blad te verbinden. Rog good afgeloopen. Met den sneltrein der H. S. M. naar Berlijn, die om 6.40 nrn. van Amster dam vertrekt-, is Zaterdagavond een ■ongeluk gebeurd dat Ctg goed is af- geloopen. Een rijtuig le en 2e klasse was heet- geloopen; toen de trein bij het station Amersfoort stopte, brak een der assen ,en len gevolge daarvan werd de gas- ketel onder het rijtuig siukgestooten. ■Het gas ontvlamde, zoodat groote vlam men aan weerskanten van hei rijtuig 'speelden. Rel haastig toegeschoten personeel .wierp de portieren open en de reizigers konden nog bijtijds uitstappen, zoodat alles zonder persoonlijke ongelukken afliep. Nadat het rijtuig was afgehaakt kon de trein met cenige vertraging vertrekken. De brief van den heer Van Kf&amen. Naar men uit Den Haag aan het jyHblcL" meldt, heeft de Nederlandsche gezant te Londen Zaterdag 1.. aan het •„Foreign Office," in opdracht van den Minister van Buitenlandsche zaken, den hec-r De Beaufort, de verklaring afgelegd dat de Nederlandsche regee- riag allo verantwoordelijkheid afwees ■omtrent den brief van den 6en dezer 'door den president van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal, den heer Van Naamen van Eeiymes, tot presi dent lïruger gericht. Indctdaad. zegt het blad ge tuigden do bewoordingen van dezen brief niet van. do bezadigdheid, welke men van den Voorzitter van een dei- Hoogste Staatscolleges mocht verwach ten. Vervolg Stadsnieuws. Men schrijft ons: Mijnheer do Redacteur! U zoudt mij zeer verplichten met hei opnemen van het onderstaande. De beide afdeelingcn hier bestaande van het „Algemeen Nederlandscli Verbond" en de „Nederl. Zuiu-Afrik. .Vereeniging" zijn van plan in Januari zoo mogelijk, liefst in ieder geval vóór liet huwelijk van de Koningin, een te doen plaats hebben, dat met recht een nationaal concert ge noemd worden mag. De zangers Orelio, Jos. Tijssen en Mevr. Tij ssen-Brem erlcamp zuien dan de Nederlandsche liederen eens zóó mooi laten weerklinken, dat ieder zich geroepen voelt kennis te maken met de schatkamer, waaruit zij maar een]-., ge grepen doen, het liederboek van Groot-Nederland van F. R. Cocrs Frzu.; waarschijnlijk zullen hun stemmen gesteund worden door een van dames en hoeren, dal te verleden jaar een zelfde uit voering tot een succes maakte; zeker tal de begeleiding van den com: mist het genoemde liederboek, Multi J. Baumann, veel bijdragen tot slagen van dien avond. Trouwens et zulke krachten móét dit wel. Zoo'n avond, als wij ons door ons fcigen. lied in al s'n schakeeringen van melancholieke Middeleeuwsche de kerstliederen en minne onzer voorouders tot hun drink-, i hekelliedjes, tot de zangen van Hêije èii ónze en andere nationaleHie-' deren toe geboeid wordenals wij ons meer één gevoelen nog met onze stam verwanten daarginds in Vlaanderen en in Zulcl-Afriko, die met ons in één taal zingen van wat ons allen dier baar is, zoo'n avond moet cr.s een op gewekte stemming geven voor het der- do hoogtij van ons ras. Ket derde, na het inhuidigingsfeest en nu weer de stormachtige toejuichingen voor den held van ons ras, Paul Kruger. Wie ons helpen wil om dien avond te maken, behalve tot een zuiver mu sical e ook tot een echt nationale; wie daardoor in kennis gebracht wil wor den met een werk van groote kracht cn veel poëzie, die moet niet verzui men zijn naam te plaatsen op een van de lijsten die hem daarvoor zullen werden aangeboden of ter teekening liggen bij de boekhandelaars H. N. Mul (Kruisstraat), G. F. Gunning, J. M. Stap, D. J. v. d. Wilk, P. dc Kaan; (Groote Houtstraat), W. Küppers (Jaas- straat), Met en Meijlink (Lange Begij nestraat en P. v. Cittert Zonen (Spek- straat). De prijs van f 1 behoeft niemand af schrikken. Ket concert gaat alleen door bij genoegzame deelneming. IJ dankend voor het openemen van deze regelen, blijf ik Uw dw. dr., Dr. J. B. SCHEPERS. Secr.-penn. Afd. Haarlem en omstreken (Alg. Ned, Verbond). Orpheua. Dit muziekgezelschap, dat Zon dagavond in ,,De Kroon" oen po pulair concert gaf, heeft waarlijk niet over gebrek aan belangstelling te klagen gehad. Dc- groote zaa! was stampvol. Behalve hetgeen de vereeniging ten gehoore bracht traden op, mej. Cato Kohier, het dwettistenpaar Wolf, de heer Gardon met komische coupletten en do dames Ga to en Jo. Afwisseling genoeg dus. Het talrijke publiek genoot niet alleen van de muziek, maar ver maakte zich kostelijk met hetgeen genoemde dames en heeren zon gen. Be Vereeniging. Hel Populair Concert in de Ver eeniging" was niet zoo goed be zocht deze maal, hoewel toch nie- man minder dan de mysterieuze Ali-ben-Soliman optrad, en zijn griezelige stukken vertoonde, waar van wij indertijd reeds een en an der verhaalden. De overige arlis- ten hadden evenals AU veel succes en ook hier amusoertten zich de aanwezigen uitstekend. Betere op komst verdient het variété-gezel schap wel. Brongebonw. De Soir-ée, Zondag door Haar- lemsch Muziekkorps in hei Bron gebouw voor de leden gegeven, schonk veel voldoening aan de tal rijke aanwezigen en was een suc ces voor de directie. Zoowel het vocale als het instrumentale gc- deele was z-eer prijzenswaardig. Mej. Marcëline de Vries, van 's- Gravenhage, die mei lauweren be kroond is op hel conservatoire te Brussel, is eene zangeres van buitengewone begaafdheid. Met haar sehoone stem bracht zij de toehoorders meermalen in verruk king en het luide applaus na ieder nummer was dan ook de tolk van den dank van 't auditorium voor het vele sehoone dat zij te genie ten gaf. In 't kort hst was een avond vol muzikaal genot. Walgelijk. Zaterdag werd wegens openbare dronkenschap in bewaring gesteld een stomdronken vrouw, die zelfs niet in staat was haai' naam op re geven. Ban ongesaoname gaat. Een inwoner van Leiden kwam Woensdag bij een tapper op den Kruisweg, maakte twist over de ge maakte vertering, sloeg vervolgens 2 flesschen punch stuk en mishandelde ten. slotte den tapper. Boor eigen onvoorzichtigheid. Zaterdagavond omstreeks 7 uur kwam M, Terhorst, wonende in de Saenredamstraat met de electrische tram van Zandvoort en had ter hoogte van den Koninginneweg de onvoor zichtigheid uit do nog in snelle vaart zijnde tram in verkeerde richting le springen met het ongelukkig gevolg, dat hij met een treeplank iu aanra king kwam, onder de tram viel en overreden werd. Bij Br. Kersbergen binnengebracht bleek, dat beide bcenen waren verbrij zeld en de toestand van den ongeluk kige hoogst zorgelijk was. Toen de politie ter plaatse kwam kon Terhorst nog mededeelen dat liet ongeval alleen te wijten was aan zijn eigen onvoorzichtigheid. Nog levend werd hij per brancard naar het St. Elizabethsgastliuis overgebracht, doch bleek bij aankomst aldaar reeds te zijn overleden. Gevonden voorwerpen. Een kinderhaudsclioen, sleutel, een zwarte boa, een bruin zwartharig hondje. Niet minder dan I personen werden Zendag wegens drlnkehscliap in ar rest gesteld- Bekeuringen. Een lOjarige jongen, die van een le dig staand huis aan da Kinderhuis- vest oen ruit insloeg en een 14jarige jongen, die zich aan oen gelijk feit schuldig maakto van de woning van ec-n bewoner der Ged. - Oude Gracht, werden beiden bekeurd. Tegen een bloemist aan het Z. B. Spaarne, dis een mestverzameiing hield, en tegen een in de Schachelstraat wonend mail die van ëene stookplaats gebruik maakte zonder schooi steen, werd pro cesverbaal opgemaakt. Voor een volle zaal ging Zondag- ave nd in een Schouwburg alhier het sensatie-kluchtspel Dr. Jopie. Die er waren scheen het wol ie bevallen. Een tweede opvoering wordt weldra tege moet gezien. Dinsdag a.s. 11 uur, des namiddags 12 1/4 uur, vergadert da afdeel ing Ni- Holland van den Algemeenen Ned. Po litiebond in een dor lokalen van het café Brinkman op do Groote Markt alhier. H. F. C. IT won met 130 van hare sladgenoote Haarlem 11 op het veld aan de Spanjaardslaan. Dc uitbreiding van dit garnizoen, waarvan reeds zoolang sprake was, wordt nu ernst, althans, er zijn reeds eenigo voorbereidende maat regelen genomen, opnamen ge daan enz. De le luitenant J. A. N. de La- ruw iere Kraai van het bataljon In fanterie alhier in garnizoen is overgeplaatst bij het ie Regiment Infanterie te Assen. Tegen Dinsdagmiddag half twee zijn da Raadsleden voor eene spoed- eischenda vergadering bijeengeroepen Het eenige punt van de agenda ver meldt zitting met gesloten deuren. Naar men wil zal dan d8 benoe ming plaats hebben van een Di- i-or van Gemee.-itewck-.-.n Heemstede Ter secretarie ziju inlichtingen te bekomen omtrent een bruin en wit ge kleurd smoushondje (teef) dat alhier; ia komen aanloop-en. Voor de betrekking van gemeente- vroedvrouw alhier, jaarwedde 250 hebben zich elf sollicitanten aange meld. Op de buitenplaats Tpenrodê" is een ooievaar achtergebleven, die door de bewoners van dat Buiten wordt ge voed. Het aandeel door deze gemeente te leveren in de lichting der Nat. militie voor 1001, is door de Gedeputeerde Staten bepaald cp 9 man. Zondagmorgen is van hier door de politie gevankelijk naar het huis van bewaring te Haarlem gebracht zekere P. Pcijst onder verdenking de vorige week het rijwiel toebehoorende aan den beer L. Zieren alhier, ontvreemd te hebben. Bannebroak. Zaterdagavond trad in de zaal van don heer Van Konijnenburg voor de afdecling Heemstede -Benncbroek op do heer A. E. Redelé, le luitenant der genie te Helder, met het onderwerp „Het doel van Volksweerbaarheid en de middelen om dat te bereiken." Jammer, dat maar zco weinigen wa ren opgekomen om deze nuttige lezing, waarin op aautrekkelijke en duide lijkc wijze het streven naar het bezit van een tegen alle omstandigheden gehard volksleger werd uiteengezet, té komen hooien; zij hebben een leerza- rnen avond gemist. JS&ndvoort. Bij de politie alhier is aangifte gedaan door den reeder K. alhier, dat inbraak gepleegd is in zijne schuil. Een schcepsklokje werd vermist. Waarschijnlijk is getracht ook brand te stichten, daar bedde- goed verbrand was. Het fanfarekorps van dc werklie den-vereerd ging ..Onderling Hulp betoon" gaf Zaterdagavond jl. eene uitvoering in ..Ons Huis". De zaal v/as goed bezet sn de uitvoering viel zoor m de smaak der aanwezigen. Na afloop van het programma werd het Transvaalsche Volkslied ge speeld. Ili cle Zaterdagavond gehouden vergadering van de vereeniging ,,de feestcommissie" is besloten, voor de feestelijke viering, thans reeds met inleekeniijstcn rond te gaan. De alhier bestaande vereini gingen zullen worden uitgenoodigö deel te nemen aan de feestelijk heden. Bij de Nationale Mik tic, lichting 1901, zullen voor deze gemeente 7 man worden ingedeeld. Beverwijk. Op den 12n dezer, des morgens 9f 'uur, zal de Raad dezer gemeente we derom vergaderen. Behandeld zal o.a. worden het suppl. kohier van den hoof dei. omsl. voor 1900. Sloten. De heer Demmer, meer dan 30 jaar OiVts eni gemeen to-gc-r.ee she er alhier, onttrekt zich 1 Januari a.s. aan zijn practijk. Ter vervulling der vacature ont staan door het overlijden van den heer K. de Vries, zijn bij den burgemeester als candidaien ingediend, dc heeren E. J. Glim, J. J, van der Velde en L. Lievaart. Dc kapitale hofstede „Meermond" met heerenhuis en ruim 26 H.A. land staande en liggende in den Buiien- veltcrtschcnpolder bij Amsterdam is door do stad aangekocht voor ruim 6 ton! Gemengd Nieuws. Het Int. Hof van Arbitrage. Dc „Nordd. Aiig. Zi meldt dat als leden van het internationaal Hof van Arbitrage te 's Gravenhaga zijn aan gemeld: De voorzittèr "van den Senaat van het „Reichsgericht" en werkelijk ge heimraad do lieer Biogen ,,de voor dragende" raad aan het departement van buitenlandsche zaken cn geheim gezantschapsraad, de heer Von Frant- zius, de raadsheer in het „Oberver- waltungsgericht" Von Martitz en de .hoogleeraar aan de hoogcschool te G fittingen, de geheim justitieraad Von Bar. Een meagGlisDjaclit. Een van de gebroeders Governor, de moordenaar van Breelong is eindelijk gevangen, de andere is zwaar gewond gevlucht en thans waarschijnlijk dood. Hiermede is een menschenjacht geëin digd, die aan de oudste tijden van Australië herinnert. Do regeering heeft er 150.000 mark aan ten koste gek-gd.Er waren cenige honderden politiediena ren, zwarten en bloedhonden met de vervolging der beide personen bezig. De eer om den beruchten zwarte te pakken had niet de politie to N. Zuid- Wales maar een boer, John Wallace. Zijn hut was door Jimmy Governor ge plunderd en daarorn ging hij den dief opsporen. Hij vond hem slapende doch durfde hem alleen niet te overvallen. Hij ging daarom 5 gewapende mannen halen, die de hut van den schuldige omringden. Jimmy, mager als een hout werd eindelijk wakker en wilde vluch ten. Hij werd door een kogel getroffen doch kon zich nog naar de rivier voort- sleepen. Vier van de vervolgers zwom men hem na. Door twee kogels werd Jimmy op het oogenblik, dat hij den oever bereikt had, neergeschoten. Hij kon zich nu niet meer verdedigen hij werd naar S-ydney overgebracht, waar do galg hem wachtte de jacht was uit. De storm van Woenedagnacht In den St. Nicolaasnacht heeft over België en het Kanaal een storm ge woed, die vo.n de schepen zijn gewone loon eischte en op het land verwoesting aanrichtte nan hoornen, schoorstoe- nen en dakpannen. Boven Nieuw-Yersey "kwam een sneeuwbui los. De iiond en zijn meester. Vóór ongeveer twee jaar kon men in oen der hoofdstraten van Las Pahnas een klein wit hondje druk bezig zien. de straat open te krabben. Toen hei beest maar voortdurend voortging met zijn straatschenderij, werd het op een goeden dag door do politie opgepakt en aan iemand weggegeven, die het mee naar liet binnenland nam. Eenigen tijd geleden móest de straat opgebroken worden en vond men daar het lijk van een-Engelschman, die on geveer dertig jaar moest zijn. Men zocht naar den hond en toen men het dier bij hei. lijk had gebracht, begon het erbarmelijk te janken. De politie, weet niet van eenige ver missing of moord, die met dit geval in verband kon staan, doch men veron derstelt, dat de vermoorde 's nachts ge land is en door zijn gidsen, lieden van verdacht allooi, uitgeschud cn ver moord is. Gedood door olectricitoit. Gedurende den jongsten storm is te Ostende een electrische draad gebro ken, waarvan een der deelen tot op straat afhing. Een tienjarig meisje kwam er mee in aanraking en werd dadelijk gedood. Dc justitie heeft een onderzoek ge opend, omdat schij'nt, dat do electri se be stroom zonder noodzaak functio neerde, terwijl de draad ook niet zoo snel als gewcnscht was, hersteld werd. Laatste Berichten. PsiUtraion. Een paar plaatselijke blaadjes uit den omtrek hebben de gewoonte, onze berichten zoo maar zonder bronver melding over te nemen. Dezen keer zijn ze er eens ingeloopcn. Wij meldden dat Rijnlands boezem water zeer gestegen was en dat dc peilschalen 52 c.M.A. P. aanwezen. De zetter maakto er evenwel peilstra- len van. En zie, met aandoenlijko eenstem migheid maken die beide blaadjes bo venbedoeld, eveneens melding van die peilstralen! Een volgende keer vrat voorzichtiger, heeren! De Haarlemsche Trammaatschappij vervoerde in November 1900 in 10ÏÖS ritten 55383 passagiers met een op brengst van f 27G9.225. In November 1899 was het aantal ritten 9848, 42268 passagiers met een opbrengst van 2039,10, dus meer "13X15 passagiers en f 180,123. Crescendo. De Ilaarlemsche Mannenzangver- ceniging „Crescendo", zal haar eerste Concert geven op Woensdag 19 Decem ber a.s., in de concertzaal der Sociëteit „Vereeniging". Als solisten zullen daarbij medewer ken do heeren Carel Phlippeau (tenor) alhier en Clir. Krïens Jr. (viool) te 's- Gravcnhage. Door het koor zijn voor dit concert uitsluitend nieuwe nummers ingestu deerd, waaronder 3 die als verplicht koor voor zang wedstrijden zijn ge schreven n.l „Morgenlied" van onzen stadgenoot Philip Lcois (2e afd. con cours to Keulen) „Magnificat" van Fr. Riga en „Invocation" van Leon Jourets (beide laatstgenoemden divi sion d'lmnneur concours te Brussel), voorts nog „Zauber der Nacht" van Kreut/er cn „Auf dein Wohl du Rhei- nische Maid" van Labier. „Crescendo" die in dea laat sten tijd haar werkend ledental wat zag vermin deren Heeft het geluk gehad dat weer vele oude en nieuwe krachten zich bij haar hebben aangesloten, zoodat het koor thans de genoemde werken n:ot ongeveer 75 zangers zal uitvoeren. Een en ander doet zeker den kunst- lievenden leden een genotvolle avond verwachten. Unitas won van Quick II met 21. Morgen uitvoerig verslag. INGEZONDEN. Toor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Stopplaatsen Slectr.Tram. Het treurig ongeval, dat Zaterdag avond op den Koninginneweg heeft plaats gehad, waar een man van de Electrische train is gesprongen, terwijl dit voertuig nog in beweging was, kan, dunkt me, dienst doen bij de debatten in den Gemeenteraad, wanneer daar gehandeld wordt over het al of niet toestaan van stopplaatsen voor de Elec trische tram. En ook dit zal legen stop plaatsen pleiten. Immers zullen tal van lieden, die een 50 100 meter voor do stopplaats op de plaats hunner bestem ming zijn, in de verleiding worden ge bracht om van de in vaart zijnde tram te springen, en hoe gevaarlijk dat is, is nu weer bewezen door den man, die Zaterdagavond dit waagstuk met den dood moest bckoopen. De Raad, die vóór alle dingen, ook vóór de belangen der E. N. E. T., voor de veiligheid der burgers heeft te zorgen, mag niet toe staan, dat er meer oorzaken, waardoor gemakkelijk ongelukken kunnen ont staan, worden geschapen. RIJKENS. Marktnieüws. Haarlem, 10 Dec. Aangev. York. Boter 99 KG. 83 KG. 1.30—1.40. Biggen 68 stuks 68 stuks f 7.509.50. Schrammen 42 st. 35 st. 11.5017.50. Aardapp. 311 HL. 292 HL. f 2.00—3.00. Appelen 207 IIL. 181 HL. f 5.00—8.00. Peren 143 HL. 117 HL. f 5.00—10.00. 165 H.L. Witte tarwe f 7.5.50. 75 H.L. Rogge 5.25— 120 II.L. Haver 3.453.17. 30 H.L. Duiven- boonen 6.7515 H.L. Paarden- boonen 6.184 H.L. Groene Erw ten f 9.35—7.—. Amsterdam, 8 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesche Dokkumer Jammen f 2,503,10. Zaaiers f 1,85— f 1,30, Blauwe f 2.402,60. Haliemers f 1.751,80, Zeeuwsche Spuische Jam men f 2,50—4, Poters f 1,301,60. Flak- keesche f 2,50—2,80, Blauwe f 2,90— f 3,10. bonte 3,10—3,30, Geld. Blauwe f 22,40. Pruisische Hamburgers f 3,80 4. Roode f 22,20. Ypolder Jammen f 2,502,75. Westlandsche Zand 3— f 4.50 per III. Schiedam, 8 Dcc. Noteering Makelaars f 12,23, Jenever f 16,25, Amsf. Proef f 17,75, Bev.rscom- mïssic f 11.75. Stemming willig. Ruwe Spiritus Sm, Spoeling-Commissie 1,70. Alkmaar, 7 Dec. Ter kaasmarkt heden aangevoerd 232 stapels, wegende 94,891 KG. Prij zen kleine Graskaas f 30, Commissie Gras f 30, middelbare Gras f 30, Han del vlug. Hoorn, 8 Dec. Heden werden aangevoerd 2025 kop Boter, prijs z.GÖ—0.62 1/2 per kop. Burgerlijke Stand. Bevallen: 7 Dec. M. de Boo Doets, d. A. M. LigtvoetKroon, z. E. M. L. C. de KokRundie, z. 8. H. M. Damv. Lunenburg, z. 7. W. H. PhilipsKraak, z. 9. M. E. SchollenVerbeek, d. 10. W. Ne- derkoomv. d. Anker, d. 0. W. Spoor—v. d. Aar, z. 8. J. Boes- Helder, z. E. Cohc-nv. d. Rijn. d. 9. G. K. de HaanBakker, d. F. Heijboerv. Dansig, z. 8. P. M. v. SpanjeRuysenaars, z. Overleden: 7 Dec. W. F. Veld hoven, 78 j. M. v. Hoemskerkstr. J. v. Tongeren, 2 j. z. Verl. Gast huislaan. D. A. v. Nierop, 55 j. W. Geldeloozo pad. N. v. Hcmeri Smink, 89 j. Barrev.straal. H. W. Steenken, 7 mnd. de Wit straal. D. Bakker, 2 mnd. z. Kr. Dijk. M. v. Soest, 75 j. Gr. Houtstraat. 8. M. ter Horst. 5S j. Saenredam straat. 9. C. G. v. BeekSchols, 66 j. L. Heerenstraat. Sport en Wedstrijden. Een der beste Friesche harddravers is in andere handen overgegaan. De bekende „Krylaty II" van den heer J. A. Zantinga to Leeuwarden is aange kocht door den heer W. Tuyn te Am sterdam. Eockoy. De uitslag van den Hockey-wed strijd tusschen de Haarlemsche on Haagsche clubs te Heemstede had tot resultaat een gelijk spel 00, hoewel Haarlem de sterkere was. Voetbal. R. A. P.—HAARLEM. Men schrijft ons uit Amsterdam: Huilend gierde de wind over de vlakte van Oud-Roosenhurgh, en stroomend viel de regen neer op het .R A. P.'seho veld waar spelers, Haarlemmers en Amsterdammers, Jób- berend en doorweekt gereed stonden voor den kamp. Zou do wedstrijd doorgaan? dat was de angstige vraag, die op aller lippen zweefde. En hot scheen van ja, tenminste Scheidsrech ter Van Eldik geeft te ruim 2 ure het sein tot beginnen. De Haarlemmers gevoelen zich echter lang niet thuis op het gladde veld, terwijl dc Rappe- naren juist in hun element zijn. Do Roódbroeken waren dan Nok totaal ingesloten en nadat Kampschreur ccn prachtig schot juist over do Uit heen had gezonden, weet Hlsgeu uit een schuiver, die echter door Herbert vel gehouden had kunnen worden te doel punten. Hierna doen de Amsterdam mers aanval op aanval, dóch fndoi; verder resultaat tot ten slotte <le scheidsrechter, wiens broekpijpen nl aardig bemoödcrd waren, evenals de onze, liet teeken tot ophouden geeft. HetpLm. 400 man sterke publick moest dus onverrichter zake huiswaarts heo- ren. Ware er doorgespeeld, R. A. P.' zou zonder twijfel een flinko overwin ning behaald hebben, want nimmer knoeiden de Haarlemmers zoo als op. dezen Zondag. H. B. S.R A PI D IT AS (den Hang). Onder een haivcon storm speelden Zondag het Haagsche H. B. S. cn 't Rotterdamsche Rapiditas tegen elkaar; op 't terrein van eerstgenoemde. Do Hagenaars wonnen met 62, Met rust was de stand 41 voor H. B. S. De Rotterdammers hadden veel aan mooie doelverdcdigen van Immink te; danken. H.V.V.SPARTA (Rotterdam). H. V. V. heeft het evenals R. A. P. en H. B. S. slechts lot een gelijk spel, kunnen brengen tegen 't Rotterdam sche Sparta. Met de rust was de stand, zelfs 10 voor de Spartanen, doch na de pauze is IJ. V. V. overwegend ster ker en weet geiijk te maken. AJAXVEI.OC1TAS (Leidon). Ket onvolledige Vclocitas wist het tegen Ajax te Leiden slechts tot een gelijk spel 11 te brengen. Qnse Beirekkiaggids. Aan Geabonnecrden op dit blad cn hunne huisgenooten worden aan onze bureaux. Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70. op aanvrage dc adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. AJbonné'a buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. A 46. Gevraagd voor den tijd van on geveer 6 maanden een tockenaar op een bouwwerk tc Amsterdam, salaris f 4G per maand. A 47. Jongste bediende gevraagd op een effectenkantoor. A 48. Eerste modiste gevraagd, R. K., in eene zaak van fijne dameshoe den, zelfstandig kunnende werken en goed Fransch sprekende. A 49. Bekwame keukenmeid govr. legen Febr. of eerder tegen z- hoog loon. Goede getuigen vereisen A 50. Een aankomend itediem;. ^jvr. op een Assurantiekantoor. Nagekomen A(lverteiiiii:n De BURGEMEESTER van HAARLEM, geelt kennis dat bij hem nader bericht is ontvangen, dat de HoogEd. Heer PAUL KRUGER, niet vóór den 1 SenDecembere.k, te Amsterdam zal aankomen. Haarlem, 10 Dec. 1900. Dc Burgemeester voornoemd. DOREÜL. Brieven uit Berlijn. Van onzen Correspondent.) (Slot.) BERLIJN, 6 Dcc. 1990. Wie woont er dan nu nog buiten in de Lauben? De proletariër? De paria uit de millioencnstad, waarvan ginds in het verschiet ontelbare lichtjes flik keren In geenen deele. Voor hen is het tij delijke bezit van een „Laube" nog Juxe, Deze klasse van volslagen orihemidóoh den vinden oen onderkomen in het AsyJ für Obdachlosen in de Fróbelstrassc, hoog in het noorden van Berlijn. Hier in do Lauben heeft ecu hetero klasse van menschen een tijdelijke toevlucht gezocht, werklui, wie met 1 October do huur werd opgezegd, cn die geen nieu we woning konden vinuen. Nog nimmer is liet gebrek aan kleine woningen, zoowel voor den werkman, ais v.--or den kleinen ambtenaar don gehuwden kantoorklerk, kortom voor den gezeten burgerstand, zoo groot ge weest als tegenwoordig. Niettegen staande alle ambtenaren, hoog en laag, eene tegemoetkoming In de huurkos ten, evenredig aan hunne bezoldiging, van den Staat trekken, kon b. v. de vo rige maand een agent van politie, mau en vader, geen woning vinden, of schoon hij M. 240 344) 's jaars toelage voor huishuur ontvangt. Dientengevolge moest hij vrouw en kinderen bij familie inkwartieren cn zijn inboadeiye voorXOopig ergens op stapelen. Verscheidene werklui namen v. orloopig faun intrek in de houten „Lauben." welke overal aan den ui tersten grens van do reuzenstad in do tuintjes staan. Het gebrek aan kleine woningen komt in de eerste plaats hieruit voort, dat de toevloed van het land naar do wereldstad, voornamelijk van do ar beidende klasse, nog steeds aanhoudt. Berlijn met hare verschillende voor steden had in 1835 1,558.395 inwoners; daarentegen in 1SL'5 reeds 2,254.570. Do volkstelling van 1 Dec. a.s. zal wel eon cijfer van 2 1/2 milliocn aanwijzen. In het tijdvak 1S75—1885 nam do bevol king met 37 in het tijdvak 1885-?' 1895 echter met 44 toe! Daarmede hield echter dc aanbouw van nieuwe huizen niet gelijken tred. een gevolg van den door allerlei spe culaties dikwijls ver boven do werke lijke waarde opgedreven prijs der bouwterreinen en van do schaarschtó

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3