gedeelte genioentegrorid m koop af te staan, gelegen voor zijne in aanbouw zijnde perceelen aan den Strandweg. Do voorzitter wenschte bedoelden grond niet te verkoopen, doch tot we- deropzeggings toe te verhuren. Na eeni- géWe spreking werd dit request aange houden tot eene volgende vergadering. Twee ingediende stratenplannen van de erven de Favauge en van de Zand- voortsche Terrein- en Hotelmaatschap pij werden in handen gesteld van B. en W. om praeadvles. De voorzitter deelde mede, dat de hcorcn A. en W. Groen alhier, gene gen zij l aan do gemeente te verkoopen het huis en erf gelegen aan de Gast huisstraat, kadastraal bekend onder sectic C, no. 1107 voor de som van 250. De voorzitter deelde namens B. en W. mede, dat die aankoop gewenscht was voor verbreeding van genoemde Etraat, daar een gedeelte van dat per ceel in bedoeldo straat gelegen was. Bedoeld schrij ven werd in handen ge steld van B. en W. om praeadvies. Aan den hoer M. Teekman werd op zijn verzoek, op voorstel van B. en NV. verkocht een gedeelte gemeentegrond, gelegen aan het Schelpenplein voor de somma van 3 por c.A. Vervolgens werd door B. en W. prae advies uitgebracht omtrent het stra tenplan van het land aan de Groote Krocht van don heer H. Driehuizen, kadastraal bekend onder sectie C, no. 1359. Besloten werd het Ingediende stra tenplan goed te keuren op de voorwaar den in het prae-advies omschreven, met dien verstande, dat bij overdracht aan de gemeente van de straten, aan de gemeente betaald moet worden de som van f 3 per vierk. M. voor bestra ting en riokeriug. Aan den nachtwacht J. S. Nijer werd op aanvraag pensioen verleend met in gang van 1 Januari a.s. en het bedrag vastgesteld op f 125 per jaar. Aan de orde is de benoeming van een commissie, volgens art. 22 der Leer plichtwet. Na gehouden stemmingen blijkt, dat tot leden zijn benoemd de hoeren: R. Nolen, C. II. N. Tates, H. C. Voet, K. C. van der Mije, E. Bluys, P. van de Geer. M. Teekman, E. II. Brokmeier en A. Groen. Daarna wordt de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1901 goed gekeurd in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van 693.50 zooals die door genoemd bestuur was ingezonden, waarna de vergadering gesloten werd. Ondertrouwd: J. Molenaar en A. de "NV id. Getrouwd: 13 Dec. P. Wilhelmus en J. Molenaar. Bevallen: J. WitkopKerkman, d. Bennebroek. Door de ingezetenen dezer gemeente is 130,151 bijeengebracht, als bij drage in het Nationaal Huldeblijk aan H. M. de Koningin bij Hoogstderzelver huwelijk. Ondertrouwd: J. van Donselaar en G. Hommersom Bevallen: A. ZïetsmaRolsma z. J. H. HulsboschJansen z. P. Brouwer- van de Kerkhof d. A. NieuwónhiuzenBurgers z. Overleden B. Labrijn 74 j. M. Potma 2 m. J. TonBen67 J. C. Hobo 9,m. E, v. Wijk 11 d. Graan- en Zaadmarkt gehouden te Hoofddorp, Haarlemmermeer, 13 De cember 1900. Jarige tarwe f 6.757.25, Witte tar- e f 5.406.50, Roggo f 4.505.Ha ver f 66.50, Chevaliergerst 5.25—5.50 Wintergerst 4.254.60, Duivenboonen ƒ6.607.Roode Duivenboonen 7.10, Paardenboonen 66.25, Bruine boo- nen f 88.50, Groene erwten 7,25 voet stoots, 8.S0 op kook. Beverwijk. Ondertrouwd A. Grave (Velsen) en W. van Wijngaarden. II. F. Petit te Moeara Pladjoe (N.-I.) en J. van Lies hout. Bevallen M. SchoorlWolterman z. M. A. Kuylvan der Kolk z. J. C. Knipper—Geerts d. G. Floris—Brou wer z. M. L. A. Bieleveld—Niegenian d. J. M. LabohenSchagen d. H. SchweitzerLubbers z. J. C. Wolter manKnegjcs z. A. C. TrompBer tram z. C. A. M. L. Schadee—Vreven d. M. Zonneveldvan Amersfoort 11. d. Overleden F. D. G. Klinkenberg, geh. met A. Wiggers 33 j. E. Schweit zer 1 d. Vrijdagmiddag te twee uur werd on der veel blijken van belangstelling het stoffelijk overschot van den heer Klin kenberg, onderwijzer alhier, ter aarde besteld. Kransen bedekten de baar, ter- v. ijl vele vrienden en belangstellenden de stoet volgden en op het kerkhof te genwoordig waren. De overledene was pas 33 jaar oud. Halfweg. In den afgeloonen-nacht is de cam pagne van de fat-riek ..Heiland" alhier afgeloopen; in den tijd van ongeveer 10 weken is meer dan 70 mïllioen KG. beetwortelen verwerkt, zijnde dus millioen in de 24 uur. Haarlemmermeer. Voor do bcetwortelenteelt gaat de Haar'emmermcerpolder een goede toe komst te gemoet; die teelt werd de laatste jaren steeds beter en hij hc-t aanzienlijke gewicht van 3537000 Kg. per H.A. werd een suikergehalte van meer dan 15 bereikt; de bieten uit de Meer staan reeds ver boven die uit „Het IJ" om de 'gewone spreekwijze üezer voorname polders te gebruiken. De heer A. Demoiers, arts, sinus vele Jaren belast met de gemeente-practijk in een gedeelte van Haarlemmermeer, zal die met Januari a.s. nederleggen. Bij R, arbeider te Lisserbroek (Haar lemmermeer), die bij sommigen gehaat werd, omdat hij de politie durfde in lichten, is op ergerlijke wijze huisge houden. Tal van personen zijn in den nacht de woning binnengedrongen en hebben vernield wat voor de hand kwam. Op den zolder gevlucht vond hij en de zijnen eene veilige schuilplaats te- ajen de onverlaten. Hiervan is proces verbaal opgemaakt. Bevallen A. Vreeken—de Rooij z. M. Wamsteeker— Oosterom z. L. v. d. iVccleKramer d. A. Baxv. Gende- ïnd. M. den Hol 1 anderSchalk, z. JU Binnenland. Parlementaire Praatjes. De behandeling van Binnenlandsche Zaken liep nu gisteren vrij snel ten einde. Zonder tegenstand vereenigde de Kamer zich met de stichting van een Rijkszuivelstation te Leiden. De heer Ferf drong nog aan op ver scherping van de maatregelen tegen bedrog in den natuurboterhandel, maar de Min. zeide dat do Boterwet )g te kort werkte. Zonder stemming werd het hoofd stuk, dat verder niets bijzonders meer opleverde, goedgekeurd. Met het overslaan van Marine, waar over nog te kort eindverslag was uit gebracht, ging tot Financiën De heer Hartogh bepleitte daarbij do wenschelijkheid van herziening dor grondslagen van de successiebelasting. Hij wilde: dat recht zien toegepast op uitkeeringen van levensverzekeringen, dat gelet worde op den leeftijd van den erfgenaam. Een andere belastingkwes tie bracht de heer van Limburg Sty rum ter sprake: nl. de bevoorrechting van uit melasse getrokken alcohol boven die uit graan enz. Spr. vroeg herstel van het onrecht. De Minister deelde den lieer Hartogh mede, dat hij werk zaam was aan een herziening in de door dezen bedoelde richting, doch dat hij stuitte op groote practische moeilijkheden. Een bepaalde oplossing kon hij niet toezeggen. De zaak van de melasse-spiritus had de min. onderzocht, maar geen oplos sing gevonden. Hij hoopte, en had reden om dit aan te nemen, dat er een ander emplooi voor de melasse zou worden gevon den dan om er alcohol uit te trekken. Wat de andere behandelde punten betreft, kan een korte vermelding vol staan. De heer Fokker maakte er aan merking op, dat men voor het maken der stempels voor de guldens naar het buitenland ging en de Min. verzekerde dat deze weg niet meer zou gevolgd worden. De verhooging der bezoldiging van de inspecteurs van de directe belastin gen had tamelijk wat voeten in de aar de. De heer Bastert, een algemeene tractementsopdrijving vreeynde, stel de als amendement voor, om de ver hooging te schrappen maar hij eindigde om het tegenover de onder vonden bestrijding, in te trekken. Voor verschillende categoriën van ambtenaren drongen verschillende sprekers op lotsverbetering aan. De Min. kon niet aan alle wenschen tege moet komen. Waar de Min. voor de deurwaarders hoogstens vaste minima wilde, omdat wegens hun arbeid geen yast tracteraent mogelijk was, kreeg hij den heer Troelstra tegenover zich. dia beweerde, dat de deurwaarders dan, in hun eigen belang streng moes ten optreden tegen de belastingschuldi gen. Of Zondagsrust voor de commiezen mogelijk was, zou de Min. overwegen. Periodieke verhooging van hun trac- tementen zou f 60.000 per jaar kosten en dat schrikte den Min. af. De Min. overwoog een opklimming in sommige inspectiën, voor de Rijks klerken. De Kamer eindigde een beetje vroeg (half vier) om nog in de afdeelingen te gaan. Heden 10 uur: voortzetting. G. Jr. Roode Kruis. Bij den voorzitter van het Hoofdco niité van het Nederlandsche Roode Kruis is het volgende telegram ont vangen van dr. Lingbeek uit Louren$o Marqucz: „Verzoek uitzending van een ;eneesheer. De hooge regeeringscom- missaris heeft mij toegang tot de Transvaal geweigerd. Verbinding met onze ambulances blijft dus onmoge lijk. Zend voedings-, genees- en ont smettingsmiddelen, tabak, sigaren, enz. Naar aanleiding daarvan zijn de noodige maatregelen genomen om den 22n dezer met het stoomschip „Gene ral" de aangevraagde goederen, te zen den, terwijl tot de spoedige uitzending van een geneesheer is besloten. Deze zal hoogstwaarschijnlijk 2 Januari te Napels kunnen einbarqueeren. Afgevaardigden van president Steijn. Sedert Vrijdag zijn té 's-Gravenhage aangekomen de heeren Meyeröach, Caserta en baron Von Rainach, die bij hun aankomst in Eurooa verklaard hebben met eene zending te zijn belast van president Steyn bij president Kru- ger in hunne hoedanigheid respectie velijk van adjudant van eerstgenoemd staatshoofd en officieren van het Yrij- staatsclie leger. De heeren, die geen Hollandsch spre ken, weigerden heden voorloopig eenige mededeeiing te doen omtrent het doel van hun komst. Geen hunner is ech ter nog door president Kruger ont vangen. Wel vernemen wij dat zij een brief hekben overhandigd aan het hoofd der Zuid-Afrikaansche deputatie, den heer Fischer. William 8tëaö is te 's-Gravenhage om voor de vredes partij, welker leider hij ls, te onderzoe ken wat er, in verband mot het Haag- scha arbitrageverdrag, te doen is in het belang van de Boerenzaak. Vrij dagmiddag beeft hij een bezoek ge bracht aan den minister van buiten- landsche zaken, den heer De Beaufort, aan diens departement, terwijl hij he denavond een onderhoud hoopt te heb ben met het hoofd van het kabinet, minister Pierson. President Kruger en dr. Leyds zijn heden de gasten van minister Pierson. Het „Vaderland" deelt onder voorbe houd mede dat president Kruger on derhandelt over het huren of koopen van een huis in het Voorhout. A. Kesslerf Naar men verneemt, is de heer Au gust Kesslcr, directeur van de Kon. Ned. Petrolcum-Maatschappij te 's- Gravenhage, Vrijdag overleden. Men seint ons uit Den Haag: Het diner bij de Koningin droeg een huiselijk karakter behalve president Kruger en dr. Leyds waren enkele le den der hofhouding aangezeten. President Kruger zat naast H. M. de Koningiu en H. M. de Koningin-Moi der tegenover beidon, naast haar dr. Leyds. Na het diner werd nog een half uur tje gepraat. De Gezanten van den Vrijstaat ont vingen een uitvoerig schrijven van pre sident Steijn, waaruit beslist blijkt om tot het uiterste vol te houden. Hot wil aan ons eenigermate voorko men, dat er in dezen zijn depothouders, die te veel 't egoïsme voorstaan. Indien zij dit standpunt maar wilden laten varen en ook zij allen eenparig beslo ten op den Zondag ie sluiten, dan zouden zij misschien niet daaronder lijden en werd medegewerkt aan de verkrijging van de Zondagsrust voor do gezellen. Op hen zou dan een Hoo- gere zegen rusten. Dit ziet men in dezen tijd van grof materialisme veelal niet in; maar het ia Patrimonium's roeping het In herinnering te brengen. Eene d -evouaige samenwerking ls in dezen noodig: een tusschen patroons, gezellen en depöthouders. Indien bij hen is een ernstig willen naar Zon dagsrust, dan i3 verkrijging er van mogelijk. Te zamen is men dan te sterk om te zijn de slaaf van het brood etend publiek. Bovendien: er zijn ge noeg gezinnen, alwaar op den Zondag nimmer brood wordt gekocht Daarom dan uit Patromonium den wensck, dat bedoelde samenwerking moge tot stand komen; maar tevens, dat de gezellen, eenmaal Zondagsrust verkregen hebbende, ook hunnerzijds, die van anderen niet zullen storen door inkoopen als anderszins op den Zondag te doen. Want Patrimonium's leuze is Zondagsrust, wel voor ont- sannlng door vertoeving in den kring van het gezin, maar tevens wenscht zij te bevorderen een rusten op dien dag, als zijnde do dag des Heeren. Namens Patrimonium, De commissie voornoemd: P. RATSMA BEEREMANS. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den in zender teruggegeven. 1) Zie prof. mr. D. P. D. Fabius „Voortvaren", pag. 84 en volgende. 2) Zie het artikel „Sociaal Congres IX in Patrimonium's orgaan, 7e jaar gang No. 26. 13. Id. id. gebruik lokalen Vierde Tusschenscbool voor Zondagschool. 14. Benoeming lid Commissie voorbe reiding oprichting gemeente-lichtfa brieken. 15. Voorstel B. en W. bevordering on derwijzend personeel. 16. Aanbeveling lid Commissie van toezicht Museum. 17. Voordracht Curatoren benoeming conrector Gymnasium. 18. Aanbeveling benoeming curator Gymnasium. 19. Id. ld. leden Commissie van toe zicht Middelbaar onderwijs. 20. Id. id. Commisaris Stadsapotheek 21. Id. id. leden Commissie van Toe zicht Lager Onderwijs. 22. Id. id. regent Barbara-Gasthuis. 23. Id. id. Regent St. Elisbaeths of Groot Gasthuis. 24. Benoeming Commissaris Stedelijk Muziekkorps. 25. Zitting met gesloten deuren. 26. Voorstel B. en WW. ruchtbaar worden besprekingen in geheime zit ting., (Ongecorrigeerd.) Ki Vervolg Nieuwstijdingen. Atjeh. Van haren correspondent te Batavia ontving de „N. R. Ct." nog het volgen de telegram: „Toekoe Meureudoe heeft zich on voorwaardelijk overgegeven." Huwolijk Koningin. Van bevoegde zijde verneemt men thans, dat de kerkelijke inzegening zal plaats hebben in de Groote of St. Ja- cobskerk te 's-Gravenhage. Geachte Redactie 1 Mogen ondergeteekenden, daartoe benoemd op de laatste ledenvergade ring van „Patrimonium" u beleefde lijk een plaatsje verzoeken in uw ge eerd orgaan voor onderstaande: Zondagsrust voor den bakkersgezel mogelijk De afdeeling Haarlem van Patri monium, die in haar statuten als een harer middelen om haar doel te berei ken, schrijft: Bevordering van de af schaffing van alle niet-noodzakelijken arbeid op den Zondag, acht zich ge roepen ook harerzijds een kort woord te spreken in het geding der bakkers gezellen om Zondagsrust. Op den voorgrond stelt zij daarbij, dat zij het betreurt, dat in dezen tijd nu schier alle partijen Zondagsrust voorstaan en dienaangaande, vergelij kend dozen tijd met dien van mr. Groen van Prinsterer, gansch een keer in de denkbeelden is gekomen 1) nu ook van vrijzinnige zijde krachtig op Zondagsrust wordt aangedrongen, en niet alleen van christelijke des wege nog een strijd moet worden voerd. In deze dagen wordt al meer meer ingezien dat de wekelijksche rustdag behoort tot de natuur der dingen in heel de zedelijke wereld van het menschelijk leven; dat op het heb ben van een wekelijkschen rustdag de mensch en zelfs ook het dier, dat voor den dienst des menschen geschapen is, in zijn schepping aangelegd is. 2) De mensch is eenmaal geen machine. En is het nu niet te betreuren, dat, zijnde dit niet te loochenen, nochtans moet worden gestreden voor een zoo hoog zedelijk recht, dat alle menschen toekomt: de Zondagsrust? Immers, men zou zoo zeggen, dat wanneer er sprake is van niet-noodzakelijken arbeid op Zondag, aan een oproep om dat recht- verkrijgen gewillig gehoor verleend zon worden! En de arbeid der bakkersgezellen op den Zondag is niet noodzakelijk Moet de mensch altijd versch brood hebben? Is dat zijner onontbeerlijk'? Vraagt he tden medicus en zijn ant Vraagt liet den medicus en zijn ant- standhouding van het menschelijk or ganisme is versch brood eten niet een vereischte. Eerder is brood van den vorigen dag een meer gezond en beter voedsel. En desniettemin zijn er nog, die op eten van een versch broodje gesteld zijn. Doch moet alleen daarom de bak kersgezel zijn Zondagsrust missen? In deze dagen nu het gemeenschaps gevoel zoo zeer opflikkert, zou dus een eisch van het broodetend publiek een te gTof egoïsme zijn, dan dat 't niet aan den kaak verdiende gesteld te worden. Aannemende, dat het geenszins een vereischte is, dat de bakkersgezel op den Zondag werkc en dat er inrichtin gen zijn, waar dien dag de arbeid stil staat, vragen wij de fabrieken en den patroons: Waarom dan moet do bak kersgezel op den Zondag nog langer in 't getouw zijn? Onzer is de overtui ging, dat op die vraag zou kunnen worden geantwoord, omdat de pa troons niet vast genoeg aaneengesloten zijn. Indien zij eenparig overeenkwa men op den Zondag niet to laten arbeiden, dan zou 't broodetende pu bliek wel wennen aan niet versch brood te eten, en was mogelijk Zondag3 rust voor deu bakker sjgezeL En dan de depóthouders? Terecht roepen de gezellen ook dezen ter hulp. Waarom halen zij op den Zondag hun brood en sluiten niet lie ver don geheelen dag hunne zaak? Misschien, omdat zij wanen bij een niet-verkoop op den Zondag niet ge noeg te zullen verdienen. Evenwel men vergeet, dat er depóthouders zijn, die op den Zondag niet-verkoopen en er toch kunnen komen. Ergo, gaat deze bewering niet in allen deele op. Haarlem, 15 Dec. 1900. Geachte Heer Redacteur! In uw veel gelezen blad gelezen heb bende dat de heer Nelissen en ande re patroons bedankt hebben als lid voor de Kamer van Arbeid zoude on dergeteekenden door uw blad de vraag willen stellen, welke is daarvan de re den, en wat kan gedaan worden om dit ta voorkomen. Hopende, dat zij, die inlichtingen hierover kunnen geven, onze vraag zullen beantwoorden. U dankzeggend", mijnheer de Redac teur voor de verleende plaatsing, tee kenen wij Het Bestuur der Schildersvereeniging St. Lucas. Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Haarlem. Vervolg Stadsnieuws. In het volgend jaar znllen in de Bui- tensocieteit van „Trou moet blijeken" niet meer dan de 13 concerten worden gegeven waartoe de sociëteit, volgens contract met de gemeente is verplicht. Twee hoofden der sociëteit die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. Het waren de hh. P. J. C. Huet met 95 en jlir. W. P. Teding van Berkhout met 67 stemmen. De heer J. C. Joekes vereenigde 67 stemmen op zich. Verder is besloten de contributie te ver'aoogen met f 5 per lid en per jaar en die van nieuw aankomende leden met 10. Verder werden belangrijke be zuinigingen ingebracht tot een bedrag van f 2900. Naar uit een advertentie in dit num mer blijkt gaat de vergadering, uitge schreven door de verschillende drank: bestrijders-vcreenigingen op Dinsdag avond in de Kroon niet door. Naar wij vernemen is aan den heer Eduard Davidson, Groote Houtstraat alhier opgedragen, do levering van ldeedingstukken voor President Kru ger en diens gevolg. Gisterenmiddag werd door den bouw kundige Joh. Machielse alhier aanbe steed: Het verbouwen van een winkel huis met bovenwoning aan de Groote Houtstraat no. 148 alhier. Ingekomen waren 10 biljetten. Laag- sto inschrijver bleek te zijn de heer C. Nederkoren alhier voor 6532. De heer J. A. Bruigom behaalde op de tentoonstelling te Utrecht met 2 dui ven 2 derde prijzen, waaronder een jonge duif, broed 1900. Woensdag- en Vrijdagavond zal de heer A. A. Beekman van Schiedam voor de leden der Technische Vakver eeniging behandelen resp. de techni sche en de economische zijde van het Zuiderzee-vraagstuk. |j SB© Spotvogel lis ïset prüscis Weefefelssrö Ijsiset Illustraties, Flaïat Vi lj g i' K t I m Haemlen aan ouze§j Seals® ss sae ersiess Idle pes- week I© IC'eïits feetalem. Gemengd Nieuws. De reconvalescente Czaar. Aan de Daily Mail wordt opnieuw een bericht uit Rome geseind, dat de Czaar tot herwinning van krachten toch naar de Riviera zal komen en eenigen tijd te Nizza en ook op Sicilië wellicht, zal verblijf houden. Woensdag-avond geeft de letterlie vende vereeniging „J. J. Cremer" eene looneelvoorstelling. Opgevoerd wordt Leidens Ontzet". Na afloop is er hal. .VERGADERING van den Raad der gemeente Haarlem, op "Woens dag 19 Dec. I960, des namiddags ten U/2 ure. 1. Mcdedeelingen er. ingekomen stuk ken. 2. Id. id. adres Anderheggen en Neu- meijer verlenging termijn concessie. 3. Id. id. vaste halteplaatsen E. N. E. T. 4. Id. id. adres C. Hulsebosch Zoon wegruiming pompen. 5. Id. ld. aanvaarding grond Verleng de Gasthuislaan. Id. id. uitgifte erfpacht gronden Leidsche Plein en tusschen Bakker straat en De Keystraat. 7. ld. id. vaststelling verordening la- pij tkloppe rij en. 8. Id. id. adres Wed. do Favauge Barnaart huur grond in den Hout. 9. Id. id. adres P. Muller rooiing Raam singel. 10. Id. id. verhuring van gronden. 11. Id. id. adres P. Jt Severijnse koop of huur grond Amsterdamsehe vaart, j 12. Id. id. adres P. J. Schwartz bou wen stadsmuur. Engelsche bladen melden dat de paus aan president Kruger ten ge schenke heeft gezonden een mooi mo zaïek met een afbeelding van de St. Pieterskerk.. Eetprhazy en da amnestie. Ook Esterhazy heeft tegen de am nestie geprotesteerd, omdat zij hem de kans ontneemt zich te zuiveren, van de verdenking die op hem rust., Wat een paleis kost. Het paleis van prins Albert te Brus sel zal, zonder de meubelen, aan de burgerlijke lijst 2 millioen frs. kosten. Een goede Vlaming. Bij het afroepen der namen hij de jaarlijksche legerrevue in België had het volgende plaats. Een der miliciens bleef op het exerci tieterrein staan, toen de anderen reeds ingerukt waren. Welnu, vroeg zijn luitenant, blijft gij nog staan Ik wacht tot mijn naam wordt af geroepen, antwoordde de soldaat, die Jespers heette. L Hoe is uw naam dan Jespers, luitenant. Welnu, ik heb dien naam afgeroe pen en gij hebt niet geantwoord Jes- père Maar ik heet Jespers, zei de Vla ming. Het park te lionza is gesloten. Koning Victor Emanuel II heeft besloten, de prachtige koninklij ke villa en de parken te Monza, in wier nabijheid de moord op koning Hum- hert plaats vond, voor goed te sluiten. Noch de Koning noch de Koningin- Weduwe zullen daar ooit weer vertoe ven. Alle kunstvoorwerpen zijn wegge haald, paarden en rijtuigen naar het koninklijk paleis te Florence gebracht en de directeur der beroemde tuinen en alle tuiniers zijn overgeplaatst. Het andere personeel is met behoud van een jaarlijksche toelage ontslagen. Door deze maatregelen verliest de stad Monza veel van haar aantrekkelijk heid. Niets nieuws onder de zon. Naar aanleiding van het vonnis door een Franseh kantonrechter gewezen over het dragen van hoeden door da mes in den schouwburg, herinnert de Revue des documents historiques", dat een eeuw geleden tegen dit mis bruik ook ai maatregelen zijn genomen Het drukt een aanschrijving af, op 6 Januari 1784 door den luitenant van politie te Parijs tot zijn onderhoorigen gericht. Daarin wor.dt er op gewezen, dat in het destijds pos geopend 'Thé-; &tre Itallen niettegenstaande herhaald' verbod dagelijks in de stalles dames; verschijnen met hoeden vol vecren, linten en bloemen, van aanmerkelijken omvang, zoodat zij aan de achter haari gezetenen het uitzicht benemen en aan leiding geven tot klachten die ten spoe digste behooren te worden weggeno men. Daarom moet de toegang worden geweigerd aan do dames die weiger achtig blijven het verbod na te leven, ofschoon zij reeds zijn gewaarschuwd. Om allo opschudding te vermijden, waarschuwe men haar nog eens; dan worde streng de hand aan de bepaling gehouden en de overtreedsters onver-, biddellijk geweerd. Het hoofd der po litie herinnert tevens dat in de Opera geen hoeden of groote mutsen worden geduld, en dat in het Theatre Francais; zelfs geen vrouwen in de stalles wor den toegelaten. Daartoe zal men ook', elders moeten overgaan, als geen an der middel baat. Men ziet: ook hier niets nieuws onder^ de zonl Het paard van Boulanger, Een der merkwaardigste souvenirs' van generaal Boulanger is van het we- reldtooneel verdwenen. Tunis, het be roemde zwarte paard, dat de toekom stige dictator van Frankrijk zoo gaar ne bereed, en dat te Parijs op zijn minst even bekend was als zijn meester zoo niet meer is overleden. Het is zacht en kalm ontslapen in den stal, waarheen zijn eigenaar, de heer Bar bier, die het dier van den generaal ge- erfd had, het had gezonden. Sedert den dood van zijn vroegeren meester lieeft Tunis gerentenierd, overeenkomstig 't verlangen van generaal Boulanger. De staart van het beroemde paard is aan Henri Rochefort gezonden. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene HH .Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur ;te half 11 uur de Hoogmis met predikatie. Te half 2 en 21/4 uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Lof, conferentie en Rozenhoedje. Maandag te half 11 uur plechtige Conventueele H. Mis van het Hoogw. Kapittel. Maandag des avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje tot lafenis der Gel. zie len. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag de stille H.H. Missen met onderrichting te 7, en half 9te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 2, uur de Caterbismus. Te 3 uur het Ro zenhoedje en te half 7 het Lof ter eere' van het H. en O. Hart van Maria, voor. de bekeering der zondaars met confe-, rentie. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag to half 6, 7 en half 9 de ge- lozen IIH. Missen, te half 11 de plech tige Hoogmis voor de leden dor 'broe derschap van den H. Kruisweg, 's-' Avonds te half 7 plechtige sluiting der Geestelijke Oefeningen, met Lof, Pre dikatie door den WelÉerw. Pater II. Heijkers, en Pauselijken zegen, waar na de Lofzang „Te Deum". Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis. Te 1 3/4 en 2 1/4 uur Catechismus, te 8 uur de Vespers, te 4 1/2 uur oefening van de II. Familie; de%en avond te 7: uur het Lof. Maandag en Woensdag, des avonds te 7 uur Lof. (N. H. Ct.") Burgerlijke Stand. Bevallen: 12 Dec. D. de Vrie9=£Fij- lcer d. 13. H. J. Schipperv. d. Kanlj z. 14. A. G. II. KosterHendriks d. J. C. KnotterHuner z. 15. J. Kazenbroot v. Bavel d. Overleden: 14 Dec. G. Cobelens 70 j.. Antoniestraat. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk alhier, op Dinsdag 18 Dec. 1900, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Sonate Ch. Finck. a. Allegro con brio, b. Andante. 1 c. Allegro risoluto. 2. Offertoire L. Wely. 3. Concert-fantasie A. Hesse.; 4. Andante uit do 4e Symphonie Mendelssohn 5. Consolation Fr. Litzt Drinkt TEEN's-Cacao en H TEEN's- Geconcentreerde Advertenfiën. Heden overleed tot onze diepe droefheid na voorzien te zijn van de H. H. Sacra menten der stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- cn Grootvader, de Hr. PETRUS MIDDELDORP, in den ouderdom van 83 jaar. Uit allernaam, Wed. A. A. MIDDELDORP- van koningsbruggen. Haarlem, 43 Dec. 4900. Eenige en algemeene ken nisgeving. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2