gen tijd is jaarlijks ongeveer 600 700 ontvreemd. Hillogom. Gisterenmiddag omstreeks half twee is een schilder, zekere G. O. te I-Iille- gom van een slijger in de kerk geval len en zoo ernstig gekwetst, dat hij om half zes reeds was overleden. ders, geb. te Gorinchem, op proefschrift ,,Het onderzoek van wetsvoorstellen in Wetgevende Vergaderingen"; tot doc tor in de geneeskunde de heer II. J. Lyclama a Nyehoït, geb. te Rotter dam, op proefschrift: „De onderlinge verhouding der beenderen van den voorarm en van den handwortel bij verschillende standen van de hand." Binnenland. Parlementaire Praatjes. Bij de behandeling der begrooting van oorlog trad allereerst op den voor grond het voorstel tot overplaatsing van de directie der artillerie-inlich tingen van Delft naar de Kembrug. Tot twee maal toe had de Kamer dit verworpen en ook nu stelde de heer Sloet voor, bij amend., om op dit voor stel niet in te gaan. Was in de discus sie gewaagd van gebrek aan deferentie voor de besluiten der Kamer, de Min. dit ontkennende, had de overplaatsing alleen voorgesteld omdat hij die noodig achtte. De Kamer echter, con sequent, nam het amendement aan met 55 tegen 26 stemmen. Verschillende wenken en wenschen werden te kennen gegeven, waarvan dei Ministofr de overweging toezeide. Het waren weinig belangrijke zaken. Erkennende dat er verbetering geko men is in het voedsel van den soldaat, drong de heer Schaper op nog meer dere verbetering aan. De Minister ver zekerde hem, dat klachten onderzocht werden en dat de koks tegenwoordig zelfs door de directrice van de kook school worden opgeleid. Aan don heer Van Kol beloofde de Minister zijn aandacht te zullen wij den aan het onderzoek van leder waarvan de spr. zeide dat er bij leve- rantiën veel geknoeid werd Vrij uitvoerig werd gedebatteerd over een voorstel van de lieercn Tmijen c.s. om de z.g. paardenmilitie in Gelder land, Utrecht, Noord- en Zuid-H i land achterwege te laten, ten einde te beproeven op minder kostbare wij ze hetzelfde doel te bereiken. De spr. en ook de heer de Boer betwistten het nut dezer keuringen, terwijl met den Mi nister de heer de Ras de tegenov ir- gestelde meening verdedigden. De heer Ferf meende, dat de natie, in tijd \t-xi nood, haar paarden wel vrijwilig zou afstaan. Het amendement werd aan genomen met 40 tegen 37 stemmen. Schadeloosstelling aan minvormn- mogende ouders' van bij de bereden wapens (niet op hun verzoek) inge deelde miliciens, werd voorgesteld en bepleit door den heer Truyen. Het be ginsel was vroeger verdedigd. Het kwam er nu op neer een verschil in zwaarte van den dienst goed te ma ken. Heden 10 uur voortzetting. Morgen beginnen we weer om 11 uur (Woens dag een Vrijdag avondzitting). G. Jr. Hertog Hendrik. In afwachting van de aankomst van den aanstaanden Gemaal van H. M. de Koningin stond Maandagavond tegen 9 uur een groote schare op het perron van het Staatsspoorstation ter weerzij den van de Koninklijke wachtzaal te 's-Gravenhage. De gewone Duitsche trein had circa 20 minuten vertraging en bereikte daar door eerst te 9 uur 36 min. het station. Op het oogenblïk dat Hertog Hen drik, die de jagers-uniform met blauw grijze overjas droeg, het perron betrad, hief het publick een welkomst-hoerah aan. Z. H. werd bij zijn aankomst be groet door luitenant-generaal graaf Dumonceau, chef van bet Militaire Huis ritmeester Van Tets, adjudant van H. M. de Koningin den Duitschen gezant Graaf de Pourlalès en den mili tairen attaché der legatie den burge meester den generaal-majoor Scbe- rer, gouverneur der residentie, bene vens door den daar ter stede aanwezi gen voorzitter van het Mecklenburg- sc'ne Landsgerecht dr. Langfeldt, allen welke heeren de Hertog de hand drukte. De officieren van zijn gevolg, waar bij Hr. Ms. adjudant, kapitein Van Hoogstraten, waren eveneens in tenue gekleed. De Rijnstraat was vol van menschen, die onder het voorbijrijden van den gala-coupé, waarmede Hertog Hendrik werd afgehaald, hun gejuich deden hooren. Men had gehoopt de Koninginnen aan het station te zien, maar die ver wachting is niet vervuld. H. H. M. M. begroetten den verloofde in het Palcis. Geruimen tijd stond de Koningin voor het venster van het salon, rechts van het balcon, en nu en dan voegde zich de Koningin-Moeder bij haar doch ter. Het talrijk publiek dat zooveel mo gelijk tot onder de booggalerij van het Paleis werd toegelaten, deed het voor plein van toejuichingen weergalmen. Als tegen 10 uur de nadering van het rijtuig H. M. wordt aangekondigd, ook door de lulde kreten van het volk, snel de H. M. naar de vestibule, weldra ge volgd door Koningin Emma en ontving haar aanstaanden echtgenoot op aller- verblijdendste wijze aan de deur van bet paleis. Daar bevonden zich baron Clifford, Hr. Ms. hofmaarschalk, en de grootmeester baron Sirtema van Gro- vestins. Onder algemeen gejubel van het publiek, dat met vreugde van deze ontvangst getuige was, begaf het vor stelijk paar zich gearmd naar boven en vertoonde zich nog een wijle aan het venster* Academische Examens. Leiden. Bevorderd tot doctor in de Rechtswetenschap de heer J. H. Tcl- INGEZONDEN MED&DEE- LINtiEN. 30 cents per regel. motiewedstrijden te ontkomen. Haar lem, dat er Zondag jl. duchtig van H. V. V. van langs kreeg, zal wel een wei nig in angst zitten, evenals Sparta, dat nu nog de eenige vereeniging is, welke in dit seizoen nog geene overwinning behaald heeft. Geeft Kinderen Gezondheid. Laat iieu niet aan ziekten lijden. De gezondheid van kinderen is een vraagstuk dat, dank zij de he- dendaagschc geneeskunde, zeer ge makkelijk is op te lossen, daar de pijnlijkste ziekten kunnen worden overwonnen als de rechte behan deling wordt gevolgd, zooals cL volgende brief aantoont Mschelen, België. 26 Juni 19C0. Mijneheeren, liet is met groo te vreugde dat ik u mijne levendige dankbaarheid kom uitdrukken voor uwe heilzame Scott's Emulsie, waaraan mijn zoon zijne tegen woordige volmaakte gezondheid te danken heeft. Dit kind, thans 14 jaar oud, is altijd ziekelijk geweest en heeft mij voortdurend veel onrust gebaard. Hij had volstrekt geen eetlust, en zijn weêrslpannige maag kon nauwelijks het weinige voedsel verteren hoe licht ook dat hem werd toegediend; hij was dan ook ge ducht verzwakt. De minste inspanning liet hem machteloos, zwaarmoedig en als van verstand beroofd, bovendien Mijnheer TAES waren zijne nachten zoo rusteloos dat hij bijna niet sliep, en leed hij daarbij aan voortdurende hoofd pijn die hem telkens noodzaakte zijne studiën op te geven, zoodat ik zeer bang was voor hersenvlies ontsteking. Niettegenstaande medieijnen en versterkende middelen van allerlei aard die beproefd werden, kon ik geen noemenswaardig resultaat ver krijgen. Zoodra ik hoorde van de merk waardige resultaten door uwe Scott's Emuisie teweeggebracht, aarzelde ik niet hem dit kostbaar middel in te geven dat, tot mijne groote voldoening, zijn zwakke maag gemakkelijk kon verteren. Door dit eerste succes, ging ik met het gebruik voort, en kan mii daar slechts over verheugen want op dit oogenblik is hij sterk en wel, zijn slaap is rustiger, hij eet van alles zonder ongemak, zijne zwakheden en hoofdpijnen zijn geheel verdwenen, en sedert go ruimen tijd reeds heeft hij zijne Collego-studiën kunnen hervatten, zonder dat/ de geringste on gesteld heid zich heeft voorgedaan. Met oprechte dankbetuiging ver blijf ik, Mijneheeren, met alle ach ting. (Get.) F. Taes. Scott's Emulsie is een middel dat door zijn zoeten smaak gemakke lijk aan kindëren kan worden inge geven. De reden waarom het zoo doelmatig is, in het te boven komen hunner ziekten en in het. terugge ven van sterke gezondheid, is oir. dat het een vorm van levertraan is die de verteringsorgangn niet inspant, en dat het deze olie ver bindt met hynophosphorzure kalk en soda, en glycerine. Van geen ander preparaat dan de echte Scott's Emulsie zijn zulke heilza me resultaten te verkrijgen, en men kan altijd de echte Scott's Emulsie herkennen aan ons han delsmerk van een man die een groote visch over zijn schouder draagt. Dit handelsmerk is op den omslag van elke echte flesch. De pots The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders. Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Stand Westelijke le Klasse. oiub. f Jo? S 2"s •a 3 2. 2. 8 a 3 II. V. V. 9 7 2 0 39 7 16 1.78 Velocitas 8 4 4 0 17 7 12 1.50 Ajax 9 4 3 2 21 11 11 1.22 II. B. S. 9 3 4 2 18 20 10 1.11 R. A. P. 7 3 1 3 9 8 7 1.— Haarlem 8 2 0 6 14 31 4 0.50 Rapidltat 8 1 1 6 11 24 3 0.38 Sparta 8 0 3 5 5 26 3 0.38 H. V. V. en Velocitas blijven maar aan 't hoofd, en de andere clubs volgen in bonte mengeling. Ajax, H. B. S. en R. A. P. vechien om dc derde plaats, terwijl Rapiditas door hare overwinning op de Amsterdammers, een goede kans heeft om aan do pro Do NcgeutiendeEeuw. DE HEILIGE ALLIANTIE. De vrijheidsdroom was uitgedroomd. Mocht nog lsier en daar menigeen in zijn binnenste de idealistische denk beelden koesteren van de moderne wijs begeerte, die men door de omwenteling had pogen te verwezenlijken, over het algemeen was men ervan overtuigd, dat zij niet anrfors hadden gebaard, dan geweld, dwingelandij en ellende. Eerst langzamerhand zou het blijken, dat met dat al de denkwijze zoowel bui ten Frankrijk als daar binnen veran derd was, dat de oude vormen van de maatschappij der achttiende eeuw toch niet meer pasten voor die der negen tiende, en dat het jongere geslacht van de nalatenschap van revolutionarisme cn caesarisme moer had aanvaard dan het zich voor het oogenblik bewust was. De ontwikkeling van het nationali teitsgevoel is een der meest algemeene verschijnselen geweest van de reactie in Europa, maar op het congres der mogendheden, dat in het najaar van 1814 bijeenkwam om weder orde te brengen in den verwarden en ontred derden tosstand van Europa, gold dit beginsel niet onvoorwaardelijk. Dich ters konden zingen van volk cn vader land, voor diplomaten wogen de nete lige vraagstukken der ijverzuchtige en wantrouwende staatkunde meer dan de droombeelden van het patriottisme. Zoo leden ook schipbreuk de plannen van hen, die het ideaaleen Duitsch Keizerrijk, voor oogen hadden. De vor sten en hunne staatkundige raadslie den slaagden er na veel splitsen en sa menvoegen ten slotte in een politieke legkaart samen te stellen, waardoor de vrede voor geruimen tijd verzekerd scheen. Echter onthield het congres zich van de regeling der verhoudingen in het Oosten. Nu kwam het erop aan den verwor ven vrede ook duurzaam to maken. On der den invloed van de barones Von Krudener, die Europa rondreisde als profetes voor den herleven den Christe- lijken godsdienst, legde de Czaar in 1815 aan den Koning van Pruisen en den Keizer van Oostenrijk een plan voor, om met hen te komen tot een heilig verbond, dat onderlinge hulp zou waarborgen tot bereiking van het vrome doel, ni. de bevordering van den wereldvrede en de Christelijke liefde, zooals do Heilige Schrift die leerde. Inderdaad kwam de Heilige Alliantie tot stand, en de meeste hoven sloten er zich bij aan. De tekst der overeenkomst sloot in zich het uitschrijven van Euro- peesche congressen tot gemeenschap pelijk optreden tegen alles wat men zou oordeelen schadelijk te zijn. en te vens het recht van interventie. Weldra zou de Heilige Alliantie zich tegen het opkomend liberalisme keeren. Het jaar 1820 kenmerkte zich door allerlei woelingen, voornamelijk in Frankrijk en de zuidelijk landen van Europa. Meestal waren ze 't werk van heethoofdige jongemannen, die niet konden gezegd worden de volksstem ming weer te'geven, maar toch wm d in Weer.en en Petorsburg, Berlijn en Pa rijs met bezorgdheid geconstateerd dat de ontevredenheid toenam, en de revo lutiegeest, waarvoor Metternich voort durend waarschuwde, zich verbreidde. Nog hetzelfde jaar kwamen de mogend heden bijeen op een congres, aanvan kelijk te Troppau, daarna te Laybach, en werd besloten tot gewapende inter ventie overal waar op onwettige wijze de staten-regeeringen veranderd wer den. En zonder noemenswaardige moeite werd in Spanje en Italië bet oude régime hersteld. Toch, ondanks hare buiten verwachting welgeslaagde expedities, ten spijt van hare schitte rende resultaten ten opzichte van de revolutionaire agitatie, stond de Hei lige Alliantie wankel. Daartoe werkte mede de tartende houding van Engeland in onderschei dene quaesties. Door Canning werd de vrijheid der Spaansche bezittingen in Amerika een voldongen feit. Hij deed Engeland ook ingrijpen in de Portugee- sche quaesties de Gi'ieksche vrijheids opstand deed de Alliantie nog meer verzwakken en na het sluiten van de Russisch-Engelsche overeenkomst, tot regeling der Grieksc'ne quaestie was het met de Heilige Alliantie gedaan. Al hare leden volgden van nu af aan hun eigen belang, elk hunner had re kening tc houden met zijn eigen bin- nenlandsclien toestand geen enkele van dc grondstellingen, in 1815 zoo eendrachtelijk door de meesten aange nomen, werd meer gehuldigd in de praktijk. Iedere nieuwe combinatie van mogendheden was voor haar mogelijk; de internationale politiek had een even onzekere toekomst alsof er nooit een Heilige Alliantie bestaan had. ginnencle met i"ó frs. vcor 15 Dcc. en zoodanig stijgende, dat liot ge middelde tarief iets onder 15 frs. zou blijven, maar de koetsiers na men met dit voorstel geen genoe gen. Vervolg Stadsnieuws. Tv. co schippers liggende met hunne vaartuigen aan de Hooimarkt hoorden Maandagavond een plomp in het wa. ter. Zij snelden toe en zagen een man in 't water spartelen. Door middel van een touw en een haak werd hij gered. Hij was in dronkenschap te water geraakt en weigerde zijn naam op te geven, naar hij zeide woonde hij in de Kleine Houtstraat. Uit de Arbeiderswereld. BUITENLAND. De Parijsche huurkoetsiers van de „Compagnie Ürbaine" hebben besloten tot een algemeene werk staking, omdat de directie niet wil de toestemmen in hun eisch dat voor do laatste veertien dagen van December de huurprijs der rijtui gen zou worden gesteld op 15 frs. De directie stelde voor een afzon derlijk tarief voor eiken dag, be- Door een op den Kruisweg wonende jufrouw werd aan het politie-bureau een valseh guldenstuk gedeponeerd, door haar ontvangen. Een boekhouder liet Maandag hoog stens een minuut zijn rijwiel in hel portaal van het postkantoor staan om een telegram te overhandigen. Toen hij terugkwam, was het rijwiel verdwe nen. Tegen den bekenden Amstcrdam- schen colporteur Bos, die ventte niet het pamflet „Het Canaille-lied" en des wege aan het politie-bureau werd ge bracht, is proces-verbaal opgemaakt wegens beleediging van den inspecteur van politie Wijbenga. Gevonden voorwerpen. 2 Witte vrouwenmutsen, een pakje met 6 witte zakdoeken, een gouden oor belletje, een zilveren armband, een gouden manchetknoop, een sleutel, een pakje quitantiên van de Morgenpost, een bond met lederen halsband, een kinderhandschoentje, een roeibootje. Bij vonnissen van de Arrondisse- menis-Rechtbank alhier dd. 18 Decem ber 1900 zijn in staat van faillissement verklaard H. Kool Wz., brood- cn koek bakker te Monnikendam en A. Bleeker, timmerman te Velsen, Reehier-coinm. in beide faillissementen mr. C. G. van Reeken. Zaterdagavond werd door den heer W. de Vries Gzn., leeraar M. O. Boek houden, alhier, in gebouw „Volksbe- lang", voor de leden der afdeeling Haarlem der „Ned. Ver. van Chr. Kan toor- en Handelsbedienden", een le zing gehouden. Het onderwerp was: „De ieer van den wissel." Spreker gaf een helder overzicht omtrent, a. hetwe- zen van den wissel; b. de beleekenis van den wissel en c. de geschiedenis van den wissel. Met aandacht werd het referaat ge- vlogd. Ook het bestuur der vereeniging „Koninginnedag" zal morgen hare hul de brengen aan president Kruger op het perron alhier. Schouwburg. Het Nederlandsch Tooneel geeft Don derdag 20 dezer het. bekende blijspel „Groote Stadslucht". Met medewerking van de heeren Bouwmeester, Schulze en Tourniaire, vermeldt het affiche ter aankondiging, en, die aankondiging is niet voorbarig, omdat wij weten dat dan de rollen waar 't op aan komt in goede handen zijn. Het vroolijke en geestige blijspel van Blumenthal en Kadelberg heeft altijd veel succes. Het is Duitsch gemoedelijk, maar geeselt tegelijkertijd scherp be krompenheid en akelige kleinsteedsch- heid. Het is tal van malen gespeeld en zal nog verscheidene malen gespeeld worden. De bijwoning dezer voorstelling kan dan ook zonder eenig voorbehoud wor den aanbevolen. Aanval op 't Stadhuis. Tot schrik en ontzetting van den agent van pol., die heden de wacht had voor 't Stadhuis, kwam er de zen morgen te 12 uur plotseling een geheel legertje recht op 't Stad huis aan alsof dat bestormd en in genomen moest worden. Zoo gevaarlijk was het evenwel niet. 't Waren de leerlingen van de Hoogere Burgerschool en het Gymnasium. De meesten bleven buiten, een paar gingen naar bo ven om den Burgemeester te spre ken en ZEd. te vragen om vacantie voor Woensdagochtend om Presi dent Kruger te kunnen zien en be groeten, hetzij hier of te Amster dam. De Burgemeester gaf ten ante woord dat dezen middag in de ver gadering van B. eri W. de zaak ter sprake zou worden gebracht en dat de beslissing voor halfdrie zou worden bekend gemaakt. Daarmee gingen de woordvoerders heen en terug naar hunne kameraden, die zich den tijd hadden gekort met, het zingen van vaderlandsche en Zuid-Afnkaansche hymnen. Toen trok de stoet af en de nieuwsgierigen die er niets van begrepen, volgden dat voorbeeld. Naar wij vernemen hebben B. en W. besloten op de beide scholen alsmede op H. B. S. voor Meisjes, vrijaf ts geven. Op de lagere scholen is dit niet; het geval. De lijst van deelneming aan de huldebetuiging voor Presidtnt Kru ger "is nog aangevura mei; ae vol gende personen cn corporatiën Oud-Luitenant-Generaal O. I. le ger T. A. J. van Zuil de Jong, Ge- pens. Generaal-Majoor A. Langing. Afd. Haarlem Nederl. Drogisten- bond; Geneeskundige Armen-com- missie; Schermvereeniging „Rip- perda." De lieer II. J. van Gelder alhier is den 18n December jl. voor de Arr. Rechtbank beëedigd als beëedigd klerk ten kantoren van den Hypotheekbe waarder alhier. De Christelijke Jongelingsvereeni- giug „Nathaniel" houdt Donderdag a. s. eene vergadering in het Bron ge bouw. Op deze vergadering zal Dr. H. Bavinck, hoogleeraar te Kampen op treden met bet onderwerp „Schepping of Ontwikkeling". De entrée is bepaald op 20 cents. Velsen. Het fanfarekorps Euterpe zal Woënsdagavond a. s. in het hotel Appeldoorn eene uitvoering geven met medewerking van den heer G Kruier, solo-violist te Haarlem. Gemengd Nieuws. Cbineesche Lepralij dors. Het verdwijnen der christenen en hun zendelingen uit het bin nenland der Chineesche provincies doet het aantal lepralijders sterk toenemen. Men neemt aan, dat er thans een half millioen leprozen moeten zijn. De behandeling de zer ongelukkïgen werd door den invloed der zendelingen nog ee- nigszins dragelijk gemaakt. Doch Temple-Magazine" hangt nu een verslag c>p, hoe hun behandeling tegenwoordig is. Men kan zich daar een voorstelling van maken! In Japan draagt de iepralijder een naam, die er op doelt, dat de on gelukkige buiten de maatschappij en ds mensehheid staat. In China schrikt men er niet voor terug, de ongelukkigen te verbranden, ter wijl de Boedhistische leer hem zelfs voor hiernamaals geen hoop geeft. Tijgors. Uit Banjoewangi schrijft men aan het „Soer. Hand.": Het is mGeielijk te vatten wat de regeering er toe bewogen heeft de premiën op het dooden van tij gers in te trekken. Deze bloeddor stige woudbewoners zijn nog even lastig en gevaarlijk als voorheen. Nog kort geleden hadden twee ge vallen van brutale aanranding door tijgers plaats. Zoo werd o.a. een ruiter die een zak met gras achter zich had door zoo'n dier bespron gen; bij vergissing stelde het zich tevreden met den zak en liet paard en ruiter ongemoeid. Het wordt tijd dat maatregelen genomen wor den ter bestrijding van dezen last. Vorst Nikita. van Montengro herdenkt den 19en Dec. zijn veertigjarig regeerings- jubelé. Het volk is voornemens dien dag met groot feestvertoon te vieren en zal o.a. den vorst ver zoeken vcor zichzelf en zijn nako melingschap den titel van „Ko ninklijke Hoogheid" tc aanvaar den. Tot dusver voert de vorst slechts den titel van Hoogheid. Een Dultscho poolexpeditie. Men zal dezer dagen te Kiel een aan vang maken met den bouw van het schip, dat bestemd is om de zuidpool expeditie, door den Duitschen Keizer uitgerust, naar het Zuiden te brengen. Het schip zal 50 meter lang zijn en 12 meter breed. Een driedubbele romp zal het in staat stellen, den druk van het ijs te weerstaan. Bij het uitzeilen zal 400 ton kolen worden meegenomen, terwijl aan de Kaap en de Kergulen-eilanden nieuwe voorraad kan worden ingenomen. Het schip zal bovendien ook tot zeilen wor den ingericht. Tot de expeditie behooren vier geleer den, vijf officieren en 20 matrozen. Men neemt een baJon-capüf mee en 50 Sibe rische honden. In Maart moet het vaar tuig reeds gereed zijn, doch niet vóór Augustus steekt men van Kiel in zee. Hoe een prinses ten huwelijk wordt gevraagd. Zondag heeft prins Karei van Bour bon vergezeld door markies Rupano, chef van het huis van den hertog van Calabre, zich naar het koninklijk pa leis te Madrid begeven in een hofrijtuig en aan de koningin van Spanje een brief overhandigd van graaf Do Ca- serta, waarin de hand werd gevraagd van prinses van Asturië voor zijn zoon Karei. In dien brief wordt verklaard, dat prins Karei gevolg geeft aan de in spraak van zijn hart. De Koningin heeft den brief aangeno men en daarvan kennis gegeven aan generaal Azcarragua, voorzitter van den ministerraad, die het aanzoek he den aan Kamer en Senaat zal meedee- len, niet in den vorm eener vraag, doch in dien van een gewone mededeeling, daar de civiele lijst door het huwelijk niot zal worden verhoogd. Eon pendant van de Nelson- dlefatal. Zaterdagochtend hebben de dieven, het voorbeeld volgende van de Nelson- diefstai te joonaen, op brutale wijze huisgehouden in het museum van de bibliotheek te Toulon. Met een ladder zijn zij in de eerste verdieping geklom men en hebben zich daar meester ge maakt van eenige prachtige schilderij en en verschillende relequien van on schatbare waarde. Herinneringen aan den Franschen admiraal Baudin wor den vermist ,als zijn maarschalkstaf, zijn eeredegens, en verschillende gou den voorwerpen. Er is een eigenaardige overeenkomst tusschen de Toulónsche en Londen- sche diefstal. In verband daarmede mag men zich in het buitenland wel de vraag stellen hoe liet daar gesteld is met de veiligheidsmaatregelen voor hun historische kunstschatten, die aan het publiek vertoond worden. Ook bij ons I Be varkenshoeder on de Hertog. De hertog en hertogin van Con- naugt bevonden zich onlangs te Dublin en maakten een rijtoer dooi de stad en in de omstreken. Er was een dikke man, die het rijtuig een heel eind bijhield. De hertogin liet stil houden en vroeg aan den man, een varkensdrijver, wat hij toch wilde. Deze zei, dat het zijn innigste wensch was geweest, den hertog en zijn gemalin eens goed te kunnen zien. Dc hertogin was natuurlijk gevleid door deze ver klaring en vroeg belangstellend hoe hij dat harde lcopen zoo lang had kunnen volhouden „O, jé antwoordde zeer gelant de Ier in zijn eigenaardig taaltje, „dat bc- teekent niets, want mijn gebcelo leven beb ik achter de varkens aan gedraafd." Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit Den Haag De Kamer behandelde heden het' Hoofdstuk Oorlog. liet amendement- Trui jen werd ingetrokken. Bij de be handeling van de vestingbegrooting kwam de heer Seret op tegen de ver-- traging in afwerking van de stelling- Amsterdam. Men seint ons uit Den Haag: Naar Amsterdam vergezellen Kru ger de heeren Wolmarans, Wessels, Grobler, Eloff en Bredell. De president gaat eerlang naar Utrecht onder be handeling van prof. Snellen. Mc or cl. Op het Nieuwe Land te Arnhem is in den nacht van Zaterdag on Zondag vermoedelijk een moord gepleegd. Zekere J. v. D., een besteller, kreeg 's avonds, nadat hij met zij ne vrouw eenige kroegen bezocht had, ruzie met haar, naar men zegt over het aeoimaken van de kachel. Een buurvrouw, die de ruzie hoor de, verklaarde later eenige malen gebons gehoord te hebben, alsof de man de vrouw met het hc-ofd tegen den muur sioeg en daarop een slag. alsof een lichaam van de trap viel. en toen zij daarop ging zien, vond zij de vrouw, bloedend, onder aan de trap liggen. Zij ging daarop J. v. D. waar schuwen, die lag te slapen, en sa men droegen zij het lichaam naar boven, waarop de man zich weer to slapen legde en eerst later, te ongeveer half drie, mededeeling ging doen aan de politie, dat zijn vrouw vermoord was. Toen de commissaris van politie en de hoofdinspecteur kwamen om een onderzoek in te stellen, lag dc vrouw, blijkbaar levenloos, terwij] het bloed haar uit neus en ooren vloeide, op het bed; de inmiddels geroepen geneesheer kon slechts den dood vaststellen. Het lijk werd daarop naar het gemeentelijk ziekenhuis overge bracht, terwijl de man, als ver dacht van den moord, schoon hij ontkent, in verzekerde- bewaring werd genomen ter beschikking van de justitie. Aan den heer Kramer, hoogleeraar in letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, is opge dragen aan Z. H. Hertog Hendrik Hen drik van Mecklenburg-Schwerin on derricht te geven in de Nederlandsche taal en Z. H. tevens op de hoogte te brengen van de Nederlandsche geschie denis,. Be werkstaking te Antwerpen. De reeders stelden voor, het loon voor nachtwerk met 50% te verheo- gen. Als de werklieden clit in be ginsel aannemen, zullen de reeders de onderhandelingen betreffende het dagwerk voortzetten. Ook stel len zij voor, den Zondagsarbeid af te schaffen. Zondag werd te Amsterdam de vierde, jaarli.jksche oJgmeene vergadering van den Alg. 7d. Diamn hbewerkers- bond gehouden. Zij werd geouend door den heer H. Polak, die wees op het merkwaardige afgeloopen jaar, een' jaar van werkeloosheid en staking. Niettegenstaande do vele moeilijkhe den hield de Bond zich toch staande- Een der afdeelingèn, de Brillantslij- persbazen-vereeniging, ontbrak ter vergadering. Men zegt dat do schuld ligt bij het afdeelingsbestuur, dat met of zonder opzet de huishoudelijke ver gadering, welke afgevaardigden moet

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 2