In tal Levensstorm. Tweede Blad, behoorende bij Da^lad1' van Woensdag 19 Dcc. 1900. Mo. 5361. dc residentie worden venvacht, wor den genoemd de koning ca koningin van Wurtèmburg, grootvorst WJadimir van Rusland, de groothertog van 01- Leiden samengekomen om het plan denburg, de prinsessen van Waldeck 'en Pyrmont, zusters van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, enz. Stadsnieuws Voetbal. Een helder najaarszonnetjo wierp ,haar stralen over speler9 en toeschou wers, die in flinken getale waren op komen dagen en op het terrein en daar buiten het spel gadesloegen. Precies te 3 uur klonk het fluitje. Aanstonds zet- ton de mannen van Volharding hot beste beentje voor en trachtten de blauwwitten eens te overbluffen, doch dat ging niet gemakkelijk, want de H. F. C.-mannen brachten den bal weer gauw op Volharding's terrein en gedu rende eenigen tijd was het „bruine monster" nu eens op het terrein van Volharding dan weer op dat van H. F. C. Eindelijk wisten de Haarlemmers het leder in Volharding's doel te trap pen. De rust ging dus in met 10 in het voordeel van H. F. C. Na de pauze bewoog het spel zich hoofdzakelijk op Volharding's terrein en slechts eenige malen gelukte het den mannen van Volharding om het spel naar H. F. C.'s terrein te verplaatsen. Na eene scher mutseling haalde H. F. C. weder een punt. Een tijd lang bepaalde het spel zich hoofdzakelijk tot de verdediging van Volharding's doel. Even voor tijd wist H. F. C. nog een doelpunt te ma ken en eindigde deze wedstrijd derhal ve met 30 in het voordeel van H. F. C. Van Volharding was iedereen in goe de conditie en in 't bijzonder de beide achterspelers en de doelverdediger. Van I-I. F. C. muntten vooral uit. A. v. Waveren, Teunissen, M. v. Leuven, W. v. Waveren en lvakebeeke, de anileren speelden ook goed. Onze Prenten kamer. bevat op 't oogenblik verschillende pla ten betrekking hebbende op President Kruger's ontvangst te 's-Gravenhage, de oorlog in Zuid-Afrika, de gebeurte nissen in China, de overstrooming te Rome, enz. Wij lezen in het „Weekblad voor Israëlietische Huisgezinnen". De Engelsche bladen wijden zeer waardeerende artikelen aan de na gedachtenis \an den onlangs hier ter stede overleden muziekdirec teur en iconkunstenaar Henri Har- tog. Hartog vas geboren te Dord recht den lSen December 1838, trok retas als kind de opmerk zaamheid tol zich om zijn muzika le n aanleg en mocht op achtjari gen leeftijd bereids lauweren oog sten. Zijn studiën zette hij voort aan het Conservatoire te Brussel, waar hij de gouden medaille ver wierf en er zelfs later een beroep ontving, dat hij echter om finan- cieele redenen vermeende niet te mogen aannemen. Het was in 1865, dat hij zich te Huil vestigde, waar hij de leider en vormer werd van de muzikale wereld en zijn naam vestigde als een der besten onder zijne kunst broeders. Hier voerde hij ook een uitgebreide correspondentie met de voornaamste en bekendste musici van zijn tijd, dichtte hij verschil lende compositiën die zeker haar waarde zullen blijven behouden en Dntving in den vorm van aanzien- 'ijke en kostbare geschenken vele blijken van waardeering en hoog achting. Hier werd hij ook de stich ter o.a. van de Philharmonie So ciety, „eene vereeniging," die, zegt de „Eastern Morning News," „die in de laatste jaren meer gedaan heeft tot verheffing der muzikale diensten in dit deel van het Rijk dan eenige andere Instelling," en waar dan ook een muzikale treur dienst zal plaats hebben, gewijd aan de nagedachtenis van den Stichter; geen wonder dan ook, dat het aantal brieven enz., door me vrouw de weduwe ontvangen, ge tuigt van groote innige deelneming bij dit betreurd overlijden. Op initiatief van dc H. B. S. al-I1 hier zijn eenige leerlingen van I-I.|< B. Scholen te Amsterdam, Rotter- darn, 's-Gravenhage, Haarlem en v Leiden samengekomen om het plan <J te bespreken, bij gelegenheid van1" het huwelijk der Koningin aan H. M. een huldeblijk aan te bieden. Algemeen vond dit bijval en] staande dc vergadering werd een bestuur gekozen, om te trachten dit doel te bereiken en de deelna me te erlangen van alle H. B. Scholen in Nederland. Thans wordt tot deelname opge- wekb. Heemstede Aan 't verslag over den landbouw in deze gemeente over 1900 ont- leenen wij 't volgende; Het oppervlak der gemeente be draagt 1157.61 H.A., hieronder zijn de ongenummerde wegen en wate ren niet begrepen. Het aantal landbouwers bedraagt eigenaars 4, pachters 28; het aan tal huisgezinnen, waar 6 of meer koeien worden gemolken: eige naars 4, pachters 14. De algemeene gezondheidstoe stand was in vergelijking met. 't vorig jaarVan de gewassen gun stiger, van het vee onveranderd. voor den landbouwer financieel gunstiger. Aan groenten en bloem bollen werd nog al schade toege bracht-, door koolduiven, kraaien, musschen, ratten en konijnen; on der de bloembollen heerschie we der geel ziek. Met rogge waren bezet 9 H.A. opbrengst per H.A. aan graan 27 hectol.; aan stroo 8000 K.; met- aardappelen waren bezet 26 H.A, opbrengst 125200 per H.A. Het aantal Heet. grasland be droeg 465; hiervan zijn dit jaar ge bruikt voor hooiland 230 H.A.; de opbrengst aan hooi per H.A. was van 3000 tot 6000 K. De weilanden stonden gunstig, evenals do hooilanden; de kwali teit van het hooi was middelmatig; het vee ging op tijd naar de weide en laat naar stal. Uitgenomen de tongblaar heb ben in de gemeente geenc bepaal de veeziekten geheerseht. Door Burgemeester en Wethouders is No. 1 geplaatst op de voordracht van gaardster van den tol aan den Binnenweg, Mej. E. Timmer, thans die betrekking tijdelijk waarnemende. Voor de betrekking van Gcmeentc- opzichter alhier, jaarwedde f 300, heb ben zich 14 sollicitanten aangemeld. De Gedeputeerde Staten hebben ver gunning verleend tot aanvaarding van de Nortonpomp nabij de IJzeren brug. door de afdeeiing Heemstede der N\- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" aan de gemeente ten geschenke aangeboden. Zandvoort. Door den heer Commissaris der Ko ningin in deze provincie is tot buiten gewoon gemeente-veldwachter alhier benoemd J. Wesdorp, agent van politie alhier. Houtrijk en Polanen. Voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School alhier, de dames J. E. Blits, M. C. Tit en S. Oostwald, allen >e Haarlem. Er waren voor deze betrekking 32 sollicitanten. Binnenland. Huwelijk der Koningin. Naar men verneemt is het wetsont werp betreffende de goedkeuring va» het voorgenomen huwelijk van H. M. de Koningin met Hertog Hendrik van den Raad van State terug ontvangen en dus gereed ter aanbieding aan de Staen-Generaal. Vorstelijk bezoek. Onder de gekroonde hoofden en vor stelijke personen, die bij gelegenheid van het huwelijk van Hare Majesteit de Koningin met Hertog Hendrik in De drooglegging der Zuiderzee Het hoofdbestuur der Vereeni ging ter bevordering der Neder- landsche Visscherij had tegen Za terdag de Zuiderzeevisschers uit- genoodigd tot een bijeenkomst in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam om hunne belangen te bespreken in verband met het wets ontwerp tot gedeeltelijke droogleg ging der Zuiderzee, ingediend bij den Raad van State. Na afloop der uitgebreide dis cussie werden de volgende conclu sies aangenomen lo. over de voldoende of onvol doende tegemoetkoming aan Zui- derzee-vissc-hers te geven bij even tueels drooglegging. De vergadering constateerde met algemeene stemmen nagenoeg dat de door de Staatscommissie voor gestelde schadevergoeding onvol doende is. 2o. wordt voorgesteld een fonds te stichten, om te bestrijden de partieele drooglegging of afsluiting der Zuiderzee, eventueel te krijgen een meer billijke schadevergoe ding. Dit voorstel werd aangenomen. Hypothecaire geldleening. De Veenendaalsche Gloom-Spin nerij en Weverij, opgericht ju Au gustus 1884, heeft haar bedrijf in November van genoemd jaar aan gevangen. Gedurende het afgeloopen tijd perk werd door haar 128,000 aan dividenden uitgekeerd; voor aan koop van nieuwo ïnachineriën een bedrag van 147,632 betaald, en op gebouwen en rnachineriën af geschreven f 289,998.60, in welk bedrag begrepen zijn f 20,000 als vermoedelijke afschrijvingen over het op 31 December a.s eindigend boekjaar. Wegens uitbreiding van haren werkkring en den daaruit voort- vloeienden meerderen omvang van haar bedrijf, heeft zich in den laat- sten tijd echter duidelijk de be hoefte aan meerder bedrijfskapi- al doen gevoelen, en gaat de Ven nootschap thans over tot uitgifte eener Hypothecaire goldleening ten bedrage van f 500,000, rentende 4£ pet., aflosbaar a pari in 35 jaren, doer welke leening haar bedrijfs kapitaal met 300.000 wordt ver meerderd. De Ned. Zuid-Afrikaarisclie Vereeni ging ontving tot dusver aan giften totaal 1 1.234.789.11 J. Academische Examens. Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren Arthur Kritzler, geb. te Amsterdam, en A. de Groot Pzn. geb. te Het Bildt, en geslaagd voor het eerste gedeelte de heeren H. M. Elfrink. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het candidaatsexamen in de God geleerdheid eerste gedeelte afge legd door de heeren H. Westra en F. F. Milatz; het candidaatsexa men in de scheikunde door den heer Fr. Romen. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer W. Lunsingh Tonkens, geboren te Gieten, na verdediging van stel lingen. Feil natuurverschijnsel. Zondagnamiddag omstreeks 4 uur is te Leeuwarden een prach tig natuurverschijnsel waargeno men. Het was een sterk verlichte luchtbol, die in zuidoostelijke rich ting van den bijna wolkeloozcn Kalender voor 29 Jaar. Deze kalender, afkomstig uit een Amerikaaaisch tijdschrift, is zeer gemakkelijk voor h -n, die wilicn weten op welken dag zekere da tum valt. Het is een van de meest praktische vormen, waarin deze ka', nder gezet werd. Men meet echter eonige aandacht schenken aan dc schrikkeljaren. hemel viel en een helder wit ach terliet. dat neg eenige oogenblik-' ken zichtbaar bleef, nadat de bol zelve achter den horizon was ver dwenen. Ook te Boerkeloo werd Zondag omstreeks 4 uur door verschillen de ingezetenen een merkwaardig lichtverschijnsel waargenomen 't Was een vuurbol, die zich aan het oog vertoonde, ter grootte van een koffiekan, en die zich bewoog van 't westen naar 't noorden, een blau wen gloed achterlatende, die al- lengskens verdween. De bol bewoog zich met de snel heid van een schietende ster. Ook te Enschedé werd ongeveer te 4 uur het verschijnsel waarge nomen. De vuurbol verdween in ONO. richting en spatte spoedig uiteen. Naar men verneemt, zullen in Noord-Holland twee nieuwe school- arrondissem enten gecreëerd wor den, behalve in Amsterdam, nl. Beverwijk, en Haarlemmermeer. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Op 25 dezer wordt te Arnhem het nationaal congres van den Ne- derlandschen Stucadoorsbond ge houden. Op de agenda komt voor: jaar verslag secretaris, idem penning meester, verslag vakblad, benoe ming redactie en administratie van het vakblad. Onder do voorstellen zijn o. a. belangrijk, het voorstel van En schedé om aan bondsleden bij het krijgen van een ongeluk f 2 per week uit te keeren; het voorstel van Haarlem om pogingen in hc werk to stellen cm het stucadoore vak als leervak op de ambachts scholen ingevoerd te krijgen; het voorstel Rotterdam om te komen tot een algemeene propaganda voor den kortoren werkdag; het voorstel van Den Haag tot reorga nisatie van de weerstandskas BUITENLAND. De toestand aan de Antwerpsche dokken wordt met den dag ern stiger. Er zijn twintig duizend werklieden, tot verschillende groe pen behoorende, die gemeene zaak maken tegen de patroons en beslo ten hebben, het tarief dat hun is voorgesteld af te wijzen. Tegen over de massa der arbeiders vor men ook dc reeders» evenals de directies der groote scheepvaart maatschappijen één geheel. Arbitrage door den Burgemees ter aangeboden, is verworpen door de patroons, en aangenomen door de werklieden. schilder Huber, en de heer Schwanöort een mooie lieve dochter, Fransje. Dit is 't gegeven voor een bij-intrigue, los naast hot geval Schwandorf— Schneppke. De schilder Huber is een joviale vent, en, wat meer bcteckent, een fatsoenlijke kerel. Maar dat is papa Schwandorf niet voldoende voor 't geluk van zijn dochter. Daar moet nog wat meer bij. Eindelijk echter, als de schilder een gouden medaille plus 20,000 mark voor zijn werk krijgt, op eens beroemd is, haalt papa bakzeil en op het atelier, waar door de gelukkige medewerking van Fransjes tante te Dresden, naar wie 't lieve duifje na 's minnaars afge wezen aanzoek geëxpedieerd was, komt alles in orde. Dat is het geducht-jolig- einde, de blijde vroolijkheid en zonnige lolligheid, als op datzelfde atelier alles te gelijk in orde gekomen is minuen- de harten aaneengesmeed, de eigen wijze Schneppke door den grootmoedi gen heer Schwandorf uit den brand ge holpen, en een aan schilderwoede lij dende juffrouw Lucio die niet met een haar vereerenden luitenant wilde trouwen dan voor een stuk van haar verkocht was, in beide opzichten bevre digd ze krijgt den luitenant en 't stuk is verkocht, „louter uit artistieke be langstelling", alias loozigheid van den onbetaalbaren Huber. Van dit stuk is in 't algemeen te zeg gen dat het vol goede teekening, vol jool en hoogst komische tooneeltjes is, en, gespeeld als door Schulxe (Hu ber), Chrispijn (Schwandorf), Kreeft (Schneppke), Rika Hopper (Fransje), mevr. van Ollefen (Lucie), heel pleizie- rig is om naar to zien. Vooral de hee ren Schulze en Chrispijn zijn uitste kend. Een stuk vol goeden humor dus, dat 't wel houden zal. Tot slot werd door de dames Van Ollefen—Kley cn Rika Hopper de Hollandsche vertaling van Coppée's Zwervers opgevoerd, mevr. van Ollefon als Silvia, Rika Hopper als Zan-tto. v, d. B. „Eigen Haard" bevat deze week „Een Verlangen" door Frans Holleman De Stadhouders uit hot Huis van Nassau door mr. M. C. Nijland (met afbeeldin gen) S. Hamelink, In Memoriam, door L. J. de Jong een reproductie naar do schilderij van Jan Steen „De Oester eetster", uit de collectie-Six te Amster dam Meester komt eten, door Willem van lloytema President Kruger in Ne derland, met twee afbeeldingen naar photographischa opnamen; ,.De Vo gellijm", door J. K. B. (geïllustreerd). Ia „De Aarde cn haar Volken" wordt vervolgd Langs een omweg naar de „Oost". Het Bijblad bevat Hans Meyer's „Kilimandscharo" met afbeeldingen. Graaf Zeppelins proeven hebben naar 't schijnt een ontijdig einde ge vonden. Volgens een bericht uit Stutt gart is de Vereeniging tot bevordering der lucht-scheepvaart „Zeppelinbal. Ion" ontbonden, en in liquidatie. Letteren en Kunst. Het Nederl Tooneol. „Groothandelaar", volksstuk in 3 bedrijven naar Oscar Walther en Leo Stein. Van de beleende compagnieschap'VVal- ther en Stein, is een aieuw stuk op 't repertoire van de Koninklijke geko men, en laat ons het onmiddellijk met blij gemoed constateereneen jolig stuk, een stuk dat er wezen mag, een kasstuk. Nog nooit mocht een werk van deze heeren mij zoo voldoen als dit blijspel Groothandelaar". De intrigue is heel eenvoudig, los en frischjes, prettig om te zien afwikke len. In hoofdzaak komt zij hierop neer: Schneppke de magazijnchef van den handelsraad Schwandorf heeft een standje gekregen en een erfenis, welke tegenvoctige gebeurtenissen, in botsing gekomen, tot resultaat hebben het be siuit van gezegden Schneppke om groot handelaar te worden. Hij schrijft een idioot-verwaanden brief aan zijn vroe- geren patroon, die dezen ontvangt juist op 't oogenblik dat hij Schneppke, om dat standje weer goed te makon. een horloge he ift geschonken. Na lezing van den brief gaat de heer Schwandorf hoogst verstoord heen. Do zaken van den nieuwbakken groothan delaar loopen al spoedig in 't honderd en hij moet eindelijk dankbaar zijn vroeger baantje weer aannemen. Schuepoko heeft 211 neef, den kunst Feuilleton. Naar het Duitsch. 33) De landraad schoof den bundel acten terug. Daarmee is het uit. De dood zal hem eindelijk als medelijdende verlosser het potlood uit de hand hebben doen vallen. Dat de aan tee keningen inderdaad van hem af komstig zijn en niet misschien la ter er zijn bijgelegd is door de ver gelijking van het schrift met vol komen zekerheid vastgesteld.Voor ons is het dus alleen de vraag of deze aanteekeningen, voor zoover zij begrijpelijke toespelingen ma ken op gebeurtenissen en daadza ken, de waarheid inhouden of niet. Om nu dadelijk met het gewichtig ste te beginnen, vraag ik u, juf frouw: wanneer heeft u den hout vester het laatst gezien? Het antwoord van het meisje volgde niet onmiddellijk. Ze had het gelaat in de handen verborgen en snikte onophoudelijk. De rechter van onderzoek wacht te geduldig gedurende een paar minuten toen echter zei do hij op ernstigen doordringenden toon Het kan u niet zwaar vallen me op deze eenvoudige vraag ant woord te geven, juffrouw Redlich. De houtvester spreekt in de nage laten bladen zeer ondubbelzinnig over een onderhoud met u, welk onderhoud slechts kan hebben plaats gehad tusschen znn worste ling met den baron en zijn poging tot zelfmoord. Dit vast te stellen is echter voor ons van het grootste gewicht, want het geldt niet meer of minder de oplossing der vraag of Fabian de moordenaar van baron von Linderode is geweest of niet. Hij is het niet geweest, mijn heer de rechter! Hij kan het niet geweest zijn, want op het oogen blik dat de heer von Linderede in het andere deel van het park werd doodgeschoten, was Rudolf Fabian bij mij. Kathe was opgestaan en voor de tafel van den rechter getreden. Met vaste stem had zij die belangrijke verklaring afgelegd, die zonder twijfel het gevolg was van een lan gen en zwaren inwendigen strijd.' I Haar tranen hadden op*- :ioude.i te vloeien en groote vastberaden heid sprak uit haar trekken. De rechter van onderzoek was voor een oogenblik gehéel uit het veld geslagen en zag haar met groo te oogen aan. Het eerste gevoel, dat zich daarop van hem meester maak te, was dat van een grooie mis noegdheid. Dat wist u En toch zegt u het ons nu eerst? Maar begrijpt u dan niet dat u daardoor m do inhechtenisneming van den mis dadiger heeft verijdeld en hem de gelegenheid heeft gegeven zich cp zijn gemak aan de straf te onttrek ken Ik heb verkeerd gedaan, dat ontken ik niet. Maar nic-mand heeft me ondervraagd. Deze verklaring scheen iets ver- schoonends in het oog van den landraad te hebben, want de rim pels in zijn voorhoofd verdwenen en zijn stem kreeg weer haar ge wonen, rustige® klank terug. Daar er helaas niets meer aan te veranderen valt, zullen wij daar nu niet verder over spreken. Ver telt u ons nu uitvoerig wat u van de gebeurtenissen van dien avond weet mee te deelen. Mij a oom was naar Eichfeld gegaan en ik wist dat hij niet voor middernacht terug zou keeren. Daar ik voorzag dat Fabian komen ::ou, zond ik onder een v n wend- sel ook liet dienstmeisje en den eenigen nog in huis aanwez-' en hulptuinman weg, zcodat ik alleen was. Als ik u goed begrïin had u dus een afspraak met den hout vester gemaakt. Neen; anders vonden we el kaar op een bepaalde plaats in het bcsch, want mijn oom, die den houtvester haatte, zou mij zijn huis hebben uitTf-jaagd a's hij iels van onze verhouding ontdekt had. Hoe kwam het dan dat u Mei- tegenstaande dat het bezoek van den houtvester toe,, wachtte Hij had mij kort van le voren in gesprek met een anderen heer aangetroffen cn. daar hij zeer ijver zuchtig en wantrouwend was, twij felde ik niet of hij zou komen om opheldering te vragen. En kwam hij werkelijk? Ja. Het kan zoowat vijf minu ten voor half tien geweest zijn toen ik Fabian van den kant van de houtvesterswoning op ons huis zag toekomen. Ik zag dat hij vreeseliik opgewonden was. tij begon niet, zoo als ik verwacht had, me verwij tingen te doen, maar hij vertelde me in afgebroken, haastige woor den dal hij zoo juist zijn ontslag liad gekregen en dat het daarbij tot een heftig tooneel, ja zelfs tot handtastelijkheden tusschen hem en baron Ervrin was gekomen. Hij was besloten Elvershöh nog den zelfden avond of anders den vol genden ochtend vroeg te verlaten cn hij verlangde van mij dat ik met -1 cm mee zou gaan. Eerst toen ik k<- :i onder hot oog bracht, dat het ir.j gehLoi onmogelijk was aan der gelijk verlangen te voldoen, brak hij met zijn ijverzuchtige aanklach ten los. Slechts één vraag, juffrouw Redlich. eer u verder vertelt. De ijverzuchtige argwaan van den houtvester richtte zich, zooals u zelf heeft aangeduid en zcoals ook uit zijn aanteekeningen duidelijk blijkt, tegen één bepaalden per soon. Er is daarbij sprake van een baron, dien hij zelfs eens „ellen dige kreupele" noemt. Kunt u ons niet zeggen wie daarmee be doeld is? Ik verzoek u dat niet van me te eischen. Sport en Wedstrijden. De stal van Bn. Creuts. Bn. Creutz beeft niet alleen in Hol land doch ook 'u 3oJgiê een grooten renstal. In België won onze landgenoot ruim f 8000, in hindernis rennen en ruim f 15,000 rennen op de vlakke baan. In Nederland ongeveer f 4800. Te zamen beloopt de wlnsom onge veer f 28.000. Indien men nagaat dat hiervoor een kleine 30 paarden mee- rendeels in België, gekocht en getrai neerd moesten worden en bekostigd de uitgaven van de zoo dure deelname aan wedrennen, dan zal de helft van de kosten van den stal wel .niet met f 28,000 kunnen worden gedekt. (Onze Paarden). Winaom van Hollanders in Duitschland. De statistiek van de Buitsche drave rijen toont de volgende winsommen van Hollandsche eigenaars en paar den \Y. A. Ockhorst 12.J05 M!t. J. do Mol 2145 Mk. Stal Jan Steen 1080 Mk. Cleopatrio won 5 cere-prijzen en GG50 Mk.Gardenia 5765 Mk. Anna 5020 Mk. Robert See Steele 2145 Mk. Mo- nadnock 1620 Mk. Lady Savage 1080 Mk.Redburr 1080 Mk. Aan liet hoofd van de winnende eige- naren staat de Stoeterij „Mar'ahaÜ" Ik weet niet, mejuffrouw, of ik in staat zal zijn dezen wensch te vervullen. Ik zou uw gevoel' gaarne sparen; juist dit echter is. van bijzonder gewicht en het zou bovendien voor u misschien nog pijnlijker zijn zoo ik den naam' van bedoelden persoon langs ande-, ren weg moest trachten 1e weten to komen. In uw eigen belang' deed u beter hem mij te noemen. Als het moetde heer, op wien Fabian zonder reden ijver zuchtig was, is baron Prosper von Linde rode. De tegenwoordige majoraats heer van Elvershöh Ja. Ik dank u. Wil u nu uw ver haal voltooien? Ik kan me niet meer alle bij-, zonderheden van hei gesprek her inneren dat wo mot elkaar voer den. Ik weet alleen nog, dat zijn- woestheid mij vrees inboezemde en dat ik alles deed wat in mijn- vermogen was om hem lot kalmte te brengen. Maar het gelukte mo' niet, want hij verkeerde in den waan, dat zijn ontslag op aandrin-' gen van baron Prosper en met mijn geheime goedkeuring was ge schied. Alleen als ik erin toestem-

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 5