Gevraagd Dankbetuiging. Pianino f235. De Boter van 10, ROOMBOTER (Surrogaat), Firma J. ê€ALB Het vernieuwen van meerpalen langs het Noord/eekanaal, behoorehde tot do werken tot onderhoud, herstel en verbetering van dat kanaal. Raming 4000. Hiervoor kwamen In 7 biljetten, waarvan dat van L. T. Kruip te Bode graven en J. A. Kaub te Halfweg het laagst voor f 4248. Voorstelling „J. J. Cremer." „Cremer' is op weg ons te verwen nen. Alweer was het eer» orspronkelijk stuk, waarvoor men onze aandacht vroeg. Een bekend letterkundige, wiens Ibescheidenheid zoover gaat, dat zelfs zijn naam niet op de programma's ver meld staat, is er de auteur van. Het zoo gedenkwaardige punt in onze va- devlandsche geschiedenis, het beleg van Leiden, is de grondgedachte. Het [loopt met bet beleg op het laatste, de 'ellende heeft haar toppunt bereikt. [Honger, ziekte en dood waren rond, ton nemen de beste burgers weg. Wan neer niet spoedig hulp komt, dan moet [Leiden zich overgeven, dan zal al het lijden, met schier boveninenschelijjke kracht volgehouden, nutteloos zijn ge weest. De belegeraar weet dit, en zendt nogmaals zijn afgezanten om op over gave aan te dringen. Steeds grooler wordt de partij, die tot overgave aan spoort, ook onder de raadsleden zijn er vele, die de verantwoordelijkheid niet langer durven dragen, doch dc kloeke burgemeester van der Werff, ter zijde gestaan door den v/aardigen Jan van der Does, de bevelhebber van het krijgsvolk, weet de lokkende stem des fluitenden vogelaars weerstand te bieden en het volk, daarover in woede ontstoken, wordt weer bedaard wan neer van der Werff hun zijn eigen le ven aanbiedt. Zoo lang hij leeft, zal hij de stad behouden. Ook in het gezin des burgemeesters ziet het er treurig uit. Een zijner kin- dcreu stierf reeds den hongerdood, zijn vrouw is ziek en ten doode ver zwakt. Toch spoort zij zelf den burge meester tot volhouden aan. Anders is het gesteld met zijne nicht, de beval lige Anna, de verloofde van Jhr. Geor ge van Warmond. Valdez, de bele- £|;raar, die haar kent en van liefde blaakt, heeft haar aangeboden het be leg op te breken, mits zij zijne vrouw worden. Zij gevoelt dat zij zich, haar jonge liefde, opofferen moet en zendt aan Valdez de bood- dat zij toestemt in den ruil. Als anderen dag het beleg opgebroken is, als het volk, dat ten doode gedoemd, is van vreugde en in de ker de godgewijde dunkpsalmen om- koog stijgen, dan maakt zij zich gereed offer te brengen. Een hoogere echter heeft het werk der bevrij- ling in handen genomen. De Prins Oranje is het, die haar persoon- ijk de tijding brengt dat haar bood schapper door de geuzen gevangen en offer als niet gebracht kan be worden Het stuk was goed in elkander Met vaardige hand heeft de in wien een dramatisch ta rnt niet te miskennen is, zijn tooneelen en Cremer gaf blijken den begrepen te hebben. Veie Qooie tooneeltjes kwamen tot hun echt. Diepen indruk maakte aan het lot van het eerste bedrijf de toespraak er burgemeesters tot het woedende olk, weemoedig en aangrijpend klon en de dankzeggingen na het ontzet, goede greep van den schrijver ach- wij het ten tooneele voeren van den des Vaderlands en zeker werd et oude Wilhelmus nimmer zoo goed egrepen als nu het als slotaccoord van een zoo verheven han- eling. Aan den heer G. J. van Gasteren, den dillettant, wijden wij gaarne afzonderlijke hulde voor de emi- ente wijze waarop hij den burgemees- vertolkte. Aan den heer Van der Voort, letter- andig adviseur der vereeniging, door tusschenkomst het stuk ter op- aan „Cremer" was afgestaan, erd een krans overhandigd om die onbekenden schrijver om te han- In hartelijke woorden bedankte smeemde heer daarvoor. Een geestig nastukje „Een huis met deed de toeschouwers it laatste geedelte van den avond cht hartelijk lachen. Een gezellig bal sloot dezen goed geslaagden avond. Hedenmiddag werd de gewone van het gymnasium >or het laatst geleid do.or dr. B. W. Hoffman, die io. Jan. 1901 op- rector te zijn. Bij hei ein- i der bijeenkomst namen de lee- ren afscheid van hem, onder het tspreken, van vriendschappelijke oorden, bii monde van den oud- leeraar, den heer I. Esser e hem namens de collega's een ïillustreerd werk, „De Kunst- hatben van Italië'" aannbood. werd nog het woord ge- erd door den vertrekkenden rec- en zijn opvolger, dr. A. H. bijeenkomst tot afscheid ird bijgewoond door prof. K. per, vroeger leeraar aan het de terreinen nabij de te lichtfabrieken, zijn reeds uwplannen ontworpen.. wij goed ingelicht, dan zul- op een weiland in den Veer- pold'er onder de gemeente 1r lemmerliede ca. twee straten wor aangelegd. Voor de heden door het gemeente bestuur gehouden aanbesteding van de uitbaggering der gemeentewateren gedurende de jaren 1901—1902 zijn 3 inschrijvingen ingeleverd, n.l. door A. Visser te Haarlem ad f 104.000, C. van Boven te Diemen ad f 108.650 en L. Brand Dz. te Greszendam ad f 114.400. Nabij de Emma brug viel Woensdag morgen om 8 uur een man die stond te visschen te water. Op zijn hulpge roep kwam een bestuurder van een hondenwagen hem te hulp. Te zaaien met een voorbijganger vischte hij den visscher op. Inmiddels was een groote visch met zijn hengel weggezwommen. Met eenige moeite bemachtigde hij hem weer. Of de visch nog aan den haak zat, meldt onze berichtgever niet. Tot agent van politie der vierde klasse is benoemd A. Kuilt alhier. Hoewel Woensdag door den Raad besloten is bij wijze van proef vaste stopplaatsen in te voeren, zal hierme de nog wel eenigen tijd verloopen, daar de plaatsen in overleg met B. cn W. moeten werden vastgesteld. Nu er van de zijde van het publiek zooveel verzet is geweest, zullen de stopplaatsen toch zeker wel met groote zorgvuldigheid worden gekozen. - Technische Vakveroeniging. Woensdagavond trad als spreker voor de leden der Technische Vakvereeniging in de bovenzaal van café Brinkmaan als spreker op de heer A. A. Beekman. Dir II. B. School te Schiedam met het on derwerp „De technische zijde van het Zuiderzee-vraagstuk". Daar dit onder werp reeds meerdere malen behandeld is, en dezelfde rede onlangs neg in eene vergadering van het N. O. G. is uitge sproken, volstaan wij met de korte mede- deeling, dat spr. schetste hoe de Zuider zee uit het Meer Flevo ontstond. Verder gaf hij een overzicht van 't geen sinds 't midden van deze eouw geschied is, hoe verschillende commissies en regcerlngs- lichamen de zaak dor droogmaking reeds onder dc oogen hebben gezien en zelfs een wetsontwerp tot afsluitmg en droog making der Zuiderzee, in 1877 was inge diend, en zette ten slotte den tegenwoor- digen stand der zaak uiteen. Met veel aandacht, werd deze voor tech nici zeer belangrijke rede gevolgd. Vrijdagavond wordt de economische zij de behandeld. Heden zijn alhier door H. v. d. Ploe^. wonende Heemstede nog jonge radijs aan de groenten markt gebracht. Naar wij vernemen is het bou wen van een villa in het park Duin en Daal onder den architect D. E. L. van den Arend, en voor reke ning van den heer De Rco van Al- derwerelt. opgedragen aan den heer G. P. J. Beeeari. aannemer alhier. Hoogsr beroep. Dirk Uilslager te Oostzaan, ter zake van mishandeling (reciu.) veroordeeld door de Rechtbank alhier tot 2 maan den gevangenisstraf, is tegen dit von nis in appèl gekomen, evenzoo de Officier van Justitie. Wegens plaatsgebrek blijven de ver slagen van de rede van mevr. Hen- riette Roland Holst voor S. L„ en van de lezing in Teyler tot een volgend nummer liggen. Naar aanleiding der expositie die de School voor Kunstnijverheid te Haarlem, op de Wereldtentoonstelling te Parijs had ingezonden heeft de Directeur van genoemde School van den heer A. von Seala, Directeur van het Kunstnijverheid-Museum te Wee- nen, de vereerendc uitnoodiging ont vangen om de teekeningen en werk stukken der leerlingen, die op de wereldtentoonstelling aanwezig waren in genoemd Museuin te Weenen ten- toontestellen. Aan deze uitnoodiging zal eerst, nadat de tentoonstellingen dezer wer ken hier te lande zullen zijn afge- loopen, gevolg kunnen worden gege ven. De Raad van Bestuur van het Mu seum van Kunstnijverheid te Haar lem, hield Woensdag 19 Dec. hare 19de jaarlijksche vergadering in de Raadzaal op het Paviljoen. Door den Directeur van het Museum werden eenige mededeelingen gedaan omtrent de middelen die in Duitsch- land worden aangewend teneinde de ontwikkeling der kunstambachten te bevorderen. Tevens heeft de benoeming van twee nieuwe Raadsleden plaats gehad. Arrondissements Recht bank te Haarlem. Zitting van Donderdag 20 Dec. 1900. Op 29 Oct. had Nicolaas de Nijs alhier een handkar ontvreemd, die aan L. Zuurendonk toebehoorde en was bij verstek deswege veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Tegen d t onnis is b :kl. in verzet gekomen c.i nu beweerde hij den wa gen van een onbekenden man te heb ben gekocht, en dus van diefstal geen sprake was. Het O. M. achtte bekl. toch schul dig cn requireerde bevestiging van het vonnis. Heemeterle Woensdagmorgen omstreeks 10 uur verzamelden zich alhier zoo omstreeks negentig jongens der openbare Lagere school aan dc Zandvoortscbo laan om met de onderwijzers een ovatie te brengen aan President Kruger, op zijn doortocht naar Amsterdam. In geregelde orde trokken zij op onder het zingen van verschillende liederen naar een punt van waar de trein reeds in de verte zichtbaar was. p het juiste oogenblik werd het Trans- vaalsche Volkslied aangeheven. De President groette in het voorbijgaan de verzamelde menigte. Het is aan de politie alhier mogen gelukken, den wielrijder, waarvan wij dezer dagen in ons blad melding maakten, de verklaring te ontlokken, dat de door hem gedane aangifte we gens aanranding verzonnen was. Op de voordracht voor de betrek king van gemeente-opzichter alhier, jaarwedde f 300.—, zijn geplaatst de heerenJ. Th. A. Etmans en J. A. de Ree, te Haarlem, en F. A. J. Heems kerk te Hilversum. Door de Vereeniging Volksweerbaar heid. af deeling Heemstede en Benne- broek, werd alhier Woensdagavond eene vergadering gehouden. Als spreker trad geheel belangloos op de heer Rovers uit Amsterdam. Als hoofdfactoren om het volk weer baar te maken noemde hij leerplicht, goede opvoeding der kinderen, een goede regeling der levende weermidde len, persoonlijke dienstplicht, gymna stiek, verplichte militaire oefeningen der jongens van dertien- tot twintigja- ïigen 'eeftijd en liet oprichten van s.'lierpschulters-vëreenigingen. Warme hulde bracht hij aan den tegenwoordi- gen minister van Oorlog .voor het aan hangige wetsontwerp in zake reorgani satie der levende strijdkrachten. Hij eindigde zijn rede onder dave rend applaus. De burgemeester, mr. D. E. van Lennep, die tegenwoordig was, betuigde daarna uit naam van do ge- heele vergadering zijn dank voor de overtuigende rede en voor den gcnoi- vollen avond. Tevens bracht hij zijn dank uit aan het bestuur der afdeelsng, dat de vergadering in gelegenheid had gesteld deze belangrijke rede te hoo- ren. Hierna werd de vergadering geslo ten. BeiiDSbroek. Dinsdagavond vergaderde de afd Ben- nebroek—Vogelenzang der algemeeae vereeniging voor bloembolloncuKiiur. Tot afgevaardigden ter algemeens ver gadering werden benoemd de heeren P. Bakken en L. de Wilde en tot plaatsver vangers de heeren W. van Lierop en S. Roozcn. Als bestuursleden werden gekozen de heeren P. Bakker cn W. van Lierop Jz. Als leden werden aangenomen de heeren J. G. Tavenier cn J. van Lierop Wz. Daarna werd de vraag besproken, boe het komt dat Proserpine spoedig boven den grond wegvalt bij broeien? De oor zaak wordt vermoedelijk gezocht in het gebrek aan versche lucht. Dinsdagmiddag ten 12 uur is aTMer ten Raadhuïze aanbesteed de straatver lichting gedurende 1901. De inschrijvin- ge nwaren als volgt; Th Weijers, 1 215. C. Kemp. 1 260 Het werk werd gegund aan Th. Weijers. De inschrijving voor de nationale mi litie. lichting 1902. zal meer in het bij zonder plaats hebben op Dinsdag 8 Ja nuari 1901. Zandvoort. In eene alhier gehouden vergade ring van de Vereeniging „De Feest commissie" is besloten lijsten te laten circuleeren voor de feesten ter gelegen heid van het huwelijk van H. M. de Koningin en aam den Raad subsidie lbor dat feil te vragen. Tevens werd het reglement herzien en opnieuw vast gesteld. Aan het politiebureau alhier zijn op werkdagen tussche nlO en 12 uur in lichtingen te bekomen omtrent een zweep en eene horlogeketting, die op straat zijn gevonden. De ijsbaan, die alhier zal worden aangelegd achter de Bred erode straat in het duin, nadert hare voltooiing. Het terrein is zoover uitgegraven dat er ongeveer 60 cM. water staat. Sloten. Tusschen hier en Amsterdam werden 1 Januari a. s. een tweede omnibusdi6nst geopend. Voor een lid van de gemeenteraad moet alhier een herstemming plaats hebben tusschen (ie heeren E. J. Glim en J. van der Veldt. Oaze BeirekMsgglds. Aan Geabonneerden op dit blad en hunne liuisgeriooten worden aan onze bureaux. Gebouw „Het Spaar ne", Kampersingel 70. op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. A61. Op een meubelfabriek te Am sterdam wordt gevraagd een aanko mend teekenaar. A62. In een klein gezin wordt door omstandigheden legen primo Januari gevraagd een flinke Dienstbode P. G. AG3. Dadelijk gevraagd een Tweede Meid P. G. te Amsterdam, goed kun. nende naaien, rnazeu. strijken, van prima getuigen voorzien. A64. In een apotheek te Amsterdam wordt gevraagd een assistent (intern.) Mark tuienws. Amsterdam, 19 Dec. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Friesrhe Dokkumer Jammen f 2,503.10. Zaaiers f 1.85 f 1,90, Blauwe f 2,40 2,60. llalleiners f 1.751,80, Zeeuwsche Spate-:»* .lam men f2,50—4. Poters j 1,301,60. Fiak- keesche 2,502,80. Blauwe 2,90 f 3.10, bonte f 3,10—3.30. Geld. Blauwe f 22.40. Pruisische Hamburgers 3,80 f 4, Roode f 22,20. Ypohr Jammen f 2,502,75. Westlandsche Zand f S— Schiedam. 19 Dec. Noteering Makelaars 11,75, Jene ver f 15.75. Amst. Proef 17,25, Beurs- commïssie f 11.—. Stemming flauw. Ruwe Spiritus f 8.50—9. Spoeling-Com missie f 1.30. Burgerlijke Stand. Getrouwd 20 Dec. A. Boogaart en G. J. Koch W. L. Hengevekl en M. Stoel. C. de Jager en A. H. C. van der Mark. T. Potma en A. J. Wesselink. Overleden 19 Dec. P. J. Rnotter 2 j. z. Oranjeboomstraat. A. Voorn 8 j. d. Leidscheplein. 18. C. Smit 11 m. d. Mo- lensteeg. CORRESPONDENTIE. Den heer W. Costers. Het ver volg raadsverslag is nog donzelfden avond van de raadszitting verkrijg baar aan ons bureau en bij ver schillende adressen in de stad. Het wordt eerst den volgenden avond bij de courant thuisbezorgd. Klein Heiligland. Uw ingezonden stuk wordt morgen opgenomen. Ook het ingezonden stuk betref fende de Kook- en Huishoudschool moet lot een volgend nummer blij ven liggen. Red. Vervolg Nieuwstijdingen. Meu seint ons uit Den Haag Het gerucht gaat dat (ie spoorweg maatschappijen aan de Koningin als huwelijksgeschenk een salontrein zul len aanbieden. Bij de behandeling van het Hoofd stuk Marine juichte de neer Groen van Waarder de beperking tot het noodza kelijke toe. De heer Staalman besprak de gebreken der nieuwe schepen. De heer Van Kol kwam op tegen het uit geven van een millioen voor de nutto- looze marine. Voor de Haagsche Rechtbank diende heden de zaak wegens bcleediging van den heer Van Schermbeek, oud-hoofd commissaris, door den Burgemeester dier gemeente Baron van Harinxma. Er was veel belangstelling. Na een langdurig getuigenverhoor, erkende de Burgemeester thans de mogelijkheid zich vergist te hebben in de feiten die hem aanleiding gaven den hoofdcom missaris te berispen. Jlij ontkende evenwel het opzet gehad te hebben de zen te beleedigen. Het O. M. vorderde vrijspraak op grond dat de aanklacht niet is be wezen. President Rruger te Amsterdam. Ook heden Donderdag, waren reeds vroeg de huzaren en de po litie de straten aan het afzetten, waarlangs straks de president en de hem vergezellende stoet zou rij den naar T Stadhuis. Ook nu weer was allerwege de geestdrift tol het kookpunt, en verdrongen zich over al de mensehen in dic-hte drom men. Te kwart voor negen begaf zich de President met zijn gevolg on der leiding van een gedeelte der gezamenlijke comité's zich naar de Nieuwe Kerk op dien Dam langs Doelenstraat. Rok in W. Z., Dam om monument. Nieuwe Kerk. Bij het binnenkomen in de Kerk speelde het orgel; .Een vaste burgt is onzie God." Dr. d'e Visser sprak van dien kansel de wijding cn ging vervolgens voor in gebed. Op znn verzoek hief toen de gemeente aan Psalm 625. De heer Middelburg, die nu het woord kreeg, zei o. .a: Hier op deze plaats waar het verleden tot ons spreekt begroeten wij U. Zoo menig gebed werd in het laatste jaar hier voor Uw volk uilgesproken en nog steeds vragen gij en wij het „Wachter wat is er van de nacht?" De krijg woedt fel. Dat door de altijd heldere zon beschenen land. dat Zuid-Afrika wordt verwoest. Menschen sterven aan wonden door ontbering. Wat menschenle- vens en menschenarbeid te sa menbrachten. w;ze bunnen kin deren hoopten na te laten, wat hun welvaart deed verwachten ligt in puin. Bloed vloeit, het bloed der Uwen. het bloed der on zen. Hier in uit gebouw zijn er die hunne zonen en verwanten hebben moeten offeren voor de zaak van Uwe natie. De heer Middel berg besloot zijn rede met de woorden Veel komt er ook in de men- schen wereld niet lot zijn volle was dom, maar verloren gaat niets. En het goede zaad dat gestrooid wordt door de rampspoeden van Uw volk in Uwe en onze harten en elke edele opwelling, elke daad van grootmoedigheid der Uwen zal niet verloren gaan voor de ko mende geslachten van Uw en ons volk. Waar de deugden der anderen gevaar liepen door de begeerte be zoedeld te worden daar gelooven wij aan een gelouterd' weder op staan. Hoe en wanneer? Wij laten dit over. Waar we dan angstig staren en roepen „Wachter wal is er van de nacht?" daar antwoordt de geioovi- ge stem in U en U wvoïk in ons. „De dageraad zal komen, wanneer het uur zal hebben geslagen en zul len we niet te vergeefs meer in het duister staren, maar wij zullen licht zien en begrijpen, waarom het zoo zijn moest." Dat zij zoo. De heer Bijleveld wees op hoe het geloof dat bergen ver-zet. in 1672 ons vaderland van een anders zekeren ondergang redde en hoe president Kruger door datzelfde geloof is bezield. Dc-ze spreker voerde het woord namens het Christelijk Nationaal Boeren-Comité, dal gelooft in de eindelijke overwinning, maar op God's tijd en op God's wijze. Op verzoek van spreker werd thans aangeheven Ps. 42 5. Ds. dè Visser zei o. a. Maar vooral willen wij blijde zijn, omdat wij als Christenen, we ten, dat geen willekeur of dier lijk geweld de wereld beheerscht. maar God regeert. De zonne der gerechtigheid moge achter de wol ken schuil graan, toch schijnt zii aan den hemel en ter harer tijd luistervol te stralen. In dat geloof hebben de Jeremia's en de Eze- chiëls van hel licht geprofiteerd., toen Israël verkeerde in een stik- donkeren nacht; dat geloof is door Gods genade ook Uw deel. held van Pretoria en doet U op hel heil des Heeren hopen. Welnu, wij willen het mei L' doen en elkan der in dit Godshuis in dal Gods- betrouwen sterken. Engeland zal niet machtiger blijken dan Bal>el of Egypte o;n het volk des Heeren te vernietigen. Die met tranen zaaien zullen mot gejuich maaien. Geen rijk of staatsman is bij mach te d'e twee zuilen van „Recht en Liefde" waarop het .gebouw der Schepping rust te ondergraven. Heft in dat geloof moedig Uwe hoofden op. strijdende broeders in Zuid-Afrika. Uw Redder is Uw God. Te tien uur vertrok Z.H.Ed. naar bet Paleis voor Volksvlijt langs den Dam om het monument, Rokin W.Z., Sophiaplein. Reguliorsbree straat, Rembrandtplein N. Z., U trech.tsch e straat. In het Paleis voor Volksvlijt zon gen 3000 kinderen van de lagere scholen, en deze kinderhuid? trof den President blijkbaar zeer. Er waren 103 deputaties tegen woordig. Namens de onderwijzers die de kinderen begeleid hadden, sprak de heer Emous een kort woord, waarin hij o. a. zeide De Hoogedele regeering Uwer vrije republiek hoeft den kring on zer Hollandsche onderwijzers ver eerd met ook hen waardig te keu ren aan de Christelijke nationale opvieding van de kinderen Uws volks mede te arbeiden. Daarvoor danken wij U. Meer dan vele an d-ere Afrikaners hebt, Gij ingezien welke eene sterke borstwering voor de vrijheid en onafhankelijk heid Uws volks d-e eigen taal meest zijn. Meer dan velen hebt Gij ver staan, dat zoo er een \olk was waaruit Gij Uw eigene natie kondt versterk on, dat ons Ilollandsche volk moest zijn. Ons was dat eene groote eere. maar het getuigde van Uw ruim en helder inzicht. Namens de kinderen werd een oorkonde aangeboden. De receptie was druk bezocht en toen Kruger vertrok onder den ju bel van de geestdriftige bevolking van Amsterdam, zal zich de over tuiging bij hem gevestigd hebben dat ook in Neerland's hoofdstad de sympathie groot is. 365e Staatsloterij. 20 Dec. 1900. 3c klasse 4e lijst. No. 7767 f 1600. No. 1.9i4 en 14147 f100. No. 20*72 f 200. No. 7850 f 100. Prijzen van f 45. 463541 66-1010353132061534618419 5753631 6HT 61036613608164 -318590 897 39 >5 6798 10447 13621 15451 18698 1070 3972 6926 10611 J 426016524 1912 1133407270671067414283'6072 i9782 11374375 7145 110571439316143i979S 1587 4405 745611212144861625119912 1S33 4577 844811295 14623 1631019952 2537 5490 8832 1146814709 16542 9.0349 27495527 91401155114762 170362-1580 2792 5670 9408 11776 1495 17 01 20939 3067 6124 97 911878 1509917336 3410620897621225115153 1736» 3438638698931282115164 17GS5 Drinkt VEF.N'k Cacao en YEENV Geconcentreerde A d vertentiëu. Getrouwd: W. L. HENGEVELD Adj. Dir. der Levensverz. Mij. Haarlem, en MA PIE STOEL Haarlem, 20 December 1900. De Heer en Mevrouw HENGE VELDStokl betuigen mede na mens wederzijdsche familie hun hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling bij gelegen heid van bun huwelijk ondervon den. V De H'-er en Mevrouw VAN LINDEN TOL—Post, bedanken voor de vele bewijzen van belang stelling bij de geboorte van hun Zoon ondervonden, li a tem. 20 Dec. 1900 Kraamvisites worden bij voor keur afgewacht Donderdag 27 Dec. tegen Febr., in een klein, deftig gezin, eene nette Dienstbode, als meid alleen, goed kunnende wer ken en koken en van goede getui gen voorzien. Adres Koninginne weg 37. Terstond gevraagd, een Tweede Meisje. P G., niet he neden 20 jaar, Ged. Oudegracht 47. ifov. de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij ons 12'/, jarig Huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. P. NEGKIJN. A. M N EG MIN— Hf.ijdanus. Kruisweg No. 14. Haarlem, 20 Dec. 1900. Terstond gevraagd: een net Dagmeisje, dat kan werken, niet beneden de 10 jaar, Kennemer- straat 35rood. TE KOOP, door dringende geld verlegenheid een prachtvolle zwarte PIANINO, gekost hebbendein Febr. 1900 f475 Nog 2 j ar gaiantie (schriftelijke). Br. fr. onder No 4065 aan het bureau van dit blad. TE KOOPi Een bijna geheel nieuwe TUL- KACHEL, groot model. Adres: Dreef 57, tegenover de Fontein. van A. DE VOGEL, Pieter Kiesstraat 4, is de eenige zuivere welke ooit in den handel is gebracht. Voor billijken prijs TE KOOS* een met grooten omzet, om direct le aanvaarden. Brieven franco onder No. 40(14 aan hel bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1900 | | pagina 3