OPRUIMING, PREDIKBEURTEN Da feesten, te Amsterdam. Naar uien verneemt zal aan li. M. de Koningin en haar gemaal, ter gele genheid van hel bezoek te Amsterdam, behalve een concert in het Concertge bouw, eene voorstelling in den Stads schouwburg worden aangeboden. In de nieuwe beurs zal het echtpaar wor den uitgenoodigd eene huldiging te aanvaarden, in den vorm eener auba de door een groot kinderkoor. Ook hoopt men dat H. M. de voorgenomen tentoonstelling op koloniaal-etlmogra- fisch gebied in het Gemeentemuseum officieel zal willen openen. Het vermiste meisje. De officier van justitie te Amster dam heeft de portretten van Naatje Krijnen en van Willem Prenger doen drukken bij de volgende oproeping- welke allerwegen wordt verspreid; ,,Den 23en December 1900 heeft Naatje Krijnen, dienstbode, oud 22 ja ren, des avonds te ongeveer tien uur de ouderlijke woning aan de Van Heemskerkst.raat 16 te Amsterdam ver laten, om te gaan naar haar dienst, Heerengracht 79. Daarna is zij te half elf 'uur en te middernacht nog gezien in gezelschap van Willem Prenger, oud 29 jaar, kleermaker, wonende aan de Korsjespoortsteeg te Amsterdam. „Sedert dien tijd is van haar geen spoor kunnen ontdekt worden. De waarschijnlijkheid bestaat, dat zij door verdrinking te Amsterdam of omstre ken om het leven is gekomen. Hierbij rust ernstige verdenking op genoem den Prenger, die dien avond in be schonken toestand verkeerde. „Ieder die genoemde vrouw in den avond van 23 December 1900, of na dien dag, alleen of in gezelschap van Prenger gezien heeft, of omtrent het lijk dier vrouw eenige opgave kan doen, wordt verzocht hiervan mede- deeling te doen aan den officier van justitie. Signalement van Naatje Krijnen lengte pl. m. 1.70 meter; haar blond wenkbrauwen blond; oogen blauw; ge laatskleur gezond; kleeding zwarte rok, rood geruite blouse.kort zwart man teltje met twee rijen knoopen, groen fluweelen hoed. met dito veeren en vo geltje, lange zwarte boa, zwarte kou sen, hooge knoopschoenen, gouden oor knopjes met similisteentjes, ring met steentje en vermoedelijk zilveren hor loge met dito kettine. Signalement van. Willem Prenger lengte 1.70 meter; haar blond; wenk brauwen blond; oogen licht blauw; ge laatskleur bleek; kleeding slappe brui ne deukhoed, donkerbruine demi-sai- son en grijze broek. Hof van Arbitrage. De mededeeling in eenige bui- tenlandsche bladen dat bij gelegen heid van Hr. Ms. huwelijk tevens de leden van het Internationale Hof van Arbitrage te 's-Gravenhage zouden worden geïnstalleerd, be rust, zoo wordt van betrouwbaren kanl verzekerd, op geenerlei grond. Ofschoon de overeenkomsten en re glementen van de Vredesconferen tie geene bepalingen bevatten om trent eene installatie, belet dit even wel niet- dat het denkbeeld van eene plechtige wijding van het werk op initiatief van den Czaar tot stand gebracht, te eeniger tijd in vervulling zal kunnen komen. De huwelijksfeesten van de volgende maand zullen evenwel met die ge beurtenis niet- verbonden worden, als zijnde alsdan de omstandighe den en het seizoen daarvoor de mee-st ongunstige tijd.De Meimaand waarin ten jare 1899 op den ver jaardag van den Czaar de Confe rentie der mogendheden werd ge opend, zou zich daartoe beter eigenen. Volgens de „N. R. Ct." bestaat bij de Regeering het voornemen om met ingang van i Maart een nieuw reglement voor het vervoer op de spoorwegen in te voeren. President Kruger heeft van me vrouw Kruger uit Pretoria een te legram ontvangen in antwoord op den telegrafischen gelukwensch des presidenten op nieuwjaarsdag. Uil bedoeld telegram blijkt dat mevrouw Kruger welvarende is. Een album voor dr. Leyds. Vrijdag werd dr. Leyds namens Dordtsche kunstenaars en kunstlief hebbers een album aangeboden. Niet minder dan 69 teekeningen, muziekstukken., gedichten en pro zastukken vormden deze uiting van symcathie voor den Transvaalschen Gezant. Schilders, dichters, musici er. schrijvers hadden voldaan aan de uitnoodiging van de heeren Hidde Nijland en Lary, namens den Dordtschen kunstkring, om hun medewerking te verleenen. Belgische amnestie-wet. Belgische onderdanen, verblijf houdende in de provinciën Noord Holland en Utrecht, die wenschen gebruik te maken van de amnestie- wel van 31 December 1900, kunnen zich daartoe vervoegen aan de Kan selarij van het Belgisch consulaat- generaal te Amsterdam, Keizers gracht 668. Tot hulp der politie. Daar er in den laatsten tijd te Geleen (L.)bijna iederen nacht in braken en aanrandingen plaats heb ben en de oolitie niet bij machte is deze te beletten, heeft zich al daar eene vereeniging gevormd van jonge mannen, die eene geregelde nachtwacht zullen organiseeren om de inwoners en hun goederen te beschermen. Te Muntendam viel Vrijdag de heer T. Cremer, van Veendam, op het ijs. met hel gevolg, dat hij op de plaats dood bleef. Rechtszaken. Het vergiftiade bier. Bij de voortzetting van het gerechte lijk onderzoek, te Manchester gehou den naar de gevallen van arsenicum vergiftiging door bier, is aan het licht gekomen dat de firma John Nicholson, fabrikante van chemicaliën te Leeds, twee soorten van zwavelzuur leverde, het eene arsenikvrij, het andere onzui ver de brouwerij van Bostock kreeg altijd de onzuivere soort, maar Nichol son zegt. niet te weten dat dit zwavel zuur voor de bereiding van glucose werd aangewend. Om een garantie was door Bostock nooit gevraagd. Het prijs verschil was gering. De vertegenwoordiger van Bostock gaf te kennen dat deze firma in 1896 geklaagd had over den hoogen prijs van het zwavelzuur, en dat Nicholson daarop geantwoord had dat de prijs integendeel zeer laag was voor de kwa liteit van het zwavelzuur, dat uit zwa vel bereid werd, en zeer zuiver was voor handelsdoeleinden. Maar Nichol son herinnerde zich niets daarvan. De bedoelde brieven zullen misschien nog aan het hof, voorgelegd worden. Te Crewe zijn, bij een onderzoek van bier, in 10 van de 21 monsters sporen van arsenicum gevonden. Het bier was krijging vun uitbetaling van den Zon- dagsarbeid. (Afd. Amsterdam Utrecht). 2. Verdient het aanbeveling en is het mogelijk een informatiebureau te ope nen voor de Bondsleden, ter verkrij ging van vertrouwbare inlichtingen in het zoeken naar een betrekking? (Afd. Sassenheim). 3. Verdient het aanbeveling voor ar beiders in ons vak om te werken vol gens een arbeidscontract, en zoo ja, wat kan de Bond doen om dit meer in gang te doen vinden? (Afd. Warmond). 4. Besprekingen over het loon der bloemistknechts in de verschillende plaatsen van ons land en over de mid delen om hierin verbetering te bren gen. (Afd. Utrecht). ITet. aantal heideschapen in de Prov. Drente neemt gestadig af. Toch schat men het geheele aantal nog op 104.000. Geregeld wordt door het veeartsenij- kundig staatstoezicht een onderzoek ingesteld naar het belieerschen dei- schurft, welke veel voorkomt. Ten vori- gen jare werden ruim 52.000 schapen onderzocht, waaronder 620 gevallen werden geconstateerd. Het bleek, dat de toestand ongunstiger was dan in 1899, toen het aantal gevallen nog niet 0.5 pet. bedroeg tegen nu ruim 1 pet. De ziekte kwam het meest voor on der de kleine koppeltjes, terwijl de groote kudden in den regel niets of zeer weinig te wenschen lieten. Sport en Wedstrijden. Op reis naar Monnikendam. Wij lezen in de „Kampioen" Wanneer het blijft vriezen, zul len honderden wielrijders uit Am sterdam en omstreken a. s. Zondag heeren J. Giebels en j. len. alhier. Door den heer Zip alhier is aan besteed Het bouwen van 4 winkel huizen en 2 boven- en benedenwo ningen aan den Schoterweg. Ingekomen waren 12 biljetten. Laagste inschrijver voor de 4 winkelhuizen bleek te zijn de heer J. Verhagen alhier voor 18630. en voor de boven- en benedenwo ningen de heer P. v. Duuren alhier voor 6650. Vrijdagavond omstreeks acht uur ontstond er een schoorsteenbrand in de stoom-kleerbleekerij van den heer J. H. Kloes aan den Sclieepmakersdijk. Door het personeel die het spoedig be merkte werd de brand terstond ge- bluscht. Brood en Koffieuitdeeli g. Ingekomen zijn bij de heeren A. F. II. v. d. Vaart, Spaarne, letter S„ f 1 H. v. Niel Hz., penningmeester. Gr. Houtstraat 86, letter U. f 20, letters G. F., f 100, lett. N. N. f 5. De commissie blijft zich beleefd aanbevelen voor ver dere giften in de hoop, dat. zij hare uitdeelingen eenigen tijd zal kunnen volhouden. Giften worden dankbaar j in ontvangst genomen bij de onder staande commissie B. Serné Wz., president, Gierstraat 11 H. H. Kolk- meijer, Gr. Houtstraat 98 M. v. Om meren. secretaris, N. Gracht 1 A. T. II. v. cl. Vaart. Spaarne 36 W. Gus- kens. Gr. Markt 1 H. London, Kam persingel 50 H. v. Niel Hz., penning meester, Gr. Houtstraat 86. Groothertog Karl Alexander von Weimar. Wilhelm Ernst, erfgroothertog van Saksen-Weimar. Na een vrij langdurig lijden is de beminnelijke vorst, door zijn huwelijk, maar ook door persoonlijke sympathie zoo na aan ons volk verwant, op 83-ja- rigen leeftijd overleden. Hij werd 24 Juni 1818 geboren, en was de eenige zoon van Groothertog Karl Friedrich en grootvorstin Maria Paulowna. Op dertigjarigen leeftnd maakte hij een groote reis en wijdde zich eenige jaren aan de studie. In 1842 huwde hij met prinses Sophie Louise, dochter van onzen Koning Willem II. Den Ssten Juli 1853 aanvaardde hij de regeering. Politiek is de groothertog weinig op den voorgrond getreden. Maar in menig ander opzicht onder scheidde hij zich. Zijn kunstliefde bleek uit de herstelling van den Wartburg in 1857. Zijn volk achtte hem dan ook hoog, hing hem met groote liefde aan. Een gewichtige rol speelde de groot hertog, naar Bismarck in zijn memoi res „Gedanken und Erinnerungen" meedeelt, in den Fransch-Duitschen oorlog. Zijne regelmatige, eigenhan dige correspondentie met Keizer Alex ander van Rusland werd het middel, om vertrouwbare inlichtingen aan den Czaar te doen toekomen. Zoo was 't door hem dat de goede be trekkingen tusschen Duitschland en Rusland ontstonden. 21 December 1889 werd hij door den Duitschen Keizer tot Pruisisch Gene- raal-Majoor, met den titel van veld maarschalk. benoemd. Zijn eenige zoon de erfgroothertog Kar! August, stierf in 1894, en drie jaar later verloor de grijze vorst zijne gemalin, met wie hij in 1892 zijn gouden bruiloft had ge vierd. Nu zijn zij hereenigd. Erfgroothertog Wilhelm Ernst, die 10 Juni 1876 geboren werd, volgt thans zi jn grootvader op den troon. Er leven bovendien nog twee dochters van den overledene, prinses Marie, gehuwd met Prins Heinrich VII van Reuss j.l., en prinses Elisabeth, gehuwd met hertog Johann Albreclit van Mecklenburg. De nieuwe Groothertog, die tot nog toe als officier in Pruissischen dienst stond, is een neef van Keizer Wilhelm II; Keizerin Augusta, gemalin van Wil helm I, was een zuster van Karl Alex ander. Tot nog toe is Wilhelm Ernst nog niet op den voorgrond getreden in 't openbaar leven. van vier verschillende brouwerijen af komstig. Er zijn te Crewe 30 gevallen van vergiftiging waargenomen, waar- onder twee ernstige. Land- en Tuinbouw. Een oude hollaudsche tuin te Hampton Court. In een der laatste verschenen num mers van „Tlie Garden" komt eene af beelding voor van bovengenoemden tuin. Bedoelde illustratie vertoont één van eene serie kleine tuintjes, aange legd in den Hollandsclien stijl door on zen Stadhouder, den Engelschen Ko ning Willem III. Drie van zulke tui nen, van vierkanten of ovalen vorm, omzoomd; door groenblijvende heggen, waren ontworpen op een wigvormig stuk grond bij het Banqueting House, tusschen het oude Tudor Palace en de rivier. De vorm van den tuin blijft aan drie zijden zooals deze oorspron kelijk is ontworpen, hoewel het waar schijnlijk is, dat de tegenwoordige vier grasbanden van de laagste zijde inder tijd waren ontworpen met eenig orna ment. De oude Hollandsche architecten schepten behagen in dit soort van de coratief werk en waren hierin zoo vaar dig, zoowel wat teekening als uitvoe ring betrof, dat, hoewel wij er tegen woordig wijselijk de voorkeur aan ge ven de schoonheid van onzen tuin door bloemen te verhoogen, het toch te be jammeren zou zijn geweest, dat in ver scheidene engelsche tuinen, aangelegd ten tijde van de regeering van Willem III en in het bijzonder te Hampton Court, waar de tuinaanleg goed was vertegenwoordigd deze reliquie van een verdwenen mode bijna geheel zou worden te niet gedaan. (Weekblad voor Bloembollen cultuur). Op 28 Januari a.s. zal de Algemeene Tuinliedenbond zijn eerste Bondsver gadering houden te Amsterdam, waar in o.a. de volgende punten zullen be sproken worden, 1. Wat kan de Bond doen ter ver een loonend uitstapje kunnen ma ken naar Monnikendam dat dan het vroolijk centrum zal zijn van duizenden schaatsenrijders, die den tradi toneel en ijstocht over de Gouw- zet naar Marken wenschen te on dernemen. De banen naar Marken zijn reeds afgebakend en bij goed weer zal men zich kunnen verlus tigen in den aanblik van een ty pisch oud-Hollandschwinterschouw- spel. Wanneer het ijs niet te ruw is. kan men ook over de Gouwzee naar Marken fietsen, wat ook zijn eigenaardige bekoorlijkheid heeft. IJssport. Uil Monnikendam schrijft men Nu de zon op het onafzienbare ijsveld schijnt en de ïjsschuiten met hare witte zeilen een aardig effect maken tegenover de levendigheid die reeds begint, te heerschen door de toebereidselen die voor Zondag worden gemaakt, is het voor be zoekers van Marken veel gezelliger en er wordt dan ook druk gebruik gemaakt van den we^ Wanneer de ontvangsten Zondag op de Gouwzee meêvallen (zooals men weet zal .Olympia" zich dan weex in haar kracht vertoonen,), be staat het voornemen den 20en een oud-Hollandschc kermis op het ijs te organiseeren. Roeien. Daar zoowel te Oxford als te Cam bridge de rivier met drijf ijs bedekt is zijn de oefeningen voor den grooten jaarlij kschen wedstrijd in achtriems bii beide universiteiten tot nader order gestaakt. Vervolg Stadsnieuws. Door den architect J. Walbers alhier is onderhandsch aanbesteed; Het bouwen van een dubbele Villa aan den Koninginneweg alhier. Het werk is opgedragen aan de De ijsclub „Christiania" hield Vrij dag weder een hardrijderij op de ba nen aan de Zomervaart, de laatste al daar, want nu worden de banen aan gelegd op het Zuider Buiten Spaarne. Deze wedstrijd was voor de armen van Schalkwijk aan een 15tal behoeftige gezinnen zullen voor een 50 eetwaren en brandstoffen worden uitgereikt. De volgende van de 27 rijders ont vingen persoonlijk een prijsA. Smit, J. van Bruggen, H. v. Bruggen, G. Willemse, te HaarlemmermeerC. v. Steijn, C. Koole, N. Smit, C. Buijs, L. Buijs en D. Olders te Schalkwijk en W. Bakker te Haarlemmermeer. Gisterenavond omstreeks 10 uur brak brand uit op het station. Met de stations brandweer was het vuur spoedig ge- bluscht. De politiespuit en spuit 10 zijn niet ter plaatse geweest, daar de brand reeds gebluscht was. Stukken van den Gemeente- laad. De Binnenlandsche Exploitatie- Maatschappij heeft aan den Raad het verzoek gericht om goedkeu ring van een plan van bebouwing van gronden, gelegen aan den Schoterweg. B. en W. meenen dat hiertegen geen bezwaar bestaat, indien adres sante bereid is zich te onderwer pen aan de voorschriften betreffen de loon en arbiedsduur. door den Raad aan hen, d'ie werken voor de gemeente doen uitvoeren, voor geschreven. terwijl B. en W. voorts nog enkele bepalingen van tech- nischen aard voorstellen. Kampioenschap van Noord Holland. De uitslag van den wedstrijd over 500 M. is 1. Banning 52 2/5 sec., 2. Ko ning 55 2/5 sec., 3. Jan van den Berg 55 4/5 sec. Voor den beslissingswedstrijd over 1500 komen in aanmerking: Banning met 2 min. 56 3/5 sec.. Koning met 2 min. 58 4/5 sec.. Verkauy met 3 4 3/5, en van Deurzen, Haarlem, met 3.6 4/5. Niet uit kwamen de heeren v. d. Poll. Collée, Jimmy. Gereden werd in twee partijen. Door het- uitvallen van den heer van de Poll ging Menten alleen af. De baan van 500 Meter werd door hem afgelegd in 1 min. 2J5 sec. Een spannende rit was die tusschen van den Berg eTen Hagen. Bij de bocht kwam Ten Hagen te vallen en bereikte v. d. Berg en Ten Hagen. Bij de bocht in 56 3/5 sec. Niet minder mooi en spannend was de rit tusschen Van Waver en en Ko ning. Vooral de laatste heeft een prach- tigen slag. Hij legde de baan af in 55 4/5 sec.; zijn mededinger in 59 1/5. De volgende rit was die tusschen Banning, de kampioen van Nederland, en Verkaik. Natuurlijk werd Banning de overwinning voorspeld en zoo was het. In slechts 52 2/5 sec. legde hij met krachtigen, flinken slag de baan af. Verkaik kwam te vallen en deed over de baan 1 min. 41/5 sec. Eldering, die door het. uitvallen van Collée. alleen reed, deed over de. baan 56 sec, zoodat le beslissingsrit moet worden gereden tusschen Banning, Koning, Van den Berg en Eldering. Deze beslissingsrit zal plaats hebben na afloop van den wedstrijd over 1500 Meter. Over 't algemeen werd goed gereden, buitengewoon slingeren met armen en bovenlijf had nagenoeg geen plaats, De strijd werd met veel animo ge voerd en door de talrijke menigte met belangstelling gadegeslagen. De uitslag van den wedstrijd over 1500 M. was 1. Banning in 2 min. 52 3 /5 sec. 2. Koning in 2 m. 55 3/5 sec. 3. Verkaik in 3 m. 3 3/5 sec. Banning is dus kampioen, want hij heeft in twee van de drie wedstrijden overwonnen. In ons volgend nummer vermelden wij den volledigen uitslag: Houtrijk on. Foiaoau. Voorw. 10 ure, Ds. Ileeringa. Spaarndam. Voorin. 10 ure, Baljon. Heemstede Voörm. 10 ure, Kuylman. Voorbereiding. Woensdagav. 6 1/2 ure, Kuylman. IJnmiden. Voorin. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk, Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond, 's Avonds 6 1/2 ure, Wempe. Luth. pred.. te Haarlem, in Hotel Nommer Een. Sandpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Lojenga. Bennebroek. Bevallen J. C. Heemskerck, geb. Hulsebosch, z. Sloten. Bij de alhier gehouden hardrijderij behaalden de prijzen 40, f 20, f 7.50 en f 2.50) A. Schelling te Amsterdam H. van Oosterom en J. de Jong alhier en J. Bosch te Zaandam. Nagekomen Advertentiën. Papier- en Schrijfbehoeften D. L. STUAL, 528, Smededraai 26, GROOTE van MUZIKALE VOORDRACH TEN gedurende de maand Januari 10 pCt. korting. Tevens in ruime keuze voorradig LAMPENKAP PEN, RANDEN en ROZEN, LICHT- SCHERMPJES, SPEELKAARTEN Telegrammen. BATAVIA, 12 Jan1. (Part. tel. Alg. Hdbl.) Te Soerabaya heerscht een epidemie van knokkelkoorts die ernstige stoornis brengt in de za ken. De epidemie verspreidt zich westwaarts en heeft Midden-Java reeds bereikt. CORRESPONDENTIE. Een Particulier. Wij informeeren naar de zaak. U zal er wel nader van hooren. op ZONDAG 13 Januari 1901 TE HAARLEM. Eglise WaUonne. Voorm. 10 ure, Muller, Sainte Cène. Geretormeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 ure, Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Woensdagav. 8 xire, Mulder. Gemeenschappelijke dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. H. J. Elhorst, 's Avonds 6 ure, Jo. de Vries Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, C. F. Westermann. Herst. Ev. Luth. Pred. te Amsterdam. Luthersohe Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. 's Nam. 1 ure, Zondagsschool, 's-Avonds 6 1/2 ure, Poolman. Remonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure, Dr. A. H. Haentjens, Rem. pred. te Meppel. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 en nam. 5J uur Ds. Schotel. Woensdagav. 8 ure, SchoteL Gedoopte ChriBtenen. Rl. Heiligland No. 8 Voorm. 10 ure, Ond. Verg. Nam. 12 1/2 ure, Zondagsschool. Dinsdagavond 8 1/2 ure. Bidstond Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 ure, Th. Koog, Emer. Pred. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene H.H. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de Hoogmis met predi katie. te half twee en kwart voor drie uur Catechismus, 's Avonds te 7 uur Lof, conferentie en Rozenhoedje. Maandag te half 11 uur plechtige Conventueele H. Mis van het Hoogw. Kapittel der Kathedrale kerk. Maandag te 7 uur Lof en Rozenh. tot lafenis der Gel. Zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille HH. Missen te 7 en half 9; te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur de Vespers en half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zon daars met conferentie. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de ge lezen HH. Missen, te half 11 de Hoog mis. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, kwart voor twee en half 3 uur Cate chismus, te 3 uur de Vespers, te half 5 oefening van de H. Familie; dezen avond te 7 uur het Lof.. Maandag- en Woensdagavond te 7 uur het Lof. (N. H. Ct.) Burgerlijke Stand. Bevallen 11 Jan. E. Kwant Blankwaber, d. M. A. Nieman Jurriens, z. 10. M. v. Tongeren de Rooy. z. Overleden: 11 Jan. M. Wessel 14 j. d. Kennemerstraat Drinkt YEEN's Cacao ei YEEN's Geconcentreerde Advertentiën. Ondertrouwd' BETSY P. M. VAN GEMERT en JAN F. NUIJENS. Leeraar M. O. Haarlem. 10 Jan. 1901. MARIE H. C. VAN GEMERT en GERARD THIEMAN. Haarlem, Cöln. 10 Jan. 1901. Heden overleed na eene langdurige ongesteldheid, in den ouderdom van 83 jaren, onze geliefde nicht mejuffrouw MARIA MAGDALENA WOLBERS. Namens de Familie: Den Haag, Haarlem, H. G. Wolbers. Exec. H.C. van der Vangst.)Testam. Haarlem, 9 Januari 1901. Kleine Houtstraat 117. 'Tot onze diepe droefheid overleed heden, in den ouder dom van 66 jaren, onze ge liefde Echtgenoote, Vader en Behuwdvader, de Heer W. D. NOLTING. Haarlem, Wed. P. NOLTING- mlfi) ce sauvage. Amsterdam, T C. W. DE SAUVAGE NOLTING. H. DE SAUVAGE-NOL- TING-Hesselink. Haarlem, C. J. NOLTING. Haarlem, 9 Januarifl90i. Heden overleed onze geliefde Moeder. Behuwd- en Groot moeder Mevr. de Wed. A. ROOZE- BOOM, geb. de Graaff, in den ouderdom van bijna 73 jaar. J. J. H. ROOZEBOOM. D. D. J. ROOZEBOOM— van ouwerkerk. W. N. ROOZEBOOM. W. E. ROOZEBOOM— Boom. T. A. ROOZEBOOM. Harderwijk, Haarlem, 10 Jan. 1901. Naarden.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2