Ji. Winter-Artikelen. Credietbank. Steenkolen. J1 SCHMIDT, Hypotheekbank. Sioord-Brabasifsdhe |Schoenen CompagnieJ 16, Barteljorisstraat S6. Onze Betrekkinggids. 0 Zie de Spotprijzen!!! De Kennemer Hypotheekbank, Kantoor voor Vaste Goederen, Assurantiën sn Hypotheken. I. W. G. DROSTE, Nederlandsche Nieuwe Gracht 11, De Binnenlantlsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende Goederen, „Do Gatidan Bril"). „Oe ffederl, Credietbank," fssterlapl Booit Voorschotbank, Kinderhuissingel N°- 54. grove Rulirkaclielkoleii Bloedvergiftiging ^Architect, 2. De vereeniging, door het bestuur op weigerde eerst op de zaak in *e gaan, omdat zij den heer Hack niet ,ls patroon beschouwde daar hij slechts teer weinig werklieden in dienst had mi dus meer een haasje was. Na een ,weede oproeping weigerde de vereeni andermaal, daar in deze oproe naar haar oordeel van het geschil onrechte als van een klacht" ge was. terwijl de wet slechts kent en omdat bovendien geschil niet genoeg omschreven was. Het bestuur bracht toen de zaak in de Kamer en voor deze hadden ten slotte twee zeer langdurige bijeenkom- sen plaats van de vereenigïng met den In deze bijeenkomsten werd de Kamer duidelijk, dat het verhaal den patroon in hoofdzaak juist maar dat er over één punt ver schil bleef bestaan, hetwelk evenwel niet veel ter zake deed. De Kamer kwam daarom tot de con clusie, dat de beschuldiging van uit sluiting geheel ongegrond was daar zij onder uitsluiting verstaat het moed willig weigeren een werkman in dienst te nemen of houden en door den heer H. was nooit geweigerd J. v. G. in diens te nemen, de Vereen, had 't hem niet eens gevraagd. Verder kreeg de Kamer niet cïe overtuiging, dat de vereeniging als zoodanig de werklieden van H. er toe trachtte te brengen niet bij hem in dienst te blijven, maar wel, dat en kele personen, leden dier vereeniging dit hadden gedaan. Daar in het blad ,,De Beeldhouwer" naar aanleiding dei' zaak zeer grieven de woorden over den patroon H. had den gestaan, verlangde de Kamer op name in haar geheel van deze uit- spraak in genoemd blad. Gemengd Nieuws. De Keizer van Duitschland en Engelsche vloerkleeden. Keizer Wilhelm voelt zooveel voor Engelsche vloerkleeden, dat bijna alle vertrekken in de Duitsche paleizen ea rned© belegd zijn. Eenige maanden ge leden was de hertog van Cambridge, die veel van een grapje houdt. Wil- helm's gasthij zag de karpetten ook en kon niet nalaten op te merken Wij Engelschen, mogen ons wél gevleid voelen door de wetenschap, dat Uwe Majesteit zoo'n goede opinie van En gelsche voortbrengselen hebt. En En gelsche vloerkleeden kunnen door niets overtroffen worden, daarvan ben ilc overtuigd. Waarde hertog, gaf de Keizer schaterlachend ten antwoord, telkens wanneer ik mijn voet op een Engelsch vloerkleed zet, zeg ik bij mijzelf Duitschland vertrapt Engelands han del. Toevallig stond vlak naast den her tog van Cambridge een groote arm stoel, waarop een kussen lag en daar op waren geborduurd de woorden „Duitsch Keizerrijk". Uwe Majesteit, zei de hertog kalm, in den stoel plaatsnemend, trapt., als vertegfuwoordiger van Duitschland, op Engelands handel. Sta nu mij als vertegenwoordiger van de koningin van Engeland, toe, op het Duitsche keizerrijk plaats te nemen. Een vegetariaanBCh legaat. Indertijd legateerde professor Baron zijn. vermogen van 472000 Mark aan de stad Berlijn. Hij ver bond daaraan de voorwaard© dat het kapitaal bestemd zou worden toi- stichting van. een weeshuis waar in,dc kinderen streng vegetarisch zouden worden opgevoed. De Ber- lijnsche gemeenteraad wees. voor al door toedoen van prof. Virchow. lid van den raad, om deze voor waarde het legaat in 1898 van de hand. De naar het schijnt meer vegeta- riaansch gezinde gemeenteraad van Breslau nam het echter met groote meerderheid van stemmen xan (Breslau werd als erfgenaam aan gewezen voor het geval Berlijn de aanvaarding van het legaat mocht weigeren.) Tol nu toe is de koninklijke goedkeuring nog niet. verkregen en hef is niet onwaarschijnlijk dat deze niel verkregen zal worden. In dit geval krijgt een klein stadje in Si- ïizië, Felsenberg. de geboorteplaats van professor Baron, het vermogen. Een tehuis voor paarden. Te Londen bestaat een tehuis voor invalide paarden. Op eiken nieuw jaarsdag wordt ter eer® van de vier voeters een groot banquet gegeven waarbij de geschiedenis van elk inva lide dier wordt verhaald. Daarna krij gen de dieren lekkernijen. Op het oogenblik zijn er 38 paarden en één ezel in het tehuis. Men vindt er paar den van alle leeftijden en rangen, van het strijdros tot het gewone koetspaard toe. Een bejaarde lady betaalt voor den genoemden ezel meer dan f 300 per jaar. Zij was bang dat haar lieveling het slachtoffer der vivisectie zou wor den. kei verschenen, dat de knappe tolk zelf schreef over zijn betrekking tot Kruger. Reeds dïfèïnaal, in 1877, 1878 en ;84, had Kruger Parijs bezocht, maar ditmaal da-oeg zijn reis een gansch ander, een verheven karakter. Hij moest redevoeringen aanhooren en be antwoorden. Daar heeft hij wel wat tegen opgezien. Hij zei dan ook reeds te Marseille tegen Van Hamel onom wonden ,,Ik bezit eenige beschaving, maar ik hen geen taalkundige. Ik stel mijn zinnen a la bonne foi en ik maak ze niet altijd af. Daar ik nooit tijd heb gehad mij met grammatica in te laten, sta ik daarmede op gespannen voet. Maar dat zult gij wel voor mij in orde maken." Voor Van Hamel bestond de groote moeielijkheid hierin, dat Krugers I-Iol- landsch met het zijne gewoonlijk niet overeenkwam, daar de Boeren niet al leen de spraakkunst zeer vereenvou digd, maar daarin ook tal van vreem de elementen opgenomen hebben. Wel iswaar trachtte Kruger, wanneer hij tijd had om zijn toespraken eenigszins voor te bereiden, zooveel mogelijk de Hollandsche schrijftaal nabij te- ko men, maar meestal moest hij improvi- seeren, en dan had de tolk de grootste moeite om den zin der woorden in de vlucht te vatten en in correct Fransch over te brengen. Hier en daar was hij ook genoodzaakt opzettelijk incorrect te zijn. Reeds in Marseille zinspeelde Kruger er op, dat hij niet alleen het medelijden, maar ook den daadwerke lijken steun van Frankrijk hoopte op te wekken. In verstandhouding met Leyds en de andere diplomaten uit de omgeving, liet hij dien zin weg, daar het nog onzeker was. in hoeverre de Fransche regeering Kruger tegemoet zou komen. Eerst nadat de president bezoeken met Loubet en Delcassé ge wisseld had, liet Van Hamel in Kru gers redevoeringen dergelijke toespe lingen passeeren. De grootste vreugde legde Kruger aan den dag. toen hij voor de eerste maal een Parijsch werk man hoorde roepen om arbitrage. Toen was hij volkomen overtuigd, ook door het volk goed begrepen te worden. i)e Godinnen der Boksers. President Kruger als redenaar! Op den achtdaagschen triomftocht van president Kruger door Frankrijk, speelde, zooals men weet, professor Van Hamel, hoogleeraar in de Fran sche taal en letterkunde aan de uni versiteit te Groningen een uiterst ge wichtige rol, want aan hem was de taak opgedragen om alle redevoerin gen van den grijzen Boer om te zetten in duidelijk Fransch en den eenigs zins hardhoorenden grijsaard de be- teekenis der Fransche toespraken dui delijk te maken. Naar men algemeen getuigt, heeft Van Hamel zich op meesterlijke wijze van die opdracht gekweten en wezenlijk er voor ge zorgd, dat geen wanklank op te mer ken viel in het groote concert van al- gemeene geestdrift. In de Revue de Paris is nu een arti- De bekende Fransche letterkun dige Pierre Loti heeft met drie Fransche, twee Engelsche en een Russische officier, een bezoek ge bracht aan de „godinnen der Bok sers' die door de mogendheden gevangen worden gehouden, in een verborgen hoekje van het paleis der onderkoningen van Petschili. Aan een beschrijving van dat be zoek, opgenomen m de ..Figaro" antieénen wij het volgende Aan het eindie der nauwe stad, vlak bij de hooge wallen, vóór d;at paleis der ondierkoningen, waar heen wij ons begaven om de godin nen te zien, stonden Chineezen met den ijzeren ring om, in een rij te gen de muur onder de opschriften die hun misdaden vermeldden. En twee piquetten bewaakten de deu ren, met geveld bajonet, de een Amerikaan, de ander een Japan ner, ter zijde der gruwelijke dc steenen monsters met geopende muilen, die naar Chineesch ge bruik aan de drempel neerhurken. Niets weelderigs in dit paleis van verlaten oudheid en stof, dat wij afgetrokken doorzwerf den; niets grootsch bovendien, maar iets waarachtig Chineesch, ouderwetsch Chineesch grijnzend en vijandig overvloed van monsters in marmer, faïence, wormstekig hout, in ver vallen staat- in de gangen, of drei gend van de lijsten der daken, grie zelige vormen, overal onder 't stof jder tijden, met horens, klauwen, uitgestoken tongen en groote, loe rende oogen. En in de binnenplei nen, met hun trieste muren hier en daar wat late rozen, die nog bloeiden onder eeuwenoude hoo rnen. Dus, na veel zwervens door de slecht verlichte gangen, kwamen we aan de deur van 't vertrek der godinnen, deur gemerkt dooi' twee groote, roode let ters. De oude Chineesche vrouw, die ons begeleidde, altoos mystiek en zwij gend, hoog het hoofd dragend, maar met neergeslagen oogen zonder leven, duwt de deur open, met een onderwor pen gebaar, dat zeggen wilZiedaar aanschouw ze Te midden van een allerellendigste wanorde, in een half-verlicht vertrek waar de zon niet komt en het altoos schemert, zitten twee meisjes, twee zusters, die op elkaar gelijken, met dof neerhangend hoofd, als wanhoops- beelden, dc eeix op een stoel, de ander op den rand van 't bed, dat zij samen deelen moeten. Zij zijn in stemmig zwart gekleed maar hier en daar over den grond slingeren schitterende zij den kleeren als verloren dingen, ge borduurde tunika's met groote bloe men, tusschen kogels, die gefloten heb ben op de dagen der veldslagen hun entourage van strijdbare maagden en godinnen Want zij waren van het soort van Jeanne d'Arc, zij waren heiligen, die men aanhad in haar pagodes, geïnspi- reerden, die in 't vuur liepen, den krij gers door haar kreten bezielend. Zij waren de godinnen van die onbegrij pelijke Boksers, beurtelings wreed en afschuwelijk of bekoorlijk en bewon derenswaardig, geweldige patriotten, die nu eens vreesachtig op de vlucht sloegen exx den volgenden dag, het wa pen in de hand, den dood tegemoet lie pen, onder een kogelregen, tegen troe pen die tien maal sterker waren dan de hare. Gevangen als ze nu zfjn, zijn de go dinnen het eigeudom, de curieuze speelpoppen zou men wel kunnen zeg gen, van de geallieerden. Men mis handelt ze niet, men sluit ze eenvou dig op, zorgvuldig wakend, dat ze zich niet van 't leven berooven, wat haar idéé fixe is geworden. Wat zal haar lot in de toekomst zijnNu vergenoegt men zich er mee haar te laten zien, en weet men niet, wat er mee aan te van gen. Eens op een dag van nederlaag, toen ze omringd werden in een jonk, waarin ze vluchtten, wierpen ze zich in 't wa ter met haar moeder, die haar overal en altoos volgde. Van den bodem dei- rivier werden alle drie door de Euro- peesche soldaten opgehaald, bewuste loos. Zij, de godinnen, kwamen tot be wustzijn na langdurige pogingen. Maar de moeder opende nooit meer de scheev© oogen van oude Chineesche. Men vertelde de meisjes dat ze in een hospitaal was, waaruit ze spoedig zou terugkee.ren. In 't eerst waren de ge vangenen gehoorzaam, vroolijk, zelfs overmoedig, en altijd bij elkaar. Maar van den morgen af, toen men haar ge zegd had, dat ze geen moeder meer hadden, waren ze als niet een knots neergeslagen. Daar ze geen geld hadden om witte rouwkleederen te koopen, zooals in China gebruik is, hebben ze gevraagd of ze ten minste witte schoentjes kre gen, die nu nog sluiten om haar pop pen-voetjes, en hier in zwang zijn, zoo als bij ons de rouw-sluier. Slanke wezentjes, geel-bleek als leer, nauwelijks mooi te noemen, maar toch met een zekere gratie, blijven ze daar nu, tranenloos. de oogen neergeslagen en de armen werkeloos. Haar droeve blikken richten zich zelfs niet op de binnenkomenden zij maakten geen enkele beweging bij ons binnenkomen. Niets boezemt haar belang in, onder alles blijven ze onverschillig, in af wachting van den dood. En zoo boezemen ze ons een onver- klaarbaren eerbied in, door de waar digheid van haar wanhoop, eerbied en bovenal eindeloos medelijden. Wij we ten niets te zeggen, verlegen dat wij n haar tegenwoordigheid zijn, als ladden we een onbescheidenheid be gaan. We geven een paai- dollars, maar een der zusters, nog steeds ons schijn baar niet ziende, slingert het geld voor onze voeten, en met een kort gebaar beduidt zij de dienstbode het te ne men. Er gaapt zulk een klove tusschen deze Bokser-godinnen en de Europee- sche officieren, dat deze zelfs hun me delijden haar niet kenbaar kunnen maken. En wij, aldus besmit de schrijver, die gekomen waren, om te genieten an een curieus schouwspel, wij gin gen stil heen, in ons beklemd hart be warend het beeld van de twee arme ge vangenen, in die kamer, waar de avond viel. mooi glad is, en de wind niet al te sterk, is een tochtje niet te versmaden, doch ernstig waarschuw ik weer tegen de waaghalzerij van sommigen, die in den letterlijken zin des woords gaan over ijs van één nacht. De vele geval len in de laatste dagen van personen, die op die manier een koud bad heb ben genomen, zoo niet er^er. mogen velen ervan afschrikken, zich al te roe keloos op onbetrouwbare vaarten of plassen te wagen. Ook tegen al te groote tochten in eens moet ik mijne waarschuwende stem verheffen, men beginne eerst met kleinere, uitstapjes, en make ze lang zamerhand grooter en grooter. Scher pe schaatsen in dezen winter van hard ijs, zijn noodig. Op grootere reisjes neme men allerlei reparatiemiddelen als leertjes, touwtjes, een zakmes... en veel loss© centen mede. Ook zorge men goed voor proviand, daar die gewoon lijk op 't ijs weinig en dan nog duur :rkrijgbaar. En nu komen we tot het voetbal, een in ons land betrekkelijk nog jonge sport, doch die reeds tot eene verba zende hoogte is geklommen. Ja, als de Hollanders zóó voortgaan, zullen ze weldra met de Engelsche amateurs ge lijk staan. Reeds vele malen zijn bui- tenlandsche elftallen, waaronder ook Engelsche door de onzen verslagen en de Hollanders zijn nu reeds aan de spits van 't vasteland een onzer clubs, R. A. P. van Amsterdam is zelfs Kam pioen van 't continent en zal dien eere- titel met Paschen weer verdedigen. Onze superioriteit kwam in de wed strijden om dit kampioenschap zoozeer uit, dat 2 Hollandsche clubs, 't reeds genoemde R. A. P. en II. V. V. samen het pleit moesten beslechten. In den laatsten tijd hebben we nog getoond dat we ook de Duitschers niet •eezen de Berlijnsclie club Preussen toch moest overal het onderspit del ven. Ook is het een gelukkig teeken, dat het ruwe spel hoe langer, hoe meer verdwijnt, We herinneren ons nog best de dagen dat een voetbalwedstrijd meer op een vechtpartij geleek, dan op sport. Die dagen zijn gelukkig voorbij. Mo gen ze nooit wederkeeren. Een woord van hulde aan den Nederlandschen Voetbalbond, die zooveel goeds tot stand bracht is hier zeker op zijne plaats. Doch ik vrees te uitgebreid te worden en neem dus tot de volgende week afscheid. AMATEUR. Goedkoopst adres in Nederland. Sporlpraatje. Hierbij heb ik het genoegen mij aan u voor te stellen. Zie in mii jeen gevaarlijk wezen met reus achtige arm- of kuitspieren, geen recorclverslinder op korte of lange baan, noch een heenen stuktrap- pend en longen-heescn schreeuwend schepsel op Tt- voetbal-veld niets van dit alles Ik ben een gewoon mensch, d'ie de sport als uitspan- ningsmididiel hoog wil houden, zon der in overdrijving te vervallen. Ik gevoel veel voor een kalm fietstochtje door schoone dreven, doc-h vind 't 'n twijfelachtig genoe gen in dolle vaart achter een auto mobiel hangende in een minimum- tijd een maximum-afstand' af te leg gen, zooals sommige „sportsmen". Men is bij aankomst totaal ,,op'\ nog daargelaten de mogelijkheid dat die „tuf-tuf1 ineens stil staat en de onvoorzichtige wielrijder met volle vaart tegen zijn gangmaker opbonst. Ik zie graag een wielerwedstrijd, dat durf ik gerust bekennen, op gevaar af mii den toorn van een deel der lezers op den hals te ha len. doch walg van dergelijke ver tooningen als die beroemde(?) zes- daagsche. in Amerika, van die af- beulpartijen. die eene schande zijn voor de beschaafde wereld en de beschaafde wielrijders. De ..Kam- pieon", het orgaan van den A. N. W. B. zegt van het ..sportevene ment" te Boston o. a. „Op sommige oogenblikken leek de .wedstrijd een optocht van in validen, of wel een ommegang van met hechtpleisters beplakte idioten, idioten. Hoe fraai het er toeging kan wel hieruit blijken, dat de rondentellers den tel geheel kwijt waren door de niet bij te houden tuimelingen der half versufte renwezens. Ten laat ste ging het zóó, dat wie viel en ge- ruimen tijd liggen bleef, de ronde die hij op deze wiize verloor, ca deau kreeg, bij wijze van premie op het vallen!" De ,.N. R. Ct." noemt de Bostonsche haan „een gehaktmolen voor wielrij- dersvleesclien waarlijk, beter uit drukking weet ik er niet voor te beden ken. Ik hoop èn voor de rijders èn voor het aanzien der sport, dat aan die martelingen eens en voor goed een einde wordt gemaakt. En nu zou ik dit praatje over sport niet kunnen besluiten zonder een woorje te wijden aan de in dit jaarge tijde zoo druk beoefende takken ervan. Ik heb hier natuurlijk het oog op schaat senrijden en voetbal. Wat dit eerste betreft, we hebben er deze week volop van kunnen genieten en na d© vele kwakkelwinters, waar in het ijs tot de zeldzaamheden behoor de, is het zeker een groot genoegen nu weer eens de ijzers te kunnen aan binden. En waarom ook niet, schaat senrijden is gezond en maakt ons op gewekt en vroolijk. Wanneer het ijs Aan Geabonneerden op dit blad en hunne huisgenooten worden aan ouze bureaux, Gebouw „Het Spaarne", Kampersingel 70, op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze be trekkingen zijn te bevragen. Abonné's buiten Haarlem, ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. A86. Eene Hollandsche familie te Parijs, vraagt eene nette juffrouw om dë leiding van kinderen op zich te nemen. Bij voorkeur voor zien van diploma of bewijzen van studie kunnende overleggen. Prima referentiën vereischt. A87. Gevraagd te 's-Gravenhage ir. een fijne zaak eene bekwame manteljuffrouw, zonder goede refe rentiën omioodig te refleeteeren. A8S. Reparateur gevraagd voor goud en zilver. Liefst ongehuwd. A89. Gevraagd in een lakenma- gazijn een flinke bediende, die goed kan verkoop en. A90. Gevraagd voor direct in een klein gezin een met beste getuigen voorziene Meid-huishoudster, liefst Duitsche. t, a a -C CJ tZ) OJ O O) O o CTQ c/3 O rr p p 1 V) 3° O 3 Ontvangen eene ruime collcetie Kruisstraat S, Haarlem, verstrekt gelden onuer eerst hypothecair verband, tegen billijke voor waarden, zonder vooruitbetaling van rente en geeft 4°/0 Pandbrieven uit in stukken van H00Ü, f500 en f 100 tegen den koers van 997,°/0. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore der Bank en bij de Heeren LAANÉ EN VAN BEMMEL. Kruisstraat 5'. Haarlem. Ged. Oade Gracht 16. Brand-, Glas-, Inbraak- en Tran- sportverzekevtng. Cost. k. Hed. Brandwaarborg öenootechap, o-veatigd te Amsterdam, Anno 181-. HAARLEM. koopen, verkoopen en incasseeren Binnen- en Buitenlandsche Wis sels en vreemd Geld, verleehen Voorschot en Rekening-Courant, verschaffen Gredietbrieven en Reis- wissels, sluiten Assurantiën en Hy potheken en nemen gelden a dé- posito op korten en langen termijn. Faillissementen. Uitgesproken Utrecht, 7 Jan. Johanna Nahuy- zen, weduwe J. A. Rensenbrink. zonder beroep, te Utrecht. Rechter commissaris jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck. 's-Gravenhage, 8 Januari. Johan Beek huisschilder, te 's-Gravenha- Reehter-commissaris jhr. mr. J. F. Schuurbeque Bocj-e. Zutphen, 27 Jan. G. J. Balk H.- Jzn„ winkelier te Deventer. Rech- ter-commissaris jhr. mr. Martens van Scvcnhoven. Zwolle 5 Jan. Albert Weertjes, bakker te Kampen. Rechter-com- missaris mr. J. W. Telting. Arnhem. 7 Jan. Marcus Israël, koopman te Arnhem. Rechter-com missaris mr. P. Gratama. Alkmaar. S Jan. Jan van Assen, touwslager te Enkhuizen, handelen de onder de firma Gebroeders van Assen. Rechter-commissaris mr. H. L. Asser. Geëindigd L. 1. Veit en M. A. van den Berg. metselaarsknechts te Amsterdam. Familieberichten. Getrouwd: 9 Jan. S. Vernier met A. F. Lacheret, Parijs. 10. I. J. de Vries met D. Polak. Groningen. M. Ruijten- burg met L. Ohmstede. Arnhem. R. J. Christoffels met J. Isings. Bevallen: S. A. M. v. d. Scheerv. d. Lely, z. Kotta-Radja. 9. BaumerHun ger, z. Amsterdam. De BlauwZand berg, z. Amsterdam. AvelinghGay mans, z„ Velp. 10. S. SnijdersHout hakker, d., Brooklyn N.-Y. Schudel- Liotard, z„ Leiden. Overleden: 7. J. H. Sieuwerts, jd.81 j„ Amsterdam. A. HoedemakerRade maker, 60 j., Zandvoort. H. W. A. Mann 86 j„ Amsterdam. 8. A. Kost, 33 j. Am sterdam. W. Rüphan, 31 Amsterdam Wed. D. W. C. SaathoffDe Rooy, 75 j., Amsterdam. J. C. Pieterse. 80 j.. Den Haag; E. R. van Bienem, 89 j. Leeu warden. A .G. Brouwer, 49 j., Budel. P. II. F. Bakker, 40 j., Den Haag. 9. W. Kreusler, 83 j.Brandenburg aan Ha vel. M. M. Wolbers, jd.. Den Haag. J. M. Ferwerda, jd., 9 j„ Bozum. HOL LJA NDSCHE Crediet- en Deposito Bank. MEES R1TSEMA, Haarlem. IJmuiden. Rente-Depèt. (Cheque-rekening) 2\', pCt. 3 dagen opzegging 3 1 maand vast prolongatiekoers. 1 jaar vast 3'/, pGt. Effecten, Coupons, Prolongatiëri. Vreemd geld. Wissels, Discontee ringen, Reiswissels. Bewaarinrichting. Lokettenkast. Se bericht d t zij bij de Heeren WES- TERKAPPEL HOOFD te Haar lem, tot den koers van 400 ten verkoop heeft gesteld hare 4 pCt. Obligatiën van ƒ500 en f 1000 rentende per 4 Mei en 1 Novem ber. Opticien, A M S T ER i) A N. Grootè specialiteit m goed geslepen BRILLEN, LORGNETTEN qui. Sprrekdag m Haarlem, des Dins dags, ten huize van den Heer A« WEJLL. Kruisstraat Nü, 41. MjjVnsgeprobeerden U blijft er bij. Door deondergeteekende, Ro- terhandelaat te Haarlem, iseeri Sur rogaat in den handel gebracht, het we'k uitmunt door fijnen sinaak, braadt als Natuurboter, en alle be staande Surrogaten ver beneden zich laat. Verkrijgbaar a f 0.40 de 5 ons, in kistjes van 2'/, en 5 kilo. Hoogachtend en aanbevelend, K. W. van BEAUMONT, Vijfhoek. Zendingen onder Rembours. AMSTERDAMSCHE Hoofdagentschap Nieuwe Gracht bij de Kruisstraat Sluit le Hypotheek op de voor deeligste conditiën. Groote Houtstraat No. 93, S A A R L K M, üoopen, verkoopen en incasseeren Binnen- en Buitenlandsche Wissels en vreemd Geld, verleenen Voor schot en Rekening-Courant, ver schaffen Credietbneven en Reiswis sels, sluiten Assurantiën en Hypo theken en nemen gelden k déposih op korten en langen termijn. H ollandsche gevestigd te Haarlem, Jansweg 42. De Bank verstrekt gelden tot elk bedrag (minimum 500 gulden) on der persoonlijken of zakelijken waarborg en het sluiten van een polis van Levensverzekering van gelijk bedrag. ARCHITECT, Inlossing eenige ladingen prima kw. prijs zeer billijk, bij 0. HONING EN ZOON, Parklaan 70.Telephonn '230. wordt dikwijls veroorzaakt door het nonchalent verwijderen van likdoorns of eelt. Wendt POOL'S Likdoornpleister aan, zij doet bin nen vier dagen de eksteroogen ge heel verdwijnen. Voor de deugde lijkheid van het fabrikaat wordt gegarandeerd door L. POÜL ZONEN, Chemisten, Amsterdam. Te Haarlem verkrijgbaar bij de firma's: J. J. GöPPINGER. Groote Houtstraat 147a, J. v. GULIK, Zijlstraat 98.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 7