tegenover de waar van den veroor deelde. De slotvraag (een hoofdvraag in deze) mag wezen: ..Is te Haar lem melkconlröle nood'ig? Wordt hiei inderdaad de melk vervalscht?" Jonge statistiek bestaat daarover niet, maar vier jaa- geleden heeft de Vereeniging tot bevordering der Volksgezondheid alhier zich de moeite gegeven, 88 monsters melk te verzamelen en te laten ondier- zoeken. Toen bleek, dat slechts dertien in samenstelling over eenkwamen met of overtroffen het als normaal aangenomen gemiddeld gehalte. Zelfs al zou de verhouding in die vier jaar wat verbeterd zijn. mag men niet veronderstellen, dat ei- te Haarlem op dit oogenblik in 't geheel geen melkvervalsching bestaan zou en dat r derhalve ook geen reden zou bestaan om. die te gen te gaan. Voor hen, die zich voor de zaak in 't algemeen interesseeren. is de lezing van de brochure des heeren Donath zeer aan te bevelen. In de commissie voor de examens ter verkrijging van een diploma als 1 machinist aan boord van koopvaardij schepen, is o. a. benoemd tot lid en secretaris de heer J. C. Graue. oud officier-machinist le klasse alhier. Brood en Koffie. Heden werd in het Pand aan 787 kinderen en 319 volwassenen brood en koffie verstrekt. Dooi. Het dooit. Na twee weken van prach tig vriezend weder is ze eindelijk geko men, de gevreesde en toch onvermijde lijke dooi. Reeds Woensdagmiddag be gon het weder te veranderen, maar toch bleven we nog vol hoop, dat het in den nacht weder zou opvriezen. Dat heeft niet zoo mogen zijn. Hedenmor gen was het ijs op grachten en singels overal met water bedekt. En veel kans dat de vorst zal terugkeeren is er vol gens de weerberichten ook niet. Jam mer voor de vele beraamde tochtjes, ijsfeesten, wedstrijden, enz. We heb ben echter een troost en dat is, dat. we in jaren niet zoo lang en zoo veel heb ben kunnen genieten van 't edel ijsver maak. En hier is een woord van hulde en lof aan de besturen der ijsclubs en wel speciaal aan dat van Haarlem en Om streken", dat steeds zorgde voor zulke rnooie banen, zeker niet misplaatst. We hopen echter, dat we niet voor 't laatst van dezen winter schaatsengereden hebben. Wie weet, slaat het weder niet spoedig om Hedenmorgen is vanwege de ge meente een hulpbrug gemaakt voor de schaatsenrijders welke van Amster dam komen of naar Am sterdam, gaan, zoodat zij niet behoeven af te binden maar door kunnen rijden. Als de vorst nu maar terugkomt De laatste dagen gingen geregeld eiken dag een groote menigte jongens op schaatsen „Jannetje Kruger" een bezoek brengen, die in den Veerpolder haar verblijf heeft opgeslagen. Dat deze bezoeken haar niet erg naar den zin zijn is wel op te merken, daar er thans een politiepost geplaatst is. Technische Vakvereenigmg. In die Woensdagavond gehouden ledenvergadering van bovenge noemde Vakvereeniging werd dooi den secretaris, den heer W. P. Ne- derkoorn verslag uitgebracht over heit afgeloopen jaar. Daaraan ont- leenen wij het volgende. Den 5en Mei 1900 opgericht, verkeert de vereeniging thans in gunstigen toe stand. Het aantal leden, dat bij de oprichting 38 bedroeg, waaronder 8 adspirantenbedraagt thans 50, waaronder 9 adspiranten. Verder traden 5 donateurs toe. Gehouden werden 10 lezingen,waaronder eene kunstbeschouwing en het bezichti gen van verschillende instellingen. Het verslag sluit met den wensch, dat de leden mogen inzien, dat het behartigen der belangen van de Technische Vakereeniging ook is het behartigen van hun eigen be lang, en zij daardoor zullen mede werken aan den bloei der Tech nische Vakvereeniging in 't alge meen en der af dealing „Haarlem" in 't bijzonder. Nadat eenige bestuurverkiezin- letdanseresjes en het décor zagen zij weinig wat hun beviel. De grap pen en trucs van den clown, de liedjes van. den komiek kwamen hen flauw en onbegrijpelijk voor ter wijl de muziek niet veel betee- kende. De „Marchenspiele" in Duitsch- land waren oneindig veel amusan ter zei de Claude. „Ik wilde dat die afschuwelijke clown nu maar wegging, al heet hij dan ook grap pig. •Op 't zelfde oogenblik zag zij Kate blozen, terwijl zij iemand in de stalles groette. De richting van Kate's oogen volgend herkende Claude Philip Brandon, die opge staan was en naar hen keek. Naast hem stond een heer van middelma tige grootte, slank en mager met een klein gedrongen hoofd, het welk iemand deed vermoeden dat hij er eens een forschen slag op gehad had. Zijn gelaat was ver weerd en bruin; zijn eenigszins roodachtig haar. waarin reeds vele grijze haren zichtbaar waren, was in 't midden gescheiden en liep aan beiden zijden in woest op staande krul uit, terwijl een borste lige snor zich in een horizontalen gen hadden plaats gehad, was het bestuur als volgt samengesteld M. Velthuisen. voorz., F. Hage, vice- president W. P. Nederkoorn, 1ste secretaris. A. J. Kitselar, 2e secre taris, A. Tibbe, penningmeester, J. Diebener. commissaris. Het secretariaat is gevestigd Zo- merzorglaan. Bloemendaal. R,. K. Leesvereeniging. Voor de leden der R. K. Leesveree- niging trad Woensdagavond in de bo venzaal der Sociëteit „Vereeniging" als spreker op de talentvolle declama tor de heer W. Otto uit Amsterdam. Met een tweetal aardige stukjes ,,'t Nachtlampje" en „Op het dak" wist hij zijn auditorium eenige recht genoeglijke uurtjes te bezorgen. Ten slotte gaf spr. nog ten beste een beeld spraak aan het dierenrijk ontleend, waarmede hij niet minder succes in- oogstte. De heer Gonnet was dan ook de tolk der vergadering, toen hij spr. dank zegde voor hetgeen hij te genieten had gegeven. De sleepbooten „Stad Haarlem" (Kaarseladeveer) en „Pieter" (Huyg Heemstede) voeren ook Dinsdag van en naar Amsterdam met heiaden zol derschuiten voor of achter zich. Ter hoogte van de Ridderstraat liep hedenmorgen een wiel van een zwaar beladen steenkolenwagen, waardoor de wagen kantelde, de inhoud over den weg viel en beide lijnen der electrische tram versperd werden. Het gevolg was, dat eenige vertraging in den dienst ontstond en de trams gedurende 10 minuten aan bedde kanten moesten wachten. IJsclub Haarlem en Om streken. Woensdag hadden op de haan aan den Zijlweg de aangekondigde wed strijden voor zoons van leden plaats. Het was aardig om te zien, hoe de jongens zich weerden om den prijs te bemachtigen. Op mooi rijden werd daarbij minder gelét, soms leek de wedstrijd meer op een hardlooppartij dan op een schaatsenkamp. Enkelen maakten evenwel eene uit zondering. Er waren er, die uitstekend reden, doch het meerendeel liet wel wat te wenschen over. Intusschen, de jongens deden allen hun best en dat belooft al heel wat goeds voor de toe komst. De uitslag was: Jongens van 912 jaar. De eerste prijs, een paar Friesehe schaatsen, viel ten deel aan H. Smit, de tweede, het sportboek van Muiier aan Bouw en de derde een ijsstok aan Brouwer. Jongens van 1112 jaar. Hier werd de eerste prijs een paar Friesehe schaatsen met montuur, gewonnen door Van Gogh, de tweede, een paar dito dito zonder montuur, door Jonker, de derde een ijsstok, door Paessi. In de derde categorie knapen van 1314 jaar, werden de prijzen in volg orde gewonnen door de jongeheeren Panhuijs, Smit en Jacobi. Deze prij zen hestonden resp. uit het Boek der Sporten onder redactie van Jan Feith, een paar Friesehe schaatsen en een ijsstok. Om 4 uur ongeveer waren de wed strijden afgeloopen. "WedBtrijd op 't Spaarne. De wedstrijd Woensdag op 't Spaar- ne, door die ijsclub Chnistiania te Zuid-Sqhalkwijk gehouden en waar van de einduitslag te laat bekend was, om in ons vorig nummer te v r- dlen, opgenomen, gaf het volgende resultaat: le pr. ƒ35.H. v. Oosterum, Sloter- dijk; le premie 20.A. Smit, Schalk wijk; 2e premie ƒ10.Jan Verbrugge. idem; 3e premie 5.C. v. Oosteruni, Amsterdam; 4e premie 2.50 Jac. Ver zijlberg, Haarlem. Men schrijft ons Een eigenaardig kunstgenot staat ons te wachten. Een tooneelstuk in onze taal geschreven, maar zoo oud. dat wij er den schrijver niet van kennen; het is uit de 14e eeuw; zal hier worden opgevoerd op de een voudige wijze waarop wij vermoe den dat het indertijd gebeurde. Het stuk heet Bsmoreit en de Rot- terdamsche Onderwijzers Tooneel- vereeniging zal het hier den 23en Februari 1901 in het Brongebouw opvoeren. Als nastukje een klucht lijn links en rechts van zijn mond uitstrekte. Terwijl Claude hem door die binocle van haar tante ga desloeg zag hij op en boog glim lachend^ zoodal een rij helderwitte tanden zichtbaar werd. Daar zit Brandon met O'Hara zeide majoor Selley, die hen juist had ontdekt. „Ik zou hem hier bij zoo'n kinderachtige vertooning niet verwacht hebben. Kapitein O'Hara ziet er in avond-cos tuil m veel knapper uit zeide Kate. Mooie veeren, niet waar? zeide haar vader. Je moest hem eens in zijn jockeypakje zien. Hij is een der knapste en lichtste jockey's. Is hij een jockey? Uit liefhebberij. Zijn er ook heeren die voor hun genoegen jockey zijn? vroeg Janet verwonderd. Voordat haar vader tijd had om te antwoorden, werd de deur der loge geopend en traden Brandon en O'Hara binnen. Ik dacht dat gij vanavond in Parijs zoudt zijn, zeide mevrouw Selley, toen zij Brandon de hand drukte. van Langendijk, d e W i s k u n s t e- n aars geheeten, uit de 18e eeuw. Dit stukje, van den geestigen Haarlemschen. dichter zal, hopen we, evenzoo op prijs gesteld wor den als de ondernemingsgeest om dal oude, naieve drama weer leven te geven. Het andere doel dat buiten de kunst ligt, is het H e r s te 11 i n g s- o o r d voor rustbehoeven- d e Onderwijzers met hun naaste familie te Lunteren. waarvoor de onderwijzers zelf van hun schrale tractementen in 5 maanden tijds ongeveer ton goud opgebracht hebben, maar dat na tuurlijk nog veel meer geld kost. Daarvoor nu treden de Rotter- damsche Onderwijzers op, en met groot succes, voor stampvolle zalen. Mogen zij ook hier naar wensch slagen, ook financiëel. Aan „De Tijd" wordt uit Haar lem geschreven In den boezem van het bestuur der afdeeling van n Ned. R. K. Volksbond zijn eenige moeilijkhe den gerezen tengevolge waarvan, zooals reeds bekend is behalve de president alle leden hun functie hebben neergelegd, nadat reeds te voren de adviseur, de weleerw. heer F. J. M. A. Wierdels, bij Z.D. li. den bisschop zijn ontslag had aangevraagd. Oorzaak der moeilijkheid is een complicatie, waarin het bestuur gewikkeld is door een zijner le den, den heer Van de Kamp. Deze is nl. voorzitter van een neutrale kiesvereeniging, door welker toe doen hij ook lid is geworden van den gemeenteraad. Nu zijn hier de bondsleden tegelijkertijd en van zelf leden van de Katholieke Kies vereeniging; maar deze verbiedt in haar statuten, dat haar leden lid' zijn van een andere kiesvereeni ging. De heer Van de Kamp zou dus niet lid kunnen, zijn van deze en tegelijk lid van zijn neutrale kiesvereeniging. Voor de keus gesteld om öf als bondslid te bedanken, öf zijn lid maatschap op te zeggen van de neu trale, heeft hij beide geweigerd, en hij heeft voor deze zijne hou ding steun weten te verkrijgen bij de meerderheid van het afdelings bestuur. Met de oplossing dezer quaestie houdt het, centraal bestuur van den bond. hetwelk thans met de leiding der afdeeling belast is, zich bezig, zich daarbij op het standpunt plaat send van den geestelijk adviseur en van den afdeelingspresident. Maandagavond spreken voor het Comité voor Algemeen Kiesrecht Mevr. VersluysPoelman en Mr. M. Mendels. redacteur van „Het Volk". De vergadering wordt ge houden in de groote zaal van „De Kuou Heemstede. Door de alhier bestaande feest commissie was dezer dagen aan de gegoed!© ingezetenen een lijst ter inteekening aangeboden, tot het houden van een hardrijderij op schaatsen op Woensdag 16 dezer, ten voordeele van behoeftige ge zinnen en weduwen. Hiervoor hadden zich doen in schrijven honderd en acht perso nen, waaronder nog een. zeventig jarige. Er werd kranig gereden en vooral de beer Samson, de eerste prijswinnaar, toonde een stoere rij der te zijn. De prijzen hestonden in verschillende levensbehoeften. De eerste vier winners ontvingen voor zich persoonlijk een kistje si garen, een tabaksdoos en een ta bakspijp. Zandvoort. De Zandvoortscbe muziekkapel „Paul Kruger" gaf Maandagavond ondier directie van den. heer Joh. M. Schouten Jr. en met medewer king van den heer A. M. Vrugt uit Haarlem, hare eerste openbare uitvoering ter herdenking van het eenjarig bestaan. De president, de heer Jb. Hollenberg, gaf in korte trekken een, overzicht van de ver eeniging. In goed gekozen bewoor dingen deelde, hij d'e geschiedenis van de kapel mede en vroeg den steun van de ingezetenen. De con certzaal van het Kurhaus, alwaar Hel was ook mijn plan giste ren te gaan maar ik stelde het nog maar wat uit. Ik hoop, juf frouw Selley, dat rij u niet al te zeer verveeld hebt. O! ik verveel mij nooit, zeide Kate met een innemend lachje op ziende, terwijl haar oogen schit terden. Ik amuseer mij best en ben u zeer verplicht voor uw in vitatie. Gij betaalt het genoegen met woeker terug, zeide Philip, haar bewonderend aanziend. Later moet gij eens iets beters zien. Claude begroette hij meer vor melijk. Ah, juffrouw Tracey, welk een ongedacht genoegen. Is Ralph Brandon niet meegekomen? Ofschoon Claude veel zelfbe- heersching bezat, bracht deze vraag zoo kort na het gebeurde in haars vaders huis. haar in verwarring en tot haar groote ergernis voelde zij hoe het bloed' haar naar de wan gen steeg. Ik geloof dat mijnheer Bran don uit de stad' is. Wel, ik ontmoette hem van daag in de „Strand", antwoordde Sir Philip, „gij moogt hem dus de uitvoering plaats had, was goed bezet. Dc uitvoering voldeed in alle op zichten. De orkestnummers wer den uitstekend gespeeld en getuig den van grondige studie en uitste kende leiding, daarbij in de eerste plaats in aanmerking nemende het korte bestaan van de kapel. Ook de pianosolo's van den directeur vielen zeer in den smaak en werden luide toegejuicht. De voordrachten van den heer Vrugt hadden veel succes. De ko mische voordrachten wekten in hooge mate den lachlust der aan wezigen; met het stuk Onderling kunstgenot" oogstte hij veel bijval. De mimiek bij al de stukken was uitstekend. Met voldoening kan de kapel „Pa,ul Kruger" op deze eer ste uitvoering terugzien. Wij wen schen haar verder veel succes en hopen dat zij nog mend gen avond alhier moge optreden. Een geanimeerd bal besloot den avond. Gedurende het jaar 1900 werden door de politie alhier opgemaakt 165 proces sen-verbaal, waaronder wegens poli- tie-overtredingen 41, wegens dronken schap 27, wegens mishandeling 9, we gens wederspannigheid 9, wegens die renmishandeling 4, wegens nachtru moer 6, wegens diefstal 11, wegens ver storing van de openbare orde 6, wegens jachtdelict 7, wegens het loopen op een andermans grond 15, wegens huisvre debreuk 2, wegens vernieling 3, wegens strooperij 3. Spaarndam. Aan de Dinsdag alhier gehouden hardrijderij (ijsclub „Nova Zembla") namen 10 paren deelle prijs, 25, A. Ruijgvaan en M. van Reijendam te Spaarndam2e, 10. G. Willemse en G. Weiselenhurg, Haarlemmermeer 3e, W. de Mol, Spaarnwoude en B. v. der VliesBergsma, te Haarlem. Velsen. Voor de hardrijderij op schaatsen op den vijver van „Schoonenberg" had den zich 86 deelnemers aangemeld. 83 hunner ontvingen 3 L. erwten en 3 pond spek. Van de 43 overigen ontvin gen 37 4 L. erwten en 4 pond spek. Van de 6 overigen ontvingen de 3 prijs- winners Etsjes, Minkema en Post 10 L. erwten, 10 pond spek, 100 turven en 1 H.L. steenkolen, terwijl de 3 premie- winnei-s Outenaar, Böhm en Haver, de- helft ontvingen. 21 arme menschen. die geen rijder voor hen hadden kun nen vinden ontvingen 3 L. erwten en 3 pond spek. Haarlemmermeer. Ds. Warfcenaar te Nieuw-Vennep, heeft het beroep naar de Hervorm de gemeente^ te Sch evening en aan genomen Hardrijderij te Nieuw-Vennep. (15 deelnemers), le prijs, 25, C. A. Kist, van Amsterdam; 2e prijs, 10, G. Lom merzaal, van Oude-Wetering 3e prijs, 5, P. Loogman, van Kaag. Schoonrijden te Hoofddorp; mede dingers 10 paren. le prijs P. Bakker en mej. Benja min; 2e pr. H. Klein en mej. M. Ver hoef. Hardrijden voor paren beneden 16 jaar: le prijs H. Bakker en mej. S. Klomp; 2e pr. J. Silver en mej. D. Molenaar Allen te Haarlemmermeer. Uit IJ- en Haarlemmermeerpolders zijn weder een twintigtal jonge paar den aangekocht voor den uitvoer naar het buitenland; prijzen 150 190. Binnenland. De Huwelijkswetten. In de „Staatscourant" van Woens dag zijn twee der wetten afgekondigd, in verband staand met het huwelijk der Koningin en Maardag door H. M. onderteekend. Bij de eerste wordt goedkeuring verleend aan het huwelijk van II. M. „met Z. II. Hendrik Wladi- mir Albree.ht Ernst, hertog van Meck lenburg, Vorst van Wenden, Schwerin en Ratzeburg, graaf van Schwerin, heer van de landen Rostock en Star gard enz enz., geboren te Schwerin 19 April 1876, wonende te Schwerin.'' Verder worden in die wet de wijze der huwelijksvoltrekking geregeld, nl. ten overstaan van den minister van justi tie, als ambtenaar van den burgerlij- wel eens uitleg vragen. Dan is hij reeds terug, zeide zij en zij dacht Dan zal hij trachten mijn va der over te halen mij terug te roe pen. Als. hij 't niet doet kan ik n ooi t terugke eren Sir Philip ging achter Kate's stoel staan nadat hij eenige beleefde woorden met Janet gewisseld had. terwijl majoor Selley en O'Hara achter in de loge stond'en te pra ten en te lachen. En hoe vindt gij nu 't Lon- densch feooneel, juffrouw Selley Wel hiernaar is 't moeilijk te beoordeelen. Ik moet eerst wal meer zien. De tooneelen zijn mooi. maar O! Ik begrijp wat gij met dat vernietigende „maar" wilt zeggen. Vindt gij Londen nog zoo vervelend vergeleken bij Dresden O! neen, wij gaan morgen naar een feest, eigenlijk een dans partij Een danspartij? Wordt er de Carmagnole of zoo iets gedanst? vroeg Sir Philip lachend, in de hel dere oogen ziend'©, die naar hem waren opgeheven. Een gemengd hal er komen ken stand voor dit geval aangewezen, en wel in het paleis aan het Noord einde te 's-Gravenhage in tegenwoor digheid van zes getuigen. Ook eenigé gevolgen van het. huwelijk ten opzichte van den Gemaal worden in die wet geregeld. De wettelijke voorschriften omtrent den vereischten leeftijd bij landsbedieningen zullen ten zijnen aanzien niet gelden. De wettelijke be palingen omtrent naamsverandering of bijvoeging zullen niet van toepassing zijn op hem en op de kinderen die uit het huwelijk geboren worden, zoodat H. M. daarin geheel vrij zal wezen.Ein delijk wordt de Gemaal der Koningin begrepen geacht onder de leden of prinsen van het Koninklijk Huis, waar deze in wetten of wettelijke voorschrif ten genoemd worden, zooals bij dag- vaardigingen, beleedigingen, enz. De tweede der afgekondigde wetten kent aan Z. H., gedurende zijn moge lijken weduwnaar staat ten gevolge van het onverhoopt overlijden der Ko ningin, een jaarlijksch inkomen van ƒ150.000 toe uit de landskas, zoo lang hij de hoedanigheid van Nederlander behoudt. Nog niet afgekondigd is de derde wet, welke dén hertog door buitengewone naturalisatie het Nederlanderschap toekent, en bepaalt, op welke wijze dit weder verloren kan gaan. Daar deze regeling verband houdt met, het tre den uit het Mecklertburgsch Staatsver band, vermoeden wij, dat de formali teiten welke hiervoor noodig zijn, nog niet alle zijn vervuld. Hertog Hendrik. Maandagavond keerde Hertog Hen drik naar Schwerin terug. Ter gelegenheid van de huwelijks voltrekking in Den Haag hebben vijf officieren van het Groothertogelijk Mecklenburgsch Fusilier Regiment no. 90, waarbij Z. II. a la suite verbondeD is, een uitnoodiging ontvangen van Koningin Wilhelmina. De heeren majoor Von Sannow, ka pitein Von Loeper, de eerste-luitenants Zettritz en Gar the worden vergezeld door de luitenant-kolonels Von Pac- zenslty en Tenczin. De gasten vertrekken den 3den Fe bruari uit Rostock en Wisrnar en kee- ren 9 Februari terug. Door de te Utrecht gehouden alge- meene vergadering van het comité tot aanbieding van een pracht-album aan Z. 1-1. hertog Hendrik van Mecklën- burg-Schwerin hij gelegenheid van zijn huwelijk met koningin Wilhelmina, bevattende aquarellen, teekeningen en heschrijvingen van de in Nederland be staande inrichtingen van handel, landbouw, nijverheid, scheepvaart, stoomwezen, tuinbouw, vissclierij enz. werden benoemd tot voorzitter de heer A. E. van Kempen te Leiden tot secre taris-penningmeester de heer A. A. Knuijver, te 's-Gravenhage, aan wien dank werd gebracht voor het initia tief voor dit belangrijk werk en tot 2e- secretaris, de heer F. W. Braat te Delft. Uit de mededeelingen bleek dat dooi den grooten bijval nu reeds ondervon den, het succes van het belangrijke werk verzekerd is. Voorts werd besloten om toe te geven aan veler wenschen tot deelneming, de indiening van aquarellen, teeke ningen en beschrijvingen te verlengen tot uiterlijk 25 Februari, terwijl de toe zeggingen zoo spoedig mogelijk wor den ingewacht. Academischs exameos. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het doctoraal examen in de genees kunde afgelegd door den heer J. de Vries; het theoretisch geneeskundig examen door den heer J. W. Bovenkerk. Leiden. Geslaagd voor het theore tisch geneeskundig examen de hee ren A. R. Roosegaarde en G. J. B. A. Janssens. Leiden: Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer O. Cahen, en voor het theoretisch genees kundig examen de heeren W. P. Wolf- fens Pevger en J. F. Sollewijn Gelpke. Huldeblijk van het Leger. Het huldeblijk van het Nederland- sche leger aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van Haar huwelijk, be staat uit eene schilderij van J. Hoynck van Papendrecht, voorstellende de eer ste ontmoeting van Nederlandsche en Pruisische troepen in den avond van den slag bij Waterloo, nabij Maison du Roi. Dit geschenk gaat vergezeld van eene oorkonde, vervaardigd door den kinderen, er wordt muziek gemaakt en zoo al meer. Worden de kinderen voor het souper gebruikt vroeg Bran don ernstig. Ik hoop van niet. Zij zullen me de groote menschen dansen. Rekent gij u daar onder Ja, en Janet en ik zullen zingen. O! dat maakt het aantrekkelijk. Gaal juffrouw Tracey ook Neen het arme kind. Haar vader is een afschuwelijke vrek. Ik denk dat hij bijzonder leelijk tegen haar is geweest, want zij ziet er ellendig uit, maar spreek ei- niet over. Voor niets ter wereld. Gij kunt mij gerust stapels geheimen toevertrouwen, juffrouw Selley. De pijnbank zou ze mij niet kunnen ontrukken.. Ik moet er voor zorgen dat Ralph dat monster achter slot en grendel zet. Ralph Brandon heeft over hem en zijn dochter te beschikken. Apropos, is mijnheer Tracey familie van u Het is een oom van mij, om- dal hij mijn tante getrouwd, heeft, het arme schepsel het verwondert mij niet dat. zij jong gestorven is. heer Eckstein, directeur dor Topogra— phische Inrichting, benevens eene be schrijving van de op de schilderij voor gestelde gebeurtenis, door het lid der commissie, generaal-majoor Wüpper- mann. Deze documenten zullen worden aan geboden in eene met toepasselijke or namenten versierde zilveren doos. Bericht aan zeelieden. De aandacht van schepelingen die zich doen aanmonsteren voor eene reis naar eene Aziatische zeehaven, en wier contract bij aankomst in die haven ten einde loopt, wordt er op gevestigd, dat blijkens mededeeling van den consul- generaal der Nederlanden te Hong kong,-het in die, gelijk in de mee6te Oost-Aziatische havens, voor Neder landsche zeelieden uiterst moeilijk is aldaar eene nieuwe huur te verkrijgen. Het is hun aan te bevelen om bij het sluiten van huurovereenkomsten bijv. voor het overbrengen van een schip naar eene Aziatische haven hiermede rekening te houden. CSt.-Ct.) Huis en Haard. Binnen enkele dagen wordt te 's Gra- venhage een inrichting geopend, waar jonge vrouwen en meisjes uit den be schaafden stand, die een betrekking bekleeden en geen thuis hebben, tegen bescheiden vergoeding gezellig familie leven wordt geboden. Het bestuur der Nca. Herv. Kerk te Buren ontving de tijding, dat H. M. de Koningin de plannen, van hel monument, opgericht ter nage dachtenis van Prinses Maria van Oranje-Nassau, stichteres van t weeshuis heeft goedgekeurd en daarbij voegde 1000 ter gem o et- kom ing in de kosten. Havenbr&nd te Ara sterdam. Omstreeks half één Woensdagmiddag ontdekten werklieden, bezig in de goe derenloods der firma Muller en Co., agenten der Deutsch Australische Dampfschifffahrtgesellschaft, staande op de Handelskade bij het machinege- bouw te Amsterdam, brand op een zol dertje boven een kantoortje, waar waarschijnlijk de kachel te fel was ge stookt. Kort na het alarm was de brandweer met schier hare gansche uitrusting ter plaatse. De loods stond toen echter reeds over hare volle lengte van 100 meter in lichtelaaie. Het stoomschip Elbing, dat aan de kade voor de loods lag gemeerd, werd met 5 sleepbooten verhaald en vastge legd in het IJ aan de Tweede Handels kade. Het schip had reeds vuur gevat op de brug; dit ongeluk werd spoedig verholpen door de drijvende stoomspuit Jan van der Heyden. In de loods waren opgeslagen goe deren uit de stoomschepen Elbing en Meissen, als gom copal, 500 balen ko kosgaren, rijst, paddy, topiaco meel, gom en copra; aan verschillende han delshuizen geadresseerd. Men kan zich denken, welk een vuur gloed zich uit deze groote hoeveelheid brandbare waar ontwikkelde. Met den oostenwind trok een dichte zwarte rook over het IJ en bedekte de Volenwijk en den Buiksloter Ham. Het was alsof de nacht gedaald was over het water. Voor het werk der brandweer was de wind echter bij uitstek gunstig. De loods, van gegolfd plaatijzer opgetrok ken, lag omstrfeeks 2 uur geheel in puin. Door de zorg der brandweer werd aan beide belendende groote lood sen geen schade toegebracht. Op het ijs van de nieuwe vaart ge noot een menigte' volks van het in drukwekkend schouwspel, dat uren lang aanhield. Stroopcrs aan het werk. De op last van hertog Hendrik in de bosschen nabij het Paleis 't Loo losge laten Mecklenburgsche herten zijn bijna alle in handen van stroopers ge vallen. Door hun betrekkelijke tamheid waren ze een gemakkelijke prooi. Dieven op schaatsen. Men schrijft uit Friesland aan de „N. R. Ct." Nu het ijs in onze provincie overal ksterk is, de nachten niet donker zijn, zoodat men ook dan kan schaatsen, hoort men op afgelegen boerderijen van diefstallen. Er schijnt eene bende te bestaan, die er des nachts per schaats met sleden op uittrekt om hier en daar haar slag te slaan. De zooge- I Zoudt gij op die manier een eind aan een ongelukkig huwelijk willen maken? Lieve> Hemel neen. Ik zou mijn knorrigen man op de een of andere zachte manier vermoorden, en daar na ee-n vroolijk leventje gaan lei den. Ik geloof werkelijk dat gij dit doen zoudt en door uw handen op een zachte wijze afgemaakt te worden, lijkt mij geen onaangena- men dood. Nonsens! zeide Kate, maar zij bloosde en zag naar de loge aan de overzijde. Denkt gij da-tgii mij misschien een invitatie voor die partij zoudt kunnen bezorgen Ik ben bang dat gij u zoudt vervelen. Niet als gij mij belooft mij op een zachtzinnige manier af le ma ken. Heel goed, zeide Kate spot tend, „ik zal het moeder eens vra gen en zich voorover buigend om de aandacht van mevrouw Selley te trekken zeide zij Lieve mama. kunt gij Sir Phi lip geen invitatie van de Boltons, bezorgen (Wordt vervolgds

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2