Sportpraatje. to van bekwaamheid' wenschen le verkrijgen voor middelbaar onder wijs in landbouwkunde of tuin bouwkunde, of de akte voor lager onderwijs in landbouwkunde of tuinbouwkunde. Sport en Wedstrijden. Lu chtchoepvaart. De heer Santos-Dumont, de bekende Parijsche luchtschipper, is sedert eeni- geii tijd bezig aan het bouwen van een bestuurbaren luchtballon van kegel vormige gedaante. Boven het schuitje is een motor aangebracht die een schroef in beweging brengt. De motor van 16 paardekrachten is gesteld op een bamboeraam. De ballon is gemaakt van Japansche zijde en heeft eene lengte van 22 meter 40 en eene breedte van 7.50 meter. De inhoud bedraagt 630 kubieke meters, terwijl het netwerk 20 KG. weegt. De motor werkt door petroleum-beweegkracht met vier cylinders, weegt 92 KG. en geeft aan de schroef eene snelheid van 1200 omwentelingen per minuut. De zitplaats van den bestuurder bevindt zich achter den motor. De guide-rope (het touw dat de reiziger loslaat om bij het dalen den ballon te kunnen doen stoppen) heeft eene lengte van 40 me ters. liet geheele luchtschip weegt to taal 230 kilogram. Automo bilisme. Van 23 Mei tot 6 Juni zal, naar de Fiets meldt, onder protectoraat van aartshertog Franz Salvator, te Weenen een internationale automobielen-ten toonstelling worden gehouden. Het tentoonstellingscomité bestaat uit hoo- ge personages. Voorzitter is vorst Max Egon Fürstenbergvice-voorzitters zijn graaf Erdödy, graai Wilczek en Freiherr von Springer. De inzenders van automobielen naar den Parijsehen Salon zullen zich niet behoeven tevreden te stellen met het aanprijzen der deugden van hun fabri kaat in woorden. Zij kunnen ook een stand in het sousterrein krijgen, waar een lange corridor wordt ingericht voor proefbaan, zoodat gemakkelijke bestuurbaarheid enz. „de visu" zal kunnen worden bewezen. In de eerste week van Mei zal de internationale wedstrijd voor automo bielen om den Gordon-Bennett-beker worden gehouden op den weg Parijs Bordeaux. Frankrijk, Engeland, België en Duitschland zullen er aan deelne men. Kegelen. Tegen 10 Februari heeft de Schïe- damsche kegelclub Musis Sacrum een nationaal kegelconcours uitgeschre ven. Ruim 30 gouden, verguld zilveren, zilveren en bronzen medailles en eenige andere prijzen zijn reeds beschikbaar gesteld. Aan den korpswedstrijd op 10 en 17 Februari bepaald, zullen vijftal len kampen op de smalle plank. De personeele wedstrijd van 1017 Febru ari te houden, zal op de breede plank van ht gebouw Musis Sacrum worden uitgevochten. In het programma van den wedstrijd worden de beoefenaars van dezen tak van sport opgewekt om mede te wer ken aan de uitbreiding van de verza meling in bet Museum voor de kegel- sport. Gymnastiek. De jaarlijksehe gewone vergadering van het Ned. Gymnastiek-Verbond zal worden gehouden op Zondag 27 dezer te Utrecht, in Maison Gckhuizen. Op de vergadering zal gelegenheid bestaan tot het teekenen van een adres van ge- lukwenscben bij gelegenheid van 't aanstaand huwelijk van H. M. de Ko ningin. Wielernieuw*. Door de Nordish Cyclefabriek te Kopenhagen werd een kettingloos rij wiel in den handel gebracht van ge heel nieuwe constructie.' Werd bij het gewone kettinglooze rijwiel de beweeg kracht overgebracht door conische tandraderen, bij de nieuwe machine „la Danoise" genaamd, bestaan deze tandraderen uit conische rollen die zich in kogelhouders bewegen, waar door elke wrijving tot een minimum wordt teruggebracht. Zeer goedkoop zijn deze machines niet, hetgeen dan ook met een derge lijke constructie bezwaarlijk zou sa mengaan. Men houdt 1 ei' voor, dat in Frank rijk nu reeds een millioen rijwie- len moeten zijn. Dat maakt per De- parlement ongeveer 11.000 en per 1000 inwoners (zeg met 'n rond cij fer dat Frankrijk 40 millioen in woners heeft) 25 rijwielen. Op de geheele wereld zouden er volgens een cijferaar slechts millioen rijwielen zijn. Het aantal menschen wordt gewoonlijk ge zegd 1400 millioen te. bedragen, zoo- dat dus op elke 2000 menschen 5 rijwielen zouden voorkomen. Dit is veel meer dan het lijkt, want on der die gemiddelde 2000 menschen zijn natuurlijk zuigelingen, grijs aards. Chineezen, Kaffers en an dere individuen begrepen, die gansch niet radfahrfahig zijn. Alle Europeesche renners, die naar Amerika waren gegaan om aan de beide zesdaagsche wedstrij den deel te nemen, zijn aan boord van de Kensington weer op de te rugreis. Alleen Fischer en Frédé- ric blijven naar ,,de Fiets" meldt, nog 'n beetje in Amerika. Jack Green, de Engelsche ren ner, oud bekende uit de groote wedstrijden te Parijs, was naai' Australië gegaan om aan de wed strijden deel te nemen. Reeds in der eenen wedstrijd op de baan te Melbourne brak hii in een val een zijner armen. Door dit onge luk zal hij naar Engeland terug moeten keeren zonder in dit sei zoen aan wedstrijden te hebben deelgenomen. De Australische ren ners hebben een wedstrijd' georga niseerd ten voordeele van Jack, omdat het geheele seizoen voor hem verloren is. (Rijwiel.) Nu we weer mooi ijs hebben, zal me nige oude vriend van Jaap Eden mo gelijk wel eens aan hem denken en vra gen waar hij zich op 't, oogenblik ber vindt. We kunnen mededeelen, dat hij zich op 't oogenblik bij zijn familie te Vel- serend bij Santpoort bevindt, 't laatst komende: van Luik.Hij heeft nog^lechts éénmaal de schaatsen onder gehad! En wat zijn plannen voor de toekomst zijn? Daar is nog niets van te zeggen. Hij heeft een aanbieding van een En gelsche automobiel-fabriek gehad.Maar er is nog niets besloten. (Kamp.) Een groep sportlui uit Boston heb ben een nieuwen zesdaagschen wed strijd uitgeschreven in het Park Square Garden, waarvoor een nieuwe baan gebouwd is, die pas gereed is ge komen. De baan ïs iets grooter dan de Madison in New-York, met kortere en meer opgehoogde bochten. Op het mid denterrein en langs de baan aan ieder uiteinde wordt een dierententoonstel- ling georganiseerd, waar men beren, buffels, wolven, apen, honden, enz. enz., kortom alle mogelijke diersoor ten zal kunnen zien. En temidden van zulk een omgeving zullen de renners een week lang moe ten ronddraaien. Voor zulk een origi neel idee moet men toch maar in Ame rika zijn. Een jonge hertog, die in de buurt van Nürnberg aan het automobieleren was, heeft, volgens de Mittheilungen des Oesterreïehischen Touring Club, een mal figuur geslagen. Zijn motor weigerde plotseling verderen dienst en daar de hertog nog een beginneling was en geen chauffeur bij zich had, wist hij zich niet te redden. Daarom verzocht hij een passeerend wielren ner hem een paard uit een naburig dorp te sturen. Na lang wachten ver scheen er eindelijk een... koe, die de automobiel tot grooten schik van alle voorbijgangers naar de dorpssmidse sleepte. (De Fiets). Schermen. In aansluiting met het bericht om trent de oprichting te Utrecht van een Nederl. onderofficieren-schermbond, kan nog worden medegedeeld, dat als bestuursleden werden gekozen de hee- ren: Th. van Schouwenburg, te Amers- foort, als presidentde heer P. A. Cha- telain te Utrecht, secretaris, en de heer Jac. Hamilton of Silvert.onhill te Haar lem, als penningmeester terwijl een vijftal onderofficieren, behoorende tot de meest geoefende schermers, zullen worden verzocht, het technische be stuur te vormen. Alle bestaande onder- officieren-schennvereen. zoowel van de land- en de zeemacht als van de dd. schutterij, zullen worden verzocht, zich hij den bond aan te sluiten. IJssport. De 83-jarige P. v. d. Meulen te Broek (Fr.) heeft met zijne 80-jarige echtge- noote nog een tochtje op schaatsen ge maakt van Broek naai' Goingarijp. Schaatsenrijden. In het Noorden. Als curiositeit nemen wij hier over de volgende opgaaf van hardrijderijen enz. op schaatsen alléén in de „Leeuw. Courant" geadverteerd zijn, en die in 2 dagen werden gehouden, een lijstje dat dus natuurlijk nog volstrekt niet volledig de wedstrijden in het Noorden opgeeft. Dinsdag 15 Januari te Hogebeintum, mannen; Deinum, jongens en meisjes: Beduin, a. mannen, b. vrouwen; Fra- neker, mannen Bolsward, mannen Dokkum, mannen en vrouwen Wol- vega, mannen Oostermeer, twee man nen en eene vrouw a/d stok Oldeboorn mannen en vrouwen Lekkum, vrou wen Oenkerk, mannen en vrouwen Veenwouden, mannen en vrouwen Rottevalle. mannen Parrega, man nen Kollum, vrouwen Dronrijp, le den der ijsclub Ried, mannen, Menal- dum, mannenGoutum, mannen Wijtgaard, mannen Meppel, schoon- rijden dames en heeren Wommels, mannen en vrouwenRoordahuizum, vrouwen Hallum, mannen Nieuwe- brug bij Haskerdijken, vrouwen War- ga, mannen Nes (Uting), vrouwen Winschoten (Gr.), mannen Huizum, meisjes en jongens. Woensdag, 16 Januarite Harlin- gen, mannen Sneek, a jongens, b le den ijsclub FrisoBolsward (verte genwoordigers van Transvaal, O.-Vrij staat en Engeland) Deventer, natio nale rijderij Bergambacht bij Gouda, mannenOudebilt-zijl, jongens en meisjesHuizum, mannen Ooster- wierum, jongens Goënga, mannen Britswerd, vr.Woudsend. m.; Gro ningen, a amateurs 500 en 1500 M., b beroepsrijders 1500 en 3000 M., c leden amateurs Rijperkerk, mannen en vrouwen Mantgum, mannen Lang weer, gymnasten in tenue Molkwe- rura, mannen Kampen, amateurs en schoonrijden Jellum, mannen Oude- ga, 'mannen en vrouwen Surhuister- veen, jongensAugustinusga, man nen Jorwerd, mannen Roodhuis o/d Oosterend, mannen. Letteren en Kunst. fiet ELuwelijkslieJ. Op uitnoodiging van het bestuur der Vereeniging tot verbetering van den Volkszang heeft dr. E. Laurillard een feestlied gedicht ter gelegenheid van het huwelijk der Koningin. En Richard Hol heeft het in toon gezet. De tekst luidt: Wilhelmina van Nassouwe! Neerlands lied klinkt om Uw troon; Neerland huldigt U als Vrouwe, Met zijn hoogsten jubeltoon! 't Wenscht, dat immer liefde en,trouwe, Zegen stichtend, met U woon', Vreugd U biede, bloei ontvouwe, Krans van rozen om Uw Kroon. Vorst, door 't edel hart verkoren, Dat veel duizend harten boeit, 't Juichend welkom! doen we U hooren, Aan de volle ziel ontvloeid. Wees een zegen, ons beschoren, AVaar de blijde dank uit groeit: „Veel verloren, veel herboren, Neerland en zijn Stamhuis bloeit.' De Vereeniging tot verbetering van den volkszang heeft haren bundel lie deren van 1898 nu door den heer W. Versluys alhier opnieuw doen uitge ven, verrijkt met dit „Huwelijkslied," en tracht, in de eerste plaats rekenen de op de hulp der onderwijzers, op deze wijze ook bij de feesten van dit jaar zekere eenheid in den volkszang te brengen. Het lied is tweestemmig voor kinde ren, maar ook vierstemmig voor man nenkoor en gemengd koor geschreven.' US'GKZOiMD&ft JttEDEUUi*;- LINGEN. 3Ü cents por regel. Leger en Vloot. Te GéLvres wordt de proef genomen met een 2.4 cM. snelvuur-kanon, den kelijk bestemd om de 3.7 cM. kns. te vervangen. Het is vervaardigd in het Centrale Laboratorium te Parijs, weï'kt half automatisch, is 2.16 M. lang en kost 7000 francs. Het kanon weegt 140 KG. en wordt opgesteld op een affuit, type Chandelier. De projec tielen" van staal zijn 100 mM. lang. De luitenant ter zee Gaillard zal, naar gemeld wordt, aan boord van den Russischen kruiser Bayan, in aanbouw in Frankrijk, een telefoon aanbrengen, die het geluid zoodanig overbrengt, dat het onnoodig wordt het instrument aan het oor te houden. Opleiding tot militair apotheker. De minister van koloniën brengt lei kennis van belanghebbenden, dal in 1901 voor twee jongelingen gelegenheid bestaat om te worden aangenomen, ten einde onder ge not van een subsidie van 4000 (vier duizend gulden), te worden opgeleid tot militair apotheker bij hel leger in Nederlandsch-Indié. dat de aanvraag om toelating (bij gezegeld request) vóór den negen den Juni e.k. bij het departement var koloniën moet zijn ontvangen; en dat het omschreven vergelij kend examen zoo noodig zal plaats hebben op Dinsdag 16 Juni a. s. en volgende dagen, des voor- middags te 9 uur, in het pharma- c-eutisch laboratorium dor Rijks universiteit. te Utrecht (Rijnkade.) Öm Tering te verinyden. Zekere weg om de ontwikkeling dezer kwaal te beletten. Als gij uw klein kind 's nachts hoort hoesten, en de kleur langza merhand van zijne wangen, ziet verdwijnen, en opmerkt hoe het met den dag magerder en magerder wordt, dan zult gij wellicht m een gemoedstoestand zijn waarin gij overtuigd' zult worden, dat er een voornaam middel bestaat, erkend door de medische faculteit, dat aan uw kind spoedig zijne gezondheid zal wedergeven. Niemand; kan het vermogen van dit middel betwijfelen in tegen woordigheid1 van zulk en onmis kenbaar bewijs als het volgende Antwerpen, België, 25 Mrt. 1900. Mijiireheetren, Met genoegen kan ik u hiermede het gelukkig re sultaat melden, dat ik met uwe uitmuntende Scott's Emulsie heb verkregen toen ik het. gebruikte Mauvice BA.UDUIN .opt mijn kleine jongen van vier jaar, die zeer zwak was en onder hevig aan verkoudheden. Zijne nachten waren onrustig en gaven hem weinig gelegenheid tot slaap, en daar hij bijna geen eetlust had, geraakte hij in zulk een toestand van zwakte dat ik zeer ongerust over hem was. Ik nam toen de toevlucht tot uw kostbaar preparaat dat mijn kind innam, niet alleen zonder moeite, maar met genoegen. Reeds na d:e eerste flesch trad eene merkbare verbetering in, die mij deed be sluiten er mede voort te gaan, en lot mijn groote blijdschap is mijn kleine thans in die beste gezond heid. Onder dankbetuiging verblijf ik Mijneheeren, met alle achting, (Gel.) Bauduin, 284, rue du Rempart. Alle phases in het verlies van gezondheid, die tot tering leiden, zijn aan een ieder bekend. Het verlies van. eetlust, de chro nische hoest, de vermagering, dui den verzwakte levenskracht aan, en tenzij deze levensvonk weer tot een vlam kan worden aangeblazen zullen de leringkiemen zich in de lengen vastzetten. Reeds sedert vele jaren heeft de medische faculteit Scott's Emulsie als die ideale vorm beschouwd, waarin levertraan, hypophosphor- zure kalk en soda, en glycerine, behoort te worden ingenomen. Scott's Emulsie is aangenaam van smaak, wat het gebruik vereen voudigt en vereenigt in zich eigen schappen d'ie d'e eetlust opwek ken, de zenuwen voeden, de spijs vertering helpen, het bloed verrij ken, de ontsteking van keel en lon gen verlichten, en aan het gestel zijn kracht terugge.cn. In bronchitis en alle ernstige vormen van keel of longontsteking is Scott's Emulsie hoogst doeltref fend, en waai* de geringste neiging bestaat tot achteruitgang van ge zondheid, zal dit preparaat het ge heele organisme spoedig verster-j ken. aan het lichaam energie en kracht gevende. Wij moeten eerbiedig verzoeken dat het publiek Scott's Emulsie niet zal beoordleelen naar eenig ander middel. Ons preparaat ver schilt van alle andere in de verhouding zijner bestanddeelen zoowel als in hunne zuiverheid en bewerking. De echte Scott's Emulsie is al tijd op den omslag van ons handelsmerk voor zien, bestaande uit een man die een groote visch over zijn schou- Handelsmerk, der draagt. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Heer A. van Tuyli, Paleisstraat. Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. het dorp al dien tijd bijna geheel ver laten is, is er een af deeling land jagers heengezonden, om de eigendommen te bewaken. Eiken ochtend worden die honderd drie en dertig getuigen per ex tra trein uit 't dom naar Genève ge bracht, en zoo gaan zij 's avonds weer terug. En hoezeer men ook in de juridische wereld belang stelt in dit proces, blijkt wel hieruit, dat het oud-lid der bonds- regeering, hoofd van justitie Lache net, de verdediging van^den jongen Truffet op zifch heeft genomen, het oud-lid van den Nationalen Raad Rutty, die van den „vriend", en de voorzitter van den kantonnalen Raad Moriand, die van den Rus. De voor naamste beklaagden blijven ontkennen, de Rus getuigt over de misdaad in al haar vreeselijke bijzonderheden. En het proces kost het kanton duizenden franken. Rechtszaken. Een merkwaardig proces. Voor de assisen te Genève wordt een mericwaardig proces gevoerd. Het speelt onder Savoyards in het tot 't kanton Genève behoorende dorp Sézegnins. De geschiedenis komt in 't kort hierop neer: Het gezin Truffet leefde in vij andschap met de buren, de Hermen- jarts, en zoo verklapte vrouw Hermen- jart op een keer een smokkelpartij van de Truffels. De zoon van Truffet, en de „vriend" van diens moeder, wilden zich wreken; dat was algemeen bekend, en op den 16n Mei vond men het vree- selijk verminkte lijk van vrouw Her men jart drijven in het beekje La Laire, dat de grens vormt tusschen Hoog Sa- voye en Genève. Wonderlijk genoeg miste het gezin moeder eerst twee da gen later, en toen werd het lijk in hun woning gebracht. De „vriend" van vrouw Truffet werd direct gepakt, maar er viel niets te bewijzen.... totdat op 't einde van Juli een jonge Rus het volgende' aan de politie kwam vertel len. Op een dag in Mei was hij aan 't baden in de Loire, toen de jonge Truf fet met den „vriend" vrouw Hermen- jart aanzeulden, haar neerwierpen op den oever, haar bonden, en toen van een hoogte af brokken rotssteen op haar gooiden. Toen zij op die wijs af- sfchuwelijk verwond en bewusteloos was, hadden zij haar in 't beekje ge slingerd, en net zoo lang met steenen naar haar gegooid, tot zij niet weer boven kwam. De Rus, die deze geschiedenis zoo lang stilgehouden had, werd nu. als medeplichtige ook gearresteerd, even als Truffet. Maar de beide hoofdschul digen bleven tot nu toe beslist ontken nen, zelfs nadat 'n twaalfjarig broertje van laatstgenoemde bij den commissa ris van politie getuigd had, dat beiden hadden gezegd: wij hebben vrouw Her- raenjart er voor goed uitgeholpen. La ter echter had dat jongetje verteld, dat hij dit verhaal maar uit zijn duim gezogen had. t Curieuste is nu, dat de heel-e be volking van het dorp, op de heel jonge kinderen en de alleroudste menschen na, als getuigen gedagvaard. En om dat de zaak wel lang zal duren, en Allereerst een vreugdekreet, een kreet van triomf, waarmede allen die dit lezen zeker zullen instemmen. Wa ren de Hollanders steeds meester op de schaats, dit jaar nebben zii zich weder in volle kracht vertoond. Greve de bekende beroepsrijder, heeft te Da- vos, ten aanschouwe van eene menigte Enjzelschen den beroemden, uur-re cordhouder Ch. Edginton verslagen en niet maar eventjes, doch met stuk ken. O, wat hadden de zonen Albion's een plezier, toen „the poor Dutchman" „die arme Hollander" een uitdaging durfde richten tot hun hooggeprezen landgenoot. Nu zou men eens een pret je hebben. Men ging in grooten getale naai' de baan, om dat Hollandsclie rijdertje eens flink uit te lachen. En hoe kwamen de overmoedige Britten thuis? Zeker niet in een al te prettige stemming Het is dan ook waarlijk niet alles, altijd van het Hollandsche ras klop te krijgen, 't zij op 't oorlogs veld, 't zij op de ijsbaan- Doch laten we de politiek niet mengen in de sport. Liever over wat anders, dat voor onze voetballiefhebbers, zeker niet van be- lang ontbloot is en dat' is het feit, dat d'e heer de Goeje aftreedt als bestuurs lid va.n den Nederlandschen Voetbal- Bond. Dat het aftreden van een zoo ijverig bestuurslid eeln groot verlies is, zal wel ieder met mij eens zijn. Die hem moet vervangen heeft een zware taak te vervullen. Nu nog iets over een nieuwe instel ling van liet wélbeke-nde Sport blad. Zooals bekend is, liggen zelfs bekende voetballers met de spelregels overhoop. De redactie, heeft nu een rubriek ingesteld waarin zij haren lezers de gelegenheid wil ge/en om vragen, betrekkelijk de toepassing der spelregels, te stellen en dan later ook beantwoord te zien. Van meening, zooals in 't voorwoord staat „dat der gelijke besprekingen onze rechtspraak te velde niet dan ten goede zullen kom'eiL Hét- beste antwoord zal ge plaatst worden en de namen vermeld van hen wier antwoorden juist waren. Op k o r t h e i d en z a k e 1 i j k h e i d zal bij de beoordeeling bijzonder wor- den gelet." Die nieuwe rubriek kan niet anders dan toegejuicht worden. Dat zij nut zal stichten is Avel zeker. En nu de voetbal-wedstrijden van a. .s Zondag. Op 't oogenblik dat ik dit Sportpraatje schrijf dooit het vrij sterk en blijft dit zoo aanhouden dan zullen Zondag de voetbal-wedstrijden ver moedelijk wel doorgaan. Ze zijn inter- ressant genoeg. Men oordeele: Te Rotterdam komen Sparta en Haarlem, twee der ondersten uit de lijst tegenover elkaar. „Die Dritte im Bunde," Rapiditas gaat Ajax bestrij den, R. A. P. gaat Velocitas te lijf en eindelijk bekampen H. V. V. en H. B. S. elkander op 't terrein van „de Haag- sche". Voorspellingen te doen is een gewaagd ding. Wij gelooven echter de ontvangende clubs als winners uit het strijdperk te zien treden; de uitslagen te Rotterdam en Breda zijn o. i. 't meest twijfelachtig. Na sehaatsenrijden en voetbal dient nog even gesproken; te worden over een belangrijk feit oo 't gebied der wielersport. Het betreft de wederop richting van een Amsterdamsche Wie lerbaan. Door de naamlooze vennootschap „Bouwmaatschappij Nassaukade te er. zei d'e toen - Ik zal schrijven. Zij ging naar haar tanle's kamer, schreef een paar regels en nam hel briefje meê om het Brandon te laten zien. Hij las het door en zeide Mooi zoo, geen omhaal van woorden dat is zeker. Claude slak het briefje in een en veloppe en. gaf het Brandon terug. Ik zal nu moeten gaan. zeide hij eenigszins ontevreden. „Zijt, gij alleen thuis? Ja. Tante en de nichtjes zijn naar een bal. Houdt gij niet van dansen Waarom zijt ge niet met hen mee gegaan Ik bezat geen toilette en wat nog erger was. geen invitatie. Dat is al te erg. Als gij bij je vader terugkomt, moet giji de teu gels in handen nemen, vrienden vragen en je zelf amuseeren. Claude schudde ontkennend het hoofd. Ik geloof niet dat ik ooit zoo iets zou durven doen. Er zijn en kele dingen die ik niet durf wagen. Ik geloof dat gij weet hoe ver gij gaan kunt. Wat zult gij nu gaan doen, wanneer ik weg ben? Ik ga haai" bed; gij hebt de oorzaak van mijn slapeloosheid weggenomen. Ik zon 't afschuwe lijk hebben gevonden alles aan Gom en tante te eten vertellen. Zij beoordeelen mijn vader zoo streng. Welnu, alles in nu in orde ge komen slaap wel. Goeden nacht en hartelijk be dankt, zeide Claude. Zii drukten elkaar vriendschap pelijk d'e hand en Brand'on begaf zich op weg naar zijn kamers; hal verwege riep hij een hansom en reed verder naar huis. Ik zal niet weder zoo vast op mijn eigen oordeel vertrouwen, dacht hij, ..dat scherpzinnige ver standige jonge ding zou volgens mii tevreden zijn met een geriefe lijk thuis en een kalmen beleefden echtgenoot. Wie weet welk een vuur er onder dat kalme uiterlijk verborgen ligt. Zij is juist precies het tegenovergestelde van alles waar ik haar voor hield en als zij mii tot man had willen hebben, zou zij mij door veel moeilijkheden in het leven heen hebben gehol pen. Zij heeft een edelmoedig ka rakter. Zij is zoo openhartig en na tuurlijk ik hoop d'at er nog eens. een prins voor het Doornroosje mag komen en dat zij samen gelukkig zullen worden. Intusschen was Claude met een dankbaar gemoed naar bed ge gaan. Zij bad dat- haai* vader van zijn dwaling genezen mocht wor den en voor het geluk en het. suc ces van haar goeden vriend Ralph en sliep toen kalm in. Toen Claude den volgenden mor gen beneden kwam, schonk haar tante juist thee in voor Tom, die op dat oogenblik de heele familie vertegenwoordigde. Mevrouw Sel- ley zag er even frisch uit alsof zij op haar gewone uur naar bed was gegaan. Was het een prettige partij, tante? vroeg Claude, terwijl zij ging zitten. Verrukkelijk, Claude. In 'i begin wat druk maar toen de jon geren vertrokken waren, werd het zoo aangenaam als men maar kon verlangen. Terwijl de jongens en meisjes soupeerden werd er muziek gemaakt en het duet viel zeer in den smaak. Wij hadden je zoo graag mee gehad. Ik heb met zoo'n snoezig meisje gedanst, Claude, zeide Tom een beetje onduidelijk, want hij had zijn mond vol. „Zoo'n vroolijk meisje, met een paar heldere zwar te oogen en. een keurig figuurtje. Ik heb zes dansen van haar eehad, hoe vindt je dat? De andere heeren waren, buiten zichzelf van jaloezie. Tom, je bent op weg om pe dant te worden. Ik dacht dat je nog al een bescheiden jongen waart. Jongen, jawel. Dat hoor ik graag. Tom is aan den broeder van mevrouw Bolton voorgesteld, den president van de Oost-Afrikaansche Bank. Dat is van meer belang dan zijn kennismaking met de mocie juffrouw Flenwick. Als die man hem een betrekking in het buiten land wil bezorgen is zijn fortuin gemaakt. En dan kan je terugkomen en ie lieve danseres tiuuwen. O! zij zal al lang getrouwd zijn voordat ik terugkom, ant woordde Tom lachend. ..Maar nu ga ik heen, ik ben heusch niet te vroeg. En toen haastte- goeden dav wenschend, verwijderde hij zich. Ik be-n niet den geheel en avond alleen geweest, zeide Clau de. „Gij waart nauwelijks weg of mijnheer Brandon kwam mij op zoeken. Hij bracht mij een briefje van vader die mij verzocht thuis te komen. ik heb beloofd over morgen te komen. Dat is leelijk van hem, riep mevrouw Selley uit. „ik dacht d'a.t gij twee dagen zoudt blijven logee- ren. Dat was ook mijn plan maar het is beter dat ik ga. Je hebt gelijk, antwoordde mevrouw Selley peinzend. Op dit oogenblik trad majoor Selley binnen, gevolgd door Janet en Kate die terstond omtrent Claude's heengaan werden inge licht en kreten van verontwaardi ging en spijt gingen op. Het verwondert mij. dat hij om je zendt, zeide Janet, die altijd eenigszins cynisch was. .Het is niels dan tyrannie of hij vindt, dat je je voed amuseert. Misschien beide, zeide Kate lachend,met'n helderen, vroolijken lach! „Welnu, als hij je maar spoe dig terug laat- komen. Ik zal eens bij hem komen en 't hem vragen. Ik wilde dat gij 't deedt, zeide Claude, die blijkbaar door de vroo- lijkheid van haar nichtjes werd aangc-lnVon. Hij zou geen „neen" durven zeggen., zeide de majoor tegen zijn lieveling Kate, lachend. ..En er kwam dus een knap jong man om je in jc eenzaamheid op te vroo lijken? zeide de majoor, zich tot Claude wendend. Ja, hij bracht mij het briefje van vader. Ik begriio niets van die vriend schap tusschen hem en je vader, Claude. Ik ook niet, oom. Ik hoop maar niet dat die vri°ndschao te innig wordt, zeide mevrouw Selley ernstig. „Ik kan 't niet helpen maar ik voor mij denk dat hij voordeel uit die vriendschap wil trekken. Mijnheer Brandon maakt op mij den indruk van een. zeer ont wikkeld man, ofschoon ik hem maar een paar maal heb gezien, zeide Kate. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6