1 Binnenland. Huwelijk, der Koningin. Bij de voltrekking van het bur gerlijk huwelijk van li. M. de Ko ningin ten Paleize te 's-Gravenhage op 7 Februari a. s. zal de minister van justitie als ambtenaar van den Burgerlijken Stand worden bijge staan door den secretaris van Den Haag, den heer Evers. Het geschenk der inwoners van Curasao bestaat uit 12 prachtige zakdoeken van Soles (Spaansch werk), die zullen aangeboden wor den in een kistje vervaardigd van Curacaosche houtsoorten, vcsierd met schildpad en oud van Aruba. Op den dag der feesten zal het park op Pietermaai vóór het Raad huis worden ingewijd. Dit park is een stichting van de dames-ver- OOniging „Entre-Nous." Bij de feestvoorstelling in den Stads schouwburg te Amsterdam zullen ta- hleaux-vivants worden vertoond. In hoofdzaak zullen (Js tableaux voorstel len: Dè Ruijter op het admiraalschip ,,De Zeven Provinciën", te midden van een zeeslag, eene episode uit den slag bij Nieuwpoort en eene voorstelling van eene schilderij van Jan Steen, be kend onder den naam „Prinsjesdag" en waarop personen met oranjelinten voorkomen. De decoratieven van deze tableaux werden voornamelijk ontworpen en uitgevoerd door den schilder Bauer. Voorts is nog in voorbereiding een intermezzo, waarbij men denkt aan de opvoering van een menuet, overeen komstig het plaatwerk van den dans, uitgevoerd aan het hof van den Stad houder Willem III, ter gelegenheid van de feestviering in 1697 bij den Vrede van Rijswijk. Door de sub-commissie voor het aan bieden van een huldeblijk aan II. M. de Koningin, te Brussel, is dezer da gen een som van 2380.51 franken op gezonden aan de hoofdcommissie in Nederland, als bijdrage van 132 in schrijvers. Naar heft „Hbld." verneemt zal Woensdag 6 Maart des namiddags te twee uur door het gemeentebestuur van Amsterdam aan H. M. de Koning in en Hoogstdezelver Gemaal de gele genheid worden aangeboden aldaar in het Rijksmuseum de hulde te ontvan gen van werklieden-vereenigingen. Het koninklijk echtpaar is voornemens alsdan naar het Rijksmuseum te rij den in de gouden koets. Daarbij zal de volgende weg worden genomen; Dam langs het Rokin. Spui, Singel, Koningsplein, Zuidzijde Heerengracht, Vijzelstraat, Weteringschans, brug in het verlengde van de Spiegelstraat naar het Rijksmuseum. Vier personen vermist. Te Vieringen worden sedert 16 de zer 4 personen vermist. Dien dag had den zij zich over het ijs in de Zuider zee naar Kolhorn begeven, doch zijn aldaar niet aangekomen. Men vermoedt dat zij verdronken zijn of dat zij op een ijsschots ronddrijven. Het viertal bestond uit een vader, zoon en klein zoon, Pieter, Jan en Pieter Ligbout en Jan Kraan. De Groothertog van Saksen Weimar en de Hertog Regent van Mecklenburg, die bij de huwelijks-plechtigheid ver wacht worden, zijn heiden ongesteld ©n zullen dientengevolge verhinderd zijn aan de uitnoodiging gevolg te geven. Hr. Ms. ordonnanc&-officier de' le luit. jhr. Van Suchtelen van de Haare, vertrok heden naar Schwerin om aan Hertog Hendrik te worden, toegevoegd en in het laatst dezer maand met hern naar de residentie terug te keeren. Hij vervangt den adjudant der Koningin luit. ter zee le klasse Zegers Rijser, die sedert het begin dezer maand tot het gevolg van den Hertog behoort. Dr. Leyds en de heeren Wolmarans en Eloff hebben een villa bezichtigd aan den Ouden Schevenïngschen weg, waarin, naar men zegt, President Kruger zal gaan wonen na zijn terug komst uit Utrecht en in welke tevens het gezantschap van de Z. A. Repu bliek, althans eene vertegenwoordiging daarvan, zou gevestigd worden. Hmliet is jouw schuld dat hij wegblijft. Noon, want wij ziin de- beste vrienden. Ik mag hem gaarne lij den. En toch kom je met je domme vrouwelijke koppigheid tegen mijn plan in opstand. Och laten wij er niet over spreken, zei de Claude op zochten toon. Ja, ik zal er over spreken, zei- de Tracey prikkelbaar. Ik heb een goeden echtgenoot voor je uit gekozen, die voor mijn geld en jou zorg zou dragen. Jij verwerpt hem en zult nog het slachtoffer van een verkwistenden losbol worden, die al mijn moeilijk verdiende geld zal opmaken. Dan zal hij je het leven tot een hel maken, je slecht behan delen en... en dan krijg jij je ver diende loon. Ik hoop van niet, zeide Clau de, verlangend dit pijnlijke onder werp te vermijden. Toch zal het zoo loopen. Een meisje zooals jij, die de waarde van de meeste dingen niet kent, is niet geschikt onrgeld te beheeren. Jij weet niet en je kunt 't ook niet weten wat dat geld voor mij be- Acad. examens. AMSTERDAM. Met gunstig gevolg is het doctoraal examen in de genees kunde afgelegd door den heer J. V, Muller. V olksweer oaarheid. Het hoofdbestuur van de Vereeniging Volksweerbaarheid heeft een algemeen werkprogramma als leiddraad voor de afdeelingen verspreid. Daarin komen de volgende punten voor; A. Werkzaamheid op zedelijk ge bied. 1. Opwekken en versterken van va derlandsliefde en nationaliteitsgevoel. 2. Zorg dragen dat door de opvoe ding zoowel in het huisgezin en in de school als daarbuiten de zedelijke grondslag worde gelegd, voor een krach tig, zelfbewust volksbestaan. 3. Hun die bet schoolonderwijs ont wassen zijn, ons volk met zijn deug den en zijn gebreken beter te leeren ken nen. B. Werkzaamheid ter bevordering van lichamelijke ontwikkeling. 1 De lichamelijke ontwikkeling van jongens en meisjes, mannen en vrou wen bevorderen; tevens overlading van den geest tegengaan. 2. Lichaamsoefeningen houden on der behoorlijk toezicht en zoo veelzij dig mogelijk opgevat: a. Voor de 8- tot löjarigen: gymna stiek, ook aan toestellen, zooveel mo gelijk in de open lucht; hardloopen met en zonder hindernissen; hoog springen en ver-springen, slootje-sprin gen; klimmen; boegspriet-loopen; bal spelen; touwtrekken, worstelen; oefe ningen met korten en langen stok, zwemmen, roeien, zeilen, schaatsen rijden. groote wandelingen. b. Voor de ouderen, in de eerste plaats voor de 16- tot 21-jarigen: herha ling der genoemde oefeningen, met op klimming in moeilijkheid en duur. Bo vendien bevordering van deelneming aan liet voorbereidend militair onder richt. 3. Houden van militaire oefeningen, ook in het gewone leven van veel nut, doch onmisbaar voor hen die weerbaar willen worden, zoo mogelijk te begin nen met den 16jarigen leeftijd en voort te zetten ten minste tot den 21 jarigen leeftijd als: a. Schermen met korten en langen stok, degen, sabel, bajonet; b. Schieten met flobert-buks of met geweer 'tct kamerschietoefeningen; c. Schieten met geweer en patronen voor kleine afstanden (scherpe patro nen no. 7, Margapatronen) tot 100 M.; d. Schieten met geweer op 100 M. en groote afstanden met de oorlogsmuni tie (scherpe patronen no. 1); e. Schieten met pistool en revolver; f. Velddienst, marschen, terreinken nis en gebruik van kaarten, oriëntee- ren, afstanden schatten, wielrijders oefeningen, kampeeren gedurende 1 of 2 weken 's jaars. C. Werkzaamheid op staatkundig gebied. 1. De overtuiging wekken, zoowel in staatkundige kringen als daarbui ten, dat wettelijke regeling van den algemeenen oefenplicht, bijv. van den 16- tot den 21 jarigen leeftijd voor den staat eene gebiedende noodzakelijk heid is. 2. Trachten door woord en geschrift en door verzoekschriften aan de be voegde machten, te verkrijgen dat het onderwijs in de gymnastiek verplicht worde gesteld van den 8- tot den 16- jarigen leeftijd. Inbraak- in den nacht van Zaterdag op Zon dag omstreeks half drie verschafte een inbreker zich toegang tot het Roomsch Katholiek gesticht ,,De Voorzienig heid," Lauriergracht 51 te Amsterdam Hij ging daarbij blijkbaar niet zeer voorzichtig te werk, want het gerinkel van ruiten werd gehoord' behaLve door de bewoners, een priester, rector van liet gesticht, en diens huishoudster, door twee politieagenten, die zich aan den overkant der gracht bevonden. De beide agenten spoedden zich in de richting waar het geluid vandaan kwam en vonden in een raam aan de straatzijde, in de woning van den rec tor, eenige ruiten verbrijzeld. Zij belden aan en werden openge daan door de huishoudster, die reeds in het Vertrek, achter de gebroken vensterruiten gelegen, alléén was gaan kijken, doch daar niets dan een jas had opgemerkt. De agenten brachten uit die kamer evenwel een man te voorschijn. Het was een zekere Fransiscus Dries, 24 jaar oud, letterzetter vau beroep, teekent. Het is voor mij als een werk dat ik zelf in 't leven geroe pen heb. Ik ben een zwak oud man, die evenwel macht heeft zoolang hij geld bezit. Het is een zorg, een verantwoordelijkheid. Ik ben even bezorgd, en terecht, wie na mij ovei mijn bezitting zal regeeren als een koning. Wat is een koning vergeleken bij een vrij man. die niet door allerlei ceremoniën ge bonden is en op wiens schouders geen zoogenaamde staatspliehten rusten Heeft dan niet elk vermogend man plichten te vervullen vroeg Claude vriendelijk. Daar. nu bewijs je hoe dwaas je nog bentIk zeg je, dal ik niet gerust kan sterven, voordat ik weet dat mijn geld in veilige handen is overgegaan. Niet dat ik veel bezit dat weet God maar veel of weinig jij bent niet de persoon om mijn geld te beheeren. Waarom laat gij het mij dan na? zeide Claude met een gemengd gevoel van medelijden, toorn en verachting. Dat bewijst hoe onwaardig gij het bezit van zulk een schat zijt. Niemand die buiten een krankzin- iemand die al meer met de justitie in aanraking is geweest. De man bekende door middel van inbraak zich tot het huis toegang te hebben verschaft, met. het oogmerk diefstal te plegen. Daarin was hij even wel verhinderd. De huishoudster herkende in hem den persoon, die den avond te voren omstreeks 10 uur haar, blijkbaar als voorwendsel om binnen te komen, een pakje had overgereikt. De man had haar daarna achterover op den grond geworpen en had het toen op een loo pen gezet. Ook dit werd door den verdachte er kend. Het afgegeven kistje bevatte een borstel, een kam en dergelijke zaken. Naar het politiebureau Laurier gracht gebracht, werd hij daar in ver hoor genomen door den afdeelingschef den hoofdinspecteur H. van der Goot. Toen bleek nog, dat de man zwerven- de en zonder middel van bestaan was. Hij gaf daarbij blijk van een groote mate van indolente onverschilligheid. De verdachte is naar het huis van bewaring overgebracht, Het vermiste meisje. De politie in den Haag deelt het vol gende mede: Een meisje heeft op 13 dezer des avonds tusschen 9 en 9 1/2 uur op den Parallelweg alhier dicht bij de Jacob Catsstraat een jongen man, gearmd met een meisje, zien loopen in de rich ting van het Zieke. Zij heeft aan de Amsterdamsche justitie medegedeeld, dat zij dat meisje met zekerheid heeft herkend als de haar vroeger bekende en thans als verdwenen gesignaleerde Naatje Krijnen, uit Amsterdam. Dez- was toen gekleed met zwarten rok korten grijzen taillemantel, een zwait of donkerbruin halsbontje en ken grij zen matelothoed met grijze veeren en grijs lint. De man die haar vergezelde was als heer gekleed. Hij droeg een tamelijk lange donkere jas en eer don kerbruinen gleufhoed.Hij had een don ker kneveltje en was naar gissing 24 of 25 jaar oud. De politie te 's-Gravenhage verzoekt hun, die omtrent een eventueel verblijf van Naatje Krijnen in die stad inlich tingen kunnen verschaffen, deze ten spoedigste te wilen verstrekken, waar toe men zich kan aanmelden aan al Je commissariaten, of politieposten. Naar aanleiding van dit bericht, meldt het „Handelsblad"; Naar wij nader vernemen, is aan dit verhaal weinig waarde te hechten. Een meisje uit Amsterdam was op den be- wusten avond, buiten goedkeuring ba rer ouders, naar den Haag gegaan. De ouders hadden, daar zij minderjarig was, de politie gevraagd hun dochter op te sporen. Zij werd in den Haag ge vonden en door een paar rechercheurs naar het politiebureau gebracht. Al daar beweerde zij, toen er over het verdwenen meisje gesproken werd, Naatje Krijnen te kennen en haar te hebben gezien. Natuurlijk .dat zij ook te Amsterdam door de justitie streng verboord werd. Zij vertelde toen Naat je Krijnen te hebben gekend; zij had destijds met haar op school gegaan op de Zusterschool aan Kromboomsloot en later menigmaal strijkgoed ge bracht bij de bewoners naast het huis waar Naatje diende. Later is gebleken dat Naatje Krijnen nooit op de Zus terschool van Kromboomsloot is ge weest en het meisje Naatje een paar jaar geleden niet gezien kon hebben in het huis op den Singel, waar zij voor haar verdwijnen diende, omdat zij toen nog niet bij die familie aan den Singel in dienst was. Het aangehou den meisje heeft blijkbaar maar een verhaal verzonnen, dat zij, toen ze het eenmaal in den Haag had verteld, voor de justitie alhier ging volhouden. Voorts wordt gemeld uit Den Ilaag, dat aldaar ook is gehoord een man die op den avond dat Naatje ver 1 A-e nen is iemand, in wien hij met besnst- beid Prenger herkende, heeft gezien in een koffiehuis aan den N. Z. Voor burgwal. Ook deze man is te Amstu- dam door de justitie in verhoor geno men. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Te Utrecht heeft onder voorzitter schap van den he'er Mr. Dr. H. S. Veldman een vergadering plaats ge had van het voorloopige comité, dat zich onlangs gevormd heeft om te trachten hier te lande een Verbruikers- bond op te richten. Hoewel het comité reeds van vele zijden sympathie-betui- nigengesticht leeft is onverschillig voor geld. ïk ben het niet, vacler. Geef mij genoeg voor mijn noodzakelijk ste behoeften en doe met de rest wal gij wilt. maar laat mij niet geheel onbezorgd achter. Je noodzakelijkste behoeften, herhaalde haar vader peinzend, terwijl zijn gelaat verhelderde en er een uitdrukking van diep na denken in zijn oogen kwam. Wat is jouw begrip van noodzake lijk Voor dat Claude kon antwoorden trad Tebbets binnen met een cou rant in die hand, die een oogenblik te voren met de post was geko men Die heeft Brandon gestuurd, zeide Traeey, naar het. adres zien de. en ze openvouwend voegde hij er bij't Is het avondblad zeker eenig nieuws over dat nieu we Australische plan. Kijk eens Claude en lees het mij dan eens voor. Claude gehoorzaamde en vond het gevraagde artikel. Tracey toon de veel belangstelling. Hij kreeg zijn potlood en een achterkantje van een brief waarvan er altijd. gingen had ontvangen, heeft het toch, wetende dat nog velen een afwach tende houding aannemen, gemeend de onderstaande algemeene beginselen openbaar te maxm, waai op z. i. de bond moet rustan. Het doel is 't steunen van de werkers in hun streven naar betere levens- en arbeidsomstandigheden, door een bond te vormen tussc'.L-.n de verbruiker*. Het lidmaatschap bedraagt f 1 per jaar; voor vakve-eenigingun 2.50 per 100 leden, met een minimum van f 2.50. Hdt voorloopig comité bestaat uit Méj. M. Bahlnuan, Eussum; Mej. A. M. Bienfait, Amsterdam; D. de Clercq, Laren; Mej. H. W. Grommelii. Utrecht; C. van Dorp, Rotterdam; P. Hols, Am sterdam; H. Luken Jr., Zwolle; Henri Polak, Amsterdam; Ds. A. S. Talma, Arnhem, en Mr. Dr. H. S. Veldman, Secretaris, Delft, BUITENLAND. In Engeland is de arbeidsmarkt in het eind van het vorige jaar minder gunstig geweest dan een jaar te voren. Volgens de opgaven der verschillende vereenigingen waren van hare leden 4% buiten werk tegen 2£ in 't eind van 1899. Toch is over 't geheel de toestand gunstig geweest vooral we gens een belangrijke stijging der loo- nen in de eerste helft des jaars en wel voor ruim 1 millioen werklieden met gemiddeld 2.20 per week, tegen een stijging met 6lechts 90 centen in 1899 en f 1 in 1898. De stijging was het grootst bij de steenkolenmijnen, n.1. gemiddeld f 3 per week, en verder ook bij de ijzernijverheid. Het was mede een gunstig verschijnsel dat deze loons verhoogingen voor ruim 95% zijn ver kregen zonder werkstakingen. Geen enkele groote staking is voorgekomen en het getal kleine daalde van 719 tot 613. Te Lyon is een algemeene werksta king van bakkersknechts afgekondigd. De gezellen eisehen verkorting van den werkdag tot elf uren, verhooging van het dagloon tot 5 francs, afschaffing van het inwonen hij den patroon en van het rondbrengen op Zondag. Land- en Tuinbouw. De Meloeaboom. De meloenboom, Carsia Papaya, ma- crocarpa microcarpa violacea en mus- cula wordt in de Obstgarten aange prezen als een prachtige, grootbladige decoratieplant, welke op het laatst van Mei in de open lucht kan uitgeplant worden en zich bizonder schoon ont wikkelt op een onderlaag van paar- denmest. Bij gunstig weder komen later de fraaie bloemen, een vrucht voortbren gende, welke het midden houdt tus schen meloenen en augurken. Zij wor den even als augurken onrijp inge maakt of rijp met suiker of met zout gegeten. Hoogst belangrijk is de meloenboom door de zich in alle deelen van den boom bevindende giststof, welke met pepsine van de dierlijke maag groote overeenkomst heeft. De papaïne uit het sap van de vrucht verkregen, welke 10% van het sap bedraagt, kan met vrucht worden gebruikt om gezwellen en andere ziekelijke uitwassen van het menischelijk lichaam te verwijderen; ze worden er week door en lossen zich onbegrijpelijk spoedig op. Een levende kikvoxlscli gedeeltelijk van de huid beroofd en in. een papaïne-oplossing gelegd, stierf in 24 uren tijd, na 24 uren was het dier gedeeltelijk verteerd en na 2 dagen bleef er, met uitzonde ring van het geraamte, niets over. Een stuk van een blad of een paar druppels van het vruchtsap zijn vol doende om gehakt vleesch volkomen op te lossen, en moeilijk gaar te koken peulvruchten, zonder sterke verwar ming, zacht te maken. Voor de ontwikkeling der plant is de warme kas niet volstrekt noodig; in de oranjerie en zelfs binnenshuis kan zij overwinteren. („Semperv.") Een aardige kamerplant. is „Olea fragans", de Chineesche en Japansche welriekende olijf, die met den Europeeschen olijf geen overeen komst beeft. Aan de spitse, matgroene bladeren zitten kleine, witachtig groe ne, heerlijk riekende bloemen of bloe sems, die in China gebruikt worden om de kwaliteit van de thee te verbeteren. In Petersburg is Olea fragans een zeer een massa op zijn schrijftafel lagen en maakte eenige aanteekenin- gen. Daarna dacht hij eenige oogen blikken na. terwijl Claude de cou rant verder inzag. Haar attentie werd door een artikeltje begra fenis van Lord Elmslie,: getrokken en zich den aangenamen indruk herinnerend die Brandon's vriendin bij haar had achtergelaten, las zij het stukje met aandacht. Hij moet veel ouder dan zijn vrouw geweest zijn, dacht zij. Ne gen en vijftig, wel zij is zeker nog geen dertig. Arm vrouwtje als hij goed en vriendelijk was zal zij hem erg missen en ik geloof niet dat er kinderen zijn om haar te troosten. Op dat oogenblik stoorde haar vader haar in haar gedachten- loop. Claude, schrijf even aan Hab- bon en vraag hem of hij morgen tusschen elf en een bij mij wil ko men. Schrijf nu dadelijk dan kan hij terstond op de post,. Dan zal ik een glas wijn met een beschuit ge bruiken voor dat ik naaf bed ga. Waarom zou ik mijzelf nog meer laten verzwakken Neen. waarom ook? zeide Claude vriendelijk. Als gij u goed bekende kamerplant, die ook inder daad goed tiert in de kamer. De els. De els, Alnus glutinosa, is een boom, die vooral in moerassige gronden we lig tiert. Zijn hout is niet geschikt als bouwmateriaal. Onder water wordt 't echter zoo hard als eikenhout en is dus zeer goed te gebruiken tot het leg gen van fundeeringen onder water. Als brandstof voldoet het bijzonder, omdat het helder vlamt en weinig roet vormt. Bij de bereiding van buskruit gebruikt men veelal houtskool van el zenhout. Bast, bladeren en vruchtke gels kunnen gebruikt worden als looi- jniddel. Een plant die zich tegen het vuur beschermt. Zulk een plant werd door een mede werker van de „Gardeners Chronicle" ontdekt op de Z. W. kust van Afrika, 't Is de „Hypliaene ventricosa" en het volgende wordt omtrent deze merk waardige plant medegedeeld. De zaden van de „Hyphaene ventri cosa", een palmsoort, komen steeds op, met tal (310) van scheuten die, opgroeiende, een boschje van bladeren vormen en op diei wijze den midden-; stam voor het vuur beschermen, waar mede de vlakten waar zij groeit wor den geteisterd van einde Mei tot Oc tober, November, wanneer de regen weer begint te vallen. Het is een feit. dat de uiterste dee len van de struikvormige planten van bet vuur te lijden hebben, maar zij be schermen wel degelijk den midden- stam, die niets van het vuur heeft te lijden. Heeft dan ook de hoofdstam een zekere lengte en een gladden schors gekregen, dan sterven de zij scheuten, die overbodig zijn geworden. Een enkele maal gebeux-t het, dat er twee stammen omhoog gaan en spot ten met het vuur, dat rondom hen woedt. In plaats van uitsterven, zoo-: als sommige i'eizigers hebben beweerd gelooft de schrijver het tegendeel. Doo- de exemplaren zag hij niet; de gladde maar zeer zware stammen worden niet gebi'uikt en de Boschjes-menschen ver spreiden ze op eene zeer natuurlijke wijze. Zij zoeken in de maanden Octo ber tot December de rijpe vruchten, eten de schil op, die zeer lekker moet zijn, en gooien de zaden weg, die dan juist gelegenheid hebben, dank zij het regenachtige weer, te ontkiemen. De grond, waarin deze palm groeit, is een zwarte tuingrond, waarin groo te stukken kalk voorkomen; op andere plaatsen is het rood fijn zand. Korte stelen bij waaierpalraen Niet zelden ziet men bij waaierplan- ten, dat de stelen der nieuwe bladeren blijven zitten, d. w. z. ze worden lang niet zoo groot als de andere stelen. De ooi-zaak ligt in de standplaats der planten. Is die niet warm en zonnig genoeg, dan heeft men lichtelijk last van dit ongerief, 't Is daarom noodig, vooral des winters, vor een voldoend warrne standplaats te zorgen. Om bevroren vruchten of groenten weer bruikbaar te maken, moet men ze niet terstond in een warm vertrek brengen, want dan bederven ze spoedig na het ontdooien. Zij moeten in koud water geheel ondergedompeld eix met het water in een zeer matig verwarmd vertrek gezet worden tot zij ontdooid zijn. Dan neemt men ze er uit, droogt ze af en ze zullen weder even goed zijn en blijven als vroeger. Vruchten en groenten worden in bet water van een min of meer dikke ijskorst omgeven, en moeten met rust gelaten worden, tot die ijzige omgeving verdwenen is en het water een temperatuur heeft aangenomen eenige graden boven het vriespunt. Ï.N'GESOHDEK MEB.EDEK- LÏNGEN. 30 cents per regel. Overvloedige Bewyzeu. Succes verkregen nadat alle andere middelen zijn mislukt. Als eenig werkelijk bewijs noo dig is van de doeltreffendheid van Scott's Emulsie in alle phases van vermagering, dan kunnen wij be wijzen in overvloed leveren. Wij behoeven niet tot wetenschappelij ke theorie de toevlucht te nemen, maar kunnen u verwijzen naar ge val op geval waar dit groote middel de gezondheid volkomen heeft her steld nadat alle andere middelen nutteloos waren gebleken. voed't zult gij veel spoediger op knappen en de dokter zal tevreden zijn. Gij weet hoe mijnheer Bran don hierover denkt. Nu ik toch aan het schrijven ben zal ik hem maar morgen te dineeren vragen Goed1, zeide Tracey vaag. Hij kan wel uit de stad zijn, vervolgde Claude. Hier staat juist eer stukje over de begrafenis van Lord' Elmslie en 't is best mogelijk dat hij daarbij tegenwoordig is ge weest. LordIn welke betrekking staal die man tot hem Gij herinnert u die dame nog wel die mij eens is komen bezoe ken zij heette Ehnwie. 't Is een deftige dame, die jou 't hoofd op hol bracht. Welnu schrijf je brieven maar en verzend ze meteen. E enigen lijd daarna verzocht Traoey zijn kaars (hij gaf nooit permissie na negenen gas te bran den) en terwijl hij zich verwijder de bleef hii even bij de deur staan en zeide met ongewone beleefdheid goeden nacht. Claude. Zijn dochter zag hem verbaasd na. Heb ik iets gezegd dal hem Het is onmogelijk zulk een be wijs in twijfel te trekken als in den volgenden brief is vervat Alost, België, 12 Feb. 1900. Mijneheeren Het is met een onschatbaar genot dat ik u de ge lukkige genezing kom melden mij ner vrouw, die, gedurende hare Madame TEMMERMAN zwangerschap door een hevigen en hardnekkigen hoest werd aange tast, waardoor zij voortdurend slijm ope-af en herhaaldelijk aan misse lijkheid leed. Bovendien had zij 's nachts veel last van sterk zweeten, wat haar alle slaap ontnam en de dokter was nog des te meer bezorgd over haar omdat zij hoegenaamd geen eetlust meer had. Het was op dat kritieke oogen blik dat ik van de wonderbaarlij ke resultaten hoorde met uwe Scott's Emulsie verkregen, en ik nam er onmiddellijk de proef me de. Mijne vrouw, die het zonder moeite hadi ingenomen, zette het gebruik zeer geregeld1 voort eenige weken lang en aan het einde daar van keerde hare kleur en hare krachten terug, en evenzeer de eet lust. zoodat zij thans geheel her- stele. is en ik kan oprecht zeggen dat dit aan uw kostbaar middel te danken is. Met mijn hesten dank verblijf ik, Mijneheeren, met alle achting, (Get.) Jean Temmerman, 20. Maanstraal. De genezingen, door Scott's Emul sie teweeggebracht zijn niets min der dan wonderdadig. Kinderen die aan het wegkwijnen zijn, wor den door de geneeskrachtige en voedzame eigenschappen van dit merkwaardig middel spoedig ge zond en sterk gemaakt. Scott's Emulsie verschilt van alle andere preparaten van levertraan, en is van alle bekende middelen het aan genaamst van smaak. Het bezwaart de spijsvertering niet. hetgeen be wezen wordt door die verbetering öie het in al de verteringsorganen teweegbrengt. Als men dë echte Scott's Emulsie koopt, bevattende ons handelsmerk van een man die eer visch over zijn schouder draagt, dar. zal men dezelfde voordeelen genieten die anderen dagelijks van ons middel genieten. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Heer A. van Tuyli, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Letteren en Kunst. D© feestelijke aanbiedinig van het huldeblijk aan den kunstschilder H. W. Mesdag, ter gelegenheid van zijn 70en verjaardag, zal p,laafs hebben Zaterdag 23 Februari 's morgens elf uur in het nieuwe gebouw van Pulchri Studio, aan het Lange Voorhout te 's Gravenhage, in tegenwoordigheid van de deelnemers. In den avond van; denzelfdenl dag en in hetzelfde ge-, bouw zal den jubilai'is een feestmaal worden aangeboden. N ij v e r h e i d. Kolenbeddingen. Nu in Mexico bij Chilapa onlangs een rijke kolenlaag ontdekt is en spoe dig in ontginning zal worden gebracht, mag gewezen worden op de taxaties van de kolenschatten, die onze aard bol nog in zijn schoot vei'borgen houdt eu die nog niet geëxploiteerd zijn. China zou lagen bezitten van een oppervlakte va 60.000 vierkante kilo- getroffen of zachter gestemd heeft, vroeg zij zich af, hun gesprek nog eens nagaande. „Neen, er was niets gebeurd dat haar vaders verhard gemoed vermurwd zou hebben, wal zwak was hij toch. Waarom versterkt hij zich niet. Hij was nog niet oud. nauwelijks zoo oud als de man, die een paar dagen gele den begraven was. Waarom sloot hi; zichzelf van sympathie en ge luk buiten. Waarom bezat hij diel zucht naar geld, waarom maar- waai' dienden zulke gedachten toe? Waarom is hij zichzelf en waarom ben ik, die ik ben? Claude brak deze overpeinzingen af, rakelde het vuur wat op en ging nof een uurtje lezen voordat zij zich ter ruste begaf. Door een van die zonderlinge! maar in 't minst niet ongewone toevallen die ons doen denken dat. er de een of andere onzichtbare; macht bestaat, bracht de post den! volgenden morgen een brief van; Brandon, waarin hij den heer Tra cey permissie verzocht bij hem tel komen dineeren. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2