meters. Ver. Staten 517.000, Canada 168.340, Engelsch-India 91.940, Nieuw Zuid-Wales 62.160, Europeesch Rus land 51.800, Engeland en Ierland 30.820, Spanje 14.344, Japan 12.950, Frankrijk 5836, Oostcnrijk-Hongarije 4636, Duitschland 4584 en België 1320. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek steil de redactie zieh met aansprakelijk. Van iniezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, woi'dt de kopy niet aan den inzcndw' teruggegeven. eens eerste in 18 min. 48 sec., 2. Ed- gington in 19 min. 42 sec. Al zijn deze tijden niet bijzonder mooi, het slechte ijs in aanmerking genomen, mogen zij toch zeer goed ge noemd worden en in alle geval heeft Greve zich aldaar zeer kranig gehou den door in de vijf wedstrijden waar in hij uitkwam 4 maal als eerste de eindstreep te passeeren, terwijl hij slechts in een wedstrijd op de 500 me ters door vallen niet in aanmerking kon komen. Hedenmorgen sloeg een volgeladen hooiwagen, die bij den overweg aan den Jansweg voor een ander voertuig wilde uitwijken om, met het gevolg dat al bet hooi op den grond terecht kwam. De bestuurder wist nog tijdig van den wagen te springen, en bekwam zoo doende geen letsel. Mej. A. M. Wëber, telephoniste al hier, is verplaatst naar Nieuwediep. Poppententoonstelling. „Circulaire voor poppen?! Nee geef maar weerom, 't Is verschrikkelijk zooveel and're din gen!!" Zoo d'uitroep van menige moeder de vrouw, Als de dienstmaagd haar antwoord komt vragen Voor den man, die 't biljet in de bus heeft gedaan En daar nu is voor op komen dagen. „Dat is nu al „Huldeblijk, Dakloozen Blinden, Doofstommen, Oud-strijders, ja, wat niet al meer: Nu n|og poppententoonstelling, die mankeert er nog aan. Neen daar kan 'k in 't geheel nu het nut niet in vinden, Zeg, dames en heeren, zeg gaat 't niet zoo? Zijn niet allen in dit opzicht gelijk? Ieder vindt 't wel zalig te geven Maar niet waar? al ben je ook rijk En al kan je ook nog zoo goed leven Aan alles komt eèns toch een einde!" Ja, een eind maar dat zeggen helaas ook zoo veel Die nog niet aan 't begin zijn van 't geven! En daar zit 't comité met de han den in 't haar. Hè hoe heerlijk, als men wat wou helpen! Kom Haarlemsche vrouwen en meis jes, kom geef, Als de „poppenman" bij u komt bellen. Voor een pop voelt toch ieder echt „vrouw'lij ke ziel", Want de ziel van haar jeugd was haar popje. En geen grooter verdriet, als haar he veling viel En ze brak 't edelst deel haar lief kopje. En ben je eens moeder of grootmoeder zelfs Dan leef je in de pop van je meisje weer op. Daarom heusch: neen, de pop is geen nietige zaak, Om zoo te zeggen ze verlicht onze taak Die we later als moeder vervullen. Daarom nemen we haar als middel tot 't doel. En dat doel! Toe leest onze circulaire 'k Weet zeker, ge geeft iets, 't zij geld of een pop 't Is een aardig werk, eentje te Ideeden Hebt ge daarin geen lust toe neem dan een lot!!! Circulaires zijn lastige dingen, Maar ze geven tóch ook wel eens dit groot genot, Dat g'er toe komt, om aan and'ren te geven, En dit is toch iedereen wel met mij eens: Geven kunnen is zegen van 't leven. S. K. Rechtszaken. Adv.-gen. jhr. rar, Rethaan Macaré concludeerde in de Maandag gehou den zitting van den Hoogen Raad tot verwerping van 't cassatieberoep van een melksalon- en bierhuishouder te Amsterdam tevens agent voor de gram- mophonecompany, die in zijn lokaal een voor 2 1/2 cent automatisch spe lenden grammophoon had geplaatst en deswege, als „leverende" muziek, was veroordeeld wegens het uitvoeren of doen uitvoeren van muziek zonder vergunning van B. en W. Uitspraak 4 Februari a.s. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Voor den beker v/d StratenPon thor, welks houder den titel draagt van kampioen van 't vasteland van Europa zijn tot op heden de volgende Hoiland sche vereenigingen ingeschreven R. A. P. Amsterdam, verdediger van den beker. II. V. V., den Haag, kampioen van Nederland. H. B. S., Den Haag, le klasse club. Celeritas, Rotterdam, 2e klasse club. De stand is als volgt: Westelijke afdeeling. doelpunten. Club. H. V. V., Velocitas, Ajax, H. B .S., R. A. P., Rapiditas Haarlem, Sparta, 9 - 0 P- c 0 16 39 7 0 14 21 9 2 11 21 11 2 10 18 20 4 7 11 12 —.88 6 5 15 24 .56 6 4 14 31 —.50 6 3 5 30 —.33 1.78 1.56 1.22 1.11 Hercules, Victoria, P. W., Vitesse, Go Ahead. Quick, U. D., 2 - 3 Oostelijke afdeeling. doelpunten. 8 4 4 0 12 25 10 1.50 1 12 28 12 1.50 1 10 27 15 1.25 3 10 25 16 1.25 4 6 15 29 —.75 5 4 10 26 —.50 6 2 7 29 —.25 Wielernieuws. 't Is nu beslist: de Crystal-Palace baan te Londen, waarop zooveel we reldrecords gemaakt zijn (o.a. reed Cordang er zijn prachtig 24-uursre- cord, in Sept. 1897 werd het wereld record van Iluret 909 kil. 27 m. gebracht op 991 kil. 651 m.) gaat weg. De baan is overigens in slechten toestand. Greve te Davos. De tweede dag der wedstrijden te Davos Zondag gaf weder twee over winningen aan J. C. Greve. In de 1500 meters was hij eerste in 2 min. 37 3/5 sec., 2. Edgington Oxford in 2 min. 44 3/5 sec., 3. Von Salzen in 3 min. 09 2/5 sec. Op de 10,000 meter was Greve even- Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. wenschen reeds nu hoe wel de proefneming nog niet is afge- loopen verslag te doen van hunne bevinding over den aard van het St. Elisabeth's gasthuis. Zij achten èn door het feit dat in 1858 de gemeen teraad besloot de bij het Burgerlijk Armbestuur ingeschreven zieken in het St. Elisabeth's Gasthuis te doen verplegen onder bereidverklaring om de eventueel© tekorten op de gasthuis rekening die daaruit mochten voort vloeien door eemeentesubsidie te dek ken, èn door de omstandigheid dat in 1869 door Regenten op aandrang van den Raad tegen hun zin is overgegaan tot het bouwen van een nieuw en groo ter gasthuis, tegenover dat gesticht wel zedelijk gebonden de stadspatien- ten voor zoover daar plaats is, tegen een billijke vergoeding, hetzij in den vorm van een abonnement, hetzij in den vorm van een subsidie, in het. St. Elisabeth's gasthuis te doen -verple gen. Van groot gewicht is de beoor deeling of een zieke in de termen valt, om geheel of ten deele op kosten der gemeente te worden verpleegd. Dit be hoort te geschieden door het Burger- lijk Armbestuur, liefst vóór de opna me in de ziekeninrichting. De verpleging moet zorgzaam, deug delijk en goed' zijn, maar moet aan de gemeente niet meer kosten dan noo- dig is, terwijl zij ook volkomen vrij is in de keuze van de plaats, waar de verpleging zal geschieden. De resultaten der sinds 1898 geno men proef geven reden tot tevreden heid. Geen enkele klacht over de opna me buiten het St. Elisabeth's Gasthuis is tot B. en W. gekomen. Ook finan cieel was de proef gunstig. Voor '1901 vroegen Regenten van het St. Elisabeth's Gasthuis een subsidie van f 50.000. In 1898 werd betaald f 47.014. Na de tmtworpen uitbreiding zou de gemeente moeten betalen f 60.152, bij verpleging in particuliere gestichten f 19.000 in plaats van /50.000. Dus is het laatste voordeeliger, ten minste als op de verpleegkosten in het gasthuis niet belangrijk kan worden bezuinigd. B. en W. achten het daarom aanbe velenswaardig contracten af te sluiten met de drie particuliere gestichten, en aan zieken, die geen plaats in het St. Elisabeth's gasthuis kunnen vinden, de keuze te laten tusschen de Maria- stichting, het gesticht St. Joannes de Deo en het Diaconessenhuis. Voorts zou geen patient mogen worden opge nomen, dan voorzien van een bewijs, afgegeven door een gedelegeerd lid van het Burgerlijk Armbestuur, tenzij d' Commissaris van politie of de behan delende geneesheer onmiddellijke op neming dringend noodzakelijk acht. Heeft het Burgerlijk Armbestuur voor die spoedeischende navorschingen een tweeden annen-opzichter noodig, dan zullen de noodige middelen verstrek moeten worden. Al meenen B. en W. dus de gevraagde uitbreiding te moe ten ontraden, toch wenschen zij tot. verbetering mee te werken, nl. door het aantal Regenten van het St. Eli sabeth's gasthuis met 2 te vermeerde ren. Door het aldus versterkt college zou de dan kunnen worden onderzocht, welke verbouwingen en veranderingen noodzakelijk zijn om de inrichting te doen beantwoorden aan de eisclien, die men tegenwoordig aan een goed Gasthuis stellen moet. Ook over de vraag of het niet wen- schelijk is het tarief te herzien, de polikliniek in te krimpen, de dienst boden-abonnementen op te heffen, en geen patiënten uit buitengemeenten meer te verplegen, zoude dan het oor deel van dat college kunnen worden ingewonnen. B. en W. doen nu een voorstel als boven is aangegeven. B. en W. stellen voor de na te noemen perceelen ongeschikt tot be woning te verklaren: a. Korte Poellaan no. 9, eig. P. van der Stadt; b. Korte Lakenstraat nos. 22, 24, 26, 28a en 28b, n Nieuwe Raamstraat nos. 1, 3, 5, 7 en 9, eig. mej. de wed. J. H. Möller. C. P. Hoogeveen, Breestraat, no. 20. Weten en Werken. Daar de heer W. F. Andriessen. wegens familieomstandigheden ver hinderd was, werd Maandagavond de spreekbeurt vervuld door den heer Carré, medewerker aan de Te- Ie,graaf te Amsterdam. Tot onder werp van zijn rede had spr. geko zen „President Steijn." Spr. her- mierde er aan hoe 4 jaar geleden de heer Andriessen een schets had gegeven van Land en Volk, toen 't vooruitzicht voor dei beide Repu blieken nog zeer schoon was. Wel had de heer A. toen gewezen op het voortdurend dreigend gevaar en was hij steeds bevreesd dat Enge land éénmal als een roofdier de Republieken zou bespringen. En helaas, zoover is het gekomen. Chamberlain, de schroeven-fabri- kanit, heeft het volk meegesleurd in de misdaad, die de grootste dei- vorige eeuw was. Het is niet meer het Albion van voorheen; het is thans vervloekt door millioenen personen, die waarheid en recht vaardigheid erkennen. Spr. hoop te vurig d'at eenmaal moge klinken Terug verwaten Brit, wij blijven een fier en vrij Transvaal". Vervol gens gaf spr. een schets van Land en Volk van den Oranje-Vrijstaat, en deed zijn auditorium een blik slaan in de geschiedenis van dit land. Ond'er het presidentschap van W. F. Rei.tz en Paul Kruger werd een traotaat samengesteld, waarbij bepaald werd, dat beide Republie ken elkander zullen ondersteunen, wanneer de onafhankelijkheid van één van beide werd' aangerand. Nauwer werd. de band toen Mar- tinus. Teunis Steijn, tot president gekozen werd'. Hij is een man met een edel karakter, die steeds voor de belangen van, zijn burgers in de bres is gesprongen, wiens doel het was zijn volk tot geluk te brengen In één woord, hij heeft gewerkt als een vader des Vaderlands. In 1897 werd een verbond gesloten tusschen Transvaal en Oranje-Vrij staat, waardoor het ideaal van een vereenigd Zuid-Afrika was tot stand gekomen. Toen de oorlog on vermijdelijk was de daarvoor gezochte aanleiding (stemrecht voor Uitlanders) weet men heeft nie mand ooit mannelijker en krachti ger woorden gesproken dan Steijn in den Volksraad. Hij liet de ver tegenwoordigers van het Volk ge heel vrij niet de minste' pressie wilde hij in die hachelijke tijden op hen uitoefenen doch voor zich zelf voelde hij zich verplicht de broeders aan gene zijde van de Vaal te helpen, trouw aan hetgeen in het tractaat besloten was. En met algemeene stemmen besloot de Volksraad daartoe. Steijn's gewe ten is nooit met eene onedele daad besmet en toen de oorlog uitbrak, heeft hij zelf het zwaard aangegord en is nu zijn naam aan zegenrijke overwinningen verbonden .Wat ont beringen heeft Steijn reeds onder vonden. Zijn hoofdstad heeft hij moeten afstaan; zijn burgers zien sneuvelen of krijgsgevangen ge maakt, zijn land is verwoest, de hoeven verbrand en geplunderd, de voortbrengselen van jaren lan ge noeste vlijt, alles is weg. En nog strijdt hij met de Wet voor de eer lijke, rechtvaardige zaak. De laat ste berichten' van hem. waren dat hii een paar nieuwe schoenen noo dig had. omdat door het vele mar- cheeren de vorige totaal waren ver sleten. Met den wensch uit te spreken dat de oorlog moge eindigen in 't voordeel van de Boeren, dat de vlag gen der Republieken weldra weder vrij mogen wapperen, eindigde spr. zijn met applaus begroete rede. Ten slotte gaf hij nog een Afri- kaansche schets ten beste, getiteld „Hoe ik een dief vond." volgende week een nieuwe keurig aangelegde kegelbaan voor de Haarlemsche kegel aars worden ge opend. Naar alle waarschijnlijkheid zai deze opening eenigszins fees telijk geschieden. Nadere bijzonder heden deelen wij later mede. Francliemont do Marskramer. Welk een goede roep er in de stad geweest is over de eerste opvoering van Schuil's operette Franchemont de Marskramer, blijkt wel uit het feit, dat bij de tweede voorstelling Maandag avond alle rangen volkomen bezet wa ren. Het is onnoodig van de uitvoering weder een volledig relaas te geven, daar de bezetting geheel dezelfde was als bij den eersten keer. De solisten ver vulden hunne partij met talent en suc ces, het koor bewoog zich vrijer nog dan bij de eerste opvoering, wat aan de losheid der vertooning ten goede kwam en de directeur, de heer J. de Nobel, leidde het geheel met zekere hand. Het fragment uit Carmen, dat bij de eerste opvoering in de eerste acte was ingelascht, werd thans door den tenor weggelaten. In de tweede acte werd aan den heer Van Brummelen, die de titelrol ver vult, een krans aangeboden, tot groote satisfactie van toehoorders en mede spelenden. Na de uitvoering bleven solisten en koor met den directeur en de commis sie van bijstand nog eenigen tijd ge noeglijk bijeen in den foyer, waar me nig hartelijk woord werd gesproken en het plan geopperd voor een derde uit voering, waarschijnlijk in de concert zaal der Sociëteit Vereeniging. „Nut." In de groote zaal van 't Brongebouw had het wel wat voller kunnen zijn bij de buitengewone vergadering van het departement Haarlem der Maat schappij Tot Nut van 't Algemeen. Jammer dat niet. meerderen van de ge legenheid hadden gebruik gemaakt, om den bekenden spreker, den heer H. T. Chappuis nog eens te hooren. Waar lijk wat wij te genieten kregen, heeft onze verwachtingen niet teleurgesteld, doch veeleer overtroffen. In het eerste deel van den avond droeg de heer Chappuis eene tragische scène voor uit het militaire leven, de eenvoudige, doch dieproerende geschie denis van een korporaal, die, in hech tenis genomen, omdat hij een meerdere, die zijn meisje beleedigde, een slag in het gezicht had gegeven, door de hulp van datzelfde meisje weet te ontko men tot over de grens, bij welke vlucht evenwel zijne geliefde door een kogel het leven moet laten. De hierdoor tot wanhoop gebrachte man neemt dienst in het Fransche leger en vindt op het slagveld van Mars-la-Tour den dood in den strijd tegen zijn ouden tegen stander, die eveneens sneuvelt. De aangrijpende wijze, waarop dit korte verhaal werd voorgedragen, was wel geschikt om de toehoorders tot in de ziel te treffen. Na de pauze kwam de luim aan 't woord en deed spreker ons met zijne voordracht „Een oude Vos", de komi sche historie van een deftig professor die later blijkt niet zoo erg deftig te zijn, hartelijk lachen. Kortom het was een aardige avond. Bij vonnis van de arr. Rechtbank al hier van den 22en Januari 1901 staat van faillissement verklaard: Ar- noldus Forrer, bierbottelaar te Haar lem (Anthoniestraat). Rechter-Comm. Mr. C. G. von Reeken. Ten Raadhuize der gemeente is het afgeloopen jaar in de bruidenbus gestort een bedrag van f 581.45, be stemd voor de algemeene armen. Brood en Koffie. Maandag werd aan 799 kinderen en 268 volwassenen, vandaag aan 825 kin deren en 278 volwassenen brood en koffie uitgereikt. K. K. Volksbond. Maandag vergaderde de afd. Haar lem van den Ned. R. K. Volksbond in het gebouw van den Katholieken Kring „St. Bavo" Daar wij van het Bestuur de mededeeling hadden ontvangen, dat deze vergadering voor de Pers niet toegankelijk was, volstaan wij met de mededeeling, dat de heer van de Kamp zijne houding in den Volksbond con tra zijn functiën in andere vereenigin gen, als President der Neutrale Kies- vereeniging en als lid van den Bond voor Staitspensionneering verdedigde. De heer van Dam had in eene Zondag middag gehouden vergadering zijne zaak contra den heer v. d. Kamp be sproken. Gemengd Nieuws. De Tarpejischs Rots. Aan een brief van een vreemdeling, die met de Boeren gestreden heeft en thans op St. Helena gevangen zit, is het volgende ontleend: Soms komen generaal Cronjé en zijn vrouAv in het kamp, om de Boeren te bezoeken maar dezen vermijden hen, want allen hebben het land aan den generaal, omdat hij zich heeft laten gevangen nemen, terwijl hij had kun nen ontkomen, naar men zegt. Cronjé woont met zijn vrouw aan het andere eind van het eiland bij het huis van den gouverneur. En verder wordt het volgend drama verteld: Wij zijn met ons tweeduizenden opgesloten in het kamp, dat 300 meter lang en 200 meters breed is en omge ven door een dubbele haag van ijzer- draad. De tweede haag is gezet na een moord, die hier gepleegd is. Een jonge Boer van ongeveer 20 jaar, stond op een morgen vroeg op, om zijn koffie te zetten. Het was ongeveer 5 uur, en, daar men zeer weinig hout geeft, om te koken, neemt men alles, wat brandbaar is, om het voedsel warm te maken. Daar hij een been zag liggen, dat bij de haag lag, ging hij dien kant uit, om het op te rapen. Hij was niet meer dan twee passen van het been verwijderd, toen hij zich hoorde aanroepen door den schild wacht, maar daar hij geen Engelsch verstond, liep hij voort en raapte het been op. Op hetzelfde oogenblik legde de schildwacht aan, trok af en doodde hem op de plaata De zaak ging in den doofpot en men zond den schuldigen soldaat naar Kaapstad. Hij moet nu korporaal of sergeant zijn. Daarom hebben de Engelschen een dubbele haag geplaatst. Afschuwelijke moord. Een gevangene, die te Semlin in voorloopig arrest gesteld was, Ma- rils sreheeten, drong in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tijdens de afwezigheid van den cipier diens woning binnen en vermoordde de vrouw, de kinderen en een meisje, dat bij de cipiersvrouw op bezoek was. Vervolgens maakte hii zich van de sleutels meester en ont vlood, waarheen weet niemand. Tot heden is nog geen spoor van hem ontdekt. Iets voor den vrede. Uit Stockholm wordt gemeld, dat in het artilleriewezen weder eene nieuwe uitvinding is gedaan die evenals de Amenkaansche lucht- torpedo, groote massa s springstof op groote afstanden door de lucht voeren en op het doel groote ver woestingen aanrichten moet. Maar terwijl de Amenkaansche lucht- torpedo door middel van een even gecompliceerde als kostbare machi nerie uit den kanonloop geslingerd wordt, beweegt het nieuwe projec tiel zich door eigen kracht, die na het ontbranden van een langzaam verbrandende, gas ontwikkelende stof ontstaat. Eij 't afvuren ontstaat geen schok, en cle aanvangssnel- heid is niet groot; als lading kan daarom een springstof gebruikt worden, die anders geen schokken verdraagt. Het afvuren geschiedt, om aan het projectiel de gewensch- te richting te kunnen geven, door middel van een bijzonder gecon strueerde geschutbuis, welke laat ste echter zelfs bij groot kaliber be trekkelijk gemakkelijk gemaakt kan worden, omdat een kniitlading voor dc afvuring niet noodig is. Zulk eer buis kan dus ook op moeilijk terrein met succes gehanteerd wor den. Men berekent dat een vlie gende torpedo met een springla ding van 150 a 200 KG., ongeveer 8000 Meter ver schiet. Telegrammen. LONDEN, 22 Jan. (R. O.) Het heden morgen om 8 uur uitgegeven bulletin meldt, dal de krachten der Koningin verminderen en dat haar toestand een ernstiger karakter aanneemt. De verdachte van den diefstal van schaatsen bij den heer Heenk in de Damstraat, zekere H. Blom, een recidivist, die in Juli 11. uit de ge vangenis werd ontslagen, en daarna bij verschillende- patroons, laatste lijk bij den heer van Riemsdijk werkzaam was. is aangehouden en naar dc strafgevangenis overge bracht. Hii heeft, eene volledige be kentenis afgelegd. De schaatsen zijn te Amsterdam in beslag genomen. Gevonden Voorwerpen 25 enveloppen en 12 opschrijf boekjes een rozenkrans, een bon ten muts. een zak met vuil wasch- goed, een zwarte1 jas. Naar wij vernemen zal ter gele genheid van het huwelijk van H. M. de Koningin door de Vereeni ging „het Noorderkwartier" in de tweede helft der maand Februari een feestavond worden georgani seerd voor volwassenen in de groo ts zaal der Sociëteit ,,De Kroon". Bereids hebben verschillende mu ziek- zang- en andere vereenigin gen hunne medewerking toege zegd. Kegelen. Naar wij van wel ingelichte zij de vernemen zal hier ter stede de Bloemendaal. Tot nachtwaker in den Aerdenhout is benoemd A. M. Smits van Haarlem. Velsan. De collecte vooi- het huldeblijk aan H. M. de Koningin heeft opgebracht f 460. IJmniden. Alhier is heden binnengekomen een Engelsche vrachtboot met drie lijken aan boord. Door den lievigen wind zijn op zee drie menschen van de be manning dood geslagen. Heemstede. Maandagavond werd alhier in Café Landzicht door de R. K. Kiesvereeni- ging „Door Vriendschap Bloeiende"' eene vergadering gehouden. Zoowel leden met hunne dames als geïntrodu- ceerden woonden deze bijeenkomst bij. Als spreker trad hierbij op de heer Otte uit Amsterdam. Verschillende aardige stukken werden ten gehoore gebracht, waarmede het publiek zich bijzonder amuseerdehet gelach en handgeklap was dikwerf oorverdoo- vend. Haarlemmermeer. De heer II. A. G. Schippers, klerk der pasterijen en telegraph ie 2e kl. al hier is naar Franeker verplaatst. Een schoolscbrift als; aanwij zing. In Oostenrijk werd onlangs de moor denaar van. -een boschwacbter door een zeldzame aanwijzing ontdekt. Men vond bij het lijk een prop papier, die uit het geweer van den dader afkom stig was. Dat papier bleek uit een schoolschrift te zijn gescheurd en bevatte een aan tal spreuken. Het werd aan een aantal onderwijzers voorgelegd en een hunner herkende de hand van een zijner leer lingen. De vader van dien jongen werd gevangen genomen en bleek inderdaad de moordenaar te zijn. Voor eenkuair. de ge vanger, is In St. Petersburg zijn dezer dagen twee jongelieden en twee meisjes i de gevangenis geworpen, wijl zij aan hunne liefde in het openbaar uiting hadden gegeven. Aan de table d'höte in een restaurant hadden zij elkaar gekust en dit feit achtte men zóó ver schrikkelijk, dat elk vijftien dagen lang moest brommen. Daar zij tegen hun vonnis appèl had den aangeteekend, kwam de zaak in behandeling bij het Hooggerechtshof, welk lichaam het vonnis bekrachtig de. hebbende de beklaagden zich schul dig gemaakt aan onbetamelijk gedrag Burgerlijke Stand. Bevallen: 22 Jan. M. Scharwachter- v. d. Meer, d. 20 Ja.n. M. E. Lohmann- Ivorner, d. 21. J. ReindersVisser z. E. M. VallenduukWillemse z. 19. F. v. WortBoerendans d. 22. 1-1. C. E, LangeveldDeen, d. 20. G. Breevoord- Stegentan d. Overleden: 21 Jan. M. Sprengers j„ I-Iagestraat 22. B. Kampkens, 2 j Gasthuisvest, 21. II. Godefroij, 2 j., z. Koralensteeg. C. Blokker 18 rn. d. Oranjestraat. 365e Staatsloterij. Dinsdag 22 Januari 1901. 5e klasse 5e lijst, No. 5692 f 1000. No. 9332, 9413, 15771, 16278, 17346, 20218 f 400. No. 11890. 14705, 16088 f 200. No. 244. 2784, 6132, G1CS, 7184, 8519, 8108, 8976, 12313, 13283, 14514, 14806, 15312, 17324, 18379 f 100. PRIJZEN 0. 51 3256 6140 9810126911583018762 63 3357 6261 9834 1274210174 18766 211 3642 6274 9925 1287416181 18870 251 3728 6389 100401307616279 18941 366 3762 6458 10054130S81632818948 398 3877 6487 1018113255 16-46618974 476 3878 6574 102331326116661 19011 5264047 6725 102411345916716 19062 925 4211 6889 10299 13-4981675219114 1099 4250 700410448137081680719173 1222 4282 708310473 137401683119175 1255 4331 7101 1068213858 1698319255 1382 4384 7316 10863 139351724619306 1495 4463 7488 108861393717259 19387 1521 4537 7501 1108414166 17438 19517 1695 4695 7523 11166142741745519549 1703 4734 784-41124614331 17603 19567 1729 4808 805311307143461761219780 1790 4884 8185 1130814354 17613 19906 1802 4994 8233113721439017707 19942 1863 5111 8243 11503144921772819982 1942 5134 85601155014525 17774 20019 2031 5138 8711 11563 1472117804 20137 2087 5245 8981 11696 14821 1781520317 2155 5275 8987 11711 1482917849 2U400 2284 5338 89921173014840 17864 20431 2515 5396 914211884 1 4872 17873 20551 2561 5400 921811961149091810620554 261354559251 1197-4150971828220637 2700 5614 9363 1200315395 18355 20693 2716 5617 94451230815453 18391 20713 2761 5629 9474 12414 15498184-48 20866 2770 5781 951512426 1570418452 20963 2880 5791 960312566 15746 18530 2958 5891 98061258015804 18722 Op onderstaaude nummers zijn geen prijzen gevallen. 26 2905 6260 9694 i 22781560218397 50 2913 6270 9714123461560418446 55 2933 6298 97 3412354 1564 218454 712940 6299 9739 123-01566718462 109 2990 6372 9743 124571574018471 121 30S8 640S 9744124751579518473 128 31016424 9748124811581118496 166 3177 6429 9798125131584118521 19131906433 981212588 1586318540 209 3300 6440 986412633 1536618587 261 3333 6475 9870126741589218656 263 3425 6488 9877 126781589418667 284 8497 6544 994412681 15908187UÖ 292 3553 6560 9950126831591518712 305 3565 662910007 12699 160 1 18771 327 3598 6643 10o221276416014 18307 420 3606 6731 10037 1279116' >69 18812 428 3635 674610 >6312819 1607818819 4?:0 3733 676510148 12877.16182 18828 495 3849 67851016912911 1623S18884 518 3852 6821 10193130241629218909 519 3860 692810206 13046 1636619068 579 3919 69321( >23413077 1638819073 530 3960 6972 10259130921641919081 591 3964 697510284131741643019097 6G339686977 1030113199 1643619109 633 3978 701410368132161647519129 714 3999 70211< -385 132421650019177 763 4C49 7052 103^8132761650119229 787 4124 70951040213280 16516 19272 S48 4223 710 410409 133161654819312 885 4294 7142 104351340216551 19395 953 4296 7235104ó6 13417 1655319-126 99048237271 1052713455 1660119491 1074 4328 72971054213461 16647 19498 1114 4334730610557 1357016693 19502 1123 4355 7314 10614135811674519544 1125 4369 737010625 13715 16747 19579 1175 44007451 1065113721 1686319629 1179 4455 746310652137751688519631 1239 4469 7484 10683 13796 16898 19635 1276 4475 7498 10715188321691219654 1336 4538 7507 1072213901 1694319799 1343 4587 750910748139261694819805 1347 4652 7551 1076414016 1696319S17 1360 46637640 10771 14060 169S9 9838 1363 4736 76801081614072 1704019843 1367 4744 770510817 14073 1708419873 1409 47467709108191407917101 19875 414 4764780810828 14096 17192 198S6 1440 483578701033114107 17 00 19889 15144887 7881 10836 141201720219892 1568 4857 7905108571417717226 19918 1605 4996 8009 109321419317300 19934 1614 5020 8025 1093314208 1733019985 1730 5024 8'>58109411421817341 20003 1776 5088 806210963 14231 17374 20>>l3 1791 5150 8122 10964 14246 17425 20014 1799 51538144 R.98014250 17431 20055 1806 51698145110O1 14344 J74F.2 20069 1825 5171 8198 lp >2314357 174S4 20075 18295196 S217 1101914363 1749820150 184652068219 11115 1440817548 20151 18555212 8260 1115114585 1755820166 1872 5227 8291 1122514619 17584 20180 1911 5325 8299 12551462817592 20184 2006 5339 8319112601463117595 20193 2024 5392 8363 113321469217623 20204 2029 54508413 1 373 1469317625 20231 208454968534 U3sl 1477617628 20323 2117 556 8588115331478017654 20368 21215525 8640 115561478117666 rt)390 219055548693 11566 1484617701 20343 2196 5555 S7541158614847 17788 20158 2231562088631159214878178l0 z0"-9l 2238 5624 890011599 14938 17845 20611 2241 5642 801L 1 i 5911497117869 20669 2339 5708892011676 1499917903 20672 2350 5710 89541175915018 17907 20677 23885747896311Ttri 150351793120719 24025753896911815 15042 17H70 20722 2480 67 57 897811821 15119 18019 20727 2499 5769 902811823 15120 18 30 20775 2506 5815 9032 118361513018036 20813 2516 59019073118481517918062 20845 2566 5909 9082 U853 1522218088 20849 2574 5915 9092 11854 15248 18114 20908 2634 5928 9097 118581530418159 20958 2636 5989 92011190215331 18165 20988 2649 6008 92931195615388 18175 2672 605193261201215426 18177 282960759364 12019154381S195 2832 60869527 1207715467 18258 2835 6088 953312146 1546918260 2859 6147 9546 121901553118293 2862 61969554 12 17 15 3818320 2897 6210 9559122211553918325 2903 6241 96811225015541 18320

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3