geopereerd aan het linkeroog dooi de professoren H. Snellen Sr. en H. Snellen .Jr. en dr. A. Heymans, Kruger's lijfarts. De operatie slaag de uitstekend. Het rechteroog van den president zal de volgende week geopereerd Worden. Hoewel de Gouwzee, en ook, zoover men zien kan, de zee vrij van ijs is. geschiedt het verkeer met het eiland Marken nog steeds ge deeltelijk te water en over land. Hel Monnikendammergat en de Ha ven zit nog dicht, waardoor de bot ters van Marken de reis naar Mon nikendam niet in zijn geheel kun nen volbrengen. Leerplicht. Aan het departement van bin- nenlandsche zaken wordt over het jaar 1900 (tengevolge van het in werkingtreden der leerplichtwet voor het laatst), een statistiek be werkt van het aantal kinderen die de lagere school voor goed hebben verlaten, vóórdat zi.i kunnen geacht worden het gewoon lager onderwijs volledig te hebben genoten, in ver band met de gemiddelde bevolking der scholen en met het aantal kin deren, die het gewoon lager onder wijs wel ten einde volgen, en tevens de redenen vermeldende, die het te vroeg verlaten van de school ver- oorzakten. Dc voor die statistiek benoodiv- de tabellen zullen weldra door tus- schenkomst van de gemeentebestu ren aan de hoofden der scholen voor lager onderwijs ter invulling toegezonden worden. Sport en Wedstrijden. Het Bonds-Polokampioen- schap 1901. Wanneer op flinke deelneming kan worden gerekend, zal het Polokampi oenschap van den A. N. W. B. worden gehouden te Arnhem, op Zaterdag 16 Maart e. k. De regeling is in handen van den heerD. Fockema, Villa „Rosa' Amsterdamsche weg, aldaar. Een neger-wielerclub. Te New-York bestaat een wielrijders- vereeniging, de „Coloured Wheelmen- Club", waarvan uitsluitend negers lid kunnen worden. De clubtochten van deze zwarte peddelaars trekken altijd zeer de aandacht, omdat de deelne mers, die een opvallend wit kostuum dragen en wit geëmailleerde machines berijden, steeds met muziek Uitrukken. De club beschikt namelijk over een fanfarecorps, dat zelfs te midden van de grootste verkeersdrukte zijn vroo- lijke wijsjes, als „Hot time in the old town", of „She is a high born lady", doet hooren. (De Kampioen). Automobielen. Door het Belgische ministerie van oorlog zijn een aantal automobielen ten dienste van hel leger aange schaft. waarvan de snelheid 75 ki lometer per uur bedraagt. Voetbal. Behalve de reeds door ons vermelde clubs zal ook D. F. C. van Dordrecht (2e klasse N. V. B.) te Brussel uitko men in het kampioenschap van 't Vas teland. Wetenschap. Koffie en slaap. - Personen, die 's avonds geen kof fie durven drinken uit vrees van niet te kunnen slapen, zullen zich dat genot zonder angst kunnen ver oorloven. door een koffiesoort te gebruiken, welke groeit op het greote Komore-n-eiland. gelegen tus- schen het noorden van Madagas kar en de Oostkust van Afrika. Deze koffie, door Humblot daar ontdekt, is in het Institute Pasteur te Parijs door Dr. Berlrand schei kundig onderzocht en gebleken geen spoor te bevatten van caffeine, de stof die aan gewone koffie de opwekkende eigenschap geeft. Prof. Baillon te Parijs beweert dat het geen ware „koffie" is, maar zijn collega Fröhner te Berlijn zegt hei tegendeel en stelt haar, wat het botanisch karakter betreft, gelijk met Arabische koffie. Merkwaar dig is. dat. ou de Komoren ook de laatstgenoemde koffie groeit, waar in dr. Bertrand 13 gram caffeine per kilo heeft gevonden. De varië teit wordt dus niet door het kli maat veroorzaakt. Deze mededee- lingen zijn deze week gedaan in de Academie van Wetenschappen te Parijs, met de opmerking er bij. dal het scheikundig onderzoek bij de plantenleer blijkbaar niet over bodig is. Onze zangvogels. Darwin heeft gezegd, dat van 20 vogels, die geboren worden, 17 reeds in hun eerste levensjaar op de eene of andere wijze om het leven komen, terwijl er niet meer dan twee of drie ver genoeg in het tweede jaar komen om zich te kunnen voortplanten. Hij had hierbij vooral de kleine zangvo gels op het oog. Uit waarnemingen, gedureride ge- ruimen tijd verricht door twee zoölo gen, Xavier Raspail en René Martin, zou volgen, dat op honderd nesten van zangvogels, zooals merels, schildvon ken, goudvinken, vlasvinken, nachte galen en andere, vijf-en-zestig a zeven tig worden vernield, en wel in de volgende verhoudingen: door katten 15 stuks, eksters en meerkollen 15 eekhorens 10 bergkatten en gewone ratten 8 slangen 8 wezels 6 roofvogels 3 egels, dassen of andere dieren 1 Het spreekt van zelf, dat bij nesten, die op hooge boomen zijn gebouwd, het grootste deel van dit vemielwerk op rekening van roofvogels wordt ge steld, terwijl, wanneer het nesten op den grond betreft, meestal slangen en wezels voor de roovers en moordenaars kunnen worden gehouden. Ook moet men hierbij de kinderen niet uit bet oog verliezen, die geduchte vernielers van vogels! Evenwel zijn in dit opzicht de eksters en meerkollen veel geduchter, en daar deze vogels in de huishouding der natuur van gering nut zijn, zoude het raadzaam zijn, ben zoo niet uit te roeien, dan toch steeds te vervolgen. Pooltochten. Nordenskjöld heeft een regeerings- subsidie van 35.000 kronen voor zijn Zuidpoolexpeditie gevraagd. Wanneer het subsidie mocht worden geweigerd, dan zal de expeditie toch doorg.van. maar dan op minder uitgebreide schaal.- Zij zou dan nl. slechts een zomer in de antarctische streken blijven, en an ders overwinteren, waarbij een deel van de expeditie in een station op de- grens van de antarctische streek zou achterblijven. De expeditie vertrekt nog in dit jaar of uiterlijk in het begin van 1902, aan boord van de „Antarctic." De kosten worden geraamd op 115,000 kronen. Een jong geleerde in Oostenrijk, Anschütz Kampfe, heeft zijn voornemen te kennen gegeven, met den steun van bet Geographisch Genootschap te Wee- nen een expeditie naar de Noordpool te ondernemen, ditmaal in een.... on- derzeesche boot. De geleerde ms/aMe reeds vroeger reizen in de noordelijke streken en be zocht o.a. Franz Jozef land en de oost kust van Spitsbergen; op grond van zijn onderzoekingen meent bij, dat het tot de onmogelijkheden behoort, betzij door bet ijs, hetzij per ballon de pool te bereiken. Doch hij is stellig en zeker overtuigd, dat bet hem zal gelukken een tocht onder ijs te vol brengen De groote Vuurbol. De heer Nell, redacteur van het Ne- derlandsch Tijdschrift voor Meteoro logie, bespreekt de in Nederland geda ne waarnemingen van den grooten vuurbol van 16 December 1900. Het is gebleken dat 't een kosmische vuurbol was, en de heer Nel is geneigd, verband te zoeken tusschen den vuurbol en de ongewoon langdurigeavondscliëme- ring van dien dag en de vuurroode cir- 1 ruswolken die toen waargenomen zijn. ke Gasten en militaire deputatiën. 12 uur 30. Déjeuner voor de Hooge Vorstelijke Gasten in de Kleine Eet zaal. 1 uur 30. Aubade van de Zangvcr- ecnigingen: Koninklijke Nationale Zangschool, Christelijke Zangvereeni- ging Oefening en Stichting, Zangver- eeniging Hosanna. Zangvereeniging Uw Koninklijk Kome, Dames Zangver eeniging Cecilia, Mannen Zangvereeni ging St. Cecilia, onderafdeeling van den R. K. Volksbond, Scheveningsch Mannenkoor op het achterplein van het- Paleis. G uur 30. Gala-diner. 9 uur. Concert in den Koninklijken schouwburg, aangeboden aan het. Hoo ge Bruidspaar door de feestcommissie. Woensdag 6 Februari. 12 uur 30. Déjeuner voor de Hooge Vorstelijke Gasten in de Kleine Eetzaal. 1 uur 30. Huldebetooging van de Ver- eenigingen met hunne banieren, het Hooge Bruidspaar aangeboden (Voor zijde van het Paleis). Het défilé zal door het Hooge Bruidspaar en de Hoo ge Vorstelijke Gasten aanschouwd wor den van uit de Witte Zaal. 6 uur. Diner voor de Ilooge Vorstelij ke Gasten in de Kleine Eetzaal. 9 uur. Soirée ten Paleize. Donderdag 7 Februari. A. Op Donderdag 7 Februari 1901 zullen zich ten 11 uur 15 des voormid dags in de Witte Zaal van het Konink lijk Paleis te 's-Gravenhage vereeni gen a. De minister van justitie, fungee- rende als ambtenaar van den burger lijken stand, bijgestaan door den ge- ïneente-secreteris ven 's-Gravenhage; b. De zes heeren, die de eer zullen hebben als getuigen bij het opmaken der akte te fungeeren, zijnde: lo. Mr. A. van Naamen van Eemnes, voorzitter van de 1ste Kamer der Sta- ten-Generaal. 2o. Mr. J. G. Gleichman, voorzitter van de 2de Kamer der Staten-Gene- raal. 3o. Luitenant-Generaal jhr. G. M. Verspijck, adjudant-generaal van II. M. de Koningin. 4o. K. J. G. baron van Hardenbroek van 's-Heeraartsberg en Bergambacht, opperkamerheer van H. M. de Ko ningin. 5o. Luitenant-Generaal graaf C. II. F. Du Monceau, adjudant-generaal, chef van het Militaire Huis van II. M. de Koningin. 6o. Jhr. mr. J. W. M. Schorer, vice- president van den Raad van State. c. De heer dr. Langfeld, Landes- Gerichtsprasident. In de Balkonkamer zullen zich te- zelf der ure vereenigen: a. De dien dag van dienst zijnde Hofdames van Hare Majesteiten; b. De Opper-Ceremonïemeester; c. De Kamerheeren van dienst van Ilare Majesteiten: d. De Adjudant en de Ordonnance- Officier van dienst van Hare Majesteit de Koningin; e. De Dame du Palais en de Kamer heer van Hare Koninklijke Hoogheid Mevrouw de Groot-Hertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin Adjudant van Zijne Hoogheid Hertog Hendrik en van Zijne Hoog heid Hertog Adolf Friedrich van Meck lenburg, en die van Zijne Doorluchtige Hoogheid en Vorst van Waldeck en Pyrrnont. In de Groote Roode Antichambre vereenigen zich kort vóór 11 uur 30 de Hooge Bruidegom, H. K. H. Me vrouw de Groot-Hertogin Marie van Mecklenburg-Schwerin, Zijne Hoog heid de Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg en Zijne Doorluchtige Hoogheid de Vorst van Waldeck en Pyrrnont. Te 11 uur 30 zal de Hooge Bruid ver gezeld van Iloogstderzelver Moeder Hare vertrekken verlaten en zich be geven naar de Groote Roode Anticham bre en met de aldaar aanwezige Hoo ge Familieleden en later gevolgd door de sub lit. e. en f. gemelde personen zich begeven naar de Witte Zaal, al waar terstond tot de voltrekking van het Burgerlijk Huwelijk zal worden overgegaan. Uittreksel van de deswege op te ma ken akte zal onmiddellijk door den Mi nister van Justitie in handen worden gesteld van den Opper-Ceremoniemees- ter, welke zal zorgen dat dit stuk tij dig worde gesteld in handen van den Predikant, die het huwelijk zal inze genen. B. I. De Hooge Vorstelijke Gasten zul len ten 11 uur 15 van Hunnen wonin gen afgehaald worden en zich ten 11 uur 30 vereenigen in het benedensalon half uur niet op mijn hoede ben geweest gedurende deze tien lange jaren. Elmslie was een type van een joviaal landedelman, die niets deed, dan aan wedrennen meedoen en geld verteren inderdaad was hij tevens vol van jaloezie en kwade vermoedens. Hij was verliefd op mij en de gedachte dat ik hem niet lief had om der wille van een an der verliet hem nooit. Hem liefko zen kon ik niet. 't zou te vernede rend voor mij zijn geweest, en dus moest mijn rol wel moeilijk wor den, om hem te doen begrijpen dat ik oprecht van hem hield en omdat hij er op gesteld was, dat ik vele gasten in zijn huis zou noodigen om zijn naam op te houden en hij niettemin razend werd door de kleinste attenties, mij bewezen door iemand anders, door een anderen man natuurlijkdaarom duurde het lang voor hij mij volkomen vertrouwde. Slechts in den laatsten tijd werd hij wat minder geslepen op alles, en scheen tot 't denkbeeld te komen dat ik wel eene belooning verdiend had voor mijne diensten. Wat was hij een egoïst en onman nelijk I Hoe goed kende hij zijn persoonlijk belang! Ach, de strijd aan de vóórzijde van bet Paleis en daar ontvangen worden door den Ce remoniemeester en twee Kamerheeren van Har© Majesteit de Koningin. De Dames en Heeren van Iloogstderzel ver gevolg, en .de niet-Vorstelijke Gas ten, zullen rechtstreeks van hunne wo ningen naar de Kerk worden gebracht. II. Na de voltrekking van het bur gerlijk huwelijk begeeft zich liet Hoo ge Bruidspaar, vergezeld van de Hoo ge familieleden, die bij de voltrekking tegenwoordig zijn geweest, naar het beneden-salon, alwaar inmiddels de overige hooge vorstelijke gasten zullen zijn bijeengekomen. Onmiddellijk daarna vormt zich de stoet naar de kerk. III. Deze wordt samengesteld als volgt a. Een commando cavalerie, als Eere-escorte; b. Een Hoffourier en twee rijknechts te paard c. De Opper-Ceremoniemeester; d. De Hooge Vorstelijke Gasten. De koetsen bespannen met zes paar den. e. Het Hooge Bruidspaar, vergezeld van Hare Majesteit de Koningin-Moe der, gezeten in een Staatsiekoets be spannen met acht paarden, gaande een koetsier naast elk paard en vier lakeien naast elk portier. De Chef van het Militaire Huis van II. M. de Koningin, te paard rijdende een weinig achter het portier ter rech terzijde. De Gouverneur der Residen tie, te paard rijdende een weinig ach ter het portier ter linkerzijde. Twee adjudanten en twee ordon nans-officieren rijdende achter het rij tuig. f. Een commando Veld-Artillerie als Eere-escorte, tot sluiting van den stoel. De stoet zal rijden: door de Paleis straat, door de Oranjestraat, door de Parkstraat, over den Kneuterdijk, over de Plaats, over het Buitenhof, door de Gravenstraat, over de Groenmarkt, langs het Stadhuis, naar de Groote Kerk (ingang eerste deur Z. O. zijde). IV. Bij aankomst van het Hooge Bruidspaar in de kerk zullen zich in de ontvangkamer bevinden de grootmees teressen. de grootmeester van het huis van H. M. de Koningin en de Adjudant van Z. H. Hertog Hendrik van Meck lenburg. De Chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin begeeft zich bij aankomst aan de Kerk naai de Ontvangkamer. V. Aan de deur der Kerk zullen de Hooge Vorstelijke Personen ontvangen worden door den Opper-Ceremonie meester, den Ceremoniemeester en door de beide Kamerheeren-Ceremonie- meesters van Hare Majesteit de Ko ningin en door hen naar de Ontvang kamer geleid worden, alwaar de In tendant der Kon. Paleizen de Hooge Vorstelijke Personen zal opwachten. VI. Het Hooge Bruidspaar zal bij de deur der Kerk worden begroet door eene Commissie uit het College van Kerkvoogden der Nederduitselie Her vormde Gemeente te 's-Gravenhage en door eene Commissie uit den Kerke- raad dier Gemeente, welke liet Hooge Bruidspaar, zonder toespraken te hon den, mede zal geleiden naar het ont- vang-salon. Voormelde commission zullen na af loop der plechtigheid het Hooge Echt paar uitgeleide doen. Tijdens bet bin nenkomen van de Hooge Vorstelijke Personen zal het orgel worden be speeld en het koor zingen, doch dit zal ophouden zoodra het Hooge Bruids paar zal plaats hebben genomen. Ook bij het verlaten van de kerk zal het koor zingen en liet orgel worden be speeld. Zoodra liet Hooge Bruidspaar de voor Hen bestemde zetels zal hebben ingenomen, neemt de plechtige dienst, geleid door den hofkapelaan Dr. G. J. van der Flier, een aanvang. Terstond nadat de Huwelijks-inzegening heeft plaats gehad, zal het Koninklijk Saluut van 101 kanonschoten aanvangen. Na afloop van den dienst in de Kerk zal het Hooge Echtpaar, gevolgd dooi de Hooge Familieleden, onder het zin gen van liet koor en bespeling van het orgel zich weder naar de ontvangka mer begeven en zal de terugtocht naar het Koninklijk Paleis aanvangen. Het Hooge Echtpaar zal alsdan, voorafgegaan door den Opper-Ceremo niemeester, plaats nemen in de Staat siekoets. Bij den terugtocht naar het Paleis zal dezelfde weg worden gevolgd. Zoodra het Hooge Echtpaar en de overige Hooge Vorstelijke Personen hunne plaatsen in de Kerk zullen heb ben verlaten, worden zij, die deel zul len nemen aan het hierna te melden Déjeuner ten Paleize. .uitgenoodigd voor mijne onafhankelijkheid was zwaar genoeg. Brandon zat met een mengsel van medelijden en tegenzin te luis teren naar deze ontboezeming. Lady Elmslie had dit alles moe ter verduren door haar voorkeur voor weelde en aanzien in ruil voor betrekkelijke armoede en wellicht niet gevierd te zijn. Had zij wat vertrouwen in hem gehad en wat geduld, dan waren deze beproevin gen niet noodig geweest. Over 't «eheel, dacht Brandon, is alles gegaan, zooals het nog maar het beste is. Het is zonder twijfel een ern stige beproeving geweest, zei hij overluid en u heeft getoond zeer behoedzaam te kunnen zijn. Ik weet niet of ik veel vertrou wen verdien voor mijne behoed zaamheid. Voorzichtigheid is niet moeilijk als het leven heeft opge houden verzoekingen tc hebben. Nu mag ik weer beginnen te leven. Ik mag weer vrij ademhalenhet pantser dat mijn hart omsloot mag ik verbreken en nu mag ilc dat hart schenken aan wien ik wil, ik may nu liefhebben dien ik beminnen wil. O, Ralph, het schijnt je mis- zich ten spoedigste naar het Paleis te begeven. Te dien einde zullen aan de drie deuren van de Groote Kerk (zij de Postkantoor) de rijtuigen gereed staan, welke ben onmiddellijk dooi de Prinsstraat en door den tuin van bet Koninklijk Paleis aan de achterzij de van dat Paleis zullen brengen. Al daar gekomen zal men zich vereenigen in de Groote Roode Antichambre en de balcönkamer. Onmiddellijk zal de cour van gelukwenselling aanvangen. Het Hooge Echtpaar omringd van de Vorstelijke familieleden zal zich in de Witte Zaal bevinden, alwaar de pas- sade zal plaats hebben. Déjeuner na afloop van de passade. 4 uur. Vertrek van het Hooge Echt paar. De eerewacht en een escorte van de huzaren zal het Hooge Echtpaar uitgeleide doen tot aan het station van den Staatsspoorweg. Avond ten 8 uur: Familie-Diner voor de nog aanwezige Hooge Vorstelijke Personen in de kleine Eetzaal. Tot sluiting van de feestviering zal van wege het gemeentebestuur des avonds een vuurwerk worden ontsto ken. Algemeene bepalingen. Op 7 Febru- ari des morgens 11 uur wordt aan het j Koninklijk Paleis als Eerewacht opge steld eene Compagnie van het Regi ment Grenadiers en Jagers met het Vaandel en de Koninklijke Militaire Kapel van bet Regiment, terwijl eene Compagnie van de dienstdoende Schut terij met het Vaandel en de muziek, denzelfden dienst zal bewijzen aan het Kerkgebouw. De muziek zal zich doen hooren vóór 't Hooge Echtpaar de Kerk verlaat en ten Paleize terugkeert. De zorg voor de aanwijzing der plaatsen in de Kerk aan ben, die uitnoodiging of toegangskaarten daarvoor ontvin gen wordt opgedrage naan Harer Ma- jesteits kamerheer in buitengewonen dienst, J. D. Baron van Wassenaer van Rosande, wien de noodige aïde- ceremoniemeesters zullen worden toe gevoegd. De tot de plechtigheid ge- noodigden en allen, die eene toegangs kaart tot de Kerk zullen hebben ont vangen, worden verzocht des morgens vóór half twaalf uur aldaar aanwezig te zijn. De deuren zullen ten half elf uur wor den geopend, terwijl zij voor bet ver laten van de Kerk niet eerder zullen worden geopend vóórdat de Hooge Vorstelijke Personen en de verschil lende tot liun gevolg behoorende Da mes en Heeren benevens de overige personen, welke deel zullen nemen aan het déjeuner, liunne rijtuigen zullen hebben bestegen. Dit program is onderteekend dooi den opper-ceremoniemeester van Hare Majesteit de Koningin, A. baron van Pallandt- Neerijnen, en door luitenant- generaal, adjudant-generaal en chef van het militaire huis van Hare Majes teit de Koningin, H. graaf du Monceau. Aan de firma M. A. Laboyrie te 's- Gravenhage, waarvan hier ter stede een filiaal gevestigd is, werd opgedra gen de levering van parasols aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van Iloogstderzelver huwelijk. De ritm. instr. jbr. M. W. Boreel, van de rij- en hoefsmidschool te Amers foort, is aangewezen om bij gelegen heid van het a. s. huwelijk van H. M, e Koningin aan een der vorstelijke gasten te worden toegevoegd. Wegens bet overlijden van koningin Victoria zal het thé-dansant, dat den lsten Februari ten hove zou plaats hebben, niet doorgaan. De missie, die- H. M. de Koningin zal vertegenwoordigen; bij de begrafenis van koningin Victoria, za'l besltaan uit: K. J. G. baron van Hardenbroek van 's Heeraartsbergen en Bergam bacht, opperkamerheer van H. M. de Koningin, en F. baron van Tuyll van Serooskerken,. kamerheer in buitenge wonen dienst van H. M. de Koningin. Aan die missie is toegevoegd J. H. F. graaf du Monceau le luitenant ordon nans officier van H. M. de Koningin. Naar men verneemt, is vanwege de regeering zorg gedragen dat aan de voornaamste quarantaine-stations pestserum aanwezig is, ten einde bij aanvoer van lijders dezen en de per sonen die en met ben in aanraking komen, te kunnen inenten. President Kruger. is Donderdagmorgen te li uur in een der vertrekken van het hotel schien vreeselijk. dat. die vreugde ontstaan is door den dood maar het leven is ook zoo bitter, zoo vreeselijk bitter voor mij geweest. Wie zou het hebben vermoed? zei Ralph Brandon terwijl hij haar aanzag met bevreemding en eenig medelijden. Het scheen, alsof hel leven voor u een en al vreugde en succes was. Natuurlijk scheen dat zoo. Ben ik er dan de vrouw naar om mijn ongeluk te toonen en mij de verne derende vertroosting van 't medelij den te laten welgevallen Er lag een onbeschrijfelijke trots en ver achting in haar toon van spreken. U zijt een vrouw geschapen om te heerschen zei Ralph terwijl hij haar met bewondering aanzag. Om te heerschen. Ach, eene vrouw heeft verdere wenschen. Lady Elmslie scheen tot zichzelf to spreken. Heeft u reeds plannen voor de toekomst gemaakt vroeg Brandon met belangstelling. Neen. Ik zal L'-nden niet ver laten voor al mijne zaken geregeld zijn. Het spreekt van zelf. dat de executeuren, die oude vrienden zijn van de Elmslies, zoo lang mo gelijk wachten, mijne erfenis aan mij te overhandigen. Als alles in mijn bezit is, denk ik een paar maanden naar Italië te gaan doch ik geloof dat. ik mij later in Londen zal vestigen. Ondertus- schen heb ik gehoord dat. Lady Mary Everard van plan is haar huis enkele maanden te verhuren, tot het einde van Juni. Ik denk. ik zal het nemen, want ik wil in de nabijheid der advocaten en der fa milie blijven. Het is niet. zoo kost- baai als een hotel, en ik houd er niet van noodeloos geld uit te ge ven. Dat hoor ik graag. Waar ligt 't huis O. het is geen groot huis, maar lief en geriefelijk. In Lindore Gresoent, niet ver van het park Een goed plan Toen waren er eenige oogenblik- ken van stilte. De gedachten van Brandon dwaalden ver af. Lady Elmslie keek naar hem, als om te raden wat in hem omging. Zij was de eerste, die de stilte ver brak. En hoe staal 't met de kwestie- Tracey O heel gewoon en thans voor mi; gemakkelijk genoeg. Mijne kleine bondgenoot moet helaas de gevolgen er van dragen. Heeft ze geen berouw over haar gedecideerd besluit? 'Weineen, en ik zal niet trach ten haar er van terug te brengen, ze toont een ongewoon karakter, ik stel levendig belang in haar. Lady Elmslie sloeg hare oogen tot hem op en keek hem doordrin gend aan. Zonder twijfel is het. interes sant om karakters te bestudeeren, zei zij, maar wat voor gevolgen heeft juffrouw Traeey te dragen Wel, zij is dag in, dag uit al- leei met haren vader. Als ik hen opzoek, dan is zijne houding tegen over mij wel goed genoeg maar hii is van opinie, dat zijne dochter zijne slavin behoort te zijn. Toen ik terugkeerde van mijn kort uit stapje naar Allertom House had hij haar doodeenvoudig de deur uifge- jaaed zonder een stuiver in ha ren zak, omdat zij mijn aanzoek had afgeslagen Waarom heb je hem dat ver teld Ik hem verteld riep Brandon verontwaardigd uit. Denkt u In het algemeen vertoonde liet v< schijnsel zicii als volgt: Even na vier uur verscheen er op waarnemingsplaatsen in, dén achti hoek van Overijsel bijna In het Zenit op verder afgelegen plaatsen lager a; den horizon, plotseling een vuürbi die in enkele seconden onder eenig g luid een neervallende beweging maa te, dan plotseling en zonder dat e< knal of geluid gehoord werd, ui tee spatte, waarna nog gedurende ve scheidene minuten een witte, op roi gelijkende streep, die den door d( vuurbol afgelegden weg aanwees, ov« bleef, welke gaandeweg een kronkelë den vorm aannam, of zich splitste eenige lichtende wolkjes en eindeli langzaam verdween. De kleur van den vuurbol wordt do bijna alle waarnemers opgegeven a groenachtig blauw, ongeveer gelijkei op gasgloeilicht. Wellicht is de- groei tint gezien onder den invloed van sterk roode schemeringsverschijnseli evenals men wit papier met een groei kleur ziet, wanneer men eenigen ti naar rood papier heeft gekeken. De schijnbare grootte van den vuu bol was in ieder geval veel kleiner da die der volle maan. Verscheidene waa nemers geven op, dat zijn middellij ongeveer 1/4 van die der volle maa bedroeg. Als zeker kan worden aangenome dat de bol geluid maakte. De bol hoogstwaarschijnlijk neergekomen i een streek, liggende dichtbij de Dui sche plaatsen Nordhorn en Neus haus. Gaat men de beste berichten n dan is het waarschijnlijk, dat de bi in «enigszins schuine richting naa beneden is gekomen. Bijna alie waa nemers in het Noordoostelijk deel va Overijsel en Gelderland hebben liei het eerst in of dichtbij het Zenith g zien. Op verschillende, ver uiteen lij geilde- plaatsen is de vuurbol gezie loodrecht of bijna loodrecht naar b lieden vallende. Deze plaatsen zijn Nieuwersluis, Amersfoort, Wageninge Terwonde bij Workum, Grouw, Leeil warden, Jelsum bij Leeuwarden, Sj Anna Parochie. Deventer en Hengel (Ov.). Op vele der overige plaatsen j gezien, dat de vuurbol zich bewoog ij de richting naar de bovengenoemd) landstreek, in Friesland daarentega dat hij in liet Zuidoosten naar ben den viel. De waarnemer te Ane vernaj dat de bol met een donderenden kna ter aarde was gevallen. De bol liet een lichtende, witte streej achter, die eenigen tijd, niet lange dan tien minuten zichtbaar bleef. Dezj streep, eigenlijk niets anders dan roo| van den gloeiend geworden en daaj door aan de oppervlakte brandende bi nam langzamerhand een gekronkeld gedaante aan of verdeelde zich in een ge witte wolkjes en verdween langzj merhand. Door bijna alle waarnemers is gf zien, dat de bol uiteenspatte in eenig roode vonken. Te Enter scheen be alsof er een donker gedeelte uit neei viel toen de bol uiteenspatte. Deze voi ken moeten betrekkelijk klein gewees zijn, want zij verdwenen eerder da; de overblijvende, grootere vuurbol. 'D heer A .J. Reijnvaan, te Yelp, zag da de vuurbol een gebogen staart bac ongeveer 1 1/2 maai zoolang als d middellijn der maan scheen. De juiste plaats waar de vuurbol i neergekomen, is mij nog niet bekent doch ik verwacht daarover nog nadi re berichten. Gemengd Nieuws. Bloedwraak. Giuseppe Mageone, custos van he ouheidkundig museum te Florence di uit Vendetta (bloedwraak) den diret teur professor Scifioni heeft overva. len en verwond, en daarbij een kosi bare vaas uit de 6e eeuw voor Chris tus ter waarde van een half millioe: brak, is tot een jaar en 10 maande: gevangenisstraf veroordeeld. Een verloving. Mej. Al-ta Rockefeller, doch te van den bekenden Amerikaansche pet-roleum-millionair en zelf e-igi nares van een 10-tal millioenen do lars heeft zich verloofd met een ai men schoolmeester den heer Prei tice, met wien zij in een Zondag: school had kennis gemaakt. Het huwelijksgeschenk van den hertog-regent van Mecklenburg. Men schrijft uit Schwerin aan h< „Handelsbl.": Het huwelijksgeschenk van den bei dat ik zoon lafaard zou zijn gi weeslom het hem te vertellen I had juffrouw Trac-ey gewaa: schuwd om hem er niets van I laten weten, als zij daar kans tol zag. Evenwel vroeg mijn best oude vriend Claude rondweg f naar en zij heeft eene al te streng opvatling van waarheidszin, aldr kwam hij er achter, dat zij mij ee blauwtje had laten loopen. En toe heeft hij haar 't huis ontzegd. Arm kind Wat deed ze toer Zij had' bij hare tante har toevlucht gezocht, waar ik haa dan ook aantrof. Ik heb natuurlij den ouden Trac-ey tot beter inziet gebracht, en zij is nu weer Ihuii Wel schijnt haar vader nu iets b ter gestemd en wat billijker da vroeger. En zelfs gelooft Claud dat hij heel en al verbeterd is - maar ik denk daarvoor is hij ee te oude zondaar. En jij bent- meer dan ooit d vriend des huizes 't Is een rneit waardige verstandhouding. Hi zou mii niets verwonderen of hl meisje wordt ten slotte nog smoo: lijk verliefd op je. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2