Haarlem's Dagblad hfj op 500.000 kub. meter. De top van dien berg- is daardoor 10 meter opgehoogd. Drie jaren achtereen heeft Matteucci de werking der na tuurkrachten waargenomen, soms met levensgevaar, zooals eens toen hii na een rustigen ochtend, werd verrast door een plotselinge uit barsting dio mi Ui o en en brokken opwierp, welke in de lucht uiteen- sprongen, gelukkig zonder hem te treffen. wordt in a 11 e| jkriiigen in Haar- llem en Orastre- |ken gelezen. uw geval al dan niet kan worden genezen tot gij de krachtige uit werking van de echte Scott's Emul sie hebt ondiergaan. Geen ander middel kan er mede worden ver geleken zooals gij tot uwe volle voldoening zult ontdekken als gij er de proef mede wilt nemen. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Heer A. van Tuyll, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Onmiskenbare getuigenis. Inferieure middelen verlengen het lyden en zijn de duurste. Wij vragen ons hoe lang men- schen inferieure middelen zullen blijven koopen tegen zulke onmis kenbare getuigenis in als de vol gende AlostBelgië, 12 Maart 1900. Mijneheeren Sedert langen tijd leed ik aan een hoest die mij de grootste onrust baarde. Des nachts waren de aanvallen van hoest zoo hevig dat zij mij van alle slaap beroofden en mij zoo deden zweeten d'at mijne beddelakens er van doorweekt waren. Ik had volstrekt geen trek in eten meer, mijne zwakte was buitenge woon^ des te meer daar alle midde M' Van GAUWENBERGH Ier. die ik reeds beproefd bad, in plaats van mij verlichting aan te brengen, mijn toestand slechts had den verergerd. Een vriend raadde mij aan de echte Scott's Emulsie te proberen, hetgeen ik onmiddellijk deed, en ik heb er mij zeer goed bij bevon den, want tot mijn groote blijd schap deed zich zeer spoedig eene merkbare verbetering in mijn toe stand voor. Ik zette het gebruik er van gere geld voort, en na verloop van wei nig tijd namen de aanvallen van hoest af en kon ik ten laatste wat rust krijgen. Mijne eetlust keerde snel weder, mijne ademhaling, die voor dien tijo zoo benaauwd was, werd meer geregeld, en op het oogenblik ben ik krachtig en in volmaakte ge zondheid. Met een gevoel van dankbaarheid verblijf ik, Mijneheeren, met alle achting. (Get.) Paul Van Cauwenbergh. Men heeft dus hier een geval waarin alle aangewende middelen niet de minste verlichting hebben kunnen aanbrengen. De lijder die hel vertrouwen in elk middel had verloren geloofde nauwelijks dat Scott's Emulsie hem zou helpen tot hij dit middel probeerde, en, tot zijne verwondering, gaf het hem spoedig zijne gezondheid we der. Het publiek moet zich niet ver beelden dat Scott's Emulsie mei andere middelen kan worden ver geleken. Het is anders dan eenig ander middel in de wereld als door geneesheeren algemeen wordt er kend en dit is de reden van ziin succes waar andere middelen mis lukken. De echte Scott's Emulsie is voorzien van ons handelsmerk van een man die een visch over ziin schouder draagt, en het is niet wijs tot een besluit te komen of I Gemengd Nieuws. Een dieDstmeisjasbal. De karnevalsfeesten te München zijn voor eenige dagen geopend met een schitterend bal-masqué in het prach tige „Deutsche Theater" aangeboden door de Münchener journalisten en letterkundigen aan de dienstmeisjes der Beiersche hoofdstad. Op het bal waren ook aanwezig en dansten dap per mee de troonopvolger, Prins Lode- wijk met alle andere prinsen van den bloede. Een der prinsen was gekostu meerd, de anderen waren „en habit". De melkweg. Pythagoras noemde den Melkweg „den weg, waarlangs de zielen van den hemel komen en er weer in terug- keeren;" Ovidius zag in dit sterrenbeeld „den weg der goden tot het kasteel van Jupiter". Bij de Perzen heet het „de weg der bedevaartgangers op den pel grimstocht van het aardsche leven;" hij de Indiërs „de weg der vromen"; bij de Scandinaviërs „de Helweg", de weg tot de Godin der onderwereld Hel of Hela; bij de Angelsaksen „Earming- st.rasze" de weg der arme zielen; bij de Litauers en Finnen „de weg der vo gels;" hiermede worden de zielen der gestorvenen bedoeld zoo ook bij de Irokeezen. De Indiaansche volksstam men aan de Missouri noemen het „het pad der geesten," of „de weg der asch". Een Deensche legende vermeldt, dat de Melkweg werkelijk melk is, waar van een gedeelte kaas is geworden, en die kaas is de maan. Kanonnen van papier. Het klinkt ongeloofelijk, maar toch is het waar, dat men tegenwoordig in Amerika zich er op heeft toegelegd loo- pen voor geschut van het zwaarste ka liber en met de zwaarste ladingen van papier te maken. Het Patent- en Tech nisch Bureau van Richard Lüders. in Görlitz, deelt daaromtrent het volgen de mede: Bijzonder vezelige papierpap wordt met loodglas, was, talk en andere stof fen hard en taai gemaakt en dan in de daarvoor passende vormen gego ten. Dan wordt er van binnen eene sta len kern ingevoegd, terwijl er van bui ten ijzerdraad omheen gewonden en het geheel met vaste koperen of stalen banden beslagen wordt, waarop de pa- rallelstangen aangebracht worden Die stangen zijn van staal en zeer veerend, zoodat men, door die aan de banden vast te maken, een kanon ver krijgt, dat bij het afvuren meegeeft en er geen gevaar van springen is. Het voornaamste voordeel van het papie ren geschut bestaat in zijne elasticiteit en zijn geringe zwaarte, waardoor het transport aanmerkelijk vergemakke lijkt wordt en met lichte wagens mo gelijk is, terwijl er voor een metalen kanon van dezelfde grootte eene loco motief noodig zou zijn. Fet oudste Boek. Een wetenschappelijk Duitsch tijd schrift vestigt de aandacht op een boek, dat waarschijnlijk het oudste van de wereld is. Dat boek is de „Pa pyrus Prisse", in het bezit van de Nati onale Bibliotheek te Parijs. Het werd door Prisse gevonden in eene graftom be te Thebe, waarin ook eene mummie van de eerste Thebaansche dynastie lag. Deze omstandigheid alleen is reeds een bewijs; dat het boek zeker van vijf-en-twintig eeuwen vóór Chris tus dagteekent, en door onderzoek is gebleken, dat het eigenlijk tot eene nog vroegere eeuw behoort, namelijk, tot den tijd van Koning Assa. De titel is „Bevelen van den Praefeet Ptah- Iloten, die in den tijd van Assa, den Koning van het Noorden en het Zui den, leefde." De chronologie plaatst dien Assa op ongeveer 3350 jaar vóór Christus, en tot die eeuw schijnt het boek dus te behooren. Het is verdeeld in vier-en-veertig hoofdstukken, en in hieratisch rhyth- mische taal geschreven. Het richt zijne woorden tot de hoogere klassen en be helst voor deze eene reeks grondregels en spreuken. Het raadt dengenen, die aan het ge zag zijn, in al hunne daden de ken merken van een volmaakt mensch te toonen. Het ideaal van den hoogge plaatste moet vrijheid en wetenschap zijn, en daardoor moet hij zich laten leiden. Hij moet zijne macht niet mis bruiken, zedig en matig zijn, want alleen op die wijze kan hij zich den goeden dunk van toekomstige geslach ten verwerven. De schrijver vermeldt, dat hij den leeftijd van 110 jaar heeft bereikt, en dat alle eerbewijzen en gunsten, die Egyptische Koningen kouden schen ken, hem ten deel zijn gevallen. Eet langzaam. Het is van groot en invloed op de verieerbaarheid dei' gebruikte spij zen, of men snel of langzaam eet. Bij snel eten wordt het voedsel doorgaans slechts onvoldoende ver malen en met speeksel bevochtigd. Ten gevolge hiervan verteren de spijzen mindier snel en ook minder volkomen, zoodaL na den maaltijd dikwijls drukking op de maag ont staat. Langzaam eten beteekent in den regel hetzelfde als voldoende vermaling en toereikende bevoch tiging der spijzen mot speeksel. Eet langzaam is daarom nagenoeg sy noniem met den dietetischen regel: Kauw goedDoch niet alleen door het kauwen, maar ook door het langer in den mond houden van de spijzen wordt de afscheiding van grootere hoeveelheden speek sel teweeggebracht, welke de ver tering va,n het voedsel ten goede komen. Wat wij bij het eten aan tijd opofferen, winnen wij honderd voudig terug door al het mogelijke voordeel uit de nuttige spijzen te trekken, door besparing van kracht en door de bevordering der gezond heid. Langzaam eten is bovendien het beste behoedmiddel tegen het ge bruiken van te heet voedsel. Wor den spijzen van hooge temperatuur in den mond gebracht, zoo koelen deze door een langer daarin ver blijven zooveel af, dat ze door te groote warmte niet meer nadeelig \oor de maag zijn. Langzaam eten is vooral bij droge, veel meel be vattende voedingsmiddelen (brood aardappels) en bij breiachtige en vloeibare spijzen noodzakelijk. Orn dit bij de laatste soorten van voed sel te bereiken, verdient het aanbe veling daarbij een stuk brood te, nuttigen. Hierdoor worden name lijk de kinderen tot langzaam eten gedwongen en voor het haastige, hoogst nadeelige verslinden uer spijzen gevrijwaard. Slachtoffers van oncedierten. De jaarlijksche statistiek van de Britsch Indische regeering wijst het enorme aantal van 27.500 sterfgeval len aan, die gesteld moeten worden op rekening van de roofdieren- en slan- genplaag. Van deze worden 24.621 ge vallen toegeschreven aan giftige krui pende dieren; tijgers doodden 899 wolven 338, luipaards 327, krokodillen en jakhalzen 300 personen. De prijzen, die door de regeering op iederen kop van loof dieren en vergiftige slangen zijn gezet, hadden tengevolge, dat 100.000 slangen en 20.000 wilde dieren werden ingeleverd. Daarvoor werd een bedrag van f 80.400 uitgegeven aan prijzen en reeds zijn plannen in voor- bereidiugbereiding, om nog krachtiger handelend op te treden tegen de plaag Zoo denkt men er bijvoorbeeld ernstig over, een groote tijgerexpeditie naar Bengalen uit te zenden. Behalve de 27.500 menschen werden het, vorig jaar 90.000 paarden en slachtvee door tij gers en luipaards gedood. Meisjes a»n het balspelen. Als een meisje een bal wil vangen, spreidt zij hare armen wijd uit, wacht totdat de bal haar op den neus raakt, draait hare handen om met de bewe ging van een windmolen, loopt den bal na, raapt hem op, strijkt het haar uit hare oogen en glimlacht, alsof de manier zooals zij het doet onverbeter lijk is. Tom Atkins. Een Engelsche generaal, aldus leest men in een' werk getiteld John Bull's Army, hield bij een in spectie over een regiment cavale rie plotseling st.il voor een flink gebouwden kerel en vroeg kortaf Wat is het beste paard van het regiment? Nommer veertig, generaal. Waarom? Het loopt, draaft en galonpeert springt goed, is niet ondeugend, houdt zijn. hoofd flink in de hoog te en is nog jong. En wie is de boste soldaat van het regiment Tom Atkins, generaal. Waarom? Omdat hij. ,een eerlijke vent gehoorzaam en zindelijk is, goed voor zijn uitrusting en zijn paard zorgt en zijn plicht doet. En wie is Tom Atkins? Dat ben ik, ereneraal. De generaal kon zijn lachen niet bedwingen en gaf den man een shilling, die d'eze zonder een spier van zijn gelaat te vertrekken, aan nam. Voortaan noemt ieder Engelseh solaaat, die voor geschikt wil ge houden worden, zich Tom Alluns. Hyacinten Dat een sterke bloemengeur hoofdpijn kan doon ontstaan, is reeds lang bekend. Onlangs is ook gebleken., dat een der sterkrieken de bloemen hyacint ook in ander opzicht veel kwaad kan doen. Bi; het sorteeren der bollen in de groot bloemisterijen hier ter stede hebben de daarmede belaste lieden steeds, korten tijd daarna, last van oogziekten. Onderzoekingen, dien tengevolge gedaan hebben aange toond dat het stof dei' bollen een groote hoeveelheid maden of mij ten en uiterst kleine kristalnaald jes van calciumoxalat bevat, waar- dooi1 de oogziekten ontstonden. Berenjacht. Een te Bombay verschijnende cou rant verhaalt hoe de vice-koning van Engelsch-Indië, Lord Curzon, op een zijner inspectiereizen aan een der gou verneurs zijn wensch te kennen gaf een berenjacht te houden. De gouver neur zat in groote verlegenheid over de vervulling van den wensch van den onderkoning, want beran behoorden in zijn gebied reeds lang tot het ver leden. Maai1 hij bedacht er iets op. Op den dag, die voor de jacht was vast gesteld, vermiste men in den dieren tuin van Bombay een beer; deze was namelijk op slinksc-he wijze naar het jachtterrein vervoerd. En toen begon de jacht Lord Gurzon kreeg bruintje alras in 't oog, schoot maar miste, j Den volgenden dag was de gelukkig aan den dood ontsnapte patiënt weer in zijn kooi te zien tot groote voldoe ning der jonge Hindoes. Rothschild f Freiherr Wilhelm Karl von Roth- schild, chef van het bankiershuis M. A. von Rothschild en zonen te Frankfort j a/M is Vrijdagmiddag in den leeftijd van 73 jaren overleden. UUg-vers' succes. De oude heer Punch had nog niet uit gesproken. „Weet wel, waarde heer Jonas" zoo gaat hij nu voort „weet wel, dat adverteeren. vergroot het al uw debiet, een kostbare reclame blijft, en dat romans van „beroemde" auteurs uit te geven, doorgaans niet voordeelig voor uw kas is. Want, deze zijn als bedorven kinderen zoodra niet van hun roem bewust, dwingen zij u hooge honoraria af, en dat is on aangenaam. Derhalve, zult gij wil heb ben van uw werk, volg steeds mijn raad en stel uw vertrouwen meer op boeken die ..niet gaan" dan die „wèl gaan"... Ik heb onlangs gelezen de ko pij van een roman met 't opschrift „Harte-popeling". Dwazer boek kunt ge u moeilijk denken. Het terugzenden aan den auteur? Maar dan zou de lec tuur bloot tijdverspillen zijn geweest Daarom, laat het drukken, en ik geef u de verzekering, dat er nog wel een duitje aan te verdienen valt. Om te be ginnen moet gij den schrijver melden, dat uw „lezer" die ben ik u gun stig over het handschrift geadviseerd heeft. Maar, doet ge onmiddellijk erop volgen, het werk van een dusver vol maakt onbekend auteur aan de markt te brengen, is voor een uitgever een groot waagstukniettemin, de goede eigenschappen van „Harte-popeling" in aanmerking genomen, wilt gij het beproeven. Wat gij, tot- steun uwer onderneming, gelooft den schrijyer te mogen vragen is eene kleinigheid. Hij zal u f 1000 vooruit betalen, om 'n ge deelte der productie-kosten te bestrij den, en gij verbindt u daartegenover, een oplaag te maken van 1000 exempla ren. Van elk exemplaar, dat hoven dit getal verkocht wordt, zal de schrijver ontvangen 20 of 30 procent 't komt er niet opaan van den netto-prijs. De auteur, opgetogen over het gun stig advies van uwen „lezer", zal zich wel even achter 't oor krabben om die f 1000maar, let-op, daaraan laat hij zich niet kennen. Hij is jongz'n her sens zijn opgevuld met roman-stof, die hij kwijt wil raken, voor z'n geest klep pert de faam rond met lauweren en klaroen... De kleinigheid ontvangt gij, waarde heer Jonas, in een cheque. Een honderd exemplaren laat gij van het boek opleggen kost dit u even zooveel guldens, de rest van het kapitaaltje houdt gij in reserve voor een volgende onderneming. Natuurlijk, na eenigen tijd komt de schrijver, harte-popelend, u vragen, hoeveel exemplaren er al zijn verkocht, waarom gij niet adver teert, wat de oorzaak zijn kan van het zwijgen der kritiek, enz. enz. Als gij dan rept van tegenspoed en 'n weinig de schuld werpt op het hoek, loopt de man verontwaardigd weg en gaat hij zich beklagen, bij den „Bond ter be vordering van de belangen der auteurs". Dat is verschrikkelijk, doch indien het zóóver mocht komen, ook dan schaf ik u weer raad. (N. v. d. Bh.) Ernstig rijtuig-ongeluk. Dezer dagen heeft er te Parijs een ernstig ongeluk met een rijtuig plaats gehad, doordat het paard op den hoek van de Rue de l'Elysée en de Rue du Faubourg St. Honoré stortte en dien tengevolge de beide inzittende dames zwaar gekwetst werden. Een harer had den arm gebroken en was ook inwen dig zwaar gekneusd, het gezicht der andere was letterlijk gekerfd door de scherven van de gebroken glasruiten. De koetsier kwam er ongedeerd af. Hevige brand te Montreal. Woensdag 11. heeft te Montreal een zware brand gewoed in het hartje der handelsstad. Er blies een harde wind, zoodat de vlammen gelegenheid had den, vlug haar weg te kiezen van het eene huis naar het andere en de brand een grooten omvang had gekregen eer de brandweer met kracht de vuurzee kon aantasten. De brand begon in het blok huizen ingesloten door de St. Pe ter-, Sacrament-, St. Nicolaas- en St Paulstraien. Onder de gebouwen die reddeloos verloren zijn, behoort het prachtige Board of Trade-gebouw, dat alleen een millioen dollar gekost heeft. De brandweer van Montreal heeft een zeer goed n naam als geo; ganiseerd brandweerkorps; zij hield dien naam hoog en trad zoo moedig op, dat een twintigtal spuitgasten door instortende muren gekwetst werden. In de Albion- en Westernhotels, die aan het huizenblok grenzen, waar de brand uitbrak, ontstond een paniek. Alle gasten konden echter gered wor den en zelfs enkele dienstboden, die uit angst uit de hoogere verdiepingen sprongen, konden worden opgevangen, zonder letsel te bekomen. In het geheel zijn drie groote blokken huizen verbrand; de schade wordt op meerdere millioenen dollars geschat. Teeenwoordigheirt. van ee^st. Te Krosie in Lithauen is een katho liek geestelijke door zijn tegenwoor digheid van geest aan een rooveraan- val ontkomen. Hij had 12,000 roebel in huis, een bedrag van een inzameling voor het bouwen van een kerk. 's Nachts werd hij door zes gemasker- den overvallen, die hem bevalen hen het geld te geven. De geestelijke open de zijn bureau, maar in plaats van geld, haalde hij er bliksemsnel een re volver uit en trok zesmaal achter el kaar af. Twee van de roovers zegen doodelijk getroffen neer, de anderen renden als hazen weg. Het is gebleken, dat een van de dooden het districts hoofd van Krosie zelf was. Men ver moedt, dat de anderen ook tot het dis- trictsbestuur behooren, op grond dat de pastoor den volgenden dag in hech tenis is genomen wegens het bezitten van verboden wapens. Bij' een wilde-zwij*nenjacht g in de buurt van Diedenhofen is iemand die zelf niet medejaagde, door een aan geschoten ever aangevallen. Het beest scheurde den man het geheele lijf1 open, zoodat hij spoedig stierf. De nieuwe meid. De eclifcgenooten V. te Parijs, restaurateurs, hadden een nieuwe meid gehuurd1. Zaterdag kwam' mevrouw V. onverwachts in dje keu ken en vond daar Rosalie languit) te mididen van allerlei leege fles- schen over den grond liggen, kalm de dranken die zijn gebruikt had': digereerend. Mevrouw V. nam Ro-' salie bij den arm en zette haar on-' middellijk het huis uit. Zondag; kwam de meid echter bij V. terug en eischte haar ld eer en op plus nog 50 fres. schadevergoeding voor: hare ontijdige wegzending. Me-, vrouw V. weigerde, Rosalie werd; boos, razend ten slotte en smeet i met een kei den boel in het nestau-! rant stuk. Zij werd in hechtenis, genomen, naar het politiebureau' gebracht en ondervraagd'. Rosalie; verklaarde toen, dat zij allang in opstand was gekomen tegen een maatschappij, waarin men niet, dronken mocht zijn en daarop was zij tot het besluit gekomen, anarchiste te worden. Haar daad' was daarvan de eerste uiting. Waanzinnig. Een huisschilder Leskowics. genaamd, werd dezer dagen op ongegrond ver moeden van diefstal door de politie te Weenen uit zijn woning gehaald. Zijn vrouw trok zich dat zoo verschrik kelijk aan, dat zij waanzinnig werd. en den volgenden morgen, om 7 uur, haar beide kinderen uit het venster- van de derde verdieping op straat wierp en ze daarna zelf nasprong. De. toeschietende buren vonden de onge lukkige moeder zieltogend. De kinde ren werden stervend opgenomen. Een vreeselijk drama is bij de Turf in Hongarije afgespeeld. Twee' jonge mannen, de broeders Po- lotoy, waren met twee zusters, Anna en Marie Benly, in het huwelijk ge-, treden. De twee gelukkige paren kwa men uit de kerk en waren op wegnaar huis, toen hun rijtuig door twee wol ven werd aangehouden. De jonge man nen, die geweren bij zich hadden, schoten op de wolven en raakten er een van; maar op het geschiet kwam een heele bende wolven af, die zich op de ongelukkigen wierpen. De mu nitie was spoedig uitgeput. De paar den waren in een oogwenk door de hongerige dieren verslonden, en een vreeselijk gevecht tusschen de wolven en het viertal ontbï-andde. De wolven behielden de overhand en toen eenige uren later een paar boeren langs de Pila&ts kwamen, waar het gevecht plaats had, vonden zij van het viertal nagenoeg niets meer over. De koetsier die aan de wolven was ont komen door in een boom te klimmeD, was bevroren. Woed van een kat. Als een zeldzaam staaltje van moed en kracht van een kat, vermeldt de „Deutsche Jager Zeitung", dat in eene weide nabij een dennenbosch in Wur- temburg een kat, die op de muizen vangst was, door twee vossen werd aangevallen, die zij met hare scherpe nageltjes zoo wist toe te takelen, dat beide na eenige vergeefsche pogingen, om poeslief te dooden, de aanvallen staakten, waarop poes hen steeds met hare vurige oogen in het vizier hou dende, langzaam restireerbnde, een dermenbosch bereikte, waarin zij vlie gensvlug verdween. De beide reintjes konden haar met flink gehavende snuitjes en pelsjes nakijken. Dat is 1 st. Nu moe>t je mij niet kwalijk nemen, Brandon. Als je er niets op tegen hebt, wou ik naar bed, Ik krijg tegenwoordig mijn avondeten boven; het is mak kelijker, en minde-r duur ja zeker minder duui. U moet u aan mii heelemaal niet storen, hoor, zei Brandon. Welnu dan. Zoudt gij willen belten? Tebbets helpt mij altijd naar boven. Mijn ledematen zijn mot meer zoo sterk als vroeger. Adieu. Claude zal direct hier ko men en op zijn stok leunend, strompelde mijnheer Tracey de ka- mer uit. Arme Claude! dacht Brandon, en hij nam plaats in den makkelij kon stoel, zoo juist door den ouden man verlaten, die half naar de kachel half naar dc deur was ge keerd. Wat een leven voor haar! En, zoo kalm als zij is, weet zij toch te genieten. Ik wil wat blijven cm met haar praten als de jeugdige Sol ley weg is. Hij leunde achterover in ge peins verzonken, gedeeltelijk over zijn eigen plannen, en gedeeltelijk over de eigenaardige wijze waarop hij belan" was gaan steden in L.iau de Tracey bet gevold van zijne droomen was een gevoel van diep berouw dat hij zoo verkeerd had gehandeld door haar te vragen zii ne vrouw te willen worden, zon der dat hij haar, eerlijk gezegd liefhad. Hij was zoo in gedachten, ter wijl hij daar zat in halve duister nis en hoorde nauwelijks het dichtslaan van eene deur. Evenmin merkte hij dat iemand hem zacht naderde, totdat hij plotseling op schrikte doordat hij cene hand op zijnen schouder voelde en een tee- doren kus op zijn wang. en Glau de sprak fluisterend, terwijl zii terug trok: Probeert u een beetje van mij te houden, vaderliet Uw vader begon Brandon, terwijl hij opstond, en uit verle genheid wist hij niet wat te zeg gen. Mijnheer Brandon. riep Clau de, en zij liep naar de tafel om vlug licht te maken. Neemt u mij niet kwalijk. Ik wist heelemaal nier, dat u hier waart.. Toon ik de kamer uitging zat mijn vader precies waar u nu zat. en en neemt u mij niet kwallik. Zij was verlegen, maar toch zij scheen het zoo heel erg ook niet te vinden. Brandon's eerste gedachte was om haar zoo gauw mogelijk uit de moeilijkheid' te helpen door er gek heid over te maken. Ik wil trachten je zoo'n na tuurlijke vergissing te vergeven, zei de hij vriendelijk lachend. Ik kan slechts hr-ven later eene even lieve dochtei ue hebben, die zoo van mij houdt en mij liefheeft. Brandon's kalmle bracht Clau de weer op haar gemak. Waarom heeft Tebbets mij niet gezegd dut gij hier waart? vroeg zij wa.t ongeduldig. Omdat jij je neef bij je had daarna hielp zij je vader naar hoven. Arme vader, tegenwoordig wil hij altijd maar naar bed^ Zij spraken hier nog even ver der over, maar Brandon voelde, dat zij niet gewoon met elkaar wa ren, en hij vond het daarom beter om afscheid te nemen. Volgende week heb ik het minder druk, zeide hij, en dan spreek ik je nog wel. Misschien zie ik je wel hij Lady Elmslie. Zij hoopt tenminste dal je komen zult dat weet ik. Als je vader mij soms nog wil spreken dan krijg ik ze ker wel even bericht? Ja daar kunt u op rekenen, hernam Claude, terwijl zij hem aankeek. Toen bloosde zij even, en liet een gullen lach hoor en. Tot weerziens, mijn gehoor zame dochter, zei Brandon gek scherend. Een eigenaardig avontuur, dacht hij bij zichzelf, terwijl hij naar ziin sociëteit reed. Zoo'n kalmte, zoo'n zelfbe- heersching hij een jong meisje dat je net gekust heeft is niet be paald vleiend voor je amour pro- pre. Als onze verhouding anders was, zou ik niets tegen eene her haling van eene dergelijke vergis sing hebben. Maar nu zal het wel de eerste en laatste keer geweest zijn. HOOFDSTUK XIII. Mevrouw Selley was de eerste twee of drie weken na het vertrek i van haar zoon stil en dikwijls in' gedachten, maar overigens treur de zij niet en was niet neerslach tig. Zij was in hooge mate prak tisch en wist zich best te schik ken in wat noodzakelijk was. in dit geval, Tom's vertrek want voor zijne toekomst was het van belang. Maar zij hing zijn' hoed op naast dien van zijn vader ir de gang. en zette zijn achtergebleven wandel stok in de parapluie-staftdaard. om eene voortdurende herinnering van hem te hebben. Kate was heel oedro-fd geweest bij het afscheid, en dacht niet an ders of haar broer zou allerlei ont beringen moeten verduren hoe haar vader haai ook verzekerde dal het bestaan van de Bank, waar- hij hij kwam. al genoeg bewees dat zij hiervoor geen vrees hoefden te hebben. Janet bleef uiterlijk kalm en be gon direct aan eenen brief in den geest van een dagboek om den afwezigen Tom goed op de hoogte te houden van wat er thuis voorviel. Beide meisjes waren over hun verdriet heen en heetten Claude hartelijker dan ooii, welkom, toen deze op een' regenachtigen namid dag het gewaagd had haar vader te verlaten en naar Gainsborough Gardens te wandelen. Het doet mij goedi je weer eens te zien riep Kate die zij druk aan het naaien vond m de „rommelka mer zooals zij de ontbijtkamer heneden bestempelden. Moeder en Janet zijn wat va rens en planten gaan koopen. De serre wordt prachtig. Zij zullen wel spoedig terugkomen, want zij hebben beloofd met de thee thuis te zijn. Nog geen berichten van Tom O, neen. Wij kunnen de eer ste veertien dagen niets van hem hooren. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6