het Kurhausaldaar tractatie der kinderen, voorstelling met de biogrnph enz. 's avonds uitvoering van ver schillende alhier bestaande vereeni- gingen in het Kurhaus, eveneens ver tooning der biograpk. IJmuiden. Baron van Haersolte van Doom. havenmeester der visschershaven al hier, heeft ontslag uit zijn betrekking gevraagd. Haarlommerliede en Spaarn- woude. In de openbare vergadering van de afdeeling van den Raad van Stale voor do geschillen van bestuur was o.a. ingekomen een beschikking, waarbij ongegrond werd verklaard bet beroep van M. P. Brockx, hoofd der openbare lagere school te Ilaarleinmerliede en Spaamwoude tegen het. besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waar bij afwijzend beschikt is op zijn ver zoek om do betrekking van agent der Levensverzekering-Maatschappij Dor drecht te mogen bckleeden. Beverwijk. De jaarlijksche hengsienkeuring zal, krachtens bepaling van Gedeputeerde Staten, aJlhier gehouden worden op "Vrijdag 1 Maart a. s. 's morgens om 10 uur, bij café ter Burg. Eenige muziekliefhebbers alhier heb ben zich vereenigd om zoo nu en dan concerten voor kamermuziek te geven. Het eerste zal plaats hebben op Maan dag a s.; 't programma vermeldt o. a. stukken van Wagner en Schubert. Alhier zal Maandag 4 Februari a, s. ten raadhuize, van 's morgens 10 tot 12 uur, gelegenheid bestaan tot het verkrijgen van inlichtingen bij de com missie voor het schattings-district Haarlem. Haarlemmermeer. De jaarlijksche keuring van heng sten tot toekenning der Provinciale subsidien en Rijksbijdragen zal alhier (Hoofddorp; gehouden worden op 28 Februari a. s.; te Beverwijk 1 Maart d. a. .v. Binnenland. Parlementaire Praatjes- Over de gisteren voortgezette be handeling der Staatsbegrooung in de Eerste Kamer kan veilig worden heengegleden, met het oog vooral op zooveel anders, dat onze aan dacht vraagt. liet debat over Binnenlandsche zaken omvatte nevens enkele re plieken een gedachten wisseling tusschen den heer Fransen van dt Putte en den Min. over de reeds zoo vaak besproken waterverver sching in Zuid-Holland, in verband mei de bevoegdheden der water schapoen, een zaak van. locaal be lang. Bij het debat over Marine gaf de vice-admiraal van Alphen al- naar gewoonte weder een a ante wenken over de binneniandsch, defensie, waarin voorziening noo dig was over de reorganisatie va 's Rijksstoomvaartdienst, waarin de hij zich niet kon vereenigen over het groote kolenverbruik va; de kruisers, dat hem verklaarbaai voorkwam over de zeeofficieren eindelijk. De heer Fransen van de Putte die de veelbesproken reorga nisatie van den stoomvaartdiens een inbreuk noemde op het bud getracht der Kamer, nam voora' de kruisers onderhanden om aai te toonen diat deze schepen nie aan de voorgespiegelde voordeeier hadden voldaan. Ten aanzien van de noodzakelijk heid van kustverdediging was d> Min. het geheel met den heer var Alphen eens. maar toen hij het pantserdeksrhip niet liidis ko krijgen, nam hij de torpedobooten maar die hij wèl kon krijgen. Om standig verdedigde de Min dei nieuwen stoomvaartdienst, onder éen verantwoordeliik hoofd opdat geschillen als vroeger voorkwamen tusschen de chefs van scheeps- en machinebouw zouden ophouden. En zooveel meer bezwaren nog. Evenals de Min. verdedigde de heer Roëll (het lid der Kamer, diens broeder) de kruisers, waarvoor hij d mi-d' verantwoordelijkheid d oeg al- minister in een vroeser kabinet. waren, en zuo nijdig dal Giaiiue een meisje was. dat ik waarlijk half vrees, dat hij zijn fortuin aan de eene of andere liefdadigheids instelling heeft vermaakt, en dal de arme Claude 2r niet zoo goed aar. toe zal zijn. Niet aan eene liefdadigheids instelling, moedertje, daar ben ik zeker van. Aan eene vereeniging voor de bestraffing van armoede misschien als iets dergelijks be staat. Maar och. zoo ellendig zal hi.i toch niet geweest zijn. Enfin, wij zullen het spoedig hooren. liet duurt nog al lang. Ik ge loof niet. dat Claude ook maar in 'l minst twijfelt. Heelemaal niet. hernam Kate. Van morgen nog sprak zij er van. dat zij een huis wilde huren aan zee, en dat wij er dan allen heen zouden. O, zij verwacht alles te krijgen. Ik hoop maar dat zij niet te leurgesteld wordt. Hoor eens, Ka- te. als je vader straks komt, moet je ons liever met Claude alleen la ten. Natuurlijk, maar later moet u er mij heusch alles van vertel len. De begrooting wérd. evenals de vorige, goedgekeurd zoomede het ontwerp waarbij aan Hertog Hen drik een marine-adjudant wordt toegevoegd. Bij het débat over Financiën ont moette do Minister Pierson een op en er ki mg door den heer van de Putte bij marine gemaakt. De Min. verdedigde namelijk het stelsel, dat éen minister namens allen het woord voort bij de algemeene be schouwingen. Tegenover den heer Laan be pleitte de Min. hel behoud der overgangsrechten bij overlijden. Dit hoofdstuk en Onvoorziene uit gaven werden daarna goedgekeurd, lieden 11 uur: Oorlog. G. Jr. Hofrouw. In de laatste weken is herhaaldelijk in de Staatscourant, melding gemaakt van het uitschrijven van hofrouw, we gens sterfgevallen bij buitenlandsche vorstenhuizen. Deze hofrouw is geregeld in een ko ninklijk besluit van 18 Juli 1861. berus tende op art. 27 der Grondwet„De Koning richt zijn Huis naar eigen goedvinden in." Dat besluit bevat over den hofrouw de volgende bepalingen Art. 5. Gedurende den grooten rouw dragen de he eren zwart lakensc.he k 1 eedingstukkenzwarte krip om den hoed tot op vier duim van den boven rand. zwarte handschoenen. De mili tairen, alsook de heeren van liet Civiale Huis in costuum zijnde, dragen om den.linkerarm een zwart krippen band, twee duim onder de epaulet, breed zes duim, versierd met een rozet. De da mes dragen zwarte stoffen zonder gar nituren, zwarte handschoenen, zwarte waaiers. Art. 6. Gedurende den halven rouw dragen de heeren zwarte kleedingstut- kpn. loodkleurige of grijze handschoe nen, en wanneer het een lid der konin klijke familie hier te lande betreft, wordt de krip om den hoed gedragen tol op de helft der hoogte. In uniform wordt de krip om den linkerarm gedra gen. De heeren van het Civiele Huis mogen den blauwen rok dragen, m.ts. versierd met. de uniformknoopen. De dames, gelijk in art. 5 bepaald is, oo-t fluweelen stoffen, loodkleurige of grij ze handschoenen de sieraden en ue waaiers moeten zwart of wit zij n. Art. 7. Gedurende den lichten rouw dragen de heeTen den zwarten rok. en de overige kleedingstukken zwart grijs of wit, witte handschoenen en verder zooals in art. 6 bepaald is. De dames dragen zwarte, grijze, en witte zijden of fluweelen en ook andere stof fen met witte of gekleurde linten, witte handschoenen en hoeden die ook ge kleurd kunnen zijn. Huwelijk der Konineia. Bij het. huwelijk van H. M. de Konin gin zullen, naar reeds is medegedeeld, ook de schutterijen een huldeblijk aan bieden. In de voorloopige commissie, die zich tot dat doel gevormd heeft, hebben zitting de heeren Joan H. S -liiü its, luitenant-kolonel, F. W. Vie- hoff Jr. en H. J. H. van de Pas, 2e luit, allen hij de Schutterij te Amsterdam Tot het aanvaarden van het eerelid maatschap zijn uitgenoodigd de hee ren J. W. Boellaard. adjudant van H. M. de Koningin in buitengew. d., ko lonel-commandant te Amsterdam; jhr, mr. W. V. R. K. Baud, adjudant van H. ML- de Koningin i. b. d., kolonel- commandant te 's Gravenhage; J. J. M. Blankenheym, kolonel-commandant te Rotterdam, en G. J. Sas, kolonel-com mandant te Leeuwarden- Voorts zul len de commandeerende officier uit de hoofdstad van elke provincie, be nevens de drie oudste hoofdofficieren der rustende schutterijen, worden uit genoodigd als lid tot de commissie toe te treden. De keuze der commissie is gevallen op een bronzen busie op marineren vue'. stuk van Z. H. Hertog Hendrik, te ver vaardigen door A. Hesselink. Een al bum, bevattende de namen der deelne mers gaat daarbij. De 101 saluutschoten, onmiddellijk na de kerkelijke voltrekking van het huwelijk, zullen worden afgevuurd in liet Malieveld door een batterij veld artillerie. Het commando cavalerie ter opening van den stoet op 7 Febr. zal bestaan uit een half escadron, ter sterkte van Uai zal Claude zelf wel doen. Ik denk dat ik Janet maar van school ga halen, van het collegt- bedoel ik, dan ben ik niet in den weg. Het maakt mij zoo zenuw ach lig in huis te moeten wach ten. Best. lieve, zei mevrouw Sei ley. Deze onrust openbaarde zich in het geheel niet bij Claude zelf. Zij was alleen wat nieuwsgierig om trenl twee dingen. Zou haar va dei de getrouwe Tob bets bedacht hebben in zijn testament? En som- ook Brandon? Dit laatste vooral, hoopte Claude van harte. Voor Teh bets kon zij zelf zorgen, maar Brandon zou niets van haar willen aannemen. De uren kropen langzaam voort. Majoor Selley werd zeker opgehou den. Misschien beraadslagen zij wel .hoe het geld het best te be leggen en al dergelijke dingen, dacht mevrouw Selley, terwijl zij ijverig aan een zoom werkte. Ik denk dat da.t arme kind daar, en zij keek naar Claude, die in den hoek op de sofa zat te lezen eene rijke erfgename is, 50 man, van het 3e regement huzaren; 1 het commando veld-artillerie, als eere escorte tot. sluiting van den stoet, uit 50 bereden manschappen van het 2e regiment veld-arlillerïc. Het commando cavalerie, dat het Koninklijk rijtuig op 4 Februari bij de bezichtiging der illuminatie zal voor afgaan, zal, evenals het commando, dat. den stoet moet sluiten, bestaan uit een half escadron van het 3e regement huzaren. Van 4 Februari, 's avonds negen uur af, zullen alle militairen in het open baar in groot tenue verschijnen, tot na het vertrek van alle vorstelijke pex'- sonen, waarvan ccn deel vermoedelijk eerst den achtsten de residentie zal verlaten. De vorstelijke gasten die ten paleize in het, Noordeinde zullen logeeren zijn: Hertog Hendrik van Mecklenburg; de Groot-IIertogin Marie van Mecklenburg Schwerin; prins Adolf van Schwarz- burg-Rudolstadt; prinses Tekla van Sehwarzburg-Rudolsladt; hertogin So phie Charlotte van Oldenburg. Mevrouw A. H. Groeninx van Zoelen, dame du palais van H. M. de Koningin, zal eere-dienst waarnemen bij groot hertogin Marie van Mecklenburg- Schwerin. H. M. lieert- nog belast met den eere- dienst bij de regeerende prinsen van Schwarzburg-Rudolstadt, den kamer heer i. b. d. van H. M., jhr. van Rijcke- vorsel. Behalve in de vroeger reeds vermel de hotels: des Indes, den Ouden Doe len, Panter, Bellevue en de Twee Ste den zijn voor het gevolg der vorste lijke gasten en deputatiën van vreem der regimenten kwartieren gereser veerd in de verschillende woningen of pensions. De troepen van het garnizoen te 's Gravenhage en van die uit andere plaatsen zullen op den dag van het huwelijk van H. M. de Koningin en haie worden opgesteld langs den door den stoet te volgen weg van het paleis naar de Groote Kerk, en wel als volgt: Het regiment grenadiers en jagers van het koninklijk paleis af, langs Pa- leisstraat, Oranjestraat, tot aan de Ka tholieke Kerk in de Parkstraat; dan sluit zich aan het korps Mariniers langs de Parkstraat, tot den Kneuterdijk;ver- volgens de troepen uit het garnizoen Urecht, waarnaast een gedeelte ves ting- en pantser fort-artillerie uit de residentie tot aan de Gevangenpoort; dan het personeel der Normaal-Schiet school en daarnaast het 3e regiment huzaren met een gedeelte veld-artille rie, van de Gevangenpoort af, langs den weg dien de stoet volgt over het Buitenhof tot de Gravenstraat; voorts in de Gravenstraat detachementen van het 4e regement infanterie uit Leiden en Delft en eindelijk de koloniale re serve) op de Groenmarkt, langs, het stadhuis tot aan den ingang der Groote Kerk, alwaar de eerewacht der dienst doende schutterij is opgesteld. Bij aankomst der vorstelijke ge nood igden op Maandagavond 4 Fe bruari zullen de eerewachten zijn op gesteld als volgt: één, bestaande uit grenadiers met de koninklijke mili taire kapel, met de betrokken rege- ments-commandant en regements-ad- judant, aan het Station van den Staats spoorweg; een, bestaande uit jagers, aan het Hotel des lndes; een van de koloniale reserve aan Hotel den Ouden Doelen en een van het 3e regement huzaren aan Hotel dé Twee Steden. Al deze eerewachten zijn 100 man sterk. Bij die van de jagers zal zich bevin den de muziek en de bataljons-com mandant en -adjudant, en bij de ove rig eeerewachten het vaandel of de standaard en het muziekkorps, met de betrokken korps-commandanten en -adjudanten. Reeds is gemeld dat er op den dag der huwelijksvoltrekking eeiewachten zullen zijn aan het koninklijk paleis (grenadiers) en aan de Groote Kerk (schutterij.) Bij aankomst van het Vorstelijk Paar op 7 Februari op het paleis he.l Loo zal dit van binnen geheel verlicht zijn. Bedienden en verder personeel zullen in haie geschaard .-taan rnet flambouwen van hei per- ton tot aan het bassecour. of hei zal worden. Wat jammer, dat Tom niet wat ouder is maar kom, ik bon veel t,e wereldsch en zelfzuchtig. Zij zouden nooit elkaar liefhebben en al het geld ter we reld weegt niet. op tegen een onge- 'nkkig huwelijk. Maar als O. lieve, viel zij zichzelf in de re de, dal is oom. Ik geloof dat k den sleutel in de voordeur hoor -teken. Zii had zich toch. vergist, en was weer verdiept in allerlei plannen loer een ha.rd bellen de komst van den majoor aankondigde, die in de haast zijn sleutel vergeten had. Claude lief, sluit je de deur? Vertel ons nu alles. De majoor trok een stoel naar de tafel, ging zitten alsof hij niet langer kon blijven staan, en ter wijl hii met eenen slag zijn vuist op de tafel liet neerkomen, zeide hit met nadruk: Het is 't schandelijkste, het on rechtvaardigste testament dat ie mand ooit gemaakt heeft. Het be slaat drie zijdjes van een vel pa pier, en het geldt meer dan hon derdduizend pond. Daarvan is slechts zes duizend pond voor Clau de, en al het overige voor wie De Hertogin van Albany, die met Haar dochter, prinses Alice, tot do vorstel!, ke gasten bij gelegenheid van het Koninklijk huwelijk zou behooren. zal wegens den rouw in hare familie, de plechtigheid niet bijwonen. Vertr-k van Hortos Hendrik uit Scïiwerm. Men schrijft uit Schwerin aan het Hbld. Maandagavond nog was het uur van vertrek van hertog Hendrik uit Schwe rin bekend geworden, zoodat zich Dinsdagochtend vroeg een talrijke me nigte aan het station had verzameld om den van Mecklenburg scheiden den Hertog haar afscheidsgroet te kun nen toewuiven. Kort na negen uur kwam de Hertog met zijne moeder, groothertogin Ma rie, naar het station gereden, waar een dubbele wacht aan de deuren van de vorstelijke wachtkamer de eerewacht vormde. In het. station bevonden zich reeds do met Z. H. terugkeerende I-lolland- sche heeren professor Kramer en de ordonnance-officier jhr. Van Suchte- len, evenals de Kamerheer Huismaar- schalk graaf I-Iahn van hier, die den Hertog op de huwelijksfeesten verge zelt, en de vleugeladjudant, eerste lui tenant "Von Behr. Voorts hadden zich in de vorstelijke wachtkamer de staats ministers, de eerste Hofbeambten, de divisie- en brigadegeneraal, de voor naamste stedelijke beambten en verte genwoordigers der rechterlijke, macht, de eerste burgemeester en andere hee ren uit de hooge staats- en hofdiensten reeds verzameld. Hertog Hendrik, die de uniform droeg van het Mecklenburgsche Fusi- lierregiment No. 90 met de generaais- versierselen, nam op de meest harte lijke wijze van al deze heeren afscheid en ten laatste, merkbaar bewogen, van zijn moeder, groothertogin Marie, ter wijl hij haar omarmde en kuste. Toen daarop de Hertog in gezelschap van zijn moeder en gevolgd door de overige heeren zich naar den salonwa gen begaf, barstte de menigte in een stormachtig „Hoerahvoor den jon gen ter bruiloft vertrekkenden vorst uit, welk gejubel zich bij het vertrek van den trein herhaalde. Hertog Hendrik dankte met vriende lijk groeten, terwijl de trein voorbij de menigte stoomde. Aankomst van Hertog Hendrik. Op de meest officieele wijze werd de aanstaande Gemaal van Hare Majes teit de. Koningin als Bruigom en als Nederlander in de residentie terug keerende, aan het station van aan komst ontvangen. Het was in den Ivoninkl. wachtsalon van het Staatsspoorstation een geflon ker van goud op de vele ambtgewaden en uniformen der heeren van Hare Majesteits hofhouding en der autori teiten die den hertog kwamen begroe ten. In de eerste plaats zij uit dien kring genoemd Harer Majesteits grootmees- ter-honorair baron Du Tour van Bel- linchave, die van H. M. de opdracht had bekomen den hertog namens Haar bij zijn aankomst te complimenteeren. Voorts waren aanwezig alle groot- officieren van Harer Majesteit's Huis, alle Ministers, hoofden van de depar tementen van algemeen bestuur, de Commissaris der Koningin, in Zuid- Holland, de burgemeester der residen tie, de gouverneur der residentie, met den kolonel plaatselijken comman dant, de Duitsche gezant bij ons Hof, graaf de Pourtalès, met den secreta ris der legatie, den heer Von Jagow en den militairen attaché, en voorts nog verschillende Hofdignitarissen. Ter eene zijde van den wachtsalon stond opgesteld de eerewacht der Ja gers, met den luitenant-kolonel jhr. Bloys van Treslong aan het hoofd. Ter andere zijde stond de hoornmuziek. Toen de extra-trein gesignaleerd werd, hief het muziekkorps het „Heil Dir im Siegeskranz" aan en onder de tonen van dit welkom hield de trein stil en stapte Zijne Hoogheid, die de Nederlandsche generaals-uniform droe welke hem uitstekend stond, uit. Voorts droeg hertog Hendrik het grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. Het eerste trad baron Du Tour op Zijne Hoogheid toe, ten einde zich van de hein door H. M. gegeven opdracht te kwijten. Hartelijk reikte de hertog hem de hand, waarna de overige groot- officieren Z. tl. complimenteerden. Dadelijk da,arop ging de hertog, be denk je? voor Brandon! Geen legaatje geen cent voor dat getrou we schepsel. Tebbets! Geen on ge lukkige twintig pond zelfs voor jou waarvoor je een rouw-ring zou dit kunnen koopan, dit tof, zijne vrouw en dat. terwijl je zooveel voor zijn kind hebt gedaan voor niemand iels, alles voor Brandon alleen." Goede Hemel! Hoe schande lijk! riep mevrouw Selley uit. Claude, die aan den overkant van de tafel stond, werd bleek. Het is vreemd, mompelde zij. Was mijn vader vriendelijk en zachter, omdat het voor hem een prettig denkbeeld was, dat hij al les aan Ralph Brandon had ver maakt? God mag hex welen, zei de majoor woedend. Zes duizend pond is heel veel, niet waar? vroeg Claude. Het gaat nog al, en. daar het goed belegd is. trek je er 250 pond per jaar van. Maar wat is dal vergeleken bij wat gij gekre gen moest hebben? Claude zweeg. Zij stond-met ter neergeslagen oogen. Mijn vader gaf meer om zijn geleid door generaal-majoor Dumon- coau, adjudant-generaal en chef van Harer Majesteit's Militaire Huis, door generaal Verspyek, den gouverneur der residentie, generaal Van Errnel Sche- rer en door 1-Ir. Ms. adjudant Zegers Rijser en jhr. Van Suchtclen, ordon nance-officier der Koningin, de eere wacht inspecteeren onder de tonen van het Wilhelmus, door de hoornmuziek der Jagers. Op dat oogenblïk ging een groot ge juich op uit een menigte, die aan het einde van het stationsplankier stond en thans hertog Hendrik kon zien. Na zijn terugkeer van de inspectie betrad de heriGg den koninklijken sa lon, waar de minister van financiën, de heer Pierson, tijdelijk voorzitter A'an den ministerraad, hein begroette en de overige ministers voorstelde, waarna Z.Exc. staande in den kring van zijne ambtegenooten, aan Zijne Hoogheid een zeer 'hartelijk welkom toeriep. „Wij begroeten thans Uwe Hoog heid als Bruigom van Hare Majesteit onze geliefde en hoogvereerde Koning in en tevens als Nederlander. „Zij de herinnering aan dezen dag steeds vreugdevol voor Hare Majesteit onze Koningin en voor Uwe Hoogheid zelve. „Dan zal Zij het ook zijn voor het Nederlandsche volk dat, ik ben er ze ker van, zich bij dit welkom van gan- scher harte aansluit," Hertog Hendrik dankte en verliet met vriendelijke buigingen naar de overige autoriteiten, de wachtzaal. Buiten stond een zes dubbele haag van menschen langs de geheele buiten- bekapping van het reeds in feesttooi prijkende Staatsspoorstation. En uit honderden stegen daverenden hoera's op, toen de hertog in de gala-hofkoets steeg, waarvan de koetsier bij deze of ficieele ontvangst het gala-hoofddok- sel, de driekante steek, op de gepoe derde pruik droeg. Toen de hertog langs die menschen- rijen reed, werd hij op de meest har telijke wijze door het publiek toege juicht. Langs den geheelen weg van het station naar het paleis stonden zeer velen geschaard. Sommige bewoners van de Rijnstraat hadden hun feest verlichting reeds ontstoken. Wat een drukte en levendigheid voor het Paleis! Het was nog geen half acht en het volk stroomde toe uit alle rich tingen. Eén compacte-massa vóór het Paleis, dichte rijen, twee-, drie-, vierdubbel naast en aan weerszijden van het Rui terstandbeeld; in 't Noordeinde, in de Oranjestraat, menschen, niets dsn menschen, zoo ver 't oog reikt. Tegen acht uur kwam er beweging in de massa, ietwat te veel, er weid gedrongen, zoodat de taak der politie moeielijk wordt. Iedereen wilde de jon ge Vorstin en den aanstaanden Ge maal zien. De oogen waren strak ge vestigd naar de ramen in den linker hoek, waar Wilhelmina straks zou ver schijnen. Het geduld der menigte werd niet lang op de proef gesteld. Even voor achten verscheen Hare Majesteit voor 't venster, in een licht toilet, waarop een kleine taillebouquet. Luid gejubel, donderende hoera's, verdubbeld als de Koningin-Moeder zich aan de rechterzijde van Haar Doch ter plaatst. Na eenige minuten begeven de Vorst innen zich naar de vestibule bij den ingang van het paleis, het politiesig- naal klonk, het donderde door de lucht „Leve de Koningin", het statierijtuig met den aanstaanden Gemaal reed voor. Het „Heil Dir im Siegeskranz," over stemd door het voortdurend gejuich, wordt door de Koninklijke Militaire Kapel aangegeven. Intusschen is Z. H. Hertog Hendrik uitgestapt en door den Hofmaarschalk, baron Clifford aan den ingang van hot paleis begroet, om vervolgens de eere wacht der Grenadiers aan beide zij den, voor eik der arcaden opgesteld, te inspecteeren. Nadat de Hertog het militair saluut, aan den kolonel-commandant van het regiment, Buys, en aan 't vaandel ge bracht heeft, schreed hij, gevolgd door den commandant, den kapii-ein-adju- dant Froger, en een adjudant der hof houding, langs de troepen, de militaire eerbewijzen beantwoordende. Een aardig oogenblïk volgde: de ont moeting van de jeugdige Koningin en haar Moeder, met den hertog, duide lijk zichtbaar voor 't publiek, dat dit hartelijke moment in stilte laat voor bijgaan, afwachtende om in gejubel te kunnen losbarsten, lot het Bruidspaar voor het venster verschijnt. geld dan om zijn kind. zeide zij zacht. Ik dacht wel dat hij mijn heer Brandon wat zou vermaken maar toch niet alles. Ik denk dal hef mijnheer Brandon zelf hinde ren zal. Dal hindert je anders zoo gauw niet zei mevrouw Selley. Ik geloof waarliik dat Claude gelijk heeft, merkte majoor Schey op. Ik geloof werkelijk dat het Brandon hinderde. Hij zei dat het schandelijk onrechtvaardig was. Hij komt er morgen met je over spreken. Verder dien ik je ook nog te zeggen dat h ij zoowel je voogd als je executeur is om kort Le gaan hij heeft alles over je te zeggen. Mijn voogd? herhaalde Claude. Ja. je kunt niemand trouwen zonder zijn toestemming, totdal je meerderjarig bent, dus dat is pas over twee jaar. Over anderhalf jaar. O, dat kan mij zooveel niet schelen; mijn heer Brandon zal vriendelijk en aardig voor mij zijn, maar ik vind het vreeselijk als vreemde, ja min der dan een vreemde behandeld t.e worden. Ik weet dat mijn vader mij niet in staat aehtle om geld te beheeren, maar Zij zweeg plot- Weer hoera's, weer kreten van „Leve de Koningin", „Leve hertog Hendrik Maar slechts enkele minuten, want heel spoedig verlaten de Koningin er de hertog het venster. Tijdens de inspectie had de Koninklij ke Mil. Kapel het „Wilhelmus" ge speeld, nog eens herhaald bij ae ver schijning van het Bruidspaar. Z. A. S. M.-ambtesaren. De directie der N. Z. A. S. M. heeft aan hare ambtenaren medegedeeld, dat de door de rechtbank benoemde bewindvoerders het noodig achten op zegbare contractueele verbintenissen te doen eindigen, voor zoover dit zon der stoornis in de administratie ge schieden kan, en zij daarom tot haar leedwezen verplicht is mededeeling te doen, dat het dienstverband der niet meer in actieven dienst der Maat schappij zijnde ambtenaren en beamb ten, zooals dat omschreven is in de Rechten en Verplichtingen, zal ophou den op Maart 1901. Verder zegt de di rectie Tevens deelen wij mede, dat de toe lagen, welke niet reeds vroeger zijn ge ëindigd, ingevolge vroegere mededee- lingen, aan de ambtenaren en beamb ten voor het laatst zullen worden uit betaald op 31 Maart e. k. Zoodra de omstandigheden zulks mochten gedoo- gen en voor zooverre zulks noodig zal zijn, zullen wij bereid zijn het dienst verband te hernieuwen. Inmiddels achten wij dit dienstig, u opmerkzaam te maken, dat ook al zijn wij voor het tegenwoordige niet bevoegd andere betalingen te doen dan hierboven ge noemde toelagen door den maatre gel niet wordt gewijzigd. lo. Het, recht op restitutie der be taalde uitzendingskosten voor dege nen die daarop krachtens hun dienst verband aanspraak hebben en deze restitutie nog niet heeft plaats gehad 2o. Het recht op vergoeding der kos ten van terugreis naar Nederland voor degenen, die daarop krachtens hun dienstverband aanspraak hebben, en geen vrije passage van de Britsche autoriteiten hebben kunnen krijgen 3o. Het recht op de uitkeering, die het personeel, in dienst gebleven, bij eene eventueele liquidatie van het spoor- en ondersteuningsfonds zoude hebben ontvangen. De verzekering, voortvloeiende uit de regeling van dit fonds bij invaliditeit of sterfgeval, houdt echter op, op 31 Maart a. s. In verband met het bovenstaande wordt aan ieder aangeraden elke adresveran dering aan ons te blijven mededeelen. Zij, die zulks verlangen, zullen een bewijs ontvangen van eervol ontslag met behoud van bovenbedoelde rech ten doch zoolang de surséance duurt, kunnen geen afrekeningen met het per soneel over het hun toekomende plaats hebben. Betreffende onze pogingen om aan het personeel voorschotten te verstrek ken, kan nog niets naders worden me degedeeld. Voorde onafhankelijkheid der 25 ft RepubrieKen. Boerenvrienden uit Nijmegen verzon den Donderdag onderstaand telegram: „Aan Z. M. den Koning van Enge land. Inwoners van Nijmegen (Nederland) smeeken U. M. Haar Regeering in te wijden, onder den indruk van het over lijden en de teraardebestelling van H. M. Koningin Victoria, Uwe diep- betreurde Moeder, met een daad van rechtvaardigheid door de proclamatie van de onafhankelijkheid der Boeren- Repubiieken in Zuid-Afrika." De's-Gravenhaagsche vereeniging „Bijbel en Oranje" zal aan H. M. de Koningin en Hertog Hendrik aanbieden het huwelijksgeschenk dezer vereeniging, zijnde eer prachl.bijbel met platen gebondei in kalfsperkament met het konink lijk wapen op het voorplat. Hel werd vervaardigd ter binderij van den heer J. van Bommel te Am sterdam. Sport en Wedstrijden. Hut was gisteren 40 jaar geleden dal de heer C. A. A. Dudok de Wit te Breu kelen zijn eersten wedstrijd op schaat sen organiseerde. Uit de Arbeiderswereid BINNENLAND. Naar men verneemt, worden aan het departement van waterstaat d noodige gegevens verzameld vooi seling, u-m hare tranen te hedwin gen. Stil maar, kindlief, riep haat- oom. Twee honderd vijftig pond per jaar is voldoende om van te le ven, en het zal van je zelf afhangei of je alles krijgt. Ik geloof da Brandon besloten is niets voor zie' te houden. Er zullen ook heel wa praatjes van hem worden rondgi strooid als hij anders handelt. Ik geloof niet, dat mijnhee Brandon zich aan praatjes zou sti ren. Maar, komt mijn voogd mi. niet opzoeken? vroeg zij met een glimlach. Ja zeker. Hij had haast, en had het heet druk, anders zou hu vandaae met mij meegekomen zijn Ik geloof zeker dat je hem morgen zien zult. Claude hoog het hoofd, en vroee kort daarop En het geld. dat ik vast krijs is dat genoeg voor mij om onaf hankelijk te zijn, genoeg om van te leven Ja, Claude, meer dan genoeg, riep mevrouw Selley met vochtige oogen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2