Moment-Opnamen. Prijsraadsel. had en die de eerste was van de ge-houdt, zullen wij natuurlijk buiten be- ipreking laten. Wat den leeftijd betreft. liet huwelijk van Koningin Victoria en Prins Albert van Coburg in de Koninklijke Kapel van Buckingham Palace. men hebben dat de gemeente, wilde cichorei (Cichorium Intybus), die overal aan den kant van den weg groeit, 's morgens vroeg haar groo- ten. helderblauwe» bloesem wijd geopend houdt, terwijl er eenige uren later reeds geen enkele meer var. te zien is. Hetzelfde merken wij op van den leeuwentand (Leonton- dor; Taraxacum.!, die zijne goudge le bloem 's morgens van 67 uur opent en haar ongeveer te 10 uur weer sluit. Weer andere, zooals. onder meer. bijvoorbeeld, het kris- talkruid (Mesembrianthemum crys- tallium) openen hare bloesems van ongeveer li12 uur. dus geduren de de middaghitte, en sluiten ze weet van 45 uur. 't Is bekend, d'al de .nachtkoningin"(Cereus nyc-l ticalus), hare prachtige bloesems' eerst bij zonsondergang opent en i ze bij het aanbreken van den dagj weer sluit evenals de Victoria re-i gia, die dan echter c-p den tweeden dag hare bloesems voor de tweede maal des namiddags bij daglicht ontvouwt. Hel spreekt van zelf, dat een bloemenhorloge niet in alle stre ken op dezelfde wijze is samen te stellen omdat natuurlijk, al naar mate de zon vroeger opkomt of on dergaat, ook de bloesems zich vroe ger of later openen of sluiten. Dat is het best waar te nemen in berg streken waar dezelfde plantensoort irf het dal en op de berghoogten voorkomt en de planten, die op de hoogte groeien, veel vroeger door de zon bereikt worden dan de an dere. Daar het zwermen van de in secten zich ook naar het vroeger of later te voorschijn komen van df. zonnestralen richt gebeurt het niet zelden dat in nabij gelegen plaatsen de planten van een en de zelfde soort, die op de hoogte groeien, zich meer clan een uur vroeger openen dan die van de la gere streek. Is iemand dus voor nemens zulk een bloemenhorloge samen te stellen, wat gemakkelijk te doen is. dan moet hij zelf in de vrije natuur waarnemingen doen hoe de gesteldheid van de streek is, om daarnaar de geschikte plan ten soorten voor zijn tuin te kie- de trein zijn loop wat temperde, kwa men wij voorbij een klein pleintje, een paar vierkante meters maar toeval lig door de bouwwoede gespaard om dat liet overal te gering voor was. Daar glinsterde het wit weer blij op. I was wat sneeuw blijven liggen, en het handhaafde zich dapper en vroolijlc, ge holpen door de pasgeboren vlokjes die nu en dan neerwiegden. Niet lang want een schelle kreet van verrukking uitgestooten door een hooge jongenskeel, deed in een oog wenk twaalf paar hongerige handen het sneeuwplekje bijeenschrapen, en meenemen naar de natte bruine stra ten, waar een paar dienstmeisjes en ook wel heeren, er mede kennismaak ten. En glimlachend stapten wij uit de \ieze, sombere stad in, die in eens pgeklaarcl scheen. NICO Van alle tijden. Voor alle tijden. Want het is een harde waarheid, die wij allen te leeren hebben, vaak. door harde lessen, dat wij niet gelukkig kunnen zijn, dan na dat wij opgehouden hebben, ons zelf gelukkig te willen maken. Miss Mulock, De overgebleven brokken. Poëzie in de stad. Ir die kleine wereld, waarin cle kinderen leven en zich bewegen, wordt niets zoo gevoeld als de on rechtvaardigheid. Een kleine on rechtvaardigheid in onze oogen is, naar den maatstaf van een kind. niet klein. Zijn hobbelpaard is hem minstens evenveel waard als het mooiste rijpaard den volwas sen ruiter. De opmerkingsgave van een verstandig kind kan nooit te hoog worden aangeslagen. In dien kinderleeftijd moeten de indrukken soms zeer sterk zijn. Door hang maken kweekt men vrees. Is uw kind eenmaal door het een of an der hang gemaakt of verschrikt ge worden, dan zult gè misschien trachten om hem voorgoed van zul ke dwaasheid te genezen, door hem tegen zijn wil op te sluiten in een donker vertrek; maar ik zeg u gij deedt heter uw kind te dooden Charles Dieken Verdriet- is een vruchtGod laat haar niet wassen aan een tak. no? te zwak om haar te dragen. Victor Hugo. heele serie. Geen naam was in Italië meer populair dan de zijne en zoo er een tijd is geweest, dat men, huiten zijn vaderland, met voorname minachting op zijn kunst neerzag, die tijd is lang voorhij. I-Ians von Bülow sprak liet mea culpa", velen zijn Ilans gevolgd en allen zijn het nu wel daarover eens, dat aan Verdi in de kunst een blijvende plaats toekomt. Verdi schreef veel en veel daarvan is nu reeds gevonnisd, maar in weer wil van den veranderden smaak blijven ,,Rigoletto", „Trovatore" „Traviata", ,,Un Ballo" zich hand haven. Met laatstgenoemde opera be gint in Verdi's „oeuvre" een nieuwe phase, die over „Don Carlos" en „Forza del Destino" tot „Aïda" voerde. Deze vormt niet „Otello" en „Falstaff" (zijn laatste werk 1893) een trits, die evenzeer getuigt van het buitengewone scheppingsvermogen van don meester, als van zijn groot kunstverstand. Hier is misschien niet meer al het spontane der vroegere werken, maar daartegenover staat een oneindig rijpere en voornamere instrumen-i teeringskunst en een zich veel meer verdiepen in den tekst. En terwijl Verdi aldus met zijn tijd meeging, bleef hij al zijn oorspronkelijkheid bewaren. Hij leerde van Wagner, maar leende niets van hem. Ook op ander gebied, met het Man- zoni Requiem en, niet lang geleden, met zijn kleinere kevk-muziekstukken, won Verdi lauweren. De parlemen taire lauweren versmaadde hij en slechts zeer zelden verscheen hij in den Senaat, waarvan hij sedert 1875 deel uitmaakte. Het kenmerkende van Verdi's kunst is hartstocht, dramatische kracht. Voor het komische en humoristische had hij de rechte ader niet. Als mensch stond hij zeer hoog. Hij was een voudig, welwillend en nijdloós jegens jongeren en van de fortuin' door werken verdiend, maakte hij een edel gebruik door stichtingen en schen kingen. Met hem gaat een groot man heen, Zijn meest bekende opera's zijn „Nabucco" (Nabuchodonosor 1842) II Lombardi (Jerusalem 184-3), „Er- nani" (18441. „Attilla" (1846) „Mac beth" (1847), „Rigoletto" (1851) „II Trovatore" (1853), „La Traviata" (1853). „De Siciliaansche Vesper (1855). „Un Ballo in Maschèra" (1851), Don Carlos" (1867), „La Forza del destino" (1869'. „Aida" (1871), „Othel lo" (1889) en „Falstaff" 1894). WETENSCHAP. Een Maatcirkel. Langs de spoorbaan was het wit star, hewegenloos wit van kil liemel- dons. Een landschap zonder licht en schaduw, zonder een enkele tint, Zelfs de' horizon scheen verdwenen, zoo vloeiden lucht en aarde ineen. Te weinig afwisseling dus om interes sant te blijven. Toch keken wij reizi gers er allen naar. 't ls zoo iets onge hoords voor stadsmenschen al die sneeuw die zoo puur blijft liggen, niet besmeurd door het uit de schoorstee- nen neerzakkend roet, niet vertrapt door de ijverige, maar vuile hakken, van menschep die er doorheen inbeten. Maar rechts werd opeens het uitzicht benomen. Een achtergevelreeks van de voorstad schoot voorhij. Kregel wend den zij die aan dien kant zaten het hoofd naar de andere zijde. De muren waren zoo vuil verkleurd en dropen smerig van den regen de gore gordij nen voor de slordige, armoedige inte rieur, waren zoo weinig verkwikke lijk, na de volkomen blankheid daar buiten, dat je een voorgevoel kreeg van heel smerige straten, en de stad er wat kwaad op begon aan te zien. Floep ook links was het uit. 't Boerenkoolveldje- van den spoorweg wachter was hel laatste toevluchts oord. van wat versclie sneeuw. Nou be gonnen aan te dringen scheepstimmer werven en ijzergieterijen, en alles leek stoffig en oud en roestig; een ongezon de grond waar het teere sneeuwbloem- pje niet kon tieren. Hier smolt het da delijk weg, zoodra het werd neergelegd. Alleen de modder groeide traag en standvastig, alsof daar onder in de aar de een kracht werkzaam was, die hen naar hoven werkte. Nou kwamen er rechts en links stra ten, smalle openingen tusschen de ou de, topzware huizen, die moede naar elkaar overhuifden, en het leven der volksbuurt in een triestig, gedrukt licht zetten. Vrouwen en mannen liepen te sjokken door liet vuil, met gebogen rug, al maar voor zich heen starend, alsof zij bezig waren aan een hopeloo- ze, oneindige taak. Zoo is de stad, dacht ik, en misschien wel meer reizigers met mij. Zoo is zij. triest en akelig prozaïsch als het leven in die buurten. Maar even voor het station, juist toen De trouw verbreken jegens iemand, die leeft, is snoode dief stal.* maar de smaad, een doode aangedaan een weer- en wapenloo zc. is ergerhet is boosaardige rdof. M. Janitscln Het is niet geven, maar verkoo pen, als ge. bij het bewijzen van een vriendschapsdienst, uitrekent hoe zeer die man u dankbaar zal zijn Geluk is de innerlijke stemming der mensch en hun klare zeker heid hun weten van plicht hun zielevrede. De hierbij afgebeelde van taai alpaca vervaardigde maatcirkel bevat 16 van de meest gebruikelijke kdjartschalen .van 1 12500 tot 1 750.000. Van deze 'schalen, die in cirkels geplaatst en op beide zijden van het instrument verdeeld zijn, kunnen direct kilometers en bij de schalen van 1 12500 tot 1 100.000 ook hectometers afgelegen worden. De Engelsche schalen 63360 en 253440 toonen behalve de kilometers ook Engelsche mijlen. De beide bee- nen van den cirkel kunnen door een moerschroef stevig worden vastg' klemd en even snel wederom worden losgemaakt. Deze cirkel is zeer geschikt voor de vervaardiging van vergrootin gen en verkleiningen op willekeurige schaal. VERDI. t Giuseppe Verdi is 10 October 1813 geboren in het dorp Roncola, in het toenmalige hertogdom Panna. Giuseppe toonde reeds op jeugdigen leeftijd grooten muzikalen aanleg. Dank zij der protectie van een edel moedig muziekliefhebber, Antonio Barezzi, kon hij zich naar Milaan begeven en er studeeren onder leiding van Lavigna, die aan het hoofd stond van het Scala-Theater. In 1839 werd zijn eerste opera „Oberto di San Bo nifacio" opgevoerd, die veel succes Koningen en keizers bij de eeuwwisseling. Heel aan het begin der nieuwe eeuw staande, lijkt het ons een aardig werk je eens den leeftijd vast te stellen van alle thans regeerende vorsten van Eu ropa en den werkelijken duur hunner regcering, waardoor, uitgaande van den gemiddelden menschelijken leef tijd, het mogelijk wordt ten naasten hij te schatten welke gekroonde hoof den het eerst en welke het laatst in de ze eeuw van het tooneel zullen ver dwijnen. Hoofden van staat met beperkten geeringsduur, als de president der Hel- vetische republiek (een jaar), presi dent Loubet, van de Fransche Repu bliek (zeven jaar), die in 1906 aftreedt, en de twee kapiteins-regent van de kleine republiek San Marino, wier mandaat slechts zes maanden aan- de Ben- „arnin der Europeesche vorsten koning Alphonso XIII van Spanje, die den len Januari 1901 14 jaar, 7 maanden en 19 dagen telde. Dan komt aan de beurt Koningin Wilhelmina, 20 jaar en 4 maanden oud. Vervolgens koning Alexander van Ser vië, met precies 24 jaar en 5 maanden en daarna de koning van Italië, Victor Emmanuel, oud 31 jaar, 1 maand en 20 dagen. De koning van Italië wordt op den voet gevolgd door Nicolaas II. keizer aller Russen, die 32 jaar( 8 maanden en 5 dagen telt. De eenige andere vorst, die op 1 Januari '1901 zijn vierde kroon jaar nog niet overschreden had, is ko ning don Carlos van Portugal, die 3? jaar, 3 maanden en 4 dagen oud is. Keizer Wilhelm II van Duitschland neemt de zevende plaats in met 41 jaar en 11 maanden; tusschen hem en de volgenden ligt een aanzienlijke tijd ruimte. Want nu volgen vorst Albert I van Monaco, die 52 levensjaren telt, I koning Wilhelm II van Wurtemberg] mét 52 jaar en 10 maanden, koning eorge van Griekenland, 55 jaar en 7 dagen oud. sultan Abdul-IIamid van Turkije, 58 jaar en 2 maanden oud. si Nicolaas I van Montenegro, sinds maand Koninklijke Hoogheid, die den 25sten September 59 jaar werd. ko ning- Karei van Rumenië, 61 jaar en 9 maanden oud. en koning Leopold II an België met 65 jaar, 8 maanden en 23 dagen per automobiel als 14de op de lijst. En nu komt de veteranen groep aan de beurt. We beginnen met keiz Frans Jozef van Oostenrijk-Hongai ijt, die 70 jaar, 4 maanden en enkele da gen telt, gaan verder met koning Os car van Zweden, op 3 weken na 72 jaar oud, koning Albert van Saksen, a jaar en 8 maanden, koning Christiaan IX van Denemarken, met 82 jaar en 8 maanden, Adolf, groot hertog van Luxemburg, 83 jaar. maanden en een week oud en eindigen met den nestor der vorsten, paus Leo XIII. 90 jaar en 10 maanden oud en dus meer levensdagen tellend, dan de gekroonde hoofden van Spanje. Ne derland. Servië en Italië te zamen. Maar als men de vorsten rangschikt naar den duur hunner regeering komt deze schikking zonderling U staan tegenóver de chronologische volgorde. De nestor der monarchen van Eu opa wordt dan de keizer van Oostenrijk, die reeds meer dan een halve eeuw (52 jaar en 30 dagen) het bewind voert. Als goede tweede volgt dan de vorst van Montenegro, met 40 jaren, waar na. om zoo te zeggen, bijna schoude aan schouder optreden de Vijftigjari ge vorst van Griekenland, die 37 jaar en 2 maanden regeert en de SOjarige koning van Denemarken, met 37 jaar en G weken, daar hij 25 dagen later dan de koning der Hellenen (zijn zoon) den troon besteeg. Leopold II van België neemt de vijf de plaats in met 35 jaar en 21 dagen. Dicht wordt hij op den voet gevolgd door den koning van Rumenië, die al: vorst en als koning reeds 34 jaar en 8 maanden het roer van staat voert. Zoowel uit een oogpunt van reg ringsduur als uit een leeftijd, zijn de regeerende hoofden van Zweden van Saksen bijna tweelingen: de eerste regeert reeds 28 jaar, 3 maanden en 14 dagen, en de laatste 27 jaar. 2 maan j den en 3 dagen. De paus behoort, wat den duur van zijn pontificaat aangaat, tot de jonge •en. Sedert den 7en Februari 1878. cïen dag. waarop paus Pius IX stierf, neemt hij het hooge ambt waar. Acht vorsten zouden moeten sterven of aftreden; dan eerst ware paus Leo XIII „de oudste' maar dat zullen wij all er waarschijn lijkst niet beleven. En nu komen de jongeren weer aan de beurt. De sultan. 14 jaar en 4 maan den; de keizer van Duitschland 12 ja.; 0 maanden en 16 dagen; vorst Albe van Monaco 11 jaar, 3 maanden en l! dagen; de koning van Portugal 11 jaar 2 maanden en 13 dagen; de groot-her tog van Luxemburg 10 jaar. 1 maand en 8 dagen; de koning van Wurtemberg 9 jaar en 3 maanden; Alexander van Servië 7 jaar en 9 maanden; de Czaar 6 jaar en rond twee maanden; Koning in Wilhelmina 2 jaar en 4 maanden, en ten slotte cle nieuwste, de baby der ge kroonde hoofden, de koning van It, lie 5 maanden en 2 dagen. Koningin Victoria had alleen bijna even lang geregeerd als de ko ning van Italië, Koningin WiJhelmin cle Czaar van Rusland, de koningen van Servië en Wurtemberg, de hei ze van Duitschland. cle sultan en cle ko- al te zamen. GEPASTE VERONTSCHULDIGING. De moeder: „Ik dacht je hadt ge zegd, Jantje, dat de kleine jongen van hiernaast al dat leven heeft gemaakt?" Jantje: „Dat was ook zoo, mama. Maar ik sloeg hem met een stok." ZOO NIET BEDOELD! (Kortademige dame komt in der I (Nadat cle trein een tien minute haast aanloopen, juist toen de trein het rijden is, verschijnt de man t het punt is te vertrekken). 1 - - ConducteurConducteurIk et... Conducteur. Jawel, jawel. U.bentwas daar zooeven zoo haastig. II nog net op tijd. Hier, vlug erin. Zoo alleen maar clien brief in cle tre meteen kom ik uw kaartje wel knip-gooien, pen. I Tableau .Heel eenvoudig, aen beschonken bedelaar liep op straat te zingen en maakte door zijn misbaar, dat- 'e U'-n- den en de straatjongens hem naliepen de straatsteenen zelfs door <h jon gens in beweging gebracht werden.'" Een hedendaagsche Orpheus. In een gezelschap kwam het gesprek op de Grieksche legende van Orpheus, die door de macht van zijn gezang de wilde dieren temde en steeuen en hoo rnen in beweging bracht. Een geleerde onder de aanwezigen gaf zijn meening te kennen, dat de fabel allegorisch op gevat mo.est worden, in zooverre al: de machtige uitwerking der toonkunst op reine, onbedorven zielen zinnebeel dig voorstelde en te gelijk bewees, hoe reeds in de oudste tijden cle muziek zich lot een hoogen graad van ontwik keling verheven moest hebben. „Dat ben ik niet volkomen met eens", viel een jonkman hierop „Zulke uitwerkingen, als de oude Or pheus met zijne lier teweegbracht kan men nog alle dagen zien iets derge lijks is mij gisteren pas voorgekomen. ..Hoe zoo vroeg men nieuwsgierig. doel aan het portier). Uw kaartje, juffrouw Dat heb ik niet, conductei een zittend leven. De half geoxyd albumine-producten vormen af: dingen, welke, in den bloedsor gerakende, zoowel lichamelijk geestelijke stoornissen teweeg gen. De taal der dieren. Om die taal cler dieren te leeren erstaan, heeft de mensch in de eerste plaats medegevoel noodig, ant zeer dikwijls is het eene stom me taal. die door teekens wordt tgedrukt. Zoo is b. v. het paard staat eene geheelc reeks gewaar- ordingen duidelijk kenbaar te maken door bewegingen met zijn kor of door zijne zeldzame wel sprekende blikken. Nu en dan preekt het paard ook met den staart. De bedreiging o. a. van er eentje met de hoeven, te zullen ge en kan het dier voor den kenner ior staart bewegingen zeer aan- chcuwelijl- maken. Niet zoo ge heel ongelijk had eens de ezeldrij- er, die van zijn schoppend dier zeide „Ja. dat is nu eenmaal zoo zijne manier var spieken." De schrandere hond vermag niet- alleen door zijn oogopslag, die al tijd vol uitdrukking is, blijdschap te kennen te geven, maar hij dit diei verraden juist de bewegingen van den staart de gewaarwordingen op de sprekendste wijze. Noodig is het echter, dat wij de wijze, waar op onze huisdieren zich uiten, een weinig hebben leeren verstaan. Zr moeten wel onze taal en vooral on ze hevelen leeren verstaan. Zoude I hel nu, hij onze grootere begaafd heid, niet onze plicht zijn, meer! aandacht te schenken aan cle taal van dieren, die hunne behoeften en nooden van onze goedheid moe ten ontvangen Hoeveel ge-makke ijker zoude indien dit meer ge daan werd, onze 'omgang met hen in. en hoe zelden zouden wij om hen te beheersc-hen tot gestrengheid of zelfs tot hardheid behoeven over te gaan. Zoo zegt- ons iedere blik en elke beweging van een paard op de straat, welke marteling het on der een strak gehouden, teugel ver duurt. Hunne pijnigers hebben dik- wiils geen begrip van de smarten, die zij zulk een dier veroorzaken zouden clikwiils over hunne eigen gruwzaamheid versteld staan al? zij de paardentaal verstond- 3en, zij. die menigmaal niet zoo veel verstand schijnen te bezitten als een paard. De taal der dieren is dus een on derwerp dat nog zeer verwaar loosd is. Toch is die taal zoo gemak kelijk te verstaan en eischt geheel geen voorbereiding om haar te lee ren. Ook behoeft-, men daarvoor een andere bezigheden te verzui men. doch zich alleen, de moeite te geven van een weinig stelselmatige waarneming, waaruit men later veel nut en genoegen kan trekken. Uit den Moppentromm Vleesch-diëet en sleclit humeur. Het eten van te veel vleesch kan oor zaak zijn, dat men slecht geluimd is. Dr. Hart, een Engelsch geneeskundige, zegt dienaangaande het volgende Een heti-eurenswaardig gevolg van het overmatig gebruik van vleesch in En geland is het slechte humeur, waar over daar te lande algemeen geklaagd wordt. In geen land worden het huise lijk verkeer en het leven zoo ongeluk kig gemaakt door hc/t slechte humeur als in Engeland. Iedereen zal voorheel den weten aan te halen van gezinnen, die geheel onnoodig ongelukkig ge maakt worden door de gemelijkheid en grofheid van het hoofd der familie, door de lichtgeraaktheid der huis vrouw of door het gekibbel onder de jongere familieleden. Vergelijkt, men het huiselijk leven en de gewoonten in Engeland niet die van andere landen, waar vleesch niet zulk een voornaam deel der voeding uitmaakt, zoo zal men te dien opzichte eene belangrijke ver betering waarnemen. In Frankrijk, waar minder vleesch gegeten wordt, is voorkomendheid in den huiselijken kring regel. In het visch- en rijstetende Japan zijn ruwe woorden onbekend en zelfs de op straat spelende kinderen gedragen zich be leefd tegenover elkander. In Japan hoorde Dr. H. alleen uit den mond van Engelschen ruwe, misnoegde woor den. Hij is overtuigd, dat het slechte humeur der Engelschen grootendeels te wijten is aan eene te overvloedige vleeschvoeding. «Uc gepaaixl gaat met WAAR HEEN Een jong advocaat bepleit in langdurige rede de onschuld var cliënt. „Waar moet het heen, achtbaren, waar heen...?" roep herhaaldelijk uit. Aan de verslaggeverstafel, vla hem. fluistert korzelig een der ai tenden „Naar de zetterij... Maar als je weer eens vraagt, komt het te laat de post-editie STAAN EN LIGGEN. Onderwijzer. „Laat mij u dit m leeren. kinderen. Er zijn in de w nu eenmaal o n mogelijkheden, kan eefi mensch, om maar iets te men, niet tegelijk staan en ligge Jongen. „En mijn..." Ond, „Heb jij daar misschien tegen in te brengen, vriendje Jongen. „Ja, ziet u, mijnheer, broer s t-a a t toch bij het vijfde, e 1 e i t in Amersfoort in garnizoen. VLUG. I „Vlug, dat die post tegenwoordi Om vier uur 's middags verzend engagementscirculaire voor mijn c ter en om zes uur komen er al bri van schuldeischers van mijn toe stigen schoonzoon GLIBBERIG GEBIED. Geëngageerde„Dat dat je e us geweest is, Willem ik kaï haast niet gelooven. Daarvoor hle- te veel... hoe zal ik het zeggen... te oefening uit 1" Minnaar ..Maar liefste, hoe koi dan aan die kennis?" UITVERKOOP. Bediende. „Hoe moet ik die bic prijzen, die tot nu toe 4 gulden ten Patroon. „ZetIn plaats van 6 den, thans 4 IN AFWACHTING VAN EEN N WEN NAAM. Ilij: „Ik wist wel, dat ik reeds - ger het genoegen heb gehad, u te moeten; uw naam is, geloof ik, Grc Zij (vriendelijk): „Ik heette Gi twee of drie echtgenooten geledei EEN LOF IN OMGEKEERDEN „Daar gaat een man, die zijn w hpudt," zei iemand van een voo ganger. „Zoo?" „Ja, niemand wil het aanneir De oplossing van ons vorig P raadsel is. WOORDENBOEK. Ingekomen waren 42 goede O] singen. Bij loting viel de prijs deel aan Mej. M. v. d. WEIDE, ralensteeg 93b rood, wien wij zoeken haar prijs Maandag a.s. schen 2 en 3 uur te komen afh aan ons bureau Kampersingel 70. Ons nieuwe Prijsraadsel luidl volgt: Het geheel is een plaats in Tr vaal en bestaat uit 4 lettergr^pei 12 letters. 11, 2, 9, is de naam van een c op 't land, deels in 't water le\ zoogdier. de 3, 10, 5, 6, 7, 5 waren vro een zeer gevreesd volk. 1, 4, 6, 8 is een meisjesnaam, men voor het cijfer 1 het geta dan is het de naam van een vog< Als prijs loven wij uit: EEN KOP EN SCHOTEL. Oplossingen worden ingewacht en niet Woensdag a.s.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 8