wm Bloed" en het „Wilhelmus" worden geene tafelliederen gezongen. Na af loop van het souper waarbij het naar oud gebruik aan tal van gloeiende toosten wel niet zal ontbreken, wordt de feestviering met een bal besloten. Een van de eigenaardigheden van den feestavond zal hierin bestaan, dat. hoogstwaarschijnlijk eenige van de in Berlijn, Spandau en Potsdam geves tigde Mecklenburgers met den gezant, Excelienz von Oertzen aan het hoofd, daaraan, zullen deelnemen. Eenige dagen geleden ontdekte een der commissarissen toevallig, d&t hier in Berlijn een Mecklenburgsche veree- niging bestaat, waarvan Hertog Hen drik, zijn broeder Adolf Friedricli en de Hertog-Regent Joliann Albrecht lid zijn. Het doel dezer vereeniging „Mecklenburg Abend,'], waalman de leden grootendeels bestaan uit officie- ren van de garde-regimenten in Ber lijn, Potsdam en Spandau, verder uit eenige kunstenaars, hooge ambtenaars en leden van den Rijksdag, is uitslui tend een gezellig samenzijn eenmaal '8 weeks. Tijdens zijn garnizoenstijd in Pots dam, nam Hertog Hendrik, die met vele van de leden persoonlijk bevriend is, zeer dikwijls deel aan de bijeen- koms(jeav van den „Mecklenburger Abend" in het hotel „Frericlis" in de Po t sd am e rstr asse. Dat bleek me o. a. nog door een brief van Z. Hoogheid, dien ik in de ledenlijst vond liggen, welke de voor zitter der vereeniging, Major von Res- torff mij ter hand stelde, toen ik dezen heer uit naam van het bestuur van „Nederland en Oranje" kwam uitnoo- digen met de leden van den „Mecklen burger Abend" aan onze feestviering deel te nemen. Een der leden vertelde me, dat hij zoodra de verloving be leend werd, aan den Hertog een langen brief van gelukwensching had geschre ven, waarna hij onmiddellijk uit Het Loo van den Hertog persoonlijk een tdiegram had terug ontvangen. De brief van den Hertog, welken ik in de ledenlijst vond, dateert van twee jaar geleden en is op eenvoudig postpapier geschreven met een rouwrandje (we gens den dood van zijnen broeder l-'riedrich Wilhelm, den zeeofficier), zonder de hertogelijke kroon aan het hoofd. Daar majoor v. Restoff vreesde, dat de leden van den „Mecklenburger Abend" uit de Hollandsche circulaire niet. wijs zouden worden, werd door de commissie in overleg met den pre sident, Prof. Dr. du Bois en met den Mecklenburgschen gezant, Excelienz von Oertzen een Duitsche circulaire opgesteld, weike dezer dagen aan de leden is verzonden. Ofschoon de Duitsche uniformen voor het eerst bij „Nederland en Oran je" zullen verschijnen, zal er voor ge waakt worden, dat het Hollandsche karakter van het feest niet verloren zal gaan. Trouwens Hollandsche uni formen zullen evenmin ontbreken. Reeds nu hebben zich meer dan 90 hollandsche damijs en heeren, voor het meerendeel introducés aangemeld, o. a. de hier tijdelijk vertoevende mili taire schilder Hoynk van Pependrecht. Gisteren is het Adres van gelukwen sching van „Nederland en Oranje" aan de Koningin verzonden, dat even als het adres van hulde, bij gelegen heid van de troonsbestijging door een der leden, den heer van Taack Tra- kanen is uitgevoerd. Hieraan is zeer veel zorg besteed. De heer van Taack Trakranen heeft fraai werk geleverd. Het adres bestaat uit twee bladen, elk in een zwaar wit passe-partout met schuine gouden kanten. In den rug zijn de beide deelen door een wit zij den band verbonden. Het eerste blad wordt voor het grootste gedeelte in beslag genomen door een artistiek uit gevoerde aquarel van de hand des heeren v. Taack, die een kaligraaf met de uitvoering der tekstwoorden heeft belast. Op een achtergrond van purper ziet men links en rechts bovenaan knie lende engelen in biddende houding met opgeheven handen, in witte klee- dij, welke smiaakvol is gedrapeerd. Daartusschen in het midden in goud u-itgevoertï de profilreliefs van het bruidspaar met rand, waarboven gou den lauwertakken en relief. De profil reliefs van het bruidspaar zijn als ge- denkpenningen gedacht. Onder deze reliefs rust op een arrangement van gouden lauwertakken de koninklijke Kroon, de initialen W. en H. dooreen en de' rijksinsigniën, rijkszwaard, rijks appel on scepter. Rit relief-middelstuk is aangebracht op een ondergrond, gevormd door de beide nationale vlaggen rood, wit, blauw en rood, geel, blauw, waarop geechmven staat: Dat 's Heeren zegen op U daal! Terzijde onder de biddende engelen is oen smaakvolle versiering van bloe menhandels aangebracht., welke in ranke bloemtakken eindigen, plaats latende voor den aanhef van het adres. Het tweede blad bevat den tekst, welke als volgt luidt: Aan Have Majesteit de Koningin, Beschermvrouw oer vereeni ging „Nederland en Oranje" te Berlijn. De echtverbintenis, welke Uwe Ma jesteit weldra voornemens is met Zijne Koninklijke Hoogheid, Prins Hendrik der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg, te sluiten, vervult de leden der vereeniging „Nederland en Oranje" te Berlijn met groote vreugde en warme belangstelling. Zij wagen het derhalve Uwe Majes teit te naderen met het nederig verzoek wel hunne meest oprechte hulde en diep eerbiedige gedukwenschen te wil len aannemen ter gelegenheid van deze zoo heuchelijke verbintenis, die, naar zij hopen, met Gods zegen, moge strekken tot roem en luister van hun innig geliefd Vorstenhuis en tot heil van het dierbare Vaderland. Berlijn. Februari 1901. Uwer Majestjeit's getrouwe en gehoorzame onderdanen. Namens de leden, HET BESTUUR. Evenals de vorige maal werd de Hofboekbinder W. Collin met de uit voering van het bindwerk belast. Het adres is gebonden in wit saf- fraan-leder. Op het voor- en achterplat loopt rondom een smal gouden randje. In het midden zijn op het voorplat in een groot langwerpig vierkant, dat ge vormd wordt door drie smalle gouden randen de gecombineerde gouden initi alen W. H. aangebracht, waarboven een gouden Koningskroon, bezet met kleine edelsteenen. Tusscben de bogen van de Kroon ziet men rood email in hoog relief. De uitvoering van dit mid denstuk werd opgedragen aan den Hofjuwelier I. H. Werner. Aan de uitvoering van een en ander werd veel zorg besteed. Het geheel ziet er rustig en hoogst smaakvol uit. De band is gevoerd met mat. Oranje moiré- zijde, terwijl het dubbele blad wordt gedeeld door een gouden band met af hangenden gouden kwast. I-Iet adres ligt in een foedraal van grijze stof, ge voerd met fluweel. Naar alle waarschijnlijkheid zal Z.Exc. Jhr. Mr. van Tet-s, H. M.s zant op den trouwdag receptie hou den voor de te Berlijn gevestigde Ne- Pottes, België, i Aug. 1899. Mijneheeren, Het doet mij ge noegen u do uitmuntende resulta ten te kunnen meedeel en, dat ik heb kunnen verkrijgen in het ge val van mijn kind door het gebruik van de Scott's Emulsie. derlanders. K. De glazen hal in het midden van het gebouw. fliGJÊiZOJM DJ£N ALfclilEDEii;- LINGEN. 30 cents per regel. Snoeperij voor Kindereu. Een middel dat alle Kinderen graag innemen. Onder al de huismiddelen die gebruikt kunnen wordien, om de ongesteldheden die aan kinderen eigen zijn te verlichten, is er niet een dat zooveel voldoening geeft als Scott-s Emulsie. Dit preparaat; dat het vermogen bezit alle aandoe ningen van keel en longen te ge nezen, de eetlust op te wekken, de vorming van gezond vleesch te' be- I vorderen, en aan het geheele ge stel sterkte en levenskracht mede te deelen, heeft zulk een wijd veld van nuttigheid dat men er op ver trouwt waar het ook gebruikt wordt om kinderen in goede gezondheid U. nou den. Wij kunnen niet altijd voorspellen welke ziekte het gezin zat! aantasten, maar wij kunnen mf zekerheid zeggen dat waar kin deren stevig en sterk gebouwd zijn. dat daar veel minder kans op ziek te beslaat. Om hunne kwijnende tendenties te boven te komen, en aan de kleinen die levenskracht te geven die voor hun groei zoo noodr zakelijk is is er niets in de wereld zoo doeltreffend als de echte Scott's Emulsie. Laat ons een voorbeeld geven van wat dit preparaat in een gezin deed Meisje LADSOUS Mijn meisje, thans 14 maanden oud, zeer klein bij de geboorte, leed aan de borst en werd door een chronische hoest aangetast, die haar geducht verzwakte en haar belette van al de zorgen te profiteeren die haar omringden Op raad een er vriendin, probeer de ik de Scott's Emulsie voor haar. en van af de eerste dagen dat zij het gebruikte deed zich eene groo te verandering in haar toestand voor. Zij heeft hare tanden gekregen zonder de minste moeite zij loopt alleen, en het kind, dat vroeger z-oo zwak en klein, was is nu sterk en volkomen gezond, dank. zij het ge bruik uwer heilzame Scott's Emul sie. Ontvangt Mijneheeren. de verze kering mijner levendige dankbaar heid. (Get.) Malvina Ladsous. Scott's Emulsie bevat levertraan hypophosphorzure kalk en soda, en glycerine. Het is zoet van smaak, en kinderen beschouwen het als snoeperij. Het bezwaart de spijs vertering niet, maar is er integen deel een positief hulpmiddel voor. De hypophosphorzure kalk en soda. zijn nuttig om te helpen in de vor ming van het lichaam, en zij voe den tevens de zenuwen en onder steunen de hersenen. De glycerine belet gisting en maakt de opneming dei olie veel gemakkelijker. Het is altijd raadzaam, als men Scott s Emulsie koopt om zeker te zijn dat men het echte preparaat ont vangt omdat deze herstellingsmid delen in geen anderen vorm zoo doeltreffend zijn. Scott's Emulsie kan worden herkend aan ons han delsmerk van een man. die een visch over zijn schouder draagt.. Dit handelsmerk be vindt zich op den om slag van elke echte flesch. Het heeft eene reputatie van vijf en twintig jaar achter zich en vertegenwoordigt het beste huismiddel dat met mogelijkheid kan worden aangewend in alle gevallen waar' zich eene verkwijriing handelsmerk van vleesch en kracht voordoet. Depóts The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Mei. E. de Leeuw, Drogist, Den Haag. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Heer A. van Tuyli, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de re-tactie zich n et oa> s//rakeHjk. Pa» in ezond-t stuh -.en, gep aatst of ui t geplaatst, uiurdt de kvpy niet aunde/i inzend'r terug eg'ven. Co: c rrentie. In bijna alle kringen van het maat schappelijk leven, in klein- en groot handel, onder uitgevers, drukkerijen en maatschappijen van vervoer, overal is een meerdere of mindere concurren- tie-strijd waar te nemenvooral onze industrie heeft niet alieen een onder- lingen, maar ook een ongelijken strijd te voeren tegen de buitenlandsche. Nu kan niet worden ontkend, dat dit zijn lichtzijde heeft; tot de schaduw zijde mag wel worden gerekend, dat het loon der werklieden wordt gedrukt, en de drukking der loonen ten gevolge beeft gehad, dat er een strijd is ont staan tusschen de twee factoren het kapitaal en den arbeid een strijd, die niet mag voortduren. De arbeid zonder kapitaal vermag weinig, maar het ka pitaal zonder arbeid vermag niets; zij ziin dus geroepen hand aan hand te gaan, elkander te steunen en te hel pen, in één woord vrienden te zijn. Elke poging om deze overtuiging te wekken, kan niet anders dan heilzaam zijn voor de gansche maatschappij. Het was dan ook te verwachten, dat allen, die erkennen, dat door middel van vakorganisatie op den grondslag van samenwerking tusschen werklie den en patroons de schadelijke gevol gen van het vrije concurrent.ie-stelsel zijn te keeren, zouden willen medewer ken tot het oprichten van Christelijke Vakbonden. De lezers van ,,H. D." kunnen het weten, dat een commissie voor dit doel door het Bestuur van de Chr. Nat. W. B. werd teleurgesteld, door het ont vangen van een afwijzend antwoord op een verzoek tot samenwerking. Ge noemd bestuur wil het onnoodige en voor de werklieden schadelijke con- currentie-stelsel gaan toepassen door de oprichting van vakafdeelingen in eigen boezem. De reden hiervoor zou kunnen zijn de onbekendheid met maatschappelijke toestanden en dc moeielijkheid om Christen-werklieden te organiseeren of het kan zijn, dat met organisatie in eigen boezem an dere dan de maatschappelijke belan gen worden bedoeld In elk geval, het is een treurig feit dat broeders, die op het terrein van den arbeid behooren een te zijn, een geïsoleerd standpunt gaan innemen. Om alle misverstand te voorkomen, want dit kan ook wel de reden zijn waarom de samenwerking is gewei gerd, verzoek ik, M. de Redacteur, u beleefd mij eenige plaatsruimte in „H. D." af te staan, om mijn mede werklieden mede te deelen, dat de be noeming van eene commissie, bestaan de uit leden van „Patrimonium" een gevolg is van het aannemen der vol gende conclusies op Patrimonium's jaarvergadering in 1900. lo. De bevordering der vakorganisa tie is een der meest dringende eischen voor de richtige behartiging van de belangen der werklieden in het bijzon der en van de maatschappij in het al gemeen en ligt daarom op den weg van Patrimonium. 2o. Aansluiting bij de bestaande of oprichting van nieuwe neutrale vak bonden is met het oog op den stand der werkliedenbeweging in ons vaderland voor Patrimonium niet geraden. 3o. Oprichting van vakvereenïgingen uitsluitend bestaande uit leden van Patrimonium is te ontraden, omdat niet alle Christelijke arbeiders in Pa trimonium georganiseerd zijn. 4o. Aan te raden is daarom de op richting van Protestantsch-Christelijke akbonden. 5o. De oprichting van deze afzonder- ijke vakbonden moet echter ten doel hebben, samenwerking met de andere vakmannen. Daarom moet in de sta tuten staan de bepaling, dat federa tieve samenwerking met de andere or ganisaties wordt gezocht met behoud van eigen zelfstandigheid en eigen be ginselen. 6o. Ter bevordering van deze vakor ganisatie en tot voorlichting van de verschillende vakvereenigingen worde een Christelijk Arbeidssecretariaat in gesteld. Op den grondslag dezer conclusies wil de commissie voor Christelijke vakorganisatie zelfstandige vak-afdee- lingen oprichten onder een eigen regle ment, gegrond op de Eeuwige beginse len van Gods Woord: Moge, ondanks alle teleurstelling, hunne poging om de Christen-werklie den te overtuigen van 't groote 'nut van vakorganisatie de gewenschte vruch ten dragen. J. H. Haarlem. Sportpraatje. Het was Donderdag 40 jaar geleden, dat de bekende sportman C. A. A. Du- duk de Wit zijn eersten wedstrijd op schaatsen organiseerde en bet heeft hem daarbij aan belangstelling na tuurlijk niet ontbroken. Het regende letterlijk telegrammen en gelukwenschen, van den vroegen ochtend tot den laten avond. De voor naamste sportvereenigingen uit den lande zonden deputaties om den jubi laris te feliciteeren. En het aardige was dat alle takken van sport zoowat ver tegenwoordigd waren: IJssport,Roeien. Zeilen. Voetbal, Wiclrijden, Schermen, Vissollen, ja wat niet al. En die hulde is gerechtvaardigd, want de heer Du- dok de Wit heeft zooveel voor den sport in 't algemeen gedaan, heeft steeds zooveel ijver betoond, waar het er op aankwam Neerland's naam ook op dit gebied in den vreemde hoog te houden, dat de titel van Sportminis- ter, dien een onzer groote bladen voor hem heeft uitgedacht, waarlijk geene overdrijving mag heeten. Een tweede feestelijkheid op sportge- gebïcd valt te vermelden, eene feeste lijkheid. dio evenwel ook hare scha duwzijde heeft. Den scheidenden secre taris A'an den A. N. W. B., den heer ■T. C. Burkens. zal door de leden van dien bond een huldeblijk worden aan geboden op Zondag a. s. in het Bronge bouw te Haarlem. Dit huldeblijk komt den heer Bur kens toe, zeker zullen alle lezers dat met mij eens zijn, doch dat neemt niet weg, dat het ons leed doet, het ijverige lid van. het. Dagelijksch bestuur tc zien j verdwijnen van het sporttooneel. Dat hij gemist zal worden in de vele ltrin- gen waar hij zoo gezien en geacht was, wie zou dat, betwijfelen. Zijn opvolger, den heer J. H. Slicher te Leiden, wacht een zware taak. Gelukkig evenwel is ook hij geen vreemdeling in de be stuurszaken van den A. N. W. B. en kunnen de bondsleden dus de toekomst ingaan met de wetenschap, dat de heer Burkens een opvolger gevonden heeft, zijner waardig. In de „Kampioen" wordt reeds een paar weken een heftige strijd ge- voord over het woord fiets. De redac tie van het Bondsorgaan schrikt reeds bij den naam alleen. Een fiets, foei! zoo'n afschuwelijk onaesthetisch woord Men is eigenlijk niet waard lid van den Bond te zijn, wanneer men blijft vol harden „fiets" te zeggen, in plaats van het deftige „rijwiel". Enkele in zenders en inzendsters, want ook het vrouwelijk geslacht is zich in den strijd komen mengen zijn het ech ter met die uitspraak niet eens en trach ten op allerlei manieren het mooie korte, en krachtige van het door de redactie gewraakte woord aan te too- nen, terwijl weer anderen de „kampi oen" bijspringen em het gehate „fiets" ten vure willen doemen. Eerlijk gezegd, de geheele kwestie laat mij tamelijk koud, maar het is m. i. een, op zijn zachtst genomen, vreemd denkbeeld, om, wanneer men jarenlang een woord algemeen beeft gebruikt en dit bur gerrecht heeft gekregen, nu in eens er met alle geweld tegen te gaan ageeren Mochten enkele lezers liever „wielrij- den", dat ze hun gang gaan, schrijver dezes blijft „fietsen". Nu toch eenmaal de „Kampioen' ge noemd is, moet nog even vermeld wor den, dat dit weekblad een nieuw hoofd heeft gekregen,geteekend door den heer K. Sluyterman, leeraar a/d. Polytech nische School te Delft. Vermelding ver dient, dat in het opschrift thans ook is aangeduid, dat het weekblad offi cieel orgaan is van de Nederlandsehe Automobielclub. Overigens is m. i. dit hoofd geene verbetering te noemen. De voetbalwedstrijden op a.s. Zon dag in de westelijke le klasse, beloven zeer belangwekkend te worden. Rapidi- tas ontvangt hare stadgenoote Sparta, een strijd, waarvan voor beide clubs veel afhangt. Wint Rapiditas, dan is zij zeker niet op de laatste plaats te komen, terwijl Sparta ingeval van een nederlaag zoo goed als hopeloos verlo ren is. Zij zal dus alles erop zetten, dat echter de groenzwarten (Rapiditas) zullen zegepralen, is wel bijna als ze ker te kunnen voorspellen. De wed strijd in den" Haag is nog belangrijker. H. V. V. en R. A. P. ontmoeten elkan der daar voor de tweede maal in het seizoen de één vastbesloten zich op de eerste plaats te handhaven, de andere begeerig om de te Amsterdam geleden nederlaag te wreken. Een heftige kamp staat hier dus te wachten. Dat de Ha genaars zullen winnen is wel te den ken, doch vermoedelijk zal de strijd zwaar zijn. Een spannende ontmoeting is er ook in Haarlem te verwachten, de ongeslagen cadetten zuilen wel alles doen, om dat te blijven en de Rood- broeken zullen ook trachten, de zege weg te dragen, daar zij nog veel te dicht in de buurt van de laatste plaats zijn om zich geborgen te rekenen. AMATEUR. Rechtszaken. Arsenicum -vergiftiging. Te Manchester zijn Dondeydag weer twee uitspraken gedaan in zake arse- nicum-vergiftiging door bier. Ze waren tegenstrijdig. In 'het eene geval is de leverancier van het hiör tot 40 sli. boete en de kosten veroordeeld; de rechter overwoog dat in het bier een schadelijk artikel gevonden was dat niet noodzakelijk daarin behoefde voor te komen tengevolge van de bereiding. In het andere geval volgde vrijspraak, aangezien de rechter aannam, dat de leverancier te goeder trouw de stof, die tot. de vergiftigingsverschijnselen aanleiding heeft gegeven, voor on schadelijk hield en ze van een anderen leverancier gekregen had voor de be reiding van, het bier. Een kwade rakker. Een 14-jarige schildersjongen, de schrik van de jongens uit de Spaarnd'arnmerbuurt, stond Don- derdaa- terecht. Gewend' de andere straatjongens af te ranselen en zelfs bloedende wonden toe le bren gen, had hij onlangs aan een knaap, Jaap genaamd, een snee mei zijn zakmes toegebracht, waar door J. de strekspieren van. dc vin gers dier rechterhand werden door gesneden. De als deskundige gehoorde ad- sistent-geneesheer uit, het Binnen- Gastliuis kon nog niet zeggen of de jonden ooit weer het geheele ge bruik van zijn hand zal terug krij gen. De president bracht den vechters baas ond'er het oog, dat hij voor dat knauwen van jongens iederen dag een pak slaag verdiende. De officier zal wel de meening van d'en president hebben gedeeld, doch in het requisitoir kon nu een maal van een dergelijke praclische bestraffing geen sprake zijn. Gerequireerd werd dat de jon gen als hebbende niet gehandeld met oordeel des onderscheids zal worden ontslagen van rechtsver volging, evenwel met last tot zijn plaatsing in een rijksopvoedings gesticht tot hij zijn achttiende jaar zal hebben bereikt. Gevraagd of hij nog iets had in het midden te brengen antwoordde de knaap huilende, dat hij „dat niets plezierig vond." De president bracht hem het wenschelijke van een strenger op voeding onder het oog met een ge moedelijk: „Maar jongen, anders komt er misschien niets van je te recht." Sport en Wedstrijden. Een oplichters streek. „Complement van meneer en of v z'n fiets wil meegeven." De man, die de boodschap deed, de behoorlijke kruiers-„uniform" en bet meisje, dat haar in ontvangst nam, was nóg pas in dienst bij baar nieuwe volk. Daarbij kwam. dat mevrouw niet thuis was. En zoo geschiedde het., dat den Dienstmann want het geval speelt te Berlijn in vol vertrouwen de fiets ter hand werd gesteld. Ter eere van het gilde der Berlijnsche kruiers zij hier gezegd, dat de Dienst mann in de eerlijke uitoefening van zijn beroep was. Hem was namelijk door een heer op straat opgedragen even z'n fiets van huis te halen en haar te brengen naar café dat-en-dat, waar heen de fiets dan ook gebracht werd. Toevallig kwam meneer net het. café uit, toen de Dienstmann aankwam. Meneer pakte de kar aan en er op springende, maakte hij zich ijlings uit de voeten, den ongelukkigen kruier de zekerheid gevende dat hij op geen com missieloon behoefde te rekenen, mits gaders den twijfel of hij ook soms on bewust medeplichtig was geweest aan diefstal. Welke twijfel later zekerheid werd. „De Fiets". Militaire Sportvereeniging. Door de Militaire Sportvereeniging is op Paasch-Maandag 8 April a. s. een wedren over horden en groene heggen uitgeschreven voor paarden behooren- de aan en gereden door officieren, le den der Militaire Sportvereeniging. Afstand 2400 meters. Uitgesloten zijn alle paarden die tweemalen een hor- denren gewonnen hebben, terwijl de ren niet doorgaat indien minder dan vier paarden uitkomen. kwam Claude tegemoet. toen deze dt kamer binnentrad in haar een voudig rouwkleed, dat haar zoo veel slanker en mooier maakte. Zij keken elkaar lang aan voor zij een woord wisselden. Toen glimlachte Claude, want die blik had haar alles gezegd. Ik zag er zoo tegen op je te ontmoeten, Claude, sprak hij ze nuwachtig. Dit eigenaardig tes tament. van je vader moet je wel deen twijfelen aan mijn oprecht heid, vooral na hetgeen je al van mij ondervonden hebt. Ik twijfel niet aan je, Ralph, zei Claude. En Brandon schaamde zich half ovea de vreugde die hem doortril de bij het hooren van deze woor den. Wat was haar zachte stem wonderlijk muzikaal en troostrijk. Je oordeelt anderen naar je zeil. Claude, zeide hij. Ik had niet het flauwste vermoeden dat je vader zoo onrechtvaardig zijn rijk dommen zou verdoelen. Hoef ik je nog te zeggen, dat ik het gansche kapitaal beschouw, als ware het irii.i in bewaring gegeven voor jou. Ik zal hot zoo goed als ik kan be- heeren on er nooit een cent voor mij zelf van gebruiken. Wat ben je van plan te doen? vroeg zij bezorgd, terwijl zij hem aandachtig aankeek. Ik wil jou je erfenis niet ont nemen, Claude. Ik ben nov niet zóó laag gezonken, om partij te trekken van een tijdelijken waan zin bij je vader, want anders kan ik deze handelwijze niet beschou wen. Ik doe alsof hij dit laatste tes tament niet gemaakt heeft. Jij bent zijne rechtmatige erfgename. Ik zal optreden als ziin executeur, als jouw voogd, indien je dit wenscht, gedurende je minderjarigheid en bij je meerderjarig worden, of bij je huwelijk, zal ik je je fortuin overreiken dat naar ik hoop, toe genomen zal zijn, om door je zelf verder beheerd te worden. Dit wensch ik niet, Ralph. Dit is t e veel. Mijn vader vertrouw de je. geloofde in jou, en. in zeke ren zin, wilde hij zijn geld ons bei den nalaten. Laat ons oprecht zijn tegenover elkaar. Ik zal gaarne van je aangeboden hulp gebruik maken, en je als voogd beschou wen, maar ik wil in geen geval al dit geld van je aannemen. Laat ons eerlijk deelen. Je hebt geld hard noodig dat heb je mij zen eens gezegd. Ik zal meer dan ge noeg hebben. Dan ben je vrij de loopbaan te kiezen waarnaar je zoc verlangd hebt. Wat zou ik ge lukkig zijn als ik je eens in hel Parlement kon hooren spreken. Brandon schudde het hoofd. Ja, toe..als je blieft je moet hierin toestemmen, drong Claude half gebiedend aan. Mijn beste Claude, wij moes ten, dunkt mij, deze verdeelings kwestie laten rusten, tot je dien eer- waardigen leeftijd bereikt hebt dat de wet je zal toestaan te handelen, zoowel als te spreken. Vóór dien tijd kunnen wij niets doen. Hij wachtte even. en staarde naar het tapijt in de kamer, alsof hij daarvoor in groote bewondering was. Toen plotseling, met zijn don kere melanko'lie-ke oogen haar aan ziende sprak hij zacht Ik ben zóó innig dankbaar nu k zie. dat ie mij begrijpt, en mij gelooft, hoewel de schijn tegen mij is. Ik moet je eerlijk beken nen, diat ik mij nog al ongerust heb gemaakt over je toekomst, nadat je je vader's wenschan niet wilde vervulLen, in eene kwestie, die hem noogst belangrijk voorkwam. Se dert dat oogenblik moet het je wel opgevalLen zijn, dat hij minder verlangde mij bij zich te zien. en zijn schijnbare kalmte deed mij vreezen dat hij ons beiden niet goed gezind was. Want, hoe vreemd het ook klinktdoordat wij beiden be sloten waren dal geen huwelijk tusschen ons zou plaats hebben, is tusschen ons, naar ik hoop. een levenslange vriendschap ontstaan. Ik verwachtte waarlijk dat wij geen van beiden zouden genoemd worden in mijnheer Tracey's tes tament maar nu, is gelukkig alle moeilijkheid uit den weg geruimd. Mijr, besluit is genomen, en daar er eerst nog een tijdje moet verloo- pen voor alles in orde is wil ik toch trachten deze periode zoo aan genaam mogelijk voor je te maken. Wat bent u toch goed voor mij mijnheer Brandon. Ik Mijnheer Brandon viel hij haar verwijtend in de rede. Ik kan mijn voogd toch niet bij den naam noemen Dat komt toch niet te pas. - Je zult onbewust wel gauw genoeg weer Ralph zeggen. Maar om op de zaak terug te komen. Je blijft zeker liever bij je tante wo nen, dan dat je een eigen huis be trekt, niet waar? Ja. zeker. Alleen de gedachte van een eigen huis stemt mij a.1 weemoedig. Ik houd niets van een zaamheid. Zij leven hier nog al eenvou dig. maar O voor mij is dit al meer dan voldoende, viel Claude hem in de redie. Dan zou ik graag mijnheer en mevrouw Selley willen spreken om nog het een en ander op geldelijk gebied te regelen. Zul je hun vooral een heel mooi voorstel doen Best hoor zooals het voor eene jonge dame past, die juist in bezit is eekomen van haar halve koninkrijk? vroeg Brandon, glim lachend. Ja, hernam Claude blozend van genoegen, terwijl zij ging zif ten met een dankbaar gevoel. Dan heb ik een japon noodig en speldengeld. Dat zul je hebben maar zeg mij' hoeveel? Daarover moet ik eerst mijn tante raadplegen, voor ik het je zeg. En, mijnheer Brandon Ralph nu nog iets. Denk je dat ik een paar paarden zou kunnen krijgen Ja dat denk ik van wel. Nu juist niet een heele stal vol, maar... O. neenmaar ik zou zoo graag een goed, flink, mooi paard voor oom Sielley wille-n helDben, en nog eén voor Kate, Janet en mij. Dan zouden wij om beurten kun nen rijden en en dan ga je mis schien wel eens een keertje mee, a.ls :e 't niet vervelend vindt? Heel gaarne, zei Brandon da delijk. Dat is wat aardig bedacht van je. Mag ik soms ie leermeester zijn Wat zou ik dat verrukkelijk vinden, maar je hebt geen tijd voor dergelijke aardigheden. Als je het kunt doen. dan zou ik... Neen, dat is waar, ik kan niet altijd vrij over mijn tijd beschik ken. Maar nu toch wel nu dat je in zekeren zin gefortuneerd bent? Brandon glimlachte en schudde het hoofd!. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6