seling in dc strenge lijnen der ko lommen. Twee andere cartouches, dragende do wapenschilden van Nassau en Mecklenburg, omeeren de schacht' cler zuilen Nassau heraldisch rechts Mecklenburg links. Boven deze wapenschilden slin gert zich een devieslint. waarop- „Jc maintiendrai" en „per Aspera ad astra." Een vierde cartouche waarop het Haagsche wapen, heeft der, vorm van, een schelp, om Sche- veningen symbolisch aan te duiden, en rust op en versiert het beneden gedeelte van het soubasement.. Een breede draperie opgehouden door kinderfiguurtjes, op de hoe ken van het frontispice zittend omgeeft de geheele compositie, in stijl overeenkomend met die van dc- Oud-Hollandsche kast, waarvan menig détail in de penteekening teruggevonden wordt. Dit kunststuk op het gebied van caligrafischen arbeid is geborgen in een koker van zacht kalfsleder, geïncrustreerd met goud op den bovenkant prijkend met de Ko ninklijke kroon. De binnenkant van den koker is. evenals het kalfslederen étui, waar in de sleutel van d'e oud-Hollandsche kast zich bevindt, gevoerd met Nas- sau-blauw satijn. Een geheim laad- je. in een der kussens van de kast aan den binnenkant der linkerdeur aangebracht, is bestemd om de oor konde tc bergen. Het geschenk der Rotterdamsche vrouwen en meisjes aan de Ko ningin bestaat uit een volledig schrijfgarnituur van verguld zilver in stijl Lodewijk XVI, vervaardigd door de firma Hoeker te Amster dam. De verschillende deelen, 16 in getal, dragen alle het naamcijfer var, H. M. Het geschenk zal worden aangeboden in een satijnhouten cas sette en vergezeld gaan van een oor konde op perkament, bijzonder fraai ontworpen en uitgevoerd door mevrouw Van der Kaay, leerares aan d'e ludustrieschool te Rotter dam. Door dien minister van buiten- landsclie zaken is aan H. M. de Koningin een huldeblijk aange boden. bij gelegenheid van Hoogst- derzclver Huwelijk namens de Ne- d'crlandsche Kolonie te Pinang1 bestaande uit een groot tegelstuk in lijst, voorstellende een gezicht op het eiland Pinang, welk hulde blijk in de fabriek Rozenburg is vervaardigd'. Aangaande de feestelijke viering te Rotterdam, het volgende De dag zal worden aangevangen •met eene Militaire Reveille ten 8£; uur op het Beursplein, gevolgd door eene omtocht van het Korps Staf- muziek en het Korps Hoornblazers dei dd. Schutterij, van het Muziek korps van het Korps Tamboers en Pijpers der Mariniers door ver schillende stadsgedeelten als van zelt sprekend wordt aangenomen, dat de burgerij door algemeen te vlaggen van haar besef van de be- teekenis van den dag blijk zal ge ven. Op het uur der voltrekking van bet huwelijk, van lii tot 12 uur des voormiddags, zullen de1 toren klokken worden geluid, terwijl ge durende de inzegening, van 121 uuiLet Carillon van den toren der Groote of St. Laurenskerk zal wor den bespeeld. Des avonds zullen er in niet min der dan twaalf lokaliteiten keur van vermakelijkheden zijn too- neel muziek, tableaux enz. Verder zal er des avonds, even eens te beginnen om uur. bij elec- trische verlichting in het Beursge bouw gegeven worden een prome nade-concert, door het korps Hoorn blazers der Schutterij en het Korps Koninklijke scherpschutters; en op het van Alkemadeplein ten 7 uur des avonds eene openbare mu ziekuitvoering. laatstbedoelde door een orkest ondier directie van den heer Ooykaas. De leiding der verschillende uit voeringen is welwillend aanvaard door de Vereen i ging tot Veredeling van Volksvermaken. Reuter seint uit Parijs dat voor het geld door de Nederlandsche ko lonie aldaar bij inschrijving bij eengebracht, een zilveren tafelstuk gekocht is, dat met een album, de namen der 6000 gevers bevattende, aan Koningin Wilhelmina gezon den zal worden. In de „Zw. Ct." komt het verslag voor van de feestelijke begroeting, die hertog Hendrik aan de grenzen van ons land, te Oldenzaal, is ten deel ge vallen. Het station was zoowel uit- als in wendig keurig versierd en in de wacht kamer le kl. stond de buste van H. M. de Koningin tusschen groen en vlaggen (de Nederlandsche driekleur en de Mecklenburgsche vlag). Op 't perron bevonden zich de heer P. Lyclama Nijeholt, commissaris der Koningin in die provincie, de adjudant van H. M. de Koningin C. C. Zegers Rijzer, le luitenant ter zee, de generaal-majoor J. N. Roelants met zijn adjudant, de heer Fabius, kapitein der marechaus see, de heerN. K. Th. M. Vos de Wael, burgemeester van Oldenzaal, de leden Van den Raad, de commissie voor de feestviering va.n den trouwdag van H. M. de Koningin, de cL d. schutterij en de drie plaatselijke muziekkorpsen enz. Toen de trein stil hield, werd het Wilhelmus geblazen. De hertog werd door den commis saris van Overijsel begroet met de vol gende woorden: Hooggeëerde Hertog! Het is mij een groote eer Uwe Hoog heid bij de eerste schrede als Neder lander op Nederlandschen grond het welkom te mogen toeroepen in het nieuwe vaderland. Dat vaderland ontvangt Uwe Hoog heid met geestdrift en sympathie om dat het in U begroet den Koning van het hart van onze beminde Koningin. Nederland hoont en verwacht dat Have Majesteit de Koningin en Uwe Hoogheid een in alle opzichten geluk kige toekomst tegemoet gaan. Nederland hoopt en verwacht, dat liet voorgenomen huwelijk in zoo hoóge mate bevorderlijk zal zijn aan het heil en den voorspoed van bet Vor stelijk Iluis en van het Vaderland. Moge met dit oogenblik een geze gend tijdperk aanvangen in het leven van Uwe Hoogheid en van Hare Ma jesteit de Koningin. Lang leve Hertog Hendrik van Mec klenburg! De Hertog antwoordde in het Hol- landscli. Hij betuigde zeer dankbaar te zijn voor de feestelijke ontvangst en voor dc hartelijke wenschen hem toege bracht. Het schonk hem de overtui ging, dat zijn komst in Holland met vreugde werd begroet en hij was daar zeer gevoelig voor. Daarop werden de verschillende hee- ren aan den hertog voorgesteld, terwijl hem door het vijfjarig zoontje van den beer Vos de Wael, burgemeester, een bouquet werd aangeboden namens de leden van den Raad. Luid gejuich weerklonk van alle kanten, daaV een aanzienlijke rnen- schenmassa in en om het station was samengestr o omd. Na een oponthoud van circa tien minuten nam de hertog met een hand druk afscheid van de verschillende autoriteiten en vertrok onder de tonen van 't Wilhelmus en de luide hoera's der menigte. Z. H. droeg toen reeds het tenue van generaal-maj oor. Dienst voor Koningin Victoria Dezelfde dienst, gewijd aan de nage dachtenis van koningin Victoria, wel ke in alle kerken in Engeland en Wa les werd gehouden op den dag van hare begrafenis, vond ook te 's-Graven- hage plaats in het Engelsche kerkge bouw aan de Van den Boschstraat. Vroegtijdig waren in de kerk aan wezig de Britsche gezant bij ons hof, Sir H. Howard, en de secretarissen dei- legatie de heeren Leveson Gower en Granville, allen in gala ambtsgewaad met rouwgaas aan steek en degenge- vest. Zij namen de honneurs waar te genover de autoriteiten en leden van het corps diplomatique, die tegen elf uur, gekleed in ambtscostuum, het kerkgebouw betraden. De vertegenwoordigers van Hare Majesteiten de Koningin en de Koning in-Moeder werden door den gezant ge leid naar de voor hen bestemde zetels voor het koor. De zitbanken der eerste rijen wer den ingenomen door de ministers van buitenlandsche zaken, financiën, oor log, waterstaat, koloniën, justitie en marine en door verschillende hoofden van vreemde missiën met de secreta rissen en attaché's aan de legaties ver bonden. Ook waren aanwezig de chef van den generalen staf, luitenant-ge neraal Kool, de chef van het kabinet van den minister van buitenlandsche zaken, jhr. London, en eenige militaire autoriteiten, terwijl het kerkgebouw overigens geheel gevuld was met da mes en heeren uit de aanzienlijke krin gen. De dienst werd ingeleid door orgel spel, waarna "ds. Ratford, predikant der Britsche legatie, de gebeden las en door bet dameskoor psalmen werden gezongen. Tegen het einde van den dienst hield de voorganger een predicatie, waarin hij de overleden Koningiq herdacht in bear maatschannelijk en in haar god vruchtig leven. Met een dankzegging en een gebed voor koning Eduard, werd de dienst besloten waarna de vroegere predi kant, de heer Brine, een zegening uit sprak. De gezant geleidde zelf de vertegen woordigers van H. H. M.M. naar de gereedstaande gala-hofrijtuigen. Onder de tonen van het orgel verlie ten de overige aanwezigen het kerk gebouw. Armoede in Friesland. Men schrijft aan de N. R. Ct. Armbesturen en particulieren mer ken terdege hoe de huidige weersge steldheid armoede met zich brengt. De toestand is in menig gezin .nu veel er ger dan tijdens de strenge vorst in het begin van Januari. Toen kon er op het ijs wat verdiend worden met baanve gen, het vervoeren van goederen per slede enz.; nu staat alles. De sneeuw verbiedt bij de ontginningswerken den arbeid in den bodem; in de bossehen kan evenmin gewerkt worden terwijl in menig smal kanaal de vaart nog niet geopend is door de nachtvorsten^ die de schotsen van het oude ijs op nieuw stevig aan elkaar hechtten. De kleine schippers zijn dus nog gedoemd tot stilliggen en onder hen is de ar moede thans groot, evenals onder de bewoners van de zoogenaamde woon- scheepjes, hoofdzakelijk bestaande uit kleine venters, polderjongens, ker misreizigers enz. enz. Het getal vrouwen en mannen dat dagelijks aan de deur een aalmoes vraagt, wordt met den dag errooter; de armvoogden hebben deze week in sommige gemeenten den post voor on derstand aan losse bedeelden reeds tot een driedubbel bedrag overschreden. Er moet nu geholpen worden, want er is niets te verdie nen, cn dat wordt ook door de arm besturen begrepen, terwijl ook de par ticulieren meer doen. In tal van gemeenten zal op den hu welijksdag van H. M. de Koningin door commissies of van gemeentewege aan de arme gezinnen eene gave geschon ken worden; zoo ooit dan zal die gave thans op prijs worden gesteld en tot dankbaarheid stemmen. Sport en Wedstrijden. Huldeblijk Zondagmiddag had in de bovenzaal van het Brongebouw te Haarlem in te genwoordigheid van oen vijftigtal per sonen de aanbieding van het hulde blijk van de leden van den Algemeenen Nederlandschen Wielrïjdersboncl aan den lieer J. C. Burkens, bij zijn aftre den als le secretaris plaats. Nadat de scheidende secretaris, die 10 jaar met veel ijver en toewijding zijn functie had waargenomen, met zijne moeder, zuster en broeder hartelijk welkom waren geheeteu, en hadden plaats ge nomen, nam de heer C.A.A.Dudok de Wit 't woord en hield eene lange, harte lijke toespraak, waarin werd herin nerd aan de vele en groote dingen welke de heer Burkens voor den Bond had verricht; verder werd gewezen op zijn benoeming in 1898 tot Ridder in de Oranje-Nassau-orde, een bewijs van er kenning door de regeering van den af tredenden secrtaris inzake de vorming van het korps Militaire Wielrijders. Nog werd herdacht de groote ijver en toewijding, waarmede de heer Burkens steeds werkzaam was geweest; zijn sta len energie en onvermoeide werkkracht en hem een woord van dank gebracht namens zoovelen in Nederland voor het krachtige, schoone werk, dat hij geleverd heeft. Spontaan is dan ook uit den lande de stern opgegaan om bij het tienjarig jubileum van Burkens secretariaatschap, hem onzen dank en onze hulde te brengen, zeide spr. Meer dan duizend sportslui hebben zich vereenigd, om aan dit feest een blijvend aandenken te hechten-, en heb ben gewenscht in een gemeenschappe lijk geteekend alubum dat ik geachte heer Burkens, hierbij de eer heb U aan te bieden, hun namen te boeksta ven. Zij verzoeken u tpvens een klein cadeau als souvenir te willen aanvaar den, in den vorm van dit salonameu- bulement. Ten slotte, mijnheer Burkens, zij u door mijn woord bekend gemaakt, dat uw heengaan uit het bestuur van den Bond door liet geheele land met, leed wordt aangezien, doch wij eerbiedigen uw besluit, na een tiental jaren van drukken arbeid ten dienste der wieler sport te willen uitrusten. Bij uw heengaan roepen wij u ech ter toe: vergeet den A. N. W. B. niet en in moeilijke gevallen blijf altoos zijn raadsman. Het geschenk, den beer Burkens na mens den A. N. W. B. aangeboden, bestaat uit een salon-ameublement in stijl, bewerkt door de bekende firma Pander, waarvan de teekeningen aan wezig waren. Bij het geschenk is gevoegd een door de Gebr. Grevenstuk fraai bewerkt al bum, voorzien van een calligraphische opdracht. Op het voorblad prijken bo venaan het wapen van Nederland, daaronder de wapens der elf provin ciën. In de linkerbovenhoek eene af beelding van de Oranje-Nassau-orde, in de rechter van het Bondsinsigne. Daaronder staan de woorden: Hulde door de leden van den A. N. W. B. aan hun hooggeachten lsten secreta ris, den heer J. C. Burkens, bij gele genheid van zijn aftreden op 1 Jan. 1901 aangeboden. Daaronder staan in Romeinsche cijfers de jaartallen 1891 1901 en ter linkerzijde hiervan eene af beelding van een groep militaire-, ter rechterzijde van een groep burgerlijke wielrijders. Op het volgende blad ko men de namen der commissieleden en dan volgen die der deelnemers aan het huldeblijk. Het album is gebonden in grijs bronzen marokkijnen band, met ver guldversiering en is zoowel innerlijk als uiterlijk een keurig stuk werk. Na aanbieding van het geschenk bedankte de heer Burkens voor deze blijken van waardeering. In goedgekozen woorden herinnerde hij ei' aan, hoe het wielrijden meer en meer burgerrecht had gekregen, hoe het lichaam er door versterkt wordt en de geest verfrischt. Door den wieler sport leeren wij bovendien ons land beter kennen, dan uit aardrijkskundige lessen of boeken. Onze liefde tot de na tuur wordt meer en meer ontwikkeld; die liefde, welke ontwikkelend en ver edelend od den- menscb werkt. Verder herinnerde de heer Burkens aan den veelomvattenden werkkring van den A. N. W. B., de groote moeite die het bestuur zich steeds getroostte en herdacht tevens de groote mede werking, die hij van alle zijden had ondervonden. De afgetreden secretaris bracht verder een woord van dank aan de gevers van het fraaie souvenir en sprak de wensch uit, dat de Bond moge groeien en bloeien, daar met dien Bond de wielersport staat of valt. Met den uitroep: Lang leve de A. N. VV. B.! eindigde spr. zijn rede, die luid toe gejuicht werd. De aanwezigen bleven hierna nog eenigen tijd gezellig bijeen. Burgerlijke Stand. Bevallen 2 Febr. M. HetemVier hout z. 3. E. J. de VosVerhoeven z. S. C. Kors—-Brummelkamp d. C. A. Goedenvan Gaart d. A. J. Eradus Wagner z. 4. S. J. E. VannekerAl z. Overleden 2 Febr. C. van Brumen Bosman 78 j. Ged. Raamgr. A. M. Ver beek 34 j. Koksteeg. 3. C. Govers Roose 91 j. W. Geldel. pad. H. Broers 64 j. Burgwal. 4. J. M. G. Pardon 11 n d. Kevkhofstr. MARKTNIEUWS Haarlem, 4 Februari 1901. Aang. Verk. Prijs. Botev 99 KG. 99 KG. f 1.30—14< Biggen 29 st. 29 st. 810.5<: Schrammen 13 st. 13 st. 1318.50 Aardappelen 21 HL. 21 HL. 2-2.5( Appelen 54 IIL. 42 HL. 8—10.- Peren 16 HL. 16 HL. f 7—9.— 80 HL. Witte tarwe f 6.15. 50 HL. Rogge M-70. 110 HL. Ilaver f3.42—3.02. 50 HL. Garst 5.20. 35 HL. Duivenboo- nt-nf 7.—19 HL. Bruine Boonen f7.50. 20 HL. Groene Erwten 7.50. Failiissein ent e n Uitgesproken: Alkmaar, 31 Jan. A. Molenaar Dzn.. melkventer te Hoogcarspel. Rechter commissaris mr. H. L. Asser. Assen, 31 Jan. J. Panhuis, modiste, W. Panhuis te Meppel. Rechter-coin- missaris mr. I. A. Hulst. Amsterdam, 31 Jan. Ph. de Vries al daar. L. Coenradi, koopman en com- missonair in groenten, aldaar. J. Th. de Kort, eigen botiwer te Bussum. In de drie faillissementen rechter-commis- saris mr. T. Henny. Opgeheven: P. Wilschut, colporteur te Voorburg. Vernietigd: F. de Jonge, bouwondernemer te 's-Gravenhage. Geëindigd: J. L. Grönefeld, kleermaker, te Ol denzaal, E. Bouwens, Uweduwe van J. H. Huls, winkelierster, te Doetin- chem; L. D. v. d. Linde, herbergier, te Hansweerd. Telegrammen. LONDEN, 4 Febr. (Part. telegr.) Uit Pretoria wordt aan de Daily Mail" geseind, dat Kitchener een gecombi neerde beweging, onder zeven gene raals, op touw zet, naar de districten tusschen spoorweg naar Delagoa-baai en dien naar Natal, ten einde de Boe- rencommando's daaruit te verdrijven, en alle voorraden, den veestapel enz. uit dat gebied over te brengen naar Pretoria. Hbld. Vervolg' Stadsnieuws. Weldadigheid naar Vermogen (Wegens zinstorende drukfouten her plaatsing). Van 25 December 1900 tot en met 15 Januari 1901 werden aan extra-giften ontvangen f 2858.55. Van 15 Januari1 Februari 1901: N. N. „Nat. Geschenk" ieder f 25; J. C., Jhr. II. W. C. H., ieder f 10; N. N., Mr. C. G. v. R., ieder f5; N. N., W. F. B. Sr., ieder f 2.50; Mevr. v. D. H. f 1. Totaal f 2944.55. Terugzending der ingevulde kaar ten wordt beleefd verzocht. Ten vorige jare was op 1 Februari ontvangen f 4304.14, zoodat dit jaar op ultimo Januari ruim dertien honderd gulden, minder ontvangen is dan op denzelfden datum in 1900. Aanranding. Een bewoner van de Lange Begijne- werd hedennacht door een drietal jon gens óp de Riviervischmarkt plotse ling op zijde geduwd en op zijne bedrei ging, de politie te zullen roepen tot tweemaal toe door hen omvergeloopen, waarbij hem zijn hoed werd afgesla gen en hij eenige klappen op 't hoofd ontving. De daders zijn onbekend. Een knaapje van 7 jaar uit de Noor derschoolsteeg werd Zaterdag door een rijtuig overreden, met 't gevolg, dat het rechterbeen brak en de jongen naar 't gasthuis moest worden ver voerd. Door den architect J. H. Welsenaar, is aanbesteed: Het amoveeren en we der opbouwen van een café aan de Gierstraat no. 76. Ingekomen waren 7 biljetten. Laag ste inschrijver de heer H. Bloem al hier voor f 7547. Aan den heer A. v. d. Lande aanne mer alhier is bij onderhandsche aan besteding opgedragen het bouwen van 3 beneden en bovenwoningen aan den Schoterweg voor f 9099. Zaterdagmiddag omstreeks half drie had zekere J. J. v. Leersum, werkzaam aan de Centr. Werkpl. der H. IJ. S. M., het ongeluk de top van een zijner vin gers af te slaan. Hij begaf zich direct naar den dokter, welke hem verbond en hem aanraadde zooveel mogelijk rust te houden. Vergadering van den Raad der ge meente Haarlem op Woensdag 6 Fe bruari 1901, des namiddags ten half twee ure. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Herstemming voorstel B. en W.. vaststelling plan bebouwing gronden ten oosten Kleinen Houtweg. 3. Resumtie concessie-voorwaarden enz. tramaanleg Anderheggen en Neu- meijer, met schrijven Commissie voor de tramplannen en nader voorstel B. en W. 4. Voorstel B. en W. adres Kerkeraad Ned. Herv. gemeente afschaffing ker mis. 5. Id. id. id. firma J. J. Beijnes smal spoor. 6. Id. id. id. Maatschappij voor bouw en sportterreinen „Haarlemmerhout- park' werken in den Hout. 7. Id. id. ondershandsche aanbeste ding machines en toestellen lichtfa brieken. 8. Id. id. huren woning kastelein Prinsenhof. 9. Id. id. onbewoonhaarvevklaring perceelen. 10. Id .id. gratificatie onderkeur meester. 11. Id. id. vaststelling le suppl. ko- hier, dienst 1900. 12. Id. id. aanvaarding legaat Wed. II. Boerée. 13. Id. id. goedkeuring rekening Ka mer van Koophandel en Fabrieken, dienst 1900. 14. Id. id. adres H. IJ. S. M. huur wa ter Amstcrdamsche vaart. 15. Id. id. id. P. Goedkoop Dz., aan koop grond Spaarndamschc weg. 16. Id. id., id. J. A. Remmé, hooger bouwen perceel Gierstraat 76. 17. Id. id. id. L. W. Heil en Zonen, hooger bouwen perceelen Klerksteeg 6—8. 18. Id. id. id. P. L. Engelenberg, hoo ger bouwen perceel Barteljorisstraat 23. 19. Id. id. overplaatsing onderwijzer G. ten Napel naar 3e Tusschenschool. De Post. Zeer vol was het Zondagavond in de groote zaal der Sociëteit „de Kroon", waar dc afd. Haarlem en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Post- en Telegraafbeambten haar vijf jarig bestaan vierde. Een mooi en af wisselend programma was voor deze gelegenheid samengesteld. De voorzitter opende den feestavond met allen een recht hartelijk welkom toe te roepen verder wees spr. er op hoe de afdeeling en de Bond steeds in bloei toenamen en hoopte hij dat dit zoo zou blijven. Nadat hij allen veel genoegen had toegewenscht, werd door de aanwezigen het Bondslied aangehe ven en daarna met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Daarop kwamen voor twee blijspelen getiteld „De Inkwartiering" en „De twee verstrooide militairen" verder eenige komische duetten, een solo voor viool, eenige voordrachten, enz., ter wijl het geheel met een bal werd beslo ten. Er was dus gelegenheid genoeg om zich flink te vermaken en dat zullen de aanwezigen dan ook wel gedaan heb ben. Daaraan twijfelen wij geenszins. Voor Vaderland en Koning De feestelijke bijeenkomst Zaterdag avond in de groote zaal der Sociëteit „Vereeniging" gegeven vanwege d'e vereeniging tot verliooging van 's Lands Weerbaarheid „Voor Vaderland en Koning", kapittin-commandant de heer J. J. Zeewoldt, is bij uitnemend heid geslaagd. Een hoogst prestige stemming hecrschte den geheelen avond in de zaal; eene inderdaad ge zellige drukte was tot laat in den nacht merkbaar. Een ieders gelaat teekende genoegen en vroolijkheid; zei- de dat men zich amuseerde en inder daad het was dan ook een feestavond in optima forma. Het doel van deze bijeenkomst is, zoo zeide de heer Zeewoldt in zijn wel- komstrede, niet de viering van het zoo veel jarig bestaan in Oct. e. k. zal het 35ste vereenïgingsjaar herdacht worden doch wel dat de vereeniging meer teekenen van leven naar buiten zal geven. En vandaar deze feestavond voor de leden, hunne dames en gein- troduceerden. Verder huldigde spr. ons bemind Vorstenhuis, wees op de huwelijksvoltrekking van onze geliefde Koningin met Hertog Hendrik, een voor land en volk hoogst gewichtige gebeur tenis en hoopte dat dit huwelijk moge zijn tot voorspoed en geluk van Ne derland. Ter herkanering aan dit heuglijk feit had spr. eenige prachtige gravures van het Koninklijk echtpaar doen ma ken, die naderhand aan vele aanwezi gen werden uitgereikt en dankbaar aanvaard. Ten slotte wenschtte spr. allen een hoogst genoeglijken avond, waarna met de uitvoering van het keurige programma, rijk aan afwisseling, een aanvang werd gemaakt. Behalve eeni ge partijen schermen, die de goedkeu ring der aanwezigen mochten verwer ven, bevatte hét programma eenige voordrachten, door den gaarne gehoor- den declamator, den heer Vrugt, die maar weer terdege de lachers op zijn hand wist te krijgen. Luide toejui chingen verwierf mede een duettisten- paar, dat eenige vroolijke nummers ten gehoore bracht Het leeuwenaandeel in de uitvoering hadden evenwel de kra nige leden der vereeniging. Verschillende mooie marmergroepen, keurig samengesteld onder leiding van den heer Joh. Martin, wekten alge- meene bewondering en maakten een machtigen indruk. Een waardig slot aan een goed geslaagd geheel vormden de prachtige, goed gedachte groepen uit den Transvaalschen oorlog, even eens door leden van V. V. en K. voorge steld. Bepaald imnoneerend waren dezi) fraaie tableaux, en de geestdrift volle toejuichingen waren dan ook de tolk van de gedachten, die de aanwe zigen bezielden. En als dan de muzieu aanheft „Dat vrije Volk zijn wij", dan rijzen allen van hunne zitplaatsen op; dan wordt uit volle borst medegezon gen en schijnt aan het enthousiast ge juich geen einde te koinen. Nogmaals het was één bij uitstek mooie uitvoe ring. Na afloop daarvan werd menig uurtje zeer gezellig aan den dans ge wijd. Alvorens wij besluiten past hier nog een woord van dank aan de vereeni ging V. V. en K. in 't bijzonder aan haar wakkeren commandant, en aan den heer Joh. Martin, voor 't vele ge- noegelijke en schoone, dat zij den aan wezigen hebben bereid. De Gymnasiasten-Vereeniging Ami- citia Junnti gaf Zaterdagavond eene goed geslaagde uitvoering in het Bron gebouw. Opgevoerd werd het blijspel i „Student Thuis" van Fred, van Eeden, dat uitstekend werd vertolkt. Het daarop volgend bal was zeer geani meerd. Onder do aanwezigen viel op te merken Mr. G. van Tienhoven. Het populair concert Zondag-avond door het strijkorkest van Haarl. Muziek korps, dir. de heer Ch, P. "YV. Kriens, in het Brongebouw gegeven, had we derom vela toehoorders getrokken. De aanwezigen genoten volop van de heerlijke muziek, en amuseerden zich flink met de aardige voordrachten door de Gel>r. Matron of wel door de IIol- landsche duetlisten Henry en Sophie, ten gehoore gebracht. In de prettigste stemming ging een ieder huiswaarts. In de groote zaal der Sociëteit Ver- eenigring handhaafde Haarlemsch Mu- ziekkorps „Harmonie" zijn goeden naam onder leiding van den heer C. A. W. Bernhardt. Verdei* deden nog ver schillende artisten zich hooren. Gevonden voorwerpen. Een bont boezelaar. Een klein geel smoushondje. Een portemonnaic met 2i cent. Een geel witharig hondje. Een zwart laken damespantoffel. Een puck hondje. Een gele hond. Een zilveren broche, een vrouwen muts, esen postspaarbankboekje, ten name van H. Stibbe. Plaatsgebrek noodzaakt ons veel kopij, waaronder enkele ingezonden stukken, te laten liggen tot het volgend nummer, dat uit zes bladzijden zal be- n staan. J Stukken van den Gemeente raad. Adres van P. Goedkoop Dzn., di recteur van de werf Conrad, om hem te verkoopen 8 vierk. M. grond, ter uit breidïng van zijn machinegebouw. B. en W. geven in overweging hier aan te voldoen tot den prijs van f 2.50 per vierk M., doch ontraden om in te gaan op het denkbeeld van de Conun. van openbare werken, dat adressant, wanneer de Gemeente verbreeding van den weg wenschelijk acht, die verbree ding en het aanbrengen van een bazalt- kademuur te betalen, onder aftrek van den betaalden koopprijs. Adres van J. A. Remmé om het door hem te bouwen perceel Gierstraat - 76 hooger te mogen bouwen, dan an derhalf maal de breedte van de aan grenzende straatvan L. W. Heil Zonen eveneens voor een pakhuis, te bouwen aan de Klerksteeg 6 en 8 en evenzoo van P. L. Engelenberg aan gaande een gevel in de Schoutensteeg. B. en W. advisecren tot goedkeuring van deze drie verzoeken. Hedenmorgen half tien heeft de havenmeester-inspecteur met ge weld een woonscheepje verwijderd dat in de Lcidschevaart bij de gas fabriek lag. De sc-hipper, Frans Hart, een oud-acrobaat, had den havenmeester reeds veel last ver oorzaakt en werd' nu door dezen, op last van den burgemeester met j geweld verwijderd. Na de gebruikeliike sommaties weigerde hij de gemeente te ver- laten en toen de havenmeester de touwen wilde doorsnijden, greep hij een bijl en dreigde hij ieder te vermoorden, die zijn touwen zou aanraken, waarop de heer Kriens een inspecteur met een groote poli tiemacht requireerde daarna de touwen liet doorsnijden. dc mast liet strijken en het scheepje mot een gemeentesloep wegvoerde tot buiten de Schouwtjesbrug. Het optreden van den havenmees ter was van het begin tot het einde beslist maar bedaard' en gema tigd. Door het ministerie van oorlog is het uitstoomen van de lakensche klce- ding enz. voor de troepen der land macht te Amsterdam opgedragen aan de firma uL Wulff alhier. Zandvoort. OndertrouwdG. v. d. Meij en A. C. Nieuwlaat. Getrouwd H. Molenaar en P. Kerk- man. Bevallen N. SchaapMolenaar d. J. KoperBrederode z. Vrijdagavond hield de Gemeenteraad eene openbare vergadering, waarbij alle leden tegenwoordig waren. Na opening der vergadering, lezing en goedkeuring der notulen van de vorige vergadering werd mededeeling gedaan van het aannemen der benoeming tot onderwijzeres door mej. B. J. Mulder; tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim door den heer M. Teek man en van bet bedanken der benoe ming tot lid dier commissie door den heer H. C. van der Mije. Verder werd medegedeeld, dat hee ren Gedeputeerde Staten geen bezwaar hadden tegen den verkoop cler onder wijzerswoning, maar wel tegen het bouwen van ceno woning boven do- school. Een en ander aangenomen voor ken nisgeving. Op het verzoek van de bouwmaat schappij „Kinhelm" om de voorkeur te inogen genieten voor den aankoop van eenigen grond aan do Tramstraat, werd afwijzend beschikt. Een schrijven van de Erven den heer De Favauge nopens de overdracht en den aanleg van straten op gronden nabij den Kostverlorenstraatweg, werd in handen van B. en W. gesteld ter af doening. Verder was ingekomen een request,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3