r DE KNOOP. In het St. Elisabeth's Gasthuis werd] Donderdag ook feest gevierd ter eere van den nationalen feestdag. Door warme vrienden was men in staat gesteld de zieken te vergasten op allerlei versnaperingen en 's avonds gaf dc lieer Bamberg uit Amsterdam een ^.alleraardigste goochelvoorstellinc in /.een der ziekenzalen, waar alle patien- (.4 tc-n voor zoover dit doenlijk was. wa- j, ren overgebracht. Er hcerschte een Aprettige en opgewekte feeststemniing. Fraude. Sinds een tiental dagen is H. G., chef van het rijwielmagazijn der firma H. en W. B. alliier, spoorloos verdwenen, de zaken der firma in wanordelijken1 toestand achterlatende. Tevens is een groot tekort in de kas gebleken. Hoe wel dit verdwijnen ons reeds geruimen tijd bekend was, hebben wij gezwegen, omdat de verdwenene een brief had achtergelaten, waarin hij zijne frau duleuze handelingen bekende en te vens zijnen patroons de verzekering gaf hun eerstdaags zijn verblijf op te geven en een schuldbekentenis tot bet ontvreemde bedrag te teekenen, waar door de patroons voorloopig de zaak nog niet in handen van de justitie wil den stellen. Doch nu de vertrokkene tot dusverre nog niets van zich heeft doe nhooren en het geduld der patroons was uitgeput, die nu heden Zaterdag de justitie met het geval in kennis stel den en G.'s opsporing en aanhouding hebben verzocht, nu achtten wij ons niet langer verplicht de zaak te verzwij gen. Feestavond drank boatrijdien. Woensdagavond heeft in het Bron gebouw een feestavond plaats vanwege de afd. Haarlem der Ned. Vereeniging tot afsch. van Alcoholhoudende dran ken. Mej. Tilley de Vries (zang) en de heer E. Cats (viool) hebben hunne welwil lende medewerking toegezegd, terwijl de heer A. v. d. Velden de begeleiding op zich neemt. i Den bezoekers wacht dus rijk muzi kaal genot. Voorts zal de hoer F. W. N. Hugen- holt-z een korte rede uitspreken en de heer j. Schouten zal fraaie lichtbeelden vertoonen. Afwisseling en genot dus in over vloed, terwijl de entrée-prijs van 5 et. niemand kan afschrikken, en men door op te komen tevens de goede zaak der drankbestrijding steunt. Arm. Een vrouw uit de de Wittstraat had een meisje een bon gegeven om eenige boodschappen voor haar te doen. In- plaats vau het gekochte evenwel naar de eigenares der bon te brengen, gaf zij dit aan hare moeder, daar deze zoo'n behoefte er aan had. De bestolene is zich bij de politie komen beklagen. Beverwijk. Door den heer D. de Wit, onderwij zer aan de openbare Jongenschool al hier, is tegen 1 April eervol ontslag i aangevraagd wegens zijn benoeming te 's-Hertogenbosch. IJmuiden. Het aantal stoomtrawlers alhier is deze week met twee vermeerderd, n.l. de aangekochte Nelly van de Maat schappij „de Kotter" en de nieuwe Oce aan I" voor de nieuw opgerichte maat schappij „Oceaan", die als IJ. M. 91 in de vaart komt. Het aantal stoomtrawlers van hier gevestigde of kantoorhoudende Maat schappijen bedraagt nu reeds 23. Haarlemmermeer Te Leimuiden. zijn bij eerste stem ming gekozen als leden van den Raad, vacatures Boekhoven en Straathof, W. Koot (R. K.), en C. Kooy (lib.) Te Aalsmeer werden bij gelegenheid van het huwelijk van H. M. de Koning in de klakken geluid. Elk der school gaande kinderen ontving eene feest plaat en door eene omgang aan de hui zen der ingezetenen Werden de armen ruim bedeeld. Des avonds hield het fanfarecorps eene fakkeloptocht, met medewerking van do leden der ijsclub. Te Hoofddorp heeft de drukbezochte Transvaalsche meeting aan entrée op gebracht f 84.33 en onder 't spreken, eene collecte f 27.98. Beide bedragen worden gestort in 't Weduwen- en wee- zenfonds der achtergeblevenen. Te Hoofddorp heeft men ook bij ge van H. M. huwelijk feest ge Het lokaal van den kastelein J. Vries, was feestelijk ingericht. De sprak een feestrede uit fanfarekorps, met eene zangveree- luisterden het feest op; zoodat talrijk opgekomene publiek dien recht aangenaam heeft doorge- om den artiest te verbieden. Zij vevko-! zen niet uitgeteckend te worden. En dat maakt alle menschen op den kal men werker attent en zoowaar, daar kwamen zij in massa's aanloopen, loe ren om hem heen, met schimpend lachende gezichten, en zij namen zijn teekenvellen op en gingen die critisee- ren en het werd al voller in den kring, totdat de leuke buitenlander, heel niet boos, zijn hoed afnam en daarmee rondging voor deze „exposition invo- Iontaire", nog al wat dubbeltjes op haalde bij de beduuste lui, en daar kalmpjes een flesch champagne voor bestelde. Toen dropen die lastige men schen verbluft af en de teekenaar dronk en l'honneur des fiancés". Een wethouderlijke gulheid Donderdag hebben zich te Rotterdam twee paartjes in den echt doen ver-l eenigen. Ieder, die eenmaal hij zulki een plechtigheid tegenwoordig was. kent dc eentonigheid, waarmee deze- formaliteit geschiedt. Maar ditmaal werd daarin door den wethouder be last met de voltrekking des huwelijks, een eigenaardige afwisseling gebracht, doordat hij, na een toespraak tot de trouwlustigen, waarin hij in het licht stelde dat hun trouwdag juist samen viel met dien der Konngin, aan elk paar een portret in kabinetsformaat van II. M. en den Prins-Gemaal over handigde. Ds. de Koe, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Helder, is voor nemens tegen medio Mei zijn ambt neer te leggen, ten einde zich aan te sluiten bij de kolonie van de Internationale Broederschap te Blaricum. Uit eene telling der Donderdag aan het Centraal-station genomen plaats- kaarten blijkt, dat van Amsterdam uit per H. S. M. 28.000 personen de plech tigheid te 's-Gravenhage hebben bijge woond. Op de lijn AmsterdamRotterdam der ii. S. M. hebben Donderdag 82 ex tra-treinen geloopen. koelend windje streelt de hooge pal men en sierplanten: de gesprekken worden zacht aan de verschillende ta feltjes gevoerd. Zij draaien slechts om één thema; om den schandelijken ko ningsmoord te Monza. „Eene persoonlijke wraak zou ik mij nog kunnen voorstellen", merkte dc vorstin op, „maar dit zijn fanatieke beesten. Men moet hier ecu voorbeeld stellen en op hen de middeleeuwsche folteringen toepassen, want voor den dood door eenvoudige terechtstelling zijn deze fanatieken toch nietbang."Dix zei dc elegante vrouw met zulk een kalmte, alof zij mij uitnoodigde. haar een glas champagne in te schenken. Wij groetten. Juist ging de schouw burg-directeur voorbij dien de vorstin uitnoodigde om aan ons tafeltje te ko men aanzitten. „Dat zal u ook wel interesseeren, waarde directeur", meende de Russin. „Vertel toch eens de geschiedenis, je weet wel, na den moord op de onge lukkige Keizerin van Oostenrijk, die ideaal-mooie vrouw" wendde zij zich tot haar echtgenoot, terwijl zij met een „chique" beweging van have kleine hand hare oogen bedekte, als om een onaangename herinnering uit hare dachten te wissclien, eene beweging, die evenwel niet vrij van affectatie wa; „Dat windt je maar op. Nascha" hernam de vorst Zij maakte eene zenuwachtige be weging met het hoofd, die haar onge duld moest te kennen geven en op ver zoek van den directeur en mij, begon de vorst zijne vertelling: „Wegens ziekte van eene nicht mij ner vrouw, moesten wij onverwachts Kiev verlaten, zonder dat wij voor ons een afzonderlijke coupé hadden kun nen reserveeren. Al kan men ook bij ons met fooien alles gedaan krijgen, deze lijn wordt daarvoor toch te veel bereisd door rijke grondeigenaars, in- specteerende generaals en andere ge wichtige personen. Ik zou er mij fei telijk wel over hebben heengezet, maar omdat mijne vrouw zoo zenuwachtig INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per repel. Asthma kan genezen worden. Dr. R- SCHIFFMANN's middel tegen Asthma geeft onmiddellijke verlichting zells bij de hevigste aanvallen en geneest waar andere middelen falen. Verkrijgbaar bijJ. VAN GULIK, Haarlem, in pakjes van fl. 1.50 en tl. 2.75. Binnenland. Beschaafde Hollanners. Een vermakelijk voorval had G Febr. laats in Den Haag, we lazen daarover de N. R. Ct. .De Hollanders kunnen toch bescha- doen. zoo provinciaal 1 Verbeeld daar zat in een groot café een teekenaar, die kalm aan zijn schetsen maakte van het brui- ftsgedoe in de volle zaal oin het echte Hollandsche feestvreugde te typee- n in zijn invloedrijk blad en toen gonnen er dadelijk aan zoo n mid- ntafel af te spreken, dat dit niet en er werden kellners geroepen TEED WENEN Uit Nijverdal komt deze nieuws tijding tot ons van den heer M. Eef- tink. Hij meldt ons eene verdwij ning nl. deze dat hij lang lij diende was aan steken in de zijde, pijnen de ingewanden, kortademig zulks martelde mij cte" en nacht- Ik kan niet anders zeggen als dat ik Pink Pillen van Dr. Williams gebruikt heb en na eenige doozen is dat alles verdwenen, ik verricht thans met veel meer lust mijn ar beid, ik ben er van overtuigd dat zij mij goed gedaan hebben. Zeer werkdadig voor bloedarmoe de, rheumatiek, zenuwpijn, neu- rasthénie, heupjicht, verlamming, ataxie locomotrice. zenuwziekte, klierziekte, enz., enz. Zij hergeven schoone kleuren en handelen in alle gevallen van verzwakking bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige werking tegen alle ziekten, veroorzaakt door over dreven arbeid en buitensporighe den. Prijs f'1.75 de doos: f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge- rijen, 28 Jansstraat. Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depóthou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pmk Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Afbeelding der doos In de voornaamste tuinzaal van het hotel, waar bijna alle Russen hun in- terk nemen, zit ik met den vorst en de vorstin Akareff. De mooie vrouw heeft hare voeten gracieus over elkaar geslagen en rookt oen sigaret De mu ziekkapel van het hotel speelt eene slecpendo wals. Een aangenaam ver- „Hij heeft namelijk het idéé fixe, dat ik zenuwachtig ben, maai- hij is liet juist," onderbrak hem do vorstin met een ontevreden blik. „Daarom was ik erg verheugd, toen ik aan het station graaf..., u neemt me niet kwalijk, dat ik zijn naam niet noem, ontmoette, die voor eene inspec tie der gouvernementskas, als een van de almachtige personen van het Rus sische ministerie van financiën, en als zoodanig in het geheel niet bemind, eveneens naar het Noorden moest rei zen. Om gevrijwaard te worden datvreem delingen in de coupé zouden plaats nemen, noodigden wij den graaf uit om met ons de coupé te deelen, welk voor stel hij gaarne aannam. Zijn gezel schap was ons zeer aangenaam, want ik heb zelden iemand gezien, die meer volmaakt „gentleman" was dan hij. Nergens zou u een kostuum meer in ..style" gevonden hebben dan bij hem, waarom men hem dan ook schertsend den Russischen Prins van Wales noemde. Te Nieschin ging de deur van onze coupé open, een zeer elegante vreem deling trad binnen en nam plaats vis- ü-vis van ons, naast den graaf, die dat schijnbaar niet erg aangenaam vond. De jonge man trok zijnen mantel uit, haalde uit zijn handvalies eene nette muts van beverhuid, en zette die op. Wij spraken juist over den moord op de Keizerin van Oostenrijk. Mijne vrouw liet zich tamelijk hard uit over de anarchisten en merkte op dat hot nihilisme in Rusland gelukkig bijna geheel had opgehouden te bestaan en dat het er voor een regeerend persoon maar op aankwam, of hij er tact van had zich geliefd te maken of niet. Het jongmensch, wiens trekken mij ne vrouw al geruimen tijd schenen te boeien... verdedig je maar niet. kind je, je hebt het mij later zelf bekend, mengde zich in ons gesprek: „Neem mij niet kwalijk dat ik u tegenspreek. Bij de anarchisten doet het er in het geheel niets toe of de persoon geliefd is of niet. Hun moorden richten zich slechts tegen de waardigheid, die in den persoon wordt belichaamd. De or ganisatie van het nihilisme is daar enboven bewonde'-Mïswaa'-dig. Ik be wonder steeds den moed, waarmee zij hunnen plicht vervullen, zonder een oogenblik te aarzelen." „U neemt daar geheel de partij voor deze bandieten op", meende de graaf en zag hem eenigszins wantrouwend aan. Zelden zag ik een minzamer en betooverender lach als op dat oogen blik, toen de jonge man op kahneeren- de wijze, zijne hand op den arm van den graaf legde en een anderen toon aanslaande, zeide: „Wie van ons, die de een of andere invloedrijke positie bekleedt, heeft wel eens niet eenen dreigbrief gekregen waarin hem of met den dood of met de onthulling van ze kere duistere zaken, die dikwijls een moreelen dood tot gevolg hebben, ge dreigd werd? „Inderdaad. Voordat ik Petersburg verliet, ontving ik zoo'n brief." „En wat stond er in?" vroeg mijne vrouw. „Niets bijzonders, men beloofde mij, den bloedzuiger zooals ik daarin heet! te dooden, of m. a. w. dat ik als lijk in Petersburg zou aankomen." De „gargon" bracht ons voor de derde maal een rondje sherry, en over ons kwam een behaaglijke stemming als of wij, in plaats van van in een coupe in het een of andere Petersburgsche salon zaten. De jonge man was allerinnemendst, daarbij een zeer beschaafd, veelzij-, dig ontwikkeld, en welbespraakt mensch, zoodat de graaf plotseling ge heel verbluft uitriep: „Verduiveld, u weet waarachtig alles, en kunt allés." „Verstaat u misschien ook de kunst van koken?" „Meer dan dat zelfs de kunst om kleeren te maken. En als u het mij toestaat, zal ik dadelijk een proeve daarvan aflgegen, door dezen knoop weer aan uw mouw te naaien. Hij raapte den knoop op, die op den grond gerold was, maakte zijn necessaire open, nam cr naald en draad uit en zonder verder te letten op do tegen werpingen van den graaf, begon hij den knoop aan den mouw te zetten. De graaf was meer vprwonderd over het feit dat cr een knoop van zijn kos tuum af was dan over de kleermakers- kundigheden van zijn huurman. Hij verzekerde ons dat het de eerste maal was in zijn leven, dat er aan zijn ui terlijk iets ontbrak. Wij geloofden hem en verwonderden ons dan ook over het geval. Vol ergernis zeide de graaf: „Ik zal dadelijk mijn bediende weg sturen. Zoo iets mag niet voorkomen. Bij mij tenminste niet." Een smartkreet dadelijk daarna een lachen, een verlegen gestamel van „neem mij niet kwalijk" van het jonge mensch, dat aan zijn vinger trok. Lachend beweerde de graaf, terwijl hij aan zijn arm wreef: .'.Het stelt mei tenminste gerust, dat gij u ook geprikt hebt en mij niet alleen en dat gij ons net bewijst hebt geleverd dat u toch niet elke kunst verstaat". Kort daarna reden wij het station Ziabrowska binnen. De. jonge man Sieeg uit, om een luchtje te scheppen en bood zch aan om voor ons wat ka viaar van het buffet mede te brengen. De trein zette zich in beweging, ik '?1- de naar het raampje, zag nog onzen medereiziger over het perron den trein narennen, levendig met den stations chef debatteeren, toen onttrok een dichte wolk van stoom hem aan mijn gezicht. ij besloten den mantel en het hand- valiesje in Petersburg aan het bureau voor gevonden voorwerpen af te geven en hadden wel wat medelijden met het jonge mensch. dat in de vervulling zij ner ridderplicht den trein had gemist. Vooral mijne vrouw was ontroost baar. De graaf werd stil, plotseling zagen v.-ij dat hij was ingeslapen. Daar het nacht werd, deden wij hetzelfde en legden ons in een hoek van de coupé te slapen. Toen wij ontwaakten was het al hèl dag. De graaf zat nog tegenover ons, in dezelfde houding als den vorigen avond. Zijne gelaatstrekken schenen mij blauwachtig toe en zijn oogen in gevallen. Ik vreesde dat hij niet wel was geworden en wilde den ouden heer wekken. Toen ik zijn hand greep, was zij koud. Ik schudde onzen vriend heen en weer: stijf viel hij op één zijde; de graaf was dood. Ik alarmeerde dadelijk den conduc teur, die het afschuwelijke voorval aan het eerstvolgende station meldde. Een dokter werd spoedig gehaald en con stateerde dat de dood reeds den avond te voren was ingetreden. Ik weet niet. meer, door welk toeval mijne gedach ten eensklaps op onzen jongen reis- gezet kwamen. Ik deelde nu mede dat er een valies en een mantel in de coupé waren ach tergebleven van een passagier, die in Zibrowska den trein had gemist. Een heer, die zich voorstelde als ambtenaar van het gerecht, nam die zaken in beslag en onderzocht het va liesje. Er lag een gesloten brief zonder adres in, dien hij openbrak. De inhoud luidde: „Als gij dezen brief opent, leeft graaf X... niet meer. Ik heb hem in opdracht der eedgenooten, gericht, doordat ik bij het naaien van een knoop aan zijn mouw, dien ik onopge merkt had afgetrokken, met een injec tienaald een snel doodend vergif in zijn arm gespoten heb. Zoek maar niet naar mij, want ge zult mij noch ie mand mijner eedgenooten kunnen snappen." Onderteekend met drie krui sen. Het verhaal van den vorst was ten einde. De vorstin staarde voor zich henen en zeide zacht: .Nooit heb ik mooier, innemender man gezien, dan dien anarchist' De wals was overgegaan in een vroo- Iijke potpourri, maar de stemming was voorbij. „Dat weet ik wel," zei de directeur, toen hij opstond, „ik aat mij in Rus land nooit knoopen aan mijn mouw zetten." Alhier is gevankelijk binnengebracht zekere J- de L„ horlogemaker te Haar lemmermeer, die hem ter herstelling toevertrouwde horloges heeft beleend. Brood en Koffie Heden werd aan 829 kinderen en 205 volwassenen brood en koffie verstrekt. Ingekomen bij den heer Kolkmeijer, van mej. v. G. f 1. In het douchebadhuis zijn in de af- geloopen week genomen 322 baden. De hecren P. B. J. Ferf alhier, Mr. J. A. Sillcm te Amsterdam en Jhr. G. b. Boreel te Wijk aan Zee en Duin zijn dit jaar aan de beurt van aftreding als leden van Ged. Staten. Vervolg Stadsnieuws. Luihersche Kerk. Te laat om nog te veranderen in de Predikbeurten, opgenomen in het Tweede Blad, werd ons gemeld dat er voormiddags 10 uur geen dienst is in de Luthersche kerk. 's Avonds 6 1/2 uur treedt Ds. Poolman wel op. K. Molenaar, te Zaandijk, wegens wederspannigheid door de Arr. Recht bank alhier veroordeeld tot eene gevan genisstraf van 14 dagen, is tegen dat vonnis in appèl gegaan. Het O. M. eveneens. In de vitrine van den Boek- en Mu ziekhandel der firma Kuipers, Zijl straat over het Postkantoor, is geëxpo seerd eene fraaie schilderij van onzen stadgenoot den kunstschilder H. Sa- vrij. voorstellende een Hollandsch landschap met koeien. Dit doek, een kunstwerk van groote waarde, is een geschenk van den heer Savrij aan de Iiaarlenische Mannen- zangvereeniging „Crescendo", waar van hij als voorzitter gedurende 25 jaren onafgebroken is werkzaam ge weest. Wij raden eiken kunstvriend aan eens een kijkje te nemen. Vrijdagavond vergaderden de bestu ren der vercenigingen bij het Haar- lemsch arbeiders-secretariaat aange sloten. Zooals onze lezers weten, is men bezig de reorganisatie van dit lichaam tot stand te brengen. Een commissie, bestaande uit de hoeren Joosten, voor zitter, tJuij's. secretaris, Hugenholiz, Akkerman en Koppen, heeft een con cept-reglement samengesteld, dat gis teren in behandeling is genomen en waarmede men slechts ten deele ge reed kwam. Alleen kunnen we vermelden dat a. is aangenomen artikel 19, aldus luidend: „Alle besluiten worden geno men met m eerderheid' van stemmen. Behoudens die gevallen waarin dit reglement anders bepaalt. Indien de stemmen staken wordt een voorstel geacht verworpen te zijn." Dit artikel is in de plaats gekomen van het oude artikel 9, waarbij slechts met algemeene stemmen besluiten wer den genomen, en dat naar het oordeel der meeste aangesloten vereenigingen een te beklemmende bepaling bleek. Ieder, die in de arbeidersbeweging bekend is. weet dat het genomen be sluit een zeer gewichtig is. Museum Kunstnijverheid In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem is thans de tentoonstelling geopend van de Handarbetets Vanner. De vereeniging van de vrienden van den Handenar- bied te Stockholm. Deze vereeniging werd in 1874 ge sticht, teneinde de weefkunst, het kunstnaaldwerk, de bewerking van he' hout en andere technieken, die voor groot deel verloren gingen, weder te doen herleven, en de huiselijke industrie onder de bevolking weder in het leven te roepen en te ontwikkelen. De vereeniging is hierin buitengewoon goed geslaagd, en de belangstelling werd over geheel Zweden opgewekt, zoodat verschillende afdeelingen der huisindustrie tot grooten bloei ge raakten. De vereeniging heeft eene school gesticht voor weefkunst en kunstnaaldwerk, die thans door 200 leerlingen wordt bezocht. Velen daar van vestigen zich later in verschillen de plaatsen van het land ten einde de goede beginselen te verspreiden en lust en liefde voor den arbeid op te wekken. De tentoonstelling omvat weefsels naar Oud-Noorsche kunst, gobelin- werken en stikwerken van verschillen de aard, als ook hout, snijwerken, incrusteerwerken en verder werkstuk ken, die in verband met huisvlijt en kunsnijverheid staan. Maandagavond a. s. te half negen heeft in 't Geheelonthouders-gebouw een openbare vergadering plaats van wege de kleermakersvereeniging „Door Eendracht Verbetering", waar de heer P. W. Sweres van Amsterdam, lid van het hoofdbestuur van den Ned. Kleer- makersbond, zal spreken over De groote kleermakerswerkstaking te Pa rijs in verband met de loonsbeweging hier te lande". Kiezers-kweeken, Eene commissie, samengesteld uit de afd. Haarlem van de S. D. A. P. der Volkskiesvereeniging verspreidt op ruime schaal circulaires aan hen, wier namen niet voorkomen op de kie zerslijst van het vorige jaar, waarin staat aangegeven aan welke eischen men moet voldoen om in de termen te vallen van loon- of huurkiezer te zijn. De commissie gaat aan de huizen van hen, die zij bereiken wil, rond met aan- vraagbiljetten, die slechts behoeven te worden ingevuld, wanneer men kiezer wenscht te zijn en in de termen valt en bezorgt het daarna zelve op het stad- huis.Duizenden gezinnen worden aldus door de commissie bezocht. Overveen. Vrijdagavond omstreeks half tien werd Overveen plotseling weder in 't duister gehuld, 't Schijnt dus nog niet geheel in orde te zijn met de Electri- sche verTichting, hoewel het den laat- sten tijd vrijwel schikte. Bennebroek. Het bestuur der hier bestaande afd. der Maatschappij tot Nut van het Al gemeen besloot om den heer J. B. Jur- gens uit Pretoria uit te noodigen om den I9en Februari a.s. eene lezing te houden over „Transvaal", in het café de „Geleerde Man" alhier. Nu bericht is ontvangen dat genoem de spreker aan het verzoek zal voldoen, staat den leden een genotvolle avond te wachten, ook niet-leden zullen kun nen genieten, want een groot aantal introducties zijn rondgezonden. GetrouwdTh. Freriks en C. J. Boon. Velseo. Bevallen: D. E. ter HallKoster, d. F. van der LeekVlottes, d. S. Gra- pendaalMeijer d. H. Keesje—Berlijn z. G. HuijerZonneveld d. H. Metze- laarBrock, d. T. KoopmanGrin z. Overleden: P. Brakenhoff 5 m. W. F. Dam, 8 j., J. H. van Riessen, 6 m. A. A. Douma. 9 m. B. N. Duyn 8 m„ C. G. de Vries, 70 j. Voor dit district moet dit jaar als lid van de Prov. Staten aftreden de heer J. ter Hoffsteede, te Overveen. Beverwij r- Ondertrouwd: A. Zwitser en A. v. d. Werf. Getrouwd: J. Duin uit Wijk aan Zee en Duin, en J. v. Steen. J. J. de Roo en J. Roemer. Bevallen: P. VerhijdeSchmidt z. P. BuissingVisser d. M. Kabel—Breeu- vver, d. M. C. v. d. Lemde Bruijn, d. W. C. Nieuwenweg't Hoen. z. M. M. Beentjesv. d. Kolk, z. IJ. Steevens Blokmaker, d. Overleden: M. C. Heimburger, wed. H. Willemsen, 89 j. H. B. Westerbur ger, 11 jaar. Haarlemmermeer. Ondertrouwd: W. H. Wijnhoxit en S. Donker. Getrouwd: J. Vreeken en J. A. Griek- spoor. K. van Santen en A. Koning. G. Somsen en G. v. Driel. P. Bakker en W. van Es. T. Tuinman en D. Brands- raa. Bevallen: J. Gouloozede Haan, E. M. TimmermansZijlmans, z. W. KampcRaams, d. S. BoiserTas, d. W. VervoetMostert, z. G. Poel Blijleven, z. A. Polakvan Veen z. A. M. de VriesTiebout. z. W. Oudena renVermeer d. H. Colijn—de Kok. z. C. de GrootBisschop, d. S. van 't Hof Hartman d. G. VisveenVerwoerdt d. Overleden: H. Roza, 2 mnd. C. J. Blommestijn. 23 m„ N. T. Blommestijn 13 d. W. Holleman, 5 m„ L. Beers, 79 ,i„ A. M. Leiten 2 j„ M. v. Wieringen, 10 mnd.. A. Olv 61 j„ Burgerlijke Stand. Bevallen: S Febr. A. S. Bruijnvan Wijk, z. A. Aan de KerkPeels d. 7. A. de BruijnBalkenende z. 8. S. M. Kwantv. d. Goes, z. 7. A. Ransijn v. d. Meij z. Overleden: 7 Febr. G. Kopsv. d. Zwaan 61 j„ Jacobijnestraat. 9. E. Ver- harende Vries. 94 j.. Hagestraat. CORRbl-PONUENTIE. Den heer N. H. Het verstandigst was u tot een advocaat of notaris te wen den. Voor ons is het ondoenlijk u in een klein bestek alle voorwaarden en vereischten, noodig om Koninklijke goedkeuring te verkrijgen, op te noe men. Ook kunnen wij u aanbevelen de lezing van het wetenswaardig boekje „Naamlooze Vennootschappen en Ver-'' eenigingen" door mr. Bles. Gevonden voorwerpen. 2 sleutels. Een lederen halsband. Een schaartje. Een zwarte hond. Een witte smoushond. Van de slmat. 31-jarig los werkman zonder Donderdag a. s. treedt voor de afd. Haarlem van den Ned. Protestanten bond als spreker op de heer Dr. C. J. Niemeijer, predikant te Bolsward. Vrijdagavond had in het Bronge bouw de jaarlijksche Dies-viering plaats der vereeniging van Oud-Leid- sche Studenten alhier. Een vaste woonplaats, maakte zich meester van een handkar en liep daarmede weg. Hij werd op het Plein aangehou den en bekende het feit gepleegd te hebben om van de straat te komen. Tot nader onderzoek is hij in bewaring gesteld. v»e Bohemers. Voor het concert dat. het „Böhmische Streichquartett" Zondagmiddag 2 uur in de „Vereeniging" geeft, is de toe loop nog niet groot. Dit is te meer te betreuren, daar het de laatste poging is van de(n) nieuwe(n) Muziekhandel te Amsterdam om in onze stad iets werkelijk goeds ten gehoore te bren gen. Wij willen dan te dezer plaatse nog eens de muziekliefhebbers opwek ken, om toch vooral in grooten getale naar het concert te gaan. Indien de zaal slecht bezet is, kan men zeker zijn, dat Haarlem in 't vervolg nooit meer dergelijke schoone „leistungen" zal genieten. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezen HH. Missf.i te half 7 en 9 uur; te half 11 uur de plech tige Hoogmis. Na de Hoogmis „Te Deum". Te 3 uur Rozenhoedje. Het H. Sacr. blijft ter aanbidding uitgesteld van half 7 uur tot na het Lof. Te 7 uur het plechtig Lof en feest predikatie te houden door den Wel Eerw. heer A. Schellart er. Te Deum tot sluiting van het Veertiguurgebed. Maandag te half 11 uur plechtige Conventueele H. Mis van het Hoogw. Kapittel der Kathedrale kerk. 's Avonds te 7 uur Lof en Roz. tot lafenis der Gel. Zielen. Zaterdag te 7 uur Rozenh. in de H. Maria kapeL laekerk van den F Tnpoph. Zondag, de stille H.H. Missen te 7 half 9; te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Na de Hoogmis zal het Te Deum worden gezongen ter gelegen- genheid van het Huwelijk van II. M. de Koningin.. Te 3 uur het Rozenhoedje en half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart an Maria, voor de bekeering der zon daars, met conferentie. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de gele zen HH. Missen, te half 11 de Hoogmis, waarna de Lofzang „Te Deum Iauda- mus" ter gelegenheid van het huwelijk - an Hare Majesteit Koningin Wilhel- mina Maandag te half 8. 8 en half 9 de ge lezen H. H. Missen, en te half 10 de plechtige Requiem-Mis voor Mej. de Wed. Gerardina Francisca Kops, ge\ v. d. Zwaan. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, waar na de lofzang Te Deum. Te 1 3/» en 2 1/2 uur Catechismus, te 3 uur de Ves pers, te 4 1/2 uur oefening van de H. Familie; de ezavond te 7 uur het Lof. Maandag en Woensdag, des avonds te 7 uur het Lof. (N. H. Ct.)

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2