Sohermwedstrijd te Breda. Pcrsoneelo onderofficieren deelne mers 66, met geweer 1234. Ie prijs serg. /Van Nie van het achtste regiment; 2e prijs Verschuur van het vijfde regim.; :8e pr. Van Gelder van het 4c reg. infan terie; 5e pr. Jonker van het eerste reg. vestingartillerie. In de personeele wedstrijden werd de medaille van H. M. de Koningin he rhaald door kapt. Uahbema en de me daillé van H. M. de Koningin-Moeder door den 2e luit. Van Blijenburg van de huzaren. Personeele wedstrijd officieren ge weer. te pr. luit. Van Loben Seis le reg. inf.; 2e pr. luit. De Koek van Leeu wen van de Kon. Ned. Marine, 3e pr. luit. Bauduin, 2e reg. inf. Personeel id. sabel, le pr. luit. Bac ker, grenadiers en jagers, 2e pr. luit. d'Angremond, 8e reg. inf.; 3e pr. jhr. Meijer, grenadiers en jagers. Personeel id. degen; le pr. luit. adj. Scbonstedt, grenadiers en jagers; 2e pr. luit. Wirix. -e reg. huzaren, 3e pr. luit% Backer, grenadiers en jagers. Personeel onderofficieren, degen, 63 deelnemers; le pr. serg. Roozen, 4e reg. inf.; 2e pr. serg. Van Nie, 8e reg. inf. 3e pr. de Voogd, Milit. Akad.; 4e pr. wachtm. van Dok, 2e reg. huzaren. den van Koning Edward voor het seizoen 1901 heeft overgenomen, zoodat onder diens kleuren de navolgende paarden, die in oefening zijn, dit jaar vermoedelijk op de baan zullen ver schijnen: .Diamond Jubilee" (die het vorige jaar driemaal bekroond werd), „Lucknow", „Frontignan", „Lord Quex", „Lauzun," „Frusquina", „Florican II", „Nadyda", „Pole Ca- rew", „Flordon", „Ecila" en eenige minder bekende jongere paarden. schors, maken het dagelijksch voedsel1 uit.. In weerwil van de vlijmende kou de, worden alleen kleederen gedragen, voldoende om de naaktheid te bedek ken. Niet te verwonderen is het, dal de bevolking razend snel afneemt; in sommige dorpen valt. zelfs in de laat ste zeven jaren geen enkele geboorte aan te wijzen. Setterclub. Ingevolge een oproeping, uitgaan- die van eonige bekende hondenlief hebbers, werd' in Polen te Amster dam een vergadering gehouden waarin de wenschelijkheid om ,,een Nederlandsche Sett/erclub" op te richten besproken werd. De heer G. J. v. d'. Vliet leidde deze bijeen komst die door een 18-tal belang stellenden. o. a. de voorzitters van de Koninkl. Nederl. Jachtvereeni- ging Nimrod en van de Nedierl. Kennelclub Cynophilia, werden bij gewoond. Besloten werd de Neder landsche Setterclub op te richten met een bestuur van 7 leden die zich nog een paar bestuursleden kunnen doen toevoegen. Gekozen werden de heer en G. J. van der Vliet, G. D. Boerlage, Albert Cop- pens en J. Leembruggen. De statuten zullen nader worden vastgesteld. Een concept, opge maakt door den heer H. Anton Hart, werd voorgelezen. De snelste draver der wereld Op het oogenblik is „The Abboth" een Amerikaansche draver de snelste dra ver der wereld over 1609 M. Hij heeft 1609 M. afgelegd in 2 m 3 3/4 sec. of 1 m. 16 6/10 sec. per 1000 Meter. Telgangers zijn zooals bekend nog sneller, de snelste is Star-Pointer 1 m. 14 1/10 sec. per 1000 M., sneller dan me nig renpaard in Holland dus. Oude bekenden uit Holland. Julius Lehman, welbekend als rij der van Gramotey en Biegaway en te genwoordig trainer en rijder van dra vers in Berlijn heeft o. a. Gardenia in training. 3 Amerikaansche dravers voor Hollana Naar men zegt, heeft de pikeur Schipers 3 Amerikaansche dravers in Amerika aangekocht voor rekening van den heer de Mol te 's-Gravenhage. Schippers was kortelings met Cole en Schuijl Jr. naar Amerika vertrok ken. De paarden moeten geen record heb ben. (O. P.) Internationale sporttentooo steilir g te MilaaD. Onder beschermheerschap van .As sociation Lombarde des Journalistes" zal op 4 Mei a. s. te Milaan een Inter nationale sportientoonsteiling geopend worden op het gebied van Honden, Konijnen, Pluimvee en allerlei takken van sport, als Jacht, Visscherij, Wied- rij- en Automobielsport, Photograph ie, enz. Tijdens de tentoonstelling zullen verschillende wedstrijden georgani seerd worden. Voor bijzonderheden en inlichtingen kan men zich wenden tot de „Direction Générale de l'Expositon" Rue Borgogna 8 Milaan (Italië). Paarden. De „Press Association" werd dezer dagen gemachtigd mede te deelen dat Devonshire alle renpanr Letteren en Kunst. Onze eerste kunstinstelling. Op verzoek van het Algemeen Neder- landsch Verbond schreef de heer Her man Ileyermans Jr. een drama in één bedrijf „Zoo waarlijk lielpe mij God", spelend in Zuid-Afrika gedurende den oorlog als propagandastuk voor de Boeren. Dei Raad van Beheer der .Ko ninklijke" was zoo kleingeestig te wei geren dat de heer Louis Bouwmeester en mevr. MannBouwmeester er ir medespelen. Nu heeft de heer Heyer- mans op zijn beurt geweigerd zijn stuk hier te lande te laten opvoeren. De „Allgemeine Musikzeitung" weet te melden dat te Amsterdam in de maanden Juni, Juli, Augus tus en September in de groote zaal van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam een internationale ten toonstelling van muziekinstrumen ten zal worden ^eh ouden. Doodslag. Te Flensburg, in Duitschland, ont stond onlangs zonder eenige aanlei ding twist tusschen een tweetal arbeiders. Bij deze ruzie maakte een dor mannen zieli zoo boos, dat hij den ander met een stok op het hoofd sloeg, met het gevolg dat de schedel spleet en de hersens bloot kwamen. De verwonde overleed bijna onmid dellijk de dader is gearresteerd. In eon brouwerij. te Dortmund is een groot biervat ge sprongen. Vijf werklieden kregen ern stige verwondingen, een ervan is reeds bezweken. Een bruid in brand. Rechtszaken. Samenloop van omstandig heden. Een persoon die in 1898 knecht was in een hotel in den Haag en, na een verblijf in Transvaal, thans weder hier te lande vertoeft, had zich Don derdag voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden wegens een door hem 898 in bedoeld hotel gepleegden diefstal ten nadeele van een destijds aldaar logeerenden heer. De knecht was in Maart 1898 plotseling verdwe nen zonder zijn loon te vragen dat nog eenige guldens bedroeg juist toen ook door andere logeergasten be duidende bedragen werden gemist. De man die behalve zijn loon, volgens den hotelhouder, 5 600 gulden aan fooien per jaar ontving, bekende den heer be stolen te hebben. Bij het aanmaken van den kachel had hij in de valiezen gesnuffeld, die .niet gesloten waren, en daaruit weggenomen f 25, drie chè- ques van 5 pond sterling en een biljet van 100 francs. Met dat geld was hij naar Transvaal gegaan met vrouw en kinderen. Eenige maanden geleden hadden de Engelschen hem aldaar ge vangen genomen en uit Transvaal ver wijderd waar zijne vrouw en kind< ren achter moesten blijven en uitge leverd. Geëischt werd één jaar gevangenis straf. De verdediger mr. L. N. Roodenburv pleitte eenige verzachtende omstandig heden. Gemengd Nieuws. Een brie! van. een moor denaar. Ten gevolge van de agitatie, gevolgd op den dood van koningin Victoria is de moord op den pachter Pearson door den gewezen soldaat Georges Parker, in den trein van Southampton naar Londen, eenigszins op den achtei grond gedrongen. Ken curieus voorval in de ze zaak heeft intusschen het pubiiek weer genoopt de aandacht er op te ves tigen. Parker heeft uit de gevangenis een brief aan de weduwe van Pearson ge schreven, waarin hij haar om vergiif nis smeekt. Hij ontkent, dat hij het opzet had Paerson te dooden om hem later te berooven en beweert, dat nij hem niet met voorbedachten rade dood de, zelfs zonder te weten, wat hij deed met een revolver, dien hij kocht om zijn meisje en daarna zichzelf van kant uc maliën, „daar zij beiden zeer ongeluk kig waren." Men beschouwt den brief ris hel werk van een zeer slim .nisJa Jiger, die zijn rechters in den waan wil bien gen, dat hij ontoerekenbaar s. De hongersnood in PuslaDd. Meer en meer bijzonderheden w ord er bekend over de ellende, wanaan de bevolking van Noordelijii Rusland ten prooi is. Doode visch en een mengsel hpstannde uit wilde wortelen m - Verschillends rampen. In de mijnen van den vorst Von Plesz te Waldenburg zijn drie berg werkers door neervallende steenen ge dood. De Duitsche stoomboot Brahe, van Hamburg komende, is met brandende lading tc Oporto binnengeloopen. Van twee spoorwegongelukken wordt melding gemaakt. De sneltrein Wee- nen-Krakau is bij Oderberg ontspoord; door de groote snelheid werden eenige wagens ingedrukt, wonder genoeg zon der iemand tc kwetsen. Een goedertrein uit Friedrichsfeld komende werd in het station Heidelberg aangereden door een rangeermachine; dc materieele schade is groot. Te St. Dizier heeft een drie-en-twin tig jarig man in een aanval van waan- n zijn vader geworgd. En in Toulon heeft een moeder haar veertienjarig zoontje met een schaar vermoord; de erbitterde bevolking wilde dc Megera lynchen, die zich nog bijtijds wist le verschuilen; de vader van het kind was moeielijk te weerhouden om zich op de kindennoordster te werpen. Waarom word Pompeji niet herbouwd? In Kcnlen had dezer dagen een vreeselijk ongeluk plaats tijdens een bal-masqué. Een jonge man was er met zijn bruid, toen door een van een lucifer afspringenden vonk het luchtige cos- tuum van het meisje in brand raakte. Gillend snelde het arme meisje naar den uitgang, gevolgd door den rade- loozen bruidegom. In de vestibule wist een heer met behulp van een mantel de vlammen te dooven, doch de ongelukkige was reeds zoo ernstig verwond, dat ze in het ziekenhuis opgenomen moest worden. Broodeloos- Te Grodno in Polen is de groote ta baksfabriek van Sjeresjefski afgebrand De fabriek zette jaarlijks voor meer dan twee millioen roebel om. Niet min der dan 1429 werklieden zijn door deze ramp broodeloos gemaakt. Zijn broader gedood. Te Gustrow in Mecklenburg werd dezer dagen een 24jarige landeigenaar tot drie maanden gevangenisstraf vei oordeeld, wijl hij. op de jacht zijnde, zijn 20jarigen broeder had doodgescho ten. Door de duisternis misleid, bad hij hem voor een stuk wild aangezien. Op zijn moeder geschoten. Een 16jarige horlogemakersbedien de te Berlijn kwam enkele dagen gele. den zeer opgewonden thuis. Zijn moe der berispte hem over zijn vreemd ge drag, waarop de knaap een revolver uit den zak haalde en twee schoten op haar loste, gelukkig zonder haar ern stig te verwonden. Bij een onderzoek bleek, dat de knaap in zoo'n overspannen toestand verkeerde, dat zijn opname in een kranzinnigengesticht noodzakelijkwas. Er zijn zooveel steden, na door een aardbeving of door een vulkanische uitbarsting verwoest te zijn. weer her bouwd, dat heel natuurlijk de vraag bij ons opkomt, waarom het oude Pom peji na dei verwoesting in 70 n. C. niet herrezen is, zooals na dergelijke ver woestingen soms met verrassende snel heid geschiedde. Wat Pompeji betreft, zijn er reeds uiteenloepende antwoor den op die vraag gegeven. Onlangs schreef August Man er in den volgen den geest over in „Pompeji in Leben und Kunst". Na de verwoesting dei- stad waren meer dan 30.000 menschen zonder dak; voor zoovelen moest naar een nieuwe woonplaats worden omge zien. Daarbij moet men in 't oog hou den, dat Pompeji en Stabiae na dc uit barsting vau den Vesuvius bedekt wa ren door een twee tot drie meter hoo- ge puimsteenlaag en dan nog door een dikke aschlaag, waarop allerheftigste regenslroomen waren neergegudst. Reeds 16 jaren te voren had een too- te aardbeving plaats gehad tot niet ge- •ingen schrik der inwoners van Pom peji, die tot dien tijd den Vesuvius voor een geheel uitgedoofden vulkaan had den gehouden. Toen nu een tweede, zooveel erger uitbarsting was gevolgd, was de neiging niet groot, de oude plaats weer te gaan bewonen. Boven dien werd door een commissie uit den Romeinschen Senaat uitgemaakt, dat de herstelling der huizen bijna ondoen lijk was en ook ondoelmatig zou zijn. Buiten hun huizen hadden de lieden van Pompeji ook hun velden en hun wijnbergen verloren, die onder asch en puim bedolven lagen, zoodat de hoofdbron van' hun bestaan mee was verstopt. Voor zoover 't niet al te moei lijk ging, werden de kostbaarste zaken, die gered konden worden, te voorschijn gebaald, maar verder werd de begra ven stad aan haar lot overgelaten. (Op den Uitkijk). Een jongen van dertien jaar te Swel- zingen, bij Manheim, had, terwijl zijn vader van huis was, diens revolver uit de latafel gehaald en dit wapen uit aardigheid op zijn broertje, een kind van drie jaar, aangelegd. Hij trok de haan over, het schot ging af en het kind viel met een doodelijlce wond in de longen neer. De jongen was zoo wanhopig toen hij zag wat hij gedaan had, dat hij zichzelf dadelijk met een schoi door het hart van kant maakte. Zijn zusje, die een oogenblik de kamer uit was geweest, vond de twee kinde ren in een plas bloed liggen, allebei dood. Pe koude. In geheel Europa doet zich de koude opnieuw gevoelen. Te Londen hulden de menschen zich in bont of trokken zij dc jaskragen omhoog tegen den scherpen oostenwind. Over geheel En geland viel sneeuw. Parijs igt onder sneeuw en ijzel; in Italië is het eveneens bar koud. Althans volgens de berichten in de buitenlandsche bladen. Hoe weinig de ze somtijds te vertrouwen zijn is ons echter weder gebleken uit een schrij ven van een landgenoot te Nizza. Eeni ge dagen geleden deelden wij, op gezag van de Parijsche bladen, mede dat de carnavalspret geleden had onder zwa re sneeuwstormen. Onze landgenoot sehrijft ons thans, dal daarvan peon woord waar is: het carnaval had bij heerlijk rnooi weder plaats, wel wat kouder dan gewoonlijk, maar er was geen vlokje sneeuw gevallen. De cor respondent van liet Fransche blad heeft misschien de confetti, waarmede druk is geworpen, voor sneeuwvlokken aan gezien. Omhoog Het verblijf van Keizer Wilhelm te Londen heeft, behalve wellicht diplomatieke, nog andere gev gehad1. De edele Britsche jonge lingschap begint de punten van den snor reeds omhoog te dragen en de eersle Londensche kappers hebben druk werk met deze keizerlijke snor-dressuur. Wie weet, of niet deze Londenschie naaperij nu naar Parijs overslaat De bijl aan de kroeg In Amerika is een nieuwe soort van kruistocht in gang tegen de drankhui-1 zen. Zij gaat van vrouwen uit, onder leiding van mevr. Carrie Natson, die in Kansas zich beroepende op een onuit gevoerd gebleven wet, de sluiting dier inrichtingen eischt, en aan haar eisch kracht bijzet met de bijl. Zij lieeft den gouverneur gesommeerd de wet uit te voeren tegen „de moordenaars en de giftmengers", zooals zij de drankver- koopers betiteld, en heeft een grooten aanhang verworven. Ook te New-York, die „ontaarde stad", heeft zij haar komst aangekondigd tegen Juli, om in dat „broeinest van ongerechtigheden", aan het hoofd eener edele vrouwen schaar, „de drankhuizen weg te va gen". Als dat niet vrijwillig gebeurt, zal zij „alles met bijlslagen vernielen". Haar voorbeeld heeft ook elders aan stekelijk gewerkt. Te Cambridge, in Massachusetts is een overijverige dame mevr. Mary Green, gevangen genomen, omdat zij de bijl als middel van over tuiging had gebruikt. Elders beeft men een predikant, den heer Peave, moeten beletten hetzelfde te doen. verschillende perioden onder gebruik making van Morse-telegraafteekens getelegrapheerd wordt. Ieder kantoor geeft één wisselstroom van één nauw keurig bepaalde periode ieder ander kantoor geeft een wisselstroom van een andere periode. Wanneer aldus b. v. 4 in een geleiding liggende telegraafkan toren alle tegelijk telegrapheeren, dan kruisen wisselstroomen van 4 verschil lende perioden in de geleiding. De ont vangtoestellen moeten nu zóó inge richt zijn, dat zij deze wisselstroomen weder verdeelen, zoodat ieder kantoor slechts het voor zichzelf bestemde tele gram ontvangt. Marconi's laatste proef. De laatste toepassing van Marconi's uitvinding der draadlooze telegraphie heeft mogelijk gemaakt over een af stand van 200 Engelsche mijlen tele grammen over te brengen. Tusschen St. Catherine op het eiland Wight en Kaap Lizard in Cornwall wordt reeds eenigen tijd zonder verstoring geseind. D-wagens. Bij de behandeling der spoorweg- begrooting in den Duitschen Rijksdag is het ongeluk te Offenbach ter sprake gekomen, en de vraag of deze ramp, waarbij 13 reizigers verbrand zijn, aan den bouw van de D-wagens te wijten is geweest. Minister v. Thielen meende van niet. De D-wagens zijn bijzonder degelijk gebouwd en omdat er geen portieren aan de kanten zijn, is de sa menhang tusschen bovenstel en onder stel van deze wagens ook buitenge woon sterk. Was bet ongeluk met an dere wagens gebeurd, dan zou vermoe delijk het aantal slachtoffers nog veel grooter geweest zijn, gelijk het geval was met een dergelijke ramp te Hei delberg, waarbij 176 menschen gewond werden. Te Offenbach is er ook geen gasontploffing geweestdoor een on gelukkig toeval is het ga3 uit het reser voir gestroomd, en door den vuurhaard aangestoken. De vensters van de D- wagens zijn zoo wijd, dat reizigers zich gemakkelijk daar doorheen in veilig heid kunnen stellen. Toch kunnen de vensters nog eenigszins grooter ge maakt, en ook kleine verbeteringen van minder omvang aangebracht worden, maar de deskundigen zijn het eens over de voortreffelijke inrichting der wagens. Land- en Tuinbouw. Invoer van boter uit Neder land in Grool-Bnttannië en Ierland. Blijkens eene van den heer Direc teur-Generaal van Landbouw ontvan gen mededeeling, werd in het afgeloo- pen jaar in Groot-Brittannic en Ierland uit Nederland 282,805 cwts. boter inge voerd. Uit dat cijfer blijkt, dat ook in 1900 geen sprake was van een sterke afne ming van onzen boterexport naar dat Rijk. (Ned. Landb. Wbld.) Moeilijk te gelooven, maar gemakkelijk te beproeven. In het te Turin verschijnend Tuin bouwblad komt de mededeeling voor, dat men aan de geenszins welriekende Dahlia-bloemen een aangenamen geur kan geven, indien men de planten van tijd tot tijd met lauwwarm water be giet. Zou het ook welriekend water moeten zijn? (Sempervirens). Wetenschap. Onlangs is een Natuur-historische vereeniging opgericht, met het doel populair-, natuur-wetenschappelij ke kennis te verspreiden, te bereiken door bijeenkomsten te houden, waarin de leden en geintroduceerden elkaar over hun waarnemingen mededeelingen kunnen doen en inlichtingen vragen; tevens door het houden van voordrach ten en gezamenlijke excursies. Voor 1901 zijn tot bestuursleden ver kozen de heeren dr. H. J. Calkoen te Haarlem; E. Heimans, dr. H. W. Hein- sius, H .Heukels en dr. S. Kerbert al len te Amsterdam, bii wie nieuwe le den en begunstigers zich kunnen aan melden. Multipel-telegraphi e. Onze landgenoot de heer J. W. Giltay te Delft, heeft een nieuw stelsel van multipel-telegraphie uitgedacht. De hoofdgedachte, waarop zijn stelsel rust is die, dat met wisselstroomen van Fa i llïssem enten. Uitgesproken Rotterdam: Vrijdag, 15 Februari. M. H. J. Rich ter, café- en restauranthouder, aldaar. Rechtercommissaris jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. A. Borsje, manufacturier, te Lekker- kerk. Rechter-commissaris: mr. B. J. A. Stérck. C. A. van der Schaft, kuiper te Vlaar- dingen. Rechter-commissaris: mr. K. W. Brevet. J. Rolilfs, vroeger te Dordecht, thans alhier. Rechter-commissaris: mr. C. O. Segers. Opgeheven werd het faillissement van C. J. Kleyn, Wijnhaven 91, aldaar. Middelburg, 13 Februari. P. Hoek man, koopman te Krabbendijke. Rech- tercomissaris mr. J. H. van Bel. Arnhem. 14 Februari. A. H. ter Hoe ve, schilder, aldaar. Rechter-commis saris mr. P. Gratama. Geëindigd: A. Nannings te Nieuwediep. Vervolg Nieuwstijdingen. Acad. Examens Amsterdam. Met gunstig gevolg is het doctoraal examen in de rechtswe tenschap afgelegd door den heer C. Uiterwijk. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer G. M. Vroe- som de Haan geb. te Amsterdam, op stellingen. Utrecht. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op stellingen de- heer A. M. de Groot, geboren te Utrecht. Wet op de Visscherij De heer F. W. van Tuijll deelt in de ,,N. S." mede, uit goede bron vernomen te hebben, dat een wetsontwerp op de visscherij in den ministerraad behan deld is en binnen enkele dagen aan den Raad van State zal worden voor gelegd. men. En waarin ben ik dan wel de hertog van voudlig naast Lady Elmslie in al haar statigheid, en toch was het Brandon zijn leven waard als hij haar voor zich kon winnen. O Nu liefde in. haar oogen te lezen, en door haar te wor den geliefkoosd Claude Tracey be zat de groole aantrekkelijkheid en bekoring, eigen aan terughouden de, zelfbeheerschende vrouwen. Zij was oprecht en eenvoudighii wist dit en dat betreurde hii juist; 't verklaarde de verandering in haar houding jegens hem sinds dien dag den laatsten innig gelukki gen dag dien hij met haar had door gebracht. Wat was dit goddelijk Hij voelde dat hij toen minder od zijn hoede was geweest dan ge woonlijk, en hij was zelfs zoo dwaas te meen en. dat- zij van haar kant. niet ongevoelig bleef. Na dien dag was zij echter veranderd. Haar eerlijkheid van Philip Brandon hield, die in 'den laatsten tiid ook bijzonder druk met haai* geweest «ss. Goede God I zou die onnadenken de goede jongen, want zoo kwam hij Brandon voor. hem nu beroo ven, en dat van een schat die hem duizendmaal kostbaarder was, en waarnaar hij oneindig meer smachtte dan naar goud of positie of wat dan ook En zou Philip de ze schat weten le waarde er en? Neen, nooit! En moet ik alle hoop opgeven, mij schikken in de eenzame, treurige toekomst die voor mij ligt, zonder een poging te wagen? Of zal ik haar opzoeken, Philip vóór zijn, haar mijn gevoe lens bloot te leggen als laatste kans? Zou dit niet een eind ma ken aan onze vriendschap en zou ik haar dan wel ooit weer kunnen helpen in moeilijkheden? Neen, ik wil niet haastig te werk gaan. Ik zal wachten en zien wat er ge beurt. Ik heb heel weinig hoop, ge luk heb ik nooit gekend. Ik ben niet iemand die bij dames in den smaak valt, behalve bij degene voor wie ik onverschillig ben. Nu ik dat heb doorleefd, blijft eerzucht het eenige waarnaar ik kan stre ven, en dat zal voortaan dan ook mijn 'levensdoel zijn Lady Elmslie was dien avond vroolijker en geestiger dan ooit. Kolonel Clavering met zijn moe der en nog een, paar gasten die op de „Manor" logeerden, kwamen dineeren, en de mooie gastvrouw was de ziel van het gezelschap. Den volgenden dag kreeg Bran don brieven die hem noopten naar stad terug te keeren, Sir Philip liet zich overhalen nor wat te blij ven daar Lady Elmslie beweerde, dat zij niet al haar eerste gasten kon missen, nu er weer nieuwelin gen kwamen.. Zij kwam naar de voordeur om Brandlon een laatst vaarwel toe te roepen waar allen bijstonden, maar in haar hart wist zij dat dit voor het laatst was. HOOFDSTUK XXII. In Wales maakten onze bekenden het best Kale was levenslustiger en vroolijker dan ooit. Zij stond' 's morgens vroeg op. en ging met den majoor uit visschen, waar, en wanneer hij maar wilde. Claude was altijd kalm. maar haar tante vond het heerlijk haar bij zich to hebben en haar te kunnen vertel len van hare grootsche plannen. Hoe zij een rotsgroepje wou maken in de serre met hier en daar va rens en andere gewassen, diie zij grootendeels hier vandaan mee naar huis wilde nemen. Om planten en steenen bij elkaar te krijgen, was een aangename bezigheid, enl zoo vloog de tijd gezellig om. De herfstdagen begonnen te kor ten. en tante Selley sprak al over den toer dien men door het meer woeste en schilderachtige gedeelte van Wales zou makon alvorens naar huis terug te keeren, toen. Brandon, vrij onverwachts, zich vertoonde, en met hart en ziel deel- nam in de eenvoudige genoegens van de familie, die hem hartelijk) welkom heette. Het was een verrukkelijke avond, ongeveer een week na Bran don's komst, en nóch Claude, nóch haar nichtje kon hei over zich ver krijgen nu al naar bed' te gaan. De kamer die zij deelden was hoven de huiskamer gelegen en overzag de zee en de bergen,die nu zoo heer lijk rustig beschenen werden door de zilverachtige maan. Kate, de praktische van de twee. begon lang zaam haar haar uit te borstelen Claude zette zich op de venster bank. stak het hoofd door het open raam, om den heerlijken geur van bloemen en bladeren in te ademen. Beide meisjes, die niet gewend wa ren bij hun toilet geholpen te wor-i den waren blij de kamenier, die noodzakelijk was toen zij op Becks- dale logeerden, naar Londen terug te zenden. Is het nu niet jammer om naar bed te gaan, zei Kate, terwijl zij haar peignoir aantrok. Als ik maar niet slaperig was, zou ik dolgraag nu naar het strand willen, maar mijn bed, al is het ook wat hard, is toch nog aanlok kelijker. Wat waren die Fransche bedden op Becksdale verrukkelijk. Kom, Claude, zit daar nu niet lan ger te droomen, maar help mij lie ver mijn haar uitborstelen, lieve ling. Dan doe ik het straks ook voor jou. Claude stond langzaam op en nam den borstel die haar werd toe gestoken. Ik zal bij het. raam gaan zit ten, dan kun je, al borstelende, naar buiten kijken, als je maar aan mijn arm hoofd denkt. Claude deed wat haar gevraagd werd. Kate, zeid'e zij na een poosje, je bent erg knap. Zoo? Het doet mij pleizier dlat je tot die ontdekking bent geko- knap, dat het jou zoo is opgevallen? Je hebt een groote opmer kingsgave. Hoe wist je zoo precies dat Lady Elmslie zeker Sir Philip Brandon zou bedanken Omdat o, omdat ik het ze ker wist. Voel jij dan niet dat zij nooit van hem zou houden Ja, ik geloof van wel. Toch is hij heel aardig. O, ja, dat wel met een zucht maar hij zou niet geschikt voor haar zijn. En hij gaf ook niets om haar, voegde Claude hier aan toe. —Maar jij jij scheen te denken dat Lady Elmslie meer van iemand andiers hield Ja dlat doet zij ook. Hoe ben jij dat te weten geko men, Kate Dat heb ik genoeg gemerkt en gezien. Wie is het? vroeg Claude ernstig. Wie of het is? Iemand die jij graag mag, en geen wonder. Maar ik weet wel haast zeker, dat jij hem niet zoo vaak meer zien zult, als hij Lady Elmslie trouwt. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6