het gebied der schilderkunst heeft aan te wijzen, dat Jozef Israels de woord voerder der huldigers was, in eenvou dige, kernachtige woorden zijn zen ding vervullend. Hij was het ook maar hij wilde het niet weten die den feestzang dichtte, door een klein koor ten gehoore gebracht. Het kan onmogelijk mijn bedoeling zijn binnen het gewone bestek van dit schrijven een uitvoerig ver- Slag te geven van het gansehe verloop der plechtigheid, nóch ook van de vele redevoeringen, die uitgesproken zijn. De aanwezigheid van Ader ministers, bot drukke bezoek op de middagrecep tie, menschen van allen rang en stand, defileerend voor den jubilaris, zegt meer de beteekerrls dezer huldiging en de overtuiging van de intellectueel het hoogst staandeo. dat wie den groo- ten kunstenaar eert, den roem eert van zijn land. Die receptie herinnerde aan een soortgelijke huldiging, weinige weken geleden, van den ouden President der Zuid-Afrikaansche republiek. De tij ding dat hij vooreerst te Utrecht blijft, bevestigt deze andere, die ik reeds ver nomen had, dat president Kruger niet voornemens was naar den Haag terug te keeren. Het was moeielïjk om een hem volkomen passende woning te vinden, voor duurzaam verblijf ge schikt, maar dit zal toch nog wel kun nen lukken. En ook het feit, dat de president in het Hotel des Indes f 3000 per weck betaalde, zal op de beslis sing niet van invloed zijn. Veeleer zie ik in het vertrek zijner- familieleden naai- Brussel en in den terugkeer van dr. Leyds daarheen de aanwijzing, dat ook de president zich naai- België zal verplaatsen. Brussel moet, om ver schillende redenen, als standplaats voor den diplomatieken vertegenwoor diger der Republiek zijn te verkiezen. Het is dus niet waarschijnlijk, dat pre sident Kruger weder in het Voorhout terugkomt en de buurman wordt van Koningin Emma, die op 1 Maart het paleis van wijlen Prins Hendrik zal gaan betrekken. Men spreekt van het plan om den avond van dien dag aan de hooggeachte en beminde moeder dei- Koningin een serenade te brengen, maar of dit plan reeds vaste vormen heeft aangenomen, is nog niet be kend. In vrijzinnige kringen heeft de uit slag der verkiezing te Beverwijk hier nogal teleurstelling gewekt. De tijding, dat zijn tegenstander verkozen was bereikte den Minister Cremer, terwijl er ten zijnen huize een schitterend ge maskerd bal plaats had. Natuurlijk was het telegram geen cotillon-surprise en de gasten zullen er zich niet min der om geamuseerd hebben, want een par ij bij den minister van koloniën behoort steeds tot het schoonste en rijkste wat de Haagsche upper-ten op dit gebied kunnen genieten. De cotil- ton-prijzen moeten weder rijke ge schenken in goud en edelgesteenten ge weest zijn. Welke surprise de gemeenteraad ons Dinsdag reserveert inzake het Schouw- burgvraagstuk, is moeilijk te voorzien. Het rapport van den directeur der ge meentewerken is vernietigend voor het doen voortbestaan van den schouw burg, die in elk opzicht verouderd en uit een oogpunt van veiligheid gevaar lijk is. B. en W. meenen met een brand scherm en een brandmuurtje. totaal 7000, hun verantwoordelijkheid te dekken. Ik betwijfel of de Raad zal medegaan maar alles is mogelijk bij onze 39! H. A. GANUS Jr. Acad. Examens Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren A. Snoek geb. te Roterdam. J. Schrijver Dz., geb. te Amsterdam, en geslaagd voor het eerste gedeelte de heer A. J. C. J. P. Bakker. De heer J. Brand verkreeg bij zijn promotie tot doctor in de geneeskun de het praedieaat cum laude. Voor de acte nuttige handwerken zijn te 's Gravenhage geslaagd de da mes A. Hofland, M. Sanders, P. Si mons en J. Smith, allen te Amster dam. Liberale CJnie. Ook de heeren mrs. Van de Werk en Crena de Jong hebben de benoe ming tot bestuurders der Liberale Unie niet aangenomen. De vrijzinnige kiesvereeniging „Waarheid en Recht" te Deventer heeft zich van de Liberale Unie afge scheiden. De instructie inzake den moord te Tilburg is gesloten. De volgende O en zeker ook nog voor an dere zaken,, zeide Lady Eliqslie. Het is een gewichtige stap die je gaat cioen. Ralph, zeker wel ge wichtig genoeg om allo kansen aan je mededinger te laten. Ik heb geen mededinger, zei Ralph kalm. Hoe- jij je ook verdedigt, Ralph, ik weet, dat je vroegere onverschil ligheid voor de vrouw die je afge wezen heeft, plaats heeft gemaakt de hartstochtelijke liefde. Ettelijke kleinigheden die daarop wijzen komen bij mij op, en kunnen niet weggecijferd worden. Maar ook weet ik dat je geen hoop hoeft te koesberen. Ik heb juffrouw Tracey vandaag een bezoek gebracht, en kom juist van haar terug. Op de hoek van de straat zag ik Sir Phi lip loopen. Hij was te zéér in ge dachte verdiept om mij te herken nen, maar zijn gezicht straalde van. triomf en geluk, zooals ik het zel den gezien heb. Ik riep hem. niet aan. en toen ik het huis bereikte, was er, hoe vreemd ook, voor mij zelfs niemand thuis. Geloof mij, Sir Philip is aangenomen. Door wie? vroeg Brandon. Majoor Selley heeft drie jonge da- maand zal de zaak voor de rechtbank te Breda worden behandeld. Koning Edward to Vlissmgen Men seint aan het „Hbld." dato 24 Februari uit Vlissingen: Hedenmorgen zijn alhier met den trein van 11.46 Sir Henry Howard, Engelsche gezant te Den Haag, met zijn eecretaris, den heer Leveson Go- wer, aangekomen, voorts nog de ver tegenwoordiger van H.M. de Koningin, baron Sirtema de Grovestins, opper- ceremoniemeester, kolonel Charles k Court, militair attaché, en lord Gran ville. De Brische vice-consul P. L. de Bruyne, te Middelburg, begroette den gezant en de overige heeren aan den trein. Zij gebruikten in het hotel Zee land een lunch. Op uitdrukkelijk ver langen van Koning Edward waren alle toegangen tot den zuidelijken ponton, waaraan het Kon. jacht meert, en het perron van Staatsspoorwegen afgezet, een aantal Rijksveldwachters met ka rabijnen waren gewapend aangeko men. Daar de Koning streng incognito reist, waren d'e commissaris der Ko ningin in Zeeland en de burgemeester van Vlissingen niet aanwezig. Te vier uren was nog aangekomen, de inspec teur van Exploitatie van Staatsspoor wegen, de heer C. Walraven, die den trein begeleidt. Mede waren alhier aangekomen twee verslaggevers van Engelsche bladen uit Londen, de heer Whright voor de „Illustrated London News" en uit Amsterdam de heer Van Gelder voor de „Daily Mail". Het jacht, gevolgd op korten afstand door 2 kruisers, de „Australia" en de „Severn", kwam te 4 uren op de reede aan en meerde te 2 4.20 aan den zuide lijken ponton. Het publiek, dat ver af stond, zong het Transvaalsche Volks lied bij de binnenkomst van het jacht in de haven. Op de ponton waren aan wezig de autoriteiten reeds genoemd en nog aangekomen de garnizoens commandant, luit.-kol. Bonemeijer met zijn adjudant en de commandant van het wachtschip „Belgia", de luit. ter zee le klasse W. van Voss. Te vijf uur gingen de autoriteiten aan boord en begaven zich naar het salon van den Koning. De garnizoenscomman dant en zijn adjudant verlieten spoe dig het jacht, zoomede de comman dant van het wachtschip. Te 6.55 ver liet Z. M. het jacht, na met een hand druk afscheid genomen te hebben van den commandant van de „Victoria and Albert", admiraal Fullerton, ge volgd door de autoriteiten. In de hal en op het perron werd Z. M. heleefd gegroet; Z. M. beantwoord de den groet door het afnemen van den hoed. De Koning begaf zich door de Koninklijke wachtkamer. Hij was in het zwart gekleed met phantasie- hoed en stok in de hand. Aan den trein nam Z. M. met een handdruk van alle autoriteiten afscheid. Het gevolg van Z. M. bestond uit twee heeren. Het jacht vertrekt morgen naar de reede en blijft daar met de kruisers tot Vrij dag of Zaterdag a.s., tot de terugkomst van Z. M. President Kruger. Zondagochtend woonde president Kruger met zijn gevolg de godsdienst oefening bij in deWesterkerk te Utrecht onder gehoor van ds. M. van Minnen. Feu kiud verbrand. Zaterdagavond brak orand uit op het tweede bovenhuis van een woning, staande aan den Ringdijk van de Wa tergraafsmeer. De 'rou\v van Cn bootwerker van Dalen was even uitge gaan en liet de zorg voor de kinderen aan den man over. Tijdens hare afwe zigheid viel de petroleumlamp van den zolder en vatte dadelijk alles vlam. Ook de kleeren van den man raakten in brand. Hij rende naar buiten om hulp te roepen. De onderbewoner van Gleybeek bracht eerst zijne eigen liuisgenooten in veiligheid en redde toen een der beide kinderen van Van Dalen. Toen de Amsterdamsche brand weer die wegens de uitbreiding van den brand te hulp werd geroepen, het vuur had gebluscht vond men het ver koolde lijk van het kindje in den kinderwagen, waarin het te slapen was gelegd. De bewoners der bovenhuizen heb ben door den brand alles verloren. Vrijzinnige Democraten De vrijzinnige kiesvereeniging „Arn hem" te Arnhem en „Eendracht maakt Macht" te Middelburg hebben een cir culaire verzonden aan personen van wien ze overtuigd zijn dat deze de de- mocratische beginselen zijn toegedaan mes in huis. Lady Elmslie lachte spottend. - Wat een uitvlucht! zeide zij. Als een man "-eld noodig heeft, zeoa.ls het. met Philip Brandon, het eva' is, dan kiest hij gewoonlijk do rijkste van de drie. Dan is het aan. mij om het geld van mijn, pupil in veiligheid te brengen, sprak Brandon koel. Philip is niet kwaad, en kan mis schien een goed echtgenoot zijn. En zeg mij nu, wat uwe plannen zijn. Ik had niet verwacht u zoo spoedig al weer in de stad te ont moeten. Je weet toch diat ik Becksdale maar voor vier maanden had ge huurd, en ik heb znlk vervelend saai bezoek gehad nadat jij weg ging, dat ik een paar weken eer der dan mi in plan was, ben ver huisd.De volgende maand ga ik naar Cannes, dan naar Algiers. In het voorjaar kan ik weer uitgaan en mijn oude leventje hervatten, zeide zij mat. En het middelpunt zijn van vele bewonderaars, zooals gewoon lijk. voegde Brandon er aan toe, meteen opstaande om afscheid te nemen. ter uitnoodiging tot een vergadering te Utrecht op Zondag den 17en Maart a.s., des voormiddags te 11 uur, in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen met het doel om daar te vormen eene organisatie van alle vrijzinnige democraten in den lande 't zij deze tot nu toe behoorden tot de Liberale Unie, den Radicalen Bond, de Volks partij of buiten eenige organisatie stonden. De rust verstoren de sigaret. Tegen drie uur Zaterdagnamiddag zat naar het „Hbld". vertelt voor een der spiegelruiten van „Polen" in de Kalverstraat een eenigszins zonder ling gekleede dame. Haar blouse was met gouden banden belegd op haar borst prijkte een oranjerozet aan haar zijde stond een. wandelstok doch het ergst: in haar mond stak een dampende sigaret. De feministische verschijning trok zoozeer de aandacht van het publiek dat een 2tal agenten er niet in slaagde de passage vrij te houden. Toen het kopje koffie gedronken was, begaf de jonge dame (ook haar haar was kort geknipt) zich in de Kalverstraat, rus tig haar wandelstok bewegend en rus tig sigaretten rookend. Het publiek evenwel, zeer onrustig, drong op, zoo dat ten slotte een stevige menigte ach ter de rookende aanholda In de Re- guliersbreestraat was het zwart van menschen. Een paar maal dreigden de agenten, tot vier aangegroeid, met de wapen stokken. De rookende wandelaarster met de gouden oplegsels, het korte haar, de oranjerozet, den wandelstok, de sigaret, bleef kalm doorrooken, be keek het Thorbecke-standbeeld om ringd door een woelende menigte, wan delde de Vijzelstraat in, waar de trams moesten stoppen om geen ongelukken te veroorzaken, kwam opnieuw in de Kalverstraat terecht, thans begeleid door vier agenten, twee rechercheurs en een inspecteur. Het gedrang was nu zoo geweldig, dat der rookende jonge dame verzocht werd mee naar het po litiebureau te gaan, hetgeen zij eerst formeel en trots weigerde, de sigaret tusschen de tanden geklemd, doch wat zij ten slotte deed, omjoeld en om- draafd door een massa lieden. Later bleek dat de jonge dame ver moedelijk niet goed bij haar zinnen was, althans men oordeelde het ge- wenscht haar, begeleid door familie leden, die aan het politiebureau geko men waren, naar het Wilhelmina- gasthuis te brengen. Bescherming van j'eugdige personen. De drie belangrijke wetten, door de Staten-Generaal aangenomen, tot be tere bescherming van jeugdige perso nen, zijn thans afgekondigd, maar bevatten allen de slotbepaling: „Deze wet treedt in werking op een nader door Ons te bepalen dag." Openbare slachtplaats. Hetgeen wij in ons vorig nummer uit het „Weekblad van het Recht" hebben overgenomen omtrent de wettig heid van gemeentelijke slachthuizen, is niet het gevoelen van dat Weekblad, maar maakt ook deel uit van de be langrijke memorie door de vijf leden van den Leidschen Gemeenteraad in gediend. Zware brand. Zaterdagavond heeft in het Friesche dorp Bovenknijpe een zware brand gewoed. Door een onbekende oorzaak geraakte de schuur van de firma H. A. Siebenga Zonen in brand, waar 60 koeien gestald waren. Een koe kwam om in 't vuur, een andere sprong op het ijs in de wijk en stierf. Al spoedig deelde het vuur zich me de aan de groote schuur achter den stal, gevuld tot aan den nok met eiken hout. Een brandspuit is er niet te Bo venknijpe, en men kon dus niet blus- schen. Later verscheen de brandspuit uit Langezwaag. De huizinge vóór de schuren bleef behouden, ook een twee de houtschuur. Een en ander was verzekerd. Een wetsontwerp is ingediend houdende verhooging van van de marine-begrooting voor 1901 met 60.000. Land- en Tuinbouw. ÏUovmboilen. Woensdag vergaderden te Hille- gom in hotel „Sistermans" verte genwoordigers van 14 firma's, die, Lady Elmslie krulde haar lip ver achtelijk. Het zal mij benieuwen wam neer wij elkaar terug zullen zien? zei d'e zij. Het is moeilijk te zeggen. Ik zal wel een heelen tijd' uitblijven, als ik tenminste ga. Dus dan nemen' wij afscheid), Ralph, sprak zij op harden toon. Ja, voorloopig tenminste. Wie weet wat er nog gebeurt. Ik zal zeker wel van u hooren, want u zult genoeg schitteren in gezel schap. Misschien zul je ook wel van mij hooren, maar zeker niet door mij. Zegt u dat niet, Lady Elmslie. Als ik u ooit in 't minst ook van dienst kan zijn. d!an hoop ik dat u niet zult aarzelen mij dit te zeggen'. Vaarwel, was haar eenig ant woord, terwijl zij zich van hem af wendde, en met een gevoel van ver lichting verliet Brandon haar. Kon haar gissing juist zijn? Zou het mogelijk wezen dat- Philip van Claude het ja-woord heeft gekregen? Brandon geloofde het niet. (lij was niet gesch. w._ voor Claude.Watj hem betrof, hij kon mogelijk haar handelen op Rusland, waarvan het resultaat was, dat na ampele be spreking d'e volgende motie met al- gemeene stemmen werd aangeno men ,,De vergadering van bloembol lenhandelaren op Rusland, ver- eenigd in eene samenkomst te Hil- legom in hotel „Sistermans" den 20en Februari 1901, ter bespreking van de gemeenschappelijke belan gen ten opzichte van het verïeenen van cred'iet in het land) voomoemdj besluit d'e wenschelijkheid uit te spre ken, dat in Rusland' geen bloembol len geleverd' worden dan tegen ao- cept, gedeponeerd vóór afzending der goederen, bij eene bankinstel ling of expediteur (welk accept wordt uitgewisseld tegen documen ten) en neemt zich voor dit begin sel zooveel mogelijk toe te passen,, en voorts nader op dieze zaak terug te komen, om te trachten tot alge heel e eenstemmigheid te geraken en daardoor het leveren van bloem bollen in Rusland tegen accept tot regel te verheffen." INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. De eenvoudigste behandeling is dikwijls de beste. Gij wordt ziek, gij wordt bloed armoedig, bleekzuchtig, bekomt last van rheumatiek, gij hebt al uwe krachten verloren en gij neemt als dan al de onaangenaamste genees middelen, en tot slot van rekening hebt gij veel geld uitgegeven zon der eenig waardeerbaar resultaat te bekomen. Zulks gebeurt met vele personen en. is ook gebeurd' met den heer A. Corpel, 46 Laatste straat, te Leijden, hij schrijft ons en bevestigde hetzelfde aan onzen verslaggever die hem een bezoek gebracht had. portret. Lang heb ik gewacht om u be richt te zenden, doch ik wilde eens zien of uw heilzaam middel van blij vende kracht was. Ik leed1 nl. se dert langen tijd aan hoofdpijn en duizeligheid, thans na uwe Pink Pillen van Dr. Williams gebruikt te hebben gevoel ik mij veel beter; wist niet waar mijn heil te zoeken en zulks is thans oneindig veel ver beterd' en kan ze een ieder met het volste vertrouwen aanbevelen, zij hebben mij een grooten dienst be wezen. Diegenen die gebruik maken van de Pink Pillen zullen en* de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, ^verlamming, ruggemergstering rheumatiek, heupjicht, zenuwpijn, St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuw ziekte, kliergezwellen, enz. zij zijn een heroieuwer van het bloed en een spierversterkendi middel. Zij geven schoone kleuren aan de blee- ke gelaatskleuren, handelen in al de tijdperken der verzwakking bij de vrouw en veroorzaken bij den man eene werkd'adige werking te gen al de ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geestelijke over spanning en door buitensporighe den. Prijs f 1.75 de doos: f9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bijWed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, geld begeeren, maar liefde voor haar voelde hij niet. In ieder ge val zal Claude van haar oom hoo ren wat wij vandaag samen uitvoe rig behandeld hebben.dit zal haar bewegen mij te bekennen of zij een huwelijksaanzoek heeft gehad, en dian zal ik weten wat mij te doen staat, was het eind van zijn over denking. Maar deze gewichtige dag was nog niet om. In den huize Selley waren de dames in dien salon, bij elkaar, wachtende op het eten. Ik begrijp niet dat vader nog niet terug is; hij komt natuurlijk te laat, riep mevrouw Selley uit. Ja,, en hij moet zic-h nog ver- kleeden. zeide Kate, en zij stond op van de piano, waar zij zachtjes had zitten spelen in de schemering. Ik heb alles voor hem klaar gelegd, tot zelfs een keurig roosje voor zijn knoopsgat. Hij is niet vaak over zijn, tijd), vervolgde hare moedor. Waar moet hij dineeren vroeg Ja ret. Bij kolonel Sutton. Het is een heeren-diner van oud-Indiisch-gas- ten. Daar was majoor Selley einde waarop met blauwe letters gedrukt staatPilules Pink pour Pers onnes P&les, dto Dr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig om hulsel bevinden een wit strookje- papier over de lengte der étui ge plakt waarop staatPrijs1.75 Gld. de doos, 9.Gld. per 6 doozeni. Eenig depothouder voor Nederland: Snabilié, Steiger 27, Rotterdam.. Voor de gebruikswijze raadplege men de ingesfotene Hollandsche circulaire. Rechtszaken. Uit „Liefde". Te Mannlieim stond deze week een smidsknecht terecht wegens een gru welijke daad van wraakzucht. Hij had vm-keering gehad met een mooi dienstmeisje, dat hem wegens zijn ruwheid zijn afscheid ge geven had Onlangs ontmoette hij haar op een kermis, liep haar weder na, maar zij wilde niets van hem we ten en toen zij weigerde hem een zoen te geven, beet hij haar de punt van den neus af! Trots zorgvuldige genees kundige hulp is het arme meisje voor altijd misvormd. De rechtbank veroor deelde den woesteling tot 2 1/4 jaar ge vangenisstraf. Het vergaan van de „Holland0 Vrijdagavond werd voor den Raad van Tucht voor de koopvaardijschepen behandeld de zaak, voortspruitende uit het vergaan van de „Holland", in den ochtend van den 28en Januari, 's mor gens om 7 uur, nabij den Hoek van Holland. Op verzoek van den Minister kwam de Raad den Hen Februari 11. bijeen om een onderhoud te hebben met den gezagvoerder, den heer W. N. van der Poll. Van dit onderzoek gaven wij reeds verslag. Naaisaanleiding van dit on derzoek achtte de Raad het van ge noeg gewicht om de zaak verier te be handelen en dagvaarde mitsdien den gezagvoerder en 3 getuigen tegen Vrij dagavond. Als eerste getuige werd gehoord de matroos L. Hans, uit Pernis, die ver klaarde dat hij het vertrek uit Londen het weer zich. niet zóó slecht liet aan zien. Tegen tien uur eerst kwamen de zware stortzeeën. Van twaalf tot 4 uur lag getuige te kooi, van deze tus- schenpoos kon hij dus niets meedee- len. Na 4 uur was hij roerganger, en als zoodanig bemerkte hij dat de stuur- reep brak en het schip geen koers kon houden, waardoor het dan ook stootte tegen de Noorderpier. Aan boord waren zwemgordels. De ketting van de stuurreep was vier of vijf weken te voren eerst nagezien, ter wijl voor de ramp het schip uitstekend naar het roer luisterde. Getuigen Visser en Van Buuren, ma trozen, legden nagenoeg gelijkluiden de verklaringen af, behalve over de reddingsgordels. Deze getuigen kunnen niet pertinent verklaren dat zij aanwe zig waren. De uitspraak is bepaald op Maandag 11 Maart 's avonds te 8 uur. Honderd gulden voor een vrouw of vijftig Donderdag diende voor 't kantonge recht te 's-Hertogenbosch een interes sant za.akje dat speelt in een" aardig plaatsje van ons land, meer gespeci- fieerd in 't Zuid-Oosten van Noord-Bra bant. Makelaar Haas had in opdracht de levering van een huwelijkscandidaat, een slager. Fortuin geen vereischte maar eenige middelen zeer gewenscht. Haas zette den knijper op den neus, overzag zijn arbeidsveld, Rotterdam en omstreken, maar had tot zijn spijt de gewenschte koopwaar niet voor handen. Maar de man had meer dan een pees op zijn boog. Makelaars, verstandige makelaars al thans, onderscheiden zich door eene bijzondere vindingrijkheid. Haas ook. Hij wendde zich tot zijn collega Ko nijn te Amsterdam, die zijn boeken even opensloeg en tot zijn voldoening merkte, dat hij 't gevraagde onmiddel lijk kon leveren. Er konden dus zaken gedaan worden. Hij die hij is de broer van een zuster die bereid was zich in de net ten van een slagerhuwelijkskandidaat te laten vangen contracteerde met Haas voor f 200 welke prompt betaald werden, zoodra de bepaalde tijd was aangebroken, en de trouwlustige jon geman, naar men verzekert, voor hon derd pop i"ét Konijn, die nog steeds lijk. U hebt nauwelijks tijd' om u le verkleeden, Paatje, zeide Kate, terwijl zij naar hem toeging en hem een bijzonder hartelijken kus g-aL Ik hoef niet uit; die arme, goede Sutton heeft een ongeluk ge kregen, hij is uitgegleden en heeft zijn enkel verstuikt. Ik hoorde het op de Soos, en ben toen gaan wa gen hoe het er mee was. vandaar dat ik wat laat ben. Beneden vond ik een telegram om mij te waar schuwen dat het diner was uitge steld. Ik hoop toch dat jc wat te eten hebt lieve. tot zijn wouw ik geloof dat dames, als zij al leen zijn, wat meer bij de Ihee ge bruiken en dan het middagmaal overslaan. Niet zoo in 't algemeen spre ken. hernam mevrouw Selley. Je zult geen honger lijden. Wat- ben je lang uitgeweest. Ja, ten eerste ben ik ruim 3 uur bij Brandon gebleven. Het is e kranige kerel maar ik zal er je na het diner wel alles van vertellen, Claude. Zeg. dat ze 't eten opdoen. Ik behoef alleen even mijn handen te wasschen. Kate, op betaling wacht, niettegenstaande di slager reeds lang geleden, vol hoop oj de toekomst, ln 't huwelijksbootje ii gestapt. Wat nu? Dit vroeg zich Konijn af, de Amster damsche makelaar. 't Er bij laten Dat nooit! En zoo kwam het, dat de slager, dis met vrouwe Themis nog nooit iets ts maken had, thans voor 't kantonge recht werd gedaagd. Ik zal je de helft betalen, had hij aan Konijn gezegd, vijftig pop geef ik je, meer niet, want 't is me waarachtig niet meegevallen, ik had heel wat an ders verwacht, heel wat anders, ja! Vijftig pop, dan heb je meer dan je toe komt: Ik ben je waarachtig niets schul dig! Dat echter kon onzen makelaar min- der schelen. Hij is een man van zaken en eischt, dat zijne contracten worden gehono reerd. Over zoo iets was hem vroeger nooit, gesproken. Praatjes! Allemaal praatjes! meen de hij, en daarmede kan ik mij niet. inlaten. Als getuige was gedagvaard collega Haas uit Rotterdam. En daar zat nu de gedaagde op het bankje der beschuldiging. Hoe loodzwaar drukte hem alles op het hart! En hoe angstig klopte het daarbin nen! De advocaat pleitte. De rechter hield verhoor en kruis verhoor. De makelaar eischte zijn geld, doch klopte aan doovemans deur. De slager was niets schuldig, zeker geen honderd gulden. Honderd gulden! Honderd blanke guldens voor... Geen haar op mijn hoofd, dat er aan denkt. En de slotsom? Dat het getuigenis van Haas als van een belanghebbende in de zaak werd, gewraakt. Wat nu? Er wordt gesproken van 't opleggen van den eed- En zoo zal dan worden uitgemaakt of een vrouw, die al f 200 gekost heeft, nog honderd, of vijftig gulden waard is, ja dan neen. („Noordbr.") Letteren en Kunst. Ibsen. Hendrik Ibsen, die eenigen tijd ge leden door de influenza werd aange tast, maarop den weg der beterschap was, is opnieuw ingestort. Zijn toe- stand wordt thans ernstig ingezien. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. Te Amsterdam is opgericht eene Nederlandsehe Vereeniging, als af- deeling van de „Internationale ver eeniging voor wettelijke bescherming van arbeiders." Reeds zijn 159 leden toegetreden met een contributie van 1062.80. Het doel is: lo. een band te vormen tusschen al len, die in de verschillende industri- eele landen de wetgeving ter be scherming der arbeiders als noodza^ kelijk beschouwen. 2o. Een internationaal arbeidsbu reau te vestigen, dat tot taak heeft, in het Fransch, Duitsch en Engelsch pe riodiek een verzameling der arbeids wetten in alle landen uit te geven, of voor zulk een uitgave zijn medewer king te verïeenen. Verder door de bestudeering der ar beidswetgeving voor de leden te vei*- gemakkelijken en internationale con gressen voor arbeidswetgeving te be leggen. v Tot bestuursleden werden verkozen, de heeren: mr. A. Kerdijk, H. W. No- lens, H. W. E. Struve, P. L. Tak, A. S. Talma en prof. mr. M. W. F. Treub. BUITENLAND. De besturen der arbeidersvereni gingen voor de bouwvakken te Ber lijn hebben aan de Pruisische Ka mer een verzoekschrift gericht waarin op verbetering van de be scherming der arbeiders tegen on gelukken wordt aangedrongen. Zij verzekeren dat noch de politiever ordeningen noch het strafwetboek noch de niiverheidswet. noch de verzekering tegen ongelukken vol doende bescherming verïeenen. Ten. bewijze daarvan beroepen zij zich er op, dat van 1888 tot 1899, op 122.000 tot 172.000 verzekerden 1417 ongelukken met doodelijk ge volg zijn voorgekomen, waardoor lieveling, wat zie jij bleek; je oogen schitteren, maar je hebt gloeiende handen. Wat scheelt er aan Ik hoop in 's Hemelsnaam maar n.iet dat je d.e mazelen krijgt. Ik heb gehoord dat 't zoo heers oh t, tegenwoordig. Mazelen ach wel neen, va dertje riep Kate hartelijk lachend). Ik heb alleen wat hoofdpijn. Na het eten zal ik naar bed gaan, dén ben ik morgen weer goed. Ik wil 't hopen, lieve. Ik vind heusch dat er wat meer op-je' gei let moet worden, en majoor Selley haastte zich naar zijn kamer. Wat kan oom Selley te vertel len hebben van mijnheer Brandon? vroeg Claude in 't algemeen. Ik heb er geen idee van, her nam mevrouw Selley. Iets over geldzaken. Kom, gaan jelui mee eten, ik hoor de bel. Aan tafel was iedereen nog al stil de fnajoor en Janet war er de eenigen clie het gesprek wat gaande hielden. Kate zag erg bleek, en had blijkbaar geen honger. Claude kon over niets anders dui ken dan de onthullingen die haai' oom haar zou doen. (Wordt vervolsrdV «i

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2