Paardenmarkten De Volharding, PALJAS. Depothouder. AmsterdaiBSofee Beur», Franpois Balthazar Mooij, Haait ZaïsscM UstwocrSog, Cavalleria Rusticana. 1113. HAARLEMSGHE H TILLIE DE MS, Kleine Hontweg 13. Nederlandsche Opera. Keukenmeid. Edammer Graskaasjes, T. A. ISoeiaée, MMi Wooj. TapijtenenLoopers, Jongen gevraagd Broodfabriek Kookschool Keuken- en Huishoudschorten. „De Kleine Kapel" N.G dJleestaMr&C Rookworst, T. A DONNEE, 1228 huisvaders werden getroffen,! die 2136 kinderen' nalieten. Nog veel verderfelijker zijn de ziekten van allerlei aard' die bij d'e bouw vakken worden opgedaan. De po litieverordeningen worden niet be hoorlijk gehandhaafd. Met name hebben de vrouwen en kinderen te lijden, die niet langer bij gevaar lijk werk behoorden te worden toe gelaten. Tot betere bescherming in al deze gevallen wordt een wet. met dat doel gevraagd', waarbij het toe zicht op de strenge toepassing be hoort te worden opgedragen aan inspecteurs, die door de werklie- denvereenigingeu, de beroepsgenos- senschaft en den Staat; elk voor een derde, moeten worden be noemd. Vervolg Stadsnieuws. Brongebouw. Het ledenconcert Zondagavond in het Brongebouw gegeven had niette genstaande het ongunstige weder een tamelijk groot aantal toehoorders ge trokken. Het strijk-orchest van Haar lem's Muziekkorps, directeur- de heer Chr. P. W. Kriens, voerde een keurig programma onberispelijk uit. Vooral de nummers „Erinnerung an von Weber", Fantaisie en „Ballet, de l'Opera, La Rei ne de Saba",lokten levendige bijvalsbe tuigingen uit. Ook de overige nummers werden luide toegejuicht. O.a. bet con cert voor violoncel door den heer Cb. Blazer met medewerking van het or- chest uitgevoerd. In dit nummer deed de heer Blazer zich kennen als een cellist van groote begaafdheid. Voor het vocale gedeelte zorgde de heer Fr. Phlippeau (tenor). Zeer verdienstelijk zong hij een drietal liederen o.a. het Preislied uit de Opera „Die Meistersin- ger" van Wagner, en het Transvaalsche Zegelied". Veel bijval viel ook hem ten deel. Vrijdagavond jl. is Jansje Kruger per vigelante getransporteerd van hare woning in den Veerpolder naar het Diaconessenhuis. Een geneesheer, door een familielid met Jansje's verregaan- den staat van vervuiling en ziekte op de hoogte gesteld, beval hare opne ming. Orpheus. In de groote zaal der Sociëteit „de Kroon" was Zondagavond bet Haar- lemsch Muziekkorps Orpheus", dir. de heer Joh. Schouten, aan het woord. Daar werd een Populair Concert gege ven, dat op den naam populair volko men aanspraak mag maken. Als altijd was de zaal eivol. Nu, het fraaie, zeer afwisselende programma was dan ook wel in staat om toehoorders te lokken. Het Muziekkorps voerde o. a. uit Fantasie uit de Opera „De Groother togin van Geroldstein", de Ouverture „Christoffel Columbus", eenige mar- schen etc., waarmede het korps zijne goede reputatie bevestigde. Van de spe cialiteiten die medewerkten, had vooi-- waar het meeste succes de heer Albin Wildin, die op viervoudig gebied thuis is. Zoo treedt hij op als hof-mondorgel virtuoos, als buikspreker, muzikale clown en kunstschilder. En mijn liefje wat wil je nog meer. Verder werkten nog mede het komisch duo Le Bon en de beer Charles, Holl. Komiek. Afwisseling dus genoeg; gelegenheid te over om zich flink te amuseeren. En dat hebben de aanwezigen dan ook ge daan. Woensdagavond a.s. vergadert het Bestuur der neutrale kiesvereeniging „Burgerplicht"'. Zijn wij wel ingelicht dan hoopt deze vereeniging bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen krachtiger dan ooit voorheen haar taak op te vat ten. Harmonie. De muziekvereeniging „Harm.on.ie", directeur de C. A. W. Bernhardt, gaf Zondag eene goedgeslaagde matinéein de concertzaal der Sociëteit Vereeni ging. Een talrijk auditorium was op gekomen om de uitvoering van het in derdaad fraaie programma bij te wo nen. Op dit concert gaf de heer Bern- hartdt niet alleen blijk een bekwaam dirigent te zijn, doch ook meester op de viool. Zeer verdienstelijk voerde der tüchtige Herr Kapelmeister eenige viool-solt'uit, waarmede hij een uit bundig succes inoogstte. Op het terrein, bestemd voor het abattoir zal eerstdaags worden aange vangen met het slaan van proefpalen. Zaterdagavond was den uitvoeren den der operette Franchemont de Mars kramer in de bovenzaal der Sociëteit Vereeniging een huishoudelijk feestje bereid. Met voordrachten en dansen werd de avond zeer genoegelijk ge- Veredeling van höt ambacht. Heden nam het examen vanwege de gewestelijke commissie voor het afleg gen der proeven van bekwaamheid tot het verkrijgen van een diploma voor meester of gezel, een aanvang. Onge veer een zestigtal deelnemers uit ver schillende streken des lands hebben zich aangemeld. Het examen zal onge veer twee weken duren. Het practische examen, dat hedenmorgen aanving, wordt afgenomen, voor het smeden en timmeren in de werkplaatsen der Werf Conrad, voor het meubelmaken in de werkplaatsen der H. IJ. S. M. en voor het schilderen in de Ambachtsschool. Zij, die deze proeven van bekwaam heid met gunstig gevolg afleggen, mo gen aan het theorethisch examen deel nemen, dat naar alle waarschijnlijk heid 11 Maart a. s. wordt afgenomen. Den uitslag deelen wij nader mede. Wij ontvingen van den heer Hugen- holtz een ingezonden stuk naar aan leiding van de debat-vergadering van Vrijdagavond, waarvan het verslag in ons vorig nummer heeft "-estaan. We gens plaatsgebrek moet dit tot morgen blijven liggen. Ook het verslag der vertooning van „Esmoreit" plaatsen wij om dezelfde reden morgen. Socialisme en Drank bestrijding. Men schrijft ons: We beleven een tijd, waarin de maat schappelijke vraagstukken zich al hoo- ger en hooger opstapelen. Het komt nu meer dan ooit aan op nuchterheid, op een onbenevelden blik. Ieder, die daarvan overtuigd is. ge voelt, dat het gebruik van bedwelmen de dranken een moord plegen is op zijn geest. Wie het nog niet gevoelt, wie nog meent, dat bv. het matig gebruik van alcohol geen nadeelige gevolgen heeft voor lichaam en geest, hij ga Woensdagavond naar Reinalda, Klei ne Houtstraat 44, waar de alcohol kwestie in verband met de maatschap pelijke vraagstukken zal behandeld worden. (Zie verder advertentie). Naar men verneemt is de heer J. H. W. de Rell alhier, commies bij de H. IJ. S. M., overgeplaatst naar Nijme gen. Gevonden voorwerpen. Een zwart koralen paternoster. Een sleuteltje aan een touwtje, Een beursje met 0.595. Een portemonnaie met f 2.225. Een portemonnaie met f 1.85 en een lombardbriefje er in. Een zwart harig hondje. Een bruinharig hondje. Een zilveren insigne met rood lint. 2 lombardbriefjes. Een sleutel. Een doos je met zilver ringetje. Een gele hond. Een sleutel. Een tapper aan den Burgwal is be keurd wegens het te laat sluiten zijner tapperij. Ook tegen den bezoeker werd proces-verbaal opgemaakt. Een dronken smid werd naar het po litiebureau overgebracht, doch verzette zich zoo hevig, dat voor die overbren ging zes agenten noodig waren. De man zal worden vervolgd. Jubileum. Zaterdag jl. was het voor den tim merman H. Uilenburg een bijzondere dag. Hij herdacht toen het feit, dat hij 25 jaren werkzaam was bij den heer B. Hagen alhier. Zijn patroon heeft den dag niet onopgemerkt voorbij laten gaan en vereerde hem met een voor hem zeer welkom geschenk. Woud-Koningin. De tweede opvoering van de operette de Woudkoningin op Zaterdag 23 de zer in den Schouwburg had weder veel succes. Hoe goed het aardige toonwerk ook elders ontvangen is, blijkt wel hieruit dat de opvoering van Zaterdag de vijf tigste in Nederland is geweest. Voor Haarlem was deze tweede voor- stelling tevens de laatste. De Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij verwacht met de feesten te Amsterdam een druk verkeer. Op dit station zijn niet minder dan 14000 plaatskaarten extra in voorraad. Heemstede. Johannes Luiten alhier, die voor om streeks vier maanden geleden het on geluk had van de Kerk te Bennebroek te vallen, loopt nog steeds op la-ukken rond. Zandvoort. Bij B. en W. is door de firma Paul C. Kaiser te Haarlem ingediend een verzoekschrift met bijlagen, voor het oprichten van eene bakkerij in een te bouwen perceel aan de Groote Krocht op het kadastrale perceel sectie C. no. 780 (het land van de heeren A. en W. Groen) alhier. Burgerlijke Stand. Bevallen.: 24 Febr. J. G. van RaaphorstAsselman, dl. J. Maas- senMolleman, d'. 2. H. de Braai— Wessel, d. 22. C. GiesbertJr—Jas, d. 25. M. Woudenberg—Sieben, z. 24. M. E. Kokvan EedJe.11, z. 23. C. H. M. LootsVerkleij, d. Overleden24 Febr. J. M. ter Smitten, 2 m. d. Spaarnw.straat. 23. A. P. Viege, 36 j. Hazepaiers- laan. F. B. Mooij, 51 j. Plein. G. A. Bouwer, 2 m. z. Drossestraat. C. Maerten—Boeré, 39 j. Kerkhofstr, J. E. v. Hooff—Nieskens. 76 j. Scheepm.dijk. M. van Wijk, 20 j. d. Gasthuisvest. 24. C. Bakker—v. d. Meule, 81 j. Kamperlaan. E. M. Boutelliea*v. Muyen, 51 j. L. Mo lenstraat. J. Timmermans, 3 m. z. Bannesteeg. Telegrammen. LONDEN, 25 Febr. (R. O.) De „Daily Mail" verneemt uit Hopetown dat De Wet, na een vergeefsche poging om de Brakrivier -over te trekken bij Klip drift en de Oranjerivier bij Readsdrift en Marksdrift, langs den oever van de Oranjerivier trok met één pompom en een kanon, en tegenover Kameeldrift een laager betrok. Met het aanbreken van den dag verliet Plumer Weigevon den, 22 mijlen ten Oosten van het Boe- renkamp, bewoog zich in Noordooste lijke richting en viel den vijand aan bij Zuurgat; hij maakte 40 gevangenen. De vervolging wordt voortgezet. In den namiddag trokken de Boeren naar Ho petown, tegen den avond kreeg de voor hoede den vijand in het gezicht, die een kamp had betrokken buiten het bereik onzer kantonnen. Kolonel Owen Chargeerde de plaats waar bij vermoedde dat de Boerenar- tillerie st,ond; hij maakte zich geheel van haar meester; zij bestond uit een löponder en een pompom. De vijand vluchtte en liet de gezadelde paarden en de volle kookketeis achter. Vojjgens do laatste berichten zijn slechts 400 Boeren de Oranje-rivier naar het noorden overgetrokken» De rivier is zeer gerezen. Openingskoersen. Maandag 25 Febr. 1901 21/2 pCt. Ned. Werk. 8chuld7S7/s Oostenrijk Zilv, JIJ82 8 pOt. Portugal249/io 4 pCt. Rusland 94 6de ern9?'/2 4 pCt. Spanje 5 pCt. Binnenl. MexicoW? 5 pOt. Brazilië Funding Lg89'la l1/} pCt. ColumbiaVïtjp' 4 pCt. "Venezuela30 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 54 Koloniale Bank aand^8 Licj. Barge Moorman aand....... 60 Ned. Ind. Handelsbk. aand85 Aand, Deli-Maatschappij Langka'gCnlt. Maatschappij 118 j Senembah Maatschappij„no K.N. M. t.Exp»Petr.br.Aand396-398 Moeara Enim Qew. aand.153/* Arkans. Const-. Tr. C pCt. Kam. City P.G.Serie A en B.68 pCt. Italië 8pwl. 87/89 A. E 3 pCt. Zuid-Italië Spwm. A. H5lJK Atchison Topeka Cert van aand.... öb'/s Cerc. van pref. aand. Denver Rio Grande Spw. aand3fs/.i pref. aand. Erie Spoor Gew. aand285/g le pref. aand llinoia Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Gert. gew. aand..- 34yie n V. 2 pref. aand. 638/4 Miss. Kans. en Texas Aand2015/ie Louisv. Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand32s/i6 Norf W. Cert. van gew. aand.... 47 Union Pac. Cert. van gew. aand.... 921/g Southern Pacific gew. aand45'/i6 6 pCt. Peru Mortg. B77s/i Cert. van Aand. Pern5 Prefi195/g Prolongatie^l^lo Vervolg Nieuwstijdingen. De abattoir-quaestie. De uitslag van het abattoir-proces veroorzaakt den gemeenteraad van Groningen veel last. Door B. en W. is de Raad op a.s. Maandag in eene bui tengewone zitting bijeengeroepen, ten einde te beslissen over een voorstel van B. en W. om inzake het openbaar slachthuis een adres aan de Regeering te verzenden. H. Joseph, te 8 uur de gezongen H. Mis en te 7 uur plechtig Lof. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraculeuze Mariabeeld. Te 6 uur het Lof ter eere van O. L. V. Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biech ten. In deze week de HH. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te half 8 Lof en Medi tatie over het lijden Onzes Heeren. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag, Quatertemperdagen. Donderdag-avond van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag, le dag der Maand Maart, toegewijd aan den H. Joseph en tevens lste Vrijdag der Maand, te 8 uur ge zongen H. Mis ter eere van het Allerh. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof, akte van eereboete aan het H. Hart en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Dinsdag-avond te half 8 Lof en „Te Deum." Woensdag-avond te 7 uur Lof. Vrijdag, eerste der maand Maart, gezongen H. Mis te 8 uur, des avonds te 7uur plechtig Lof ter eere van den H. Jozeif. De H.H. Missen in deze week te 7 1/2, 8, 8 1/2 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. H- CL) MARKTNIEUWS Haarlem, 25 Februari 1901. 147 HL. witte tarwe f 6.75f 6.40. 318 f 7.35; 30 Bruine b.„ os3? pJaVU Twt HL. Haver 3.75—f 3.30; 75 HL. Dui- venboonen f 7.35; 30 HL. Bruine boa- nen f 7.45. Artikelen. Aangevoerd. Verkocht. Prijs. Boter 93 KG. 93 KG. f 1.50—/ 1.60. Biggen 37 st. 37 st. f 8f 12. Schrammen 21 st 15 st. f 13f 23. Aardappelen 67 HL. 67 HL. f 2f 3. Appelen 47 HL. 39 HL. f 58. Peren 19 HL. 12 HL. 5—/ 7. Zaterdag 23 dezer herdacht H. UILENBURG den dag, dat hij voor 25 jaar bij mij in dienst trad. Hij heeft zich gedurende jaren steeds trouw en eerlijk betoond. B. HAGEN, Aannemer. Veiling in het Verkoopt. „De Gouden Leeuw op Zaterdag 23 Febr. 1901. 1. Een Huis en Erve met Tuin, Plein. B. E. C. Seignette qq., f 14.750. 2. Een Huis en Erve met Tuin, Kruis weg. G. v. Lunenburg, f 8425. 3. iDrie perceelen Bloembollengrond, Houtvaart. 4. Vier perceelen Bloembollengrond, als voren. 5., Vijf perceelen Wei- of Hooiland, als voren. 6. Een perceel Wei- of Hooiland als voren. De perceelen 36 gecombineerd. S. J. W. Mons f 17456. 7. Een Koffiehuis (met Vergunning) en Erve, aan de Zijlstraat. 8. Een Pakhuis, Zijlvest. De perceelen 7 en 8 gecombineerd. Opgehouden f 21405. 9. Een Huis en Erve met Tuin. KL Houtstraat. P. A. Sweerts f 7675. 10. Een Huis en Erve met Tuintje, Magdalenastraat. H. Timmer f 1575. 11. Een Winkelhuis en Erve met Tuin en Bovenwoning, Lange Veerstraat. J. v. d. Berg, f 16175. 12. Een Huis en Erve, Ged. Raam gracht. 13. Een Huis en Erve, naast het voor gaande. De perceelen 12 en 13 gecombineerd. J. B. Jacques f 3855. 14. Een Huis en Erve met Tuin. Pie- ter Kiesstraat. M. Nieuwjaar f 4725. 15. Een Winkelhuis Bovenwoning en Erve, Groote Markt. 16. Een Slachthuis en Erve, Koning straat. De perceelen 15 en 16 gecombineerd. J. v. d. Berg Jr. qq. f 12.845. 17. Een Heerenhuis en Erve m. Tuin, Duvenvoordestraat. 18. Een Heerenhuis en Erve m. Tuin, nevens het voorgaande perceel. De perceelen 17 en 18 gecombineerd. Opgehouden f 9705. 19. Een Winkelbuis en Erve, Hage- straat. Opgehouden J 1875. 20. Een Gebouw en Erve, Kerkhof straat. J. J. Homan, f 155. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St.. Bavo. Donderdag gelegenheid om te biech ten van 6 tot 8 uur. Vrijdag, eerste Vrijdag der maand bijzonder toegewijd aan de vereering van het Goddelijk Hart van Jezus en dag van aanbidding voor de Ver. der Eeuwigd. Aanbidding. Te 8 uur ge zongen H. Mis met toespraak; te 10 uur de H. Mis voor de Vereeniging der Eeuwigd. Aanbidding en acte van eere boete. 's Avonds te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Het H. Sacr. blijft ter aanbidding uitgesteld 's morgens tot half 12 en na den middag van af 6 uur. Parochiekerk van den H. Joseph. Woensdag, 5e der zeven Woensda gen ter eere van den H. Joseph. Te 7 uur het Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen. Donderdag-avond te 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament Vrijdag, lste van de maand, geheel toegewijd aan de vereering van den Advertentlën. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Haarlem, na een langdurig doch gedul dig lijden, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder C11I8TINA MABIA MAAS, wed. van LEONARDUSVAN DE LAARSCHOT, in den leef tijd van ruim 57 jaar. Uit aller naam, T. J. van DEN BRINK. Haarlem, 22 Febr. 1901. Eenige en algemeene ken nisgeving Heden overleed onze ge liefde Broeder en Behuwdbroe- der, de Heer in den ouderdom van 51 jaren. Uit aller naam J. MOOIJ. Haarlem, 23 Febr. 1901. Bezoeken van rouwbeklag kunnen nietwordenafgewacht. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Het Rotterdamsch Tooneel- gezelschap. van den Grooten Schouwburg te Rotterdam. Dir. P. D. v. EIJSDEN. Donderdag28Febr. 1901. (Die strengen Herren.) der derde Zangklasse, in de Bovenzaal der Sociëteit „Vereeniging." op Woensdag 27 Febr. 1901 te 6'/» uul Ouders, die hunne kinderen aan den nieuw op te richten Zangcur sus voor eerstbeginnenden wen- schen te doen deelnemen, aanvang primo Maart, kunnen bewijzen van toegang verkrijgen bij den Directeur •F. jSTEEMM, Piano-, Orgel- en Zangonderwijzer, St. Ursulastraat 16A. Muziek drama in 2 bedrijven van R. LEONCAVALLO. Gevolgd dooi Opera in 2 gedeelten van P. MASCAGNI. Aanvang 8 uur Bespreekdag 10—4 uur. De BURGEMEESTER van Haar lem, doet te weten, dat de eerst volgende Paardenmarkten zullen worden gehouden op Maandag 4 Maart en op Vrijdag 29 Maart e.k. Marktgeld f0.25 per paard. De Burgemeester voornoemd^ B O R E E L. Haarlem, 22 Febr. 1901. Spaarne, en verkeer rij- en voertuigen. De Burgemeester van Haarlem maakt bekend, dat in verband met de uitvoering van herstellingen aan de Catharijne of Hooge brug, op Vrijdag 1 Maart a. s. van des voor middags 8 tot 12 uur, het verkeer voor rij- en voertuigen over die brug en de scheepvaart in het Spaarne daar ter plaatse, zal zijn gestremd. Haarlem, 25 Febr. 1901. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. Gedipl. Leerares in den Solozang en het Methodisch spreken. Blijspel in drie bediijven van Oscar Blumenthal en Gustav Kadelbürg. Aanvang 7uur. Balcon f2.—, Stalles fl.75, le Loge fl.50, Parterre f125, 2e Loge fl.Gaanderij f0.30. Directie. O van der LINDEN. Dinsdag 5 Maart 1901. Met medewerking van de Dames C. E. ENGELENSEWING,MARIE VAN GELDER en de Heeren JOS. M. ORELIO en D. PAUWELS. (N. O. P. C.) Woensdag 27 Febr., 81/» uur, bij REINALDA, Kleine Houtstraat 44. Spreker: F. U. SCHMIDT, van Amsterdam, over: Socialisme en Drankbestrijding. Debat vrij. Entrée 5 cent. Te Muur gevraagd Een Huis .of Benedenhuis, met drie of vier Kamers, voor een klein gezin. Huurprijs f250 off300per jaar. Franco brieven No. 4197 aan het bureau van dit blad. Conversatie-Onderwijs aan volw., Fransch, Eng., Duitsch, Deensch, Russisch en Italiaansch. door leeraars en leeraressen van de betreffende nationaliteiten. Pri vaat- en Cursuslessen. (Cursus voor Dames en Heeren.) Beste aanbev. van eerste families alh. en te Amst. Inlichtingen Woens dags en Zaterdags, Ripperdapark 9. gevraagd, Aanb. in pers 's avonds tuss. 7 en 9 uur G. O. Gracht 61. Mevrouw SCHEPERS, Nassau- straat 20, vraagt met Mei een ln persoon zich aan te melden Woensdag en Donderdag tusschen 8 en 9 uur 's avonds. Een net Leermeisje, om in een fijne zaak opgeleid te worden. Pers. aanb. Dinsdag vóór 12 uur bij Mej. C. EMMELOTH, 41 Gr. Houtstraat. WORDT GEVRAAGD tegen Mei een bekwame Keukenmeid, P. Gtevens genegen huiswerk te verrichten en van goede ge tuigen voorzien. Zich aan te melden in persoon, 's avonds tus schen 7 en 9 uur, Wilhelmina- straat 28. Jonge, Fijne fl,a fl,10 per stuk. 2£ï* saowtstaraaS HAARLEM. Notaris Jb. VAN EK, zal op Woensdag 27 en Donderdag 28 Februari 1901, telkens desvoorm. te 10 ure precies, in de groote zaal van de Sociëteit „de Kroon'1, (ingang Smedestraat) te Haarlem, publiek verkoopen: Een uitmuntende partij waarbij zich o.a. bevinden Axmin- sters, Fluweelen, Biusselsche en Balmoral Tapijten en Loopers. Voorts een aanzienlijke partij Vitrages, Ecru- en Tulegordijnen, Meubelgordijnen, Tafelkleeden Leidsche gebloemde en gestreepte Wollendekens, Satinetspreien enz. Verder Oostersche, Japansche, Axminster, Fluweelen en Naturel karpetten etc. Te Bezichtigen Morgen. Dinsdag 26 Febr. van des voormiddags 9 tot 12 uur, tegen betaling van 10 éent ten voordeele der armen, en van des namiddags 1 tot 5 uur v r ij. Betaling dei- kooppenningen vóór of op 1 Juni 1901. Bij het bezichtigen is gelegen heid om commissiën op te dragen. Als lasthebbende van zp'ne Principalen. TE KOOP AANGEBODEN: Een Huis en Erve, groot 70 centiaren, staande en gelegen Scheepmakers- dijk te Haarlem, zijnde in de on middellijke nabijheid der aan te leggen nieuwe brug, (volgens Raadsbesluit en ontwerp der Eerste Elect. Tram Mij.). Zeer geschikt voor Winkelhuis, Café of iets der gelijks. TE KOOP AANGEBODEN Een Huis en Erve, modern ingericht, zonder eenige gebreken, soliede bouw en indeeling, uitzicht op een der meest bekoorlijke gedeelten onzer stad, staande en gelegen aan de Korte Dijk te Haarlem Con ditiën zeer geschikt. Verdere in formation te verkrijgen bij onder- geteekende. TE KOOP GEVRAAGD: Een modern ruim Woonhuis in het midden der stad, waar achter zich een werkplaats of bergplaats be vindt. (Dit perceel moet zich op uiterst goeden stand bevind n.) TE KOOP GEVRAAGD: Een ruim Winkelhuis of riante Woning, waarvan zonder groote kosten iets dergelijks kan daargesteld worden drukke stand is eerste vere'schte. TE HUUR OF TE KOOP GE VRAAGD: Een Huis en Erve, in de onmiddellijke nabijheid van de Spaarnwouderstraat, zijnde eene Bovenwoning en Bergplaats met stalling voor 1 a 2 paarden. TE KOOP GEVRAAGD: Een Burgerwoonlmis, op netten stand en zonder eenige gebreken, zijnde een ruim rente gevend perceel. TE HUUR GEVRAAGD: Een Pakhni8, liefst met bei ging. Vcr- eischten zijn: pakhuisdiepte min stens 12 M. en breedte p. m. 5a6 M., onverschillig in welk gedeelte der stad. TE HUUR GEVRAAGD: Een ruim Pakhuis, in de onmiddellijke nabijheid van de Spaarn wou der straat, in rij breedte der toegang 2 M. Zij, die bij bovenstaande adver tentie belang meenen te hebben, vervoegen zich bij Hendrik Velthuysen, Bouwkundige, Korte Spaarne 13. liefst tusschen 1 en 3 uur. in den FRUIT- en AARDAPPE LEN HANDEL van H. C. van Dam, Lange Molenstraat 2. vraagt voor het Depot Kruisweg een Hinken Aanbiedingen in persoon op het Kantoor N. Groenmarkt van 1 tot 3 uur. Steeds voorhanden alle mogelijke modellen Warmoesstraat 14. €Sel<lersehe le kwaliteit, bekend door baar fijnen smaak en zuiverheid. 50 Cents per Kilo. KL Houtstraat 62.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3