P. L EIELElEBll Aieps 1.8. twee nette WIKKEL JUFFROUWEN, Eerste Nederlandsciie Fabriek van Kunstbloemen. Amsterdamsche Beurs Verificatie. Verificatie. Te Huur. Qassf efcer. Gevraagd STAATSLOTERIJ vervolg Stadsnieuws. Een aardige attentie. Men zal zich herinneren het vlug ge- teekende plaatje in den laatsten Zater dagavond, waarop John Buil aan het bevallig Vorstelijk Paar van Nederland zijn heilgroet brengt. Een onzer meest getrouwe lezers heeft er zich door ge ïnspireerd gevoeld en schilderde het in olieverf na. Mede in verband met een stukje over snelschilderen, in hetzelfde gratis-bij blad van Haarlem's Dagblad op genomen, meldt bij er ons bij dat hij het in 5 uur geschilderd heeft En hij wil dat als verzachtende om standigheid laten gelden. Wij hebben haar echter niet laten gelden, maar brengen hierbij openlijk aan den ver dienstelijken schilder hulde en dank. Inderdaad, hier werd de penseel met talent gevoerd. Men kome eens een kijkje nemen in onze prentenkamer om er zich zelf van te overtuigen. Het zal daar een week lang in een der kastjes te zien zijn. Heden werd de zaak der gemeente Velsen, contra den Staat der Nederlan den inzake de onteigening van den grond en de beplanting voor het te maken stoompontveer, bij de Haarlem- sche rechtbank officieel aanhangig ge maakt. A.s. Dinsdag 5 Maart zal in deze zaak gepleit worden. Zooals men weet, neemt Mr. Van. Styrum de verdediging der gemeente Velsen op zich. Heden had in allen eenvoud de ter aardebestelling van het stoffelijk over schot van den oud-notaris C. J. G. de Booy op het kerkhof aan den Schoter- weg plaats in bijzijn van familieleden en enkele vrienden. 15 Maart c. k. zal in Hotel Funckler een concert worden gegeven door de dames Tilly do Vries (zang), Suze van der Eyken (piano), en den heer Louis Herckenrath Jr. (cello). Een woord van aanbeveling voor dezen kunstavond zal wel overbodig zijn. Het politierapport meldt, dat een berucht persoon uit de Rozen straat Maandag 2maal bekeurd werd wegens straatschenderij. Een liedjeszanger en een orgeldraaier werden bekeurd wegens het uitoefenen van hun bedrijf zonder vergunning. Een dienstmeisje beeft zich hij de politie beklaagd, dat zij door haren vrijer in een brief, waarin hij haar afschreef, ernstig werd beleedigd. Gevonden voorwerpen. Een zwart boodschappenmandje. Een bruine fannyhond. Een bruinbontc trekhond. Mej. C. H. van der Wijst alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men nuttige handwerken. De eerste Prov. Noord-Hollandsche Partijdag der anti-revolutionnaire par tij wordt gehouden op Donderdag Maart 's morgens 10 uur hier ter stede in de groote zaal van het Broogebouw. Sprekers prof. Bavinck, „Anti-revolu tionnaire politiek" enDs. A. S. Talma, „Sociale hervorming en sociale poli tiek." Wetsn en "Werken. Maandagavond werd in de druk be zochte bijeenkomst in het gebouw „We ten en Werken" de spreekbeurt ver vuld door den heer Otto van Amster dam, een bekend declamator. Op de hem eigen prettige wi;'ze droeg hij eenige stukjes van hem zelf voor, die ongemeen in den smaak vielen. Met luid applaus werd spr. door de man nen van W. en W. dank gezegd. De volgende week Maandag heeft de laatste bijeenkomst in dit seizoen plaats. De heer Grabijn zal dan. de spreekbeurt vervullen. Bij Kon. besluit is benoemd tot nota ris binnen het arrond. Haarlem, ter standplaats de gemeente Hillegom, K, Langeveld, candidaat-notaris te 's Gravenhage. In het jaar 1900 hebben alhier de vol gende branden plaats gehad: 10 uit slaande branden; 19 binnenbranden; 20 schoorsteenbranden, 10 begin van brand; 2 branden in een schuur; 1 in INGEZONDEN MEDE DEE LINGEN. 30 cents per regel. De personen die van Vichy Zout gebruik maken, moeten bij voor keur het Zout Yichy Etat eischen, hetgeen een natuurlijk product is, getrokken te Vichy uit de bron nen van den Staat, en is zeer goed koop, daar het pakje voor een liter water slechts tien centimes kost. Men eische op ieder pakje het blauwe schijfje „Vichy Etat", dat ei de echtheid van waarborgt. een broeikas; 1 in een loods en 1 in een hooischelf. 7 maal is noodeloos gealarmeerd en de klokken zijn tweemaal geluid. O pcra-Uit veering. Maandagavond trad in den Schouw burg op het Italiaansche Opera-Ensem ble „Massari", bestaande uit de dames M. Sirti, sopraan, Parisotli, contre-alt, en de heeren L. Algliisi, tenor, D. v. Borghese, baryton en D. Montleone, concertmeester-accompagnateur, Door dit gezelschapje werd een programma uitgevoerd, dat samengesteld was uit eon aantal opera-fragmenten, solo's, duo's en kwartetten. Deze soort kunstuiting heeft, zooals wel vanzelf spreekt, iets zeer halfslach tigs. Maar dit daargelaten moet van het gehalte der uitvoering in.gunstigen zin worden gesproken. Alle leden van deze combinatie toonden meer dan alle- daagsche muzikale verdiensten. Daar is bv. de concertmeester-accompagna teur, die op een vrij slechte piano de zangers begeleidde en zelfs een paar solonummers ten beste gaf, een en an der op een wijze die, behalve van een onverstoorbaar goed humeur, tevens, en zeer sprekend, getuigde van echt muzikaal gevoel en veel routine. Ver volgens mogen met oprechte waardee ring genoemd worden de beide dames van het gezelschap, Signorina Sirti met haar sopraanstem van groote kracht en levendige expressie, en Signorina Parisotti wier welluidend, warm ge- timbreerd en zeldzaam diep altgeluid zeer de aandacht trok. Van de heeren komt aan den tenor de eerepalm toe, omdat hij van zijn stemmiddelen, die overigens in glans en omvang niet ab soluut onovertrefbaar schenen, een zoo mooi, waarlijk artistiek gebruik weet te maken. De bas eindelijk sloot zich bij dit drietal waardig aan overal waar de situatie maar niet al te teeder werd want dan raakte zijn gevoelig hart wel eens overhoop met zijn wat stroeve stembanden. Maar dit gebeur de maar heel zelden, want de num mers van 't prQgramma waren niet al leen met goeden smaak, maar ook met overleg en zaakkennis gekozen. PHILIP LOOTS. Ned. R. K. Volksbond. Maandagavond had in de groote zaal van St Bavo, de gewone veertien- daagsche vergadering plaats; ongeveer 500 personen hadden aan de oproeping daartoe gehoor gegeven. De oorzaak dezer talrijke opkomst, was zeer waar schijnlijk hieraan te danken, dat dien avond als spreker zou optreden de centrale adviseur van den Ned. R. K. Volksbond, de HoogEerw. heer Mgr. Konings, en, in het feit dat naar hun verwachting, dezen avond de zaak, zou worden opgelost, eene meening die gelijk uit onderstaande zal blijken, goede gronden had. De heer G. Hulsebosch opende deze vergadering met gebed en stelde de leden in kennis dat ZEd. deze verga de-ring zou leiden op verzoek van den heer Laurey, aan wien eigenlijk deze taak was opgelegd. Hierna las de waarnemend secretaris, de heer F. A. de Koning, de notulen voor (welke werden .goedgekeurd), henevens de agenda der werkzaamheden tot en met heden over veertien dagen, wanneer wederom een vergadering zou plaats hebben, waarop Monseigneur Konings als spreker zal optreden. Na deze mededeeling zeide de heer Hulsebosch, dat bij het waarnemend bestuur diverse vragen zijn ingeko men, zoowel schriftelijk als monde ling, betreffende de hangende kwestie, die voor zoo ver dit kon, zijn beant woord, doch dat voor een nadere uit eenzetting het woord zou worden ge geven aan Mgr. Konings. Mgr. Konings alsnu het woord ne mende, werd met applaus begroet. ZHEerw. aanvangende, begon met te zeggen, geachte heeren! Wanneer ik tot u het woord richt, dan doe ik dit in mijn qualiteit, ja 't is eigenlijk las tig te zeggen in welke qualiteit. ik heb eigenlijk geen qualiteit hier. Gij zult zeggen als onze centrale adviseur, doch dit is niet geheel en al juist, of beter gezegd in 't geheel niet juist en wel omdat ik wel ben de centrale ad>- viseur van den Ned. R. K. Volksbond, doch daar is uwe vereeniging, zooals dezelve tot op heden is geweest geen onderaf deeling van. Gij zult zeggen: Wat is dè.t? Ja het is toch zoo. en dat is hem hierin gelegen, dat de statuten van uwe vereeniging en wel de ko ninklijk goedgekeurde statuten, niet in overeenstemming zijn, met de sta tuten zooals de Ned. R. K. volksboi 1 deze heeft gegeven aan de andere af- deelingen. Wat is daar de oorzaak van, of wiens schuld is dat? Ik ben als nog niet bevoegd hierop te antwoor den, en het doet ook niets ter zake: Wie of wat. Doch het feit is zoo uwe vereeniging hoe vreemd het ook moge klinken, is niet die vereeniging, die gewaandet dat ze was, het is n.l. niet oen onderafdeeling van den Ned. R. K. Volkbond. Mij rest dus niet anders dan u de vraag te doen, wilt ge leden worden van den Ned. R. K. Volksbond? doch dan moeten noodzakelijk de sta^ tuten uwer vereeniging waarop de kon. goedkeuring is verkregen worden gewijzigd, welke wijziging op een daartoe belegde vergadering met 2/3 der aanwezige stemmen moet worden goedgekeurd. (Wegens plaatsgebrek geven wij voor heden het verslag tot zoover, met de vermelding dat alle leden de vraag van pastoor Konings bevestigend beant woordden. Morgen nemen wij het ver volg van dit verslag op, waaronder be hoort een redevoering uitgesproken door den heer van de Kamp). Nut. De spreekbeurt werd Maandagavond vervuld door Mr. G. S. Brandtsma. We kregen eerst een ernstig schetsje te hooren uit het Noordbrabantsche volksleven getiteld „Mie de Schoon maakster". Het eigenaardige dialect door spr. zoo goed weeigegeven, miste zijne uit werking niet. Het niet zeer talrijke publiek luisterde aandachtig naar de eenvoudige, doch roerende voordracht. Na de pauze kwam een vroolijlc stukje, met als hoofdpersoon een niets-omhan- den hebbend jongmcnsch, dat door zijne vrienden tot alles en nog wat wordt gebruikt, zelfs om op wacht te staan bij een kolenloods, opdat er 's nachts niet wordt ingebroken. Spr. oogstte ook hiermede veel bijval en men ging voldaan naar huis. Stukken van den Gemeente raad De heer O. J. ten Thïje, onderwijzer le klase, plaatsvervangend hoofd van de Eerste Burgerschool voor jongens en meisjes alhier, vraagt tegen lo Mei eervol ontslag wegens benoeming tot hoofd eener school te Utrecht. De directeur der Werf Conrad) de heer P. Goedkoop, vraagt den Raad te rug te komen op zijn besluit, waarbij aan den door hem aangevraagden ver koop van grond de voorwaarde werd verbonden, dat voor de rekening dezer firma een bazaltmuur langs het Spaar- ne voor de fabriek moest worden aan gebracht, wanneer verbreeding van den weg te eenigen tijd door het ge meentebestuur wenschelijk mocht wor den geacht. De heer Goedkoop verzoekt alleen de bepaling te maken, dat, wan neer later eene nog grootere verbree ding van den weg door do werf Con rad noodig mocht worden geacht, de firma die verbreeding op hare kosten zal uitvoeren. De gewestelijke commissie van de Vereeniging tot veredeling van het ambacht verzoekt van gemeentewege een bijdrage te bekomen van f 150 tot dekking der kosten, verbonden aan de examens. B. en W. wenschen f 150 toe te staan. Schouwburg. Het Rotterdamsch Tooneelgezelschap des heeren Van Eijsden zal hier a.s. Donderdag opvoeren „Gestrenge Hee ren". Dit blijspel, eene geestige parodie bevattende op de beruchte Lex. Heinze (tot wering van alles wat aanstoot ge ven kan) is in Duitschland en ook in ons land, waar het vertoond werd, met den grootsten bijval ontvangen. De Rotterdamsche correspondent van het „Nieuws van den Dag" zegt er o.a. van nimmer een blijspel gezien te hebben waar zoo onbedaarlijk gelachen werd als in „Gestrenge Heeren". Zelfs het feit, dat het Duitsche toestanden be handelt, die door menig Hollander niet begrepen worden, doet aan het onwe- derstaanbare komische van het geheel niets af. Voegen wij nog daarbij, dat de vertolking door dit gezelschap als om strijd geroemd wordt, dan zal men begrijpen dat de avond van Donderdag in den Schouwburg heel wat gezellig heid belooft. Dankbetuiging van H. M. de Koningin. De directeur van het Kabinet der Ko ningin brengt ter algemcene kennis, dat hij van Hare Majesteit de Koningin een schrijven heeft ontvangen, waar aan hij openbaarheid wenscht te ge ven. door het in zijn geheel bekend te maken door middel van de „Neder- landsclie Staatscourant." 's-Gravenhage, 25 Februari 1901. P. J. VEGELIN. „Het Loo. 23 Februari 1901. Ter gelegenheid van Ons huwelijk mocht Ik en Zijne Koninklijke Hoog heid de Prins der Nederlanden, Her tog van Mecklenburg, zoowel uit het Vaderland als uit de overzeesche bezit tingen en van Nederlanders in het bui tenland vertoevende, zoo tallooze ge- lukwenschery en blijken van gehecht heid en trouw ontvangen, dat het Mij tot Mijn groot leedwezen onmogelijk is geweest,' aan een ieder afzonderlijk Mijnen dank te doen overbrengen. Ik verzoek U Hoogwelgeboren daar om, ook namens Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, Onze diep gevoelde erkentelijkheid te betuigen, oan allen die Mij en Zijne Koninklijke Hoogheid in deze dagen blijken heb ben gegeven van hunne liefde en ge hechtheid en Onzen hartelijken dank over te brengen voor de gelukwenschen en huldebetuigingen, die Wij van alle zijden mochten ontvangen. De groote belangstelling, die Ik, ook nu bij Mijn huwelijk, van Mijn Volk weder mocht ondervinden, vervult Mij met grootet. dankbaarheid. (Get,:) WILHELMINA." Het Huis van H. M. de Koningin- Moeder in het Paleis aan het Voorhout zal, wat den dagelijkschen dienst be treft, bestaan uit: den intendant Jhr. S. M. S. de Ranitz den hofmaar schalk Jhr. Mr. R. E. W. van Weede, tevens hoofd van het departement van huis en stallen; den kamerheer Jhr. G. J. van Tets, tevens thesaurier; den kamerheer Ridder Pauw van Wiel- drecht; de hofdames E. G. barones van Ittersum en Jonkvrouw F. L. H. van de Poll. Te Utrecht is Maandagmiddag in het hotel Pays Bas gearriveerd Dr. Leyds. Van het bericht dat president Kru- ger, een villa zou huren bij Kampen is te Utrecht niets bekend. Naar men verneemt is er ernstig sprake van het invoeren van dienst- postzegels voor de verschillende rijks- adminlstratiën. Zandvoort. Door den heer J. Beeckman, Burge meester alhier, is het Z. E. A. aange boden beschermheerschap der vereeni ging „de Feestcommissie" welwillend aanvaard. Tot penningmeester van het man nenkoor,, Crescendo" alhier is benoemd de heer E. Koper Azn., en zulks in de plaats van den heer G. Koper, die als zoodanig bedankt heeft. Vervolg Nieuwstijdingen. Men seint ons uit den Haag: Een Regeeringstelegram meldt, dat Generaal Ven Heutsz, gouverneur van Atjeh, door typhus is aangetast. Zijn toestand is bedenkelijk. In de Kamer werden de replieken bij de behandeling der legerwetten voort gezet. plaatsing "«..Barteljorisstraat No. 23 OPRUIMING van een groote partij GEPREPAREERDE NATUURPALMEN. O.a. prachtige Kamerplanten (Waaier-Pal men met 5 bladen circa 70^ c.M. hoog) vroeger 1.65, nu compleet met mospot slechts f i,Palmen met 7 bladeren, circa 90 c.M. hoog (zie afbeelding) vroeger ƒ2.75, nu compleet met mospot slechts ƒ1.75 enz. Belangrijk verminderde prijzen. De dieven hebben wijn en vlcesch uit den kelder gehaald en zich in de keuken te goed gedaan. Met de sleutels der sacristie, die op een verborgen plekje hingen, doch die de indringers toch hebben welen te vinden, zijn ze vervolgens op hun ge mak de sacristie binnengegaan, waar ze alles van waarde, miskelken, mons trans enz. meenamen. Uit een en ander blijkt dat de dieven met de localiteit goed op de hoogte wa ren. Uit de Arbeiderswereld. BINNENLAND. In eene te Leeuwarden "-ehouden ver gadering van de voornaamste aanne mers en timmerlieden hebben deze met elkander een overeenkomst aangegaan, waarbij het loon der timmergezellen voor 1901 op een maximum van 17 ct. per uur, de namiddagschafttijd van 12 tot 1 1/2 uur bepaald wordt. In het ver volg zal telken jare in de maand De cember in een algemeene vergadering het loon voor het volgend jaar worden bepaald. Tevens hebben zij zich onderling ver bonden, geen timmergezellen in dienst te nemen, die bij een hunner zijn weg gegaan, om van een tijdelijke loonsver- hooging te genieten bij een der pa troons in de gemeente Leeuwarden, ten einde alzoo een einde te maken aan de handelingen der gezellen, die het aldus kunstmatig verhoogde als plaat selijk standaardloon gaan beschouwen De overeenkomst is aangegaan voor den tijd van drie jaren. MARKTNIEUWS Amsterdam, 25 Febr. De prijzen der aardappeien waren heden als volgt: Friescho Dokkumer Jammen f 2.40f 3, Zaaiers 2.10 f 2.50. Blauwe f 2.50—/3.1'J, Zco-wm he Spuische jammen 2.403.20, Flak- keesche 2.40f 3, Blauwe 3.10ƒ3.60 Geld. Blauwe 2.40—2.80, Pruisische Hamburgers 3.804.20, Roode 2.20 2.50 per HL. Onderscheidingen. Bij Kon. besluit zijn: lo benoemd in de orde van Oranje-Nassau: a. tot officier (met de zwaarden)F. de Bas, gepensionneerd kolonel der ca valerie te 's Gravenhage; b. tot officier: jhr. mr. P. van den Brandeler, voorzitter van het college van kerkvoogden der Nederduitsch Hervormde Gemeente van 's Graven hage; c. tot ridder: H. J. Versteeg, hoofd commissaris van politie te 's Graven hage. Te Lourenijo Marquez bevinden zich van die Nederlandsche ambu lances nog de doctoren Kaiser en Van Engelen en de verpleegsters Schipper, Sevenhoven, Drayton Lee. De Jonge en Boog. ter behan deling en verpleging der Boereo- krijgsgevangenen. Hiervan vertrekt de arts Van Engelen naar Neder land. Bij de overbrenging der Boe- renkrijgsgevangenen naar Lissa bon, waarheen ook het ambulan ce-personeel zich zal begeven, be staat het voornemen, dat aldaar ter verzorging der Boeren zullen blij ven d'e arts Kaiser en dè verpleeg sters Jonge en Boog. De andere verpleegsters keeren dan terug. Het hoofdcomité zal intusschen nog ij- ziging in dit plan kunnen brengen De nog beschikbare hulpmiddelen zullen voor de ambulance naar Por tugal's hoofdstad meegevoerd wor den. Van goederhand wordt meegedeeld, dat mr. J. G. Gleichman, lid van de Tweede Kamer voor district IV van Amsterdam, thans vast besloten heeft zich bij de a.s. periodieke Kamer-ver- kiezingen niet 'meer verkiesbaar te stellen. Inbraak. Zaterdagm cht hebben dieven zich door het openbreken.van een venster luik toegang weten te verschaffen tot de pastorie der R. K. kerk te Beek bij Nijmegen. Hoewel alle deuren op de gang uitkomend gesloten waren, zijn zij toch in alle kamers gelijkvloers doorgedrongen, na met breekijzers de sloten geforceerd te hebben. Alle kasten, schrijftafel enz., waren met geweld geopend, de inhoud onder zocht, papieren verstrooid; een gou den horloge en enkele kleine kostbaar heden zijn uit de schrijftafel ont vreemd. Op de brandkast beproefden zij hun krachten tevergeefs. Wel is deze een paar cM. verzet en de deksel er afge nomen, waaruit blijkt dat meer dan één, waarschijnlijk drie man bezig wa ren. Een poedel, die boven in een mand sliep, werd beneden met doorgesneden hals gevonden en wel in zijn mand, die de dieven dus naar beneden heb ben gehaald. In de gang, kamers en keuken waren bloedsporen aanwezig. De pastoor heeft het hondje wel naar beneden hooren loopen, even blaffen, heeft ook menschen hooren loopen en een deur toegaan, doch was in de mee- aing dat de dienstboden opgestaan wa ren. Openingskoer a en. Dinsdag 26 Febr. 1901 2V« pCt. Ned. Werk. Schold 79 Oostenrijk Zilv, J/J821/' S pCt. Portaal2A 4 pCt. Rusland 94 6de 97'/s 4 pCt. Spanje 5 pCt. Binnenl. Mexicoo&li 5 pCt. Brazilië Funding Lg.90 li It pCt. ColombiaJ-6 Vb 4 pCt. Venezuela80 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 54 Koloniale Bank aand48 Liq. Barge Moorman aand00 Ned. IndHandelsbk. aand85 Aand. Dcli-Maatschappij450 Langkat Colt. Maatschappij Senenibah Maatschappij K. N. M. t. Exp Petr.br. Aand393 Moeara Enim Gew. aand154 Arkans. Oonstr. Tr. 5 pCt. Kans. City P.G.8erie AenB. 68>/8 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E 3 pCt. Zuid-Italië 8pwm. A. H57 /ie Atchison Topeka Cert van aand.... 56 /8 Cert. van pref. aand. Denver Rio Grande 8pw. aand38 10 na» pref- aand. Erie Spoor Gew. aand27^/8 le pref. aand63/4 llinois Central Cert, van aand St. L. en San Franc. Cert. gew. aand... 34* /io n »»n v v. 2 pref. aand. 645/j Miss. Kans. en Texas Aand206/8 Louisv. Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand81Va Norf W. Cert. van gew. aand.... 463/4 Union Pac. Cert. van gew. aand..-. 9Dj>/ie Southern Pacific gew. aand44' 1,-, 6 pCt. Pern Mortg. B7~s/, c.ert. van Aand. Peru.b'/ifl Pref.20V< Prolongatie31/2 o/0 Telegrammen. LONDEN, 26 Febr. (R. O.). De „Te legraph" verneemt uit De Aar van Maandag, dat De Wet en Steyn dicht bij Petrusville waren. De troepen vor men een cordon van Oranjerivier- station tot Norvalspoint. 60 van Malan's verspieders, die Richmond binnentrokken werden door de stadswacht teruggedreven. Burgerlijke Stand. Bevallen: 23 Febr.: T. Koppen—van der Putten, d.; 24 N. Kooreman—Dool, z.; 25 M. van Es—Cuyon, d.; M. J. M. Thomeer—v. d. Heuvel, z.; B. v. d. Hoekde Vries, z. Overleden 25 Febr.: A. Reinders, 16 jM z-, Casteleijnstraat Stoomvaartberichten. Het stoomschip Merapi, van Java naar Rotterdam, arriveerde 24 Febr. te Marseille, en zette den 25en de reis voort. Het stoomschip Ooengaran, van Rot terdam naar Java, arriveerde 24 Febr. te Southampton. Het stoomschip Malang, van Rotter dam naar Batavia, passeerde 23 Febi. Sagres. Het stoomschip Koning Willem III, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 23 Febr. van Port Said. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Amsterdam naar Batavia, pas seerde 23 Febr. Gibraltar. Het stoomschip Soembawa, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 24 Fe bruari van Part Said. Het stoomschip Flores arriveerde 24 Febr. van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Madura, van Amster dam naar Batavia, arriveerde 25 Febr. te Port Said. Het dubbelschroefstoomschip Rotter dam, van de HollandAmerika Lijn, arriveerde 24 Febr. van Rotterdam te New-York. Het stoomschip Puritan, Holland Amerika Lijn, van Newport News, naar Nagekomen Advertentiën. lieden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang durig smartelijk lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder ELISABETH MARGABETH A TAN MUI JEN, wed. van Jon. Jos Boutel- i.ier, in den ouderdom van ruim 51 jaar. Zij; die haar gekend heb ben zullen beseffen wat wij in haar verliezen. Namens de diepbedroefde Kinderen, JOH. J. BOUTELLIER. Haarlem, 24 Febr. Bij beschikking van dén Edel- Achtb. Heer Rechter-Commissaris in hot Faillissement van WILLEM BOEDA, Bloembollenkweeker en koopman, wonende te Haarlem, is bepaald) lo. d'at de inlevering der schuld vorderingen zal moeten geschiediem, vóór 12 Maart 1901, ton kantore van den Curator, Groote Hout straat 164, te Haarlem. 2o. d'at de Vergadering tot Veri ficatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 29 Maart 1901, 's voormidd&gs ton elf uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. H. Ph. 't HOOFT. Bij beschikking van den Edel- Achtb. Heer Rechter-Commissaris in het Faillissement van GERAR- DUS JACOBUS VAN BILDER- BEEK, caféhouder te Haarlem, is bepaald lo. dat de inlevering dier schuld vorderingen zal moeten geschieden vóór 12 Maart 1901 ten kantore van den Curator Zijlstraat 45 te Haar lem. 2o. dat de Vergadering tot Veri ficatie der schuldvorderingen zal worden gehouden op Vrijdag 29 Maart 1901. 's voormiddags ten 10i uur in het Paleis van Justitie te Haarlem. De Curator, Mr. JOOST DE GRAAFF. TER OVERNAME AANGEBODEN een FIETS voor dien spotprijs van 50 gulden. Adres Gierstraat 63rejd. Een ACHTERBOVENHUIS, 2 per week. Adres: KI. Houtstraat 77. In de oliegasfabriek van het Gesticht MEER- ENBERG, nabij het sta tion Santpoort-Meeren- berg, wordt gevraagd een bekw. Gassfofeer gezond en krachtig van gestel. Loon f 11.50 per week. Aanmelding liefst in persoon alle werkda gen, 's morgens vóór 12 uur aan het Gesticht. Een net burger Jongeling kan geplaatst worden in het Tabak en Sigarenmagazijn van C. BOON Pz., Anegang No. 10. Op de Spiegel-en Lijstenfabriek, GROOTE MARKT 15, kunnen geplaatst worden. een net Dagmeisje, niet beneden 16 jaar, van 's morgens 74 uur, loon f 1.50 per week. Zich aan te melden 's avonds tusschen7—8 uur Groote Houtstraat 4. MANUFACTUREN. Direct gevraagd een Winkeljuf frouw. eenigszins met het vak be kend, extern. Br. fr. onder no. 4200 aan het Bureau van dit Blad. (led. Onde Gracht De ondergeteekende, Collec teur dor bericht, dat de Ie Trekking der 366ste Staatsloterij zal plaats heb ben op Maandag 18 Maart a.s. P. HUET. Terstond gevraagd: zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden, bij de Firma WISBRUN LIFFMAN

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3