PREDIKBEURTEN Eerste Nederlandsche Fabriek van Kunstbloemen. P.L. PuSg Zr Barteljorisstraat No. 23 Amsterdamsche Bears. onderwerp Waarvoor leven wij." Spreker gaf eeri overzicht, dat daar over door vele schrijvers, zelfs in dën; ouden tijd, geschreven was en dat daarop neerkwam, dat het doel was plicht, genot en kennis. Spre ker was evenwel van ooi-deel dat wij leefden voor en in de gemeen schap van God. Ds. Hulsman be dankte Ds. Groote voor de boeien de en leerrijke lezing, die door ve len met belangstelling werd aan gehoord. Vrijdagmiddag ten 12 ure had; door Burgemeester en Wethouders d:e openbare aanbesteding plaats voor het verbauwen en bijbouwen van de School aan het Schoolplein. Ingekomen 19 inschrii vin gsbi Ij et- ten. Het laagst was ingeschreven door de heeren O. Schrikkema en F. Zwaan te Zan-dvoort voor 16994. Het hoogst door den heer J. W. van Santé te Haarlem voor f 21600. Heb werk is aan den laagsten im- schrijver gegund'. Ondertrouwd1 Maart. A. Ferol en M. Slagtveldto Bevallen21 Febr. E. Koper Keur, z. 23. A. BolKemp, d. 25. D. <Je Roode—Slagveld, d. 27. A. BolPaap, z. Overleden23 Febr. E. van dier Mi je, 10 mnd. 25. N. Koper, 8 mndl. Heemstede. Ter eere van het gouden echtpaar dat hedieti feest viert, wappert in de omgeving en ook op de Heeren- Zandvaart van bijna al de wonin gen de Nederlandsche vlag. Beverwijk. Door eeltige jonge dames is ook hier een Amajuba-collecte gehouden, die f 176 heeft opgebracht. Gertrouwd: A. Zwitser en A. van der Werf. Bevallen: J. A. van Lieshout—Win der d. C. Honig—de Graaf z. M. T. van den BergRump z. A. JobseRuijter d. J. de RooRoemer z. Overleden: H. E. Lijesen 19 jr., on gehuwd. Joh. Tilanen, wedr. G. Kuijl, 72 jaar. Gisterenavond vea-gaderden de le den van de Ned. Herv. gemeente, om uit te maken of voortaan domi- né, koster enz. door een kiescolle ge uit de leden., dan wel op de oude manier door den kerkeraad geko zen zullen worden. De uitslag was dat 124 leden voor verandering, 85 voor de oude- regeling en 3 stem men van onwaarde waren. Deze zaak had vele gemoederen in bewe ging gebracht. Hoewel de- far. Passtoors, onlangs tot lid' voor de 2e Kamer in dit diis- Irict gekozen, nog geen kennis heeft gegeven of hij de benoeming aanneemt of niert, waartoe hij vol gens de wet verplicht is, heeft de Tweedie Kamer toch reeds tot zijn toelating beslotenWie verklaart dit? Van af heden, 1 Maart tot 1 Juli', mag volgens de nieuwe politiever- ardiendng geen enkele hond losloo- pend alhier worden aangetroffen, in verband met de in vorige jaren herhaaldleliik toegebrachte schade aan' bloem bollen velden. Talrijke processen-verbaal werden reedis te gen eigenaars van viervoetige over treders opgemaakt. Op 9, 10 en 11 Maart zal te Uit geest een bloemententoonstelling worden gehouden, uitgaande vaal de Uitgeester Bloembollenkwee kers-V er eeni gi ngHi eraan zal tevens een verloting van heesters, tuin- bouwgereedschap enz. verbonden zijn. Haarlemmermeer. OndertrouwdH. Maliepaard en N. W. v. d. Leij. Bevallen: G. Commissarisv, Routeren, z. G. Walravenvan Eeuwij'k, d. F. v. Til—Landsman, d. H. KoppelVerwijs, d. M. van INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. De Comprimés van Yichy Etat, tot basis hebbende de zouten ge trokken uit de wateren der be roemde bronnen. Célestius- Grande- Grille-Hopital, veroorloven terstond een uitmuntend en goedkoop alca linisch gasachtig water te bereiden. Men eische »Compriwés Vichy Etat." WijkBarendregt, d. H. Glayv. d. Laan', z. E. 'd H'aneJuffer- mans, z. G. de VriesBakker, z. M. Willemsev. Brugge, d. Overleden N. de Boer, 64 j. G. Thomas, 53 j. F. W. den Dekker, 85 j. H. Prins, 58 j. A. Poot, 77 j. Binnenland. Parlementaire Praatjes. In de onderstelling dat vele leden der Kamer Dinsdag te Amsterdam zul len zijn (Donderdag moeten zij er ter audiëntie bij H. M.) werd door de heer Van Vlijmen voorgesteld, die beide da gen niet te vergaderen. Dit viel niet fa den smaak van den voorzitter, die de Donderdagsche vacantie al voldoende vond. En in zijn geest besliste de Ka mer. Wat de voortgezette behandeling der militiewet betreft, komt het mij het best voor, met terzijde lating van het debat, de beteekenis der aangenomen beslissingen in het licht te stellen. Men behandelde de artikelen 47 en 49 gelijktijdig en daarbij deze amen dementen: I. Van den hr. Van Dedêm: om van 2 broeders telkens de helft vrij te stellen van dienst en om vervolgens de jon gelieden die uit een gezin overblijven, nadat om den anderen een dienst plichtig is en één vrijgesteld, samen te voegen met de eenige zoons uit andere gezinnen, dezen gezamenlijk te doen lo ten en de helft daarvan vrij te stellen. Zooals men ziet, een eenigermate ge compliceerd middending tusschen de geheele vrijstelling der eenige zoons en hun verplichting om aan de militie deel te nemen. II. De heer Van Gilse stelde voor, te genover het stelsel der Reg. om de grootste helft van een oneven getal broeders te laten dienen en van een even getal de helft. III. Het reeds medegedeelde amen dementv. d. Velde c. s., om de eenige zoons vrij te stellen. IV. Het amend.van Dedem om de maat der dienstplichtigen te bepalen op 1.55 en niet 1.57 M. Geen der amendementen vond sym pathie bij de Reg. Het eerst werd gestemd over het amend.van Dedem, betreffende de lengtemaat. Het werd aangenomen met 46 tegen 36 stemmen. Het amend.—van der Velde c. s. werd verworpen met 59 tegen 24 stemmen. Het amend.van Dedem werd ver worpen met 59 tegen 22 stemmen. Het amend.van Gilse (grootste helft der broeders dienstplichtig) werd aangenomen met 42 tegen 39 stemmen. Men schoot vervolgens een eindweegs op, tot men weder aan een belangrijke quaestie kwam. De heeren van Vlijmen en Truyen stelden nl. voor de invoeging van een nieuw hoofdstuk „schadeloosstelling" bepalende dat aan de ouders van dienstplichtigen, die geheel of ten dee- le kostwinners zijn, voor den tijd hun ner eerste oefening in werkelijken dienst zijnde, gedurende dien tijd een schadeloosstelling zou worden uitge keerd in geld en zulks aan alle ouders van dienstplichtigen bij de bereden wa pens. Hierbij zich aansluitende, stelden de heeren De Waal Malefijt en van de Velde voor om aan degenen die krach tens het lot of wettelijke vrijstelling buiten dienst zullen blijven een verder bij de wet teregelen weergeld te heffen. Beide „gedachten" of „moties" gelijk minister Borgesius ze noemde, werden speciaal door hem bestreden, namens de Reg., als niet passend in deze wet, doch als strijdig bovendien met de Grondwet, die alle kosten van leger en marine wil laten betalen uit 's lands kas (dus geen weergeld toelaat), en bepaalt dat alle belastingen in 's rijks kas vloeiend bestemd zijn voor de al- gemeene niet voor bijzondere belan gen. De heer de Waal Malefijt trok toen zijn amend, in, maar de heer van Vlij men bleef het zijne handhaven. Het oordeel daarover was verdeeld. We zullen er Dinsdag meer van hoo- ren als de Kamer voltallig is. G. Jr. De leden d'er liberale kiesver- eeniging Rotterdam, welke onlangs besloot om bij de Liberale Unie aangesloten te blijven, zijn tegen Maandag samengeroepen voor eene vergadering, waarin de volgende bestuursmotie zal worden behan deld1: „De liberale kiesvereeniging Rotterdam, gezien het verdere ver loop van de scheuring in de Libe rale Unie, besluit in 't belang harer zelfstandigheid zich van de Unie af te scheiden." Roode Kruis. Volgens een Vrijdag door den voorzitter van het hoofdcomité van het Roode Kruis door tusschen komst van den minister van bui- tenlandsc-he zaken ontvangen tele gram van den Ned'. consul te Kaap stad, verzoekt dr. Bierens de Haan in een schrijven, gedateerd' 7 Fe bruari van Chrissiemeer bij Erme- lo, aan genoemden consul 't vol gende mee te deelen, „Bericht het Roode Kruis dat wij dr. Jurriaanse en dr. Dumont in welstand zijn en onze tegenwoor digheid1 nog dringend' noodig blijft." Dr. B. bedoelt vermoedelijk met „wij" ook de overige leden van de Nederlandsche ambulance, die met hem nog onder de Boeren zijn, nl dr. Pameijer en de verplegers Jel- tes en Leonhard. Noch van dr. Bie- rens, noch van een der overige in het telegram genoemde heeren was sedert ruim vijf maanden iets ver nomen. De feesten te Amsterdam. B. en W. van Amsterdam brengen ter kennis, dat op Dinsdag 5 Maart e.k., den dag van den intocht van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg in Amsterdam, de groote koopmans beurs en de korenbeurs gesloten zul len zijn. In den Haag hebben zich vereenigd de leden van de Studenten-weerbaar heidskorpsen urt Delft, Utrecht, Am sterdam en Leiden, ten einde zich, na 't houden van eenige voorbereidende oe feningen, Dinsdag van daar te begeven naar Am sterdam, waar zij de eere- wacht zullen vormen bij het koninklijk bezoek. Ook het stafmuziekkorps der marine te Willemsoord zal gedurende het ver blijf van het Vorstelijk Echtpaar naar Amsterdam worden gedirigeerd. Nationale "Vrouwenraad. De Nationale Vrouwenraad van Nederland zal op Woensdag 10 en Donderdag 11 April een algemeen e vergadering houden te Amsterdam. Den eersten dag zal 's avonds eene openbare vergadering gewijd; zijn aan de bespreking van vrouwen kiesrecht door vier of vijf sprekers op spreeksters. In die aan de alge- tneene vergadering voorafgaande huishoudelijke vergadering zal o. a. behandeld worden een voorstel van het algemeen bestuur om een manifest aan de kiezers van Neder land te richten, ..ten einde him de belangen der vrouwen aan te be velen, die toch ook vertegenwoor digd moeten zijn in de regeering." Een ander voorstel van het alge meen bestuur beoogt het benoemen van een commissie van drie leden, die een onderzoek zal instellen naar wetten en verordeningen, die amb ten aarsvrouwen verbieden zaken te drijven of betrekkingen te vervul len. Bij de familie hier te landie is, naar het „Haagsche Dagblad" ver neemt, omtrent den toestand van den luitenant-generaal Van' Heutsz het volgend) telegram ontvangen „Koorts minder. Toestand bevre digend." De serenade aan H. M. de Koningin-Moeder. Het Haagsche publiek was Vrij dagavond om half negen bij dui zenden gestroomd naar bet Voor hout, voor het paleis, dat dien middag door H. M. die Koningin- Moeder is betrokken. Aan H. M. zou immers een serenade gebracht worden. De zeventig ingezetenen, die dezen welkomstgroet in de nieuwe woning gingen brengen, waren om acht uur saam gekomen in de recreatiezaal van de Oranje kazerne, van waar zij, onder lei ding van. het regelingscomité, be staande uit den burgemeester, den gep. luit.-kol. Mougaat en den gep. kapitein. J. J. A. Driessen, in gele deren van vier, gevolgd door de koninklijke militaire kapel, die omstuwd was door fakkeldragers, en het geheel geëscorteerd door ca valerie, opmarcheerden naar het breede voorplein van het paleis dat door de zorgen van d'e politie, on der leiding van den hoofdcommis saris en de commissarissen Dietz en Olivier, geheel vrij was. De gelukkige keuze der commis sie uit alle standen der hoofdstad viel bij het voorbijtrekken van dën stoet duidelijk in het oog. Men zag er den generaal naast den korpo raal, den eenvoudigen burgerman naast hooggeplaatste autoriteiten., OPRUIMING van een groote partij GEPREPAREERDE NATUURPALMEN. O.a. Drachtige Kamerplanten (Waaier-Palmen met 5 bladen circa 70 c.M. hoog) vroeger '1.65, nu compleet met mospot slechts ƒ1,Palmen met 7 bladeren, circa 90 c.M. hoog (zie afbeelding) vroeger ƒ2.75, nu compleet met mospot slechts ƒ1.75 enz. Belangrijk verminderde prijzen. en wie wel het meest dë opmerk zaamheid trokken, dat waren de Scheveningsche visschers in. hun pijjekker met d'e pet als hoofddek sel. De eerste brandmeester, met zijn. rijk met zilver geornamenteer de helm, trok eveneens d'e aan dacht. Nauwelijks had1 de 'koninklijke militaire kapel op het plein een kring geformeerd! en statig het oude Wilhelmus aangeheven, of H. M. de Koningin-Moeder verscheen aan het middenvenster van de balcon- zaal van buiten besloten binnen het vergulde hekwerk. Inmiddels werden namens H. M. door den hofmaarschalk jhr. van Weed'e, alle leden der commissie binnengenoodigd', alwaar zij in de beneden-receptiezaal werden ont vangen onder aanbieding van den eere wijn. De reeds genoemde lei ders werden in het salon, waar H. M. zic-h bevond, toegelaten. In het salon van H. M. de Ko ningin-Moeder sprak de burgemees ter namens de commissie voor db serenade. Baron van Harinxma deelde aan H. M. mede, dat de hee ren die zich het eerst tot hem ge wend hadden, te kennen hadden gegeven, diit te doen met een spon tane uiting van diepgevoelde aan hankelijkheid aan H. M., dat die heeren daarbij handelen overeen komstig den wensch der commis sie om., zooals andere bij het be trekken van een nieuwe woning bloemen aanbieden, uiting wenscfa- te geven aan de verknochtheid en dankbaarheid van het Nederland sche volk en van de Haagsche bur gers in het bizon-der. Namens die heeren voegde de voorzitter hieraan den wensch toe, dat het H. M. gegeven mocht zijn in het nieuwe paleis nog menig be wijs van dankbaarheid en aanhan kelijkheid van het Nederlandsche Volk te ontvangen en dat H. M. nog lang getuige mocht zijn van de voorspoedige regeering van H. M. de Koningin. Haar Dochter en van een buitengewoon gelukkige echt vereniging van het geëerbiedigd Hoofd van den staat. Daarop heeft H. M. den burge meester verzocht haar diepgevoel- den dank over te brengen voor deze uiting van hulde, die H. M. bizon der welkom^ was. Hierna is H. M. op het bailcon verschenen, begroet met één jubeltoon van duizenden op straat. De muziek zette' bet Wilhelmus in en BengaaJsch vuur in de natio nale tinten weid ontstoken van het Hotel des Indes. Op het baleon vain het hotel zae men de oudstrijders van 1830 enH. M. toonde met een gebaar dat de Metalen Ridders haar opmerkzaamheid trokken.De juich kreten zwollen aan tot een dave rend gejubel. Talrijke hoofd- en verdere officieren van het garnizoen waren en corps op het voorplein van het paleis. Toen het Wien Neêr- landis Bloed deze volksbefcooging besloot, kwam H. M. andermaal op het balcon en het publiek gaf andermaal lucht aan zijn gevoelens van innige sympathie voor de be woonster van het paleis in het Voor hout. De commissie met de muziek aan het hoofd, defileerde onder een op gewekte marsch voor H. M. de stoet trok af en begeleid door een schier onafzienbare menschemmas- sa keerde men naar de kazerne te rug. Aldaar schaarde in de come- diezaal de burgemeester de leden om zicb heen en stelde hij, onder een driewerf hoera, en nadat cham pagne was rondgegaan, een dronk in op H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden, met den wensch, dat zij lang zullen le ven. Daarna deed dë burgemeester mededeeling van de ontvangst van het comité bij H.. M. de Koningin- Moeder. Na ffr. Ms. dank te hebben overgebracht, stelde hij voor een tweeden dronk te wijden aan H. M. de Koningin-Moeder. En het Lang zal zij leven! daverde door de zaal. Verder bracht de burgemeester •namens de commissie dank allen, die haar zoo welwillend en. belangeloos geholpen hebben in bet volbrengen van haar taak. Zijn woorden werden begroet met een Lang leve de burgemeester De heer Mutters Sr. bracht hulde aan den burgemeester. Onder een Leve de Burgemeester, Leve de Commissie, is de stoet ontbonden op de plaats waar zij was opgesteld. H. M. de Koningin-Moeder was tijdens de serenade omringd door al de dames en heeren harer hof houding vereeniging was van jonge lieden, was de prikkel van het amateurisme vol doende om de zaken aan den gang te houden. Nu hij is een groot lichaam met vele raderen, dient zijn dienst in handen te zijn van ambtenaren. Alleen wanneer dit het geval is, kan voldoening worden gegeven aan kla gers, wien nu niet anders kan worden geantwoord dan dat het te betreuren valt, dat er onder de consuls ook min der ijverige personen zijn." De voetbalwedstrijden op Zondag in de West. Ie klasse zijn dezelfde die verleden week stonden genoteerd. Voorspellingen hieromtrent behoeven dus niet te worden gedaan. In de 2e klasse a. staan H. F. C.— Swift (A) te Haarlem en A. V. V. Quick te Amsterdam op het program ma. In het eerste geval mag aan de ont vangende vereeniging de zege voor speld worden; te Amsterdam zal het spannen en is een gelijk spel geenszins ondenkbaar. In 't Oosten gaat Hercu les (Utrecht) naar Deventer, om Utile Dulci te bestrijden, een strijd, die wel eens leelijk voor de Utrechtenaren kan afloopen. Victoria ontvangt te Wage- ningen Quick uit Nijmegen. De uit slag is hier weinig twijfelachtig. De Wageningers hebben toch in dit sei zoen een vrij wat beteren spelvorm vertoond dan de Nijmegenaars en 't moet al bijzonder vreemd iloopen, als de overwinning den Blauwwitten (Vic toria) ontgaat, te meer daar zij op hun eigen, voor andere clubs ongunstig terrein spelen. AMATEUR. (Slot volgt). Vervolg Stadsnieuws. Gisteren-avond omstreeks negen uur, had in de Lange Margarethastraat een hevig gevecht tusschen 2 personen plaats, dat zoo hoog liep, dat de hulp van de politie moest worden ingeroe pen. Een der vechtersbazen, die in beschonken toestand verkeerden, wilde men naar het politie-bureau overbren gen, doch dat ging met veel moeite gepaard. Eerst werden den woesteling de handboeien omgedaan, doch ook hiermede kwam men niet veel verder, zoodat men ten einde raad besloot, hem op een handwagen te leggen, het geen na veel tegenstribbeling gelukte. Nu werd hij onder groot gejuich der menigte toeschouwers naar het politie bureau overgebracht. Sportpraatje. Naar aanleiding van de klachten, die in den A. N. W. B. uitgebracht zijn over de weinige activiteit die de con suls ontwikkelen, geeft „de Fiets" den raad bezoldigde ambtenaren aan te stellen. En inderdaad, wanneer men weet welk een massa werk er rust op de schouedrs der consuls, dan moet het ons nog verbazen, dat er zooveel wordt tot stand gebracht De rneesten hebben een vast beroep, 't zij dan dok ter, onderwijzer, koopman enz., 't is dus te begrijpen dat hun den tijd voor de bondzaken wel eens ontbreekt Het blad stelt dan ook de volgende vraag: „Welk beroep men dan wel moet uitoefenen voor behoorlijke beharti ging van een consulaat?" En het antwoord luidt: „Dat van Bondsconsul, naar onze be scheiden meening. Toen de A. N. W. B. nog een kleine Hillegom. Het pad langs de Hillegommerbeek. Voor het Hof te Amsterdam werd LL Donderdag gepleit in de zaak der af sluiting van het trekpad langs de Hil legommerbeek door een der eigenaren van de daaraan gelegen landen, van welke zaak wij reeds vroeger melding gemaakt hebben. Bedoelde eigenaar werd wegens die afsluiting gedagvaard voor de recht bank te Haarlem, ten verzoeke van een schipper, die met zandschuitjes langs de beek placht te varen, en recht be weerde te hebben, om het trekpad te gebruiken. Hij beweerde, dat hij door de afsluiting schade leed, dat die af sluiting onrechtmatig was, en dat de eigenaar verplicht was hem de schade te vergoeden. De rechtbank te Haarlem nam aan, dat het pad een publiek trekpad is, hetwelk door de aanliggende eigenaren niet mag worden afgesloten, op grond, dat het reeds in het jaar 1724 door den toenmaligen Ambachtsheer van Hille gom, Jhr. Six, ten publieke dienste zou zijn bestemd geworden en sedert als trekpad gebruikt. Alvorens ten principale uitspraak te doen, legde de rechtbank aan den schipper het bewijs op van eeniee fei ten ten bewijze van geleden schade. De eigenaar kwam echter van dit vonnis in hooger beroep bij het Hof te Amsterdam. Namens hem ontwikkelt Mr. F. A. Bijvoet, advocaat te Haarlem, in een uitvoerig pleidooi een vijftal grieven tegen het vonnis der rechtbank, dat door Mr. Joh. Spoor, mede advocaat te Haarlem, verdedigd werd. De uitspraak, door het Hof bepaald op 12 April e.k., deelen wij later mede. Burgerlijke Stand. Bevallen: 28 Febr. G. de GraafZij dewind, d. 2 Maart. C. Opbroekvan Lieshout, d. 28 Febr. M. E. Andréa van Dijk z. 1 Maart M. DoffMeijer, z. B. de Mildevan Dijk z. M. Baaij Verhage, z. 28 Febr. J. R. Ophem Lamboo d. L. GroenVisser z. C. A. BosseLantain z. 2 Maart. J. Zonne veldHagendoorn, z. 1 Maart M. Vies houtvan Houten d. Overledëni Maart. M. P. die Puy, 56 j. Hazepaterslaan. 28 Feb. E. F. v. d. TogtBecker, 68 j. St. Bolwerk. 1 Maart H. A. Ko&ter, 11 m. z. Kr. Poellaan. J. N. Zandr voort, 77 j. Kampersingel. J. A. Dreijer, 28 j. Hazapaterslaan. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag de gelezene HH. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 de Hoogmis met predikatie. Te half 2 en kwart over 2 uur de Catechismus. "s Avonds te 7 uur Lof en Lijdens meditatie. Maandag te 7 uur Lof, predikatie cn Roz. tot laf. der Gel. Zielen. Woensdag te 7 uur lof en Rozenh. ter eere van den H. Jozef. Vrijdag te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag de stille HH. Missen met onderrichting te 7 en half 9; te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur het Rozenh. en half 7 het' Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria voor de bekeering der zondaars met de Meditatie over het Lijden van O. H. Dinsdagochtend tot 10 uur en 's av. van 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Woensdag, 6e der zeven Woensdagen ter eere van dr - H. Jozef. Te 7 uur het Lof. Donderdagavond te 7 uur het Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag te 7 uur plechtige Oefening van den II. Kruisweg Zaterdag te half 9 de H, Mis voor de bekeering der zondaars in de kapel van het Miraeuleuse Mariabeeld. Te 6 uur het Lof ter eere van O. L. Vrouw Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten. In deze week de HH. Missen en de Catechismus op de gewone uren. Parochiekerk van den II. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9, de ge lezen HH. Missen, te half 11 de Hoog mis; 's namiddags te half 4 de Vespers. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua. 's Avonds te half 8 Lof en Medita tie over het Lijden van O. II. Woensdagavond te 7 uur het Lof ter eere van den H. Jozef en vergadering der 3e orde van den H. Franciscus. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der Broederschap „Haar- lemsche Processie naar Kevelaar." 's Avonds te 7 uur Lof en Oefening van den H. Kruisweg. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen te half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te kwart voor 2 en half drie uur Cate chismus, te 3 uur Vespers, dezen avond te 7 uur Oefening van den H. Ivruisw. Maandagavond te 7 uur Lof en Lij densmeditatie. Woensdagavond te 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdagavond te 7 uur Lof ter eere van het H. Lijden. De HH. Missen in deze week te half 8, 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. H. Ct.) Openingskoersen. Zaterdag 2 Maart 1901 21/? pCt. Ned. Werk. 8chuld791/4 Oostenrijk Zilv, J/J82i/8 S pCt. Portugal25e/le 4 pOfc. Rusland 94 8de em97i/, 1 4 pCt. Spanje- 5 pCt. Binnenl. Mexico39s/8 5 pCt. Brazilië Funding Lg90 1V» pCt. Columbia17-171 /2 4 pCt. Venezuela3 U/2 Cultuur-Mij. de Vorstenlanden aand. 54 Koloniale Bank aand48 Liq. Barge Moorman aand..60 Ned. Ind. Handelabk. aand.84 Aand, Deli-Maatsohapplj447 Langkat Cult. Maatschappij 118 Senembah Maatschappij K. N. M. t.Exp Petr.br. Aand3921/2 Moeara Enim Gew. aand156-151 Arbans. Const r. Tr. 0 5 pCt. Kans. City P. G. Serie A en B66!/< 3 pCt. Italië Spwl. 87/89 A. E68'/* 3 pCt. Zuid-Italië Spwm. A. H.681/4 Atchison Topeka Oert van aand.56VS Oert. van pref. aand. Denver Rio Grande 8pw. aand38»/8 s pref. aand. Erie Spoor Gew. aand28i/s le pref. aand llinois Central Cert, van aand St.L.en8an Franc. Cert. gew. aand361/» b a it s d v. 2 pref aand. 651/2 Miss. Kans. en Texas Aand.21 Louisv. Niashvill Cert. v. aand... N. Y. Ontario aand3in/ic Norf W. Cert. van gew. aand.... 491/2 Union Pac. Cert van gew. aand.88 ?/8 Southern Pacific gew. aand431/4 6 pCt. Pern Mortg. B..78 Cert. van Aand. Pern47ls 1 Pref. 20 Prolongatie4-3i/i op ZONDüG 3 Maart 1901. TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. '8 Avonds 6 ure. Swaan. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Veen. Janskerk. Voorm. 10 ure, Jonker. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Muller, Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Voorm. 10 ure, Mulder. 's Avonds 5 ure, Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 uur. Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Woensdagavond 8 ure, Ds. D. Tibben. Gemeenschappelijke dienst. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Ds. Jo. de Vries. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. Zondag 3 Maart 's avonds 7 ure, le zing voor de Chr. Werkl. Vereeniging Martin Luther. Onderwerp: Methodisme en aanver wante richtingen: Spreker Ds. P. Groo te, Ev. Luth. Pred. te Amsterdam. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. 's Nam. 1 ure, Zondagsschool. Remonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure, Ds. A. M. A. Reijn- ders, Rem. pred. te Alkmaar. Ds. Tideman blijft gedurende Maart, behoudens tegenbericht, Woensdags 23 spreekuur houden. Gedoopte Christenen. Rl. Heiligland No. 8 Voorm. 10 ure, Onderlinge Verg. Nam. 12 1/2 ure, Zondagsschool, 's Avonds 6 ure, Onderlinge verg. 's Avonds 8 ure, Jongedochters-ver eeniging. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 en nam. 5J uur Ds. Schotel. Woensdagav. 8 ure, Schotel. Bidstond voor het gewas. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. G odsdienstoefeningen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2