INBOEDEL geschikten Agent. Bijverdienste. Groote Hoitstraat 117, IS.. Amajuba. Donderdag 7 Maart 1901. Dienstbode, Kamer met Kost en Bewassching W eg-geloopen. Restanten» SALON-, EET- en SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN. Vervolg Stadsnieuws. Hedenmorgen werd' op 't Spaar- een meisje door een fietsrijder aangereden. Zij bekwam: een1 wond aan het ■hoofd en werd' naar haar woon- i plaats gebracht. Hedenmorgen werd op de Ged. Oude Gracht een bejaarde vrouw door een beroerte getroffen. Door twee vrouwen werd zij wegge bracht. De afdeeling Haarlem van 'den Bond van Nederlandlsche Onder wijzers besloot in hare vergadering van 2 Maart 1901 aangesloten te blijven bij het Haarlemsch Arbei ders-S ecretari aat Op de begrooting werd .50 uit getrokken voor deelneming aan de verkiezingen. De opvoering van Esmoreit en de Wiskunstenaars door de Rotter- damsche Onderwijzers-Tooneelver- eeniging op 23 Februari in bet Brongebouw ten bate van het Her stellingsoord' voor Onderwijzers te Lunteren heeft een netto saldo van- ruim 160 opgebracht. L.l. Zaterdagavond werd door oud leerlingen van het Gymnasium, een afscheids-cadeau aangeboden aan Dr. B. W. Hoffmann, den afgetreden rec tor; omstandigheden hadden verhin derd dit eerder te doen. De commissie die dit huldebetoon had voorbereid, bestond uit de lieeren Mr. I. M. Hij- mans, Dr. G. J. Schoute, Mr. R. S. Bakels en Mr. S. R. Bakker. De heer Schoute sprak in hartelijke en keurige .taal zijn ouden leermeester toe, waar op hij hem namens veile oud-leerlingen, waarvan verscheidenen aanwezig wa ren, een gouden horloge met slagwerk aanbood. Een perkamenten rol met calligrafische opdracht en al de namen der deelnemers was hierbij gevoegd. Verrast en aangedaan dankte Dr. Hoff man voor dit bewijs van erkentelijk heid en vriendschap, dat hem in zijn verdere levensjaren een dierbare her innering zal blijven. Nog eenigen tijd bleef men 'ten huize van den jubilaris over den vroegeren schooltijd praten. Heden zijn alhier door George Busé Zoon, wonende aan de Turfmarkt, de eerste Maltha-aardappelen aan de groentenmarkt gebracht. Uitvoeringen. Ter herdenking van het huwelijk van H. M. de Koningin met- Hertog Hendrik van Mecklenburg-Schwerin, werd Zaterdag-avond door de vereeni- ging Haarlem's Noorderkwartier, een feestelijke bijeenkomst gehouden in de groote zaal der sociëteit „De Kroon". Vele. donateurs, leden en begunstigers hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Ook de beschermvrouwe mevr. M. C. J. die Breuk, woonde geruimen tijd met familie-leden de uitvoering bij, hetgeen door het bestuur op hoo- gen prijs werd gesteld. Het fanfare-corps „Wilhèlmina", dir. de heer W. H. Boekweit; d'e Zang- vereeniging „Kunst door Oefening" dir. de heer J. Th. Windt, en de gymnastiek en schermvereeniging „de Bataaf", dir. de lieer W. v. d. Eijnde hadden hunne welwillende en zeer gewaardeerde me dewerking toegezegd. Genoten de aan wezigen dus het eene oogenblik van goede muziek en verdienstelijken zang, het andere konden zij weder bewon deren de keurig uitgevoerde staven- groepen door de gymnasten of werden de lachspieren in beweging gebracht door eene luimige voordracht. Afwis seling was er dus genoeg, en de aan wezigen hebben zich dan ook uitste kend geamuseerd. Met een bal werd deze welgeslaagde avond, waarop het bestuur met voldoening mag te rugzien, besloten. De Gymnastiek- en Schermvereeni ging „Bato", instructeur de heer H. B. Dredjer, vierde Zalterdag-avond haai" 5-jarig bestaan in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo". De zaal was voor deze gelegenheid smaakvol ver sierd met groen, bloemen en decoratiën en leverde een rech't gezelligen aan blik op. Daar de voorzitter, de heer ■wegens ziekte verhinderd was, werd de bijeenkomst door den heer J. Bon- gers met eemige woorden van welkom geopend. Daarna overhandigde spr., namens de kuntlievende leden, het bestuur eene fraaie herinneringsme daille aan dezen heuglijken dag, en werd den instructeur met een lauwer krans gehuldigd. Na afloop van dit officieele gedeelte, werd met de afwer king van het programma een aanvang gemaakt. Behalve eenige voordrachten, die zeer in den smaak vielen, en een tom bola zonder nieten, kwamen daarop voor een wedstrijd voor aspiranten en een wedstrijd voor de hoofdafdeeling. De uitslag van deze wedstrijden, waar voor fraaie prijzen beschikbaar waren gesteld, was als volgt: Eerste afd wed strijd rek, brug en ringen, 1ste prijs N. la Cour; 2de J. .C. Martin; 3e J. van Zijtveld; tweede afd. idem. 1. B. Ken- sen; 2. Ph. M. F. Bouman, 3. J. W. K. Bongers. Aspiranten-afd.wedstrijd kringloo- pen. 1. Umans; 2. Berendrecht; 3. van Es; hardloopen 1. van Staveren; 2. van Aken; 3. Meijer. Met een zeer geanimeerd bal werd deze uitstekend geslaagde avond be sloten. In het Brongebouw gaf de gymnas- tiek-vereeniging Wilhelmina-Garde", eene uitvoering. Bij vonnissen, van üe Arrondiisse- inenfe Rechtbank alhier dct. 4 Mrt. 1901 zijn in staat van faillissement verklaard lo. Hendrik van derWerff, koop-' man, wonende te Haarlem. Rech- ter-commissaris Mr. C. G. von Ree ken.. 2o. Pieter Schuitemaker, schil der, wonende te Purmerend. Rech te r-commissaris Mr. C. G. von Ree ken. A.s. Dinsdag over 2 weken zal de Jongelingsvereeniging „Nathanaël" op gereformeerden grondslag haar jaar feest vieren in de consistorie der kerk op de Ged. Oude Gracht. Ook de officieren van dit garnizoen zullen Woensdag a.s. gebruik maken van de door H. M. de Koningin ver leende audiëntie. Door een dronken Amsterdamsche sigarenverkooper werd een vierjarig kind op de Botermarkt aangereden, waardoor dit eene lichte kwetsuur op liep. Ter ontnuchtering werd de koop man in bewaring gesteld. Gevonden voorwerpen. Een rijwielpedaal. Een reticule. Een Christusbeeldje. 2 scharen. Een rijwiel- boekendrager. Een zilveren insigne met rood lintje. Een gouden heeren- ring. 3 schapen. Een netje met 7 spon zen. Een sleutel. J. C. Gerlings. f Zondagnacht te drie uur is de heer Jacob Cornells Gerlings, in le ven gemeente-ontvanger alhier, kalm ontslapen. Reeds lang was men zijn doods tijding wachtende. De briefjes, ge durende de laatste weken omtrent zijn toestand iederen dag aange plakt, wezen er op, dat langzaam het einde nadierendie was. Er zullen, wel niet veel voorbij gangers geweest zijn, die wanneer ze langs bet groote huis in de Hout straat kwamen, niet even stilston den om een blik te werpen op zoo'n briefje en dan nadenkend verder gingen. Er zijn van die figuren1 in elke gemeente, die sterk domineeren boven him omgeving, mannen, die iedereen kent, wier verscheiden in derdaad', niet bedbeld als holLe phrase, maar in den vol sten zin des woorcfe__ een leegte achterlaat. Menschen, die men mist, die miein telkens verwacht te zullen ontmoe ten of teigen te komen op de wan deling. Zoo'n figuur was de heer J. C. Gerlings. En d'at niet alleen door zijn werk kring waardoor hij uit den aard der zaak met schier alle ingezete nen in aanraking kwam, maar door zijn gansche persoonlijkheid.. Aanvankelijk voor het notariaat bestemd', was hij in bet jaar 1858 als candidaat-notaris werkzaam o-p het kantoor van dien heer G. J. G. d'e Booy, totdat hij in d'at jaar den heer J. van Walré als gemeente-ont vanger opvolgde. Met hem stond toen op de voordracht Jhr. H. Te- ding van Berkhout. Meer dan twee-en-veertig jaar lang dus heeft de heer Gerlings de verschillende systemen van belas tingheffing meegemaakt. Hij heeft Haarlem in zielental zién verdob belen, en daarmede die belasting zien klimmen. Hij ging in zijn ambt opdaar buiten bewoog hij zich weinig. Vroeger was hij lange jaren offi cier en kapitein bij d'e dd!. Schut terij en bestuurslid van het muziek gezelschap ..Per Aspera ad Astra", een vereeniging, waarvan d'e heer W. B. Weidiner directeur was. Tot nu toe was de heer Gerlings lid! van het plaatselijk comité Mettray. Al zijn, dienstjaren heeft de heer Gerlings, getoond een ambtenaar te zijn van stipte plichtsbetrachting, onkreukbare trouw, eni buitenge woon groote welwillendheid!. Ieder die met hem in aanraking kwam; vertelde gaarne over de vriendelijke, aangename wijze, waarmede dejheer. Gerlings elk té woord stond. Toen hij dan ook in 1898 zijn 40-jarig jubileum vierde, stroom den hem van alle kanten de meest hartelijke bewijzen van sympathie toe. Rouw over dén dood zijner echtgenoot© was oorzaak dat er toen van feestelijkheid geen sprake kon zijn. Wij bieden als los bijvoegsel on zen lezers het portret van den over ledene aan. En wie, dat ziende zich nog krachtiger voorstelt het beeld van, den heer J. C. Gerlings zal er over denken, hoe een kranige fi guur die zijn jaren zoo met eere droeg, is heengegaan-, hoe een ge trouw en bovenal vriendelijk, wel willend. ambtenaar een lediée plaats in onze samenleving achterlaat. Men deelt ons mede, dat de begra fenis van het stoffelijk overschot van den heer J. C. Gerlings zal plaats heb ben Donderdagmiddag en dat het de uitdrukkelijke wensch des overledenen was, dat er geen kransen en bloemen zouden aanwezig ziin. Voor de civiele kamer der rechtbank alhier, werden heden de pleidooien ge voerd inzake de onteigening van grond en beplanting henoodigd voor de stoom- pont in den Velserstraatweg over het Noordzeekanaal. Als raadsman voor de gemeente Velsen trad op Jhr. Mr. van Styrum en voor den Staat Mr. Mou- thaan, rijksadvocaat. Mr. Van Styrum zette uiteen, dat de gemeente Velsen nog steeds van oordeel is, dat zij geen eigenaresse is van den bewusten grond en beplanting. Op geene wijze is het eigendom daarvan verkregen. Toch wil de de gemeente den Staat geenszins bemoeilijken en is bereid al hare rech ten, die zij op het te onteigenen gedeel te kon doen gelden, aan den Staat over te dragen, terwijl zij tevens met het bedrag van f 300 genoegen neemt. Waar de gemeente Velsen, dus alles wat de Staat verlangde, heeft ingewil ligd, kan toch van de kosten van het geding door de) gemeente Velsen te dragen, geen sprake zijn. De conclusie luidde dan ook de onteigening uit te spreken en den Staat te veroordeelen in de kosten van het geding. Mr. Mouthaan zeide, dat voor de rechtbank voorzeker geen bezwaar be stond de onteigening uit te spreken. Al leen moet de rechtbank dus beslissen, wie de kosten zal moeten betalen. Wel heeft de gemeente Velsen zich bereid verklaard den grond over te dragen op liet eerst daaromtrent gedane verzoek, doch mits d.e Staat eventueel© aan spraken van derden op zich nam; eene vrijwaring, welke de Staat niet op zich kon nemen. Die voorwaarden waren onaanneme lijk. En nu laat de gemeente Velsen deze conditie vallen en wil den grond overdragen zonder eenige voorwaar den. Daarom meent spr. dat de ge meente Velsen thans in de kosten van het geding kan worden veroordeeld. Mr. Van Styrum hierop het woord krijgende, wees er nogmaals op, dat de gemeente geen eigendomsrecht kan overdragen van een stuk dat haar niet toebehoorde. Verder herinnerde spr. aan een arrest van 11 April 1882, Week- bl. 4767 en andere arresten, waarbij de onteigenende partij, als alleen belang hebbend bij de zaak, veroordeeld was in de kosten. Onbillijk zou het tevens in hooge mate zijn, wanneer' de Staat goedvindt een gemeente als_ eigenares se te beschouwen, en als zoodanig den grond van haar onteigent, de gemeen te ook nog de kosten van het geding te doen betalen. Spr. blijft persisteeren bij zijne conclusie. Na re- en dupliek werd bepaald, dat de officier van justitie a.s. Vrijdag zijn requisitoir zal nemen. De Vriendenkring van het Allerh. Sacrament hield Zondagmiddag een feestvergade- ring in de groote zaal van de „Vereeni- ging". De zaal was stampvol, zelfs op die galerij verdrong men zich. De heer F. J. A. Vos, president, open de met een welkom aan de groote schare heeren geestelijken. De heer Vos zei, dat het doel van den Vrienden kring was om de devotie tot het H. Sacrament meer en meer uit te breiden. Als feestredenaai' trad op Mgr. M. J. A. Lans, die een studie gaf van Von dels Altaargeheimnissen en het licht liet vallen op het geluk dat de Katho lieken hezitten om het H. Sacrament des Altaars te kunnen genieten. Het zangkoor „Benedicamus Domi no" onder leiding van den heer P. J. v. Kessel zong devote liederen. Pensioenverordering. Door den heer, L. Modoo is een voor stel ingediend „naar aanleiding van den herhaalde malen in de Raadsver gadering uitgesproken wensch tot wij ziging en aanvulling der bestaande verordening, alsook naar aanleiding van de in den laatsten tijd voorkomen de gevallen, waarin de Raad, min of meer door de noodzakelijkheid gedron gen, een besluit nam inzake het toeken nen van pensioen, dat, had de veror dening in dergelijke gevallen voorzien, zeker niet zou zijn. genomen," (naar de heer Modoo meent) en dat strekt om een aantal veranderingen voor te stel len. In de eerste plaats zijn, hij verge lijking met de oude verordening, die dagteekent van 1876, de 15 bestaande artikels uitgebreid tot 20, die veel uit voeriger zijn dan de eerstgenoemde. De voornaamste artikels der verorde ning zijn art. 2 en art. 20. Was in de vorige verordening een staat opgeno men van gemeente-ambtenaren, waar op de pensioenverordening van toe passing was, stelt de heer Modoo in art. voor „Waar in deze verordening ge sproken wordt van ambtenaren, wor den bedoeld zij, die gewoonlijk zoo ge noemd worden als degenen, die ge woonlijk worden betiteld als geëm ployeerden, beambten, werklieden of arbeiders, een artikel, dat eene veel wijdere strekking beeft als het aange geven staatje. Verder stelt de heer Mo doo voor dat alle ambtenaren, die den leeftijd van 65 jaren hebben bereikt, worden ontslagen, met uitzondering van die der gemeente-politie, de haven beambten, brugwachters, en alle be ambten en vaste arbeiders in dienst der gemeente, aan wie op 60 jaren ont slag wordt verleend. In buitengewone gevallen kunnen die leeftijdsgrenzen nog worden gewijzigd. Van belang is ook dat de heer Modoo den tijd in gemeentedienst doorge bracht, en rechtgevende op pensioen stelt op 20 jaar, terwijl die in de oude verordeningen 40 is, waarbij in de oude verordeningen de jaren beneden 18ja- iigen leeftijd niet tellen. Het bedrag van 't pensioen blijft on veranderd, nl. voor ieder dienstjaar 1 1/4 der bezoldiging, doch met een maximum van halve jaarwedde. Dit zijn de voornaamste wijzigingen. Tweede Hollandsclie Maatschappij van Levensver zekering. De heer E. C. Houbolt, die ruim 20 jaren achtereen, aan deze Maat schappij verbonden was, heeft haar met 1 Februari 11. verlaten. Zijn vergevorderde leeftijd en zijn tegenwoordige gezondheidstoe stand- maken het hem onmogelijk., de werkzaamheden aan zijne be trekking verbonden, langer waar te nemen. Commissarissen en Directeuren betreuren zijn heengaan. Zij ver leenden hem een eervol ontslag, onder dankbetuiging voor de vele en trouwe diensten de Maatschap pij bewezen, waarbij zij voegden als blijk van waardeering een fi nanti eöle toezegging voor zijne ver dere levensjaren. Overgenomen uit die Verzeke rt ngsbod'e." In 5000 exemplaren werd Zondag verspreid een brochure „Een woord aan u", een woord over den drank- strijd, nl. uitgegeven door de afd. Haar lem van de Nederl. onderwijzers-pro- paganda-club voor drankbestrijding. Overveen Ter gelegenheid van de feesten te Amsterdam zal de secretarie dezer ge meente, Dinsdag gesloten zijn. MARKTNIEUWS 100 H. L. Witte tarwe 7.155 H. L. Rogge 4.904.75. 420 H. L. Haver 3.50—3.30. Aangevoerd wie-rden 277 paarden prijs van f 400—65. Meerend'eels werkpaarden van Inlandsch en gekruist ras. Handel matig. Burgerlijke Stand. Bevallen 1 Maart: A. C. Heek—Bra- kel, d. 2. G. Langereisde Haan, z. P. H. v. KodtHareman, d. E. Fort gansKaaijmolen, d. 3. L. van Riel, d. Hekspoor, d. H. C. van Dam—Leusen, A. C. Bakker—van Wijngaard, d. 4. H. Klerk—v. d. Bogaard, z. Overleden 1 Maart: J. A. Römelingh, 52 j., Raamvest. H. Horstmanshof—.er Haak, 54 j. Esschildcrstraat. 3. C. M. NiemannLangenberg, 59 j Nassau- laan. C. E. de Jager—van Zonneveld, 63 j., Z. Brouwersstraat. F. J. Weidner 47 j., Kruisstraat. 4. J. C. Gerlings, 72 j., Groote Houtstraat. Sport en Wedstrijden. Voetbal. Competitie le klasse. HAARLEM—VELOCITAS (Heemstede) De Roodbroeken hebben weer eene nederlaag geleden tegen het Breda- sche Velocitas.. Niemand bad het ze ker gedacht, toen met de rust de beide partijen nog gelijk stonden en Haar lem tegen wind had gespeeld. Men ver wachtte dus elk oogenblik het leder in Velocitas net te zien belanden. Doch dat kwam anders uit. Wel zijn de Haarlemmers in het begin sterker, doch door slecht schieten wordt veel verknoeid en 't is dan ook Breda dat 't eerst door een mooien ren doelpunt, spoedig door een tweede en derde goal gevolgd. Twee minuten voor tijd maakt van Noppen Haarlem's eerste en eenige punt. Velocitas wint dus met 31 een spannenden wedstrijd. Bij Haarlem waren van den Berg en van Noppen in zeer goede conditie. Bij Velocitas blonk de doelverdediger uit. 2e klasse competitie. H. F. C.—SWIFT (Haarlem.) H. F. C. won op haar terrein aan de Spanjaardslaan van 't Amsterdamsche Swift met 50. De voorhoede van de Haarlemmers was bijzonder op dreef, vooral de Kakebeekes en van Wave- ren blonken uit. Met rust was de stand 40. Telegrammen. LONDEN, 4 Maart (R. O.). De „Daily Express" verneemt uit goede bron, dat Botha een sltilzwljgenden wapenstil stand heeft verkregen, om hem in staat te stellen met Kruger, tot wienhij zeer besliste vragen heeft gericht. Als laatste toevlucht beeft Kruger toen Petersburg gepolst met een beroep op de Haagsche Conferentie, doch het antwoord was zeer onbevredigend. LONDEN, 4 Maart. (R. O.) aan de „Times" wordt dk3. 3 Maart uit Peking gemeld: Oostenrijk, Italië en de Ver- eenigde Staten sloten zich aan hij het protest tegen de Russische overeen komst met China. Rusland heeft echter aan China doen weten, dat de gestelde eischen onher roepelijk zijn. Men verwacht, dat China zal toege ven, daar geen der mogendheden het bijstand beloofde, zoo het weigert, Japan beeft aan China kennis gege ven dat, zoo territoriale- of handels- voordeelen aan Rusland geschonken worden, Japan daarvoor een equiva- lent edschen zal. Advertentiën. Tot groote droefheid van zijne Zuster, Behuwdzusters en Broeders, overleed heden de WelEdel Geboren Heer JACOB CORNELIS GERLINGS, Wedn. van Vrouwe Jeanne JosEmiNE Ives Browne, Ge meente-Ontvanger van Haar lem, in den ouderdom van ruim 72 jaren. Uit aller naam, Mr. W. JAGER GERLINGS. Haarlem, 4 Maart 1901. Eenige kennisgeving. Het Comité voor de Amajnba- Collecte brengt vriendelijk dank: aan de jonge Dames, die zoo be reidwillig inzamelden, aan de hee ren Redacteurs der verschillende Haarlemsche nieuwsbladen voor de welwillende medewerking en aan alle ingezetenen die zoo groote offervaardigheid toonden bij het helpen van de ongelukkige vrou wen en kinderen der Boeren. De opbrengst van de collecte met nagekomen giften bedraagt f3001.88. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Koninkl. Vereen. Het Mederlandseh Tooneel. No. 9 van bet abonnement. Drama in 5 bedrijven van CASIMIR DELAVIGNE. Lode- wijk XI LOUIS BOUWMEESTER. Bespreekbureaudag 104 uur. Aanvang 71/, uur. Balcon f2.Stalles 11.75, le Loge fl.50, Parterre fl.25, 2e Loge f0.75, Gaanderij f0.40. Door de fees ten in Amster dam is de Operavoor stelling uitgesteld tot Maandag II Maart. De tot heden besproken pjaatsen blijven voor dien sei^>o- Ver zoeke bij niet gebruik making bericht te ge ven., Mevrouw SYBRANDI, Ripper- dapark 26, vraagt met Mei eene fatsoenlijke gezonde P. G., als Meid-Alleen, goed kun nende koken en netjes werken. Zich aan te melden 's avonds tusschen 7 en 9 uur. Een Juffrouw zoekt Kost, Inw. en Huisel. Verkeer. Omtrek Sta tion. Br. fr., met prijsopgaaf, on der lett. C., NOBEL's Adv.-Bur., Nieuwe Groenmarkt 25, Haarlem. Een Jongmensch zoekt in de nabijheid van de Hooimarkt, tegen 1 April a. s., Br. fr. onder No. 4206, metprijsopg. b. v. d. Blad. Eene bekende, groote Mij. van Levensver zekering vraagt voor een harer Agentschappen (groote en kleine verzekeringen), te Haarlem een Br. fr. lett. U. Z. 454 aan „Het Nieuws van den Dag", Amsterdam. 'te. Een zwart met grijs Kees, wit borstje. Tegeirgoede looning terug te bezorgen Zijl weg 66, Haarlem. Onderstaande firma's berichten, dat zij op Dinsdag 5 Maart e. k. hare kantoren zullen GESLOTEN houden. BRINKMAN Co. CLAASSEN BEUNS. GUEPIN VAN DER VLUGT. HAARLEMSCHE BANKVER- EENIGING. HAARLEMSCHE BRANDVERZ. MIJ. HAARLEMSCHE HYPOTHEEK BANK. J. J. S. VAN HAMEL. HOLL. CREDIET EN DEPOSITO- BANK. HOLL. VOORSCHOTBANK. HUET Co. KENNEMER HYPOTHEEKBANK LAANE VAN BEMMEL. VAN DER LINDEN Co. LUGT Co NEDERL. CREDIETBANK. OOLGAARDT PROOT. F. C. PIëT DU RIEU Co. H. C. TOMBERGH. WESTERKAPPEL HOOFD. WEIJENBERGH, BOUWMEES TER HARMENS. TWEEDE HOLL. Mij. VAN LE VENSVERZEKERING. DOOR Sterfgeval van Wijlen Mevrouw de Wed. I. DE JONG, zal een prima goed onderhonden uit de hand en zonder opgeld in het Vendukuis „d'AMSTEL," deze week verkocht worden. Deze inboedel is afkomstig van een gunstig bekende Meubelfabriek en bestaande uit: 1 prachtig Salon Ameublement, b. s. 6 stoelen, van sierlijk ge beeldhouwd eikenhout, 1 Canapé en 2 Crapeaux met prima roode zyden velours bekleed, en een eiken (stijl), Salontafel, dit garni tuur heelt gekost f400, voor den zeldzaam lagen prijs van f175. Een Eetkamer Ameublement. 1 zeldzaam, mooi, solied en fraai ;ebeeldb. Buffet (met galerijen), iito fraai gebeeldh. Tafel (vijf poot), met 3 inlegbladen, 6 dito Hoogerug Stoelen met rood leer bekleed, 1 prachtige ïïnqnet Canapé, 1 dito Dames Crapeau en 1 dito Heeren Crapean, dit garnituur, heeft gekost 1575, nu voor slechts f252.50. Een Slaapkamer Amenbloment. 1 Mas. Mak. Kuifkast (linnen kast), '1 dito Waschtafol, 1 dito Handdoekrekje, 1 dito Uitschnif- tafel, 1 Engelsch Ledikant met Staaldraad (gezondheid) Matras, dit garnituur heeft gekost f260, thans voor den spotprijs van f99. Een Kantoor Ameublement. 1 It. prachtig Not. Cylinder bureau, 1 Kantoorstoel met rood leer bekleed, 1 Not. Stijl Tafel, 2 Moquet Stoelen, 1 I. Brusselsch Kleed, 1 N. Spiegel met geslepen rand, 1 P. N. Schihlery, heeft ge kost f320, thans voor den spot- 1}^ cia x"3l»0.«o. Bovenvermelde gecombineerde Garnituren zijn tegen den ge- taxeerden prijs ook in gedeeltens te verkrijgen. Een zoo goed als nieuw prachtig Paardentuig, geheel compleet, heelt gekost, f65, thans voor den spot prijs van f25. 4 Mali. Linnenkast, van f55, nu voor slechts f32. 1 Not. Voltaire, met bruin leer bekleed, heeft gekost f 20, nu voor slechts f9.50. 1 N. Spiegel met geslepen rand, van f18. voor slechts 19.50. 1 Loeren Bank, prachtig stuk (met paardenhaar gevuld), heeft gekost f80, thans voor den spot prijs van f36 1 p. Gravures in Not. lijst, zeer mooie voorstelling, van 115, nu voor slechts f7. 1 Dessert Garnituur (3 stuksin étui), van f3.50, nu voor slechts f0.85. 1 Staande Klok, heeft .gekost f 44, nu voor slechts f6.50. 4 zoo goed als nieuw prachtig I. Brusselsch Kleed, van f50, nu voor den spotprijs van f 19.75. 4 Mah. Schuiftafel, heeft gekost f20, nu voor slechts f 11.75. 4 Karpet 4X5 (20 els), zeer mooi en solied, heeft gekost f22, nu voor slechts f 10.50., en eenige mooie kleeden. 1 Mah. Stijltafel, prachtstuk, heeft gekost f65, nu voor het spotkoopje van f31.50. 6 prachtige gebeeldhouwde Eiken Hooge-RugsLoelen, hebbende ge kost f 90, nu voor den spotprijs van f 48. 4 Spiegel, heeft gekost f 6, nu voor slechts f 2.75. 4 prachtig Theeblad, heeft ge kost f4.50, thans voor fl.80. 4 zoo goed als nieuw Fornuis, heeft gekost f 22, thans voor f 13.50. En wat verder ten ver koop zal worden aan geboden in het Groote Houtstraat 147.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3