NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Maandag 18 Maart 1901. No. 5434 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS Voor Haarlem per 3 maanden1.20 Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), per 3 maanden1.30 Franco door het gelieele Rijk, per 3 maanden1.65 Afzonderlijke nummers0.02K Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37^ de omstreken en franco per post0.45 ADVERTENTIEN Van 15 regels 50 Cts.iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem is de prijs der Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 30 Cent per regel. Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 122. Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan heb Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 3ibU Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit acht bladzijden. Haarlem's Dagblad van 18 Maart bevat o.a. De Wet te Senekaï, Gespannen verkondingtusscben Japan en Rus land, Diensttijd in Frankrijk, Brie ven uit Berlijn, Parlementaire Praatjes, Bülow over de China Politiek, Sportpraatje, Het Beleg van Haarlem, Finsche Nijverheid. Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant no. 28 van De Zaterdag avond, letterkundig weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Afbeelding van de koperen kronen en wandlichten door de stad aangekochtHaarlemmer Halletjes, Allegro en Largo, Feuille ton: Een misrekening; De tragische ge schiedenis van Prinses Aniza en de zes Koningszonen (een Oostersch sprookje), Moment-Opname: In Orde! Vallen de Sterren naar Ossit; benevens de ge wone rubrieken, afbeeldingen, oplos sing prijsraadsel en een nieuw prij: raadsel. Politiek Overzicht. Kitchener heeft geseind, dat de Wet thans Se.nekal heeft bereikt. De beteekenis van dit bericht zal waarschijnlijk moeten wezen, d'at men weet waar hij thans zit.Want anders is dit bericht vrij zonder ling. Eenigen tijd) "-eleden toch werd de Wet telkens en telkens bij Petrusburg verwachttoen hij daar dan eenmaal volgens de berichten was, kwam binnen een paar dagen het bericht dat hij te Brandfort zich bevond, terwijl nu, nadat men een heelen tijd' lang omtrent de Wet niets heeft vernomen, hij bij Senekal, vlak niabij Brandfort moet wezen. Verder toon en de Boef en. naar de Daily Mail" verneemt, verba zend veel activiteit in d'e oosteliike en centrale doelen van de Kaapko lonie. Een vertegenwoordiger van de Daily News" heeft een. onderhoud gehad met een Japansch diplomaat over den gespannen toestand' tus- schen Rusland en Japan en den mo gelijken oorlog, die hieruit zou kunnen- voortvloeien. Dat interview is gepubliceerd. Daaruit blijkt dat Jan an voorna melijk angst beeft voor Korea, wanneer Rusland in Mantsjoerije de- baas wordt. Er bestaat omtrent Korea wel een Russisch-Chineesch verbond, zei de diplomaat maar hij gelooft toch niet, dat Rusland zijn beloften zal hóuden, waar het meermalen brutaal overeenkom sten beeft verbroken. En Rusland is z. i. nu de positie van Engeland in Zïud-Afrika zoo verzwakt is, de groote en machtige factor in Oost- Aai Een oorlog is dus naar de mee- n-ihf van dien diplomaat onverm1':- delijk en die oorlog zal suoediv moeten uitbreken. Hij toonde dat aan met een, beroep op de sterkte van d'e Russische vloot in Oost- Aai De Russische vloot als geheel is sterker dan d'e Japansche, maar Rusland kan niet al zijn schepen laten komen, uit de Middlellandsche- eni de Oostzee. Op het oogemblik heeft het in OosbAzdvier slag schepen, negen kruisers en onge veer dertig kleinere schepen. De Japansche vloot is grooter en beter uitgerust. Beter is het dlan voor Japan niet te wachten totdat Rusland zijn vloot zal hebben uit gebreid en de sterkere zal zijn ge worden. Het zou grootendeels zoo geheel een zee-oorlog worden: zelfs is er kans dat een beslissende zee slag, vermoedelijk bij Yaloe waai de Japanners in 1895 de Chin.ee- sche vloot overwonnen; alles zal uitmaken. De Japanner die dit alles vertel de hoopt nog dat er geen oorlog zal komen, maar hij vreest er voor. Want de Chauvinistische partij in Japan is zeer sterk en is zeer ver baleren over Rusland's optreden in Mantsjoerije. Hoe perfide dat toon de de diplomaat aan juist door d,e bepaling dat het Chineesche lo- caal-bestuur zal blijven bestaan. Mantsjoerije is een arme provincie, en wordt daarom zooals in China gebruikelijk is, geholpen door voor raden welke er heen worden gezon den uit d'e riike deelen van het rijk. Blijft Mantsjoerije nu in naam Chi- nees.ch, dan blijven die voorradten ook komenwordt het geheel Rus sisch, dan zal Rusland het moeten helpen en dat is niet de bedoeling. China zal d'us op die manier Man- tjoerije blijven onderhouden voor Rusland. Buitenlandsch Nieuws. Diensttijd in Frankrijk. De Franscbe ministerraad heeft beraadslaagd over de kwestie van den militairen diensttijd'. Er zijn bij d'e Kamer verschillende ontr werpen- aanhangigeen groot aan tal radicale kamerleden hebben voorgesteld den diensttijd tot twee jaren terug te brengen-; de afge vaardigde Pourquery die Boisserin heeft voorgesteld den diensttijd op twee jaren vast te stellen, met vrij stelling van allei mannen die op hun achttiende jaar getrouwd zijn het kamerlid Lannes de Montebel- lo en eenige collega's van de com missie uit de Kamer voor legeraan- gelegenheden die van den tweeja rigen diensttijd niet willen weten, hebben een geheel e hervorming van de recruteeringj zooals die bij de wet van 1889 is geregeld', voorge steld. Verder is bij den Senaat een voorstel aanhangig van den sena tor Rolland tot invoering van den tweejarigen diensttijd. De minister van oorlog is aangezocht door de commissiën voor het leger van Ka mer en Senaat, zijne inzichten over de'ze kwestie kenbaar te maken. Volgens het verslag van d'e ver gadering van den ministerraad, wil nu de minister de kwestie afhanke lijk stellen van die over de reën-ga- gemènten. Om het effectief van het leger, zooa.ls dit nu is, niet te ver minderen, zouden er, volgens hem., bij een diensttijd) van twee jaren, jaarlijks ten minste 50.000 reënga- gemmten moe-ten worden afgeslo ten. Dat zal echter de oorlogsbe- grooting met 20 millioen francs jaarlijks verhoogen. In geval een tweejarige diensttijd werd inge voerd; zouden alle vrijstellingen moeten warden afgeschaft, en er zouden bi zonder e voorw aarden moeten worden aangenomen voor sommige wapenen, met name de cavalerie. Van Bülow over de China- Folitiek. Een onverbeterlijk optimist schijnt van Bülow toch te zijn, mis schien slechts in schijn, maar in elk geval van ongemotiveerd, opti misme geven- zijn. redevoeringen toch blijk. Geïnterpelleerd' over d'e Duiitsche Ghinapolibiek in 't algemeen en d'e politiek, door Rusland in Mantsjoe rije gevolgd1, heeft hij o. a. ver- generaal French houden op 't oogen blik halt, hangende de onderhandelin gen tusschen Kitchener en Botha. De Wet heeft onlangs tot zijn volgers beslist tegengesproken, dat er onderhandelingen zouden gevoerd wor den in Transvaal. Stadsnieuws Haarlem, 16 Maart 1901. Finsche nijverheid. In de rustige rotonde van het Kunst nijverheids-museum wordt dezer da- gen een expositie gehouden van voor werpen van Finsche nijverheid. De Finsche boeren en vrouwen zit ten niet stil in de lange winteravonden, doch vervaardigen allerlei voorwer pen voor huiselijk gebruik en weelde- artikeltjes. Deze weelde-artikeltjes worden door eene vereeniging, welke zich daarmede heiast, aangekocht en in den handel gebracht. Wij bewonderden daar dan de ge bruiksvoorwerpen, als schoenen, pan toffels, Finsche boerenhandschoenen, alles natuurlijk op een Finschen win ter berekend. Voorts trokken bijzonder onze aandacht, tafels en stoelen, kun stig bewerkt, van Finsch model en met zonderling gevormde ruggen. De mes sen, die de Finnen bij hun handwerk bezigen, zijn ook, door hoeren zelf ver vaardigd, in goede collectie vertegen woordigd, en de smaakvolle afwerking dwingt tot bewondering. Messen van allerlei soort, voor allerlei doeleinden, zoowel van Finsch als van Laplandsch maaksel, zijn het. De uitstal-rafels be vatten voorts tal van luxe-artikeltjes voor pronk, veeelal gebruiksvoorwer pen in miniatuur. Houtsnijwerk en vlechtwerk is hoofdzaak de aard van deze Kunstnij verheid. Het houtsnijwerk, in Meuren uitge voerd, toont altijd de Finsche motie ven de zeer eenvoudige blokjes- en kruisfiguren. Het vlechtwerk is soms zóó teer en fijn, dat men moeite moet doen, zich voor te stellen dat het vlechtwerk is. Kleine doosjes, mandjes, enz. Eigenaardig van het Laplandsch werk de ringen, die paarsgewijze over al weer terug te vinden zijn aan lepel tjes, aan gordels, aan kommen, er- al, letterlijk overal vindt rnen die pa ren ringen weer terug. Is dit mannenwerk belangrijk en be wonderenswaardig, nog veel nicer dwingt het artistiek vrouwenwerk, de geweven tapijten, vloer- en wan ltwij ten, gordijnen, kleedingstukkm en dergelijke goederen tot bewonderen. De tapijten zijn geweven van eigen verbouwd en gekleurd vlas en verton nen eveneens de bonte kleuren, inaar aardige figuren en fnssclie mocisven. Onze vriendelijke begeleidster, een Finsche jonge dame, die vloeiend Duitsch spreekt, gaf ons van alles de noodige uitlegging en geraakte in vuur wanneer zij vertelde van de hooge trap waarop de kunstnijverheid onder die boerenbevolking van haar vaderland staat. Ze zou wel willui, dat heel Haarlem die mooie dingen kwam zien. Uit een land- en voikenkundi; Bazar Tesselschade. Op a. s. Wonesdag, Donderdag en Vrijdag zal de tweejaarlijksche Bazar van Tesselschade plaats hebben in het Brongebouw alhier. Naar wij verne men wordt daar veel werk van ge maakt en zal een keur van kleine, nut tige, kunstvolle of sierlijke voorwer pen worden ten toongesteld. Aan eene dergelijke onderneming is veel moeite en zorg voor het Bestuur verbonden. Moge een groot, algemeen bezoek uit Haarlem en omstreken het loon daarvoor wezen. Het „Elck wat wils", de spreuk van haar, aan wie de vereeniging haar naam ontleent, is hier met recht van toepassing. De avond van Vrij dag, de sluiting der Bazar, -zal worden opgeluisterd door den zang van een jongedameskoortje, onder leiding van mevr. de wed. Vis Thïeme, een welwillendheid, die door het bestuur op zeer hoogen prijs wordt gesteld en het bezoek en daardoor den verkoop zeker ten goede zal komen. Nogmaals wordt in herinnering ge bracht dat alle voorwerpen, ook des avonds billijk en zichtbaar zijn geprijsd en geld wordt teruggegeven. Naar men ons meldt, is het bericht omtrent het dogcart-ongeval in de Zijl straat zeer overdreven, daar niets be schadigd werd en niemand eenig let sel bekwam. Het Journal Officiel, de Fransche Staatscourant, maakt een lijst bekend van de benoemingen in het Legioen van Eer, ter gelegenheid van de Wereldten toonstelling in 1900. Daaronder vinden wij ook de namen onzer stadgenooten, Jhr. Ch. van de Poll, directeur der Haarlemsche Katoenmaatschappij, en E. A. von Salier, directeur der Kunst nijverheidsschool; D. Goedkoop, dir. van de Werf Conrad, die benoemd wer den tot ridder in het legioen van eer. klaard De Russische Regeering punt is deze verzameling niet minder maakte ons op loyale wijze diaarop belangwekkend. Behalve popjes ge- opmerkzaam. dat zij een deel der troepen in Mantsjoerije nood'ig had1. Zij legde er tegelijk deru nadruk op, dat zij evenmin in het verleden als in de toekomst voornemens was, zich van het concert der mogendhe den af te zonderen zii hechtte het hoogste gewicht aan een vriend schappelijk samengaan melDuitsch- land, ook in Oost-Azië. Zou von Bülow nu werkelijk zoo naïef wezen dat te gelooven, en zou hij inderdaad! den toestand soe heel anders inzien dan ziin Japansche collega, van wien in het Politiek Overzicht gesproken wordt? Von Bülow heeft overigens niet veel nieuws verkondigd in zake de China-politiek van Duitschland en dë' oude argumenten waarmede het optreden in OostrAzië verdedigd wordt, weer eens in het vuur ge bracht. Algemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA De Engelsche avondbladen hebben een telegram uit Standerton van 15 Maart, luidende: De kolonnes onder kleurd in nationale Meederdracht, zijn er tal van photo's, waaronder enkele zeer groote, mooie reproducties en boekwerken, die op Finland, het Fin sche volksleven en de Finsche kunst en kunstnijverheid betrekking hebben. Deze tentoonstelling doet ook den di recteur van het museum, den heer E. A. von Salier op wiens initiatief de da mes een en ander alhier exposeeren, alle eer aan, want hij geeft daardoor gelegenheid met hoogst interessante specimen van huisvlijt van elders ken nis te maken. Eenvoud, smaakvolle, nauwkeurige, artistieke afwerking kesmerkt alles wat hier is ten toon gesteld. En de vriendelijke dames geven be reidwillig en onvermoeid alle moge lijke inlichtingen. Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hoge- landen, burgemeester, is te Edam her kozen tot hoofdingeland van het „Col lege der Uitwaterende sluizen in Ken- nemerland en West-Friesland", van wege waterschap „De Purmer". In het douche badhuis zijn in de af- goloopen week 427 baden genomen. Overveen De heer P. W. Voet, alhier, heeft op de te Amsterdam gehouden Maartver gadering van de Bloemen en Planten- commissie der Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde een getuigschrift le klasse behaald voor „Iris persica Heldreichi (stenophylla)" ingezonden als nieuw ingevoerde plant, en voor „Hyacinthus Madame Borski.'" Heemstede. Donderdagavond werd alhier in café Landzicht door den R. K. Volksbond, afdeeling Heemstede, eene vergadering gehouden. Als spreker trad hierbij op de weleerw. heer Pastoor Zegers al hier, met het onderwerp „Het Huisge zin" De rede werd met alle aandacht gevolgd. Zandvoort. Donderdagavond hield ds. Schuller tot Peursem uit Amsterdam in „Ons Huis" eene lezing over Charles Dickens. In het eerste gedeelte zijner lezing be sprak Spreker in het algemeen de wer ken van den grooten schrijver, hoe die door het vele mooie en boeiende waard waren om meer dan eens gelezen te worden, want hoe meer men ze leest, hoe meer men daarin steeds mooie nieuwe passages vond. In het tweede gedeelte bepaalde Spreker zich meer speciaal tot een werk en wel: ..David Copperfield," wat Spreker het boeiend ste en het schoonst geschreven werk vond. Ds. Hulsman bedankte na afloop der lezing ds. Schuller voor den aangena- men avond. De zaal was zeer goed bezet. Getrouwd: A. Terol en M. Slagtveld. Bevallen: J. de WidGrapendaal, d., A. van der MijeDrayer, z. Overleden: A. v. d. Kruk, 51 jaar; J. Paap, 78 jr. IJmuiden. Zoowel de Christelijke als de open bare school alhier zal met April e. k. ruimte tekort komen om alle leerlin gen behoorlijk te kunnen plaatsen. De heeren De Ring, Heemstra en Van der Ploeg, alle drie opzichters bij den Rijkswaterstaat, die hier verschei dene jaren werkzaam zijn geweest, zijn van hier naar Velsen verhuisd om dienst te doen bij het opruimen der Velserbrug en de werken voor de stoompont. Beverwijk. Dinsdag 26 Maart, 's middags te 2 uur, zal door B. en W. bij publieke in schrijving 9 staanplaatsen op de a. s. kermis worden verpacht, en wel voor een hypdröme, paardenspel, lucht- schommel, stoomcaroussel, kinemato graaf, draaimolen, beignetkraam en schouwburg. Verleden jaar werden eenige plaatsen niet gegund wegens geringheid der inschrijvingssommen. Op Donderdag 21 Maart zal het 20 jaar geleden zijn, dat de heer Ilelge, stationschef alhier, in dienst trad van de H. IJ. S. M. Naar wij hopen zal het den geachten jubilaris alsdan niet aan blijken van van belangstelling ont breken. Heeft de anti-revolutionaire partij in dat district zich bij de laatste (tus- schentijdsche) verkiezing van het stel len van een candidaat onthouden, bij de a. s. verkiezing in Juni a.s. zal door deze partij een eigen candidaat gesteld worden. Ondertrouwd: J. Blom en J. G. de Langen. Bevallen: J. SchoenmakerVoet, d. M. W. BakkerHamers d. E. Pirova- noSchelvis d. M. van Veenvan Tu- nen, z. Overleden: J. J. M. de Wolf, 18 j., ongehuwd. J. G. Lobée, 76 jr., wed. T. H. J. de Hosson. A. M. Bakker, 1 dag. Joh. Huijg, 65 j., geh. met M. Rutte. Sloten. Tot heemraad van den Sloterdijker- meerpolder is gekozen de heer Th. Ruijgrok alhier. Lisse. Op de laatst gehouden vergadering van de Bloemen- en Plantencomniissie der Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, in „Artis" te Amster dam, ontvingen de heeren D. Nieuwen- liuis en Zonen alhier een getuigschrift van verdienste voor Narcissus poeticus oranatus King Edward VII ingezonden als nieuwe plant. Binnenland. Parlementaire Praatjes. Ook d'e algemeene beraadslaging over de Woningwet werd in éen enkele zitting ten einde gebrac-ht. Maar het bleek, dat de eenstemmig heid! ten aanzien van, dit onderwerp heel wat minder groot was dan wat die gezondheids-wet betreft. De heer Schaper besprak de wet van zijn standpunt. Die het hardst werken, bewonen de slechtste hui zen, vooral in de steden.Toch moest de trek daarheen niet worden te gengehouden omdat de revolutio- naire macht der arbeidersbevolking er door versterkt werd, En boven dien - waren de woningtoestanden ten plattelande vaak niet beter dan in cle steden. Dien toestand in bij zonderheden geschetst hebbende, besprak hij d'e voorgestelde maat regelen en wees o. m. op de fout dat bij onbewoonbaarverklaring niet gezorgd wordt voor het onder dak brengen dergenen wier woning onbewoonbaar verklaard is. De gemeentebesturen kregen wel be voegdheden, geen verplichtingen. Hij wilde gemeentelijken bouw om een einde te maken aan de exploi tatie van huiseigenaren die onbe hoorlijke eischen stelden (te Haar lem bijv. was een vereeniging die geen sociaal-democraten in haar woningen d'uld'e.) Ook 't grond- vraagstuk had beter moeten zijn aangepakt. De heer Schaper ont kende het dat deze wet een stap was in de goede richting, waartoe hij gaarne wilde medewerken, maar afdoende verbetering was ex niet va» te verwachten,. De heer De Waal Malefijt bracht d'e Reg. huld'e en achtte de door haar ingeslagen richting de goede: toezicht door d'e gemeenten, met uitbreiding van het onteigenings- re-cht verbetering door het par ticulier initiatief, met steun van de gemeenten. Gemeentelijke bouw schiep ongelijke concurrentie, maar men kon voor den bouw van ar beiderswoningen nog meer facili teiten geven. Vrijdom van grond belasting bijv. Overigens had spr. enkele vorm-bezrwaren. Ook de heer Lohman bracht cle Reg. hulde, maar was 't nog niet met het ontwerp eens. Zijn bezwa ren golden de ontheffing cl'er ge meentelijke autonomie en de ont eigening. De gemeenten moesten in dat stelsel een regeling maken; maar onder goedkeuring van Ged. Staten en den Centralen gezond heidsraad; zoodat de gemeentelijkè autonomie in gevaar kwam. Dij» was sprekers hoofdbezwaar. Op het andere kwam hij terug. De heer De Klerk achtte juist de gemeenteqi nog te vrij in haar bewegingen op haar wilde hij de verplichting tot zelf-bouwen zien rusten, de zorg om degenen die bij het onbewoon baar verklaren van woningen op straat stonden, een woning te ver schaffen. De heer van de Veld'e kondigde een amendement aan om de gemeentelijke autonomie te handhaven. De wet beschikte te veel over de gemeenteklassen, ver gat zulke dingen als de rioleering enz. en hield voornamelijk het oog gericht op één volksklasse. Ook zou z. i. de uitvoering bezwaarlijk zijn. ondanks de dwangmaatrege len waarvan hij weinig succes voor zag. Ook de heer de Boer, sympa thiek gestemd voor d'e wet, betwij felde of daarmede het doel zou wor den bereikt. De central iseerende richting achtte hij bedenkelijk, omdat niet met zeer uiteenloopen de toestanden was rekening gehou den. Op het platteland zou de web een d'oode letter bihken. En in de steden zou de gemeente niet over den grbnd kunnen beschikken om te zorgen dat verjaagde bewoners een onderkomen vonden. Minister Borgesius, aannemende dat omtrent het belang dezer zaak slechts éen opinie bij allen aanwe* zig was, meende dat zelfs in den socialistische^ ideaalstaat niet uit sluitend villa's en paJeizen zouden, bewoond worden. Den heer Scha per zou d'e Min. wel nooit geheel kunnen bevredigen, want tegen over diens staatssocialisme, dat"het bouwen van woningen van gemeen tewege verlangde, stond d'e Min. principieel gekeerd, 's Ministers ontwerp kwam overeen met het geen het con,gres voor vezondheid's- regeling verlangde particulier ini tiatief in de eerste, regeeringsmaat- regelen in, de tweede plaats. Dab daarbij op één klasse speciaal was gelet ontkende de Min. ook voor de-n bouw van burgerwoningen was financieele steun mogelijk. De uit voering zou soms moeilijk zijn, de Min. gaf dit toe, doch ook voor heb platteland' zou dë wet verbetering geven,, zij het ook minder dan in de groote steden, waar de nood! trouwens grooter was. Het argu ment der gemeentelijke autono- mie-opheffing achtte dë Min. In de stukken weerlegd. Daarna kregen we de replieken, waarbij de heer Schaper den heer Lohman ..voorwendsels" verweet, een woord dat hij, op 's Voorzitters aanmaning, terugnam. Het algemeen debat is gesloten. Dinsdag 11 uur voortzetting. G. Jr. De Pest. Met het oog op een mogelijk uit breken van de pest in Londen wor den door den Minister van binnen- landsche zaken geneeskundigen ge vraagd, om eventueel toezicht te houden op personen, varende op schepen tusschen Londen en Ne- derlandsche havens. Roode Kruis. In de jongste vergadering van het hoofdcomitë van het Ned. Roode Kruis, ook bijgewoond door dr. Lingbeek, is besloten dat de Nederlandsche ambu lance, die thans de Boerenkrijgsge- vangenen en uitgewekenen op reis naar Lissabon vergezelt, aldaar voorloopig zal blijven, in afwachting van nadere rapporten van dr. van Engelen, leider der ambulance.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1