PREDIKBEURTEN BocaiMeMevMie Ei Me JONGEN Onze Betrekkinggids. Dr. Jan Wolter Lieftinck, Sociëteit „Vereeniging" Zondag 24 Maart 1901, The Howard-Troep Historisch Kasteel Nederlands'lie Opera Lohengrin. Bron gebouw. Populair Concert Uitvoering Aanbesteding. een Dienstbode, Een Juffrouw gevraagd üienstbeci®» DIENSTBODE gevraagd. Huishoudster, Als Huishoudster Gevraagd Keckemneid gevraagd, üasair Inboedel, (Spotprijzen.) Ter overname aangeboden INGEZONDEN SÏEUE DEE LINGEN. 30 cents per regel. Alle geneesheeren beschouwen liet natuurlijke FRANS JOZEF BITTERWATER als het eeiiige zouthoudende pur geermiddel, dat aangenaam is om in te nemen. Bij kleine giften genomen is zijne werking ahsolnnt zeker en werkt het oplossend na Op 10 wereldtentoonstellingen met gouden medailles bekroond Overal verkrijgbaar. Vervolg Stadsnieuws. In de Rotend'© van het Museum van Kunstni.i'verheid zal Zondag a. 8. eenie verzameling afbeeldingen van tapijten die als wandversierin gen werden gebruikt tentoongesteld zijn. Onder deze verzameling vin den wij reproduotiën van de meest verschillende opvattingen. De eenvoudige strenge opvatting der Oud-Noordsche, Romaanse he en Nederlandsche kunst zijn even- goed vertegenwoordigd als de wer ken! der Renaissance en latere tijd perken. zoodat men een overzicht verkrijgt! van de meest uiteenloo- pende stijlrichtingen die ook op dit gebied elkander zijn opgevolgd'. Zondag is de toegang kosteloos. Heden middag had een kleine jon gen het ongeluk in den Burgwal te val len. Hij was reeds spoedig een eind weggedreven. Door het cordaat en snel handelen van den werkman P. v. Del den, die zich gekleed te water begaf, mocht het gelukken den knaap nog tij dig te redden. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland zal op Donderdag 18 April e.k., 's morgens 11 uur, ter provinciale griffie alhier wor den aanbesteed het aanbrengen van bodemvoorzieningen in de voorhaven der marine-schutsluis te Nieuwediep. Raming f 5800. Donderdagavond viel een 7-jairig meisje in de Brouwersvaart. Op haar hulpgeroep schoten 2 jongens toe dlie het kind van eeni wissen dood) redden. "Voor de Boerenvrouwen en Kinderen. Dc heer F. C. Versélewel de Witt Hamer deelde ons mede, dat de beken de collectie brieven uit St. Helena veel aftrek vindt bij de Boercn-vrienden. Het voorloopig resultant is dat er al 100 ontvangen is. Hij brengt daarom zijn dank aan de pers en aan de boek handelaren, die welwillend merk waardige exemplaren exposeerden in henne winkelkasten. iWe er prijs op stelt in deze richting nog iets te doen voor de Boeren-vrouwen en kinderen, en tevens een eigenaardig souvenir van den oorlog wil hebben, wende zich alsnog tot den heer De Witt Hamer. Er zijn nog eenige exemplaren ter be schikking, maar men kome met een go- vulde hand! Haarlem sch.e Hypotheekbank- Aan het verslag over 1900, d!er NaamLooae Vennootschap ,,d'e Haar- lemsche Hypotheekbank" gevestigd te Haarlem, ontleenien wij het vol gende. Het jaar 1900 i9 voor onze instel ling wedler een goed: jaar ge.weest, zoodat wij in staat zijn het divi dend' over 1900 op 12% te stellen, zijnde 1% meer dan over 1899. Omzet, reserve en winst namen niet onbelangrijk toe. Door snelle en gelukkige ontwik keling van het bedrijf gedwongen, moest naar meer ruimte worden omgezien en werd het kantoor overgeplaatst van het Houtplein naar het solide en ruime gebouw Ged. Oudegracht 65. Hot verslag wordt gesloten met het uitspreken van den wenseh, dat de zaken der Bank zich ook in het nieuwe ge bouw steeds op diezelfde gelukkige en gezonde wijze als tot heden zul len mogen blijven ontwikkelen. In de hedenmiddag gehouden al- gemeenè vergadering van aandeel houders werd dit verslag goedge keurd'. Tot commissarissen wer den herkozen de heeren Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden en Mr. A. A. van der Mersch. Naar men ons meldt is door com missarissen van den weg Spaarn- dam-Sant/Doort eene nieuwe rege^ ling bij het ontvangen der tolgel den ingevoerd, ten einde eene be tere contróle over de ontvangsten van den tol te verkrijgen. Voor elke betaling zal een kaartje wor den uitgereikt, vermeldende het bedrag dat voldaan is. Het publiek zal zeker gaarne medewerken om dezen maatregel aan die verwach ting te dloen beantwoorden door er op te letten diat het die kaartjes ontvangt. Ter aanwijzing is op d'en weg een bord geplaatst. Opening. Heden Zaterdagavond opent de heer Louis Brunot in de Barrevoetestraat No. 5 zijn tweede magazijn. In den korten tijd, dat de heer Brunot hier gevestigd is, heeft hij zijne zaken zoo zeer uitgebreid, dat de opening van een tweede zaak in luxe- en huishoudelijke artikelen noodzakelijk is geworden. In dit magazijn, dat evenals het hoofd magazijn Koningstraat 21 goed gesor teerd is om aan alle mogelijke eischen van het publiek te voldoen, staat men verbaasd over de uiterst laag gestelde prijzen, waarvoor al die fraaie en nut-' tige artikelen verkrijgbaar zijn. Voor de Barrevoetestraat, die een toegangs weg is geworden voor het Westerkwar- tier, is deze zaak bepaald een aanwinst. Naar wij vernemen, is cle heer A. J. M eye rink benoemd tot jurylid voor de Internationale en Nationale schermwedStrijden voor amateurs te houden te Rotterdam op 21 en 22 April e. lc. Wij plaatsen de Nabetrachting van d'en Gemeenteraad, wegens plaatsgebrek, in ons volgend num mer. Ook andere berichten en een in gezonden stuk moesten blijven lig gen. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. bieden den Raad een ver ordening tot vaststelling a<an, rege lende den rang, het getal en de be zoldiging van de leden van het kader der politie, en tot beschikbaarstelling van de dientengevolge meer vereischte gelden op de begrooting voor 1901 (t. w. 950.—) Wij onüeenen daaraan: Art. 1. Het kader bestaat uit: een hoofdinspecteur; en verder zooveel ambtenaren, ver deeld in inspecteurs, adjuncbinspec- teurs en klerken, als op voorstel van Burgemeester en Wethouders door den Raad zal worden bepaald. Art. 2. De jaarlijksche bezoldiging bedraagt voor: den hoofdinspecteur 1600—1800 de inspecteurs 13001600 de adjunct-inspecteurs 8501250 de klerken 500800 Art. 3. Bij aanstelling of bevorde ring in rang wordt als regel het mi nimum der bezoldiging toegekend. Dit minimum wordt bij de klerken verhoogd met f 75.nadat zij gedu rende twee jaren in dien rang hebben gediend en zoo vervolgens, telkens na verloop van twee jaren met 75. todat het maximum, aan. den rang verbonden, bereikt is, met dien ver- istandie, dat indien de aanstelling in dien loop van een dienstjaar is inge gaan, de twee jaren worden gerekend te zijn aangevangen op 1 Januari van het daarop volgende jaar. Hetzelfde verhoogingisste'lsel geldt voor de andere leden van het kader, met dien verstande, dat daarbij drie jaren in plaats van twee jaren en f 100.in plaats van 75.treden. Art. 7. Voor zoover de bezoldiging der op 1 Januari 1901 fungeerende le- der4 van het kader dei- politie nog niet heeft bereikt het bedrag, dat zij zou den genieten wanneer reeds bij hunne benoeming in den op dat tijdstip ver vulden rang deze verordetaing ware van kracht geweest, zal hunne jaar wedde zoo spoedig mogelijk in over eenstemming wordeln gebracht met deze verordening, met dien verstande, dat, wanneer het minimum bereikt is, de/ verhoogingen in geen geval meer zullen bedragen dan f 100.per jaar. B. en Wj wenschen het bedrag genoemd in de instructie van den ge- meentej-ontvanger te brengen op ƒ40.000, en den borgtocht op 50.000. De heer S. Blom, vraagt tegen 1 Mei ontslag als ïe onderwijzer aan de Openb. lag. school letter B. Woensdagmiddag vergadert de Gemeenteraad. Heemstede. Bevallen S. KonstNegerman, dochter. Overiedfen P. G. vani "Wetering, 5 maanden Velsen. Ondertrouwd: C. J. Boot en D. van Bonzei; C. E. O. Niers en P. M. Groe- newegen; C. Visman en N. Koopman. Getrouwd: H. K. Wielinga en C. Zwemmer. Bevallen: C. C. OutMiddendorp, d. G. M. DijkmansHeeremans, z.; J. VisserTetenburg, z.; M. RolPorte- gijs, d.; C. C. BankKaandorp, d.A. de FeberWol term an, d.; A. W. de HeijdeVan der Does, z. Overleden: J. Schellevis, 3 m.; T. Kooijmaus, 4 j.T. Grapendaal, 6 w.; C. Rutte, 63 j. Haarlemiziertiede en Spaarn- woude. Ondertrouwd W. Jalma en M. Cornells. BevallenM. van Nestevan Beusekom, d. Schoten. Bevallen: M. C. N:,'manHey- stek, d. De Electrlsche Centrale te Haarlem. Daar wij gisterenavond het ver volg Raadsversl&g aan onze abon- né's in de stad aan huis lieten be>- zorgen, vermelden wij thans hier aan onze lezers buiten Haarlem, dat de quaesti.e dier electrische cen tral© is opgelost in het nadeed dier Haarlemsche Machinefabriek. Na eene verdere toelichting van den Wethouder, di\ Nieuwenhuysen Kruseman, nam de Raad, met sleehts 2 stemmen tegen,, een mo tie van d'en heer Tjeenk Willink aan, strekkende om na de gehou den besprekingen over te gaan- tot de orde van den dag, en vertrou wen uit te spreken in het beleid van B. en W. en van de commissie voor de lichtfabrieken. A129. Barbiersbedliende te Amster dam gevraagd, tegen 1 ApriL A130. Flinke Dienstbode van goede getuigen voorzien; voor direct of tegen 1 Mei gevraagd te Amsterdam. A131. Jongste bediende gevraagd, loon 2.per week A132. Voor Noord-Holland gevraagd een ijverig Agent voor een conc. Siga renfabriek, hooge provisie. A133. Terstond gevraagd) een le en 2e Modaste. A134. Te 's-Gravenhag© gevraagd met 1 Mei eene eenvoudige Dienstbode P. G. als Meid-Alleen. Goede getuigen vereischt. A135. Derde Meid P. G. gevraagd, tegen Mei in een klein stil fezin voor 't naaien, tafeldienen, eenig licht huis- werk enz. Salaris 150 's jaars. KERKNIEÜ WS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Zondag, de gelezene HH. Missen met onderrichting te half 7 en 9 uur; te half 11 de Hoogmis met Predikatie. Te 11/2 en 21/4 uur Catechismus. 's Avonds te 7 urn- Lof en Lijdens meditatie. Maandag, feest van Maria Bood schap te vieren als Zondag. De H.H. Missen te half 7 en 9 uur; te half 11 de Hoogmis. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille HH. Missen met onderrichting te 7 en half 9; te half 11 uur de Hoogmis en Predikatie. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te 5 uur gelegenheid om te biechten, -en half 7 het Lof ter eere van het H. en O. Hart van Maria, voor de bekeering der zondaars, met de Meditatie over het Lijden O. H. Maandag-, feestdag van Maria Boodschap, te vieren als Zondag. De gelezen HH. Missen te 7 uur en half 9, te hfalf 11 uur de Hoogdienst. Te 7 uur het Lof ter eere van O. L. Vr. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7, en half 9 de ge lezen HH. Missen, te half 11 de Hoog mis; 's namiddags te half 4 de Vespers, waarna gelegenheid om te biechten tot half 6 uur. Maandag, feestdag van O. L. Vrouw Boodschap t,e vieren als Zondag; de H. H. Missen als op de Zondagen. Volle aflaat voor de leden der Broeder schap Haarlemsche Processie naar Kevelaar". 's Avonds te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Heden de HH. Missen to half 6, 7, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te 3 uur Vespers, dezen avond te 7 uur Oefe ning van den H. Kruisweg, en van 6 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Maandag het Feest van Maria Bood schap, te vieren als Zondag, des avonds te half 8 Lof en Lijdensmeditatie. N. H. Ct. op ZONDüG 24 Maart 1901 TE HAARLEM. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Veen. Bevestiging van Lidmaten. 's Avonds 6 ure, Jonker. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Swaan. Janskerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Bevestiging van Lidmaten. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen.) Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Eglise Wallonne. Voorm. 10 ure, Muller, Gereformeerde Kerken. Ged. Oude Gracht. Wegens brand gesloten. De diensten zullen gehouden worden: Voorm. 10 uur Felix Favor e. Ds. R. Mulder, 's Av. 6 uur, Janskerk. Ds. R. Mulder. Ridderstraat. Voorm. 10 uur. Ringnalda. 's Avonds 6 uur, Ringnalda. Woensdagavond 8 uur, Notten van Velp. Rede in 't belang der Vereeniging tot Verzorging van Zenuwlijders. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Jo. de Vries. Doopsbediening. 's Avonds 7 ure. Dr. H. J. Elhorst, Voorbereiding. Kerk der Broeder-gemeente. Voorm. 10 ure, B. van Schel tinga. Lnthersciie Kerk. Voorm. 10 ure, Wempe. 's Nam. 1 ure, Zondagsschool. Kemonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 ure: W. H. Stenfert Kroese. Rem. pred. te Rotterdam. Chr. Geref. Gemeente. Zuiderstraat. Voorm. 10 en nam. 5| uur Ds. Schotel. Hersteld Apostolische Zonding Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. Godsdienstoefeningen. Bennebroek. Voorm. 10 uur. Ds. J. A. Gerth van Wijk Houtrijk en Polanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Baljon. Bevestiging lidmaten. Umujden. Voorm. 10 ure, Wesseldijk. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk, Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond, 's Avonds 6 1/2 uur, Proost. Pred. te Koog aan de Zaan. in Hotel Nommer Een. Apost. Zendingsgemeente. Voorm. 10 ure. Sportpraatje. Voetbal. DE WEDSTRIJDEN OP ZONDAG a. s. kunnen belangrijk genoeg wor den. Mooie ontmoetingen krijgen we in den beker, n.l. R. A. P.Volhar ding en HaarlemH. B. S.; resp. te Amsterdam en te Leiden. Wat den eersten wedstrijd aangaat, al zijn de Rappenaren tegen 2e klasse clubs nooit erg in hun element, toch mag verwacht worden, dat waar zoo iets belangrijks als de beker op het sped staat, zij hunne stadgejnooten er onder zullen houden. Te Leiden geef ik H. B. S. iets meer kans als Haarlem, doch zijn de Roodbroeken zoo op dreef als den 17cn, dan hebben de Hagenaars een harde noot te kraken. In de westelijke le klasse staan Sparta en Velocitas te Rotterdam te genover elkaar. De cadetten staan er m. i. 't. beste voor. In het oosten de wedstrijdeln VictoriaQuick. Go- aheadVitesse en HerculesP. W., de beide eerste te Wageningen en no. 3 te Utrecht. De overwinning mag in het eerste en derde geval aan de ontvangende clubs worden voorspeld; tusschen Go-ahead en Vitesse zal het spannen, met de Arnhemmers in de gunstigste conditie wat elftal betreft, terwijl de Roodwitten (Go-ahead) hun kleiach tig terrein vóór hebben. De wedstrijden in de' westelijke 2e klasse eindelijk, n.l. A. V. V.H. F. C. en QuickSwift, beide te Amster dam, beloven de zege aan de gasten. AMATEUR. (Slot- volgt. Laatste Berichten. De „St. Ct." No. 69 bevat die wij zigingen in de statuten dletr Naam- looze Vennootschap S toom tra wie r- vissche-rij „IJmuiden" te Amster dam. Opgegraven kanonnen. LONDEN, 23 Maart. (R. O.) De bladen vernemen uit Kaapstad van 22 diezer dat De Wet bij Senekal twee kanon-men opgroef die vroeger in bezit waren- van Prinsloo. Burgerlijke Stand. Bevallen 22 Maart. J. van LeeuwenDuiker, z. W. Hessling- van Raait©, d. J. W. van. Raaij Toepoel, d. E. v. d;. Steurde Boer, d. 23. H. H. Bosiesde Vries, z. 22. A. VoulonOosterhout, z. Overleden22 Maart. J. C. Haa- gedoorn, 72 j. Romolenstraat. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich wet aansprakelijk. Fan imezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. Haarlem, 23 Maart 1901. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van de gemeente raadszitting van gisteren wensch ik u mede te deelen, dat ik niet in gebreke zal blijven volledig te antwoorden op de argumenten van den Wethouder Dr. Nieuwenhuizen Kruseman in zake de kwestie van het electrische station. Het is mijn voornemen de burgerij in staat te stellen over de principieele juistheid der in mijn open brief ge noemde punten te oordeelen en tevens tegenover de beoordeelingen-*van den heer Doyer het goed recht van ons,tech nisch en industrieel standpunt te ver dedigen. F. C. DUFOUR. Wegens te late inzending moesten verschillende Ad- vertentiën tot een volgend num mer blijven liggen. DE ADMINISTRATIE. Advertentfën. Heden overleed onze ge liefde Broeder en Behuwd- broeder Predikant te Sliedrecht. in den ouderdom van 54 jaren. Fr. LIEFTINCK. H. M. E. LIEFTINCK— Holtzman. Eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet wor den ontvangen. Haarlem, 21 Maart 1901. Mr. Bakkers en Depothouders worden uitgenoodigd ter vergade" ring te komen op Donderdag 28 Mrt- 1901, in het Café „Prinsenhof"? Jacobijnestraat, des avonds 8 ure. BesprekingAfschaffing van het cadeau geven van Paasehbrood. Aller opkomst gewenscht! HAARLEM. Schitterende Specialiteiten Voorstelling, door het met roem bekende le rang Gezelschap, DirectieC A S T RI. Onder het rijk voorziene pro gramma zullen uitmunten: Groot succes Circus Carré. Extra geëngageerd Mej. CATO CULP Neêrl. eerste Soubrette met geheel nieuw repertoire Maurice Dumas, beminde Holl. Karakter Komiek, in zijn nieuwe creatie „JOHN BULL". fggf" Zie verder Strooi- en Aanplakbilletten Entrée le rang f 0.50,2e rang f 0.25. Aanvang 8 uur. Bureau geopend 7 uur. DE DIRECTIE. HAUSLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij, Telefoon 579. Zondag 24 Maart 1901 NEDERLANDSCH Tooneelgezelschap. Directie: CHARLES DE LA MAR. of de Bende van Harten Boer. Drama in 8 bedrijven. Naar het Fransch door PüNSON DU TERRA1L. Cesar, ANDREA. Sir William en Dokter Cordon, CHARLES de la MAR, Aanvang 8 uur. Balcon fl.25, Stalles fl.le Loge f 0.75, Parterre f 0.50,2e Loge f0.40, Gaanderij t0.25. Maandag 25 Maart 1901, door de Koninkl. Vereen. Hst HederistmSseh TooneeL 9e Voorstelling van het Abonnement. Blijspel in 3 bedrijven uit het Fransch v. ALEX ANDRE BISSON en J. BERR DE FURIQUE. Het uitsluitend vertooningsrecht van dit blijspel werd aangekocht van de Societé des Auteurs et Com positeurs Dramatiques te Parijs. 8 uur. Plaatsbespreking dagelijks van 1012 en 14 uur. Directie: C. van der LINDEN. Donderdag 28 Maart 1901. Opera in 3 bedrijven (4 taiereelen) van RICHARD WAGNER. Met medewerking van Mevr. ENGELENSewing en de Heeren JOS. ORELIO en D. PAUWELS. Aanvang 71/, uur. Zondag £4 S3 a art (90!. dooe het Strijkorkest van Haarl. Muziekkorps. DirecteUR: Ch. P. W. KRIENS, Met medewerking van de Holland- sche Mioiatuur Dnettisten Juliette en George. GROOT SUCCES de gunstig bekende Hollandsche Karakter-Komiek, de Heer HUBERTS KIEVIT. Entrée 25 Ct. Aanvang 8 uur. Bureau 7 uur. Zie groote billetten. Christelijke Kinder- zangvereenigiiig „HOSANNA" Eere-Voorzitter de WelEerw. Heer Ds. C. VEEN. de heer A^wfwKSSELIUS Jb. ter gelegenheid van het 12Va jarig Bestaan, op Dinsdag 26 Maart 1901, des avonds ten 7 Va ure, in de groote Muziekzaal van „DE KROON» (ingang Smedestraat.) Toegangsbewijzen a ƒ0.10; gereser veerd 0.25 verkrijgbaar bij den Boekhandelaar J. QUIST Bz., War moesstraat 21, en de heeren HOTJ- WERTJES, Esschilderstraat No. 2f, PLANTJÉ, Turfmarkt 14 rood, en VERKES, Brouwersvaart 110, als mede op den avond der uitvoering aan den ingang der zaal. OpDinsdag den 2en April zal ondergeteekende namens zijn prin cipaal in Café »Brinkmann« pu bliek aanbesteden Het verbouwen van perceel Zijlstraat Ho. 71 te Haarlem. Bestek en teekening te verkrij gen a ƒ1.50 bij den Boekhandelaar firma A. VERNOUT, Warmoes- fctiaat 10. J. C. VAN DEN BERG, Architect, Raamvest 59. GEVRAAGD met Mei goed kunnende koken en netjes werken, P. G., goede getuigen. Br. fr. onder no. 41 aan GROENE- VELD's Centr. Adv.-Bur., Haarlem. ter assistentie in de huishouding voor halve dagen. Loon f160. AdresLeidschevaart 142. Eene Costuumnaaister verzoekt WERK aan huis. Franco Brieven onder no. 4251 Bureau van dit Blad. Wordt verlangd met Mei of eerder een ilmke DIENSTBODE, liefst R. C. die goed kan koken. Franco Brieven onder no. 4255 Bureau van dit Blad. Wegens huwelijk der tegen woordige gevraagd een Dienstmeid voor Mei. Loon f 100. Goede ge tuigen vereischu. Jan de Braaystr. 2 Eene Costuumnaaister, door sterfgeval buiten betrekking, zoekt PLAATSING op een ate lier. Fr. Brieven onder no. 4252 Bureau van dit Blad. ER BIEDT ZICH AAN een net Burgermeisje, 23 jaar, als liefst bij een eenigen Heer of Dame Fr. Br. onder no. 4248 Bureau van dit Blad. zag zich gaarne tegen Mei as. of eerder geplaatst een nette Burger dochter, P. G. en van onbespro ken gedrag, in een net Burger gezin. Br. fr. lett. W. W., aan NOBELS'Adv.-Bur., N. Groenm.25 een net Meisje om een 2-jarig kind bezig te houden. Franco brieven onder no. 4253 Bureau van dit Blad. met 1 Mei, P. G., niet beneden 20 jaar. AdresGed. Oude Gracht No. 47, TWEEDE-MEID. Er biedt zich aan met Mei een Tweede-Meid, P. G., 21 j., v. goede get.voorz.Br. fr.no.4250 bur.v.d.Bl. ter opleiding in het vak. Zich te vervoegen Bur. v/d Blad. gevraagd, voor Loop- en Winkel werk. Kennemerplein 14. Een net Jongmensch z. b. b. h, h. vraagt Kost en Inwoning, met gebruik van vrije Kamer in een net R. C. gezin, geen commen- salenhuis, liefst omtrek Gr. Hout straat b/h Station. Fr. br. met prijsopgaaf onder letter N. aan VAN BEERSCHO- TEN's Boekhandel, Zwart Janstraat. 5, Rotterdam. Tegen Mei wordt gevraagd vooi een jongmensch Kost en Inwoning met huiselijk verkeer in een net R.C. gezin. Franco brieven met opgaaf van conditiën letter A.. bij den Boekhan delaar Henri COEBERGH, Haarlem. in de nabijheid van den Zijlweg. Huis met Tain, 2 suites en 3 kleine kamers, serre, keuken en kelder Prijs ƒ300 per jaar met Mei te aanvaarden. Adres: Park laan 86. Tegen Mei of Jnni zag een «et MEISJE, drie jaar als Winkel juffrouw in een zeer drukke zaak werkzaam geweest, zich gaarne weêr als zoodanig geplaatst. Liefst extern, beste getuigen. Fr.Brieveü onder no. 4249 Bureau v. d. Blad Wegens vertrek te Koop eep gedeeltelijke, slechts 6 maanden gebruikte Inboedel, w. o. Salon- en Huiskamer-Ameublement, Buf fetten, Linnenkast, Tafels, Stoelen, Karpetten, Gaskronen, Spiegels. Brandkast enz., ook afzonderlijk Te bezichigen dagelijks en Zon dags van 10—4 uur. Poster park 34. Bierhuis uiet Slijterij, direct te aanvaarden, in volkrijke buurt. Bewijzen van omzet voor handen. Franco brieven onder no 4254 Bureau van dit Blad.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2