NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. Arme Hora. ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Voor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Van 1—5 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten het Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1-30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het gekeele Rijk, per 3 maanden1.65 vfpQa SiP Beclames 30 Cent per regel. Afzonderlijke nummers0.02% I Bureaux: Gebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37% Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 123. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertentiën en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertèntie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. JDit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. 18e Jaargang No. 5442 Woensdag 27 Maart 1901. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31b" Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 27 Maart bevat o. a. Rusland kruipt wat in zijn schulp Haag-che brief, De scheeps ramp te Ylissingen, Yeesinokkelen, Het hospitaal-kerkschip enz. Officieele Berichten. BURGEMEESTER eii WETHOU- DERS van Haarlem, brengen ter open bare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift van: lo. C. W. Schönlrath om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in de twee beneden-loka len van het perceel aan de Brouwers vaart No. 12. 2o. Dat is ingekomen een verzoek schrift van C. W. Schönhuth om ver gunning tot het verkoopen van ster ken drank in het klein in het voorhuis van het perceel aan de Brouwersvaart No. 146. Haarlem, 23 Maart 1901. De Burgemeester voornoemd, BOREEL. De Secretaris PIJNACKER. Politiek Overzicht. Het schijnt dat Rusland) in Chi na wat koester wordt, in casu te genover Engeland in z'n schulp kruipt. Twee telegrammen spreken) er van. De „Times" ontving uit Peters burg een telegram van Zaterdag meldende Engeland' en Rusland kwamen met elkander overeen het gesoh.il over het grondgebied! te Tientsin te onderwerpen aan de ar bitrage en de regeling van graaf Waldersee. En Laffan seint uit Peking, dat Rusland; in de wijzigingen der Mantsjoerije-conventie, afziet van d'e annexatie van Kinchow en van Port Arthur, maar wenscht, dlat de thans bestaande pacht zal worden voortgezet. Verd'er ziet Rusland', af van den eis oh', om een resident te hebben te Moekden, en staat heit aan het Chineesche leger toe om de orde te bewaren in Man.tsjoerije, totdat de spoorweg gereed zal zijn, zon der de bescherming dioor de Rus sische troepen op te dringen.. Voorts geeft Rusland den eisch op, dat het alleen zal gerechtigd1 zijn tot het hebben van concessies voor spoorwegaanleg en mijnont- ginning in Mongolië, Turkestan en Kashgarië, doch het wenscht wel •de bepaling opgenomen te1 ziien dat aan niet-Chineezen zal verboden worden ze te ondernemen. De ochtendbladen bevatten geen bevestiging van het gisteren ont vangen bericht van de „Sundav Special", of van het telegram uit New-York aan die Tim.es" over China's weigering om die Mants joe- rije-ovpiwnkom st te feeken,en. Dat zijn nog al heel wat edschen, die door Rusland worden opgege ven en zeer belangrijk ook. Zoo b. v. die dat het aan. het Chineesche leger over zal laten de orde te be waren in Man.tsjoerijemaar totdat de spoorweg gereed zal zijn. Zoo ganschelijk doet Rusland toch wel geen afstand, maar voor 't begin toch wel ee.n flinke con cessie. Het blijft echter blijkbaar de hoop koesteren om, wanneer de spoorweg klaar is voorgoed' Rus sische troepen in M,antsjoerije te leggen. En die concessie die gedaan wordt omtrent de spoorwegen in Mongo lië, Turkestan en Kashgarië gaat vergezeld: van de voorzichtige be paling, dat ook aan alle nieitrChi- neezen verboden zal worden ze Le ondernemen. De kwestie tusschen Rusland' en Engeland, is hiermede natuurlijk volstrekt niet opgelost, maar toch schijnt e.r voor het oogenblik wat rust te komen. De Duitsche Keizer heeft zich weer eens vrij belachelijk ge maakt. Hij' heeft tot den voorzitter Kröeber van het Pruisische Huis van Afgevaardigden een speech ge houden, die na zooals gewoonlijk in tweede lezing verzacht versche nen te zijn o. a. deze woorden be vatte ,,De daad te Bremen bewijst, welk een verwarring e.r in onrijpe, jengdlige hoofden isde achting voor de Kroon en de regeering is aan het verdwijnen, eerbied voor het gezag ontbreekt. De schuld ligt bij alle klassen van het volk. In. plaats van algemeen© belangen; worden bi zonde r© belangen nage streefd; Er wordt oritiek geoefend op die maatregelen van, de regee- ring en de Kroon in den scherp- sten en meest kwetsenden vorm. Daarvan is het gevolg dat de jeugd1 niet weet waar zij zich aan te hou den heeft en gedemoraliseerd wondt. De volksvertegenwoordiging moet en kan hier verbetering in brengen.Te beginnen met d'e school moeit' er verandering komen." Dit Is de kern ook nadat de ver- zachtingskuur is toegepast. Het is op zijn zachtst genomen weer een ongemotiveerde uiting een uitbars ting waar het hoofd geen deel aan heeft. Want behalve reedis de omstan digheid' dat de daad door een krankzinnige werd' gepleegd, en. dit dus op zich zelf reeds al dat woordgeschermi tot ij del, belache lijk vertoon maakt, komt daarbij dat volstrekt een daad' van een dweper, 't zij hij' krankzinnig is of niet, het gezag van een Kroon niet aantast en bovendien oritiek öp regeeringsmaatregelen het ^eza.o- der regeering nog niet per sé on dermijnt, maar deze uitlating van dien Keizer geeft blijk van zoo'n hevige verbittering en mosebïk Feuilletoii. Vrij bewerkt naar het duitsch. 17) HOOFDSTUK XVII. Een heel klein huisje was het met uitstekende ramen, die zoo ver op het trottoir vooruitkwamen, dat iemand' bij 't voorbijgaan groot ge vaar liep, er met zijn schouders te genaan te loopen. Als soms twee rijtuigen elkaar in 'de- nauwe straat moesten passee- ren, gebeurde het wed eens, dat de voetgangers met den rug naar de ruiten gekeerd moesten stilstaan en dus dien vrouwen., d.ie vlijtig achter 'de bloempotten zaten te werken, het uitzicht benamen. Het huisje had d'oor zijn kleine smalle vertrekken en zijn verblin dende netheid veel weg van een 1 andkajuit, 't Was werkelijk ook door een zeekapitein gebouwd, die nu acht jaar geleden stierf en een vrouw met eenige volwassen, doch ters achterliet. Ieder kind in Cap peln, kende dit huis en zijn bewo ners. In d'e op titels zoo verzotte wereld w,as die weduwe Lassen er niet weinig op gesteld, van haar man ,,den kapitein" te hoeren spreken, schoon deze in zijn leven den heersohersstaf niet verder zwaaide dan binnen de boorden eener rivierboot, die tot vervoer van personen geregeld op- en af voer. Lassen had tot die brave degelij ke, eenigszins eigenzinnig© men schen behoord, zooals er onder de ze kapiteins" velen worden ge vonden. Hij verzamelde eenig ver mogen, vermeerde het door spaar zaamheid en stierf op zekerden dag aan een beroerte, terwijl hij zeke re „niet onaardige tijdpasseering" nog in den mond had'. Zoo plotse ling had die dood plaats, dat zijn goede vrouw maar niet tot die. over tuiging te brengen was, dat ook aan het leven haars mans grenzen wa ren gesteld; Dubbel hard meest dit overlij den haar treffen., daar kort erna ook zijn eenige broeder, een welgesteld exporteur te Hamburg, het tijdelij ke zegende, en zijn nicht Christine eenige erfgename bleek. Door deze vermeerdering van het vermogen wel neerslachtigheid', dat zij blijk baar niet is overdacht. Bovendien is ze in de allerhoog ste mate despotisch, want 't zou een heerlijke boel worden, wan neer critiëk op regee r i n gsdad'en niet meer was geoorloofd'. Buitenlandsch Nieuws. Algemeene berichten. DE OORLOG IN ZUID-AFRIKA Minister Chamberlain verklaarde in het Lagerhuis, d'at de vredeson derhandelingen gesloten zijn. De Bri.tsche Regeering blijft op haai* vroeger aangegeven standpunt staan, en is niet voornemens de onder handelingen te heropenen. Sir Robert Raid legdie een ver zoek van de he eren Merriman en Sauer over, die vragen, door het Huis gehoord te worden in zake de voorwaarden voor do regeling van. den toestand' in Zuid-Afrika. 'Er heeft den 22s.ten een hevi-g gevecht te Hartebeeslfontel n plaats gehad. De Imperial Light Horse en de yeomanry hebben het zwaar te verantwoorden gehad. (Harbebeestfontein ligt ten noord westen van Klerksdorp in Trans vaal.) De jTim.es" verneemt uit Johan nesburg dat M.ilner het kamp van uitgewekenen heeft bezocht, waar thans drieduizend Boenen-vluchte lingen bijeen zijn. Uit Durban verneemt de Stan dard'" d'at Milner besloten heeft het werk aan de Rand-mijnen ge deeltelijk _te laten hervatten; zes duizend Kaffers zouden als werk volk beschikbaar zijn.. Van Kitchener is ui.t Pretoria het volgende telegram ontvangen, ge- dagteekend 29 (26 Maant De kolonne van Babington heeft 1500 Boeren ondier de la Rey aan gevallen. ten Z.-W. vanVentersdorp, hen op de vlucht gejaagd, en hen snel vervolgd, hij maakte, daardoor een konvooi buit en twee stukken veldgeschut- me,t 320 projectielen, een pompom en, zes maxims met 15.000 patronen; 160 geweren, 53 wagens en 24 karretjes. Ook vielen 140 gevangenen hem in handen. De verliezen der Engel- schen zijn gering, maar veel Boe nen zijn gesneuveld of gewond. De Berlijnsche gemeenteraad heeft met algemeens stemmen een voorstel aangenomen van de com missie, die ingesteld was om maat regelen te beramen tot tegemoetko ming aan. liet gebrek aan f oede wo ningen voor den kleinen man. Dit voorstel verzoekt hel magistraats college, zich met coöperatieve bouw verenigingen in verbinding te stelten om met steun van gemeente wege een groot aantal kleine goed koop© woningen te bouwen. Het noodige kapitaal zal gevonden wor den d'oor een le-.e-n.ing. der familie had de kapitein de overige jaren zijns levens vrij van zorgen en in d'ie behagelijke rust kunnen doorbrengen, die men den ouderdom zoo gaarne gunt. Juffrouw Lassen was de dochter van een eerzamen borstelmaker, juist niet zeer beschaafd, maar ze had een goed hart en een eigenaar dige oorspronkelijkheid'. Geheel Cappeln kende haar we gens haar zonderlinge taal, die voornamelijk uit Plat- en, Hoog- duitsdh was samengesteld'. Christine was ongeveer dertig jaren, zag er goed' en lief uit, en was zeer verstandig zij had op de meisjesschool te Cappeln. een goe de opvoeding genoten en had er behoefle aan gevoeld zich verder te ontwikkelen. Men begreep niet, wanneer men met haar in aanra king kwam, dat de wereld zic-h niet meer met haar bemoeide en dat zij zelve niet meer onder de menschen kwam. Het gebeurt meer, dlat de menschen de schoonste bloemen slechts een voorbij gaanden blik waardig keuren en ze verder on opgemerkt laten verdorren. Iedereen was door haar kalm, zacht en vriendelijk uiterlijk ge- i troffen1. Maar -nadat zij bij d'e een De man, die bij Schaerbeek door het rijtuig van die Koningin van België overreden werd, is aan zijn bekomen wonden overleden. De Koningin heeft een bedrag van 40.000 francs aan zijn gezin doen uiikeeren. Men weet dat een broeder van Bresci. den moordenaar van, Ko ning Humbert, luitenant van die ar tillerie was. De Koning heeft dien nu verlof geseven zijn, naam te ver anderen in Godli, den naam. zijner moeder. Binnenland. B A AOSOBE BRIEVEN Hoewel de afgeloopen week heel «ai bracht, allerlei afwisseling, bezoek van het Koninklijk Echtpaar; de intie- i me plechtigheid der installatie van prins Hendrik als lid van den Raad van State; een zeer belangwekkende, maar wat zware, behandeling van een uitermate interessante wel, de woning- j wet, in de Tweede Kamereen storm uit het N. O. tot vriendelijke inwijding en inleiding van de lente; een gemeen- teraadszitting waarin de oplossing van het schouwburgvraagstuk weder voor veertien dagen i,s verdaagdhet be zoek van de bekoorlijke danseres Cléo de Mérode (ik kon geen plaats meer krijgen om haar te gaan zien); de ver rassende mededeeling, dat het huwe lijksfeestcomité van de gemeentelijke subsidie van f 15.000 er maar ruim f 12000 heeft verteerd, enz., enz., enz. hoewel, herzeg ik, we dus van allerlei hebben vernomen, we bleven verstoken van de tijding, die met on geduld wordt verwacht, nl. dat de mi- nisterieele crisis is opgelost. Stel nu, zelfs als ge een krantenmensch zijt, nog langer vertrouwen in „bronnen," Van allerlei soort waren er aangeboord de „welingelichte", de „zeer vertrouw bare", de bron van „de kringen, waar in men het weten kan," en er waren allerlei geruchten opgespoten, die in derdaad niet het uiterlijk hadden van tot de onmogelijke combinatie-verzin selen te behooren. Des ondanks bleek nog geen enkel daarvan juist en duurt de crisis thans reeds langer dan aan ean fatsoenlijke Hollandsche minister crisis strikt genomen geoorloofd kan heeten. Het is ongetwijfeld moeilijker een minister te vinden voor drie of vier maanden, dan wel een die de hoop kan koesteren het een gansche parlementai re periode uit te houden. Wanneer de tegenwoordige parlemen taire periode ten einde loopt, staat nog niet vast. Het plan schijnt te zijn eerst in Mei, en dan stellig een flink eind in de maand, voor goed uiteen te gaan. Er is dan ook nog aardig wat voor het mes. Dit zal wel niet erg in den smaak vallen van de meer militante leden der Kamer, die ongetwijfeld reeds in Mei „den boer op" moeten, om, als com- mis-voyageurs in staatkundige begin selen, hun waren en die hunner vrien den aan de kiezers aan te bieden in ruil voor het grootst mogelijk aantal of andere gelegenheid eens openlijk -was opgetreden, verdween' zij we der voor jaar en dag en zag men haar in geruim en tijd' niet weer in heb publiek verschijnen. De beide vrouwen hadden veel van marmot ten. die haar winterslaap hielden. Niets kon voor iemand', dlie in statelijken pronk niet het hoogste sieraad der schoonheid) zoekt, aan trekkelijker zijn dan dit kleine huisje. Aan den houten, beider ge- witfceni zolder met balken, hing een klein, volkomen uitgerust schip met masten, linnen zeilen en ver der toebehooren. Aan weerszijden daarvan zweefden twee groote on gezette zeevisschen met hunne aartsdomme bekken. De insgelijks gewitte muren waren geheel met fraaie zeegezichten in zwarte lijs ten bedekt en aan de deur, d;ie rechtuit naar den tuin. voerde, glinsterden de koperen klink en het beslag als goud. De helder geschuurde vloer was met wit zand bestrooid. Boven de deur der woonkamer' rechts was een groot gewas vani roode koralen aangebracht en de woonkamer zelf was lichtgrijs geverfd. De nette ouderwetsche meubelen waren van mahoniehout en keurig gewreven, stemmen. Horoscopen trekken is een moeilijk ding. maar de bewering is niet te gewaagd, dat in de volgende Kamer heel wat bekende personen zullen ge mist worden. Het zal verwondering baren te vernemen, dat een der mee op den voorgrond tredenden, de Leer mr. Kerdijk, het voornemen heeft, om gezondheidsredenen, geen nieuwen ze tel te vragen. Wie den heer Kerdijk in de Kamer heeft gevolgd, weet dat een keellijden hem meermalen het spreken tot een pijniging maakte en is bekend met de omstandigheid, dat 's heeren Kerdijks gezondheid hem inderdaad gebiedend voorschrijft van een druk leven, dat den geheelen man vordert, maar dat bovendien tot gedurig spre ken in liet openbaar verplicht, af te zien. Desniettemin zullen geestverwan ten en tegenstanders zijn voornemen ten ernstigste betreuren, want het aan tal werkelijk knappe menschen is in de laatste jaren in de Kamer niet toe genomen en die er zijn kunnen moei lijk worden gemist. Teleurstellend in engeren kring is het besluit der commissie van druk kerspatroons in den Haag, op verzoek der Kamer van Arbeid gevormd, ten einde met een commissie uit de werk lieden een nieuwe loonregeling te be spreken, omi haar mandaat neder te leggen. Teleurstellend omdat men van deze gemengde commissie, indertijd benoemd toen elders de loonbeweging in vollen gang was en in den Haag een werkstaking dreigde, hoopte, dat zij 'n overeenkomst zou kunnen tot stand brengen, die voor verdere moeilijkhe den geen ruimte liet. De commissie van patroons heeft haar besluit ge grond op gebrek aan samenwerking. Die samenwerking ontbrak allereerst met de werklieden-commissie omdat men het over zekere eischen niet eens kon worden, doch ik meen ook te we ten, dat een ernstige hinderpaal was de omstandigheid, dat eenige patroons niet tot medewerking bereid waren. Ten onrechte ik heb dergelijke ui tingen reeds vernomen wordt thans in werkmanskringen de schuld gege ven aan wat men de doelloosheid der Kamers van Arbeid noemt. De arbeid dier kamers dit is geen woordspeling is afhankelijk van gemeen overleg. Waar dit ontbreekt, zullen beide par tijen er de nadeelen van ondervinden. Een instelling waar de arbeidsver houdingen ook niet steeds schitterend waren, de 's-Gravenhaagsche Brood- en Meelfabriek, viert binnenkort haar 40- jarig bestaan, bij welke gelegenheid de werklieden zullen bedacht worden. De aandeelhouders, die sedert eenige ja-' ren in het geheel niet meer bedacht wer den, zullen daartegen geen bezwaar hebben, doch wellicht de vraag stellen of de omstandigheden nu juist zoo schitterend zijn voor een, zij het ook bescheiden, feestviering. Van aandeelhouders gesproken, die der „Eerste Nederlandse!) e'', de levens verzekeringmaatschappij waarvan wij len het Kamerlid mr. Hartogh mede directeur was, hebben Zaterdag een ongewoon besluit genomen. Zij hebben n 1.. voor het geval mr. Goeman Borge- en het vertrek was met gravuren versierd. Het rook er heerlijk naar bloemen., welke laatste in sierliike met zilveren randen versierde pot ten in de vensterbank stonden en haar kopjes naar de straat gekeerd hadden. En in dlit woonvertrek zat r- ze keren avond, ongeveer vier weken na d'e onlangs vermelde partij, Ti- bertius met een bescheiden gelaat, maar zeer spraakzaam. Hoe hij eigenlijk met d'e bei die' vrouwen in kennis was gekomen; dit was den provisor zeiven miet recht duide lijk. Het toeval had zijn zonder ling spel gesneeld en Tibertius had gaarne van de gelegenheid gebruik gemaakt. Christine was een paar maal in de apotheek iets komen koopen telkens was zij door Tiber tius geholpen en vandaar de eerste kennismaking. Hij herinnerde zich nauwkeurig, dat zij pepermuntwater gevraagd had, ©n; daarbij Gold-krem, een verbastering in haar mond voor Gold-cream, wat Tibertius in het eerst een beetje gehinderd had' en hem geen groot id'ee van haar ont wikkeling deed krijgen. Op een anderen keer bracht zij een recept en vroeg meteen naar reukwerk. sius in den loop van het jaar „disponi bel" mocht komen, dezen bij anticipa tie herbenoemd tot directeur, d. w. z. hersteld in de functie die hij vóór de aanvaarding van het Ministerambt be kleedde. Uit een politiek oogpunt is dit besluit merkwaardig genoeg. Het ge tuigt niet van vertrouwen in het tot stand komen eener zoodanige meerder heid in de Tweede Kamer, dat het Mi nisterieel leven van mr. Borgesius andermaal met vier jaren zou ver lengd kunnen worden. H. A GANUS Jr. Voor den verjaardag (19 April) van Z. K. H. den Prins der Nederlanden zullen, wat de viering betreft, voor land- en zeemacht dezelfde gebruiken gelden, als voor den geboortedag van II. M. de Koningin-Moeder gevolgd worden. Het heeft de aandacht getrokken, dat de minister van binnen!, za ken, die geen audiëntiebeurt had1, Maandag zijn belde amblgen,ooien, de ministers van justitie en kolo niën. hed'en naar het Loo vergezel de. waaruit wordt afgeleid dat de heer Borgesius afzonderlijk door H. M. ontboden was, vermoedelijk met het oog op d'e quaestie van. da portefeuille van oorlog. Dei consul-generaal der Nederlan den te Kaapstad', de heer de Waal, heeft aan den' voorzitter van het hoofd-Comité van, het Roode Kruis bericht, dat hij, naar aanleiding van mede deel ingen den ambulan ce-chefs onder de Boeren, d'e hoe ren Bierens de Haan en Pemeijer, maatregelen beraamt, o-m van 'uit Kaapstad de Nederlandsche ambu lances van voldoende verband- en geneesmiddelen te voorzien,, waar toe door hem een proef zal worden genomen. De Engelsche' militaire autoritei ten hebben reeds verlof daartoe ge geven. Te 's-Gravenhage zijn particu liere berichten ontvangen; melden de. dat de kok dier tweede Neder landsche ambulance, de heer J. G. van Oosten, op certificaat van En gelsche geneesheer en om gezond heidsredenen uit zijn krijgsgevan genschap op GeyLon zou zijn ont slagen en reeds op reis naar Ne derland is. Verkiezing Tweede Kamer. Men seinde ons Maandagavond uit Amsterdam Bij de heden gehouden herstem ming voor een Lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam, werden uit gebracht 3459 geldige stemmen. Daarvan verkreeg die heer Deo Hertog 1876 en de heer Polak 1583 stemmen, zoodat gekozen is d'e heer Den Hertog. Abattoir en hinderwet. De minister van waterstaat heeft gelijk men weet een wetsvoorstel in- Poeder of pastilles? Roode of zwarte? Liefst roode, de laafste zwarte duurden zoo kort, antwoord de zij met haar lieve stem en haal de een parelmoeren porte-monnaie voor den dag. De klacht over de zwarte pastil les gaf Tibertius aanleiding er zijn leedwezen over te betuigen, en te vens het voorwendsel tot eeni kort gesprek. Nadat de dochter dier we duwe ontvangen had! wat zij wenschte, boog zij bij het been- saan vriendelijk verlegen en bloos de even. toen Tibertius achter de toonbank heen kwam en die deur, die eenigszins klemde, behendig en onder het maken eener diepe buiging, voor haar opende. Toen juffrouw Lassen voor den derdien keer in de apotheek kwam, vraagde zij tot groote verwondering van Tibertius naar den bediende Kordes. Hij was in het labora torium hij kon geroepen worden. Dat was niet nood'ig. Zij bedank te vriendelijk, maar hij wilde mis schien wel de goedheid hebben hem een briefje ter hand te stel len Zeker ik zal het hem' dadelijk geven, juffrouw. Is er ook nog iets

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1