Mum ranj Lohengrin. Donderdag 28 Maart, II. L. Enthoven HLz., directeur der Pletterij, voorheen L. E. Enthoven en Co. te 's-Gravenhage, een bezoek gebracht bij den heer Blom en met dezen over de levering der gashouders gesproken. Bij den heer Blom, die als directeur der Amhemsche gas- |abrieken reeds vroeger met den heer Enthoven zaken heeft gedaan, bestond piet het minste bezwaar tegen deel neming van de firma Enthoven aan de inschrijving. Op den dag der inschrijving even wel kwam er een1 schrijven van den heer Enthoven waarin deze zijn leed wezen er over betuigde, dat hij daar aan niet kon deelnemen, omdat hij zoovele andere engagementen voor leveringen had, dat hij vreesde, de gashouders niet op tijd te zullen kunnen leveren. Zoo is de ware toedracht van de zaak en niet anders. En ons relaas verdraagt geen tegenspraak, want wij hebben het uit den mond van den heer H. L. Enthoven HLz. zelf, die het ons Maandagmiddag op ons re dactiebureau heeft medegedeeld. ,,U begrijpt dus," zei de heer Ent hoven, ,,dat noch ik, noch een mijner onderhebbenden zich dus kan hebben uitgelaten zooals het praatje gaat.' Wie is nu wel de bezitter van den duim, waaruit het verhaaltje over de verongelijking van den heer Enthoven gezogen is? De Onderlinge Brandwaarborg Ver- eeniging voor de Gemeente Haarlem hield Maandagavond hare algemeene vergadering onder presidium van den heer H. L. Janssen van Raay in een der lokalen van de Sociëteit „Ver eeni- ging." Uit het verslag van den Secr.-Boek houder, den heer A. Beernink, bleek, dat de vereeniging in bloeienden toe- stend verkeert en zich meer en meer mag verheugen in het vertrouwen on zer stadgenooten. In het afgeloopen jaar klom het ledental tot 591 met een verzekerd kapitaal van 3191135 gulden. De toeneming in het jaar 1900 bedroeg bijna 5Va ton. Het verzekerd kapitaal was verdeeld als volgt: aan gebouwen/1512860, aan meubilair 1227675 en aan koopmans goederen 450600. De ontvangsten beliepen 3738.66* en de uitgaven 3326.145, zoodat de reke ning sloot met een voordeelig saldo van 1412.52. De rekening, aangeboden door den Penningmeester, den heer Mr. F. R. Crommelin, werd in handen gesteld- van eene Commissie bestaande uit de heeren Allard Merens, J. v. d. Wijde, C. G. Loomeijer, Dr. H. D. Kruseman en L. Modoo en door haar goedge keurd. Uit eene voordracht van vijf leden, opgemaakt door het Bestuur, werd tot Bestuurslid gekozen de heer J. W. A. Beijnes en wel in plaats van den heer Dr. H. D. Tjeenk Willink, die door drukke werkzaamheden als zoodanig heeft bedankt. Hedenmorgen reed een boerenwagen op de Schoutjeslaan te water. Met be hulp van 4 mannen werd eerst het paard en daarna de wagen op het droge gebracht. Hedenmorgen werd op de Ged. Oude Gracht een dienstbode door een be roerte getroffen. Door twee menschen werd zij weggebracht. Bloembollen cultuur. Heden hield de Algem. vereeniging voor bloembollen-cultuur hare hon derdste algemeene vergadering, voor de eerste maal onder de leiding van den nieuwen algemeenen voorzitter, den heer J. H. Wentholt. In zijn ope ningsrede bracht hij 'n woord van hul de aan den afgetreden voorz., den heer J. H. Krelage, zeide dank voor het ver trouwen waaraan hij naai* zijn beste krachten hoopt te beantwoorden, en wekte de anawezigen op om met het hoofdbestuur mede te werken tot ver grooting van den bloei der vereeniging. Zoo zal de plicht der dankbaarheid aan Krelage het best worden gekweten. (Applaus.) De vereeniging telt thans 1898 con- tribueerenden, waarbij 52 donateurs en 1754 leden. Vastgesteld werd de rooster van af treding van leden van het hoofdbe stuur; goedgekeurd werd de rekening en verantwoording van den penning meester over 1900, sluitende met een batig saldo van 4725.655, in weerwil van de zeer belangrijke uitgaven, die de vijfjaarlijksche tentoonstelling te Haarlem en de deelneming aan de Parijsche wereldtentoonstelling heb ben gevergd. Den penningmeester, den heer Joh. de Breuk, werd dank betuigd. Uit het jaarverslag over 1900 bleek, dat het aantal contribueerenden sedert 1899 is toegenomen. - Een woordl van dank werd gebracht aan de uitgevers van het Weekblad voor Bloembollen cultuur,de Erven Loosjes.De inzending op de Parijsche tentoonstelling slaagde goed en had veel succes. De Beurs werd bezocht door 2785 personen, het geen meer is dan 't vorige jaar. De wensch wordt geuit, dat de heer Krelage nog la.ng den bloei der ver eeniging zal moeten waarnemen en wel kom toegeroepen aan den nieuwen, jeugdigen president. De bestrijding dea* kwade plekken is op den goeden weg. Nadat de verslagen der afdeelingen waren voorgelezen werd gepauseerd. Na de pauze kwam aan de orde een voorstel van do afd. Oegstgeest en om streken, dat het hoofdbestuur zal trachten te verkrijgen een lager en meer gelijkmatig tarief bij de Noord- Zuid-Holl. Stoomtram. Daar bij het hoofdbestuur geen be paald omschreven klachten zijn inge komen en in een conferentie met de di rectie van de tram gebleken is, dat het tarief zeer billijk is, wordt op voorstel van het Hoofdbestuur eenparig beslo ten het voorstel niet aan te nemen. Aan de o<rde komt nu een voorstel van het hoofdbestuur, om in Mei te Haarlem een tentoonstelling te hou den van afgesneden bloemen van late tulpen, ter beoordeeling der juiste op- naamstelling. (De vergadering duurt voort.) Gevonden voorwerpen. Een hond. Een gele puckhond. Een dameshaarkam. Een zwart bruine fanny, een gele1 puck. Een zwart bruine hond. In het hotel „de Leeuwrik" alhier zal op Maandag 1 April e. k. 's mor gens van 10 tot 11 ure, plaats hebben de verkiezing van twee leden van het bestuur van den Poelpolder onder Haarlemmerliede en Spaarnwoude, ter vervulling van de plaatsen open- komende door de periodieke aftreding van den heer P. Verbruggen en het dooi den heer L. G. Prins genomen ont slag. Alhier zal Vrijdag eene voor alle an ti-revolutionairen toegankelijke verga dering worden gehouden in het Geheel- onthouderslocaal in de Kleine Hout straat tot oprichting eener anti-rev. propaganda-club. Volgens den Nederlandschen Tuin- bouw-almanak wordt door de gemeen te Amsterdam aan de beplantingen (het Vondelpark, 60 H.A. groot is niet medegerekend) per inwoner jaarlijks besteed 14 cent; door 's Gravenhage (het Haagsche Bosch, groot 135 H. A. niet medegerekend) 19 oent; door Rot- terdam 10 cent; door Arnhem 23 cent; door Nijmegen 31 cent; door Gronin gen 18 cent; door Haarlem 16 cent en door Utrecht, waar men ongeveer 25 H.A. openbare plantsoenen heeft, 22 cent. Hieruit blijkt, dat Haarlem met Am sterdam en Rotterdam het minst aan zijn plantsoenen besteedt, 't Is zeer de vraag, of we ons daarover moeten ver heugen. Arnhem en Nijmegen hebben er meer voor over. Gisterenavond waren de brandwach ten in den Schouwburg voor het eerst in uniform gekleed. Waar deze vuur- bestrijders zoo geheel geharnast en ge wapend aanwezig zijn, behoeft men dus geen angst meer te hebben voor mogelijke onheilen. Door den burgemeester is benoemd tot klerk aan het bureau van politie de heer L. A. P. Poll, te Amsterdam. De Intendant bij do le divisie in fanterie zal op Woensdag 10 April e. k., des middags 12 uur, ten bureele van de militaire bakkerij te 's Graven hage (Breedstraat 106), in het openbaar aanbesteden de levering van 60.000 Kg. harde tarwe en 60.000 Kg), zachte tarwe, ten behoeve van die bakkerij. Naar men verneemt, wordt majoor W. P. Boogaert, van het 2e reg. huz. alhier, binnenkort bevorderd tot luite nant-kolonel en overgeplaatst bij het 3e reg .huzaren in Den Haag. Blijkens de door B. en W. vastge stelde kiezerslijsten, bedraagt het ge tal kiezers voor der Tweede Kamer alhier 7130 personen, zijnde 638 meer dan in 1900. Opening. Heden avond opent de heer Geerkens, in het perceel Kruisstraat 41 een maga zijn van Fransche en Engelsche mo- delhoeden. Wij brachten er dezen mid dag een bezoek en stonden verbaasd over de groote veranderingen, die er plaats hadden gegrepen. De vroeger tamelijk sombere winkel was nu één en al licht en leven.' De heer Geerkens deelde ons mede, dat om tot dit resultaat te komen, op verschillende plaatsen gedeelten waren uitgebroken. Ook is de winkel nieuw betimmerd en geschilderd. De groene kleur van het houtwerk steekt goed af tegen de keurige bruine gordijnen, die in deze omgeving zeer voldoen. Het geheel is nauwkeurig uitgevoerd naar de plannen van den architect Gerard Kloppers, uit Hilversum, 's Avonds zal door gasgloeilicht de nacht in dag wor den herschapen. Wij wensch en den eigenaar van dit moderne en elegante magazijn veel succes toe in het oude, deftige Haar lem. In perceel Barteljorisstraat 6 wordt heden avond door de dames Morshuis en De Jong een nieuw, geheel naar de eischen des tijds ingericht magazijn van dames-artikelen geopend. Zoawel de smaakvolle met keurige artikelen geëtaleerde vitrine, als het goed gesor teerde magazijn trekken wel de aan dacht, zoodat ongetwijfeld een druk dames-bezoek is te verwachten. Het perceel mag voorwaar tot 'n sie raad der Barteljorisstraat worden ge rekend. Heden werd het stoffelijk overschot van den 1.1. Zondag te Amersfoort op zulk eene noodlottige wijze om het le ven gekomen Willem Banjert, naar de laatste rustplaats overgebracht. Tal van belangstellenden, vrienden en col lega's van den overledene waren op den doodenakker aanwezig en hadden zich evenals de muziekvereeniglng „Harmonie", die met omfloerst vaan del den lijkstoet was voorafgegaan om de geopende groeve geschaard om hun kameraad een laatsten afscheids groet te brengen. Bij het naderen van den lijkstoet klonk plechtig en indruk wekkend een treurmarscii; ook toen de kist in de groeve was neergelaten, ruischten nogmaals d© droeve tonen, ontlokt aan de koperen instrumenten, door het luchtruim, indruk makend op de aanwezigen. Nijverheid. Voor het departement Haarlem der Nedea*!. Maatschappij tea* bevordering vim Nijverheid, hield de heer F. Zwollo, leeraar aan de school van Kunstnijverheid, eene voordracht over melaalsierkunst; Al.leneierst gaf spit ©ene korte beschouwing over de oor zaken, die tot dezen tak van nijverheid hebben geleid. Volgens hem was in de eerste plaats het kunstgevoel en niet de drang naai- geld de hoofdaanlei ding. Onze plicht is het, de schoone sierkunst van vroeger in eere te her stellen. Het is van groot belang de voort brengselen der ouden op dit gebied te leeren kennen. Van het drijven van goud en zilver gaat eene groote op voedende kracht xtft, daar liet een vasten wil en ijverige toewijding vergt- Het is een verblijdend teeken, dat men in deze zaken meer en meer be lang gaat stellen en de oude poëzie van het ambacht wil terugroepen. Hierop legt spr. in breede trekken de technische bewerking uit, van de metalen die men wil versieren en be spreekt tevens die daarbij gebruikt wordende gereedschappen. Door verschillende meegebrachte voorwerpen lichtte spr. het gesprokene toe. Achtereenvolgens behandelt spr. het slaan, met het klinken monteeren, vijlen, soldeeren, dan het drijven. (Vooral moeilijk is hierbij de gelijk heid van bewerking) het inleggen, zetten van steenen, cise-leeren enz. Duidelijk toonde spr. aan, hoe noodig het is dat practijk en theorie samen gaan. De weinig talrijke aanwezigen luisterden aandachtig naar de inte ressante voordracht. Feestavond. De openbare feestavond der Haar- lemscho Jongelingsvereeniging „Pred, 12 la", Maandagavond in de groote zaal van het Brongebouw gegeven, was buitengewoon druk bezocht, zoo dat het financieele resultaat, dat ten bate komt voor de stichting van een nieuw gebouw, alleszins gunstig mag worden genoemd. Het muziekkorps „Kunst na Arbeid", directeur de heer Georg Schmidt; de letterkundige afdee- ling „de Vriendenkring", en een kwar tet hadden hunne zeer gewaardeerde medewerking toegezegd. Een vijftal nummers werden door bet muziekkorps zeer verdienstelijk ten gehoore ge bracht, en werden luide, toegejuicht. Ook de voordrachten em samenspraken door de leden der letterkundige afdee- ling ten beste gegeven, hadden veel sue ces, terwijl het kwartet evenmin te klagen had aan gebrek aan belangstel ling. Met volle aandacht werden de liederen aangehoord en de uitvoeren den met applaus dank gezegd voor den goeden zang. Maar wie wel over gebrek aan belangstelling had te klagen, dat was de persoon, die een opstel voorlas over: „Wat men hoort en leest". Hierin werd de Nederlandsche taal aan critiek onderworpen, en eerlijk ge zegd moeten wij dan ook bekennen, dat dit opstel beter thuis behoorde op een letterkundige vergadering, maar niet op een feestavond. Het gevolg was dan ook, dat de aanwezigen begonnen te praten, te schuifelen, te lachen etc., en er een gegons in de zaai ontstond, waardoor de spreker, die toch al een niet te duidelijke voordracht had, ge heel onverstaanbaar werd. Hoewel dit nummer dus minder goed beviel, mag de feestavond over 't alge meen genomen uitstekend geslaagd liee ten en meenen wij in den geest der aanwezigen te spreken, wanneer wij zeggen, dat meer dergelijke avonden gaarne tegemoet worden gezien. In de gisterenavond gehouden vergade-ring van het Haarlemsch arbeidlerssecretariaat is besloten eetn openbare vergadering te be leggen, waarin de tuchthuis wet zal worden besproken. Als sprekers zijn uitgenoodigd de heeren F. W. N. Hugenholtz Jr. en H. Polak. Die vergadering zal waarschijnlijk 12 April plaats hebben. Hedenmorgen werd in de' Jansstraat een man door de Electr. tram aange reden, zoodat hij vrij ernstig aan het hoofd verwond werd. Na in en nabu rig bierhuis, te zijn verbonden, kon hij zich zonder hulp naar zijne woning begeven. Heemstede. De klerk der post. en tel. 2e klasse C. J. van Teylingen, is van Amsterdam naar hier verplaatst. Binnenkort hoopt de Chr. Zangver- eeniging Ex Animo eene openbare uitvoering te geven, in de Ned. Herv. kerk alhier, ten voordeele van wedu wen en weezen in Transvaal._Terwijl hier op den Amajubadag niet is ge collecteerd, zal door het bestuur, bij gestaan door eenige dames, aan de ingezetenen eene lijst ter inteekening worden aangeboden, waarop dan de avond van de te houden uitvoering zal vermeld worden. Uitgenomen de heer Adriani, heb ben alle benoemden in de commissie tot wering van schoolverzuim, die be noeming aangenomen. P. H. Dekker, loteling dezer gemeen te lichting 1901 No. 3, is door de Ge deputeerde Staten wegens lichaams gebreken van verderen militie-dienst vrijgesteld; thans is opgeroepen het opvolgend dienstplichtige No. 15, ge trokken door A. H. Leeman. De typhus ten huize van Van Bakel aan de Glip is geweken, de woning wordt door den ontsmetter van het Witte Kruijs ontsmet Te 's Gravenhage is in den ouder dom van bijna 84 jaren overleden de douairière B. A. baron van Verschuer, wonende op den huize „de Hartekamp" alhier ;de overledene stond alhier be kend wegens hare groote liefdadigheid die zij vooral in den laatsten lijd ge toond heeft door de stichting van een hofje voor arme oude lieden te Ben- nebröek. IJmuiden. Alhier is op de Noordpier geslagen een Schevgningsche logger. De be manning is nog gered kunnen worden door een daar aanwezige stoomboot. Beverwijk. Bond van Ned. Onderwijzers- - De heer Van der Vos, lid van het h-ftftfdbestuur, opende de vergadering van Zondag (zie het nummer van gis teren), die door vertegenwoordigers van afdeelingen van den Bond, autoritei ten en een groot aantal belangstellen den werd bijgewoond. De heer Miedema besprak de zelf standigheid van den klasse-onderwij zer. Uit de wet op het L. O. blijkt dat de wetgever den onderwijzer als den mindere van het hoofd beschouwt. Het hoofd, ontvangt 5 jaar, de onderwij zer 2 jaar wachtgeld. Art. 21 kent aan het hoofd alle macht in de school toe. Onze tegenwoordige minister beschouwt ook de klasse-on derwijzers als een groep jonge men schen, daar hij hun geen vergoeding voor woning wil toegekend zien. In de commissiën tot wering van schoolverzuim worden veel meer hoof den dan onderwijzers benoemd. Deze toestand is een overblijfsel uit den tijd, toen elk bekwaam en ijverig onderwijzer hoofd kon wo-rden. Dat is niet meer mogelijk, nu het aantal onderwijzers driemaal meer be draagt dan dat der hoofden. Het sala ris der onderwijzers bedraagt de helft van dat der hóófden. De hoofden ver dienen in doorsnee niet genoeg. Doch die verhouding is een schande. Waar het hoofd alle macht heeft, is óf het bestuur der school autocratisch öf er heerscht een anarchistische toe stand. In het laatste geval mist men de voor het onderwijs noodzakelijke eenheid, terwijl in het andere het opvoedend ka rakter van het onderwijs verloren gaat Het doel, dat ons voor oogen moet staan, is te streven naar de grootst mogelijke eenheid, plus zelfstandig heid van den klasse-onderwijzer. Dit kan bereikt worden door schoolverga deringen. Verplichte schoolvergaderin gen zijn beter dan vrijwillige bijeen komsten, die bij onwil van enkele le den van het personeel mislukken. De onderwijzer draagt in de practijk de verantwoording voor zijn klasse, vol gens de wet berust die bij het hoofd. Het hoofd als hij tevens klasse-on derwijzer is kan slechts verantwoor delijk gesteld worden voor zijn eigen klasse. Ieder onderwijzer moet ook wet telijk de verantwoording dragen. Alle besluiten dienen bij meerderheid van stemmen genomen te worden en zijn bindend voor het geheele personeel. Het streven van den Bond is hierop gericht: goede opleiding, één bevoegd heid en voor allen dezelfde salarisrege ling. De heer van Daalen zegt, dat het loon van den onderwijzer in hoofdzaak ge regeld wordt naar vraag en aanbod, terwijl liet aanbod op kunstmatige wij ze wordt opgevoerd. Erkend moet wor den, dat de minister naar de onderwij zers heeft willen luisteren; het ancien- niteitsbeginsol door hen voorgestaan, is in dit wetsontwerp opgenomen. Het hoofd schijnt bij den minister niet als onderwijzer aangemerkt te worden, daar voor hem de dienstjaren als onderwijzer niet medetellen. De onderwijzers mogen niet huwen, hun wordt geen vrije woning toege staan; als zij het dan toch doen moeten zij maar hebben, waar het op staat. De onderwijzers béhooren een loon te ont vangen, dat hen in staat stelt, zich on verdeeld aan hun werk te geven. De heer Wiersma vergeleek de sala rissen in Nederland met die in Duitsch- land, waar de toestand veel beter is. Verder onderwierp hij de onderwijstoe standen aan een scherpe critiek en spoorde de onderwijzers aan tot krach tige organisatie. Na eenig debat sloot de voorzitter de vergadering. Haarlemmermeer. Door de verschillende m-r. ldesver- eenigingen in het kiesdistrict Haarlem mermeer is de heer G. B. 't Hoofd, af tredend lid van de Tweede Kamer, als zoodanig weder candidaat gesteld. Door de heeren J. W. de Heij en Zn., bouwkundigen alhier is aanbesteed: Het bouwen van een burger-woonhuis nabij Hoofddorp voor den heer L. v. Kooten. Ingekomen waren voor timmerwerk 7 en voor metselwerk 3 biljetten. Laag ste inschrijvers bleken te zijn M. dien Ouden, Haarlemmermeer, timmer werk 855.en H. Bakker idean, met selwerk 630.aan wie het werk is gegund. Faillissementen. Uitgesproken Breda, 19 Maart. A. Sol, mole naar en koopman te Breda. Rech ter-comm. mr. A. P. L. Nelissen. Amsterdam,, 20 Maart.. H. Sneii- ers, te Amsterdam. Rechter-comm. mr. B. Simons. 21 Maart. P. J. Mulders, tim merman., te Nedlerhorst den Berg. Rechter-comm. mr. B. Simons. F. M. van Schooneveld, schoen maker te Rotterdam. Rechter-com- missaris mr. A. O. H. Tellegen. Geëindigd L. H. Saksonie, koopman te Am sterdam. Comelis Rot, scheepmaker te Zaandam. G. Dijkhuizen, voorheen reeder te Scheveningen. C. Zwennes, koperslager en win kelier in huishoudelijke artikelen, te 's-Gravenhage. Laatste Berichten. Een dame is op 't Spaarne door een vrachtwagen aangereden en bij den heer Robert binnengebracht. Zij had zieh ernstig aan het been gekwetst. Sport en Wedstrijden. Ontstemd publiek. Een ooggetuige deelt mede, dat Zon dag de wedrennen in Groenendaal, een der grootste Belgische banen, in dui gen is gevallen, doordat het. publiek na afloop van de eerste course, geen genoegen nam met de uitspraak dei- jury. Het was het nummer „Prix des Chêncs," waarvoor 11 beroemde ren ners waren ingeschreven. Sterk favo riet was Eventail, daarop volgde Quer- ry en Cad. Roussel, waarop groote som men gewed warem.Nadat liet sein tot af gaan gegeven was, bleven de 3 boven genoemde favorites om welke reden is niet bekend staan, met tiet gevolg dat Rosie May het eerst de finish be reikte. Het publiek protesteerde luide tegen dezen uitslag en verlangde dat de course zou worden overgeloopen, doch de jury verklaarde haar geldig en Rosie May overwinnaar. Het publiek, daarover in woede ontstoken, vernielde nu de geheele baan; palen werden om getrokken .tentjes geplunderd, tribu nes in brand gestoken; in een woord, alles werd geruïneerd, zoodat van de verdere wedloopen natuurlijk geen sprake meer was. En de bookmakers waren wel zoo goed om de verschillen de gezette bedragen voor rekening van het baanbestuua* tegen inwisseling der kaartjes terug te geven, andiers waren voorzeker ergerlijke tooneelen voorge vallen. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem I, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 22 Maart van Padang. Het stoomschip Bali, van Am sterdam naar Batavia, vertrok 25 Maart van Suez. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amster dam arriveerde 24 Maart te Suez. Hei stoomschip Madura, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 25 Maart te Padang Het stoomschip Silverdale Hol- land-Amerika Lijn, vertrok 22 Maart, van Newport News naar Rotterdam. Het stoomschip Zingara, Holland- Amerika Lijn, arriveerde 24 Maart van Newport News te Rotterdam. Het stoomschip Jeanne, (Kon. W.-I. maildienst), arriveerde 25 Maart van Paramaribo te Amster dam. Hei stoomschip Merapi vertrok 23 Maart van Rotterdam naar Java. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam. van de Holland-Amerika Lijn. vertrok 23 Maart van New-York naar Rotterdam met 3302 vaten Margarine en; 800 vaten Reuzel. Het stoomschip Anchises arri veerde- 23 Maart van Batavia te Amsterdam. Vervolg Nieuwstijdingen. H. M. de Koningin-Moeder bracht Maandagmiddag ten twee uur een bezoek aan. het Waalsche weeshuis aan den Z. O. Buitensingel te 's-Gravenhage. Academische examens. Leiden. Bevorderd' tot doctor in de rechtswetenschap d:e heer M. T. Heloma, gep. te Heereveen;, op Stel lingen. Rijstnood op Java, Men seint uit Batavia aan de ,,N. R. Ct." Er heerscht een hevige rijstnood in de residientiën Bagelen, Banjoe- mas en Mad'ioen. De heer C. J. van Houten, hoofd der firma Van; Houten te Weesp, die om gezondheidsredenen se dert ruim twee maanden te Algiers vertoefdle, is overleden.. Burgerlijke Stand. Bevallen24 Maart. P. A. Cnoop KoopmansWalter beek, d. 25. C. HoekLagtenberg, d. 26. A. J. Schuurmansvan der Landen, di. J. CampfensWinkels, d. 24. E. van Kon i ngsbruggenKoek el koren, z. J. M. HuntingBoum-a, d. 23. E. NedërstigtPrins, z. 25. D. Steke lenburgGoossens, z. 24. C. J. Verdamde Groote, z. Overleden 25 Maart. G. Slab ber—Schaap_30j^Baam Officieele Berichten. AANVULLING van den Oproepings brief voor de vergadering van den Raad der gemeente Haarlem te hou den op 27 Maart 1901. Punt 8a. Benoeming gemeente-heel kundige (gedrukt stuk No. 91). Haarlem, 31 Maart 1901. De Burgemeester, BOREEL. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopy niet aan den inzender terugaegeven. Haarlem, 26 Maart 1901. Aan dö Redactjf© van Haar lem's Dagblad. Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd voor onderstaande een plaatsje in uw eerstvcrschijnend blad, u bij voorbaat dankzeggende. Haarlem, 26 Maart 1901. Aan de Redactie van de Op rechte Haarl. Courant- Mijnheer de Redacteur! Na kennis te hebben genomen van uw antwoord op mijn ingezonden stuk voorkomende in liet Haarl. Dagblad dd. 23 Maart 1.1., verklaar ik gaarne oveHuigd te zijn geworden van de goede trouw der Oprechte Haarl. Cou rant, en betreur het zelfs diep de Re dactie verdacht te hebben van do miskenning welke mij zoo zeer belee- digde. Ik bied u daarom goedgemeend mijne verontschuldigingen aan. Hier- mede zou ik gevoegelijk kunnen vol staan ware heit niet dat ik mij ver plicht achtte, den Redacteur van Haarl. Dagblad te vrijwaren tegen het verwijt als zou die beer de O. II. Ct. ook maar eenigszins onaangenaam hebben willen zijn. Ziehier waarom! ZEd. bracht mij ondier liet oog dat bet niet pleizierig was iets, als mijn ingezonden stuk op te nemen, gericht tegen een collega, en vroeg mij of het niet beter zou zijn persoonlijk tot uwe i Redactie te gaan, om te vragen hoe de vork in den steel zat. Daar ik mij echter in bet. openbaar achteruit gestéld zag, was ik hiermede niet tevreden, en lieb ik gemeend daar openlijk tegenop te moeten komen, waarom ik die Redactie dringend ver zocht dat stuk te plaatsen; echter deed ik dat niet dan nadat ik mij eerst naar j den beer Greshoff had begeven, om te vragen of het verzuim ook aan dien kant te zoeken was. De heer Greshoff verklaarde mij echter pertinent dat aan ZEd.'s kant niet de minste onregelmatigheid was begaan. Nu moge Mijnheer Greshoff in een aanhaling verklaren dat dei weglating van mijn naam in der haast is geschied, een voldoening is liet toch in ieder geval te weten, van waar en door wien zij ontstond. Hopende, Mijnheer de Redacteur, dat u met deze mijne verklaring ge noegen zult nemen, verblijve Hoogachtend, UEd. Dw, Dienaar A. J. CLAUSING. Ad ver tenti n ,"f De Heer en Mevrouw VAN ESSENde Kanter geven kennis-' van de geboorte van een Dochter Amsterdam, 23 Maart 1901. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Nederlandsche Opera Directie: C. van der LINDEN. Donderdag 28 Maart 1901. Opera in 3 bedrijven (4 taiereelen) van RICHARD WAGNER. Met medewerking var Mevr. ENGELEN—Sewing en de Heeren JOS. ORELIO en D. PAUWELS. Aanvang 7'/a uur. in de groote zaal van het Brongebouw. Opening der Vergadering door Dr. A. KUIJPER. Sprekers: Prof. Dr. H. BAVINCK, van Kampen, Onderwerp: Antirevolutionaire politiek. Ds. A. S. TALMA, Ned. Herv. predikant te Arnhem. Onderwerp: Sociale hervorming en sociale politiek. Voor zoover de tijd hel. toelaat, zal er gelegenheid zijn tot debat voor hen, die met het Antirevolut. program instemming betuigen. De Regelings-Commissie J. DE JONG, Voorzitter. JOH. WINKLER. R. BAAS. J. J. VAN SCHUIJLENBURG. P. B. ELFFERS. J. W. FLORIJN. N. J. PLATTE EL. Secretaris. Aanvang 10 uur. Ook toegankelijk voor niot-leden van Antir- Kiesvereenigingen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3