NABETRACHTING van den GEMEENTERAAD. Het feit, dat de geldleening van twee millioen gulden twee en een half maal volteekend is, doet de vraag rijzen of men niet evengoed de rente een half percent lager had kunnen stellen. Thans is het natuurlijk te laat, maar het geval kan als leering strekken voor mogelijke volgende leeningen. Immers, dergelijke leeningen gaan gedeeltelijk buiten den stand van de geldmarkt om. Inschrijvers zijn veelal groote stichtingen en de Rijks-postspaarbank, die het minder om de hoogste rente, dan wel om een solide belegging te doen is. En de gretigheid, waarmee de ze leening genomen is, doet veronder stellen, dat ze ook geslaagd zou zijn wanneer de rente een half percent la ger was geweest, wat op een bedrag van 2 millioen een jaarlijksche bespa ring van tienduizend gulden zou heb ben beteekend. Waar ik dus meen dat in dit geval wel grooter zuinigheid had kunnen worden betracht, daar juich ik het toe, dat de Raad Woensdagmiddag voor een anderen tak van gemeentelijk be heer eens in den buidel heeft getast. De traktementen van het kader der po litie waren al lang niet in overeenstem ming met die op dc Secretarie en bo vendien, op zichzelf beschouwd, te laag. Dat is nu veranderd en ik breng hulde aan den burgemeester, dat deze dan toch met dit voorstel gekomen is. De politieambtenaren hadden inderdaad geen „loon naar werken." Niet minder belangrijk was de mede- deeling van den burgemeester, dat B. en W. voorstellen zullen doen tot ver hooging van de traktementen der ge meentelijke beambten in verband met de loonen in verschillende vakken. Daaronder behooren natuurlijk ook de agenten van politie vierde klasse. Waarom nu de heer Modoo zijn amen dement om hun loon te verhoogen vol hield, ook nadat de Burgemeester toe gezegd had, dat ook voor hen verhoo- ging zou worden voorgesteld, is niet duidelijk. De Raad nam zijn amendement aan, wat afgescheiden van de wensche- lijkheid om het lot van deze beambten te verbeteren geen zeer welwillende houding tegenover den Raadsvoorzit ter was. Bij het voorstel om aan beide zijden van den Kruisweg trottoirs aan te leg gen, sprak de burgemeester de hoop uit, dat de ingezetenen daaraan zou den meewerken. De spreker had daar bij het oog op stoopjes, paaltjes en der gelijke, waarop de bewoners rechten kunnen laten gelden of meenen recht daarop te hebben, wat in deze vrijwel op hetzelfde neerkomt, daar toch ook de gemeente niet bewijzen kan dat de bewoner dat recht, niet bezit en het bo vendien een volstrekte omogelijkheid is over elk paaltje te gaan procodeeren. Medewerking van het publiek tot het verkrijgen van een behoorlijken toe stand is derhalve een noodzakelijkheid En niet ten onrechte wees de heer Van de Kamp op het Gouvernementsgebouw in de Jansstraat, waar nog altijd palen staan, hoewel juist daar een flink breed trottoir zoo noodig wezen zou. Over de benoemingen valt weinig na te betrachten. Ze vielen niet uit de gis. Dat de heer Roeters van Lennep, die hier geruimen tijd woont den heer Gei- lings opvolgen zou, was te voorspellen; dat Dr. Kruseman benoemd zou wor den tot regent van het St. Elisabeths- Gasthuis, waarover hij zooveel gespro ken en geschreven heeft, lag- voor de hand, niet zoo duidelijk is't mij, waar om de heer Klein kwam klagen over de eenmaal aangewezen speelplaats hij het Kenaupark. Het is nu eenmaal een onmogelijkheid om een speelplaats te vinden, die aan iedereen voldoet en niemand overlast bezorgt. Of men zou ze midden in de duinen moeten aanleggen, waar niemand ko men kan, ook wie spelen wil niet. En daarbij legt de klacht van één en kele ingezetene toch niet veel gewicht in de schaal. De zaak zou nog anders zijn, wanneer het heele Kenaupark zich kwam beklagen. De Burgemeester even wel, die er ook woont, scheen de zaak niet zoo ijselijk te vinden. Dc voor mij vind het erger, dat in weerwil van die vaste speelplaatsen toch nog met lust op straat gespeeld wordt. Had de heer Klein liever daar over geklaagd! Vervolg Stadsnieuws. Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam is bevestigd het vonnis der Rechtbank alhier, tegen W. V. Handeier die tot 3 jaar gev. straf is veroordeeld, wegens poging tot dief stal met braak en inklimming te Landsmeer. H. G. Guthsclimidt, die door de rechtbank alhier den 14 Maart j.l. is veroordeeld tot een jaar gev. straf, wegens verdu'istdringen ten nadeele van de heeren Ileenk Wefers Bet- tink is van dit vonnis in Hooger be roep gekomen evenals de officier van Justitie die 2 jaar gevangenisstraf had gevorderd. De openbare inrichtingen van middelbaar onderwijs in deze ge meente werden op 31 December 1900 bezocht De hoogere burgerscholen met vijf- en drie-jarigen cursus door 317 leerlingen. De burgeravondschool door 225 leerlingen. De meisjesschool voor middel baar onderwijs met vijf-jarigen cursus door 137 leerlingen. Tot agenten van politie der vier de klasse alhier zijn benoemd M. Filmer en H. de Bruin, beiden te dezer stede. Kruideniersbedienden. In den foyer van den Schouwburg werd Woensdagavond onder voorzit terschap van den lieer Th. G. Schür- mann een vergadering gehouden tot bespreking van het sluiten door han delaars in kruidenierswaren en co mestibles des avonds te 9 uur, behal ve op Zaterdagavond, alsmede om niet meer te verkoopen op Zondag. De ver- eeniging van bedienden in dat vak „Door Eendracht verbetering" had n.l. aan de Haarl. Handelsvereeniging ver zocht, deze zaak te willen bevorderen. Tien patroons waren aanwezig; Eigen Hulp had schriftelijk adhaesie betuigd, de firma Kuijken in de Groote Houtstraat wilde wel des Zondags slui ten, maar niet 's avonds 9 uur en de firma Kremer wenschte, onder mede deel ing dat haar personeel goed be handeld wordt, zich met de zaak niet in te laten. De firma Heems meende on mogelijk te kunnen meedoen, omdat Zondag nog velen van buiten, die naar de kerk zijn geweest, inkoopen komen doen, de paarden moeten worden ge voerd en 's avonds de commissies moe ten worden gereed gemaakt, die over dag in de Meer worden opgegeven. De firma Westerveld in de Groote Hout straat kan zich volkomen met de wen- schen vereenigen, haar personeel gaat reeds 's avonds 9 uur naar huis. Van de vereeniging ..Door Eendracht Verbetering" waren twee afgevaardig den aanwezig. Een hunner, de secre taris, de heer Groen, zette utieen dat de werktijd van 's morgens 7 tot 's avonds 10 uur, Zaterdags tot één uur half twee toch veel te lang is. Boven dien moet men ook Zondags nog wer ken. De heer Leupen gaf in overweging of het niet beter zou wezen, op Zondag sluiting te 10 uur 's morgens te verkrij gen. De heer Hofland vraesde. dat dan de patroons, die nu den heelen dag sluiten, weer tot 10 uur zouden openen. Spr. is voor geheele sluiting op Zon dag. Dat wie zijn godsdienstplichten op Zondag waarneemt, daarna nog in koopen gaat doen en ardus een anders Zondagsrust wegneemt, vindt Spr. vreemd. De vraag werd gesteld, wie der aan wezigen in beginsel en zonder zich nog te verhinden, voor geheele Zondags sluiting is. Door alle aanwezigen werd deze vraag bevestigend beantwoord, het waren de heeren Leupen, Stam- meijer, Lubbers, Groen, Hofland, EJf- fers, van de Maaren Jansen, H. Paa- der ,VoUebregt, van Huizen. Daarna kwam aan de orde het slui ten des avonds te negen uur. Ter spra ke kwam, of half tien niet beter we zen zou, maar de afgevaardigden der bediendenvereeniging deden opmerken dat het dan in drukke winkels toch 10 uur wordt voor men vrrj is om te gaan. Bovendien hebben reeds enkele pa troons het- verzoek ingewilligd om te 9 uur te sluiten. De heer Hofland bepleit het goed recht der beidenden in dezer zeer be scheiden eisch. Al anderhalf jaar sluit hij te half tien en in 't afgeloopen jaar nam toch zijn omzet met 25 toe. verkorting van werktijd is ook in 't belang van de patroons, omdat een te lange werktijd het personeel overmatig vermoeit en op den duur het gehalte doet dalen. Spr. heeft hetzelfde be zwaar als de heer Heems, maar heeft dat door overleg met zijn bedienden zóó opgeheven dat zij Maandag en Vrijdag niet gaan schaften, maar bij hem en voor.zijne rekening blijven eten. Daar door is het Spr. mogelijk 's avonds te 9 uur te sluiten, waarmee hij lo. April denkt te beginnen. In beginsel verklaren alle aanwezige patroons zich voor stuiting des avonds te 9 uur. Wanneer die beginnen zal, is later te bepalen op éen tweede ver gadering. In afwachting van die bij eenkomst zullen aan de patroons van wege de Haarlemsche Handelsvereeni ging, in combinatie met „Door Een dracht verbetering," lijsten ter teeke- ning worden aangeboden. Wij ontleenden dezer dagen een be richt van een der Haagsche bladen dat het Koloniaal Museum alhier koo- per was geworden van de zeldzame collectie der Indische instelling te Delft. Nader blijkt ons dat dit bericht voorbarig en onjuist was. Want de Delftsche gemeenteraad heeft thans naar men ons uit die plaats schrijft besloten de zaak te laten zooals ze is, dus niets te verkoopen, voordat defini tief door de Tweede Kamer zal zijn uit gemaakt dat de opleiding voor Indi sche ambtenaren niet meer te Delft zal plaats hebben. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. (Zitting van Donderdag 28 Maart). K. Turnhout en J. Hoogerwout, bei den te Lisse hadden op 26 Februari 1.1. een eend toebehoorende aan P. v. d. Aart aldaar ontvreemd. Vervolgens hadden zij het dier den nek omgedraaid en het bij een poelier verkocht voor f 0.75. Dood leuk beweerden bekl. dat zij dachten, dat het een wilde waard was; geenszins hadden zij de bedoeling ge had iemand te benadeelen. Wel vreemd vond de president het, dat zij niet di rect zoowel aan het gemakkelijke van gen als aan liet gekortwiekte en ge merkte dier hadden bemerkt, dat het een tamme eend was. Op de vraag of bekl. wel eens meer zoo gemakkelijk een wilde eend hadden gevangen, moesten zij dan ook ontkennend ant woorden. Het O. M. hechtte dan ook niet veel waarde aan hunne verdedi ging en vorderde legen elk hunner 14 dagen gevangenisstraf. Esr. lisvs zoon is zekere W. E. Hazen, te Haarlem. Deze, die reeds meermalen veroordeeld is geweest, ont zag zich in de vorige maand zelfs niet om zijne ouders te bestelen, zoodat z;i zich genoodzaakt zagen een klacht te gen hem in te dienen. In de zitting van heden, trachtten de ouders, die als getuigen optraden, nu wel zooveel mo gelijk de aanklacht te verzachten, doch het O. M. vond de daad om zijne ouders te bestelen, zoo laaghartig, dat het te gen dezen booswicht 6 maanden ge vangenisstraf vorderde. Haarlem's Zansrgenot. Bil het concert, dat bovengenoemde liedertafel Dinsdagavond in de con certzaal dei- Vereeniging gaf, had het koor zich geen geringer taak. gesteld dat de uitvoering van één minder om vangrijk en drie gToote en daarbij zeer moeilijke koorwerken. Met het eerste bedoel ik het dankbaar geschreven werkje „Nimmer Nacht" van den di recteur der lie der taf eJ N. H. Andries- sen; met de laatste drie: „Super flu- mina" van Hiller, „De Uitwijkelingen" van Gevaert en „Het Tournooi" van Louis Maes; van die werkeji, welke men gewoon is op wedstrijden dioor de grootere vereenigingen te hooresn zingen. Van dit programma hoorde ik de werken van Hiller en Gevaert. Ver zwijgen mag ik niet dat het mij ee- nigszLns moeilijk valt over het ge hoorde een juist oordeel uit te spre ken. Wanneer toch een zangvereeni- ging zich met blijkbare inspanning op een belangrijke uitvoering heeft voorbereid, kan voor den verslaggever niets aangenamer zijn dan van gan- scher harte te mogen verklaren dat die inspanning ruimschoots beloond werd en tot schitterende resultaten leidde. Nu spreekt het wel van zelf dat waar krachtig gestreefd wordt, ook iets wordt bereikt; en zoo kan deze liedertafel met voldoening wij zen op haar goed ensemble b. v.; ook op haar betrekkelijke zekerheid van intonatie en, in verband daarmede, haar toonhouden mag zij zich iets laten voorstaan. Dit zijn zeker eigenschappen van groote, A an 0Arer- wegende beteekenis. Met deze hoeda nigheden, mag men wel zeggen, staat of valt een koor. Het bezit ervan is dus zeer veel. Maar nog volstrekt niet alles. Want een allernoodzakelijk ste voorwaarde voor elke wezenlijk- muzikale kunstuiting ligt o. a. in den beschaafden, edelen toon. Een ander niet minder dringend vereischte is een wijze van nuanceeren die niet ont staat uit den wil van den dirigent of uit het bloote voorschrift van den componist of zelfs uit de erkende be hoefte aan dynamische en rhylhmi- sche afwisseling, maar geheel het ge volg is van een bij alle uitvoerders krachtig lel vend gevoel het eigen gevoel namelijk dat den componist er toe leidde, neen noodzaakte, zijn noten, voordrachtsteekens enz. juist zóó te schrijven als ze daar staan. Eerst wanneer zij ook aan deze hoo gere eischen beantwoordt in hoofd zaak tenminste kan een muzikale voordracht eigenlijk kunstgenot ge ven. Dan eerst ontwikkelt, ze die no bele spontaniteit die tegelijk boeit en bevredigt. Ofschoon nu in de beide ge noemde werken wel oogenblikken zijn aan te wijzen waar klank en coloriet vielen te loven, zijn die toch te wei nig talrijk dan dat de uitvoering over 't geheel boeiend en bevredigend zou mogen heeten. Of de oorzaak hiervan niet moet gezocht worden in de enorm hooge eischen die deze koorwerken den uitvoerders stellen wat gen adel en suaviteit van klank vraagt b.v. niet Hillers prachtwerk! staat natuurlijk ter beoordeel ing van den directeur der liederlafel. Zoo van buiten af bekeken lijkt het mij meer met de belangen van het koor en zijn kunstlievende leden te strookem, wanneer de concert-pro gramma's slechts zulke werke vermel den, welker volwaardige vertolking niet juist de alleruiterste inspanning vergt. Bij de krachten waarover „Haar lem's Zanggenot" beschikt, behoeven dat nog lang geen onbeduidende prul letjes te zijn. Het slotgedeelte van den avond was in handen van de heeren Carel Phlip- peau (tenor) en E. A. Cats (viool). In dezen laatste leerden wij een nog jeugdig violist kennen van grooten muzikalen aanleg, die zijn instrument met voor zijn leeftijd zeldzame zeker heid beheerscht en zich tot een virtu oos van beteekenis belooft te ontwik kelen. Hij vond in Mej. M. C. E. Stakman een vaardige begeleidster. Nog werden door een mannen-kwar tet een paar nummers ten beste gege ven, zeer tot voldoening van het tal rijk publiek, naar ik vernam Avant dit gedeelte der uitvoering en ook de liederen van den heer Phlippeau heb ik niet kunnen hooren. PHILIP LOOTS. Anti-rovolutionaire partijdag Hedenmorgen werd in het Bron gebouw te Haarlem de aangekon digde partijdag der anti-revolutio nairen gehouden. Uit alle deeleii de-s lands was men opgekomen. De heer Oosterbaan van Naarden, de vergadering openende, moest tot alle-r teleurstelling mededeelen, dat dr. Kuyper verhinderd was te komen, wegens ernstige kamerbe zigheden. Dr. Kuyper had zijn ze gebede voor 't welslagen van dezen eersten provincialen partijdag" ge zonden. Hierna werd door de aanwezigen gezongen Ps. 68 8. De heer Oos terbaan ging daarna Aroor in gebed. Daarna werd' gelezen een gedeelte uit het 3e Hoofdstuk uit het boek van den Prediker. Hieraan knoopte de heer Ooster baan zijn openingswoord vast en zei dat, uit den boezem der kies verenigingen zoo vaak de wensch was opgekomen tot het houden van zulk een partijdag. En nu. aan den vooravond van den stembusstrijd is het de liid om te planten, om te vergaderen voor hen. die staan op den grondslag, neergelegd in de voorgelezen verzen. Het is krachtens de overtuiging dat Gods woord zal heerschen op elk levensgebied, dat thans de an ti-revolutionairen uit hun legertent komen bij de algemeene verkiezin gen en hel terrein van het algemee ne leven betreden. Spreker bestreedt de meening dat godsdienst niet met de politiek te maken heeft en na deze bestrij ding gaf spreker het woord aan Ds. Talma, wiens optreden met ap plaus werd begroet Ds. Talma heeft niet de bedoeling gehad met zijn onderwerp socia le hervorming en sociale poloitek te behandelen, de praktische poli tiek. Daarvoor is een partijdag als deze niet geschikt. Daar moet de theoretische kant der kwestie wor den beschouwd, en men moet el kaar versterken in de beginselen, die bij de a. s. verkiezingen bele den zullen worden. De vraag, die te behandelen is, is deze welk aan deel heeft de Staat te nemen in de sociale hervorming, welke van de zen tijd is. Al staan wij niet o^ het stand punt der sociaal-democratie, erken nen moeten we, dat in alle perio den van het maatschappelijk leven de sociale verhoudingen oorzaak zijn geweest van velerlei toestajiden op allerlei levensgebied. De oorzaak der sociale misstan den van thans ligt volgens spreker in een groot eedeelte aan de veran dering in de productie-wijziging van den laatsten tijd:, in de wijzi ging in bedriif en verkeer. En niet alleen is het de bedrijfs- macht der menschem waarover de beschaafde wereld de beschikking heeft gekregen, doch zij heeft ook invloed gekregen op het verkeer. In plaats van het. afgesloten zijn der volkeren, zooals vroeger, is er gekomen een internationaal karak ter van het bedrijfsleven. Deze ontzaglijke krachten nu zijn voor een goed' deel geworden tot een schade, een verdrukking, in- plaats dat ze opgenomen zijn in het maatschappelijk organisme. En wat is de oorzaak Dat is de zonde. Niet van de menschen van thans, doch de zon de van geslacht op geslacht. (Wordt vervolgd.) Uit het ontworpen plan van bebou wing aan de Zuidzijde van den Zijl- Aveg, zijnde op de gronden van den heer Jhr. C. F. van de Poll, blijkt dat drie nieuwe straten zullen worden aan gelegd en de Brouwerskade zal wor den verlengd. In het geheel zijn op het plan 144 stukken grond voor bebou wing van perceelen aangewezen, alle met flinke tuinen. Aan de zijde van den Zijlweg op den hoek van de Coorn- hertstraat is een stuk grond Arerkocht. Ook de oppervlakte van het eerste per ceel in die straat is bereids aange kocht, en zullen spoedig daarop door den architect J. A. Traanberg wonin gen worden gebouwd. Vanwege de Haarl. Toynbee-veree- niging werd Woensdagavond in het be bouw ..Weten en Werken" eene lezing gehouden door Mej. E. Knappert, uit Leiden, over verschillende boeken. Ern stig waarschuwde spreekster tegen het lezen van slechte lectuur. Met veel aandacht weïd de voor dracht aangehoord. Heden is alhier door de commissio nairs Tienus van Leeuwen en J. Huij- boom de eerste jonge radijs aan de groentenmarkt gebrachtdat is 3 we ken later dan het vorige jaar. Eigen Hulp. Onder voorzitterschap van den heer Van Tuerenliout hield de afd. Haarlem van Eigen Hulp WoensdagaA'ond hare jaarvergadering. De bijeenkomst liep vlot van stapel. De aftredende bestuursleden, de heeren Verniers van der Loeff en Tuijtel, wea-- den met bijna algemeene stemmen her- kozen. Goedgekeurd werden de reke-l ning van den penningmeester en even- j eens het verslag van district en win kel. Een van de leden achtte zich ge roepen, een woord van bijzonderen dank te richten tot de Avinkeldirectie en de twee hoofdambtenaren van den win kel, voor hunne goede» zorgen, die ma ken dat de toestand zoo geheel anders is, dan vroeger. Over 1900 werd te za- men 11 pet. uitgekeerd, over 1891 kon geen winst worden uitgekeerd, maar was er verlies. Van 15 April a. s. af zal Eigen Hulp haren winkel in de Zijlstraat des avonds te 9 uur sluiten. St. Bavo. Voor de leden van den Katholieken kring St. Bavo hield Woensdagavond de heer C. J. Th. Leistikow e^aie lezing over den middenstand Spr. wees er op hoe deze klasse der maatschappij voortdurend bedreigd Avordt in den strijd tusschen groot kapiatal en prole- tartaai en spoorde de aanwezigen aan krachtig samen te werken om te voor komen dat de middenstand verdAvijnt. De Vice- president, de heer v. d. Kamp, die. bij ontstentenis van den len voor zitter de vergadering leidde, zeide Spr. in eenige korte woorden dank voor zij ne leerrijke rede. De aanwezigen ga ven door luid applaus hun instemming te kennen. Soirée. In het Brongebouw gaf het strijk orkest van Haarlemsch Muziekkorps Woensdagavond eene uitvoering. Een met zorg gekozen programma werd, zooals steeds, goed afgewerkt. In de allereerste plaats mogen we wel noe men de symphonie van den heer Ch. Kriens Jr., gedirigeerd door den com ponist zelf. In dit muziekstu kligt eene grootte mate van gevoel opgesloten. Men is door de nu eens liefelijk, dan Aveer droevig klinkende tonen vaak diep aangegrepen. Het geheel was een groot succes voor den vcelbelovenden jongen musicus. Het langdurig ap plaus dat hem ten deel viel, was meer dan A'erdiend en toen de heer Munk hem namens de directie van het. Bron gebouw een fraafen krans aanbood met linten in de Haarlemsche kleu ren, kwam aan de bijvalsbetuigingen haast geen einde. Voor den heer Kriens Jr. is dit succes zeker een spoorslag om op den ingeslagen weg voort te gaan. De overige nummers kwamen mede goed tot hun recht. De ouverture „die Lustigen Weiber von Windsor", de bekende vroolijke opera van Nicolai, liet ook nu niet na, een aangenamen indruk te maken op de aanwezigen. De zangeres, Mej. Nicoline van Eycken kweet zich ook goed van haar taaik. Deze dame beschikt over een tamelijk krachtig stemgeluid dat ech ter voora 1 in de lage ergisters nog meer volmaaktheid behoeft, 't Best be viel ons van haar „Recitatief und Aria aus die Hochzeit von Figaro" van Mozart en „Madrigal" van Chaminad Ook zij kreeg ruimschoots haar aan deel in 't applaus van 't vrij talrijke publiek. Het was een genotvollen avond dien de Brongebouw-directie ons bezorgd heeft. Dat er zoo nog meerder volgen mogen. Bevorwij Vergadering van den Raad der gemeente Beverwijk op Woensdag 27 Maart te kwart voor 10 ure. Afwezig de heeren Braam en Water schoot van de Gracht. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Eenige mededeelingen Avorden op voorstel van den Voorzitter voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen is een adres van de af- deeling Velsen van de Noord-Holland- sche Maatschappij van LandbouAv, ad haesie verzoekende op het door haar ingediende adres aan den raad dier gemeente, waarhij verzocht wordt over te gaan tot het bouwen van een aan- legstijger in het Noordzeekanaal. Op voorstel van den Voorz, wordt het verzoek voor praeadvies naar B, en W. gerenvoyeerd. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan de Openbare Jongensschool. Op de voordracht zijn alphabetisch geplaatst de heeren P. Beukema. uit Purmerend, J. E. Dinge- manse en J. Klomp, alhier. De heer de Roeper deelt mede dat hij thans mee zal stemmen omdat do voordracht alphabetisch is. De heer Dingemanse wordt met 7 stemmen benoemd; Reukeman 1 en Klomp 2 stemmen. Alvorens over te gaan tot benoe ming Aran een lid der commissie voor de Fröbelschool, leest de Voorz. een adres Am or van den heer Moens,waarin deze ontslag verzocht als lid dier com missie. Op voorstel van den Voorz. wordt alsnu benoemd de heer J. W. A. C. van Loenen, gemeente-secretaris, die op de desbeteeffende \Taag van den Voorz. verklaart de aanneming nog in bedenking te willen houden. Thans is aan de orde de gunning van eenige standplaatsen op de a. s. kermis. Slechts voor 4 plaatsen was ingeschreven. Op voorstel van den Voorz. wordt gegund als volgt: Schouwburg, W. Hart voor/ 70.— Draaimolen, J. Vermeulen 76.321/2 Stoomcarroussel G. Wolffs Co. 437.10 Luchtschommel D. Haak 38.85 Aangezien niemand nog iets in het midden heeft te brengen, wordt de openbare vergadering gesloten en overgegaan tot eene met gesloten deu ren, tot behandeling van het kohier van den Hoofdei. Omslag. Vervolg Nieuwstijdingen. Tweede Kamer. Men seint ons uit Den Haag: De hernieuwde verlenging der natio nale militie met een zevende lichting werd met 53 tegen 9stemmen aangeno men, nadat dr. Kuyper een inlichting had gevraagd over den stand der nii- nisterieele crisis, waaromtrent minister Pierson no~ geen mededeelingen kou doen, maar een spoedige oplossing voorspelde. Verschillende kleine ont werpen werden nog aangenomen. Daarna werd de behandeling der Wo ningwet hervat en de artikelen betref fende stelselmatige gemeente-uitbrei- digen naar plannen (waaruit parken op voorstel van den heer Mackay wer den verwijderd) aangenomen, met in voeging van grachten, op voorstel van den heer Pijnappel. Men seint ons uit Den Haag: Voor het gerechtshof alhier werd he den in hooger beroep behandeld de zaak-Van Schermbeek contra den bur gemeester van Den Haag. Het Open baar Ministerie vorderde f 300 boete subs. 60 dagen hechtenis. Verkiezing voor de Tweede Kamer. De liberale kiesvereeniging te Krom menie heeft tot voorloopige candidaten voor de Kamerverkiezing voor het dis trict Beverwijk gekozen de heeren mr. H. Ph. de Kanter te Haarlem, K. Cz. de Boer te Assendelft, J. Th. Crerner te 's- Gravenhage en J. van Loenen Marti net te Amersfoort. De liberale kiesvereeniging te Wor- kum (district Harlingen) heeft met op één na algemeene stemmen candidaat gesteld den heer A. Bouman, aftredend lid. Acad. examens. Leiden. Geslaagd voor het eerste na tuurkundig examen de heer G. H. Fa- bi us. Utrecht. Doet. RechtsAV. de heer E. H. E. Ted ing van Berkhout. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 28 Maart. J. v. d. Weegh en E. de Blaazer. D. E. de Groot en A. C. W. Teunissen. Mr. J. P. v. Oute- ren en W. J. Westeren v. Meeteren. H. N. Postma en A. M. Fortuin. J. Ger- ritsz en A. J. Schagen. Ondertrouwd: 28 Maart. J. v. d. Broek en A. v. d. Mark. J. Koning en A. M. Uittenbosch. J. A. den Tieter en A. M. Pommé. F. J. Kaan en A. M. Homburg. W. A. van Dam en A. v. d. Voort. Bevallen: 27 Maart. A. M. C. An ten de Nijs, d. G. A. Jochemsz Lammer, d. M. R. H. Kuiper—Heuwe- kemeijer, z. R. Hogervorst—de Graaf, d. 28. E. de Graaff—Jacobs, d. Overleden: 27 Maart. E. van Ilage, 80 j„ Harrnenjansweg. 26. G. A. Rid der—de Ridder, 57 j„ Sophiastr. 27 j. M. Campfens, 19 uren, d., Tulpenstr. Gen!. Be\-orderd lot doctor in de ver los- en heelkunde (met lof), dc heer J. F. II. Iloyng, arts. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Solo, von Java, pas seerde 26 Maart, des nam. Wight ec werd heden namiddag te Rotter- dam verwacht. Het stoomschip Töucer, van Batavia naar Amsterdam, vertrok 24 Maart van Port Said naar Marseille. Het stoomschip Prins Frederik Hen drik arriveerde 26 Maart van Parama ribo te Amsterdam. Het stoomschip Ardjoeno, van Java naar Rotterdam, vertrok 26 Maart van Aden. Het dubbelschroefstoomschip Sin- doro, van Rotterdam naar Java, ver trok 27 Maart van Suez. Het stoomschip Cyclops, vertrot 25 Maart van Batavia naar Amster dam. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 26 Maart te Genua. Het stoomschip Merapi. van Rot terdam naar Java, vertrok 27 Maart- van Southampton. Het dubbelschroefstoomschip Sta tendam, van de Holland-Amerika Lijn, van New-York naar Rotter dam, arriveerde 27 Maart voorgaat-s van den Nieuwen Waterweg. Het stoomschip Zillah, Holland Amerika Lijn, arriveerde 26 Maart van Amsterdam te Newport NeAvs. Familieberichten. Bevallen: 2.» Maart. G. Huijkman Von Glahn, d.. Biervliet, 26. Bosman— Van der Meer Mohr, d. Alkmaar. P. A. Bik, Klinkenberg, d. Nieuwedicp.. S. HofhuisKern. d„ Amsterdam. Overleden: 24 Maart. J. de Witt, 54 j„ Alkmaar. 25. Wed. J. Barger-Brink, 82 j., Den Haag. 26. Baronesse douair. Van Verschuer—Brants, Den Ilaag. 26. F. Y. Kiugrua, 28 j., Parijs. Faillissementen. Opgeheven Het faillissement van P. A. Lio- dorp. smid te Rotterdam. Geëindigd Het failissement van A. C. Reus, magazijnmeester aldaar. Telegrammen. DURBAN, 27 Maart. (R. O.) Naar ge meld wordt is De Wet met 400 volgelin gen 35 mijlen van Standerton Trans vaal binnengetrokken. Advertenüëji. 20 April a.s. hopen onze p geliefde ouders, de IJ eer n fè Mevrouw G. FORTGENSvan Sepers j| hunne 25 jarige Ecktrereeni- p ging te herdenken. Hunne liefh. Kinderen. Haarlem, 28 Maart 1001. p Receptie 14 April 1901. p$ wa mv vv£? 05 •'«V' vwv 7777 ïwvv. 7^ Den 12en April hopen onze geliefde Ouders D. VAN VEEN en M. M. J. SCHEELINGS den dag te herdenken, waarop I zij vóór 25 jaar in den echt werden vereenigd. Hunne dankbare Kinderen, j Heden overleed tot mijne groote droefheid mijne ge liefde Echtgenoote G. A. RIDDER, geb, de Ridder in den ouderdom van 57 jaar. A. P. RIDDER. Haarlem, 26 Maart. Algemeene kennisgeving. Getrouwd: D. E. de GROOT Rotterdam. A. C. W. TEUNISSEN Haarlem, die ook namens wederzijdsdie fa milie dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Haarlem. 28 Maart 1901.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3