Dienstbode Direct yevraagd gcns Iaat slechte weer eu 't veld. de strijd gestaakt werd. „Volharding" had toen de leiding met 21. Voor de Westelijke le kl. comp. won „H. F. C."—Haarlem" op een modderig terrein vair Sparta" te Rotterdam na een hardnekkigen strijd met 82. Met de rust was de stand 21 in Tt voordeel van „Haarlem". Vervolg Stadsnieuws. In de Directiekamer van den Schouwburg ligt eene lijst ter tee- kening ten behoeve van de wedu we van Willem v. Zuylen. Men weet dat het haar aan alles ont breekt. dat zij doodiarm is achterge bleven en eene Rotterdamsche com missie nu giften vraagt aan allen, die v. Zuylen hebben gekend en be wonderd. Hulp is dringend noodiig. 1 April. In sommige sigarenwinkels was Zondag een zoogenaamd bulletin aan geplakt zonder opgaaf van herkomst, waarbij gemeld werd, dat heden, Maandagmiddag, onze Koningin en Prins Hendrik een bezoek zouden bren gen aan 't Koloniaal Museum. Het bericht is onjuist en klaarblijke lijk bedoeld als een Aprilgrap naar "t. ons voorkomt een ongpaste. Om - reden zou het goed zijn als men rr achter kon komen, wie deze laffe a digfieid heeft uitgehaald. Er wordt naai onderzocht. Rattenjacht. Naar men ons mededeelt, gaat de rattenjacht in deze gemeente nog niet vlug. Er waren Zaterdag aan de ge meen,te-redniging nog geen vijftig van deze dieren aangebracht. Tien stuks was het meeste, dat door één ratten- jager werd aangeboden. Onze Hout. Vroeger hebben wij al eens bericht, dat er plannen bestonden tot verbete ring en vernieuwing van onze plant soenen en dus in de allereerste plaats van onzen Hout. Zij hebben nu vasten vorm aangenomen en men zal er bin nenkort wel meer van kooren. Zooveel is zeker, dat het plan hier en daar be langrijke veranderingen zal vorderen, dat er menig boompje zal moeten val len, kreupelhout worden gedund, om geleidelijk te komen tot een behoorlij ken t- istand. Nieuwe aanplant van joug hout zal niet uit het oog worden verloren. Naar wij vernemen zal aan den Raad worden voorgesteld de rijwegen in den Hout, vroeger door den heer Zocher aangelegd en thans nog in denzelfden vorm aanwezig, te beharden. De ad viseur der gemeente inzake de plant soenen, de heer Springer, wil daarmee de rijwegen, die in den zomer te mul en in voor- en najaar te modderig zijn, geschikt maken voor rijtuigverkeer en voetgangers. Dus ook de Spanjaards laan, die tegenwoordig behalve het smalle voetpad, zoo goed als onbegaan, baar is voor den voetganger en waar ook de paarden niet dan met de groot ste moeite de rijtuigen kunnen door- zeulen, De breedheid van de Span jaardslaan maakt het mogelijk, met behoud van het voetpad, daar een be- hard gedeelte voor rijtuigen, een flink wielerpad en een mul ruiterpad van te maken. Men herinnert zich, hoe indertijd reeds Mr. W. A, 't Hooft voorstelde eeiv wielerpad aan te leggen aoor de Span jaardslaan en hoe dit voorstel destijds in den Raad werd verworpen. Het is te hopen, dat de meerderheid er nu an ders over denken zal. Ook het beharden van de rijwegen is vroeger ter sprake gebracht. We herinneren ons o. a. dat er in de Ver- eeniging tot Verfraaiing over gespro ken is, maar toen werd van alle kan ten het bezwaar aangevoerd, dat door deze beharding de Hout een gedeelte van zijn natuurkarakter zou vevliezen. Dit zal ook nu wel weer te berde ge bracht worden tegenover de meening van den heer Springer, dat de Hout meer moet worden beschouwd als een park, waarin beharde wegen thuis liooren. Staat van de aardappel- en boter markt over de maand1 Maart 1901: Artikelen: Aangevoerd: Verkocht: Prijs: Boter 434 K.G. 413 K.G. 1.15—1.60. Biggen 206 stuks 149 st. f 8.0014.00. Schrammen 110 st. 96 st. 13.0025.00. Aardappelen 291 H.L. 291 H.L. 1.904. Appelen 336 H.L. 312 H.L f i'gOO—8.00. Peeren 263 H.L. 255 H.L. f 5.00—8.0O. Jubilea Hedien, Maandag, herdacht de heer A. v. d'. Waals, assistent-op zichter, den dag, waarop hij vóór 50 jaren in dienst van de Centr. Werkplaats der H. IJ. S. M. trad. Als koperslagers-leerling in dienst getreden, mocht het den jubilaris door grooten ijver en trouwe plichtsbetrachting gelukken gedu rende deze halve eeuw op te klim men tol baas over de koperslagerij, kopergieterij, blikslagerij en com positie-gieterij, in welke betrekking hij zich algemeen bemind maakte. Het was dus geenszins te verwon deren. dat deze dag voor den jubila ris niet onopgemerkt zou voorbij gaan. Per rijtuig werd hij heden-mor gen door Lw&s ambtenaren van huis gehaaid en aan den, ingang der work plaats opgewacht door twee werklieden van zijn personeel. Allereerst begaf men- zich nu naar hot opzichtersbureau, waar de jubilaris door een der ambtenaren werd toegesproken en hem vervol- een fraai cadeau aangeboden. Daarna sraleidde men hem naar do koperslacrerijwelke feestelijk mei groen en bloemen was versierd en waar de werklieden en ambte naren zich hadden opgesteld. Aller eerst werd de jubilaris toegespro ken door één d:er oudste werklie den en vervolgens op recht hartelij ke wijze door den chef en dien on derchef der Centrale Werkplaats de heeren. L. Sloot en H. P. A. J. Vogel. Hier werden hem vervolgens nog eenige fraaie cadeaux overhan digd. Dat der werklieden van zijn personeel bestond uit een fauteuil en dat der ambtenaren uit een no tenhouten. salon-tafel met zes stoe len; dat der machine-bankwerkers uit een hanglamp, terwijl de jubi laris van het personeel der draaie rij een bloemstandaard ontving. Daarna volgden tal van geluk- wenschen, waarna de jubilaris al len hartelijk d'ank zegde voor de hem bewezen eer, en in korte trek ken zijne 1 evens geschiedenis ver haal dei. Hedenmiddag werd door den heer v. d. Waals receptie ge houden in het gebouw .,St. Bavo", waarop tal van vrienden en beken den den geachten jubilaris de hand' kwamen drukken. Voorzeker is deze dag voor hemi tot e<yi onver- getelijken gemaakt. Op het postkantoor zijn thans 2 jubilarissen, nl. de directeur, de heer P. H. H. Doffegnies en de heer A. G. Boekwijt, commies. De eerste herdacht heden den dag, waarop hij vóór 45 jaar in dienst der posterijien trad en de heer Boekwijt deed: 25 jaar geleden zijn intrede in het postvak als sur numerair ten postkan tore te Lei den. Den> directeur werd een mand bloemien aangeboden en de heer Boekwijt ontving van de commiezen twee gravures en van het overige personeel e©n crapeaud. Door den Commissaris der Koningin l de provincie Noord-Holland zijn benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen: Te Bussum: den heer w. A. J. Scher mer Voest. Te Haarlemmerliede en Spaarnwou- de: de heer J. C. Dijksen. Te Zaandijk: den heer T. Olij. Het Stedelijk Museum van schilde rijen en oudheden op het Raadhuis is in de afgeloopen maand bezocht door 100 personen tegen betaling en door 393 personen zonder betaling. J. van Bezu te Lisse is in appèl ge gaan tegen het vonnis der Rechtbank alhier, waarbij hij den 21e Maart j.l. ter zake van mishandeling is veroor deeld tot een maand gev. straf. Zaterdagavond jl. vierde de Voetbal club „Voorwaarts" haar tweejarig be staan, in het geheel-onthouderslokaal „de Toekomst", Kleine Houtstraat. Het feest werd afgewisseld door vel schillende voordrachten. Het voornemen bij de koninkl. liedlortafe.1 ..Zang en Vriendschap" om deel te nemen aan den in dezen zomer te houden Zangwedstrijd te Keulen, is hierop afgestuit, dat. geen honderd zangers (het in de wedstri j dsbepatingen vastgestelde minimum) bereid werden gevon den om meie te gaan. Man en Vrouw In de Tulpenstraat had' heden-mor gen een niet onaardig tooneeltje plaats. Omstreeks half negen, toen de man des huizes naar zijn werk was, kwam voor één der woningen een ver huiswagen. De deur werd geopend en op bevel van de vrouw werden met bekwamen spoed' meubelen en verder huisraad ingeladen. Docli dit ging nog niet zoo snel of bereidwillige buren, aan wie het een en ander vreemd voorkwam, hadden aanstonds den echtgenoot gewaarschuwd, die ook niet mis weldra met haastigen stap kwam aangeloopen, nog juist bijtijds om het vertrekken te helpen verhinderen. De oneenigheid, werd nu spoedig bij gelegd. Onder groote hilariteit dier buurtgenooten werd de. wagen weder netjes uitgeladen, waarna de echtelie den hunne woning weder betraden. Heden werd door den architect Joh. F. W. Stom te Haarlem', on derhands aanbesteed het verbou wen van perceel Haarlemmerdijk No. 95 t© Amsterdam. Laagste inschrijver is de heer E. II. Helle te Amsterdam voor de som van 8156. genus op-de-koopjes-bedacht mensch, dat veel gaat zien voor 'n beetje cent jes. Al filosofeerend want 'n journalist filosofeert per sé altijd sjok je door de vette modderstraten met de kraag van je jas op vanwege de guurheid der Xantippe-achtige lente. En dan zie je ook sjokkend de mannetjes met omgeslagen broekspij pen, de vrouwtjes met opgenomen rok ken, even hard baggeren als je zelf en berustend berusting is 't hoogste waartoe de filosofie je brengen kan bepeins je dat buurman's leed troost. Dat menschdom dat zich voor je blik ken vertoont is wederom af te deelen in verschillende soorten. Het sterkst op den voorgrond tre den depaarsgewijze samengekoppelden Met sleurigen gang dicht tegen elkaar aangedrukt slenteren ze naar 't Bron gebouw of „De Vereeniging" of ,,De Kroon". Ze zijn volstrekt ongevaarlijk, om dat ze zich in hoofdzaak met elkaar en zich zelf bemoeien en hun natuurge- nooten in den meest volstrekten rust laten. De blikken zijn strak-rechtuit of in eikaars oogen. Gevaarlijk zijn de losloopende spe cimen, heer genaamd, die zich wel degelijk met hun natuurgenooten be moeien. In de zalen zelf komen de menschen zooals trouwens om hun naam van gezellig dier niet te beschandaliseeren behoort, in groote kudden voor, kij kend naar de speciale lieden boven bedoeld, die heel onderhoudend zijn, en de gaven van lenigheid des lichaams kracht der spieren, trillerigheid der stem of grappigheid des gemoeds be zitten en al naai* gelang van talent krachttoeren verrichten, liederen zin gen of apenkooi verkoopen, zeer tot genoegen van de niet-specialen dje hun maffie gedokt hebben en bii d'r potje bier zitten te klappen en stam pen, sentimenteel te kijken (de dames wel te verstaan) of te grinneken, al naar de omstandigheden 't meebren gen. We zijn op alle cürie plaatsen ge weest en hebben met alles meegedaan, 't was overal jolig en vol. Een winkelier uit de Bartel joris- straat klaagt over een bewoner der Zijlstraat, die vermoedelijk met een flobert geweer een glasruit in het achterhuis heeft ingeschoten, Een 11-jarige jongen uit de Leid- schestraat wierd als verdacht van diefstal van een portemonnaie met 4.uit de toonbanklade van een bewoner van de Eendrachtsstraat aangehouden en na bekentenis aan zijne ouders afgegeven. Van het een en ander is proces-verbaal op gemaakt. Hij had het geld ver bruikt om te fietsen. Gevonden voorwerpen. Een meisjes-haarkam; een gou den medlaillon; een foxterrier; een portefeuille met 2 kaarten d'er E. N. E. T.; een gouden oorbelletje; een grijze sportpeteen bril in étui een mondstuk van een trompet; een sleuteleen voetbaleen portemon- naie met een geldstuk een wit me talen armband een zilveren beurs je met eenig geld1. Heden herdacht de heer W. Klip pers den dag, waarop hij vóór 25 jaar het eerste nummer der „Nieu we Haarlemsche Courant" het licht deed' zien. Voor deze gelegenheid is een fraai bewerkt feestnummer den abonne's aangeboden. Haarlemmermeer. J.l. Zaterdagavond is de arbeider .7. Gedaan van hier te Halfweg van het station komende, aldaar door een grut terswagen uit Haarlem zoodanig aan gereden. dat het paard den man om ver wierp en het voorwiel over hem heen ging. In het gemeentelokaal al daar heelkundig behandeld is hij daar na per brancard naar buis gebracht. Liet het ongeval zich ernstig aan zien heden (Maandagmorgen) was 's mans toestand bevredigend. Sloten. In den Osdorperbovenpolder is de verveening in vollen gang, zoowel met de machine als met den beugel; de vorst der voorlaatste machten heeft aan de uitgeworpen veenslik veel scha de veroorzaakt. De anti-revolutionaire kiesvereeni- ging alhier (district Haarlemmermeer), stelde met algemeene stemmen, den heer G. B. 't Hooft, aftredend lid, we der candidaat voor de Tweede Kamer. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk. Van inrrezonden stukkengeplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan den inzender teruggegeven. De acte van oprichting der Noord en Zuid-Hollandsche Bank gevestigd alhier is hedenmorgen ten 9 ure ten kantore van die Bank ten overstaan van notaris P. F. de Bordes verleden. Deze Bank is een voortzetting van de firma Westerkappel en HoofcL Schutterij. De onder-officieren der dienstdoende Schutterij te Haarlem, hielden Zondag een schietwedstrijd, waarbij de rozen- prijs een zilveren nied., werd behaald door den fourier P. Pieterse, diie mede den len prijs, een kunstvoorwerp, ver wierf. De tweede prijs weTd gewonnen door II. van Putten, de 3de door ad judant Hamilton en de 4de door serg. Scholten, De Zondagavond. 's Zondags-avonds schift je het menschdom in allerlei soorten. Als krantenmensch sjouw je de spe cialiteiten-voorstellingen af, waar spe ciale menschen voor "t speciaal luttel bedrag van 'n maffie allerlei speciale dingen doen, zoo met armen en hee tten, als met de meer mystieke, daarom niet minder verdienstelijke stemmid- delcn. Primo dus 't genus kranten-mensch, dat overal z'n neus in steekt; secundo 't genus speciaal-menseh, tertio het Heemstede. In de plaats van den heer A. van Gladbeek, die als zoodanig had be dankt, werd als voorzitter der toone&I- vereeniging „Door Eendracht Sterk' gekozen de heer J. Toledo. Zandvoort. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Het classicaal bestuur der Ned. Herv. kerk in Noord-IIolland heeft het ver zoek ontvangen om te vernietigen het besluit van de kiesgerechtigde leden dier kerk alhier, waarbij werd be paald dat de kerkeraad, zooals tot nu toe, zichzelf zou blijven aanvullen en dat dit niet zou geschieden door het kiescollege. De reden tot dit verzoek is, dat door een der ouderlingen, lid van het stem bureau, een aantal persoonlijk door hem ingevulde stembriefjes aan de hem ondergeschikte personen zijn uitge reikt., met het doel om te stemmen vóór den kerkeraad, terwijl door datzelfde lid tijdens de stemming eveneens met „vóór den kerkeraad ingevulde biljet ten zijn uitgereikt aan ter stembus ko mende kiezers, en eindelijk omdat men van meening is dat de openbare afkon diging van die te houden stemming van dien aard was, dat de gemeente leden verkeerde opvattingen maakten en dit van grooten invloed op de stem ming kon zijn geweest. Beverwijk. Binnenkort zal de Bevcrwijksclic Conservenfabriek belangrijk worden vergroot. De kosten van een en ander worden geraamd op pl. in. f 20.000. IJmuiden. Door den heer A. Wijker is aanbe steed: Het bouwen van een café, Pak huis en Woning met 2 bovemvoningei aan de Bloemstraat alhier. Ingekomen waren 11 biljetten. Laagste insclirijv bleek te zijn de heer II. Wijkar te l-Icl der voor 13.725. Santpoort. Het bekende hotel „de Wijman" is, naar wij vernemen, overgegaan in handen van den heer Joh. Limbach aldaar. Drankbestrijding. Er wordt wel eens gezegd „Och, het leven is al zoo dor en vreugdeloos. Ont neem den menschen den alcohol toch niet, voo# zooyelen de eenige bron van opwekking en vergetelheid in hun een tonig en kommervol bestaan." Ja, wij komen iets ontnemen, ook aan de arbeiders. Maar wij ontnemen iets, wat hem in de laagte trekt en hun de opheffing uit den jammerpoel zoo moeilijk maakt. Wij ontnemen hun den ontzenuwenden drank om hun terug te geven het bewustzijn van hun men- schenwaarde, om hun te schenken de geestkracht, die noodig is om te ram melen aan nun ketenen; om een vonk van verlangen naar beter bestaan te doen lichten in hun doffe oogen. Wij komen iets ontnemen, om te doen winnen. Want aan niemand bracht de geheel-onthouding verlies. Winst voor geestes- en gemoedsleven, winst, aan ernstige levensopvatting-. De invloed der geheel-onthouding zal zich doen gevoelen in het lager be volkingscijfer van gevangenis en krank zinnigengesticht en niet langer zullen die sombere steenklompen daar staan als een stomme aanklacht tegen het borreldrinkende Nederland. Sstrijdende voor de geheel-onthou ding zullen we een toekomst voorbe reiden, waarin met het rechtsgevoel van het volk een wet onbestaanbaar is, die belasting heft op zijn ellende. A. NAGTZAAM, le Secr. N. O. P. C. No. 17. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande Bovenwoning, werk plaats en erve, aan de Bakkerstraat. C. Rose f 5275. No. 18. Een huis en erve, aan de Koningstraat. C. Smink q.q. f 7650. No. 19. Een villa, genaamd „Villa Nova", en erve met grooten tuin in het Frederikspark. P. van de Wateren 17,300. No. 20. F.en huis en erve met tuin, aan het Kennemerplein. No. 21. Een huis en erve met tuin. nevens het voorgaande perceel, op den hoek van de Kennemerstecg. De perceelen no. 20 en 21 gecombi neerd. A. Gravenstein, 10.630. No. 22. Een huis eu erve aan de Brouwersvaart. J. v. Hooff 5700.— No. 23. Een huis en erve met tuin tje aan de Leidschestraat J. de Vogel f 1905.— No. 24. Een winkelhuis met afzon derlijk opgaande bovenwoning en erve aan de Kleine Houtstraat, Opgeh. 7705.- No. 25. Een huis en erve aan de Pie terstraat. No. 26. Een huis en erve naast het voorgaande. De perceelen no. 25 en 26 gecombi neerd. S. J. v. Os 1515. No. 27. Een huis en erve in een poort aan de Lange Raamstraat, P. de Jong f 450. Burgerlijke Stand. Bevallen 29 Maart: P. W. de Nijs Fortgens, z.; 30 M. M. van de Weegh Stöver, d.; 1 April: E. Heemskerk- Martin, z.: J. M. C. de Zaaijer—Len- terman, z. Overleden 30 Maart: J. A. Spruit— Schiltman, 45 j., Lange Annastraat; 31 J. Schutter, 1 d., d., Saenredam- straat; 1 April L. Pollet, 23 j., Maarten van Heemskerkstraat. VeilixïO" in het Verhoopt. De Gouden Leeuw op Zaterdag 30 Maart 1901. No. 1. Twee stukken wei- of hooi land, in den Vereenigden Binnenpol- der, aan den Spoorweg te Haarlem merliede en Spaarnwoude. F. v. Leuven 7900. No. 2. Drie stukken wei- of hooi land, te Haarlemmerliede of Spaarn woude, idem idem. Opgehouden 9905. No. 3. Twee stukken wei- of hooi land, te Haarlemmerliede en Spaarn woude, idem idem. F. v. Leuven 6300. No. 4. Een koetshuis met afzonder lijk opgaande bovenwoning en erve, aan de Kruisstraat. Opgeh. f 16,700. No. 5. Een perceel tuingrond, ach ter het voorgaande perceel met uit gang door eene tot dit perceel behoo- rende poort aan de Lange Margaretha- straat. Opgeh. f 6100. No. 6. Een stal voor 36 paarden, waarboven hooizolder en erve, aan de Lange Margarethastraat, met afzon derlijke uitgang in de onder perceel no. 5 genoemde poort. D. J .W. Bouwmeester f 9900. No. 7. Een perceel bouwterrein, aan de Lange Margarethastraat, idem idem. No. 8. Een perceel bouwterrein, id. idem. No. 9. Een perceel bouwterrein, id. idem. No. 10. Tot amotie de gebouwen, staande op de onder No. 79 vermelde bouwterreinen. P. Hoogeveen f 160U.— De perceelen 7—9 gecombineerd. D. J. W. Bouwmeester I o<Uo. No. 11. Een huis met tuin en erve, aan de Kleine Houtstraat. No. 12. Een wagenhuis met paa denstalling, en een groot erf, aan de Gasthuispoort achter idem idem. De perceelen no. 11 en 12 gecombi neerd. J. J. Homan f 8100.— No. 13. Een heerenhuis en erve met voor- en achtertuin, aan den Zijl weg. E. F. de Blazer 5200. No. 14. Een huis en erve met daar achter gelegen grond en schuren, aan de Brouwersvaart. No. 15. Een huis en erve, naast het voorgaande. De perceelen no. 14 en 15 gecombi neerd. Opgeh. f 8505.— No. 16. Eene villa met sousterrain, grooten tuin en erve, aan het Kenau- park. Ongeh. 14.005. 366e Staatsloterij. Maandag, 1 April. 2e Klasse, le lijst. No. 13845 f 1000. No. 1207 f 1500. No. 2422, 12449 en 19412 f 400. No. 20195 f 200. No. 332, 13123, 16024 en 20301 f100. 63 32286043 8711122361531318217 118 3258 6046 8731122881533218225 151 3282 61' 2 8787123021534218*36 Q21633 361*3 8^33123721545018271 *38 38526150 8898124481547118274 257 33786184 890512465155211*281 27334126313 9112 12470 15527 18331 277 3424 6371 9147124751554818488 28934116375 9148124981557718493 *913467 6420 9218125331560218571 297 3487 6452 9334125671561218579 300 3527 6577 93*0125791568918591 316 3552 6620 9375 12700 15698 18592 4103627 6657 9398127921573718635 419 36-76712 9415128421578418694 55637436777 9462128451578818718 576 3815 6801 9491128701582218739 611 3819 6857 9506128841582318759 964 3832 6885 9593128921591618777 1115 3848 6912 9688128961593218786 1153 394.'«6923 9758129291598718807 1319 4003 6987 97*2130481601818808 1424 4 ;08 6992 9794131021604518920 144540417001 9801131361606319122 15014077 7023 9807132141606919191 151341647029 9833132801608719278 1'1841827042 989413391 1611719290 15644178 7077 ÏH2713421 1613919296 1606 4199 7108 995013467161541933 10 0 4255 713810106134791616319432 1 07 4817 72 U10141 13557 1618813476 1713441473 '81'1-294136561620819564 17244-12373591034713658 162 219566 1728 4510738010468136871624.519571 17: 2 45187 7010464137191625919599 1740 4550 75881 '533137281631013647 1772 4680 768410541 137881631219716 1805 4685 768810636 137931632519757 1825 4713 77051064413 - 071642219779 1833 4782 77081076213837 1647619786 1856 4813772110774138941651919815 1990 4835773210883 13"07 1669019818 20 '3 4841783010914 '396916.82019980 053 4946 784-. 109481403016872 20017 2068 496279181087814 711693120127 2142 .969793011097 14199 170 8 20I32 205 óoll 1' 99 '1.321424717057 20140 2279 50148002112831 '27617059 20182 23115095801911297 142891724420207 349 5134 8046 ll .601438017257 202lS 2358515 8üj. 11401144301732520297 2359 6191 8056 1 4121446117361203U5 2481524180191155814171173742031" 2483 53008088116781455417445 20352 2530 5307 8177 U597 1457817645 20396 2694 6338 8-221116031460S17666 20432 27795:39 832811644 440701768820442 2781558 1834211676147131776020469 278-2 55818365116831472S17807 20 -25 2813 5597 8390116861473217835 20535 28 7 6633 839611732 147511789020608 •28915693 8445 U 753147661794520658 3069 5714 8491117551479117 6120697 302-26717 8551 ll8"214-941799520739 3069 58148571 U8S41494118047 20778 3090 5838 8686 119931496618161 20857 3131 590686631-204515028 18167 20863 3140 594u 8682 12057 507118172'20a59 3208 585 1868312199152031620Ü 3209 5968 87001220. 1526718206 Japan, hoe voorzichtig en vredelievend ook, is geheel onder den Indruk van de nationale geestdrift, die zeker onaf zienbare gevolgen kan hebben indien de regeering meer toegeeft dan noodig Faillissementen. Geëindigd: Botterdam. Het faillissement van W. II. Huizer, bouwondernemer. Uitgesproken: Zwolle, 27 Maart. W. de Graaf, siga renfabrikant, te Kampen. Rechter commissaris: Mr. E. B. E. Brants. Amsterdam, 27 Maart. Naamlooze vennootschap: Meuhileerings-maat- schappij „Comfort.", aldaar. Rechter commissaris: Mr. F. Hcnny. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St, Bavo. Woensdag en Zaterdag, gelegenheid om te biechten s morgens tot half elf; en na den middag van 4 tot half tien.' Donderdag, aanvang der plechtighe den te 9 uur. 's Avonds tc 7 uur over- eging en aanbidding van het H. Sa crament, Vrijdag beginnen de plechtigheden te 1111]-. 's Avonds te 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag aanvang der plechtigheden te 8 uur en circa half 10 de gezongen H. Mis. 's Avonds te 7 uur het Rozen hoedje in deH. Maria-Kapel. Parochiekerk van den H. Joseph. Dinsdag van 6 tot 7 uur en Woens-' dagochtend tot 11 uur en van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, cedachtenis der Instel ling van het Allerh. Sacrament, zal de Communie uitgereikt worden ten 7. 8 en 9 uur. Ten 9 uur de plechtige. II. Mis met Processie. Te 7 uur Lof en Meditatie. Tot 10 uur 's avonds aan bidding. Vrijdag te 7 uur aanbidding. Te P uur de plechtigheden. Dezen dag ont houding van zuivel en eieren. Ten half 3 Meditatie over den Kruis dood O. II. Te 7 uur Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag te 8 uur de plechtigheden en half 10 de gezongen H. Mis. Van 410 uur gelegenheid om te biechton. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Woensdag van 7 tot 10 uur en des namiddags van 3 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag te 7 uur uitreiking der H. Communie, ten 9 uur de plechtige H. Mis, den geheelen dag aanbidding, des avonds te 7 uur het Lof. Vrijdag ten 7 uur aanbidding, te 9 uur de plechtigheden, te 3 uur Oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag te half acht de H. H. Wij dingen, te 9 uur de Paaschmis. De H. IÏ. Missen in deze week te half 8. 8. half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag en Woensdag de le II. Mis ten 7 ure. Muandagavond van 6 tot 8 ure gelegenheid, om te biechten. Dinsdag te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Pa dua en gebeden der Broederschap, 's Avonds van 6 uur tot half acht ge legenheid om te biechten. Te half 8 Lof, Miserere en Meditatie over het lij den onzes Ileeren. Woensdagochtend gelegenheid om te biechten tot 10 uur; 's namiddags van 4 tot 9 ure. Donderdag, gedachtenis der Instel ling van het Allerh. Sacrament de> Al taars. De II. Communie zal worden uitgereikt ten 7 en 8 ure. Te 9 ure gezongen H. Mis, waarna Processie naar het H. Graf, waar het Allerh. ter aanbidding zal worden uit gesteld. 's Avonds ten half 8 plechtige aanbidding van het Allerh. Goede Vrijdag. Het Allerh. wordt ter aanbidding uitgesteld ten 7 ure. Ten 9 ure beginnen de plechtigheden, 's Avonds ten half 8 Predikatie over het Lijden onzes Heeren en oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag beginnen te 7 ure de. plech tigheden, waarna te ongeveer half dj gezongen H. Mis. 's Namiddags gele genheid om le biechten te 4 ure. N. H. Ct, MARSTNIEUWS Op de heden alhier gehouden Graan- en Zaadmarkt wureu aangevoerd: 175 HL. Witte Tarwe f 6.80—f 6.60, 72 HLL Rogge 4.954.75, 70 HL Haver f 3.80—/ 3.62, 100 HL. Garst 4.40, 55 HL. Duiveriboonen 7.50 f 7.15, 40 HL. Paardeboonen 6.10, 20 HL. Bruine Boonen f 7.30, 14 lil., Groene Erwten 8.50. Artikelen. Aangev. Verkocht, Prijs. Boter 142 KG. 142 KG. 1.10-/1,20. Biggen 53 st. 39 st. 812.00. Schrammen 29 st. 29 st. 1425.00. Aardappelen 61 in.. 61 hi.. 1.90—/3. Appelen 75 hl. 59 hl. 58.00. Peren31 hl. 31 iil. 5—/ 8.00. Telegrammen. LONDEN. 1 April. (R. O.) Uit Tokio werd Zaterdag aan de „Times" ge meld, dat Japan rechtstreeks bij jde re geering te Petersburg heeft geprotes teerd tegen de Mandsjoerijsche over eenkomst. Het resultaat van dat protest is nog niet bekend, doch de openbare mee- ning in Japan is krachtig tegen elke étniat 'No *39 concessie gestemd. De regeering van' Advertentiën. u* Voorspoedig bevallen van een. welgeschapen Dochter J. C. BLOM—DR Loor. Haarlem, 1 April 1901. Heden overleed na een kort stondig lijden mijne geliefde Echtgenoote THEODORA DE LUGT, in den ouderdom van 2G jaar. J. C. LUCAS. Haarlem, 31 Maart 1901. Wederom trof ons een zware slag door het overlijden van onze geliefde Dochter, Zuster en Behuwdzuster THEODORA LUCAS geb. de Lugt, in den ouderdom van 26 jaar. Uit aller naam, H. DE LUGT. Haarlem, 31 Maart 1901. gevraagd voor direct. Zich te ver voegen Kampersingel 68rood. voor het Wereld-Panorama. Spek- straat 8, eeneontvvikkelde Juffrouw, als Kassierster, geschiktheid bezit tende om met publiek om te gaan. Ouderdom omstreeks 30 jaar. Aanmelding in persoon bij de Heeren WINTER Co., Koning-

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3