Te Huur te Overveen. Mi ScbooiÈcte. Te Hir aangewen: Ambachtsschool. Brongebouw. De Kleine Lord. „Het Nederl. Tooneel." Wed. A. B. VERPOORTEN, Dienstbode, Wordt gevraagd: TE HUUR, HAARLEM. Faschesi! W. Th. Pielage, men mevr. Holtrop weer, met een witte lelie in de hand en de bloe men aan alle kanten om haar heen, een krans om dien hals, gelukkig lachend buigen. Het was een alleraardigst gezicht de verdienstelijke actrice te zien huldigen, door menschen die echt om haar gekomen waren en die genoten van haar geluk. Vervolg Stadsnieuws. El6Ctrjsclie Central© Waar wij in ons vorig nummer in der haast een overzicht moesten geven van de hoofdpunten van het. rapport van den heer Doijer, ontbrak natuurlijk de tijd om daaraan een beschouwing vast te knoopen. Toch is daartoe wel aan leiding. Twee punten vooral verdienen nadere overweging. Bij de beoordeeling van het project der Centrale zegt de heer Doijer woor delijk het navolgende„Werd mij door Uwe gemeente ongedragen een zelfstandig project voor de Haarlem- sche Centrale te maken, dan zou ik, met uitzondering van eenige punten, ongeveer hetzelfde plan inleveren, het geen. Uwe gemeente door de firma Sie mens en Halske is aangeboden. Ik mag dit daarom uitspreken wijl een derge lijk project voor een gemeentelijke centrale in Nederland reeds door mij ingeleverd werd. Dat daarbij de hoofd lijnen van dit project door firma Sie mens en Halske reeds werden aangege ven, vóór ik mij persoonlijk ingaand met Centraal Stations voor electrische verlichting bemoeide, mag ik niet ver zwijgen." Tot zoover de heer Doijer. Nu moet het ons toch van 't hart, dat dit een redeneering is in een kringetje. De heer Doijer zou, daar komt het op neer, voor Haarlem ln hoofdlijnen hetzelfde plan hebben ingediend als nu Siemens en Halske hebben gedaan hij heeft ook reeds elders in Nederland een plan ingeleverd, waarvan evenwel de hoofd lijnen door Siemens en Halske reeds vroeger waren aangegeven. Het begin en het einde van deze redeneering zijn Siemens en Halske. Het tweede punt uit het rapport, waarop wij de aandacht vestigen, is dit: ,,Ik acht dus tot mijn spijt het plan van het kabelnet, zooals dit door de Haarlemsche Machinefabriek werd ge projecteerd, een plan dat voor verbe tering vatbaar is. Indien er meer tijd en moeite aan wordt besteed, dan bliik- baar door genoemde Maatschappij ge daan werd." Wij vragen zou het niet op den weg van den rapporteur hebben kunnen liggen, om de 1-1. M. van dit zijn gevoe len in kennis te stellen vóórdat hij zijn rapport inzond. Zij had dan haar pro ject nog kunnen veranderen en, in 't oog van den heer Doijer, wellicht ver beteren. 't Is waar, de voorkeur van den heer Doijer voor het plan van S. en H. grondt zich niet alleen op het verschil in de twee projecten van het kabel net. Maar wij geven dit alleen als staal tje, dat de heer Doijer niet is door drongen geweest van het beginsel, dat wij Haarlemmers zoo gaarne zouden hebben zien toegepast„Zoo het eeni?s zins mogelijk is, zal de Haarlemsche firma de Haarlemsche installatie leve ren. Eerst dan wanneer dit gebleken is onmogelijk te wezen, zal een buiten- landsche firma in aanmerking komen." Uit het geheele rapport blijkt, dat deze lijn niet gevolgd is. Men heeft aan de beide fabrieken een kans willen ge ven van een tegen een;zooals dat in den Gemeenteraad ook herhaaldelijk is ge zegd. Geen wonder dan ook, dat de heer Doijer diezelfde verhouding heeft toe gepast. Maar stond de kans wel als een tegen een, waar men een in het vak doorknede firma tegen een jeugdigen beginner in het krijt bracht? Wij mee- nen van niet. Waar de buitenlandsche firma over groote ervaring beschikt, die de Haarlemsche nog geen gelegen heid heeft gehad om op te doen/ daar moest wel noodwendig de beslissing uitvallen ten gunste van den buiten lander, waar zij beiden werden uitge- noodigd ieder een eigen plan in te die nen. En in, verband daarmee vragen wij ons af of het niet beter zou zijn geweest wanneer men door den heer Doijer of een ander een plan had laten opmaken en daarnaar de beide firma's had laten inschrijven. Wij hebben in den laat- sten tijd meermalen gevraagd aan der zake kundigen, of dit niet mogelijk zou zijn geweest. Het antwoord was ont kennend. Thans blijkt, dat de heer Doijer het met deze deskundigen niet eens is. Immers hij heeft zelf een plan opgemaakt voor een andere gemeente. En had men dezen weg gevolgd, dan zou ingeval de aanbieding van S. en II. ook dan voordeeliger ware geweest, de zaak voor ons, publiek, ge makkelijker te beoordeelen en te over zien geweest zijn. Wij geven toe, da.t met dit rapport in de hand, noch de Lichtcommissie, noch B. en W., noch de Raad iets an ders konden doen, dan aan Siemens en Halske de levering gunnen. Wij zijn niet toegankelijk voor op merkingen omtrent kwade trouw van dezen of genen en insinuaties zooals men die heeft kunnen hooren omtrent financieel voordeel, hebben onze op rechte verachting. Maar wij zouden gaarne hebben ge zien, dat een bekwaam deskundige, de heer Doijer of een ander, een plan had opgemaakt; dat dit voor prijsopgaaf aan de beide fabrieken was toegezon den en dat daarnaar een beslissing zou rijn genomen. Oud-Onderofiicieren. 7.ooals wij gisteren reeds mededeel den zal de jaarlijksche algemeene ver gadering van den Bond van oud-on derofficieren dn de sociëteit „Vereeni- ging" alhier, gehouden worden op Zaterdag 20 Juli. Het programma voor deze bijeenkomst opgemaakt, luidt als volgt. Zaterdag ontvangst van de af- de'elingen; optocht em verder 's avonds in den tuin der sociëteit concert. Do hoop bestaat dat de verga dering in één dag zal afloopen. Zondag 21 Juli schietwedstrijd op geweer tot kamer-schietoefening en buks in de Vereeniging, op 12 banen voor de afdeelingen: voor de schiet- vereenigingen in de afdeelingen en voor de vereenigingen in Haarlem zoowel korps- als personeel en vrije baan voor allen. Personeel natuurlij! bij keuze on cylinder of buks. De wedstrijd begint om 8 uur v.m en duurt tot 4 uur nam. Een wedstrijd op de groote baan wordt niet gehou den omdat er maar- 2 banen zijn, welke op 1 uur afstand van de ge meente liggen. Des avonds zal een feestavond worden georganiseerd, waarop de prijzen zullen worden uit gereikt. Maandag zal een tochtje naar Zandvoort worden gemaakt met de Electrische tram om 10 uur; 's middags wordt aldaar een concert gegeven, en om 4 uur wordt de terugreis naar Haarlem weder aanvaard. De Tien. De vereeniging van vrijwillige brand- blusschers ,,de Tien", welke ten doel heeft, nauwere aaneensluiting dei- leden onderling en het behartigen dei- belangen van de brandspuit No. 10, viert den 20sten Mei a, s. haar 10-jarig bestaan. Naar wij vernemen zal dit feit feestelijk herdacht worden en zijn bereids verschillende plannen ge maakt, die evenwel nog geen vasten vorm hebben verkregen. Evenwel kun nen de leden op één of twee hoogst genoeglijke dagen rekenen. Gevonden voorwerpen Een Fox-terrier. Een jongensmuts. Een duimstok. Een rekenboek. Een Duitsche dog. Aangezien het Haarlemsch Muziek korps. den tweeden Paaschdag eene Matinée .in den Hout zal geven, is vol gens annonce voorkomende in het nummer dezer courant-, de Matinée, die op hetzelfde uur en dag in het Brongebouw zou plaats hebben, ver anderd in een Soixée des avonds ten 8 ure door hetzelfde Muziekkorps. Men deelt ons mede, dat liet, 2e con cert in diit seizoen, door het „Doopsge zind Zangkoor" te geven, zal plaats hebben op Donderdag 11 April in de groote zaal der soc. „Vereeniging". Solisten zijn Mevrouw A. C. Craan- dijkSchuil, alt (welwillende mede werking) en Mejsopraan te Amsterdam; voorts de heer C. Phlip- peau, terwijl de begeleiding der groo- tere koorwerken: „Roze's Pelgrims tocht" van R. Schumann en „Te Deum" van Mendelssohn is opgedra- gen aan de heeren B. Seraé en A. v. d. Velden Jr. Mevrouw CraandijkSchuil zingt op verzoek het gedicht van Ds. J. Craandijk „Een woord uit het hart van 't Nederlandsche Volk.", daarbij waar schijnlijk begeleid door den compo nist, den heer Philip Loots. Voor do Stucadoors. Voor de stucadoors trad gisteren avond do heer F. W. N. Hiigenholtz Jr. op met het onderwerp „Is een uurloon van 30 cent voor stucadoors en voor bouwvak-arbeiders in 't algemeen een overdreven eisch In een tweetal beelden schetst spreker de kracht der organisatie en stelde toen de vraag waarom niet alle arbeiders georganiseerd zijn. Onwetendheid, gevaar van pa troonskant, onderling wantrouwen., kosten en dit alles zonder dat men directe voordeelen ziet is over 't al gemeen de oorzaak der slechte orga nisatie. Als regel geldt dat goed'e organi satie gevormd wordt in tijden van voorspoed) en hooge loon en. De stu cadoors, wier loon thans 23 ets. is gelijk aan het gemeenteloon en be ter d'an in andere vakken, schijnen hierop een uitzondering te miaken., want zij zijn zeer slecht georgani seerd. De reden hiervan is waarschijn lijk dat er geredeneerd wordtwe hebben het goed, waarom zullen we streven naar beter. Maar de aid. Haarlem van den Ned, StucadOorsbond ziet d;e zaak anders in en stelt den eisch van 30 ets. Is dit een- redelijke eisch Theoretisch en praktisch be schouwt de heer Hugenholtz deze vraag. De arbeiders hebben nu 23 ets per uur eni 1.50 a 2.toelage per week in den drukken tijd. De eisch van een uurloon van 30 ets. klinkt revolutionair, maar evenals b.v. de eisch van den 8 urendag is het een ideaal, dat in 't verschiet ligt, waarvoor te strijden valt, en daarom mooi. Niet alleen moet men, wanneer men dan voor zulk een ideaal strijdt denken aan den- meer deren stof fel ijken welvaart, maar ook in oogenschouw nemen dat men zich alleen dan goed ontwikkelen kan. En waar van patroonszijde ge zegd wordt -eerst plichten, dan rechten, daar vergeet men dat om de plichten voed te kunnen vervul len allereerst een menschwaardig bestaan noodiig is, en. eerst als aan dat recht is voldaan, men met klem op die plichten kan aandringen. En wie zegt dat de stucadoors het goed' genoeg hebben met een.ge middeld loon van 15.die zou b.v. op de bloemistknecht met een weekloon van. 7.a 8.kun nen wijzen, die er toch ook komen, en verder zoo voortredeneerend! op de Friosche landarbeiders, die 3. 4.verdienen en in plaggen, hutten wonen. Men ziet dus dat de g.rens niet te trekken is, en juist die ontevredenheid, die drang naar een hooger levenspeil is het beste en fierste wat d'e arbeiders in zich hebben Praktisch bekeken is de eisch van 30 ets. ook niet onredelijk. Spreker had. een arbeiders-budget opgemaakt van een stucadoors-ge- zin. bestaande uit man, vrouw en vier kinderen. De woninghuur ge rekend op 2.50 (waarbij men geen aparte slaapkamer en geen waseh- hok heeft), voor Ideeren 1.21 en voor schoenen f 0.63 per week. voor vleesch per week 0.28, voor brood, beschuit en roggebrood 2.voor aardappelen 1.20, voor vet- 1.40, en nog andere dringende levensbe hoeften, komt men tot f 17.65, dan is voor versnapering der kindleren gerekend op 0.09 en voor lectuur alleen op een courant van f 0.12J per week. Wat blijft er dus over voor op leiding der kinderen, voor opvoe ding, waar zelfs die voeding niet eens voldoende is? Met een> gemiddeld' loon van 15 per week-komt men er dus niet. Daarom is 0.30 geen overdreven eisch en spreker wekte dan ook krachtig op nu door organisatie voor dien eisch te strijden. Waar een verhooging van 7 ets. te veel lijkt, daar bedenke men dat ook om tot 1 cent loonsverhooging te komen, strijd moet worden ge voerd. Heden-morgen viel een 6-jarig meisje in de Leidschevaarit.Haar 18- jarige broer sprong haar na en red den haar van een wissen dood. Naar wij vernemen circuleert bij de hoofden van scholen alhier een adres aan den Minister om vereen voudiging te verkrijgen van de for maliteiten, die de wet- op den leer plicht aan de schoolhoofden op legt. Hè den middag 1 uur werd op de Koudenhorn een 14-jarige jongen door een wagenaangereden. Met een gebroken arm werd hij wegge bracht. Hedenmiddag werd brand gealar meerd in de Barteljorisstraat. Dadeliik toog de brandweer met spuit 10 voor op er been om te trachten het onheil af te wenden. Edoch, dit was al ge beurd. Wat was het geval. De brand had zich beperkt tot een grooten pot met vet in perceel 38, alwaar de vleesch houwerij van firma J. J. Rooyers is ge vestigd. Men had de vlammen bedwon gen doorze rustig uit te laten branden. In dit geval wel het beste wat men doen kon. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE HAARLEM. UitqiraJcen. K. Turnhout en J. Hoogerwout, beiden te Lisse, werden ter zake van diefstal veroordeeld ieder tot 3 dagen gevangenisstraf. De eisch was 14 dagen. W. E. Hazen te Haarlem, tegen wien wegens diefstal 6 maanden gevangenisstraf was geëischt, werdl veroordeeld overeenkomstig den eisch. J. H. en R. J. v. d. Voort, beiden te Haarlem, werden ter zake van mishandeling en wederspannig- heid1 veroordeeld' de eerste tot één maand, de tweede tot 14 dagen ge vangenisstraf. De eisch was resp. 1 maand en 3 weken. J. de Vries te Haarlemmermeer en Th. Dam te Veisen werden we gens eenvoudige beleediging over eenkomstig den eisch veroordeeld tot 5.boete of 5 dagen hechte nis. J. Rijkhoff te Krommenie werd veroordeeld wegens mishandeling tot 7 d-agen gevangenisstraf. De eisch was 3 weken W. Kerkhoven te Zaandam, werd wegens diefstal, overeenkomstig den eisch veroordeeld' tot 6 weken gevangenisstraf W. Hoek en M. Pauw, te Beem- sler werden wegens opruiing ver oordeeld ieder tot 6 weken gevan genisstraf. De eisch van 6 maan den. D. Beets, J. Pauw, A. Kwad'ijk en D. Honig, allen te Beemster, werden wegens diefstal met ge weldpleging veroordeeld ieder tot 3 weken. De eisch was 3 maan den. C. v. d'. Kappelle, N. Koning, D. Brugman, W. Bak en M. Helling man, aJlen te Beemster werden we gens diefstal veroordeeld ieder tot 7 dagen gevangenisstraf. De eisen was 4 dagen- tegen ieder. Ned. O-era Hamlet. Nog nimmer heb ik zoo sterken in druk gekregen van de verknoeiing, die iedere opera-bewerking aan een dramatisch kunstwerk begaat, als gisteren-avond bij de opvoering vaai Hamlet. 't Is misschien een blijk van wonder lijke naïviteit, dat ik mij van de te voren door mij nooit gehoorde opera Hamlet iets zeer grootsch had voorge steld, maar vaster dan ooit is thans de overtuiging bij mij geworteld, dat een opera als zoodanig, met alle kunst in flagranten strijd is. Kunst toch behoort te zijn het weerge ven, of wil men, het nabootsen der natuur, en dat nu wordt in een opera absoluut gemist. Van mij wordt echter geen beschouwing over het we zen van zulk een „kunstwerk" ver wacht, maar eenvoudig een indruk vau de uitvoering van gisterenavond, bij ontstentenis van den gewonen en in tegenstelling met schrijver dezes dèskundigen verslaggever. Döch ik meende dieze opmerking vooraf te moeten laten gaan ter wrKlar.nig van de uitspraak, dat de opvoering van gisteren-avond mij heeft teleurgesteld. Dat ligt zeker aan het misbaksel, dat als tekst uit Shakespeare's werk ge nomen is, neen, het slechts van verre volgt, zoowel als aan het ellendige Hollandscli daarvan, terwijl ook de ouderwetsclie muziek (Ambroise Thomas) mij maar matig bevallen is. De aankleediing van het tooneel had ook beter kunnen zijn. de scène met i den geest maakte, op mij althans, een - bespottelijken indruk. Hier was e-en doodgewone tuin met een tuinmuur, inplaats van „de wallen van het kas teel" neergezet. Niet zonder reden werd hier en daar ironisch gelachen. Dit over het uiterlijk. Wat nu het wezenlijke, het eenig wezenlij k-schoone van een opera de zang, betreft, naar mijn leeken-oordeel was die voortreffelijk. Vooral van Orelio, die de hoofdrol zong, en zijn eere-avond had. Dat zijn figuur zich minder leent voor den jongen, ietwat-mystieken Deenschen prins, is voor een Hamlet, die met de Hamlet van Shakespeare absoluut niets te maken heeft, slechts een zeer gering bezwaar, terwijl het ook duide lijk is dat de baszanger, met zijn zwaar, mooi geluid, het beste was in de tafereelen, waarin hij de bespiege lende alleenspraken vergeet en in woede en toorn aan zijn gemoedstoe stand uiting geeft. Zoo o. a. was de waanzin-scène mijns inziens heel wat geschikter oogenblik geweest om hem een krans aan te bieden, dan aan het einde van het eerste bedrijf. Maar verdiend had hij de drie bloemstukken, waaronder een krans van het Schouwburgbestuur, zeer ze ker, terwijl de hulde, in den vorm van bloemruikers geboden aan mevr. En gelenSewing (Ophélia) en mevr. Ir ma Lozin (de Koningin) mede zeer be grijpelijk was. De heer F. H. van Dui nen zong de rol van den Koning op ver dienstelijke wijze. Vermeld ik ten slotte, dat de Schouw burg vrij goed bezet was en voor Orelio voornamelijk telkens eenige malen ge haald moest worden, dan heb ik voor ditmaal „meine Schuldigkeit gethari'. AXONOS. CORRESPONDENTIE. ABONNé. O. i. is de aardigheid noch onkiesch noch laf. Op z'n eentje een dergelijke beweging te beginnen tegen een land dat zulk een groot afzetgebied heeft als Engeland, is eenvoudig be lachelijk. Overigens hebben wij gedu rende den langen tijd dat de oorlog nu reeds duurt te veel blijken gegeven van warme sympathie voor de Boeren- zaak. om verdacht te kunnen worden mee te werken aan „laffe en onkiesche aardigheden," te hunnen nadeele. REDACTIE. AdvertenÊiën. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ontvangen bij gele genheid van ons 50 jarig huwe lijksfeest, betuigen de ondergetee- kenden. mede namens hunne Kin deren, Behuwd- en Kleinkinderen, hunnen welgemeenden dank. J. A. JUNG. H. E. JUNG-Hollermann. Haarlem, 4 April 1901. De geannonceerde Matinée op tweeden Paaschdag is veratiderd in een SoSrée9 op denzelfden dag, 's avonds uur. DE DIRECTIE. HAARLEMSCHE Schouwburg -Maatschappij. Telefoon 579. Woensdag lO^April, des namiddags 2 uur. De Nieuwe Nederlandsche Tooneelvereeniging, Directie C. P. T. BIGOT. Ter gelegenheid van de Paasch- Vacantie Tooneelspel in 3 bedrijven. Hoofdrollen: de Heer BIGOT en Dames MARIE BRAAKENSIEK en MARIE EGGERS. Balcon en Stalles fl.50, le Loge en Parterre fl,2e Loge f0.80, Gaanderij f0,40. Bespreekbureau 10—4 uur. Donderdag 11 Aprill901. Koninklyke Yerèeniging (No. 10 van het abonnement). Eerste optreden na haar her stel van Mevr. HOLTROP v. GELDER. Enorm Succes! Blijspel in 3 bedrijven, uit het Fransch »Ma Bru«, van Fabrice Carré en Paul Bilhiud. Aanvang 8 uur. Bureau dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Ajjsrtementeii met Pension. Frissche hooge vertrekken. Uitstekende keuken. Prompte en zorgzame bediening. v- B i Iij k e p r ij z e n. Gunstig aan Duinrand gelegen, vlak bij Spoor weg-station en slechts 20 minuten gaans van Sloemendaal. Ook bijzonder geschikt als Zomer- en Winterverblijf voor Indische familie. Aanbevelend, B o emend. Straatweg B 86. Osze Brievenbussen. Brieven op Advertentièn kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, te weten: Groote Houtstraat No. 140 aan het huis van den heer B. Langeveld bij.het Proveniershuis. Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Parklaan, hoek Kruisweg, aan de voor malige stal van Ge'or. Van der Beek en aan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DE ADMINISTRATIE. Wordt gevraagd tegen Mei eene voor MEID-ALLEEN, goed kun nende werken en eenigszins kun nende koken Brieven onder No. 4283, Bureau van dit Blad. Terstond een nette üienstfoode, goed kunnende koken en netjes werken, v. g get. voorz. Adres: Anegang 20, Au bon Marché. Aan het zelfde adres een net Kinder meisje gevraagd. Een flinke Werkmeid van buiten tegen hoog loon en niet beneden de 20 jaar. ünnoodig zich aan te melden. Adres: Smedestraat 23, Haarlem. Aankomende Naaisters en een Nette Leerling, kunnen geplaatst worden. AdresSchachelstraat 38rood. GEZ. CLAASSEN. TERSTOND GEVRAAGD: Een flinke Jongen, voor de DRUKKERIJ. Adres Kleine Houtstraat 47rood. Langue frangaise. Demoiselle parisienne donne des lepons de conversation. Meilleures références. S'adr. Rip- perdapark 9. TE KOOP. Een goed onderhouden Engelsche Kinderwagen. AdresBarendsestraat 26rood. Xe Huur: Aan de Duvenvoordestraat Hee renhuizen met Tuinen, 8 kamers, keuken, kelder, serrevoorzien van gas- en waterleiding. Prijs f375 en f400 per jaar. Direct en later te aanvaarden. AdresParklaan 86 en NIEPHAUS en DROSTE. Te Zandvoort-Bad, een bijzonder gunstig gelegen WINKELHUIS, met aparte Bovenkamers met ri ant uitzicht en keuken. Afzonder lijk of in zijn geheel te Huur. Br. fr. Boekh. P. SAAF, Zandvoort, lett. Q. Een beer op leeftijd wenscht van een woning het Benedengedeelte, gem. of ongem., met gebruik van tuin over te nemen. Is ook genegen met medebewo ners een woning te huren. Br. fr. No. 2410, Bur. v/d Blad. Te üuair* in de nabijheid van den Zijlweg, Huis met Tnin, 2 suites en 3 kleine kamers, serre, keuken en kelder Prijs /300 per jaar met Mei te aanvaarden. AdresPark laan 86. met 1 Mei a. s., een goed inge richt Huis met 4 Kamers, Keuken,' Kelder, Tuin, enz. Huurprijs f300 per jaar, in onmiddellijke nabijheid' van 't Station |en Electrische Tram Bloemendaaltevens ook niet on- fenegen het gemeubelde voor de omermaanden te verhuren op na der overeen te komen huur. Ft br. onder no. 4280 Bur. v. d. Blad. Het Bestuur bericht dat op de werkdagen van 25 Maart tot 20 April c.kvan 24 uur, aan het Schoolgebouw gelegenheid bestaat tot inschrijving van leerlingen voor den drie-jarigen cursus, die 6 Mei a. s. zal aanvangen. Bij de inschrijving behoort het geboortebewijs te worden vertoond. Het Bestuur der Vereeniging „de Ambachtsschool", J. J. F. BEIJNES. Voorzitter. G. L. VAN LENNEP. Secretaris. W. Th. PiELAGE, Lange Veerstraat. is lsten Paaschdag gesa<©TE:]\t. KOOPT het merkMargarine BLUYSSEN's Ieders Gading met Bons of Rijst cadeau KOOPT het merkMargarine BLUYSSEN's Ieders Gading met Bons of Rijst cadeau. KOOPT het merkMargarine BLUYSSEN's Ieders Gading met Bons of Rijst cadeau. Aan 45 cent per Rol van 1Pond. Verkrijgbaar in onze ko kende Winkels. A. Bluyssen Zonen. voor keurig bewerkt wordende Calligrafische Stukken, als: Diploma's, Souvenir Albums, Naamlijsten, enz. enz. F. H. SMIT, Hofleverancier. Gr. Houtstraat 69, Haarlem. Ontvangen: Een keurige partij^ Hammen, in elk gewicht", met en. zonder been. (Uitsluitend achter hammen, gelieve hier op te letten). Ze worden desverlangd gebraden en gekookt geleverd. Groote verstjhe Hoenderpark eieren van af 3 cent per stuk. Lange Veerstraat 9. TELEFOON 272. INOLEUM j 11.75 12.10 12.60 12.90 f 3,25 per meiero I. C. HAAN, Haarlem. &CT1 Telephoon 250.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3