Concert j i s u u Onze Brievenbussen. DIENSTBODE, Dienstbode Noodhulp, het pianospel bewillig ik ter- in spelstakirig. In plaats ech- er. dat buurman in een 2e dito weer daartoe even laat vra- bij mii. plaatst hij door zijn een „entrefilet" in de itiefdochter van de „Oprechte" en vel een zéér doorzichtig, maar te- jelijk een zéér incorrect; ;oodat ik „nolens volens" het ma- fistraatsmensch moest eorri- -eeren. (Zie 1. b. Persorgaan 6 1.1. „Brieven van Lezers"). Aan 's mans ergernis had ik ech- maar halve scnuld'. Mijn toenmalig onderbuur toch jianoot ook. doch het ergst was, in bedoeld persstuk steller zich particuliere omstandigheden ran ons beiden bemoeit en zulks is ,in correcte" per sé géén mar r i s t r a a 1 gedoe. Kortom, ik had van hem als nagistraal mensc-h craag gezien, iat hij n i e t omwegen gebruik van o. a. zich met „stille" agen in te laten, of daarom te tele- en ook géén anoniem of geschrijf hadde tebaat- om mij te trachten te terwijl ik graag elk ter wille ben en immers nog wel „stille" dito's gehoor ver leen, als in bewusten nacht, al houd ik om 1 ure 's nachts géén spreekuur. Evenwel moet ik even zeggen had ik be wuste „stille" of de andere, die bij hem stond, nog gevaar geloopen toevallig een pot, die aan 't raam. stond op het hoofd te krijgen, waar tegen een besteld gehelmd „her mandader" toch beter ge waarborgd ware geweest, vóóral bij 't nachtelijk opschrikken door buurman's alarmeering door een diender. Ik zou n.l. in 's mans geval al stond ik zelfs magistraal nog hoo- ger en ik schreef nóg méér op- het raadhuis, of elders, gerust even zelf hebben gebeld -en mij (i k b en toch géén> on mensch) recht op het doel af hebben gevraagd niet meer te spelen. Eenmaal immers deed ik daarop terstond mijne sna ren zwijgen, maar ik kan zoo slecht ruiken, wat buurman wil. En ik vind 't zóó misbruik maken van magistraal vertoon en macht, van zoo voor een futiliteit, om „stil len" of „geheimden" te telefonee- ren. Dit is mijn bescheiden, o n, m a g i s t r a a 1 inzicht, M. d. R. Vergeef mij M. d. R. zoo ik, van wege den pianooorlog, breedvoerig werd, om de duidelijke uiteenzet ting der feiten, doch mogelijk leert buurman (hoeveel magistrale w ij s h e i d hem overigens moge- zijn beschoren dé pers niet méér te- baat te nemen, waar een buur praatje, waartoe hij zich anders op melkboertijd zoo graag leent, zon der strijd tot het doel rechtuit leidt. Mocht buurman nog méér erger nissen hebben ter perse te laten leggen, dan excuseere hij mijne eventueele negeering dier uitingen en „abstentie" van re pliek, want mijne bezigheden strek ken zich niet altijd uit tot lezing van alle' stadsnieuws (hoè be langrijk mogelijk en buurman riskeert, dat mij vrienden of be kenden niet zijne- persuitingen me>- ded'eel en- Alléén melde hij mij s. v. p. eens, wanneer 's ochtends voor zijn en- der zijnen ooren de pianozon op gaat. om daarnaar mijn pianolus- ten te regelen, hetzij buurman me het per „stille" of op andere wijze meldt. D. L. K. ter zake dat hij op 12 April 1900, des namiddags omstreeks een. uur, in de Noordzee, in de nabijheid van het ei land Norderney, toen hij als matroos dienst deed aan boord1 van het Ne- derlandsiche stoomvisschersvaartuig „Holland I", en door den schipper van dat vaartuig Klaas Krab, was aangesteld als wachtman gedurende den schafttijd der equipage en belast met het besturen van dat vaartuig, gedurende dien tijd, bij het stoomen in de richting van den Duitschen zeil- kotter Schwalbe, die in gemeld vaar water visschende waas, niet bijtijds voldoende) voor dat zedlvaartuig is ut den weg gegaan, zóó, dat de aanva ring tusschen de beide schepen had kunnen voorkomen worden, immers eerst op het allerlaatste oogenblik, toen de aanvaring niet meer kon wor den voorkomen, heeft bekl. pogingen aangewend om zijn schip van richting te doen veranderen, noch bij het constateeren van gevaar voor aanva ring door tijdig waarschuwen van den machinist en de verdere equipage of anderszins, maatregelen heeft geno men om de vaart te doen stoppen, en derhalve in strijd heeft gehandeld met de maatregelen ter voorkoming van aanvaring op zee, voorgeschreven bij Kon. Besluit van 26 Juli 1885, ter uit voering der wet van 11 Juli 1882. Beklaagde verklaarde alle pogingen te hebben aangewend om uit te wij ken, hetgeen hem door den sterken stroom niet wel genoeg gelukte. De schipper, als getuige gehoord, zeide dat het best mogelijk was dat dit waar was. Ook achteruitst-oomen was onmogelijk, daar dan de netten vernield zouden zijn. Het O. M. vroeg uitstel der zaak, om de Duitsche ge tuigen te hooren. De Kantonrechter stelde daarop de zaak voor onbepaalden tijd uit. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Overvloedige Bewijzen. Succes verkregen nadat alle andere middelen zijn mislnkt. Als eenig werkelijk bewijs noo- dig is van de doeltreffendheid van Scott's Emulsie in alle phases van vermagering, dan kunnen wij be wijzen in overvloed leveren. Wij behoeven niet tot wetenschappelij ke theorie de toevlucht te nemen, maar kunnen u verwijzen naar ge val op geval waar dit groote mid del de gezondheid volkomen heeft hersteld nadat alle andere midde len nutteloos waren gebleken. Het is onmogelijk zulk een bewijs in twijfel te trekken als in den vol genden brief is vervat Alost, België, 12 Febr. 1900. Mijneheeren, Het is ijiet een. onschatbaar genot dat ik u de ge lukkige genezing kan melden mij ner vrouw, die, gedurende hare zwangerschap door een hevigen en hardnekkigen hoest werd aangetast, waardoor zü voortdurend slijm op gaf en herhaaldelijk aan misselijk heid leed. Bovendien had) zij 's nachts veel last van sterk zweeten, wat haar alle slaap ontnam, en de dokter was nog des te meer bezorgd over haar omdat zij hoegenaamd' geen eetlust meer had'. Vervolg Stadsnieuws. Behalve de reeds vermelde kweeke- lingen is tot de kweekschool voor on derwijzeressen alhier nog toegelaten mej. E. H. J. van Rhijn als uitwonende leerlinge. Aangifte is gedaan van het lichten van een lade uit een winkel aan de Roosveldstraat. Dit is gebleken te zijn gedaan door denzelfden jeugdigen deugniet uit de Leidsche straat- Het politie-rapport maakt o. a. mel ding van een paar ruzieënde buurvrou wen en een klacht van ingooien van een ruit aan de Kennemerstraat. Gevonden voorwerpen 2 sleutels, een Litermaat, een R. C. kerkboek, een kaart met garneersel voor een dames-costuum, een fantasie broche, 2 gouden broches, een gouden medaille, een doosje inhoudende een gouden ring, een zak waschgoed. De burgemeester bracht Dinsdagmid dag een bezoek aan het politie-bureau en woonde met den commissaris van politie en den heer J. Leijh geruimen tijd de gymnastiekles bij, die daar on der leiding van den heer A. J. Meye- rink, aan het personeel wordt gegeven. Na afloop betuigde de burgemeester zijne groote tevredenheid over het ge geven onderricht en de gemaakte vor deringen. Naar wij met leedwezen verne men is het Raadslid de heer C. G. Loomeyer Jr., sedert een tiental da gen weder vrij ernstig engesteld. Hedenmorgen was in den toestand nog weinig verbetering gekomen. Kantongerecht. Zitting van Woensdag 10 April 1901. Cornelis van der Snoek, wonende te Maassluis had zich te verantwoorden 1 temperatuur. Vervolgens hadden zich eeniige sneeuwbalgooiers te verantwoorden. In al deze zaakjes werden boeten van f 0.50; f 1.en f2.gevorderd. C. J. Harre, die als getuige in een zaak was weggebleven, hoorde ƒ3. boete of 3 dagen tegen zich eischen. Ten slotte werden eenige zaakejs be handeld betreffende eene overtreding der politie-verordening te Beverwijk. G. Joor, een tuinder te Beverwijk, had n.l. op een perceel bouwgrond langs de openbare Zeestraat en Baanstraat eene afscheiding van prikkeldraad aan de buitenzijde van de palen, ter wijl B. en W. slechts hunne toestem ming hadden verleend tot het plaatsen van dit draad aan die binnenzijde. Bekl. beweerde, dat deze toestand sedert geruimen tijd bestond; dat de terreinen aan zijn vader toebehoorden, en hij deze van hem in huur had, en dat hij van zijn vader daaraan niets mocht veranderen. Het O. M., van oordeel zijnde, dat het hebben van prikkeldraad strafbaar is, ook voor den huurder, vorderde f 2.boete of 1 dag. Deze straf werd ook gevorderd tegen G. Tabak die zich voor een gelijk feit had te verantwoorden. Deze bekl. bracht tot zijne verdediging in, dat er zelfs geen enkele paal op zijn huur- terrein was, zoodat er geen sprake kon zijn van een prikkeldraad-aan brenging aan de binnen- of buiten zijde der palen. Alleen stond er een haag, waarin hét draad zonder eeni- gen last te veroorzaken, was ingewik keld. De Kantonrechter zal over 8 dagen uitspraak doen. Stukken van de Gemeente raad. De heer Mr. A. C. Waller heeft zijn ontslag ingediend als wethouder dezer gemeente. Hij voelt zich daartoe ver plicht, daar de voortdurend zich uit breidende werkzaamheden van het ge meentebestuur hoe langer hoe meer tijd eischen van de leden van het Da gelij ksch Bestuur: meer tijd dan hij beschikbaar heeft voor eene nauwge zette behartiging der hem toevertrouw de belangen. 1 Dat de gemeenteraad hem die belan gen nu ruim twaalf jaren lang heeft willen toevertrouwen, daarvoor be tuigt hij zijn welgemeenden dank; dank; niet minder ook voor de welwil lendheid, die hij als wethouder gedu rende dien tijd van alle leden van den Raad mocht ondervinden. alle kamers zijn besproken en ook „Duin en Daal" verwacht een druk ken zomer. Het is dan ook geen won der, want de lommerrijke omstreken zijn een bezoek overwaard. Thans zijn ook in Nederland te ruggekeerd de verpleegsters A. M. Drayton Lee en G. van Se venho ven, die in Zuid-Afrika deel uit maakten van de tweede Nederland- sche ambulance. Bloedvergiftiging Men schrijft uit De Krïm (bij Zwolle) van, 5 dezer aan de „Zw. Ct." Met de vrouw van den arbeider M. alhier, die verleden week een puistje aan de kin had dat zij stuk krabde, is het ongelukkig gegaan. Eerst begon de lip en daarna het hoofd en de hals te zwellen tot de vrouw geheel onkenbaar was. He denmorgen is zij, na vreeselijk ge leden te hebben', bezweken. De geneesheer constateerde bloedver giftiging. Nachtarbeid Te Limoges dreigde de vorige week een werkstaking uit te bre ken in die bakkerijen en wel over het nachtwerk, dat naar de pa troons meenden niet kan worden gemist om die bekende reden, dat de burgerij 's morgens versch brood verlangt. Om dat uit te maken heb ben beide partijen besloten' zich tot het publiek te' wenden. Er zal een1 soort van volkstemming wor den uitgeschreven over de vraag of men tevreden, is dat voortaan het versche brood eerst tegen 11 a 12 uur wordt bezorgd en men dus bij 't eerste ontbijt oudbakken brood voor lief neemt. ORGELBESPELING in do Groote- of St. Bavokerk alhier, op Donderdag 11 April 1901, des na middags van 2 tot 3 uur door den heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. Bach. 2. Choralfantasie Fr. Lux. 3» Sonate No. 3. A. Guilmant. a. Allegro maestoso. b. Pastorale. c. Allegro con brio. 4. Marche religieuse, Gigout. 5. Pax Vobiscum. Schubert. Advertentlën. Ondertrouwd: ANNA P. H. MEYS en H. J. F. A. A. M. VAN GOOR, Commissaris van Politie. Haarlem, 10 April 1901. Madame TEMMERMAN Het was op dat kritieke oogen blik dat ik van de wonderbaarlij ke resultaten hoorde met uwe heil zame Scott's Emulsie verkregen, en ik nam er onmiddellijk de proef mede. Mijne vrouw, die het zon der moeite had ingenomen, zette het gebruik zeer geregeld voort eenige weken lang, en aan het ein de daarvan, keerde hare kleur en har© krachten terug, en evenzeer de eetlust, zoodat zij thans geheel hersteld is en ik kan oprecht zeg gen dat dit aan uw kostbaar mid del te danken is. Met mijn besten dank, verblijf ik, Mijneheeren, met alle achting. (Get.) Jean Temmerman, 20, Maanstraat. De genezingen door Scott's Emul sie teweeggebracht zijn niets min der dan wonderdadig. Kinderen die aan het wegkwijnen, zijn, worden door de geneeskrachtige en voedL zame eigenschappen van dit merk waardig middel spoedig gezond en sterk gemaakt. Scott's Emulsie ver schilt van alle andere preparaten van levertraan, en is van alle be kende middelen het aangenaamst van smaak. Het bezwaart de spijs vertering niet, hetgeen bewezen wordt door de verbetering die het in al de verteringsorganen teweeg brengt. Als men de echte. Scott's Emulsie koopt, bevattende ons han delsmerk van een man die een visch over zijn schouder draagt dan zal men dezelfde voordeel en genieten die anderen dagelijks van ons middel genieten. Depots The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Mej. E. de Leeuw, Drogist, Den Haag. Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Hew A. van Tuyll, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Spaarndam. In de fortificatie-grachten zijn tot heden slechts 15 karpers gevangen en geen forel; de grachten liggen zoo goed als droog; enkele plassen en putten worden heden met een tonmolen leeg- gemalen. Men vreest voor een ongunstigen uit slag dezer kostbare proefneming, te meer wijl er in plaats van forellen, wel baars en snoek is gevangen. Lisse. Het bouwen van een zusterschool al hier is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan den heer J. van Groe- nendaal, aannemer te Amsterdam, voor de som van f 48,333. Vogelenzang. Door den heer jhr. W. P. Barnaart alhier is aanbesteed: Het bouwen van een bollehuis met arbeiderswoning aan de Leidsche vaart. Het werk is gegund aan J. van Ton geren, aldaar, voor f 2915. Weerbericht. Verwachting matige Zuidweste lijke wind, toenemende bewolkin; regenachtig, weinig verandering in Wetenschap. Den 7den April overleed tot grooten droefheid van mij en mijne kinderen, in den ouder dom van 52 jaren, onzen Echt genoot en Vader PAULUS JACOBUS DIGGERS. Wed. C. J. WIGGERS, geb. de Vos en Kinderen. KAARLENISC»3£ Schouwburg-Maatschappij. Telefoon 579. Donderdag 11 April 1901. Koninklijke Yereeuiging „Het Nederl. Tooneel." (No. 10 van het abonnemen!). Eerste optreden na haar r- stel van Mevr. HOLTROP v. GELDER. Enorm Succes! Min SÉooailocter. Blijspel in 3 bedrijven, uit het Franseh »Ma Bru«, van Fabrice Carré en Paul Bilhiud. Aanvang 8 uur. Bureau dagelijks geopend van 10 tot 12 en van 1 tot 4 uur. Eetlust en spijsvertering De Russische psysioloog Pawlof heeft onlangs merkwaardige proeven genomen om het verband aan te too- nen tusschen eetlust en. spijsvertee- ring. Hij moest daartoe zijn toevlucht nemen tot vivisectie, echter in een betrekkelijk zachten vorm. Onder narcose (dus pijnloos) werd een hond de maag geopend; toen het dier van de operatie hersteld en weer opgewekt was geworden (wat spoedig het geval was) wachtte men tot het sliep. Toen werd, door een buis, zon der dat de hond het merkte, eenig gekookt vleesch in de maag gebracht. Maar de maagwanden reageerden niet, scheidden geen maagsap af en de spijs bleef onverteerd. Het vleesch werd weer uit de maag genomen, de maag werd uitgespoeld en toen werd den hond (in wakenden toestand) een stuk vleesch te ruiken gegeven, zoodat zijn eetlust werd op gewekt. Onmiddellijk begon de maag te reageeren en, ware er spijs in ge weest, deze zou door het maagsap be hoorlijk zijn behandeld. Hieruit bleek dus duidelijk dat niet de aanwezigheid van spijs in de maag, maar de prikkel van eetlust de spijs vertering bevordert. Den 9 April is te Haarlem zacht en kalm overleden de Heer M. 0 DE KANTER, in leven gepensioneerd Kapi tein ter zee, Oud-Wethouder van Haarlem, Ridder van de Oranje Nassau-orde, in den ouderdom van 72 jaar. De Executeurs Testamentair, L. A. WALAARDT SACRÉ Mr. H. Ph. DE KANTER. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Gasongeluk te Parijs. In de rue du Petit Thoriar te Parijs is een gezin, bestaande uit vader, moe der en drie kinderen van 11, 7 en 4 jaar, om het leven gekomen, doordat de gas buis in de kamer een lek bad, waaruit het gas zich in de kamer verspreid had. Bediog De groote Bank van Leening te Parijs heeft men op zeer listige wij ze bedrogen-, In den laatsten tijd werden een aantal gouden voorwer pen beleend', die met de keur van buitenlandsch goud waren gestem peld. Thans is gebleken dat zij wa ren opgevuld met een mengsel dat in zwaarte met goud gelijk staat. Daarom werd het bed'rog bij den waarborg niet ontdekt. Op die voor werpen. ter waarde van 7 francs, had de Bank 16 francs voorgescho ten zij werden door een aantal winkeliers voor 28 francs verkocht. Het is gebleken dat zij uit Engeland waren ingevoerd of de verkoopers en beleeners alle het bed'rog wisten, is nog onzeker. Vervolg Nieuwstijdingen. Bloem oudaal. Meer en meer schijnt deze gemeente een aantrekkingspunt te worden voor de vreemdelingen. Elk jaar neemt het aantal bezoekers toe. Dat kan o. m. blijken uit het feit, dat in het Hotel „Hartelust" reeds voor 2 maanden Vergoeding wegens een ongeval. Heeft een éénoogig werkman die door een ongeluk het gebruik van het gezonde oog verliest, aanspraak op de volle vergoeding? Deze vraag is in Frankrijk verschillend beslist. Het gerechtshof te Parijs is van oordeel dat de werkgever slechts aansprakelijk is voor de recht- streeksche gevolgen van het onge val en daarom niet de gevolgen heeft te dragen, alsof de werkman in zijn dienst beide oogen heeft verloren. Daarentegen heeft het Hof te Montpellier beslist dat het ongeluk een volstrekte ongeschikt heid om te werken ten gevolge heeft gehad en voor den werkman gelijk staat met het geval van een kameraad' die aan beide oogen het gezichtsvermogen verliest. Het Hof van Cassatie zal nu hebben uit te maken, welke opvatting het de juiste acht. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd 9 April: J. C. W. Hee semans en J. Tijdgaat; 10. E. van Dijk en J. S. de Vries; E. Jansen en W. Hendriks; J. v. Roode en A. H. ae Bruijn; J. Sanberg en N. Kors; P. L. Roosenhart en M. H. van Noordt; H. J. F. A. A. M. van Goor en A. P. H. Meys. Getrouwd 9 April: F. W. Lorenz en J. M. v. Coeverden; 10. J. v. Opzee- land en C. van Balen; J. Jansen van Galen en L. J. Carson. Bevallen: J. A. OtteVerheuvel, z.; A. D. HeesemansVan Noort, d.; H. M. UijlenburgJager, z.; M. E. Ren- senSlingerland, d.; M. Hoogendoorn- v. d. Kleijn, z.; D. KorsVerbeek, d.; H. J. Witkampv .d. Braak, d. Overleden: 7 April: G. M. Doff, 1 mnd., Lange Hofstraat; 8. C. Kopjes Nieman, 3 j„ d., van Marumstraat, 9. A. G. Scherpenhuizen, 70 j., Jans straat. Heden ontsliep te Sneek onze beste Moeder Mevrouw de Wed. J. W. LIEFTINCK geb. ullkens, ruim 88 jaren oud. Fr. LIEFTINCK. H. M. E. LIEFTINCK— Holtzman. Eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet wor den ontvangen. in de groote zaal Soc. »VEREENI- GINGa, 's avonds te 8 uur, op Donderdag II April '1901. Kaarten verkrijgbaar aan het Bureau. Op a. s. Donderdag ii April 's avonds 8 uur, hoopt D. V. de Heer C. R. w LEEÜM, Evangeliedienaar te Amsterdam, over deze belangrijke zaak eene Lezing te houden in het gebouw De Kleine Dorkas, a/d Brouwersvaart. Toegang vrij en geen Collecte, Dankbetuiging aan de heeren SMIT, Penning- meesteren HOOIDONK, Voorzitter van de Coöperatieve Bouwvereem- ging „Spaarzaamheid", voor de nette behoorlijke uitkeering bij de ontbinding dier Vereeniging. Bij vonnis der Arrondisse- mênts Rechtbank te Haarlem, van 5 Maart '1901. is het huwelijk van JAN HOFMAN,Tandarts,wonende te Haarlem en MARGARET tl A KAMP, zonder bekend verblijf bin nen het Koninkrijk, ten verzoeke van eerstgenoemde, door echtschei ding ontbonden verklaard, met alle wettelijke gevolgen daarvan. De Procureur van den eischer, Mr. A. MOENS. Beëindiging Faillissement Oost- Java Cultuur-Maatschappij. De Curator bericht dat tenge volge van het verbindend worden der eenige Uitdeelingslyst dit fail lissement is geëindigd. Aan houders van door den Cu rator afgestempelde obligatiën en coupons der leening van 1888 wordt bericht, dat tegen inlevering der gekwiteerde stukken wordt uitbetaald f 5.64 per obligaüe ad f 1000, f 2 82 per obligatie ad f 500. f 0.14 per coupon ad f 25, f 0.07 per coupon ad f 12.50. De Curator Mr. F. A. BIJVOET. Lange Begijnestr. no. 9, Haarlem. MARKTNIEUWS Aangevoerd werden: 4 koeien, f 170 f 140; 235 nuchtere kalveren, f 9— 5; <4 schapen, f 2214; 5 lammeren, Aangevoerd' werden 7 stapels Kaas te zamen 725 kazen, wegende 1497 K.G. Prijs 26.—/ 13.— Algemeen Assurantiekantoor, T. C. NIEPHAUS, Nassaulaan 27rood. BRAND- SPIEGELGLAS- TRANSPORT- (ZEE-, RIVIER- en LAND-) CASCO- ONGELUKKEN- LEVENS- WATERLEIDINGS- SCHADE- 1NBRAAK- POST- WASCH- BORG- NERING- KRIJGSDIENST- BAGAGE- RIJWIEL- HAGEL- PENSION- Soliede en flinke A6KSTEJ geYraagd. a V Brieven o;> Advertentièu kunnen worden geworpen in onze vier eigen Brievenbusséu, te weten: Groote Houtstraat No. 140 aan hot huis van den heer B. Langeveld bij hetProveniershuia. Anegang. hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Hellingman. Parklaan, hoek Kruisweg, aan de voor malige stal van Gebr. Van der Beek en aan onze. Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt, DE ADMINISTRATIE. goed bekend met burgerwerk kan geplaatst worden bij CHR. VEEN, Smederij Frankenstraat No. 35. GEVRAAGD met Mei eene eenvoudige R. C. Dienstbode, die goed kan koken en werken, en van goede getuigen voorzien. Franco Brieven onder no. 4300 Bureau van dit Blad. Met Mei gevraagd een nette, be kwame uitsluitend voor het bovenhuis, tegen hoog loon. Anegang 3. Is meid-alleen, in een klein gezin, (twee personen), te 's- Gravenhage, loon f 80 tot f 100 en t 10 mutsengeld, kunnende goed werken en bekend met koken. Zich in persoon te vervoegen Ruyckhaverstraat 3, Haarlem. Kunnen spoedig bekwame geplaatst worden bij de Wed. VEEL en ZOON, Gierstraat 46. Voor dooèiIj of vast. Gevraagd om terstond of den 'len Mei in dienst te treden een Keukenmeid, van goede getuigen voorzien, bij Mevrouw VINCENT DYSERINCK, 48 Zijl weg. GEVRAAGD DIRECT: tot 6 Mei, goed kunnende koken en werken, uitstekende getuigen vereischt. Brieven onder no. 4298 Bur. v. d. Blad. In het Tehuis voor Vrouwen, Damstraat 19, te Haarlem, wor den met Mei verlangd een flinke Dienstbode en een MEISJE van 16 of 17 jaar, om haar behulpzaam te zijn. Bei den van den P. G. en van goede getuigen voorzien.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3