Onze Brievenbussen. Costuumnaaien. Gevraagd. Ziekenwagentje Vervolg Stadsnieuws. Sociëteit „Eendracht." In een Woensdagavond gehouden vergadering is besloten de Sociëteit Eendracht in het welbekende gebouw in die Groote Houtstraat, op den hoek van de Peuzelaarsteeg, met '1 Juli op te heffen en het gebouw in de maand Mei publiek te verkoopen. De aanleiding tot dit besluit is, dat het aantal oudere leden door overlij den allengs verminderde (het bedroeg thans 26) zonder dat deze gapingen door nieuwe leden werden aangevuld, het lot van vrijwel alle sociëteiten in diezen tijd. De jaarrekeningen van ïendracht sloten in de laatste jaren dan ook- met een te kort. Vroeger heeft, naar wij vernemen, het aantal leden wel eens meer bedra gen dan 40, maar dat d-s toch al gerui- men tijd geleden. Met deze Sociëteit verdwijnt een zeer oude instelling. Meer dan een eeuw lang heeft zij bestaan. Den 4den Oc tober 1784 werd zij opgericht, met de bepalingen o.a. dat zij niet meer dan 40 leden zou tellen en dat een candi- daat voor een vacature vóór hij nog aan de ballotage toe kwam, al afge wezen was wanneer een van de leden, die zich niet eens bekend! behoefde te maken tien gulden stortte in een daar toe bestemde bus. Bij de inwijding van de nieuwe zaal der Sociëteit, op 15 Juni 1792, hield de toenmalige Secretaris Jan van Walré, een berijmde aanspraak. Aan den heer I). W. Do ïck is op verzoek eervol ontslag veria-rad uit zijne betrekking van ambtenaar bij de belasting van haven en kaa.geld, en zulks met ingang van 1 Juli c.lc. Woensdagmüd^ag omstreeks half vijf had de achtjarige W. Hollander het ongeluk, terwijl hij een bal uit den goot haalde, er uit te vallen. Bewusteloos werd hij opgenomen en in huis gedragen, Hij bloedde hevig zoodat direct een geneesheer moest worden ontboden. Op 26 April a.s. hoop de heerltu'f- rok, meesterknecht bij de firma Era- rik en Binger den dag te herdenken, waarop hij voor veertig jaar bij die firma in dienst trad. Op Donderdag 2 Mei a.s. zal aan het Departement van Marine te 's-Gra venhage worden aanbesteed het ver- grooten van de woning van den licht- w acht er-irnacliiniöt tel IJ muiden. Door het College van Gedeputeerde Staten alhier zijn gisteren 5 miliciens voor den dienst afgekeurd en door den Provinciale-adjudant ontsJagen en naar hunne haardsteden terug gezon den. Verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklen burg. Reeds melden wij dat er morgen, we gens het onvoldoend aantal manschap pen alhier, geen parade wordt gehou den. Voor het garnizoen is echter wel het groote tenue voorgeschreven, terwijl van alle militaire gebouwen de vlag zal worden uitgestoken. Ban mö k er hier nut. Een- paar boertjes waren naar ..mokum" geweest en zaten nu in den trein van Amsterdam, richting Haarlem. Te Halfweg moesten ze uitstappen. Toen die trein te Half weg stopte waren zij blijkbaar zoo ze-er van beslommeringen vervuld, dat ze nietigh-edie-n als '4- stoppen van een trein totaal negeerden. De eene boer stonde gedurende 't stop pen op zijn horloge te kijken en met groote oogen o-m zich heen te staren, blijkbaar hevige filosofieën verduwend- over verband van tijd en plaats, ten opzichte dier mensche- lijke onbenulligheid, terwijl de an dere in ernstige contemplatie voor zich heen zag, blijkbaar met nog diepzinniger zaken bezig. Hoe het ook zij, de portieren klapten dÜcht, de afluibel klonk en 't fluitje snerpte, zonder dat zij ook maar in 't minst blijk .gaven deze alledaagsche dingen te bemerken. Toen de trein goed en wel in be weging was, deed de minst diep zinnige boer deze nuchtere vraag „Is dit HaUefweg." De overige reizigers schreeuw den in koor een welgemeend „ja.' „Dan mö'k er hier uut" riep de boer angstig en zij,n rasgenoot werd nu ook aan zijn bespiegelingen ont rukt. De reizigers proestten het uit en betoogden dat er niets meer aan te doen was. Ze moesten tot Haar lem mee. Daar aangekomen kon men bewijzen dat die conducteur verzuimd had te Halfweg den naam van 't station af te roepen. En zoo werden beide boertjes naar Halfweg opgezonden. Jammer dat men- ze geem bordje aan den hals hing waar de plaats hunner bestemming met koeienlet- ters opstond aangegeven. Het schijnt dat in den laatsten .tijd verschillende inlichtingen, en opgaven worden gevraagd aan de woningen van de ingezetenen door personensoms wel met uniform pet gedekt die voorgeven te zijn gezonden door het bevolkingsbu reau en zich het aanzien geven van bovolkingsagenten Ini verband hiermede kan wor den medegedeeld, dat die inlichtin gen van wege dezen tak van ge meentedienst gevraagd: steeds worden verricht door officieel aan gestelde beambten die steeds van een „ter zake dienend legitimatie bewijs zijn voorzien. Men kan zich dus bij voorko mende gelegenheden van de iden titeit der personen overtuigen en zich tegen onbescheiden vragen of bemoeiingen wapenen. Gisteren vergaderden alhier in een der bovenzalen van het café-restaurant der heeren Gebr. Brinkmaan, rle Be sturen der R. K. Kiesvereenigingen, aangesloten bij den Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Noord-Holland. Aanwezig waren de afgevaardigden der Centrale R. K. Kiesvereenigin gen Alkmaar, Enkhuizen, Hilversum, Hoorn en Haarlem. Een hoofdbestuur werd benoemd, waartoe gekozen werden Mr. J. N. J. E. Thijssen, Haarlem; N. A. F. Taverne, Hoorn; Th. van der Linden, Haarlem; P. Bos, notaris te Hoorn; II. Raat, Me- demblik. Bij onderlinge verdeeling der be- sluursfunctiën werden benoemd de 'heer Mr. Thijssen, voorzitter; Taverne, vice-voorzitter; Van der Linden, 1ste en Bos, 2de secretaris, Raat, penning meester. De vergadering had een huishoude lijk karakter, waarom wij ons van ver dere mededeeling der behandelde za ken onthouden. (N. H. Ct.l Onze stadgenooten hebben zich. bij de Internationale wedstrijden te Antwer pen, weer recht kranig gehouden. Ge heel waren beschikbaar 3 prijzen. Uit slag: 1. Le Biceps te Antwerpen; 2. De Kroon te Haarlem; 3. Strijdlust, Til burg. Er is enorm veel deelneming ge weest. Brussel en nog eenige andere Belgische steden zonden verscheidene vijftallen, doch konden niets maken. De prijzen die nog te Brussel in de maak zijn, zullen denkelijk artistieker zijn dan de in den regel niet veel van elkander verschillend? medailles, die doorgaans in Nederland voor Sport worden uitgeloofd. Zij worden 29 April uitgereikt. Verbetering. Met veel genoegen kunnen wij thans mededeelen, dat binnenkort aan den onoogelijken toestand, die sedert jaren op den hoek van het Houtplein, waar vroeger de Kraton was, bestond, wel dra een einde zal komen, want heden zijn bij het Dagelijksch Bestuur de plannen ingediend voor twee inder daad zeer fraaie winkelhuizen. Het eene winkelhuis, dat met zijn front op het Houtplein komt te staan, zal eene breedte hebben van 6 M., bij eene diep te van 51/2 M. Het tweede winkelhuis, dat gebouwd wordt op het begin van den schuinen hoek, geeft met zijn front uitzicht op het midden van de Hout- brug; terwijl beide winkels toegang zullen hebben door een zeer goed geko zen portiek, die op den overgang van den schuinen hoek komt. Verder kun nen wij nog mededeelen, dat de onder puien worden opgetrokken van hard steen, terwijl op de verschillende dee- len van gevel en afdekkingen veel na tuurlijke steen zal verwerkt worden De gebouwen zullen bestaan ieder uit een keuken, kelder, en 6 kamers, ver deeld over de 4 verdiepingen, waarin de zolderverdieping is inbegrepen. Voorwaar deze beide perceelen zullen het Houtplein in hooge mate versieren. Ook voor het overige gedeelte bouw grond, dat aan den Raamsingel ligt, moet reeds veel navraag zijn. Naar wij nog vernemen, zullen in de genoemde winkelhuizen zaken op het gebied van eetwaren, worden gedre- zooals destijds door vef.cn werd vermoed. Van wege het ministerie van Water staat, Handel en Nijverheid werd heden aan het gebouw van het Provinciaal, bestuur alhier aanbesteed: 1. Het op diepte brengen van eenige gedeelten van bet Noord-Hollandsch Kanaal. Raming f 15,000. Van de 8 hiervoor ingekomen in- schrijvings-biljetten was dat van A. Prins Thz., te Sliedrecht, het laagst voor 11,700. 2. Het aanbrengen van bodem-voor zieningen in d© voorhaven der marine- schufsluit te Nieuwediep. Raming 5800. Hiervoor kwamen 11 biljetten in, waarvan dat van D. de rVies, te Helder, het laagst voor f 4946. 3. Het onderhoud van den zeedijk tusschen Naarden en Muiderberg, van de strandpalen te Muiderberg en van den zeedijk en de gronden beoosten Naarden. Van de 3 hiervoor ingekomen bil jetten was het laagst dat van C. Wz. de Goyer, te Naarden, voor 537. D. Beets, J. Pauw, D. Honig en A. Kwadijk, allen te Beemster, die op den Huwelijksdag van Hare Majesteit de Koningin vreugdevuur wilden, aanleg gen, ontvreemdden daartoe de benoo- digde takkebossen, waarvoor zij door de rechtbank alhier zijn veroordeeld ieder tot 3 weken gev. straf. A. Kwadijk is tegen dit vonnis in appèl gegaan, terwijl het O. M. dit deed tegen alle 4 veroordeelden. Tegen een paai* jongens, die in de Ampzingstraat, de straat hadden opge broken en de steenen stuk hadden ge gooid, werd proces-verbaal opge maakt. Een 36-jarig grondwerker, die be delde werd bekeurd, evenals een 11- jarig jongen, wonende op de Ged. Raamgracht, die een hark uit een tuin aan de Wilhelm-in astraat ontvreemdde Gevonden voorwerpen Een vrouwenschort. Een geldstuk. Een bril. Een sleutel. Naar wij vernemen heeft die en- quete-commissie inzake de gemeen- tereinigïn-g de laatste hand', aan haar werk gelegd en zal het lijvra rapport binnenkort te verwachten zijn Met zekerheid) weten wij hier omtrent niets, doch wij vermeenen te kunnen zeggen, dat niet zal wor den geadviseerd' tot verpachting Allerlei geruchten over een ont dekking van een kast in de Brou werskapel in de Groote Kerk doen de ronde. Ons is echter gebleken, dat de zaak inderdaad! zooveel beteeken is niet heeft. De kast toch is niet ont dekt doch eenvoudig uit die nis ge haald!, verplaatst en opgeknapt, naar ons van welingelichte zijde verzekerd werd:. Arrondissements- Recht bank te Haarlem. (Zitting van 18 April 1901). II. Krouwels, stucadoor te Haarlem, had zich op 25 Maart te Zandvoort ver zet tegen den veldwachter Paap, die hem wild© arresteeren wegens vechten op den openbaren weg. Tegen bek! werd eene gevangenisstraf van 14 da gen geëischt. H. Warmerdam, sorteerder bij de ge meente-reiniging te Haarlem was be schuldigd in de maand October 2 wa- genveeren, toebehoorende aan de ge meente, weggenomen te hebben. Hij beweerde ze gekocht te hebben van een onbekenden koopman op de oudroest- markt. De onder-opzichter Boerkoel was door anonyme brieven gewaarschuwd, dat deze man niet te vertrouwen was. Het O. M. achtte uit de getuigenver klaringen het ten laste gelegde bewe zen en e-ischte wegens diefstal eene ge vangenisstraf van 3 maanden. De verdediger Mr. F. A. Bijvoet acht te de beweringen van bekl. niet zoo on waarschijnlijk, ook met het oog op zijn gunstig verleden. Een paar anonyme brieven zijn vol gens pleiter juist in het voordeel van beklaagde, aangezien deze om zijn betrekkelijken welstand zeer benijd werd. Ook vindt pL het zeer laf dat de schrijver dezer brieven zich niet ver toond heeft. PI. meent te moeten con- cludeeren, tot vrij spraak, aangezien het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd is. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald over 8 dagen. Tegen J. Th. de Smit, te Haarlem, (niet verschenen) wien ten laste gelegd werd op 8 Maart j.l. eene portemon- naie, toebehoorende aan E. Blankwa- ter, huisvrouw van G. Boones, zich we derrechtelijk te hebben toegeëigend, werd deswege 3 maanden gevangenis straf geëischt. J. v .d. Mije, ambtenaar bij de pos terijen te Zandvoort, stond terecht ter zake dat hij zich in zijne functie twee bedragen, resp. van f 10 en f 5, had toe geëigend. In deze zaak waren 6 getui gen gedagvaard, waarvan één, nl. D. Verhoeven, niet verschenen was. Bekl. zeide het feit bedreven te hebben uit geldnood. Hij had later alles aange zuiverd. De ambtenaar van het O. M. eischte 2 maanden gevangenisstraf. Voor de afwisseling verschenen nu eens 2 beklaagden in het bankje. J. Groeneiveld en H. Westmaas. Deze hadden K., commandeur te Haarlem mermeer, beleedigd, door hem allerlei liefelijkheden naar 't hoofd te werpen. De beide beschuldigden bleven ont kennen, hoewel de getuigenverklarin gen zeer in hun nadeel waren. Het O. M. vorderde tegen ieder eene geldboete van f 10 of eene hechtenisstraf van 10 dagen. De Rechtbank sprak heden de ge broeders F. Kokkelkoren, te Heemste de, en W. A. Kokkelkoren, te Bloemen- daal, die beklaagd waren van hout diefstal ten nadeele van J. Jansen, te Overveen, en waartegen door het O. M. 3 maanden gevangenisstraf voor elk geëischt werd, vrij, op grond dat uit de getuigenverklaringen de schuld van bekl. niet was gebleken. Voor den verdediger mr. F. A. Bij voet, die de zaak der broeders met zoo veel vuur had verdedigd, dus wel een groote voldoening. W oning-onder zo ek. Met het oog op mogelijk pestgevaar is door zeven inspecteurs en adjunct- inspecteurs van politie, eik in een van de wijken der stad, een onderzoek in gesteld naar den toestand van wonin gen Zij hebben van hunne bevindin gen uitvoerige rapporten opgemaakt, die dezer dagen op het stadhuis voor de leden van den Raad ter lezing hebben gelegen. Naar ons wordt medegedeeld is uit deze rapporten gebleken, dat er hier en daar nogal iets ontbreekt. Zoo is er een huisje, bewoond door man, vrouw en negen kinderen, waar d» vloer to taal doorgevreten is, zoodat de men- schen op de aarde gaan en staan, dat geen water heeft, en geen privaat, en uit één kamer bestaat, waarin dus al les moet gebeuren. Dat krot doet nog 1.50 per week aan huur. Binnenbrand. Hedenmorgen werd: de brand weer gealarmeerd voor een binnen brand1 uitgebroken, in den. kelder van perceel Hoogstraat 6, bewoond door den winkelier H. Veldwijk. Bij aankomst van d'en slangenwa- gen; en spuit 10 stegen dikke rook wolken uit de keiden' er dieping on. die, wegens de schoonmaak van den winkel, gevuld was met eene groote hoeveelheid margarine, eie ren en andere artikelen. Door den dichten rook was het onmogelijk iets te redden, zoodafc die brand weer niets anders kon dloen als het water met 2 stralen in den kelder te spuiten en dezen te doen onder- loopen. Toen dit geschied was, was de brand, waarvan de oorzaak on bekend is gebluscht. De schade wordt door assurantie gedekt. Het, hoogste nommer der op 26 dezer in te lijven lotelingen, ter aanvulling van plaatsen opengevallen door afkeu ring van ingelijfden, is no. 296. Het nieuwe station. Nu de plannen voor het nieuwe sta tion meer en meer tot rijpheid komen, achten wij hert niet overbodig thans nog eens te wijzen op het artikel dat wij daaromtrent in ons nummer van 13 Febr. 1.1. opnamen en dat luidt als volgt: Het nieuw ontworpen Spoorwegsta tion zal, zooals men weet, een zooge naamd eilandstation moeten worden. De treinen van Amsterdam komen aan tegenover de fabriek van de firma J. J. Beijnes, dus ongeveer op dezelfde hoogte als thans; de naar Amsterdam vertrekkende treinen gaan af ongeveer tegenover de Rozenstraat. Een flinke spoorweghaven is daarbij ontworpen aan den Spaarnekant. De verhooging van de spoorbaan vangt reeds aan bij de Liedebrug. Zooals wij reeds mededeelden wordt van de gemeentekas een bijdrage ge vraagd in de kosten. Die bijdrage is niet in ronde cijfers aangegeven. Ge vraagd wordt een deel van de kosten te betalen in verschillende onderdee- len van het werk, voornamelijk in de tunnels, waarbij de gemeente als zoo danig natuurlijk groot belang heeft. De bijdrage is, zoolang deze kosten niet precies bekend zijn, dus nog niet te becijferen, vooral niet omdat de mo gelijkheid bestaat, dat er meer terrein noodig is aan den kant van de Baljuws laan b.v. dan de Maats, nu in gebruik heeft Natuurlijk zal zij hiervoor de gemeente moeten betaien en zeker wel hooger dan de huurprijs dien zij nu voor den grond betaalt waarop het station staat, nl. 3 ct. per vierk. M., zoolang de trein loopt dat wil dus zeggen voor eeuwig. De I-Ioll. Spoor wenscht dezen grond nu te koopen. Onwaarschijnlijk is 't niet dat bij uitvoering van al deze plannen de stal len van de Haaiiemsche paardentram zullen moeten vertrekken. Al zal vermoedelijk dit plan van de gemeente offers, ja zelfs hooge offers, vorderen, zoo meenen wij toch dat het in het belang der gemeente zal zijn hierop in te gaan en aan dezen sedert jaren ondraaglijken toestand een ein de worde gemaakt Oude Stakkert. Geruimen tijd was het verkeer heden morgen omstreeks 9 uur in de Schachel- straat gestremd, doordat een oud hu- zarenpaard, gespannen voor een vuil niskar der gemeentereiniging dcor de gladheid der straat, kwam te vallen, waardoor de kar dompte en het arme dier eene wonde aan de dij opliep. Na uitgespannen te zijn, deden vele hulp vaardige handen alle mogelijke moeite o mhet beest weder in zijn vorigen toe stand terug te brengen. Doch dit was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Door de gladde steenen ging het zeer moeilijk, want de oude stumperd, die reeds lang bij den vilder had moeten zijn, was baast niet meer op de been te brengen. Door het aanbrengen van kleeden gelukte dit eindelijk; het dier werd nu weder aangespannen en voort ging het Maar voor hoelang? Hedenmorgen werd door den archi tect J. A. Traanberg alhier aanbesteed: Het bouwen van een winkelhuis aan de Kleine Houtstraat no. 117. Ingekomen waren 11 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer H. London alhier, voor f 6105. lid der Tweedo Kamer door het plaat selijk comité voor algemeen kiesrecht. Noordwijk-Binnen. Door den heer E. Bakker alhier is aanbesteed: Het afbreken en weder op bouwen van het koffiehuis met woon huis aan de Voorstraat no. 117. Het werk is gegund aan den heer A. de Bes, te Noordwijk, voor 4200. Hedenmorgen werd door de genie al hier aanbesteed: Het doen van voor zieningen aan militaire gebouwen en werken. Raming f 4970. Ingekomen waren 10 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer W. J. Misset albier, voor 4764. telier, 2 z. J. M. E. BalkBurgers, z. 18. J. C. Boersma— Baiiniink, z. 17. C. E. JansseKenscn. z. J. C. van Altena— Keijzer, z. M. J. E. Kammer— Nobels, z. Overleden 16 April. A. H. v. Tu- bergen. 54 j., Gr. Houtstraat. 17.' A. van Knapen 7 d. z., P. Kiesstr. N. de GoedieMolenaar. 76 j.. Gor- testeeg. 18. J. Du ijn—Olivier, 88 j., Kamperlaan. M. W. Donkerlo, 4 m. d. L. Heeren vest. Vervolg Nieuwstijdingen. Zandvoort. Dinsdagavond gaf die Rederijkers kamer „Sand-evoerd1©" in bet Kur- haus alhier eene openbare uitvoe ring. Opgevoerd werd! vooreerst „de Buren", dramatische klucht door Justus van Maurik. Daarna ,,de Werkstaking" van Franqois Cop- pée en, ten slotte „Het geheim van Mevrouw", blijspel. De verschillende rollen in de bei de iooneelst/ukjes waren zeer goed verdleeld en het spel was bizonder goed. Ook „de Werkstaking" werd uitstekend voorgedWren. De aanwezigen gaven door luid applaus na ieder stuit hun me vol doening te kennen en waarlijk het was welverdiend, waarom' wij dan ook gaarne een woord van lof aan de Rederijkerkamer „Sandevoer- de" brengen voor deze uitstekend geslaagde uitvoering De heer Beeckman, burgemeester, bedankte namens allen die vereendging voor d'en genoegelijken avond. Een geanimeerd bal besloot d'en. avond. Maandag 22 April a. s. zal de mu ziekkapel ..Paul Kruger" in het Kurhaus alhier eene openbare uit voering geven met medewerking van het instrumentaal kwartet „Animato". en d'en heer Vrugt uit Haarlem, die eenige voordrachten zal houdten. Beverwijk. Met ingang van 1 atpï is benoemd tot deurwaarder der directe belastin gen voor het district Rotterdam 2de afdeeling de heer D. Vos, deurwaarder alhier. Haarlemmermeer. Aan den Sloterweg te Haarlemmer meer werd W. Wongestraten, oud 82 jaar vain Haarlem door een paar hollende paarden aangereden en wel zoodanig, 'dat onmiddellijk genees kundige hulp moest ingeroepen wor den. De man had zware verwondingen aan het hoofd en is na verbonden te zijn, per rijtuig naar zijne woonplaats gebracht. Hillegom. Alhier Ls «Je heer Nolting van Amster dam voorloopig candidaat gesteld voor Men seint ons uit den Haag: De Muntwet werd bij tweede lezing goedgekeurd en daarop de beraadsla ging over de legerwetten hervat. Bij de wijzigingen der militiewet bestreed de heer van Gilse het blijvend gedeelte. De heer Lohmans in zijn vertrouwen geschokt, reserveerde zijn oordeel tot de eindstemming. Ook Mr. Troelstra kwam op tegen de gevolgde wijze van handelen. De Tweede Kamer verwierp heden met 47 tegen 24 stemmen de motie van den heer Troelstra om de legerwetten weder naar de afdeelingen te verzen den. Voetbal. Op 't terrein van H. F. C. aan de Spanjaardslaan te Haarlem wordt Zon dag eene promotiewedstrijd gespeeld voor de West. le kl. A. tusschen de vereenigingen Quick uit Amersfoort en Quick uit 's-Gravenhage. Muziek in huis. Een Orgel in het huisgezin Brengt vrede, vreugd' en Godsdienstzin- Men schril ft ons Wat een woorden zijn, er al niet gesproken en wat al penmen niet versneden over het artikel „sociale kwestie." En wat is nu eigenliik de sociale kwestie (het maatschappelijk vraag stuk) Het lot van den arbeider en bur gerstand te verbeteren langs gelei delijken. wegdoch ei lieve, pak de koe bii de horens en leg een dub beltje daags weg, in plaats het voor onnuttige dingen te bestedien en uw huiselijk geluk wordt minstens 100 procent verbeterd. Lees eens met aandacht de gere geld in dit blad voorkomende ad vertentie van Joh. de Heer, Rotter dam. Volksharmoniums voor één dubbeltje daags", of nog beter, vraag eens het uitvoerig Prospectus en U zult zien dat dit geen hum bug, doch tastbare werkelijk heid is. Een orgel in ieder huisgezin, zoo behoort het te zijnwat zou er meer gezongen en minder gemop perd worden. Een geheel huisgezin gelukkig voor 10 ets. daags de sociale kwestie is opgelostVoor hen die liever een Harmomika wenschen, zien we ook Volksharmoni- ka's van 3.75 geannonceerd, een prijs, die tot op heden voor een de gelijk Instrument onbekend was, doch door buitengewone groote omzet is deze firma daarvoor in staat en de naam- is genoegzaam borg voor goede kwaliteit. (Zie ver dei' advertentie.) Da eerste. en eenige vrouwelijke privaat-docent in Europa, mevrouw mr. Kempin, is onder treurige omstandigheden te Bazel gestorven. Zij was de de echtgenoole van een Zwitserschen geestelijke, die vreeselijken tegenspoed leed. Om haar gezin voor nood te be waren ging mevrouw Kempin in de rechten studeeren, en toen ze was ge promoveerd, begon ze aan de univer siteit te Zurich haar colleges. Maar weldra bleek haar, dat de studenten meer uit curiositeit naar haar kwa men luisteren, dan wel om van haar te leeren, want daartoe bleven baar colleges te ver beneden die van de eminente professoren in de rechtsge leerdheid aan dezelfde academie. Toen zij dit bemerkte trok zij zich terug, maar deze ervaring werkte zeer on gunstig op haar geestestoestand. Achtereenvolgens vestigde zij zich toen als advocaat in New-York, Ber lijn en andere steden, maar ook daar had zij geen geluk. En nu is deze vrouw, die zoo dapper optrad voor haar gezin, in het krankzinnigenge sticht te Bazel overleden. Een slachtoffer der Weten schap. To Anuarbor, in den Amerikaan- schen staat Michigan, is een student, die bacteriologische proefnemingen had gedaan met pestbacillen, zelf door pest aangetast. De doctoren hopen den jongen man te kunnen redden en hebben alle maatregelen doen nemen, MARKTNIEÜWS Aangevoerd!1 Koe, pr. 170. 239 N. Kalveren, pr. 94. 56 Scha- pen, pr. 2415. 12 Lammeren, Burgerlijke Stand. Ondertrouwd18 April. C. J. P. Engel en J. F. Serné. C. H. Schntz en A. Broekmeijer. W. Nieuwen- huizen en J. A. Lucas. J. Veddeler en J. Heskes. Jhr. H. Rapparcl en H. A. G. van Dijk. W. F. Ilekhuij- sen en G. P. J. Diermanse. Getrouwd: 18 April. A. Vrugt en H. J. Wijkhuijzen. A. F. Kramer en F. E. Wijt. D. A. Bos en P. J. Westendorp. G. J. Gijsbertse en J. G. van Zijtveld. Bevallen18 April. M. K. Drcg- trop—Huiter. z. 17. M. DuijnBot 366e Staatsloterij. Donderdag 18 April. 3de Klasse. 4de Lijst. No. 19001 f 200. Prijzen van f 45. 72 3872 6646 970ü 14190 18076 97 3804 6667 9722 14235 18082 252 3836 6707 100S3 14420 18499 349 3951 6847 10235 14574 18504 714 3999 7017 10686 14S22 18641 1211 4148 7063 10749 14920 18686 1546 4697 7094 10785 14972 18974 1587 5065 7519 10880 15605 19289 1603 5253 7753 11738 16100 19449 1873 5268 Ht 73 11999 16^34 19482 2568 5502 8180 12522 16300 19553 2739 5637 8589 12525 16794 19600 2770 5809 8806 13050 10792 20091 3203 6229 95 5 13206 17499 20656 3206 6453 9615 18405 17908 206 *4 3283 6468 9673 13466 17976 z080 l 13531 180t8 208t>S Advertentiën. Ondertrouwd: CAREL J. P. ENGEL en JOHANNA F. SERNÉ. Receptie: 28 April, Koninginne weg 70. Haarlem, 48 April 1901. Getrouwd: ABRAHAM VRUGT en HENDRICA J. WIJKHUIJZEN, die tevens ook namens familie, hunnen hartelijken dank betuigen voor de zeer vele bewijzen belangstelling bij hun hu wei, ondervonden. Haarlem, 18 April 1901. Getrou wd GIJSBERTUS JACOBUS GIJSBERTSE en JENNEKE GEERTRUIDA ZIJTVELD. Haarlem, 48 April 4904. Tot mijne diepe droefheid overleed heden in den ouder dom van ruim 54 jaren, mijn hartelijk geliefde Echtgenoot ANTH0NIE HENDRIK TAN TÜBERGEN. E. van TUBERGEN— Sybrandi. Haarlem, 46 April 4901. Voor de vele bewijzen van belangstelling ons betoond bij het overlijden van onzen Broeder en Behuwdbroeder, den Heer J. C. GERL1NGS, Gemeente-Ontvanger van Haarlem, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller raam, Mr. W. JAGER GERLINGS. Haarlem, 17 April 1901. Brieven op Advertentiën kunnen worda geworpen in onze vier eigen Brievenbussen, te weten: Groote Houtstraat No. 1*10 aan het huis van den heer B. Langeveld bij het Proveniershuis Anegang, hoek Groote Houtstraat, aan het huis van den heer F. Holiingman. Parklaan, hoek Kruisweg, aan de voor malige stal van Gebr. Van der Beek en aan onze Bureaux, Kampersingel No. 70 vlak bij de Turfmarkt. DB ADMINISTRATIE. Voor het Costuumvak gevraagd een gevorderde Leerling en een Meisje die gratis naaien kan leeren en eenige boodschappen doen. Adres: M. BOSCH, Lange Molenstraat 38rood. Wordt gevraagd een Meisje, eenigszins met bovengenoemd vak bekend. AdresWaldeck Pyrmontstr. 44. gevraagd van den P. G. Adres: Ver wuift 4. In een klein gezin wordt direct gevraagd een flink Dienstmeisje voor den dag. Zonder goede ge tuigen onnoodig zich aan te melden. Adres: Groote Houtstraat 47. ter overname gevraagd, zoo billijk mogelijk, voor eene zeer behoef tige weduwe. Bridven onder No. 3417 bureau van dit blad

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3