Pink Pillen maand Mei ten bate der Vereeniging een concert te geven. Met het oog op de groote uitgaven, o. a. het wekelijks ondersteunen van gezinnen en den tegenwoordigen rn- gunstigen toestand der VereenigiQg, stelde de voorzitter voor daarin veran dering te brengen door bv. ds uitkee- ring te verminderen tijdelijk op te houden of door aan nieuw bij te ko men gezinnen minder te geven. Met dien verstande, dat zooveel mogelijk wordt zorg gedragen dat kinderen van hulpbehoevende ouders onderwijs ont vangen. In het algemeen het diaconiewerk over te laten aan de diaconiën. Dit punt lokte uitvoerige besprekin gen uit. De heer Van der Mersch ging o. a. na, dat in het algemeen de belangstel ling voor „Weldadigheid naar Vermo gen" niet vermeerdert, niettegenstaan de steeds wordt aangedrongen op steun door het bestuur en deed daarna de vraag ,of de Vereeniging reden van be staan heeft? Door anderen werd hetzelfde gevoe len uitgesproken. Langdurig werd nog over deze aan gelegenheid gesproken, doch tot een besluit kwam men niet. Eén feit staat vast, dat de financi- eele toestand der Vereeniging verre van rooskleurig is en zij krachtigen steun behoeft. Eene opwekking daartoe, aan allen, die met aardsche goederen rijker geze gend zijn, is hier dan ook niet over bodige Binnenland. RA.A.0SCHE BRISV-S Van de viering van Prins Hendriks verjaardag in de residentie moert, men zich geen al te groot-en indruk vormen. De omstandigheid dat de gemeenteraad niet bij machte was zich uit te spreken over het voorstel om 25.000 beschik baar te stellen belette van gemeentewe ge een viering op denzelfden voet als voor de Koningin-Moeder gebruikelijk was. Men bepaaldo zich dus tot het op hangen van wat vlaggetjes en vetpot jes in hert. Voorhout. In de krant deed die „sierlijke vlaggentooi" een heele boel, maar in de werkelijkheid, was het erg dunnetjes, terwijl ook des avonds de illuminatie van particuliere zijde minimaal was. Maar er was parade en men liet weder een miniatuur-üir- mis toe in het Voorhout, zoodat het resultaat was dat de schoolkinderen, die vrijaf hadden, zich op den dag konden amuseeren en de anderen des avonds in de stemming kwainenwaarin het militaire zich met het civiele ele ment verbroedert, wat niet bevorderlijk is aan de orde op een feestavond. Dit- maal liep het met enkele vechtpartijen j af. Zoo'n feestdag is in elk geval in deze dagen een welkome afwisseling van politieke en andere ernstige besognes. Vergaderingen van allerlei aard zijn thans aan de orde van den dag. Later aan do andere partijen beginnen nu ook de vrijzinnigen zich te weren. De jonge vrijzinnig-democratische vereeni ging stelde reeds candidaten, althans voorloopigc, voor de Tweede Kamer, daarbij alleen genadie schenkend aan het zittend lid voor het derde district, den heer Pijnacker Hordijk. De an dere vrijzinnigen zullen vermoedelijk dezen en den heer Conrad willen be houden, doch voor het eerste district den heer mr. W. Dolk. lid van den gemeenteraad, stellen. Aangezien deze de eenige, genoegzaam populaire, can- didaat is, die in het eerste district kans heeft tegenover het aftredend lid den heer Krap, zullen ook de vrijzinnig-de-j mocraten hem wel nemen, daar hij eveneens een urgentie-man is. Daar entegen kan hij waarschijnlijk en ook do heer Hordijk niet de man zijn van de mannen van „Grondwet" (voorzitter mr. S. van Houten) voor wie alleen de heer Conrad aannemelijk schijnt. Over de kansen valt dus in het algemeen weinig te zeggen. Wat de verkiezingen oor de Provinciale Staten aangaat, dchijnen de liberalen een aanslag te wagen op den zetel van baron Micliiels van Verduynen, (den eenigen anti-libe raal die moet aftreden). Tegenover hem zal men zeer vermoedelijk stellen den heer Hymans van Wadenoyen, die in 1897 is afgetreden en met een gering aantal stemmen in de minderheid bleef Van he>t eigenlijk politiek tooneel op het Binnenhof is niet veel ander nieuws te vertellen, dan dat voortdurend het aantal stiigt der oudere leden die geen herkiezing wenschen. Behalve met den aonhangigen arbeid, hebben verschil lende ministers het druk met de uit voering, of met de voorbereiding der uitvoering van verschillende wetten, eene goede zaak De jongen scheen een oogenblik na to denken, voor hij vroeg Vader, wat is toch eigenlijk een goede zaak Tomasius zocht eenige oogenblik ken naar een antwoord diat voor de hersens van een tienjarig kind begrijpelijk zou zijn. Ja, Geb. d'at is nu niet zoo ge makkelijk uit te leggen. Als iernind in gevaar verkeert, bijvoorbeeld in het water is gevallen, dan hem ach terna springen en het eigen leven gewaagd I Dat moet men zoo voe len. weet je. zoo aan je hart! Een flink mensch weet datdat behoeft geen schoolmeester ons te leer en Gebhardt bladerde verder; hij kende al die geschiedenissen bij de teekeningen. De oude Duitschers. vader, die waren ook zoo! dio Tronjc Hagen, dien ik andei's niet kon uitstaan, hij wist toch van te voren dat zij allen zouden gedood worden, hij ook. want de Rijnnimfen hadden het hem immers gezegd en toch gin? hij naar het hof van Koning Etzel! De kapitein leunde achterover in zijn stoel en zag zijn kind met schit terende oogen aan. Ja, Geb. dat is echt Duitsch Zoo bijv. met die aanstaande oprichting van de Rijksverzekeringsbank. Reeds hebben de bladen gemeld, dat in Mei de benoeming zal plaats hebben van drie directeuren. Ik kan er bijvoegen, dat vermoedelijk zeer spoedig te ver wachten is de benoeming van den pre sident van het bestuur der bank en ik meen met groote zekerheid te kunnen voorspellen, dat de pers de eer zal ge nieten een harer meest op den voor grond tredende en bekwaamste leden tot dit gewichtig ambt te zien aange wezen. In verband met de oprichting der bank staat ook een wijziging van sommige bureaux van het dep. van Waterstaat, die vervolgens naar de Parkstraat zullen worden overge bracht. Daar is ook een vrij flink ge bouw verrezen, dat op het oog iets van een kleine gevangenis heeft, doch be stemd is om een der hulppostkantoren te herbergen, grootendeels ten gerieve van het aan de overzijde gevestigdle hoofdbestuur van posterijen en tele- graphie, dat ook een deel van het nieu we gebouwtje in beslag zal nemen, Langzamerhand, naarmate de toepas sing van nieuwe wetten meer personeel zal vorderen, komen de departementen, op weinige uitzonderingen na oude gebouwen, gaandeweg ruimte te kort. Misschien zou het aanbeveling verdie nen dat de regeering het ..Casino" kocht, de vroegere overdekte markt, tegenwoordig café-chantant cum an- nexis; het is, of het komt te koop, want bij de tegenwoordlige exploitatie zullen de aandeelhouders wel niet veel zijde spinnen. Ook hangen er verbouwings plannen in de lucht van het „Feestlo kaal," eigendom van de weldra haar gouden jubileum vierende sociëteit ,,De Vereeniging" in de Willemstraat. Dat ls de gezellige verzamelplaats van den beteren midden- en winkelstand, die niet „Witte"-fahig is, maar zich daarom niet minder goed. amuseert, vooral op de kegelbaan, die een groote reputatie heeft, niet minder dan de daar gevormde clubs. Men wil van het Feestlokaal een beter bruikbare come- diezaal maken er is plaats voor on geveer 40 personen maar bij de eischen, die de brandweer tegenwoor dig stelt, ruikt zoo'n verbetering en ver bouwing naar geld. De veranderingen die bijvoorbeeld aan het Gebouw voor K. en W. naar de eischen der brand weer noodig zouden zijn, worden op 30 mille geraamd. Een onderneming, die met moeite één percent dividend geeft, kan daaraan moeilijk denken en het zal dus wel er op uitloopen, dat dit gebouw uitsluitend voor concerten be stemd blijft. Daar wordt den 26en April het eerste concert gegeven door Viotta's Haagsch orkest, bestaande uit leeraren en leerlingen van het Kon. Conservato rium, waarvan hij directeur is, aan gevuld met andere Haagsche musici. Zal deze eerste stap het begin zijn van de stichting van een eigen orkest, de residentie en haar m^ziekminnend pu bliek waardig? Voor onze melomaneh hoop ik het. Maai* niet minder dit moge dan een beetje esprit de clocher wezenvoor onze Haagsche musici, die thans nog voortdurend de concur rentie hebben te doorstaan van wat „van buiten" komt H. A. GANUS Jr. Het heeft H. M. der Koningin-Moe der beiiaagd als Beschermvrouw op te treden van de Kwartgulden-Vereeni- ging voor Heide-Ontginning President Kruger zond Vrijdag een telegram van gelukwonsch naar Het Loo en ontving een dankbetuiging. H. M. die Koningin-Moeder zal zich op Haar buttenlandsche reis doen vergezellen door jonkvrouw Van de Poll. hofdame en. jhr. Van Tets. kamerheer en thesaurier van H. M. Mejuffrouw G. Beynen, directri ce van het zusterhuis van het Ne- derlandsche Roode Kruis, te 's-Gra- venhage, die geruimen tijd in Z. Afrika heeft vertoefd als hoofd van den verplegingsdienst deT eerste Nederlandsche ambulance, is dezer dagen, de eer te beurt ?evallen door H. M. de Koningin-Moeder te wor-i den ontvangen. H. M. liet zich tot in de kleinste bizonderheden in lichten over de verrichtingen van de Nederlandsche Roode Kruis-am- bulances op de slagvelden, en be tuigde herhaaldelijk hare bizondere ingenomenheid met den ijver en de werkzaamheid, die door de Neder landsche geneesheer en. verpleeg-; sters en verplegers in Zuid-Afrika is ontwikkeld. H. M. liet zich bij 't eind'e van het onderhoud', dat on geveer een uur had geduurd vlei- Weten dat men zal moeten sterven en toch gSan en toch den striid op-; nemen om met eene die wereld te' verlaten. De jongen knikte. Zijn vader bukte zich weder voorover en schreef verder aan zijn werk ,,de helden der wetenschap". Dit was zijn nieuwste studie. Met ve-le an dere belden was hij reeds klaar ge komen, zij lagen netjes ingebonden in de boekenwinkels voor de Kerst mis; voor de Duitsch e jeugd' be werkt door Tomas Gebhardt. Hij schreef steeds door en be-' merkte niet dat Gebhardt de kamer verliet. Dichte rookwolken stegen uit de fel brandende pijp en de blauwe tabaksrook hing in dikke lagen om 't vrijze, over het papier gebukte, hoofd van uen kapitein. Wat wil je, juffrouw Trabert. vroeg hij ongeduldig, zonder dc binne.ntredi.-nde aan te zien. Daar Ls een heerhij zegt een oude kon nis. maar hij wil zijn naam niet noemen. Een verlegen, afwijzende, bijna menschenschuwe uitdrukking ver scheen op het anders zoo vriende lijke gelaat van Tomasiushij was er niet op gesteld oude kennissen te zien. Wat zou hij van hem wil- end uit over de inrichting, die on der bescherming van H. M. staat en waarvan aan mejuffrouw Bey nen de leiding is opgedragen. Met, groot leedwezen bericht het. „Handelsblad" het overlijden van zijn vroegeren directeur, den heer W. G. A. Diederichs, in den ouderdom van ruim 71 jaar. Het „Handelsblad" heeft in zijn oud directeur een trouwen vriend verloren, wiens groote goedhartigheid en vrien delijke welwillendheid voor allen, die aan bet blad werken, onvergetelijk zullen blijven. Voor het blad, dat zijn vader en oom in 1830 gesticht hebben en tot bloei za gen komein, heeft hij in zijn jeugd ijve rig gewerkt. Hij volgde in 1874 zijn vader als directeur op. Verkiezingen. De minister van Binnenlandsche Za ken; Overwegende, dat op Dinsdag 4 Juni e.k. de periodieke verkiezing van leden van de Tweede Kamer plaats heeft; Heeft bepaald: dat in de kiesdistricten, waarin het Kijk is verdeeld, voor deze periodieke verkiezing de stemming, zoo noodig, zal geschieden op Vrijdag 14 Juni ak.. en de herstemming, zoo noodig, op Donderdag 27 Juni d. a. v. (Stct) De correspondent van de N. R. Ct. te Konstantinopel schrijft d.d. 17 April: De hier verschijnende Moniteur Oriental verneemt uit Smirna dat de aankoopen van opium, welke de Ne derlandsche regeering elk jaar op die plaats laat doen, dit jaar veel minder belangrijk zijn Jan vroeger. Het daar voor toegestane crediet bedraagt dit maal maar 200,000, daar er nog aan zienlijke voorraden opium op Java aan wezig zijn. Ned Timmerliedenbond. In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht werd Zondag de jaarvergadering gehouden van den Alg. Ned. Timmerliedenbond. Te 11 uur werd de vergadering met een korte toespraak geopend door den voorzitter, den heer C. G. Goedhart uit Amsterdam, waarna verschillende ver slagen over afgeloopen boekjaar, t. w. van het hoofdbestuur, van de redactie en van de commissie voor het jaar boekje werden behandeld en goedge keurd. Uit deze verslagen bleek, dat in het op medio Maart jl. geëindigd boekjaar de inkomsten van de bondskas 1821.57 hebben bedragen en de uitg. f 1453.90, zoodat op 17 Maart in kas was f367.67. De bondsweerstandskas bad aan ont vangsten f 4116.12 en aan uitgaven f 1637.90, zoodat het kassaldo 2478..22 beliep. Na een korte pauze werden aan de orde gesteld de voorstellen van Am sterdam, Groningen en Utrecht, beoo- gende de afscheiding van den Bond van het Nationaal Arbeidssecretariaat, en tegelijk behandeld met een voorstel van Vlissingen, om den ter zake be- staanden toestand te handhaven. Amsterdam lichtte het voorstel tot afscheiding nader toe, terwijl Hilver sum, Zaandam, Beverwijk en vooral Rotterdam zich daartegen verklaarden. Nadat de afgevaardigden van het Nat. Arbeidssecretariaat de handelin gen van het Nat. Arbeidssecretariaat hadden verdedigd, werd besloten tot. afscheiding van het N. A. S. met 22 tegen 14 stemmen en 3 in blanco. Hierna kwamen in behandeling de voorstellen van Amersfoort, Amster dam en Utrecht, alle beoogende de op richting van een nieuw Arbeidssecreta riaat, slaande op het door den Bond ingenomen standpunt en waartoe door dezen, al of niet in overleg met andere organisaties, het initiatief zouden moe ten genomen moeten worden De verschillende voorstellen werden i gecombineerd en door de voorstellen de afdeelingen kort toegelicht. De afdeelingen Rotterdam en Den Haag verklaren zich tegen eene twee de federatie, daar deze noodwendig verbrokkeling zal moeten geven. Het: beginsel eene nieuwe federatie te stich ten, werd aangenomen met 22 tegen 15 stemmen en 1 in blanco. Hedenochtend te 9 1/2 uur werd de verg. voortgezet. Transvaal en Oranje-Vrijstaat Door bemiddeling van baron H. van Heeckeren tot Waliën, penningmeester der vereeniging Nederland en Oranje te Berlijn, is van die vereeniging ten behoeve der vrouwen en kinderen der Boerenstrijders door dr. Hendrik Mul- len hebben Heb je gezegd! dat ik tehuis ben? Ja, hieer kapitein. Nu verzoek hem dJam maar binnen te komen. Hij stond op, met gespannen blik. bijna schuw naar die deur ziende waardoor een man binnenkwam in wien men gemakkelijk dien militair herkendeopgedraaide knevels, kort gesneden haar, een stijve hou ding.^ in een kleeding die zekere voorliefde toonde voor alles wat nauwsluitend was. hetgeen gewezen, officieren zelden, geheel kunnen na laten. Wel, Tomasius, ken je mij niet meer? Hier is de schim van ie- masïd die nog bijna even dol is als toen wij naast elkander in de kazerne woonden,. De kapitein moest zich een oo genblik bezinnen, maar toen riep hij uit: Alle drommels Wulff,WuIff Wendhausen? Ja, die ben, ik, oudste! De heeren schudden elkander de hand' zondtor dat uit het gezicht van den kapitein een, zekere verle gen trek was geweken die te groo te hartelijkheid in den. weg scheen te staan. Ier ontvangen een bedrag van f 6600. Aan mevrouw Waszklcwicz had de vereeniging reeds f 1200 voor geijk doel toegezonden. Ned. Ambulances. Aon een brief van den heer La Roy, agent van de Oost-Afrika-compagme te Louren?o-Margues, aan den voor zitter van het hoofdcomité Roode .r lis dd. 15 Maart 1901, is het volgende ont leend: Den 6en dezer ontving ik van den Britschen consul-generaal alhier het volgend schrijven: „Gij zult mij verplichten met de zeer spoedige toezending eener tamelijk volledige opgave van de zaken van hei Ned. Roode Kruis, onder uw toezicht gesteld. Lord Kitchener wenscht dit te weten, om het aan de Boeren-comman- do's mee te deelen." Onmiddellijk daarop begaf ik mil met een lijst van de artikelen, hier door dr. Van Engelen achtergelaten, naar den Britschen consul. Een telegram aan Lord Kitchener werd opgemaakt, waar in de meest belangrijke artikelen wer- den genoemd. Tevens verzochtMk toe stemming te vragen om de nog hier liggende en voor de ambulances te vel-' de bestemde brieven te mogen opzen den. Tot op heden heb ik verder niets meer gehoord. De aanvraag voor me dicijnen geschiedde juist terzelfder tijd, dat generaal Botha met Lord Kit chener te Middelburg een ouderhoud, had. Mocht Lord Kitchener nog goedgun stig over de opzending der brieven en medicijnen beschikken, dan zal ik u zulks onmiddellijk berichten. Te Wageningèn is eene afdeeling opgericht van den Volksbond. Vereeni ging tegen drankmisbruik. Het comi té van oprichting bestaat uit de hee ren dr. H. Bos, arts L. Vinckenborg, dr. Donath, dr. Valckenier Suringar en dr. F. F. Bruijning Jr. De afdeeling telt reeds 65 leden. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Als voorloopïge candidaten voor de Tweede Kamer zijn bij het bestuurjan de Vrijzinnig-Democratische Vereem- £ng teUrd» Dog tageiomen de dender heeren: D. A. Molengraaff, Ch. R. Kou,'al°, Mol, H. Smeenge m I. A. van Gilse. Voor district IX: Mr. A. Kerdijk, C. V. Gerritsen en Ch. R. Kouveld. De liberale kiesvereeniging te Helle- voetsluis stelde met algemeeno stem men candidaat voor het der Tweede Kamer het aftredend lid, den heer G. J. Goekoop. De inti-rev. kiesvereeniging in de gemeente Hennaarderadeel (dto1"" Franeker), heeft tot candidaat gesteld den heer H. Pollema, hoofd der chris teiijke school, te Nijland. I De afdeeling Holwerd van de, Rhe™1® kiesvereeniging Westdongeradeel heeft tot candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer in het district Dok- kum met algemeene stemmen gekozen mr. E. Schaafsma, te Bergum, (aftr. lid). De anti-rev. kiesverenigingen te Kruiningen en te lerseke (district Hou- tenisse) hebben tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld mr. Th. Heems- 1 kerk, te Amsterdam. Evenzoo de af- 1 deelingen Biezelinge en Kapelle. De heer A. J. Nijhof, te Deventer, heeft de candidatuur voor de Tweede Kamer, hem aangeboden door de De venter Volkspartij, niet aangenomen. De vereeniging Moederland en Kolo niën te 's Gravenhage heeft besloten alleen voor district 3 een candidaat voor de Tweede Kamer aan te bevelen, nl bet aftredend lid den heer J. M. Pijnacker Hordijk. Voor district 1 en 2 zal zij zich van aanbeveling onthou den. De vrijzinnig-democratische kiesver eeniging Vooruitgang te Leiden heeft Stift candidaat voor de Tweede Kamer gesteld mr. H. C. Drucker. Uit Amsterdam meldt men. dat mr. H. Smeenge. van liberale zijde te En schedé aanegzocht om eene candida tuur voor de Tweede Kamer in dat dis trict te aanvaarden, daarvoor heeft be dankt. De liberale kiesvereeniging De Grond wet te Stadskanaal (kiesdistrict Veen- ."vf dr D Bos, te Winschoten! En dus woon je hier, Thomas, of zoo als je pseudoniem luidt, 10- Intas Gebhardt? Je bent immers een lacht bosch- of liever heide-mensch geworden.? Majoor Wendhausen najn m een hoek van de canapé plaats. Tornar sius presenteerde hem sigaren. Dank je. ik zal zoo vrij zijn. En dus ben, je zoo heelemaal weg gekropen in dit hoekje van de aarde tussc-han heide, boeken en pijpen? Nu, misschien heb je hel beste deel gekozen. Maar ik wil mn niet beter voordoen dan ik ben, ik kom hier niet alleen uit oude kameraadschap neen ik "kom ook voor eenie an dere aangelegenheid!, voor zaken. Zoo zeide de kapitein, terwijl, hij opstond om lucifers en asch- bakje te halen waarbij de gespan nen uitdrukking weder op zun se- laa.1 verscheen. Voor zaken hoe ZOO? je bent toch ook met meer in <l'—SGod beware, als majoor uit gespannen. Een blauwe brief? Ja ondubbelzinnig, wegens onvoldoende geschiktheid. Men- sclten zooals wij kan: men m lan gen vredestijd] niet meer gebruiken. met op één na algemeene stemmen can didaat gesteld) voor de Tweede Kamer. De liberale kiesvereeniging te Schar dam (district Hoorn) stelde tot candi daat voor de Tweede Kamer het aftre dend lid den heer P. B. J. Ferf. De heer Seyffardt heeft de hem dooi de kiesvereeniging Vrijheid en Hei-vor ming te Deventer aangeboden voorloo pïge candidatuur voor de Tweede Kal mer niet aangenomen. De Centrale Kiesvereeniging te Alk maar heeft tot candidaat gesteld voor de Tweede Kamer, den heer mr. W. C. Bosman, advocaat en procureur aldaar. Inb-eker gepakt. Vrijdagnacht ongeveer 2 uur meen- ,de een in de Haarlemmerstraat te Am sterdam surveilleerend agent, dat er iets niet in den haak was in perceel 51 Haarlemmerstraat, een huis waarin de heer J. J. F. Möllmann een kruide nierszaak heefthij had aanleiding te vermoeden dat daar ongenoode gasten waren binnengegaan. De agent haal de adsistentie van de Heerenmarkt; de uitgangen, die het perceel heeft in de Binnen-Wieringerstraat werden in het oog gehouden en daarna het onderzoek begonnen. Nadat op de daken der aan grenzende perceelen was gezocht, gin gen de agenten met den heer Möllmann het geheele huis en achterliggende pak huis door. Aanvankelijk vond men niets, doch eindelijk vond men in een ledige kist achter in het pakhuis een persoon, zich noemende Klaus of Kloots, die spoedig uit zijn schuil plaats was gehaald en naar het bureau Heerenmarkt werd gebracht. Verder onderzoek deed geen andere mannen vinden, zoodat vermoed mag worden dat de aangehoudene alleen werkte". Men vond op hem een hoeveelheid ge droogde pruimen, die hij uit het maga zijn des heeren Möllmann had ont vreemd. De aangehoudene werd aan het po litiebureau gefouilleerd en toen bleek, dat hij nog meer op zijn kerfstok had. Hij droeg een aantal kleedingstukken, die het merk droegen van den heer J. C. Finger, manufacturier aan de Haar lemmerstraat 92, bij wien in den nacht van 13 op 14 dezer inbraak gepleegd was. De commissaris van politie aan de Oudebrug, de heer Fundter nam den I man in nader verhoor; in den persoon van den aangehoudene heeft men ver moedelijk dengene te pakken, die ai den laatsten tijd in de genoemde buurt I meer insluipingen deed of inbraak pleegde. INGEZONDEN MEDEDEE- LINGEN. 30 cents per regel. Een flink resultaat. De heer Krijn Ruik te Kallants- oog schrijft o-ns 'fc volgende omtrent het gelukkige resultaat verkregen door zijn vrouw, tengevolge het ge bruik der Pink Pillen. Ik gevoel, zoo zegt hij,, eene groo te voldoening U mede te deelen. dat het gebruik der Pink Pillen zeeT gunstig gewerkt heeft op mijne vrouw en ik heb U niet eerder ge schreven om te zien of de genezing van dhur was en zulks is zoo. Zij is ged'ureoide 30 laren steeds uiterst zwak geweest ;zij is thans 51 jaren oud. Gai van tijd tot tijd bloed op. Thans doet zij geregeld haar huiswerk. De pijn in die borst is verdwenen. De hartkloppingen nog niet geheel doch zoo goed' als Juffrouw RUIK volgens portret. over. Hare gezonde kleur is terug gekomen. Zij was voor 't gebruik uwer wondervolle Pink Pillen zoo zwak, dat zij. niets meer kon ver richten. Hare krachten zijn terug gekomen. In alle gevallen) vain bloedarmoe- de, bleekzucht, zenuwziekten, rheu- Wie weet voor den vijand maar, Schwamm dlrüber ik heb toen plaatsing aangenomen in de uit geverszaak van Remmler. als raadt- geverr bij krijgs-wetenschappclijk werk en wat zoo al in d'at vak voorkomt. Het gezicht van den. kapitein kreeg bij deze medledleeling weder de gewone goedaardige 'uitdrukking. Zoo, zoo het verheugt mij eens iemand' uit die zaak van Remm Ier te spreken, maar het d!oet mij toch het mieeste genoegen, iou, oude Zweed, weder eens terug te zien. Hij reikte den kameraad! nog maals de hand1. Sedert tien jaren had hij geen, enkelen ouden vriend' gesproken. De uitgevers zoo vertelde Wendhausen maakten goede za ken met Tomas Gebhardt's werken voor de jeugd en wilden nu daar van, een nieuwen bundel laten drukken, die de kapitein moest sa men steil en. Nadat do zaken waren afgehan deld. vroeg de majoor: Was dat iou jongen, die klei ne. blonde bengel, dien ik bij do brug aantrof en die mij den weg hierhcf% heeft gewezen? Hij, zat op de leuning en speelde met een maniok en, algemeene zwakte zul len de eene zeer werkdladige uitwerking hebben en snel de verlorene krach ten terug bekomen. Zii handelen op eene merkwaardige wijze op het zoo teergevoelige gestel der vrouw. Zii is meer als de man aan sto ringen van een bijzonderen aard onderhevig, die op gemakkelijke wijze door het gebruik der Pink Pillen worden tegengegaan. Zij ge ven aan het bloed eene nieuwe kracht en veroorloven: het een ge regelde omloop te hervatten, die zoo noodig is voor een goedi li chaamsgestel. Prijs fl.75 de doos; f9 per u doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bij: Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge- rijen, 28 Jansstraat. Sport en Wedstrijden. Luit. Meijners sportsman all round- Door Lt. Meijners zijn twee hard dravers ingeschreven voor de hard draverijen te Oud-Roosenburgh, ïiL Hirye en Schabernack. Het is zeker een zeldzaam voorko mend geval, dat alle hulde verdient, dat een officieer in Holland aan drave rijen deeleeint. In andere landen ziet men echter meermalen de officieren trouwe aan hangers van de draverssport. (O. P.) Voetbal. R. A. P.—SPARTA. Men schrijft ons uit Amsterdam Een uiterst vervelende wedstrijd tus- schen twee zwakke elftallen. Sparta geheel compleet, R. A. P. met liefst 3 invallers (Broekhuysen, Poulie, Rin- cker). De Amsterdammers voortdurend in de meerderheid met enkele weinig gevaarlijke uitvallen der tegenpartij. Voor de rust Sparta's doel onophoude lijk In gevaar. De Roodzwarten doen schot op schot, maar kunnen niet tot punten komen. Eindelijk passeert Kampschreur 4 man van de verde diging en schopt den bal langs Spar ta's keeper. Luid gejuich onder 't weinig tarlijke publiek. Stand met rust 10 voor R. A. P. Daarna 't zelfde spel letje. Na pl. m. 10 minuten staat His- gen alleen voor 't Rotterdamsche doel en keit het leder onhoudbaar in 't net. Sparta breekt eenige malen door en weet uit een dezer uitvallen vrij geluk kig te doelpunten. Een der Rappe naars haalde den bal zelf tusschen de palen. Nog even hard werken van de Roodzwarten, zonder verder resultaat en als 't tijd is, heeft R. A. P. gewonnen met 21. Een stand 41 had beter de verhou ding aangetoond. H. V. V.—SOUTHAMPTON. De geelzwarte Hagenaars boden Zon dag een vinnigen tegenstand tegen de Engelsche le klassers, vooral voor de rust. Wel hadden de Britten voortdu rend de overhand en leek het spel van H. V. V. vrij onbeholpen bij dat van Southampton vergeleken, doch rnet de rust was de stand toch slechts 42 in 't voordeel der gasten; Een der Haagsche doelpunten was door Sol gemaakt, het andere door een der Engelsche ach terspelers bij vergissing in zijn eigen doel gewerkt. Na rust is H. V. V. vrijwel geheel ingesloten en 't is alleen aan het prach tige werken der verdediging te danken, dat de tegenpartij nog slechte 2 keer het net kan vinden, aldus den stand i p 62 brengende. Het 6e doelpunt kwam door de schuld van Beuckema tusschen de palen terecht. Wat vooral bij de Engelschen opviel was de kalme wetenschappelijke wijze waarop het spel werd opgevat. Hun tac tiek was voortreffelijk, zoowel aanval lend als verdedigend en de Hollanders; kunnen in dit opzicht nog heel wat van hen leer en. Laten wij H. V. V. dankbaar zijn dat zij ons in staat heeft gesteld het Briitsche le klasse beroeps- spel te bewonderen en er ons voordeel mee te doen. Het Haagsche elftal bestond uit Van Oven (doel), Mundt- en Erdman (achter), Beukema, Deibei (Victoria) en Van Waveren (H. F. C.) (midden); Goedvriend (Vitesse). Offers (Victoria), langen stok in het water. Toen ik hem vroeg wat hij daar deed, ant woordde, hij. dat hij maar alleen hadJ willen zien of heit water nog was gestegen., want dian gaf het misschien nog een overstrooming; de kleine kerel scheen liefhebberij in ongevallen te hebben. Düt zal mijn Gebhardt wel ge weest zijn. Een aardig, frisch, klein ke reltje. En je vrouw Sedert negen jaar dood'! To masius wendde het hoofd naar een groote photografie van zijne over leden vrouw. Pardon, ik was ook aan de Fransche grenzen en jij aan, de Poolsche, toen je den dienst hebt verlaten. Men haalt ook alles ?oo dooreen als men in zco lange ja ren van elkander gescheiden is ge weest. De beide heeren verdiepten' zich toen in herinne,ringen uit hunne jonge jaren. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2