Haarlem's Dagblad Sol, Hesselink en F. Beukema (voor). H. B. S.Ajax ging niet door. Of Ajax nu met 50 verloren heeft zal nog uitgemaakt moeten worden. Volharding won te Bussum van Swift uit den Haag met 6—0. Daardoor Is H. F. C. kampioen der Westelijke 2c klasse A. Onze. gelukwenschen! Te Haarlem speelde voor de 3e klas se N. V. B. Perseus tegen Volharding II van Amsterdam. Laatstgenoemde club won met 20. Te Amsterdam speelde H. F. C. „Uni- tas" tegen Quick II. Met tijd was de stand 11. Te Zaandam speelde voor de 1ste klasse H. V. B. H. F. C. II—Z. V. V. Eerstgenoemde club won met 20. H. F. C. II is. daar zij het protest van Oranje gewonnen heeft, voor dit jaar kampioen der H. V. B. Wij wen scheen haar hiermede geluk. Het protest Z. V.V.XJnitas, is door Z. V. V. verloren. Stand der West. Ie klasse: I P H. V. V. 14 11 2 1 54 12 24 1.71 Velocitas 14 8 5 1 30 14 21 1.50 H. B. S. 12 5 4 3 30 24 14 1.17 R. A. P. 12 5 3 5 24 22 12 1 Ajax 13 5 3 5 24 22 13 1,— Haarlem 13 5 0 8 26 42 10 0.77 Rapiditas 14 4 1 9 25 36 9 0.64 Sparta 14 0 3 11 9 50 3 0.21 Victoria—H. V. V. is met toestem ming der Wageningers uitgesteld. Vervolg Stadsnieuws. Ons nieuwe Station. Een onzer lezers maakt die op merking of het niet beten wezen zou, het nieuwe station om te kee- ren, zoodlat het front naar het Ken- nemerplein komt te staan.. Hij zou dit wenscbelijk achten met het oog hierop, dat de entree daar veèf mooier is, dan die op het Stations plein, waar men altijd tegen de fabriek van de firma Beijnes aan kijkt. Wij dealen de opmerking hier mee. hoewel heb ons al dadelijk voorkomt een bezwaar te zijn, dat het geheel® verkeer van den zuid kant dan' onder de viaducten zou moeten gaanbehalve dat er mis- chien nog technische bezwaren aan verbonden zijn, die wij niet kun nen beoordeel en. Maar zeker is het, dat de eerste indruk van Haarlem aangenamer is, wanneer men aankomt op het Kennemerplein en :t gezicht heeft op de boomen en 't water van de Bolwerken, dan wanneer de ingang blijft op 't Stationsplein ook al gaat het gebouw dan. eeuige meters achteruit. Wij brengen het maar eens debat. Sctiermwedstrijd. In den Zaterdag en Zondag te Rotterdam gehouden Schermwed- strijdi, uitgeschreven door ,,Pro gr&ssus" is de uitslag wat Haar lem betreft als volgt Personeele Degen: 2e pr. J. J. Roozen, Kracht door Oefening. 3e pr. D. v. Roon, Mars. 4e pr. P. Tel, Mars. Solo Lange Stok ie pr. Cor. Meijerink, Kracht d. Oefening. 2e pr. Jac. Meijerink, Concordia. Carré Lange Stok, ie pr. Concordia, instruct. Jac. Meijerink. Personeele Sabel le pr. G. H. Lindeman, Kracht door Oefening. 2e pr. J. J. Roozen, idem. 4e pr. A. J. E. Paulen, Schut terij. 5e pr. C. B. M. Segaar, Mars. Personeele Geweer 5e pr. A. C. De Koek Jr< Schut terij. Korps JDegenle pr. Medaille Koniingin-Moed'er, Kracht door Oefe ning, Directeur A. J. Meijerink, Korps Sabel le pr. Kracht dloor Oefening. 3e pr. Schutterij. Korps Geweer 3e pr. Mars (Infanterie.) Schoonheidsprijs Degen S. J. Chabot, Kracht dtoor Oefe ning. Onze stadgenooten hebben zich dus we-cür kranig geweerd. Hun alle hulde daarvoor 1 De nieuwe Raadszaal. Wij hebben er meer dan eens op gewezen, dat de tegenwoordige Raadszaal nu reeds te klein is en dat hef gebrek aan ruimte zich nog meer zal doen gevoelen, zoodra de twee nieuwe leden, die er bij moe ten komen, zitting zullen genomen hebben. Naar wij vernemen heeft de Com missie van Bijstand dezer dagen kennis genomen van drie plannen om in dit euvel te voorzien. Het eene betreft een: verbetering van de tegenwoordige Raadszaal zelve, het tweede bedoelt een Raadszaal te bouwen boven dl® lokalen waar d'e gemeente-ontvanger verblijf houdt en het derde bestaat uit verbouwing van de Statenzaal in het Prinsen hof. De Commissie van Bijstand heeft aan dat laatste plan die voorkeur gegeven. Daarin is, behalve na tuurlijk een ruime Raadszaal, een lees- en wachtkamer voor de Raads leden aangebracht, benevens twee flinke lokalen voor andere doelein den. De toegang lot de Stadsbiblio theek komt daarbij in 't midden v uk tegenover de trap, waar naar het schijnt, vroeger ook de ingang geweest moet zijn. Op de plaats waar nu de ingang is aan hef Prinsenhof zou een ver gaderkamer worden ingericht, daar achter (dus op de plek waar de kastelein Steenkist thans woont) een dergelijke. Naast de eerste ver gaderkamer een ruime vestibule, die men binnentreedt aan den kant van' 't Prinsenhof en toegang geeft tot bovengenoemdien ingang van de StadS-bibliotheek. daarnaast de nieuwe Raadszaal groot 16 bij 8 M. met een tribune voor 't publiek, die tweemaal zoo groot is als de tegenwoordige en flinke plaats voor do verslaggevers der pers d'ie dicht bij een deur zitten welke uitkomt in den bes taan den gang. De plaatsen van B. en W. zijn ontworpen aan die westzijde; het College zit derhalve met den rug naar de ramen van 't Prinsenhof. Naast de Raadszaal een ontvang- en leeskamer, pp de plaats waar thans het Leesmuseum is, dat dus een an der lokaal zou moeten zoeken. De toegang voor de Raadsleden is derhalve door de Pandipoont. die voor 't publiek door de bovenver melde vestibule aan 't Prinsenhof. De tegenwoordige Raadszaal zou behouden blijven als trouwzaal eerste klasse. Ingevolge de bevelen van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, bracht de adjuclianit van dienst Jbr. Van Such telen van den: Hare aan de Sportclub Hertog Hendrik" alhier, hoogstdeszelfs d'ank voor d'e de aan Z. K. H. gebrachte hulde. De wethouder van onderwijs. Dr. J. Nieuwenhuijzen Kruseman, gaat Woensdag drie weken met verlof. Naar wij vernemen zal voortaan op door den havenmeester te be palen tijden bet meten van sche pen alhier geschieden door een Rijksmeter. Ons is gevraagd of er plannen bestaan tot reorganisatie van de Meisjesschool voor Middelbaar on derwijs zelfs of men aan ophef fing dacht. Wij kunnen medledee- len, dat de bedoeling is deze school onveranderd te laten, voortbestaan en, d!at de Wethouder van Onder wijs het liefst weder eene directrice aan 't hoofd geplaatst zou zien. Door den heer J. B. Bongers werd Zaterdagavond' in de groote zaal der Sociëteit ..de Kroon" de af- scheidssoirée van den Danscursus 19001901 gegeven, welke door vele leerlingen, oud-leerlingen en genoodigden werd1 bijgewoond. Na eene goed geslaagde uitvoering, waarop verschillende corporaliën hier ter stedle, hunne welwillende medewerking hadden toegezegd, werd de feestavond met een ge: lige danspartij besloten. De gisteren in de R.K. kerk van den H. Antonius v. Padua gehouden collecte bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Conferentie van dien H Vincentius Paulo. heeft opgebracht een som van ruim 300.— Dat met het mooi® wêer de tiid voor specialitedtenrvoorstellingen als geëindigd kan worden beschouwd ondervond o. a. gisteravond ook de heer Castri, die in de> groote zaal der Sociëteit „Vereeniging" een werkelijk zeer goed gezelschap deed optreden. De zaal was slechts matig bezet. Het aanwezige publiek amuseerde zich blijkbaar goed, ge tuigde het veelvuldig applaus. Hedenmiddag om i uur, werd de passage van de eleotrische tram aan de Kinderhuisvest gestaakt, doordien de tram komende van het Kenaupark, ter wisselplaats derail leerde. Passagiers en personeel kwamen met den schrik vrij. trapt en omgekeerd; en op a4b buiten wegen die naar Haarlem leiden, was het vol van vroolijke menschen die kwamen aanzitten aan den feestmaal tijd. die de natuur bood. Rijtuigen waren er mede te weinig naar den zin der stalhouders en te veel naar de mee ning van vele wandelaars. Het verkeer pea* spoor of tram is zóó groot geweest dat de gebruikelijke oude lieden zich geen tweede bloemen dag van zooveel vertier kunnen herin neren. Haarlem leek we-1 Luilekker land, waar alleen maar treinen aan komen maar geen enkele vertrekt. Gewoonlijk rijden er eiken dag 40 personen treinen van Amsterdam naar hier. Dit cijfer was nu vermeerderd met 21 extra-treinen (waardoor- het nut der overwegeo weer daghelder bleek. Want de boomen bleven vaak maar meteen dicht voor den volgenden trein). In den morgen vooral was de drukte verba zend groot. Aan eiken trein waren 8, 10, ja, zelfs 12 extra-rijtuigen toege voegd, en toch waren de bagagewa gens telkens weer met menschen vol gepropt. Sommigen die met slim over leg voor deze speciale gelegenheid een eerste-klasse kaartje hadden gekocht, keken bij dergelijke degradatie wel eens een oogenblik leelijk. Maar dit duurde niet lang, want dat stond het weer niet toe. De zon kittelde zoo aan genaam, dat je moest lachen en vroo- lijk zijn, of je wilde of niet. Van de Hoofdstad naar hier werden maar eventjes 18000 reizigers vervoerd en van hier circa 2000 fietsen terugge zonden. Wie 's middags.naar het goe derenbureau wilde om zijn rijwiel aan te geven, had zich op den Jansweg, of bij den kruisweg op te stellen, 't Had er soms veel van een Wielrijders-de monstratie op het Stationsplein. Dat zijn nu maar een paar kenmer- de cijfers. In verdere vervoer-statistiek- cijfers te treden is haast ondoenlijk. Men heeft gezien hoe volgeladen de om nibussen waren naar Bloemendaal, hoe er letterlijk gevochten werd om een plaats in de electrische tram, de paardentram, om elk vervoermiddel. Alleen nog dit, dat de stoomtram Haar lemLeiden op dezen „bolletjes dag naar schatting 400 mee* ophaalde, dan op den dito-dito ten vorigen jare, en dat er met de electrische tram naar Bloemendaal 5000 menschen werden vervoerd. Een zomersehe Zondag. Heel vroeg in den morgen begon het al van alle zijden naar Haarlem te vloeien. Reizigers verhalen hoe bijv. op den weg langs de Haarlemmer trek vaart, de wielrijders mannetje aan mannetje reden. Het was één onafge broken file van fietsen, die lustigjes snorden achter elkaar, met vroolijk lichtgedans op het nikkel van handles en spaken, met schelgetinkel en hoorn geschal. Wie niet vast in het zadel zat moest gisteren maar thuis blijyen, want er was heel wat stuurmanshan digheid voor noodig om zonder zich zelf of anderen in het ongeluk te hel pen, van het tochtje te genieten. Het gaf nog al eens aardige tooneeltjes te zien. Op den Zijlweg speelde zich o. a. het volgende gecombineerde ongeluk- met-gunstigen-afloop tooneel af. Kwam een meisje aangeloopen, ge volgd door twee wielrijders, een rijtuig en nóg eens twee wielrijders. De eerste der twee wielerenden rijdt het kind aan, dat valt en de twee sportsmen meesleurt. Het dravend paardje wil rustig zijn weg vervolgen over deze groep, doch blijft steken, en de wagen ontvangt aan de achterzijde van de volgende twee fietsers een stoot. Ook deze vallen. Als echter de hoop zich langzaam losmaakt, heeft niemand zich bezeert. Ook niet het meisje dat het onderste lag. Ook van den Haag en Leiden kwa men veel rappe beenen naar hier ge Hoe warm het was Menschen die deze week nog in win- tersche kleeding klaagden over dat gure schrale weder, werkten nu met em mers kwast, met flesschen eau-de-co- logne, met. zomerpakjes en stroohoeden. Natuur die pas nog dor en kleurloos stond was ijlings aan het utibotten om niet al te» veel af te steken. Overal spreidden de jonge blaadjes uit in het warme zonnetje, dat aan de rijke bloe menvelden een zoeten geur ontlokte. Zomersch was het in menig opzicht. Ook wat de stof betrof. Al die draaien de wielen, die trappelende paardenpoo- ten, die schuivende menschenzoolen hielden het witte droge stofpoeder in gestadige beweging. Zoo op een af standje gezien was het of bijv. op den Bloemendaalschen weg een wilde hor de voorbij stormde door het brandend droge woestijnzand. Er werden goed zaken gemaakt dat valt licht te begrijpen. De cofé- houders die lang met bezorgdheid het jonge koude jaar hadden gadegeslagen stonden nu als ze er ten minste tijd voor hadden van louter pleizier in de handen te wrijven. Op „Duin en Daal" en in „Hartenlust" was het bijv. zomersch druk. Heemstede had wel- dira geen melk meer en gisterenavond half tien liet men te Overveen nog bier uit Haarlem komen, omdat het koele nat daar geheel en al verbruikt was. Want de beweging maakte hon gerig en dorstig. De groote en kleine kooplieden in bloemen moesten voort durend nieuwe dozijnen bouquetten la ten aanvoeren. Ik zag een kleinen j on- gen met een kleur van genoegen aan zijn moeders oor fluisteren hoeveel hij al verdiend had, en de goede vrouw sprong met een werkelijk niet gespeel den, maar zeer natuurlijken schrik ach teruit. En, natuurlijkl Als je naar de bloe men 'gaat kijken, dan moet je ze ook meebrengen. Dat zijn zooveel als je zegeteekenen. Verschillende troepjes hadden met kunstvaardige hand hun ne fietsen met bloemen versierd; een snel geïmproviseerd bloemencorso dus. Meest waren de hyacinthen er voor ge bruikt, en ze stonden mooi door de vele en frissche kleuren. Weer anderen maakten zich sjerpen van narcissen, en dat deed ook fraai. Er was ook een georganiseerde wie- lertocht door de omstreken. Zondag morgen omstreeks 10 uur verzamelden zich een 250tal wielrijders, leden van den A. N. W. B. in den tuin van het Brongebouw om deel te nemen aan den door de- bondsconsuls, de hh. mrs. E. A. A. S. van Stralen en W. van Hulst georganiseerden wielertocht langs de bloemenvelden, 't Was alles geur, en fleur en kleur; een verrukkelijken aan blik leverden die regelmatige vakken pas ontloken hyacinthen op, waaraan het zomersehe weder de laatste dagen zooveel goed had gedaan. De tocht leidde over Heemstede, Bennebroek, de Bekslaan naar het prachtige buitengoed Leiduin, welks fraaie lanen en dreven werden door kruist en de aldaar aanwezige water val in oogenschouw genomen. Vervol gens werd langs den Aerdenhout ge peddeld en bracht de stoet, die allengs tot een vierhonderd fietsrijders was aangegroeid, een bezoek aan de schoo- ne plaats Elswout. Aan de Oude Poort werden de tocht^enooten door den zoon van den rentmeester ontvangen, die zoo welwillend was hep rond te lei den. Een eigenaardig gezicht leverde d.ie bonte stoet van wielrijdsters en wielrijders op, die leven en bedrijvig heid te weeg brachten op het anders zoo stille buiten. Hier werden ver scheidene kiekjes genomen, vooral van het fraaie kasteel, dat daar zoo rustig ligt te midden van de schoone natuur. Vervolgens werd langs de Elswouts- laan, over Overveen, en Bloemendaal naar het hotel „Duin esn Daal" gereden, waar een muziekkorps Duitsche mu zikanten de tochtgenooten opwachtte en met eenige vroolijke marschen ver welkomde. Hier werd geluncht, en na dat de inwendige mensch was ver sterkt, werd omstreeks twee uur door genoemd muziekkorps appèl geblazen, waarna de stoet uitgeleide werd ge daan, en begaven de wielrijders, wier aantal intuschen zeer verminderd was, zich over Santpoort en Velsen naar het Brongebouw, waar men omstreeks 4 1/2 uur arriveerde, allen ten zeerste voldaan over dezen uitstekend geslaag den ouderwetschen bondtocht, waar aan de consuls voorzeker alle eer heb ben behaald. Nader vernemen wij dat gister te Hillegom een fietsrijder, door een an der, die, achter de stoomtram rijden de, plotseling uitweek, is aangereden met dit gevolg, dat hij tegen den ach tersten wagen werd geworpen en zoo ernstig aan he hoofd en den mond werd verwond, dat hij per rijtuig naar Haarlem moest worden vervoerd en geneeskundige hulp moest worden ver leend. Zondagavond om 12 uur is uit den Burgwal bij die Lange brug in staat van dironkemschaD te water geloop en, zekere V, drie met be hulp van den brugwachter Cornet met veel moeite is gered. Zaterdag namiddag zes uur is hier overleden de heer Jbr. P. N. Quarles van Ufford, geboren te de zer stede 20 September 1825. Tot het jaar 1858 was hij luite nant ter zee. Een van de jongens die Zondagmid dag in den Hout football speelden, kreeg daarbij zoo'n hevigen duw, dat hij viel en zijn pols ontwrichtte. Hij werd naar het St_ Elisabethsgasthuis gebracht waar hij behandeld werd. Voor zoover de oefeningen dit toela ten wordt het bataillon infanterie bij het uitrukken weder geleid door het muziekcorps. fwerdt in allel f kringen in Maar-| flcni en Omstre-i (ijken gelezen. Gemengd Nieuws. Fen redding t9 land. Zelden had' de hemel ziin sluizen zoo wijd geooend als in den avond van 18 Maart, ongeveer trien uur. De goten ter zijde van den weg konden dë enorme massa hemelwa ter niet snel genoeg verzwelgen en de gang Petjenongan geleek een zachtvloeiende rivier, haar wate ren rustig voortstuwend in d® rich ting van Sawah Besar. In het midden van de gang stond, eenzaam ®n verlaten, in den uitgestrekten waterplas een dos-ii- dos met het eene wiel gebroken, gevaarlijk ter zijde overhellend, het. paard door de boomen en het tuig opgelicht, de voorbeenen. bo ven het watervlak. In die dos-h-dos een echtpaar zij, als een schipbreu keling in het hoogste gedeelte van het want, dat wil zeggen, ^e krop en op het meest verheven gedeelte van het voertuig, hij beneden met, de beenen in het nat, beiden beslui teloos wat te doen. De koetsier van een tweede dos- è-dos, stapvoets door den nog al tijd vallenden stortregen, en den thans bruisenden vloed riidend. stoot een verwonderd „tjelaka uit. Zijn vrachtje, een nieuw lid' van „Oost en West", ziet het ongeval, denkt aan dJe statuten der vereeni ging, waarin hij pas werd opgeno men. herinnert zich iets van onder ling hulpbetoon en rijdt tot, vlak naast het verongelukte vehikel. Mevrouw richt van haar troon een roerend® smeekbede tot den vreem de om haar uit haar pijnlijken toe stand te verlossen deze doet alzoo. Nu. Jan,, je zult je wel red den, ja? klinkt het zielsvergenoegd, nu dë redding voltooid is. De verlaten ega bromt iets van ..ga je gang" en weg rijdt de bruik bare dos-ü-dos met de dubbele vracht. Verhandelingen over d:e bedor ven japon, over „mij.n man, die al tijd zijn eigen paard en wagen wil sparen, als regen dreigt", overpein zingen. of hier gedacht moet wor den aan onverschilligheid voor, of onbegrensd vertrouwen in den ach tergeblevene. enz. verkorten den tocht. Thuis gebracht, bedankt me vrouw erg liefjes en de hulpvaar dige rijdt terug. Vlak bij zijn wo ning ontmoet hij den braven, echt genoot. die tot. de knieën door het water baggert, zijn schreden zoo veel mogelijk versnellend, boos over het ongeluk, boos op zijn vrouw drie zoo aardlig tegen den meneer was boos op den meneer, die zoo aardig tegen zijn vrouw was, boos op den regen, boos op alles I BTTTTENLAND. De vereeniging der metselaars, tim merlieden en steenhouwers te Berlijn hebben geantwoord op het dreigement der patroonsvereeniging. dat de werk lieden een week niet op hun werk zou de worden toegelaten als zij den len Mei meebëtoogden. De werklieden ver eenïgingen hebben verklaard, dat geen harer leden den len Mei op zijn werk zou verschijnen, wat ook het gevolg van zijn wegblijven zou zijn. De Unie van de internationale syn dicale kamers te Marseille van werk lieden heeft een besluit genomen tot uitsluiting van de Fransche syndica ten. De Fransche syndicaten van de haven- en dokwerkers hebben daarte gen <*eDrotesteord Zoo is dus 't staar tje van de werkstaking, blijvende on- eenigheid tusschen de Fransche eai vreemde werklieden te Marseille. Ge lijk men weet, hebben ook ten tijde van de werkstaking do Fransche syndicaten bet niet goed met de vreemde kunnen vinden. Volgens de laatste telegrammen is de werkstaking in de haven van Ge nua aan het afloopen. Een drietaLsche- pen is al in zee gegaan, met eene be manning van ex-stakers. Toch moeten de bemanning van verscheidene sche pen nog in staking zijn. en de onder handelingen van de commissies van de stakers en van de reeders voortduren. Te Nimes is een werkstaking uitge broken onder de bakkers. De Bergafsohuiviiieeii zijn tegenwoordig in Zwitserland aan de orde van den dag. Nu is in Schwan- den, bij Brienz, weder een groot com plex aarde en steenen, met bosch be groeid, losgeraakt van den zoogenaam- den Wang, en met donderend geraas neergestort. Men heeft daarna nog meer spleten in de bergen ontdekt, zoodat de bewoners van Schwanden vreezen voor nieuwe afschuivingen. Een landgenoot vermoord- Uit het kanaal bij Hasselt is het lijk opgehaald van Charles Quaedvlieg. Aangezien zijn horloge en zijn geld verdwenen waren, vermoedt men, dat hij vermoord is. Quaedvlieg, die in Hollandsch Limburg is geboren, gaf veel Nederlandsche gedichten uit in ka tholieke bladen. Hij behoorde tot de school van Bilderdijk en Da Costa. Analphabeten. In 1882 is voor 't eerst in Pruisen aanteekening gehouden van het aantal jonggehuwden, die niet kon den lezen en schrijven. Er waren in dat jaar 8414 mannen en 12776 vrouwen in dit geval, makende 3.87 pCt. van alle mannen en 5.88 van de vrouwen üe in het huwelijk traden. In het jaar 1899 waren de cijfers gedaald tot 2009 mannen en 3438 vrouwen, de verhouding bij alle huwelijken van dat jaar was 0.70 en 1.19 pCt. Zwarte pokken. In Bremen zijn bij een aldaar tijdelijk verblijf houdend' Hon- gaarsch landverhuizer de zwarte pokken uitgebroken. De noodige maatregelen zijn door de autoritei ten genomen. Licht in het drama te Passy. De Parijsche politie is er edndelijk in geslaagd de indentieteit vast te stellen van den man, die den moord aanslag gepleegd heeft op madlle. Kolh in de avenue Ilenri Martin te Passy. Hij heet niet Edward Smith, zooals hij had voorgegeven, doch Henri Semour. Hij is in 1852 te Londen geboren, werd voor verschillende misdrijven in Australië tot 11 jaar gevangenisstraf veroordeeld en kwam later te Londen, waar hij tot 4 jaren dwangarbeid is veroordeeld geweest. Eerst sedert ver leden jaar bevond hij zich weer op vrije voeten. De toestand van madlle Kolb is ver ergerd en de doktoren achten een nieuw consult noodig. KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St. Bavo. Dinsdag en Woensdag van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag, plechtige aanneming der kinderen, 's Morgens te 8 uur de plech tige H. Mis; 's namiddags te half 4 het Lof. Niemand wordt op dien dag in de kerk toegelaten dan op vertoon van jn toegangskaart. Parochiekerk van den H. Joseph. Woensdag de gelezen H.H. Missen te half 7 en 7 uur. Te 9 uur de solemneele Mis en de 1ste H. Communie der kinde ren. 's Middags te 4 urn* het plechtig Lof. Donderdag te 7 uur het Lof van de H. Martelaren van Gorcum. Zaterdag te half 9 de H. Mis voor de bekeering der zondaars in de Kapel van het Miraculeuse Mariabeeld, Van 5 tot 10 uur gelegenheid om te biechten en te 6 uur het Lof ter eere van de II. Maagd. Zondag a. s. plechtige vieripg van 't Beschermfeest van den H. Joseph. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Dinsdag, 2en Dinsdag der Novene, te 8 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. 's Avonds te 7 uur Lof, Vergadering der Broeder schap en gebeden der Novene. Woensdagavond te 7 uur Vergade ring der Broederschap van den H. Kruisweg. Donderdag, feestdag van den H. Mar cus. Krachtens bijzondere volmacht heeft Z. D. Hoogw. de Bisschop we derom voor dit jaar gedispenseerd in de vasten en onthouding op dien dag. Vrijdag te 8 uur gezongen H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof. N. H. C. MARKTNIEUWS Aangevoerd 140 H.L. Witte tarr- we. Prijs 6.40—/ 6.10. 82 H.L. Rogge. Pr. 5.35 H.L. Bruine boonen. Pr. 7.—/ 6.50. Telegrammen. LONDEN, 22 April (R. O.) De „Times" verneemt uit Pretoria, dat het hoofdkwartier van French uit het Oostelijk deel van Transvaal naar Johannesburg is teruggekeerd. Naar gemeld wordt beheerscht'. daar hetzelfde gevoel van hopeloos heid de Boeren als eldersdoch dë macht van de zoogenaamde regee ring belet het individueel optreden. French is licht ongesteld; hem is aangeraden een korten tijd rust te nemen. Uit de Arbeiderswereld BINNENLAND. Naar verluidt zou er eene algemeene tractements- of loonsverhooging van het personeel der Staatsspoorwegen i het personeel der Staatsspoorweg maatschappij in overweging genomen zijn. Burgerlijke Stand. Bevallen: 21 April. S. Pereira—Frank, A20. J. KosterVlottes. z.A. M. Boa- Van de Pol. d.: A. VrugtMunsterman, d.; 21. A. M. Wubbede Vries, z.; G. v. Veldhuijsen— Kistemaker, z.; 22. M Damenvan der Vaart, d.; 21. G. van Weert—Rij kens, z.; 20. A. van Ber- kumKoeleman, z.; 22. M. Boeree— Boeré, z. Overleden: 19 April. II. F. Bekker, 34 j., Delftstraat; 20. D. Boersma, 2 d.t 7.., Rollandstr.; Jhr. P. N. Quarles van. Ufford. 76 j.. Gr. Houtstr.; 21. J Blok ker, 30 j. Hondest.; 20. F. Daub. 33 j., Fr Halsplein; 21. J. G. Pirovano, 67 j., Kamperlaan. Faillissementen. Uitgesproken. Leeuwarden, 18 April. J. W. II. Schreinhout, koopman en winkelier te Leeuwarden. Rechtesr-commissaris mr. W. Kolff; Rotterdam, 19 April. C. M. Breur, timmerman en bouwondernemer, al daar. Rechter-commissaris mr. L. Of- ferhaus Jzn. Opgeheven. Amsterdam, 17 April, Jan de.Groot, makelaar en wijnhandelaar, te Am sterdam; S. Posthuma, vroeger bakker te Joure, thans zonder beroep to Mep- pel. Geëindigd. D. Lenselink, kleermaker te Doetin- chem. Zutphen, 18 April. J. A. Dijkjans, bakker en winkelier te Zutphen. Familieberichten. Gehuwd: 18 April: E. N. Tas met R. C. Hen, Amsterd.; 19. J. E. van Ellink- huizen met C. E. van Dam, Den Haag; 19. D. Laan met T. Houter. Sijbekar- spel. Bevallen: 18 April: Ter BeekNieu- wenhuijs, z., Breda; A. van Dijk— Heijer. d., Amsterdam. Overleden: 16 April: W. K. Groene- veldSterba, 39 j., Amsterdam; C. Dek. kers—Van der Kamp. 69 j., Hilversum; 17. J. A. Hendrïx, 78 j., Amsterdam; W. P. A. van der Sloot, 78 j., Vcnlo; 18. Wed. M. PoelBakker, Utrecht; Wed. I. SmitTuin, 87 j., Beemster; Mejkv. M. J. Hooft, Apeldoorn kind van D. Wildeboer, Amsterdam; Wed. G. van ZalmVan Beek, 75 j., Amster dam; C. W. Ramaer, jd. Berlicum; 19. G.LooseDe Vries, 71 j., Amsterdam. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Memnon, van Bata via naar Amsterdam, passeerde 18 April Gibraltar. Het dubbelschroefstoomschip Pots dam, van de HollandAmerika Lijn, van Rotterdam naar New-York, pas seerde 19 April des avonds 6 uur 30 m. Lizard. Het stoomschip Zingara, Holland- HollandAmerika Lijn, van Rotter dam via New-York naar Newport News arriveerde 19 April te Newyork. Het stoomschip Lawoe vertrok 20 April van Rotterdam naar Java. Het stoomschip Koningin Wilhelmi- na, van Batavia naar Amsterdam, ver trok 19 April van Padang. Het stoomschip Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 April te Padang. Het stoomschip Prins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 19 April Kaap Carvoeiro. Het stoomschip Teucer, vertrok 20 April van Amsterdam naar Liverpool en Batavia. Het stoomschip Amsterdam, van de Holland—Amerika Lijn, vertrok 20 April van Newyork naar Rotterdam .met 2680 vn. margarine en 200 vn. reu zel. Nagekomen Advertentiën. PORTEMONNAÏE Zondag 1.1. laten liggen in de „Nieuwe Dorstige Kuil" Heem stede Tegen advertentiekostente- Irug te bekomen.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3