Tweede - Dagmeisje, Vervolg Stadsnieuws. Stukken van den Gemeente- raad. Nu de nieuwe strafgevangenis haar voltooiing nadert en zij weldra in ge bruik oal worden genomen, heeft de behoefte zich doen gevoelen de toe gangswegen daarheen in goeden staat te brengen. Met het oog daarop stel len B. on W. voor den Harmenjansweg van nieuwe bestrating en trottoirs te Voorzien en op het terrein ten Oosten der gevangenis plantsoen aan te bren gen. Daarvoor wenschen zij een bedrag van ten hoogste 13.200 beschikbaar ge steld te zien. De heer Johan Winkler, lid van den Gemeenteraad, merkt, naar aan leiding van het reeds door ons mede gedeelde adres des heeren Stoel, op, dat er bij adressant een misverstand bestaat. De woorden, die door adres sant worden aangehaald, als door den heer Winkler ten antwoord gegeven aan den heer van Thiel in de raads zitting van 5 Dec. 1900, hadden geen betrekking op de toen voorgestelde speelplaats aan het Bolwerk achter het Kenauparlt, in de nabijheid van de villa van adressant, maar enkel en al leen op het grasperk vóór het Pavil joen in den Hout. Door het Bestuur van de „Katho lieke Pers", onder-afdeeling van den Nederlondschen R. K. Volksbond, af koeling Haarlem, wordt adhaesie be tuigd met het adres, dat door den Alg. Nederl. Typograf en-Bond, af deeling Haarlem, aan den Raad is gezonden. L. Reekers en Co. met 27 mede- onderteekenaren, allen kooplieden en fabrikanten, gevestigd aan hetNoorder- Spaarne, vernomen hebbende dat bij de H. IJ. S. M. plannen bestaan om het vrachtgoederen-station te ver plaatsen naar de Houtvaart alzoo ruim. een half uur verwijderd van het industrieel terrein voornoemd waar door zij groote schade zouden lijden, wenden zich tot den Raad, met verzoek de plannen van de H. IJ. S. M. in dier voege voor te stellen, dat er in de na bijheid van het Noorder Buiten-Spaar- ne een hulp los- en laadplaats geves tigd' worde. C. A. Bakker, onderwijzer aan de opleidingsschool voor jongens tot het M. en H. O. vraagt, zoo mogelijk tep-en 1 Juni a. s., eervol ontslag uit zijne be trekking, wegens vertrek naar Ba tavia. Mej. A. M. van. der Ley, verzoekt haar met ingang van 15 Augustus e. k., eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van onderwijzeresse aan de opleidingsschool voor meisjes. Door H. C. Caalen is tot B. en W. het verzoek gericht om hem een ge deelte walgrond, gelegen aan het Don kere Spaarne vóór het perceel no. 10 aldaar, in huur af te staan. B. en W. wenschen dit in te willigen tegen een huurprijs van f 0.35 per vierk. M. of f 11.55 voor de geheel© oppervlakte. B. en W. doen thans een bemidde- lings-voorstel in zake het verzoek van R. Key en P. Kuiper te Heemstede, om verschillende vergunningen, verband houdende met de bebouwing der ter reinen van het buitenverblijf „Bosch en Vaart" onder de gemeente Heem stede. Ten einde te kunnen voorzien in de vacature van onderwijzer le klasse', plaatsvervangend hoofd aan de Vierde Tusschenschool, met 1 Mei a. s., te ontstaan tengevolge van de overplaat sing naar de Eerste Burgerschool van den onderwijzer J. B. van Dorp. doen B. en W. de volgende voordracht: 1. H. Natte, werkzaam aan de Vierde Tus schenschool; 2. R. Haverschmidt, werkzaam aan de Eerste Tusschen school; 3. J. Brandenburg, werkzaam uan de Tweede Tusschenschool. Het aantal leerlingen, dat op 1 Mei a. s. de kostelooze school lett. C. zal bezoeken, maakt het noodig, dat het personeel aan die school worde uit gebreid, met vermoedelijk drie onder wijzers of onderwijzeressen. B. en W. doen de volgende voordracht: 1. Mej. J. van Eek te Haarlem, jaarw. f 600. (heeft reeds meer dan vier jaar klassi kaal onderwijs gegeven); 2. Mej. J. Schoppen, te Oudeschool, jaarw. f 600 (idem); 3. Mej. J. G. C. Canne, te Uit geest, jaarw. f 525 (heeft reeds meer dan één jaar klassikaal onderwijs ~e- geven). Van de 195 lotelingen, die in vervan ging van afgekeurde bij de militie zijn ingelijfd, zijn er 19 bij het bataljon infanterie alhier ingedeeld. Namens den heer P. Goedkoop Dz., directeur der naamlooze vennootschap „Werf Conrad", werd dezer dagen door den architect J. van den Ban bij onders- handsche inschrijving aanbesteed: Het bouwen van een machinege bouw met ketelhuis en schoorsteen op een terrein van genoemde Werf gelegen aan den Spaarndammerweg in de ge meenten Schoten en Haarlem. Ingeschreven werd door G. P. J. Bec- cari voor f 49995; Jan A. Jonker, voor f 47980: G. Hulsebosch, voor f 47540; B. Zuithof en Zonen, voor f 45990. Aan de laagste inschrijvers werd het werk eegund. Door Gedeputeerde Staten van N.- Holland is bepaald, dat de stemming voor de verkiezing van leden der Pro vinciale Staten dier provincie zal wor den gehouden op Dinsdag 11 Juni a.s. en de' herstemming, op Donderdag 20 Juni d. a. v. Schouwburg. Van af a. s. Zaterdag zullen in den Schouwburg alhier door den heer Lo- dewijk Muller uit Utrecht voorstellin gen worden gegeven met de bioscope. Vertoond zullen worden allerlei tafe- reelen uit de Passie-spelen te Ober- Ammergou. Ze zijn geheel natuurge trouw weergegeven. De heer J. H. J. Hofhuis, vroeger R?«deurwaarder alhier, thans te Amsterdam, zal 1 Juni a.s. den dienst met pensioen verlaten. Natuurlijk veel minder dan de vo rige week maar toch trok onze stad en omgeving Zondag nog veel bezoek, vooral uit de hoofdstad; de treinen tusschen 10 en 12 uur naar Haarlem waren aanzienlijk n.L met 8 10 wa gons versterkt en toch overbezet. Met de avondtreinen terug was dit natuur lijk het zelfde geval. Langs den straatweg passeerden duizenden wielrijders en vele automo bielen. De Christelijk-Nationale Werkmans bond, afd. Haarlem, houdt Woensdag 8 Mei haar Sde huishoudelijke jaar vergadering in liet Brongebouw. Het Chr. Fanfarecorps Kunst na Arbeid", directeur de heer Georg Smmidt, en de letterl. Vereeniging „De Vrienden kring", hebben hunne welwillende me dewerking toegezegd. Den 6en Mei des avonds zal in de Groote Kerk prof. Muller eene feestrede uitspreken. Zang en Vriendschap. Zaterdagavond! werd op de boven zaal der Sociëteit „Vereeniging" eene z.g. nabetrachting gehouden door de werkende leden der Koninklijke Lie dertafel „Zang en Vriendschap". Met muziek, zong, voordrachten, en dans werd de avond hoogst genoeglijk doorgebracht. Van den gehouden kwar tetwedstrijd, waaraan 4 kwartetten deelnamen Is de uitslag als volgt-: 1ste prijs Con-Amore, samengesteld uit de werkende leden de heeren G. Mes, J. C. van Brussel, P. R. Bras en M. v. d. Meulen; 2de prijs „Zang en Vriend schap" bestaande uit de heeren Wal ter. van Welsenes, H. C. v. Dijk, Oost- wald; 3de prijs „Door Zang en Vriend schap" bestaande uit de heeren Bel terman, Hessels, Nachtweh en Oost- wald; 4de prijs „Excelsior", bestaande uit de heeren van Beijnen, Tollenaar, v. d. Wetering en van Dijk. De pidjzen bestonden uit kunstvoorwerpen. De Stct. bevat de statuten der naam looze Vennootschap: Indusrie-*Bank, te Haarlem. Doel: het in eigendom verkrijgen, heit admindstireeren, het vervreemderij/het in beleening nemen, het in beleening geven van aandeelen in of van obligation ten laste van on dernemingen van handel en nijverheid, het deelnemen in syndicaten, die onder nemingen betreffende, het uitgeven van certificaten tegen onderpad van aandeelen in of van obligatiën ten laste van zoodanige ondernemigen en het verrichten van alle daden va koophan del, welke, naar het oordeel van het bestuur der vennootschap, met haar doel in verband staan. Duur: 100 ja ren. Kapitaal: f 1,000,000, verdeeld in 1000 aandeelen van f 1000, uitgegeven in 4 serieën, ieder van f 250.000. De eerste serie is geplaatst en het bedrag daarvan gestort. Voor de eerste maal benoemd: tot leden van den raad van beheer, de heeren: G. P. J. Beccari, A. Bertling, W. H. S. Carskens, P. Goedkoop Dzn., E. de Lanoy, mr. A. A. van der Mersch, W. Stolp, mr. H. Tuymelaar, T. van Waveren, waarvan als gedelegeerde leden optreden, de heeren: A. Bertling, E. d'e Lanoy. mr. ÏL~Tuym©laar, T. van Waveren en als administrateur mr. H. Tuymelaar. Dansfeest. Eene blijde gebeurtenis in de. kin derwereld iB steeds het jaarlijksche dansfeest van de h.h. J. G. Martin en Zonen. Dan kan men de jeugd zien in de groote zaal der Sociëteit „Vereeni ging", bij tientallen, lieve meisjes en aardige jongens, alle vroolijk en blij moedig gestemd, juichend, joelend, dansend en springend. Het is bepaald een lust voor de oogen, die bonte kin derschaar, de meisjes in heldere witte jurkjes, de jongens in hun Zondagsche kleedij, door elkander te.zien krioelen. Met welgevallen aanschouwen de oude ren dan ook die aardige tooneeltjes. Ook wij hebben Zaterdag een oogenblik vertoefd te midden van dit chaos van woelende kleinen en met v^el genoe gen de sierlijke, elegante bewegingen der dansende jeugd gadegeslagen. Met groote bevalligheid werden vaak de moeilijkste dansen uitgevoerd, hetgeen pleiten kan voor het degelijke onder richt, dat door de heeren Martin wordt gegeven. Het dansprogramma bestond uit niet minder dan 18 nummers, waar op o.m. voorkwam de nieuwste dans „Beseda". eene Boheemsche quadrille, die algemeen, de aandacht trok zoowel door aardige figuren, als dooE beval lige uitvoering. Ook de beide intermezzo's vielen ten zeerste in den smaak. De eerste inter mezzo bestond uit eene menuette qua drille, door 4 paren, in costuum Louis XIV, keurig net, uitgevoerd; de tweede was eene bevallige waaier- en parasol- dans door 30 40 paartjes, waarin de mooie figuren en fraaie tableaux goed uitkwamen. Tot slot van het kinderfeest werd eene marche finale door de zaal ge maakt. Een goed nagebootste giraffe en oliphant openden de rij en daarach ter kwamen de talrijke jeugdige, van papieren mutsen en merlitons voor ziene paartjes, luid juichend, jubelend en zingend als uiting van dankbaar heid voor het vele genotene. Nog eeni- ge malen klonk een „lang leven de hee ren Martin", en daarna verspreidde zich de jeugd; het terrein open latend voor de ouderen, die daarna nog ge- ruimen tijd zeer gezellig bleven nadan sen. Een 200-jarige. Aanstaanden Woensdag, 1 Mei, zal het twee eeuwen geleden zijn, dat door Haarlem's gemeentebestuur,een Stads apotheek werd geopend. Vóór Mei 1701 werden de voor de ar men benoodigde medicijnen op stads kosten in particuliere apotheken ge reed gemaakt, maar de zucht tot be-1 zuiniging deed de vroedschap in dat jaar besluiten het niet onaanzienlijk aantal geneesmiddelen, dat men jaar lijks voor de armverzorging noodig had, onder eigen beheer te doen berei den. Burgemeesteren. die aan het besluit uitvoering moesten geven, sloten daar toe een overeenkomst niet den apothe ker Dirck Aitzma, waarbij deze zich verbond om den inventaris zijner apo theek aan de stad over tc doen en zelfs de betrekking van stedelijk apotheker ta aanvaarden, waarvoor hem behalve „een tractement van één duysent ca- roli-guldens," vrije woning, vuur en licht, ook werd toegestaan vrijdom van accijns en „bier tot daaglyc nootsake- lykheit." Do aan Aitzma toegekende voorrech ten waren voor dien tijd bijzonder groot omdat de stedelijke regeering in aanmerking nam dat deze apotheker voortaan de inkomsten uit zijn parti culiere zaak zou derven en hij voor dat gemis behoorlijk moest worden scha deloos gesteld. Bij zijn aanstelling werd echter reeds terstond bepaald dat men na Aitzma's dood het beheer der apotheek tot meerdere bezuiniging zou toevertrouwen aan een bekwamen „knecht" (we zouden tegenwoordig zeggen: apothekers-bediende). Aitzma moest „zich metterwoon transporteeren in het huys op het Groot Heyligland" naast de poort van het Elisabeth's of Groote Gasthuys. In de 194 jaren gedurende welke be doeld woonhuys ten dienste van „de geordonneerde Stads-apotheecq „geap- proprieert" bleef, is aan het uiterlijk van dat gebouw weinig veranderd: zijn oud geveltje wijkt ook op den huidigen dag nog slechts weinig af van de zes tien aangrenzende gelijke en gelijkvor mige trapgevels, allen voorzien van ouderwetsche onderdeuren, kleine ven sterruiten en antieke stoepbanken. Evenmin als het uiterlijk onderging het inwendige in al die jaren aanmer kelijke veranderingen of verbeterin gen. Geen wonder dus, dat bij de steeds hoogere eischen, die in het laatst der negentiende eeuw in alle opzichten aan de samenleving, en niet het minst aan de uitoefening der artsenij bereid- kunst gesteld werden, de oude inrich ting van 1701 ten eenenmale onbruik baar was geworden. Haarlem's Raad heeft dan ook een zeer goed werk gedaan door het op richten van de nieuwe Gemeente apotheek aan den Kampersingel die se dert 12 April 1895 in gebruik is geno men. Terwijl orde, netheid en zindelijk heid, de drie eerste vereischten van een goede apotheek, in de zoo verouderde en gebrekkige inrichting aan het Hei ligland zelfs met den besten wil en de grootste inspanning niet in die mate waren te handhaven als wenschelijk en noodzakelijk was, laat dè exploitatie van het nieuwe apotheekgebouw ook in deze opzichten niets te wenschen over. Was in het oude gebouw de sombere en tochtige apotheek vooral in de mor genuren steeds overvuld met wachten de patiënten, die voortdurend in- en uitliepen, en dikwijls door hun onge gronde op- en aanmerkingen, een vlug ge en accurate bediening der genees middelen belemmerden, in het nieuwe gebouw, wordt het wachtend' publiek niet verder toegelaten dan tot het tocht vrije wachtvertrek, dat niet dan door een paar kleine loketraampjes gemeen schap heeft met het ook overigens ge heel afsluitbare, rustige en goedver- lichte apotheek-locaal. Terwijl voorts het laboratorium in het oude gebouw op zeer grooten af stand van de apotheek was gelegen, staat het apotheek-locaal thans door tusschendeuren in verbinding met het ruime laboratorium en met de direc teurskamer, die beiden onmiddellijk aan het apotheek-vertrek grenzen. De doelmatigheid der indeeling, af meting en inrichting der verschillende localen kan niet nalaten een zeer gun- stigen invloed uit te oefenen op het werk dat er verricht wordt;vandaar dan ook dat de arbeid er geregeld nauwkeu rig en met lust verricht wordt en dat van ieder voorwerp den bezoeker een zekere glans tegenstraalt. die getuigt dat alles met zorg en toewijding wordt onderhouden. Ten slotte mag niet onvermeld blij ven dat de door sommigen in 1895 uit gesproken vrees, als zou de ingebruik stelling van het nieuwe gebouw bui tengewoon groote verhooging van de exploitatiekosten tengevolge moeten hebben, zich niet heeft bewaarheid. Integendeel, laat men de huurwaarde van het gebouw buiten rekening, dan blijkt, dat in de vijf jaren, die sedert, de in gebruikneming van de nieuwe apotheek zijn verloopen, de gezamen lijke stedelijke subsidiën niet onbe langrijk minder bedragen dan de som, die in de vijf daaraan voorafgaande jaren door de gemeentekas aan de ex ploitatie van het oude gebouw is ten koste gelegd. H. D. K. Teraardebestelling. Hedenmorgen werd op de begraaf plaats aan den Schoterweg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. Moolenaar, concier ge en bode aan het gouvernements gebouw. Vele ambtenaren waren aan wezig om van hun belangstelling te doen blijken. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door den heer Mr. A. A. Land, Griffier der S.taten. die de vele verdiensten des overledenen huldigde en namens het Provinciaal Bestuur en de ambtenaren een woord van dank bracht aan de nagedachtenis van dezen man, die gewerkt had zoo lang het dag was. Nog werd het woord gevoerd door den WelEerw. lieer Ds. Ringnalda, terwijl een familielid be dankte voor de laatste eer den over ledene bewezen. Vermissing. Donderdag-middag werd hier ter stede op het Postkantoor een aangc- teekende brief bezorgd, inhoudende eene waarde van f 1500 met bestemming naar Aalsmeer. Daar is deze evenwel niet aangekomen en tot. dusverre is ook' nog niet ontdekt, waar de brief kan zijn gebleven, niettegenstaande een zorgvuldig onderzoek dat Zaterdag 1.1. door den Inspecteur der Posterijen hier ter stede werd ingesteld. Dit is reeds de tweede vermissing, die in een kort tijdsbestek plaats heeft met een aan- geteekenden brief. De eerste maal werd de brief ook naar Aalsmeer per post- kar verzondeD. Naar wij vernemen zal Donderdag 2 Mei a. s. voor de afd. Haarlem van de Maats, ter bevordering van Bouw kunst als spreker optreden de heer Jhr. G. Graafland, kolonel bij de mavé- chaussée in Ned. Indië, met het onder werp: „Indische toestanden." Lichtbeelden zullen daarbij ver toond worden. De afd. geeft ruime ge legenheid tot introductie aan belang stellenden. Nadere bijzonderheden vol gen in een advertentie. De Officier van Gezondheid 2e klasse Dr. Dinger van het bataljon Infanterie alhier in garnizoen, wordt van 17 Mei tot 17 Juni a. s. gedetacheerd in de legerplaats te Harskamp. Wij herinneren onze lezers er aan dat het vergunningsrecht op Dinsdag, 30 April 1901, (dus mor gen) vóór 's middags 3 uur bij den Gemeente-ontvanger moet zijn betaal dl en dat voor de inrich tingen, waarvoor dit niet heeft plaats gehad' de „vergunning" on herroepelijk verloren zal zijn. Gevonden voorwerpen Een kinderhandschoentje. Een gouden bril in étui. Een zakje met geld. Een bos schroefbouten. Ëen zweep. Een witte kinderzak met zakdoek. Tijdens de afwezigheid der bewoners werd Zondagavond tusschen 7 en 9 uur ingebroken ten huize van E. Hila- rius, lood- en zinkwerker, Kleine Hout straat 8. Door middel van een looper of valschen sleutel heeft men zich toegang verschaft tot de woning. De toonbanklade is opengebroken alsmede verschillende kasten. Vermist worden een gouden dames-remontoirhorloge met zilveren kettinkje en een bedrag aan geld. De politie doet onderzoek. Zaterdagmiddag omstreeks half drie werd aan het Spaarne nabij het Tey- lers Museum een 8-jarige jongen door een zwaar beladen meelwagen over reden. Hij werd bij dr. v. d. Berg aan het Spaarne ingedragen. Gouden medaille. Onze stadgenoot, die heer H. Franken Jr., ven-wierf op die ten toonstelling van Voedingsmiddelen en kookkunst te Parijs die goudlen medaille, voor zijne inzending luxe- brood. Voorwaar 'eene mooie on derscheiding. De vereeniigine ..Na Arbedd Kunst" van werklieden der Haar- liemsche Katoen-Maatschappijgaf Zaterdagavond in het ..Bronge- bouw" een uitvoering. dlei vier de tot sluiting van het seizoen. Mej. Groene vel dit en de heeren J. W. Groeneveldlt, J. Janse en H. van Nimwegen werkten welwillend mee. Verschillende muziekstukken, ko mische duo's en trio's, en blijspel, vormden het zeer afwisselend' pro gramma en toeni dat afgewerkt was toog men aan den dans. Zoowel de muziek als d'e voor drachten en het blijsoel hadden zeer veel succes. „N'a Arbeid Kunst" heeft in 't al gemeen een succesvol seizoen, ge had. Door den architect S. Roog is aan besteed: Het bouwen van twee winkel huizen. op het Plein, hoek Raamsingel. Ingekomen waren 13 biljetten. Laag ste inschrijver bleek te zijn de heer C. Nedex-koom alhier, voor f 22374. He emstede. Tegen de door B. en W. vastgestelde kiezerslijst zijn geene bezwaren inge bracht. Door B. en W. is bekend gemaakt, dat de schuldvorderingen ten laste der gemeente vóór 30 Juni a.s. moeten zijn ingediend. Voor 59 kinderen is aanvrage gedaan om met 1 Mei a.s. op de O. L. school alhier te worden toegelaten. A. Ph. Deijs_alhier is eene aanstel ling uitgereikt van onbezoldigd rijks veldwachter. Hillegom. Niet de heer Rinkama, maar de heer Nelissen heeft aanbesteed het bouwen van een koffiehuis met woning aan den Stationsweg^ Zandvoort. Door B. en W. is aan P. Versteeg vergunning verleend voor de oprich ting van eene smederij in het huis aan de Baan no. 21, die 1 Juni a. s. in wer king moet zijn gebracht. Aan J. Visser alhier is vergunning verleend tot het bouwen van eene schuur met paardenstal. De inspecteur van politie J. A. W. Hiebendaal is benoemd tot schatter in zake de drankwet. Haarlemmermeer. Tot lid van den Raad van Alkemade inplaats van wijlen den heer Nigten, is zonder stemming gekozen de lieer C. van Berkel te Oude Wetering. Door de onderlinge vereeniging van Kunstmeststoffen te Haarlemmermeer is enkel voor de voorjaar»bemesting 690000 Kil. aangevoerd. Veiling in het Verkoopt. „De Qouden Leeuw op Zaterdag 21 April 1901. No. 1. Een huis en erve, te Sand- poort. Kooper D. Lokerman. 1525. Nos. 2en 3. Twee stukken wei- of hooiland, in den Poelpolder. De perceelen no. 2 en 3 gecombineerd. Kooper N. van Loon, f 5225. Nos. 4 tot 7. Vier perceelen uitmun tend wei- of hooiland, in den Waarder- polder. De perceelen no. 4 tot en met 7 te zamen f 18,175. Kooper II. Visser. No. 8. Een peerceel uitmuntend wei- of hooiland, in de gemeente Ilaarlem- merliede en Spaamwoude. Kooper H. P. Vink, f 4300. No. 9. Een huis met afzqnderlijk achtergebouw, tuin en erve, aan de Oude Gracht. Kooper F. C. Piët. f7500. No. 10. Een gebouw, ingericht tot Bloembollenschuur, aan de oostzijde merliede en Spaarnwoude. Kooper B. van Waard f 5000. No. 11. Een dubbel huis en annex pakhuis aan de Rustenburgerlaan. Kooper C. Groenewegen, f 3600. No. 12 Een huis, naast het vorige. Kooper C. Groenewegen, 1730. No. 13. Een huis, nevens het vorige. Kooper C. Groenewegen, f 1700. No. 14. Een winkelhuis, aan de Gier straat. Opgehouden, 5005. No. 15. Een huis, aan de Pieter Kies- straat. Kooper J. Wensing, 5600. No. 16. Een huis, aan de Jansstraat. Kooper S. J. W. Mons, f 6025. Nos. 17 tot 20. Vier perceelen bouw terrein, aan den Zijlweg. De perceelen no. 17 tot en met 21 ge combineerd. Opgehouden, f 16,260. No. 22. Een huis. nabij de Kaasmarkt. Kooper P. Droste, q.q., f 7040. Burger.,..te Stand. Bevallen 27 April. E. Meijer de Mom. z. 28. A. M. van Nieuwm- hovenRe:;nders. d'. 29. W. Bot- temanneWasterval, z. Overlieden 26 Ap. P. A. Schoen, 13 m. z.. An toni estraat. 27. J van BoekhovenTrap, 62 j., Kindier- huisvest. 28. W. T. Poelgeest, 12 m. z., Kam penstraat. KERKNIEUWS. Parochiekerk van den H. Antonius van Padu a. Dinsdag, 3e Dinsdag der Novene. De HH. Missen te 7 uur, half 8, 8 uur en half 10. Te 8 uur gezongen heilige Mis ter eere van den H. Antonius van Padua en gebeden der Novene, s Avonds geen Lof. Gedurende de Meimaand alle avon den in de week, uitgezonderd 's Zater dags, te 7 uur Lof en Rozenhoedje. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. Dinsdag opening der Meimaand-oefe ningen. Op dien dag en de volgende dag gen der week des avonds te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd, uitge zonderd alleen Donderdagavond. Op dien dag worden de kinderen tot de eerste H. Communie toegelaten. Nie mand heeft op dien dag toegang tot de kerk dan alleen op vertoon van een toegangskaart. Dinsdag-namiddag voor ouders en familie-betrekkingen gelegenheid om te biechten van 4 tot 7 uur. Vrijdag-ochtend te 8 uur gezongen H. Mis. De H. H. Missen in deze week te 8, half 9 en 9 uur. De Catechismus volgens gewoonte. (N. H. Ct.) CORRESPONDENTIE. Den heer J. A. K. Wij raden u aan u met uwe klacht tot de justitie te wen den. Het ingezonden stuk is niet ge schikt voor plaatsing in ons blad. REDACTIE. Telegrammen. LONDEN, 29 April. (R. O.) De bladen bevatten d!e vodgendle be richten uit Kaapstad400 Boeren overvielen, 25 koloniale troepen, op 15 mijl. afstand van Kroonstad. De kolonialen vochten 8 uren, doodden, 14 Boegen en verwondden er velen; toen hun ammunitie op was gaven zij zich over. De Boeren ontwapen den hen en sbeldien hen toen in vrijheid. Uit Pretoria vernemen de bla den van 26 dezerDe Boeren lie ten gisteren een. ambulancetrein d'erailleeren. die met zieke solda ten naar het zuiden gingenkele ervan, werden, gekwetst. Een andere trein met paarden werd „opgeblazen" bij Springfour tein. Een aantal paarden werden daarbij gedood. Het aantal slachtoffers van de ramp te Griesheim is tot dusver niet geste gen boven 15 dooden en 150 gewonden. Wel worden nog altijd rnenschen ver mist, maar men heeft hoop dat deze op het oogenblik der ramp afwezig waren of in de paniek zijn ontkomen. De stof felijke schade wordt ruw op vier tot vijf millioen mark geschat en loopt over zeventien verzekeringmaatschappijen. De gevreesde ontploffing van de Ben zineketel heeft niet plaats gevonden, elk verder gevaar is verdwenen. De pa niek is dan ook voorbij en de meeste inwoners keeren terug. Vervolg Nieuwstijdingen. De noodwet op de Drankwet Op 1 Mei treedt de- noodwet op de drankwet in werking, en niet '-roote onstuimigheid komen nu op het aller laatste oofirenblikie de commanditaire vennootschappen los het eente-9 maar ook een afdoend middel volgens vele rechtskundige adviseurs, lp onze courant vindt men vandaag ook een paar desbetreffend© adverteniiën, maar de Staatscourant geeft ze in soorten. Wij telden er niet minder dan der tien. Het heeft iets van een haastige teweerstelling bij overrompeling en toch kon men het gevaar zoo lang zien aankomen. Naar ons wordt medegedeeld, heeft- de eigenaar van een huis alhier waar op vergunning gevestigd was aan don huurder f 2000 betaald voor het over schrijven van het vergunningsrecht op zxjn (des eigenaars) naam. Verkiezingen. Van liberale zijde is te Haarleniweri meer als condidaat voor le Provin ciale Staten gesteld de heer J. van Zijverden, landbouwer aldaar. De heer G. B. t Hooft (aftr. lid) is de candidaat der anti-revolutionalv ren. 1 Burgemeester Van Leeuwen Naar hef, „Hbld." verneemt zeil de „Staatscourant" van morgen avond het besluit bevatten waarbij mr. W. F. van Leeuwen wordt be noemd tot burgemeester van Am sterdam MARKTNIEUW8 Haarlem, 29 Anril 1901. 95 HL. Witte tarwe 6.90—f 6.00; 100 HL. Rogge f 4.90; 30 HL. Haver f 3.62; 30 HL. Duivenboonen (roode) f 6.75. 366e Staatsloterij. Maandag 29 April. 4e Klasse, le Lijst. Ns. 1337, 2882, 8572, 9057 en 13071 ieder 100. No. 12995 I 1000. Ns. 8990 en 14301 ieder 1500. No. 7863 5000. i No. 14457 t 25000. Prijzen van f 65. 2634756006 8004117361479617981 8736266087 9012117631487518024 18836686126 9096117771488318032 22036696210 9116118841507018065 24737006221 9178118401610318066 26237216234 9179118S11515218105 29637406265 9235119071517218122 37637636311 9242119081622b18128 39038036352 92-16120071533618140 41139726372 9287120501535218162 46439906433 9307120701636018165 49440186447 9342121051637818219 68640786163 9354121061540418285 8014120661, 939612.091544318305 871 4126 6662 9410121261547918j00 950 4134 6708 9435122091548018384 9984z58672l 949612283 1557618418 1117 42816806 9505123041557818496 1178 4286811 96l>5123541664218672 126043386845 9614125101566418697 1296 44466882 9683125231569418829 133944496889 97l7126061569618899 147145306989 9262126491569718900 150745566994 9907126971571719072 15;245607027 9961127031581419212 153345847131 9981127101683119217 1666 4608 714010124128391683819245 16814666 72 31U154129001539319271 16214706 721510169129191590519321 1647 4728 724610.63 12992 6927 li 324 1747 48167397 10176130891599019330 1832 48527431102101311316U7119398 1927 4865 74381023213115 16124194! 1 2076 4869 746210262 1315616 9919418 2163488876241032413164 1687819'.20 2148 49157646 10329 13278 1638319427 2208 4924 765310338133161639719186 •223349277707 10566 133181640419503 2282 4977 7723106931337 61647519517 2287 4994 784610703 133921648619602 2289 6051 79471074113437 1656119624 23Ü2511O79481076S 134t6 1660119760 2304 5176 79511081713586 1664019763 23445197 801010858 181O8 I66i0 19769 237253548053 1091613634 1665219855 2376 5419812810941137261669119368 2378 5438 825710957 13735167081988 3 26386444831510959137451670919 01 2644 547.3 834110962137711680819923 25715489936711021138701685919958 25805490837111099 138811689715991 2685 55118388111191390916899 20048 269.5 5564840111120139121710120143 2609 5617 841611176 1394017104 20151 26805623845611204139411711220162 2765 5624 8541112231395517117 20331 27915631863011266 1397617200 20256 2802 5767 86461131»140291721020330 2836 5796 366211388 14121 17295 20451 2989 5837 8667 11418141291733920190 13185838870311427141491734020550 3108585737051144614157 1740120746 31865874873411463 1431517660-0751 330258818738116301432217707 20756 32705911879611552143931774120773 3 29 5913887611667 14529 17782 20816 33615943 892711567 145521781120»18 3399595089541161614587 1785320955 34466956895S116401465517893 3466 60018987 117191467617903 Advertentiën. gevraagd. Loon f2. Adresilakenessergracht 53. Gevraagd een net eenigszins kunnende naaien en stoppen. Zich aan te melden Kruis weg 72. Gevraagd een aankomende Naaister en Leerling, bij Mejuffrouw OVERSTE, Hage- straai No. 29. GEVRAAGD. 4 Een jongmensch, goede hand schrijvende, niet ander de 20 jaar zijnde. Salaris 22.50 per maand'. Brieven: No. 4346, met bijvoeging van waar te hebben gewerkt en ge tuigschrift. bureau van d i blad

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 3