NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad, in Haarlem en Omstreken. JAAR 18e Jaargang Woensdag 1 Mei 1901. HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN Voor Haarlem per 3 maandenL20 ^an 15 regels 50 Ofca.; iedere regel meer 10 Ota. Buiten het Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentien van 1—5 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het geheele Rijk, por 3 maanden„1.65 Reclames 30 Cent per regeL Afzonderlijke nummers0.02% aL BureauxGebouw Het Spaarne, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden0.37K Telefoonnummer der Bedactie OOO. Telefoonnummer der Administratie 122. H de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentien worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen, Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31bil Faubourg Montmartre. Haarlem's Dagblad van 1 Mei bevat o.a. Hoe de Engelschen hun figuur trachten te redden, Uit China, Verkiezingen, Offïcieele Berichten. Brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoekschrift tot het verkoopen van sterken drank van: de Wed. A. Blom de Commanditaire Ac tiën Vennootschap onder de firma Wed. P. Beaufort en Compagnie; W. F. P. Jacobi; de Maatschappij tot ex ploitatie van Onroerende goederen „de Vereeniging"; W. Bosman; Ja. Ma. Lijnkamp; M. J. Roozekrans; J. H. van Veldhuijsen; J. J. van den Berg; P. Hoogeveen. P. Hoogeveen; P. Hooge- voen; J. A. Remmé; de Vennootschap van Koophandel onder de firma P. J. F. Beccari en Zoon; de Vennootschan van Koophandel onder de firma W. Drenth en Zoon; Dezelfde; Dezelfde; O. F. H. Schönhuth, Dezelfde, Dezelfde. Dezelfde, Dezelfde; J. C. E. L. Schün- huth; C. Ruigrok; A. Mens, echtgenoo- te van, D. Jurriens; de Vennootschap van Koophandel onder de firma W. Drenth en Zoon, Dezelfde, Dezelfde, Dezelfde, Dezelfde, Dezelfde; H. B. F. van Opzeeland, echtgenoote van G. de Münaink; B. C. Meeuwis en J. van 01- denborgh Jr., firma Bookmaker Okhui- zen en Co.; B. Wagenaar; B. C. Meeu wis en J. van Oldenborgh Jr firma Bookmaker Okhuizen en Co. Haarlem, 27 April 1901. Burgemeester en Wethouders voornoemd: DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. Secretaris. PIJNACKER. Politiek Overzicht. Het laatste oorlogsnieuws uit En gels cliei bron beperkt zich tot kleine gevechten, waarvan grooten ophef gemaakt wordt. In die eerste plaats het bericht uit Plunder's kamp, over een „ha-ndi- ge, listige en koene" wijze waarop Imperial Woudloopers een Boeren- laager aan de Gommissiedlrift heb ben genomen. Dit schoon© verhaal luidjt in zijn geheel aldus Luitenant Reid!, vergezeld van 20 man .onder geleide van. dien, ver kenner Brink, kreeg het laager Dinsdagavond in zicht en. omsingel de het des nachts, terwijl Brink in het laager doordrong. Bij het aan breken van den dag kropen die Woudloopers tot dicht hij het kamp en openden toen een snelvuur om den vijand te misleiden omtrent hun aantal. De list slaagde en ofschoon de Boeren een maxim, die in hun bezit was, gebruikten., heschen zij ten slotte1 de witte vlag. Een com mando van 41 man onder coimman- dat Schroder gaf zich over met alle wapenen en volledige uitrusting. Kapitein Markham met de Nieuw- Zeelanders kwam later en hielp Schroder te beletten met de andere commando's in de nabijheid ver binding te krijgen. Die Boeren gaan voort in alle rich tingen te vluchten.. Er warden nog steeds aanzienlijke voorraden buit gemaakt door de Engelsche troe pen. Verder heeft men die fraaie schiedenis gekregen van de 400 Boe ren, die 25 koloniale manschappen hebben aangevallen. Die gemeene Boeren toch, die met zulk een over macht komen! Natuurlijk hebben, die dappere Engelschen na een hardnekkig" verzet, waarbij ,,14 Boeren sneuvelden en veie gewond werden", eindelijk „uitgeput" zich moeten overgeven. Zou men mogelijk zich in de cij fers vergist hebben en 25 Boeren 400 Engelsohen op de vlucht heb ben. gejaagd? Volgens de Engelsche berichten vluchten, de Boeren wel altijd naar alle richtingen, maar, zoo'n enkel keertje zouden de rol len n,u wel eens verwisseld kun nen zijn. 't Is toch niet per sé on mogelijk een Engelschmian, die voor een Boer op de vlucht slaat. Uit Pretoria komt een bericht van 26 dezer in de bladen voor, dlat de' Boenen den vorigen dag een' ambu- lance-treiii hebben doen ontsporen, die met zieke soldaten zuidwaarts ging. Enkele van deze werden ge kwetst. Een andere trein, die paar den vervoerde, is bij Springfontein in de1 lucht gesprongen. Een aantal paarden is gedood1. Ook zieke soldaten worden dus door de Boeren niet ontzien, vol gens de Eng. berichten, en door dien vijand dus met groote over macht en tegen zieken te laten vech ten. redt men zijn eigen figuur. En nu ten slotte het mooie tele gram over de vechtende verkenners onder Grenfell. Kitchener seint onder dlagteeke- ning 28 dezer uit PretoriaKitche ner's Vechtende. Verkenners onder Grenfell verrasten van Rensburg's laager te Klipdam ten noorden van Pietersburg. Zeven Boeren sneu velden en 37 werden gevangen ge- nomen.Verdeir werden buitgemaakt: 8000 patronen, alle wagens, kar ren. ossen, paarden en muildieren. De Engelsche verliezen waren één gewonde. Andere kol onnes melden, dat zij drie Boeren gedtood hebben', 58 gevangen, gemaakt en. dat 57 zich hebben overgegeven. Een snelvuur- kanon is buitgemaakt. En in een aanvullings-telegram,, zeigt Grenfell, dlat men van. de ge vangenen 38.500 patronen afnam. Generaal Blood Bandon vond1 papie ren.. behoorend'. en een' groot aan tal bankbiljetten bij Roossemekal. Er hebben zich eveneens enkele Boeren overgegeven of zich geyan- ;en. laten nemen. Dat is lanf? niet mis. Maar wat voor patronen zullen dat geweest zijn En wat voor grap zullen de Boeren met hun gewichtige(?) papie ren hebben uitgehaald Buitenlandsch Nieuws. Uit China. Volgens een bericht van den oor logscorrespondent van de „Tag", is de gemeenschappelijke groote be weging van d'e Fransch-D u i tsch e expeditie tegen generaal Lioe bij de passeeren. van den groeten Chi- neezen muur op het laatste oogen- blik in duigen gevallen. In heit Duitsche leger werd' gezegd, dat de Franschen, die reeds met de Duitschers op marsch waren, on derweg een tegenbevel van hunne regeering hadden ontvangen, niet deel te nemen aan een aanval op den Chineescben "©ne-raal. De Franschen gaven hun sbelling te Koetoean op, en braken daarbij ook de veldtelegraaf ai, die tot nu toe met de Duitsche veldtelegraaf had samengewerkt. Dit ?ebenrrde zoo plotseling, dat er eerst een staring in de telegrafische gemeenschap der Duitschers met hunne verbiiv dingsposten plaats had. In een la ter telegram verzwakt de corres pondent van de „Tag" deze voor stelling en verklaart hij liet niet- deelnemen der Franschen aan de laatste groote gevechten bij den Chineeschen grooten muur aldus, De Duitsche troepen zouden door een buitengemeen schitterenden ■marsch een heeled dag vroeger zijn aangekomen op de plaats van sa menkomst die met den Franschen bevelhebber was afgesproken, en toen dadelijk tot den aanval zijn overgegaan, ten einde de Chinee- zen. niet te laten ontglippen. De Fransche generaal Bai 11 oud prees zonder voorbehoud' en vriendschap pelijk den uitstekenden marsch van de Duitschers, enz. Niettegenstaande deze makkere voorstelling blijft hier een stil ver moeden bestaan,, dat heb bezoek van Delcassé te Petersburg op de sa menwerking die tot nu toe tus- schen de Fransche en de Duitsche troepen plaats had, wel eens ver lammend zou kunnen werken. De Belgische Kamer. Heden hervat d:e Belgische Ka mer hare werkzaamheden en reeds in deze zitting zullen de socialisten, naar men zegt, hun obstruction,isme beginnen, door te eischen, dat hun wetsvoorstel over het Algemeen Stemrecht aan de orde zal worden gesteld. Dit. wetsvoorstel heeft op dit oogenblik echter volstrekt geen kans aangenomen te worden de groote meerderheid des lands blijft er volkomen onverschillig voor. Men weet. dat de invoering van het Algemeen Stemrecht de herziening der Grondwet, de Ontbinding der Kamers en nieuwe verkiezingen zou noodig maken. Maar men is de wanordelijkheden no? Ian"" niet vergeten, die de herziening der Grondwet acht jaren, geleden heeft uitgelokt, en is huiverig, dat nu weer te gaan ondernemen. Het land heeft behoefte aan rust en kalmte, vooral op dit oogenblik, waarin het een economische crisis doormaakt, waarvan het einde nog .niet te zien is. De socialisten zullen dus wat ze ook doen willen geduld moe ten hebben. Algemeen© berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Alle huiseigenaren te Bloemfon tein hebben bericht ontvangen, dat zij aan de voorzijde van hun hui zen een lijst moeten bevestigen, be vattende de namen van alle bewo ners van een perceel. Of deze origi- neele maatregel in verband staat met d'e invoering van Engelsch bur gerlijk bestuur in den Vrijstaat, blijkt niet. Een ander bericht uit de Vrij- staatsche hoofdstad is niet minder curieus. Zooals men weet. hebben de Engelschen ons herhaaldelijk meegedeeld dat de „echte, ontwik kelde" Vrij'stiaters het voortzetten van den oorlog door hun landge- nooten ten zeerste afkeuren en1 zelfs president Steijn en De Wet uitma ken voor alles wat leelijk is. Aan die „ontwikkelde" Vrijstaters wordt daarvoor lof en eer toegebracht. Nu heeft echter een vermoedelijk niet minder „echte en ontwikkelde" En- gelschman te Bloemfontein den moed gehad hetzelfde oordeel uit te spreken over de voortzetting van den; strijd door Engeland. Krachtens de huidige Britsche opvatting van freedom-, justice and liberty is d'e man onmiddehiIk op gepakt en naar Ceylon gezonden. E.en Reu tear-telegram, meldt Bij een aanval door 400 Boeren, op het land van Malalietini in Zoe- loeland, verloor de politie die het station verdedigt. Zondag vijf ge sneuvelden en twee Gewonden. De aanval werd afgeslagen en de vij and trok over de grens terug. In hef Lagerhuis deelde de onder minister van oorlog, d'e heer St. John- Bradiick, mede dlat Ahmedna- gar gekozen was als kamp voor de Boeren gevangenen door de Indi sche overheid, omdat het een ge zonde plaats is, waar de Britsche troepen vele jaren gestationeerd waren, zonder dat zich ziekte voor deed. Alle mogelijke maatregelen voor een voldoende watervoorzie ning en. voor de gezondheid der ge vangenen zijn genomen. Een Reuter-telegram meldt Uit de ve-rliezenlijst blijkt dat ge neraal Rundie van 21 tot 24 Anril tusschen Harrismith en Bethlehem twee gesneuvelden, neven gewon den en twee vermisten verloor. De Finsche Senaat heeft in het protest tegen den nieuwen maatre gel van Rysland om de kosten van de gendarmerie in dat gewest op het Finsch budget te zetten, onder meer, het volgende opgeworpen „Finland- heeft geen belang bij de werkzaamheid van deze gendarme rie zii werkt integendeel voor de Russische regeering en Finland, dat liefst heelemaad van. die gendar mes verlost zou zijn, kan in geen geval geld geven om hen te bezol digen." Over de plundering van het dorp Margueritte (in Algiers), de volgen de bizonderheden De rijkste boerderijen-, en het hötel te Margueritte zijn geheel onderste boven gehaald. Al wat waarde had, hebben de mannen- van Ben Aïssa meegenomen. De plun dering was in anderhalf uur afge- loopen. Verschillende kolonisten hebben hun leven te danken aan de tegenwoordigheid van geest, waar mee zij den raad van een hunner hebben gevolgd, zich voor te doen, alsof zij aan Ben-Aïssa wilden ge hoorzamen en tot Mohammed be keerd waren. De Arabieren gaven aan hun gevangenen andere klee- ren en nieuwe namen en bevestig den. hen in den godsdienst van Mo hammed met de sacramenteel© for mules. Toen de tirailleurs uit Mi- li ana 's middags te Margueritte kwamen, waren de Arab, nog daar: maar d!e soldaten herkenden onde-r de mannen- van B.-Aïssa eenige Eu ropeanen, en konden door te-ekens op de hoogte worden gesteld van hetgeen had plaats "©had. Eerst durfden de tirailleurs daarom geen vuur te geven zij trachtten de re bellen schrik aan te jagen door met losse patronen te schietendoch het hielp niet. Ten slotte rnoest er wel met scherp worden gevuurd. Ver schillende Arabieren werdie-n wond', en de troep nam de vlucht naar de bergen, waar zij nu ver volgd' worden. Stadsnieuws. Haarlem, 30 April 1901. Stukken van den Gemeente raad. B. en W. leggen den Raad over. een adres van D. E. L. van den Arend, T. J. L. Paltenburg en Wed. P. Kapteim, geb. Straathof, waarbij de eerste adres sant verzoekt ontslagen te worden uit den buur van den grond, gelegen aan den Kleinen Houtweg en de tweede, adressant om een aldaar gelegen strook grond, in huur te mogen verkrijgen, terwijl de laatstgenoemde adressante verklaart genoegen te nemen met de verplaatsing van de afscheiding van de aan haar bij bovenvermeld besluit ver huurden grond. B. en W. geven in overweging aan het verzoek van adressanten te voldoen en den grond in buur af te staan tot 31 December e. k.. tegen een huurprijs van 10 ets. per vierk. M. De Mij. tot Expl. van Onr. Goederen „Woestduin" beeft aan de leden van Verfraaiing vrije wandeling or* het landgoed ..Woestduin" verleend. Wij verwijzen naar de in dit num mer voorkomende advertentie over de lezing van Jhr. Graafland in „Bouw kunst." Deze spreker is reeds meer opgetre den in ons land met hetzelfde onder werp en heeft zich daarbij als een aan genaam en onderhoudend causeur doen kennen. Geslaagd voor het akte-examen, L. O. de heeren: J. Mantel, D. F. Ott en S. Polsfcra, allen alhier. Op de Raadsagenda voor aanstaande Woensdag komt onder 13A n,og voor, de benoeming van een tijdelijken wet houder, voor den tijd gedurende wel ken twee leden van het Dagelijksch Be stuur afwezig zullen ziin. Schieten. In de „Ned. Sport' komt het pro gramma voor van de schietwedstrijden die de Koninklijke Ned. Jachtvereeni- ging „Nimrod" op Zondag 5 Mei o.s. zal houden op de baan te Haarlem. Dit programma luidt als volgt: le wedstrijd. Voor gewone lo den. Match 10 pigeons (Swiftsure), in series van vijf pigeons ieder. Handicap B. Barrage in series van vijf pigeons. Traps, zoodanig gesteld, dat zij zoo veel mogelijk niet lager dan 2 meter en niet hooger dan 4 meter opwerpen. Ie prijs: Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer G. J. van der Vliet. 2e prijs: 40 der inleggelden. 3e prijs: 30 der inleggelden. Inleggeld 2.50. 2 e wedstrijd. Voor gewone en buitengewone leden. Match 10 pigeons (Swiftsure). Handicap A., te schieten in series van vijf pigeons. Barrage in series van vijf pigeons. Ie prijs: Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer J. J. Witsen J.Jzn. 2e prijs: 40 der inleggelden. 3e prijs: 30 der inleggelden. Inleggeld f 2,50. 3 e wedstrijd. Voor gewone le den. Match 5 doubletten (Swiftsure) pi geons. 20 meter voor schutters wier handicap A 20 meter of meer bedraagt; voor de overigen 17 meter. le prijs: Kunstvoorwerp, uitgeloofd door den heer jhr. H. Teixeira de MaL tos. 2e prijs: 40 der inleggelden. 3e prijs: 30 der inleggelden. Inleggeld 2,50. De jury zal het recht hebben, ingeval van barrage, de handicap-afstanden na elke serie van vijf pigeons te ver- hoogen. Poppeiiteatoonstelling. De catalogus van de Vrïidag te ope nen Poppententoonstelling is versche nen. De gelithografeerde omslag zou ons aanvankelijk vreemd toeschijnen, wanneer we niet bedachten, dat de tentoonstelling gehouden wordt ten voordeele van verschillende nuttige doeleinden: Uinderbewaarplaats (crè che'1 naaischool en kookschool, die eer lang zullen worden vereenigd in, als we het zoo mogen noemen, een am bachtsschool voor de vrouw. Feuilleton. Naar het Engelsch VAN DOROTHY GERARD. 5) Als uw vadie.r tien- jaar geledien gestorven is, zal Anulka zich hem nauwelijks weten, te herinneren, merkte ik op. Zij herinnert zich hem geheel nietzij werd] pas na zijn -déodJ ge boren. En gij Ik herinner hem mij. O ja! ik zal hem- mij altijd! blijven her inneren. Er was iets van smart in haar woorden, van een smart, die me>t vrees vermengd! scheen en to-en ze sprak, sprong ze op van mijn, bed. Miss midail-eton, -ik geloof dat ik niu toch slaap krijg, voegde zij er on onverschilligen toon aan toe. Goeden nacht, tot morgen. En flauwtjes glimlachende liet ze mij alleen, eenigszims verwonderd over dit plotselinge einde van ons ge sprek, mij afvragend of ik ook in e-enig opzicht indiscreet was ge weest. HOOFDSTUK III. Des Zondags zag ik, zooals Anul ka voorspeld! had', voor het eerst onze buren en had ik ook het ge noegen mevr. Zielinska uit haar vertrekken te zien komen. In het volle daglicht zag zij er -nog spook- achtiger uit d'an ik verwacht had deze periodieke verschRn-ingeii) in het publiek waren voor haar zicht baar eene lichamelijke en eene geestelijke kwelling, die zij alleen onderging om de- eer van het huis op te houden. Ze waren ook niet in staat haar uit haar voortduren de gevoelloosheid; op te wekken. Zorgvuldig in haar beste, zijden jaoon gekleed, die wel tien modes ten achter was, en mat 'n gele K-andscLuttriien aan, zat ze als verpletterd' in haar sofa of troonde aan het hoofd van d'e lanve tafel, niet de minste belangstelling ton nende in haar gasten of in het ge sprek. Ze zat niet gedwongen, maar eenvoudig vermoeid'wanneer rnen tot haar sprak, poogde ze flauw te glimlachen en telde klaarbüike-liik de oo^en,blikken, die zij nog zoo moest doorbrengen. Voor een vreem deling was dit geneerend, maar de gewone bezoekers waren klaarblij kelijk te goed' gewend aan de lau we houding van hunne- gastvrouw om het onderhoud daaronder te la ten lijden. Behalve dat zij stipt aan de re gels der wellevendheid voldeden1 en de-ze regels zijn- vrij samenge steld, daar het d'e gewoonte is dat na den maaltijd' elke heer de hand van die gastvro-uw kust en iedere -dame ze drukt bekommerden zij zich niet verder om baar Zij wisten allen dat ze met rust wou worden gelaten en- lieten haar dus met rust. Die glappe hand werd Zondags heel wat gekust want er waren talrijke gasten en veel maal tijden. Een bezoek in Polen begint dikwijls bij hef. ombijt en rinebgi zelden voor na het souper. Om on geveer één uur was de g-roote, hol le, kamer vrijwel gevuld, hoofdza kelijk door de leden van het steirke geslacht die kleine guit van een Anulka had waarheid gesproken en1 wij- waren -ongeveer met z'n twintigen-toen het diner begon. Het meest merkwaardige van het gezel schap was wellicht een groote, ouwelijke, heerachtige boer in d'e Poolsche, nationale kleeding, die vreeselijk naai' zware tabak rook en die altijd een spuw bakje naast zijn elleboog had staan, maar die zulk een trotsch© houding aan neemt en zóó'n „air" over zich heeft, dat hij ie als 't ware wil be letten iets wat hij doet af te keu ren. Hij spelt zijn naam Lewicki, geloof ik en hij is de naaste buur en een groot landeigenaar. Hij had zijn zoon bi i zich, die het meest de voorstelling nabij kwam. die ik mij van den prins uit een sprookje had gemaakt. Een lange, slanke figuur, een baardeloos mooi gevormd jongens gelaat, een schoon belijndie hals, amandelvormig© bruine oogen iemand die je in eiken gemoedstoe stand kan bréngen, zoodra hij wil gij begriiot wat ik bedoel ni-et? dikwijls genoeg op een plaatje gezien maar bijna nooit in leven den lijve. Er is juist genoeg krul in zijn zijdeachtig blond haar om de zon er door te la'ten spelen. Waar lijk, hij lijkt me geknipt om in een prentenboek te staan. Hij is zich goed bewust van zijn knap uiter lijk en houdt er van dat tot zijn grootst mogelijke voordeel aan te wenden. Ik zal het geen aanmati ging noemen daarvoor is hij te naïef en te recht door zee, maai' hij schept een kinderlijk genoegen in wat hij weet dat hij bezit. Van d'e andere jongelieden, die tegenwoor dig waren was die waarmede ik het meeste sprak, een donker, wel gebouwd man, van ongeveer 30 jaar, die er waarschijnlijk evengoed! zou uitzien, als hij niet zoo verba zend mager was, met een spits vooruitstekende-n neus en altijd kringen onder zijn oogen. Ook deze is een buurman, schijnt het, hoewel hij niet in zulke goede omstandigheden verkeert, hetgeen zijn kleederen duidelijk aanwijzen. Ik heb nooit iemand gezien, dlie in nette kringen- met zulk een jas op bezoek dorst te komen. Onder de verdere gasten moet ik nieu verge ten den dokter en zijn vrouw te noemen, inwoners van Zloczek, on ze poststad. een wonderlijk paar. Hij, zwaar, met 'n ruig. grijs hoofd met haar en een gezicht dat in el kaar schijnt te zijn gekrompen; zij-, minstens twintig jaar jonger en bijna even mooi als haar man lee lijk is, met clionkere oogen, schoo ne vormen, levendig en hubsch als een vogeltje. Zij is opzichtig gekleed, praat ziek, opdringend beleefd, en ik denk vrij beuzelachtig en- zeker on- noozel, want het is vervelend steeds te moeten luisteren naar gezegden, als Ik kan mij nooit zoo ernstig voordoen als andere menschen," of „Ik kan mij niet ontveinzen, dat ik alleen voor mijn genoegen leef", en die men moeilijk weet te beantwoor den. Ik wist niet wat ik doen zou, om mijzelf tegen haar aangeboden diensten to verdedigen, want het vrouwtje scheen lust te krijgen in mijn gezelschap, of was misschien alleen nieuwsgierig te zien, hoe een echt Engelsche dame zich in een zame streken te huis voelde. Met gevouwen handen smeekte zij mij. haar al mijn boodschappen in Zloc zek op te dragen, en- deelde mij in één adem mee. dat daar niets goeds was te krijgen zelfs voor geen geld of ero-ede woord-enwanneer ik ech ter brievenpapier of elastiek voor mijn toque wilde hebben, dan had ik haar maar een briefje te schrij ven, en zij zou onmiddellijk uit haar werk loopen, om mijn wen- schen te vervullen. Toen ik haar vertelde, dat ik van beide, zoowel van brievenpapier als elastiek voor zien was, scheen zij ontroostbaar.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1