P. L. ENGELENBERG, Anegang No. 8. OPRUIMING Bloemkorfjes en Jardinieres PREIJIKBEUKTEW COLLECTE. EXCURSIE Dankbetuiging 2e Uitvoering groote beteekenis. van zoo groote be- teekenis dat de Minister de wet daar door onuitvoerbaar moest achten. Men moest zich niet blind staren op de mi nima, die toch ook verhoogd werden, doch letten op de door den Minister vastgestelde periodieks verhoogingen de verhoogingen voor het bezit der hoofdacte, de vergoeding vo jr het her- halings' nderwi.'s. De amendementen werden vervolgens door den Min. be streden, 't minst dat betreffende de ver goeding aan den gehuwden hulpon derwijzer. Hij wees er ten slotte op, dat de meerdere kosten door deze amend. gevordord, ten laste zouden komen niet alleen van den Staat, doch ook van de gemeenten en van het hijz. onderwijs. Daarna volgden do replieken, waar bij de Min. deed uitkomen, dat de hoofden van scholen in de kleinste plaatsen na zekeren tijd f 1150 zouden krijgen, f 300 400 meer dan nu en dat er tienduizenden ambtenaren zijn (ook predikanten) die beneden dit sa^ Jaris blijven. De wet kon, onveranderd, Bpoedig worden ingevoerd met de amendementen er in, moest eerst naar nieuwe middelen worden omgezien. D& amendementen—Den Hertog c. s. I en II werden ingetrokken; de beide andere (3 en 4) verworpen met resp. 51 tegen 33 en 50 tegen 34 stemmen en het 5e aangenomen met 45 tegen 44 stemmen. Het ainendement-Tydeman werd met 56 tegen 34 stemmen verworpen. (Vóór stemden alleen liberalen en socialis ten benevens de heer Staalman). De Kamer heeft besloten Dinsdag middag over de Legerwetten te stem men. Voorts om de volgende week we der ten 10 uur te beginnen. Maandag 13 Mei te vergaderen en 14 en 15 Mei ten 10 uur. Aan de orde zijn nog ge steld de motie-Troelstra (kiesrecht), VanDedem (tollen), Van Kol (Curasao) en verschillende wetsonderwerpen. Tot de behandeling van dat betreffende de paardenfokkerij werd met 52 tegen 33 stemmen besloten, nadat de heeren v, d. Borch, Ferf en Hermequin de ba- handeling als minder dringend had den ontraden en de heeren van Dedem en Lieftinck dit gevoelen bestreden hadden. Dinsdag 11 uur voortzetting van de subsidiewet G. Jr. Acad. Examens. Aan de Universiteit van Amsterdam is met gunstig gevolg het candidaats- examen in de Rechtswetenschap afge legd door den heer P. M. F. Bauduin; het doctoraal examen in de rechten door den heer G. Parser. De Stoomtram. Ter hoogte van den Waaldorperweg in den Haag is Vrijdagochtend om half acht een met een paard bespan nen melkwagen, van dien weg afko mende, door de stoomtram aangere den. De melkwagen kantelde, de be stuurder viel van zijn zetel en is zeer ernstig verwond, vooral aan zijn hoofd. Per brancard is de man naar het Roo- de Kruisgesticht in de Jan van Nassau- rtraat vervoerd. S. L. Maandagavond spreekt de heer E. Anseele, lid van het Belgische Parle ment in de groote tooneelzaal in „Mai- son Stroucken" te Amsterdam over „Socialisme en coöperatie." Ingezonden Medodeeliugen, (30 Cent per regel). Vervolg Stadsnieuws. E. N. E. T. VERVOERSTATISTIEK. Lijn Haarle mZ andvoori Van en met 1 April 1901 tot en met J30 April 1901 werden 17482 passagiers ver voerd tegen f 4097.96; in hetzelfde tijd vak van het vorige jaar 16805 passa giers tegen 3577.82. Lijn HaarlemCeintuurbaan Van en met 1 April 1901 tot en met 30 April 1901 werden 75709 passagiers vervoerd tegen f 3817.95; in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar 57366 pas sagiers tegen f 3905. I. ij n Haarle mB loemenda Van en met 1 April 1901 tot en meit 10 April 1901 werden 28201 vervoerd tegen f 3159.27 1/2. De Poppantentoonstelling. De heer J. H. Róssing heeft Vrijdag middag nog een bijzonder fraai exem plaar ingezonden en wel een pop in met gouddraad doorweven klceding afkomstig van, een der laatste Hol- .andsche familiën der Nederlandsche volksplanting te Amages, Deensch ciiand in de Sond, niet ver van Ko- oanhagen. Hollanderby op Amages is g> sticht door 80 Waterlandsche huis- gfzinnen, die zich in 1516, op uitnoo- éi ging van Christiaan. II. die gehuwd was met de zuster van Karei V, daar vestigden ter uitoefening van tuin bouw en vischvangst De pop werd d"!i heer Róssing aangeboden door een predikant te Amages, die eenige voor werpen. afkomstig van de oude volks planting. met moeite had vergaard. Dus .alweer eene aantrekkelijkheid te ineer. Het nuttige doel dat de poppen- entoonstelling beoogt: de stichting van ren kïnderbewaarplaats en van een scho.ol voor kostuumnaaien schijnt gelukkig door zeer velen te worden bo- grepen en gewaardeerd. Ten minste het bezoek op gisteren was buitengewoon druk. Niet minder dan 1600 personen bezochten de tentoonstelling, ook op liè- denmiddag was de toeloop veeds zeer groot en waren om 3 uur teeds onge veer 650 kaarten verkocht. Morgen is de laatste dag. Wie nu nog werkelijk iets schoons en eigenaardigs wil zien, raden wij in zijn e.gen belang aan, gaat deze tentoonstelling, zoo dit nog niet is gedaan, alsnog bezoeken. Door den Commissaris der Koningin in deze provincie zal op Donderdag. 23 dezer 's morgens 11 uur ter provinciale griffie alhier worden aanbesteed: Het Verbeteren der zeeweringen langs het Eerste Nederlandsche Fabriek van KÜ1VSTBLOEMEV. Wegens verplaatsing naar pf"» BARTELJORISSTRAAT No. 23» van alle voorhanden tegen zeer billijke prijzen. Fraai gevulde Mandjes van af f0,75, fl__ fl,50, 12,—, f2,50, f3,—f 4,— en hooger per stuk. Rozen- en Seringen Bouquetten voor Vaas versiering van at f0,5ü, 10.75, 14,en hooger. ANEGANG No. 8 Noorderstrand van het eiland Vlie land, behoorende tot de zeewerken in Noord-Holland. Raming 35.000. Hedenmiddag hield het bataljon in fanterie, alhier in garnizoen, eene oe fening in het vervoer van troepen per spoortrein op het terredn van de H. IJ. S. M. D.e muziek vergezelde daarbij den troep. Hedenmorgen werd door den archi tect J. London alhier, aanbesteed: Het bouwen van een villa in den Aerden- hout. Ingekomen waren 9 biljetten. Laagste inschrijver bleek te zijn de heer C. Ne- derkoorn alhier, voor f 13170. Schouwburg. Heden-middag te 2 uur vond in de schouwburg de aangekondigde bios coop-voorstelling plaats. Vertoond wer den de verschillende tafereelen uit de Passie-spelen te Oberammergou. Het was jammer dat er zoo weinig publiek was, want de beelden muntten uit door groote scherpte; zooals men zeker tot heden nog weinig van de bioscope zien heeft. De toeschouwers waren zeer diep onder den indi-uk van de voorstel ling. Het mooist waren de beelden van de Kruisiging van. Jezus, de opwekking van Lazarus, en de afneming van het Kruis. Gevonden voorwerpen- sleutels, een zwart gladharig hondje, elf ansichtbriefkaarten. Vrijdagmiddag ging aan den Dreef een paard van de tram op hol kwam terecht tegen een ijzeren hek van een huis aan het Frederikspark, waardoor het eene bloedende wonde aan de borst bekwam. Vrijdagavond was het voor de ver pleegden van het gesticht Meerenberg eon hoogst genoegelijken avond, door dat de dames en heeren, die heden avond in het Brongebouw „De Brui loft van Kloris en Roosje' zullen opvoeren, hunne slot-repetitie gaven voor de verpleegden, die zich uitste kend amuseerden. Bennebroek. De oprichting van een afdeeling van de Noord-Hollandsche vereeni- giihg „Het Witte Kruis", kon in de gisterenavond' gehouden vergade ring niet doorgaan, wijl de op komst nog te gering was. De aanwezigen gaven zioh toch als lidi op en benoemden tot voor- loopig bestuur de heeren A. Kon- wenaar, J. A. Gerth van Wijk Jr. en S. D. Kohier, die de propaganda voor de goede zaak zullen ter hand nemen. Velsen. Op de tweede voorjaarskoemarkt wa ren aangevoerd: 101 koeien. De prijzen waren als volgtMelkkoeien van f 140- 190. Geldekoeien van 110170 Os sen van 130—/ 170. Pinken van f 60— 80. Haarlemmermeer. OndertrouwdG. Slootweg en H. de Bruyn. J. Oskum en N. Ha gendoorn. J. W. Millemaar en G. Trommel. J. P. Assendelft en W. de Haan. GetrouwdH. J. Blokker en M. Du welP. G. de Vette en J. Bart. J. Peetoom en I. Roest. Bevallen: M. Hendriks—Met, z. M. C. Spierings—Kottman. d.G. de JongBlom-mesteynj, z. A. Ko- nmgs—Griekspoor. d. C. J. v.Wijk- v' d. G. Bakker-Spruyt. z. G. Lanser—Kempenaar, d. H J. Teeuwen—v. Deursen. d. A. T. Vel- lekoopde Vries, d. W. v. d. Kom mer—Vervoorn z. W. Jansen— Schaap, d'. J. M. LankhaarVer beek. z. E. v. Drugt— Markwat, d. A. Kaslander—Vreeken(2 z.) F. Schaapv. È's, z. A. VreekenRij- fers, z. Overleden: Cs. Rodenburgh, 45 j. G. Ao. Koogman. 6 md. A. Schou ten. 79 j. Ma. Ca. Raveling, 38 j. Aa. v. Vuren 9 md. A. P. v. d. Vel den. 14 md'. J. T. Ha^lielink, 4 md. G. Roos, 2 md. - Heemstede. Vrijdagavond werd alhier in het lo kaal „van ouds de Kegelbaan" eene vergadering gehouden van leden en contributanten van de Nederlandsche Zendings-vereeniging, afdeeling Heem stede. De voorzitter Ds. Kuylman opende deze vergadering met gebed en hot zingen van Ps. 25 vers 2. Hierna werden door den secretaris eenige me- dedeelingen gedaan omtrent ingeko men stukken. Vervolgens werd overge gaan tot het benoemen van twee afge vaardigden voor de Algemeene Verga ring welke zal gehouden worden te Rotterdam op Hemelvaartsdag en den dag daaropvolgende. Bij de gehouden stemming werden hiervoor gekozen da hper Heydanis en Broeder de Haan. Door den heer J. L. Zegers, directeur van Meer en Bosch, werd eene boeien de lezing gehouden omtrent het onder wijs onder de Soudaneezen. Da bijeenkomst werd met dankgebed en het zingen van Ps. 68 vers 10 ge sloten. Bij de heden, Zaterdag gehouden aanbesteding van het eenjarig onder houd der gemeente-werken, is inge schreven door E. Th. van Luijken voor f 1555; Th. Smit voor 1579; N. Vosse voor f 1798; H. Verdonschot voor 1885; Gebr. Adriaanse voor f 1988; W. A. van Amstel voor 1999.50 en P. Smit voor 2018; de gunning is aangehouden. De heden. Zaterdag «rehouden ver pachting van het grasgewas heeft op gebracht f 24.50; perceel I Achterweg, enz. is gepacht door Th. van Bakel voor 9.perceel II Prinselaan door C. J. Stapper voor f 14.50. Door Burgemeester en Wethouders is met ingang van 29 April jl. vergun ning verleend tot verkoop van sterken drank in 't klein aan de volgende per sonen: Aan de wed. J. Uitendaal voor perceel A 201 aan den Rijksstraatweg; aan A. M. de Paus voor Perceel B 196 aan de Kamplaan; aan A. van Leeu wen, vrouw van J. N. Bulters voor per ceel D 131, Leidscho Vaart; aan P. lino- geveen voor perceel D 63 aan het Kraaijenest; aan Johs. v. d. Weiden voor perceel B 199 aan de Kamplaan: aan O. F. H. Schönhuth voor perceel D 153 aan den Rijksstraatweg; aan P. Hoomans voor perceel C 114 aan de Zandvaart en aan N. F. Vosse voor perceel E 13 aan de Zandvoo derlaan zijnde voor 't meerendeel eigenaars van verhuurde café's. zonder schouders om den last des le vens te dragen, in elkaar gezakt als oude mannetjes, bot voor zich heen ziende, te lam om op de vragen van den president behoorlijk te antwoor den, toonden zij alle vier in hun wezen het beeld van het tegenovergestelde van wat een Hollandsche jongen op dien leeftijd zijn moet en zijn kan. De vader van een der vier, k déchar ge opgeroepen, legde een zeer loffelijk getuigenis van den jongen af. echter niet wel te rijmen met de ervaringen der politie in die buurt, maar vroeg ook op het laatst misschien bloot uit onnoozelheid of de Edelachtba- ren bij het opleggen van straf in aan merking zouden willen nemen, dat de knaap vier gulden in de week verdien de en dat hij dat bedrag slecht missen kon in zijn huishouden! Hij zou ver huizen en den jongen alzoo in andere omgeving brengen. Door het O. M. werd tegen elk der vier 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt. De verdediger van den evenbedoel- den beklaagde gaf de verzekering, op grond van informatie, dat deze jongen waarlijk beter was, dan op dit oogen- blik scheen. Hij is boekbindersjong maatje en zijne patroons zijn uiterst tevreden over zijn gedrag, en stonden verwonderd over hetgeen zij nu om trent hem hoorden. derzijds verwerpt hii de meeninc. dat de Staat in het economisch leven zij ner burgers slechts --drongen, schoorvoetend behoort in te grijpen. op ZONDAG 5 Mei 1901 Zandvoort. Voorm. 10 ure, J. J. van Noort, uit Amsterdam. Nam. 6 1/2. Ds. G. Hulsman. Telegrammen. Vervolg Nieuwstijdingen. Rechtszaken. Liefdesdrama. De Amsterdamsche rechtbank be handelde Vrijdag de zaak tegen den 23-jarigen kantoorbediende Jacob van Det. die uit wanhoop, over het verlies der liefde van Trijntje Hoviman, het dienstmeisje van zijn patroon, vier schoten uit een revolver op haar loste, echter zonder haar levensgevaarlijk te raken. Van Det gebruikte den revol ver van den heer Poort, die officier bij de schutterij is, beproefde te vergeefs zich zeiven van het leven te berooven. liep vervolgens naar Haarlem en gaf zich daar in handen der politie. Trijn tje werd in het Israëlitisch Ziekenhuis verbonden en verpleegd. Een der ko gels was in haar arm gedrongen, en werd ter hoogte van de elleboog terug gevonden. Van Det legde eene volle dige bekentenis af. Uit Trijntjes ver klaring bleek, dat de verkeering slechis drie weken heeft geduurd en dat zij die afbrak op raad harer ouders. Na drie dagen lang zich koel jegens hem gehouden te hebben ,zeïde zij hem ein delijk op zijn aandringen, de harde waarheid, waarop Van Det op het kan toor de revolver uit het foudraal nam. laadde1 en in den gang en de keuken 4 schoten op haar loste. Ter terechtzit ting was bekl. onder den indruk zijner daad. het meisje vrij onverschillig. Het O. M. heeft tegen Van Det ge vangenisstraf voor den tijd van an derhalf jaar geëischt- De verdediger mr. Hazelhoff Roelfse- ma bepleitte eene lichte straf, op grond van verzachtende omstandigheden. In eene welsprekende rede schetste hij het leven van den jonkman, die eerst een zeer oppassende, goedige jongen en een braaf kind voor zijne ouders, plot seling tot zulk een ernstig vergrijp kwam eenig en alleen door eene op welling van wanhoop, als gevolg eener ongelukkige liefde. Jeugdige misdadigers. Vier jongens van 14 tot 15 jaar had den zich Vrijdag voor de Amsterdam sche rechtbank te verantwoorden we gens diefstal van een rijwiel uit een perceel op de Ziezeniskade, vier onge- lulcsknapen, van der jeugd af ontoe reikend gevoed, nimmer knap gekleed, met te weinig hersenen geboren en door hot zwerven langs straat en met een reeks van kleine misdaden achter zich, reeds zoo onverschillig voor alles, op dien jeugdigen leeftijd, dat de be rechting van hun vergrim niet den ge- ringsten indruk op hen maakte. Dom en verwaarloosd, mager, slap en bleek, Zondagsrust. Het hoofdbestuur der Ned. Vereeni- ging tot bevordering van Zondagsrust heeft thans een oproeping gericht aan allen, die belang stellen in Zondags rust. Om lid te worden van het natio naal congres voor Zondagsrust, dat 19 en 20 September aanstaande te 's Gravenhage zal gehouden worden. Wijzende op de werkzaamheid der ver- eeniging, waaraan het voor een niet gering deel toe te schrijven is. dat de vraag om Zondagsrust algemeen is ge worden. zegt het hoofdbestuur, dat het op het weldra te houden congres deze zaak in ruimen kring wenscht te doen bespreken, .en dat de vele quaesties, die hiermede in verband staan, door der zake kundige mannen behandeld en voor de leden van het congres in dis cussie gebracht zullen worden. De con tributie voor het lidmaatschap van het congres is gesteld op 2.50, waarvoor men later een exemplaar ontvangt van hei gedrukt verslag, waarin ook de referaten opgenomen zullen worden. Drankbestrij din g. In het vervolg zullen de afdeelingen van drankbestrijders-vereenigingen slechts door middel van het hoofdbe stuur der vereeniging subsidie kunnen aanvragen aan de regeering. De mi nister is tot deze regeling gekomen door de talrijke aanvragen om subsidie voor drankbestrijding. De aanvragen moeten telken jare vóór 1 Juli de regee ring bereiken, onder overlegging van de rekening en verantwoording van het vorige en de begrooting voor het loo- pende jaar. Vrijzinnige Democraten. Heden werd in het café „De Kroon" te Amsterdam eerie algemeene verga dering gehouden van den Vrijzinnig- democratischen Boud. De vergadering werd gepresideerd ,d'oor prof. W. L. P. A. Molengraaf, die een kort woord ter opening sprak. De Spreker wees erop, dat wanneer de organisatie eenmaal is vastgesteld op hechte grondslagen de 1 rijzmnig- Democratische Bond het vereeni- gingspunt zal zijn van alle geestver wanten in den lande. Het zuiver vrij zinnig-democratische beginsel kan al leen dan bewaard blijven wanneer men geen concessies doet, noch naar links, noch naar rechts. Hoe grooter aantal onzer in de Tweede Kamer is, des te sneller zal de sociale arbeid vor deren, doch het mag geen voorwendsel zijn om het kiesrecht te onthouden aan wie daarop recht hebben. Dit moeten de beginselen zijn bij de verkiezingen. Bij herstemmingen moet gehandeld worden naar omstandigheden. Met den wensch voor den bloei en de over winning van den Bönd besloot Spre ker. Als eerste punt stond op de agenda vaststelling der Statuten. Art. 1 dezer Statuten bepaaltDe vrijzinnig-democratische bond stelt zich ten doel door alle geoorloofde mid delen van voorlichting en samenwer king de toepassing te bevorderen van de vrijzinnig-democratische beginselen, neergelegd in de beginselverklaring."' De vaststelling der statuten gaf tot weinig discussie aanleddi""- en zooals weinig discussie aanleiding en wer den ze bijna ongewijzigd aangeno men. Het huishoudelijk reglement werd vervolgens vastgesteld, waarna men overging tot de vaststelling der begin selverklaring, in ontwerp aldus steld: I. De vrijzinnig-democratische bond streeft naar ontwikkeling van onzen constitutioneel- parlementairen regee- ringsvorm in democratischen zin en te dien einde naar algemeen kiesrecht voor de vertegenwoordigende lichamen en '--hikstellin- óók wat de verkies baarheid tot lid dier lichamen betreft, van mannen en vrouwen. II. De vrijzinnig-dcenoc; itisciu bond spreekt als beginsel uit. dat door eene krachtige sociale wetgeving moet worden aangestuurd on het wegnemen van de maatschappelijke Oorzaken, welke tussclien de leden van het volk ongelijkheid scheppen of versterken ten aanzien van hunne ontwikkclings- voorwaarden. Hij is van oordeel, dat. ter verkrij ging van maatschappelijken vooruit gang. tempering niet verscherping van den klassenstrijd noodzakeh'k Eenerzijds keurt hij af het streven naar afschaffing van het persoonlijk eigen domsrecht op productiemiddelenan- LONDEN, 4 Mei. (R. O.) De „Times" ontvangt uit Pretoria het volgende bericht „Wijl mevrouw Botha opnieuw vergunning gekregen heeft om haar echtgenoot te bezoeken, geruchten loopen dat de onderhandelingen heropend ziin. Ik kan op goede gronden verzekeren dat dit niet het geval is. en dat er geen plan is om de onderhandelingen weder te ope- npm." CALCUTTA, 4 Med. (R. O.) Er blijft een voortdurende, opgewon denheid' heorschen in de dorpen in het district Sialkot. die door de pest zijn aangetast. Een twintigtal dorpen hebben zich vereenigd om een georganiseerde oppositie te voe ren tegen de maatregelen waarme de dei regeering de pest wil bestrij den, Een inlandsch officier werd ge dood verschillende hospitaal-be dienden werden te Zufferwal ern stig aangevallen. Er is een afdee ling van 200 man van het 46e regi ment Punjab infanterie en. van 100 man van het 18e regiment BenL gaalsche tanciers heengezonden, De Vereeniging „Het Vaderland Getrouw," voor Haarlem en Om streken, zal op Maandag 6, Dinsdag 7 en Woensdag 8 Mel a. 8., eene COLLECTE houden, met goedkeu ring van Burgemeester en Wet houders, ten behoeve van hunne Weduwen en Weezen, met go- sloten en verzegelde bussen. Daar deze Collecte is voor We duwen en Weezen wan overleden leden te Haarlem, beveelt het be stuur deze Collecte in de gunst van Haarlem's publiek aan. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavo-kerk alhier, op Dinsdag 7 Mei 1901, des namiddags van 12 uur, door den heer W. EZER- MAN. PROGRAMMA. 1. Sonate No. 2. J. S. Bach. a. Vivace. b. Largo. c. Allegro. 2. Toonstuk No. 1. Niels W. Gade. 3. Adagio uit de 2e Symph. Beethoven. 4. Inleiding en Variatiën. A. Hesse. 5. Traumerei. Schumann, KERKNIEUWS. Kathedrale Kerk St Bavo. Zondag de gelezene H. H. Missen te half 7 en 9 uur met onderrichting; te half 11 de Hoogmis met predikatie. De Catechismus te 1 uur voor de kinderen, die in 1900 zijn aangenomen, te 11/2 en 21/4 voor de kinderen die dit- jaar hun ne Eerste H. Communie hebben ge daan, te 7 uur Lof, Predikatie en Ro zenhoedje. Maandag te 7 uur Lof, predicatie er Rozenhoedje tot lafenis der Gel. zielen. Parochiekerk van den H. Joseph. Zondag, de stille H. II. Missen met onderrichting om 7 uur en half 9. Te half 11 de Hoogmis met predicatie. Te 3 uur het Rozenhoedje. Te half 7 Lof ter eere van het H. en O. H irt van Ma ria tot bekeering der zondaars met pre dikatie. Maandag en de volgende dagen te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh, Maagdi Maria. Parochiekerk van den H. Antonius van Padua. Zondag te half 6, 7 en half 9 de ge lezen H. H. Missen, te half 11 de Hoog mis. 's Namiddags te half 4 de Vespers. Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw. lieden de H.H. Missen te half 6, half 9 en half 11 uur de Hoogmis, te 1 3/4 en 21/3 uur Catechismus, te 3 uur Vespers, te half 5 Oefening der H. Familie. Zondag-avond en de volgende dagen dezer week des avonds te 7 uur het Lof ter eere van de Allerh. Maagd Marie De H. H. Missen in deze week te 8, 81/2 en 9 uur. De catechismus volgens gewoonte, lN- H. Ct.) Burgerlijke Stand. Bevallen 2 Mei: M. van Raaphorst Delissen, d.; J. C. Boogaardv. d. Vliet, d.; T. Oorschotde Vos, z. Overleden 3 Mei:-J. BosJ >ore, 72 j., L. Margarethastraat: P. Vuijk, 68 Donkere Spaarne. Atlvertesstlëis. te Haarlem. VRIJWILLIGE KADER-OEFE- NJNG op Zondag 5 Mei 1901. Schijfschieten. Aantreden des morgens te 9 uur aan de Zijlbrug. Natuurhistorische Vereeniging te Haarlem. op Zondag 5 MEI naar de duinen. Aantreden aan de Zijlbrug 101/» uur. Excursie op Donderdag 16 Mei naar de Adkeveensche plassen. Ten kantore van den Inspecteur der Registratie, Nieuwe Gracht 13, zal tot 15 Mei a. s. eiken werkdag,) van 40 uur voormiddag tot 4 uur, namiddag, gelegenheid bestaan tot] het bekomen van inlichtingen in zake de Vermogensbelasting. S a a 91 d a U" awondS des avonds ten 8 ure, treedt Prof. Or. P. J MULLER ais Feest redenaar op in de Qroote Kerk, voor de Hfd. Haarlem »an den Chr. Mat. Vtferkmans*. hond, Toegang en plaatsen vrij. HAaRLESüSCHE Schouwburg - Maatschappij. Telefoon 579. Zaterdag 4, Zondag 6 en Maandag 6 Mei 1901: Slechts drie Buitengewone Voorstellingen The American Bioscope of Levende Pliotogvapliieën tan de beroemde Passiespelen te Ober-Ammergau, of het leven en sterven van den Heere Jezus op aarde (in 45 inte ressante tafereelen). Reuzen- succes door geheel Nederland. Een Reis van Amsterdam naar en door Oost-Indië. Aanvang 8 uur. Prijzen der Plaatsen: Balcon f 4.Stalles f 4.le Loge f0.75, Parterre f0.75, 2e Loge f0.50, Gaanderij f0.25 Zaterdag 4 Mei Zondag 5 Meit 's namiddags 2 uur: (SrGofe Reis naar Indië en tot slot Levende Beelden, als de Bruids stoet der Koningin, de Koningin in de Gouden Koets en meer le vende beelden. Kinderen en Militairen half geld. aan onze geachte Patroons, de Heeren GEIJL, Firma MARTENS ZOON, voor de blijken van be langstelling ter gelegenheid van ons 25-jarig Jubilé. B. HUIJBENS. P. MOOIJMAN. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of onder hunne berusting hebben dat behoort tot de nalatenschap van den Heer J. C. GERLINGS, in leven Gemeente-Ontvanger te Haarlem, wordt verzocht daarvan voor 15 Mei e.k. opgaaf, betaling of afgifte te doen ten kantore van Notaris C. A. JOEKES, Jansweg 52, te Haarlem. Beëindiging Faillissement. De Curator van het faillisse ment van JACOB BUISMAN, bak ker, wonende te Velsen, (Wijker- oog) bericht, dat tengevolge van het verbindend worden der Uit- deelingslijst dit faillissement is beëindigd. De Curator, Mr. H. PH. 'T HOOFT. van de Kaarlemsche Afdeeling der Maatschappij tot bevordering der Toonkunst, op Woensdag 8 Mei 1901, in de Concertzaal der Sociëteit »VEREENIGING«, des avonds ten 71/, unr precies. Der Raub derSabinerinnen, van GEORG VIERLING. Solisten: Mevrouw A. OLDENBOOM LUTXEMAN, Amsterdam, Sopraan; de Heer JOS. TIJSSEN Jr., Am sterdam, Tenor de Heer GERARD Z ALS MAN, Haarlem, Bas. Koor en Orkest: De Zangvereeniging der Afdee ling en het versterkt Orkest van Haarlemsch Muziekkorps. Directeur de Heer W. ROBERT,

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2