PREDIKBEURTEN grootste deel dikwijls weer terecht 'komt in de beurs van de herbergiers, Want, zoo redeneeren velen van die luidjes, die menschcn, nL de herber giers, zitten op zware lasten en die moeten toch ook leven. 1 Mei-ongelukken. Te Hoer en veen geraakte tijdens de® optoch t d.eir M e i beweging, een der wagens in brand. waarop door eene vrouw op een hoog piedëstad staande, het socialisme werd voor gesteld. Er werd op dien wagen ben gaal sch vuur afgestoken, en de vlam deelde zich cok mede aan het lich te tenue van de vrouw. Door poli tieagenten werd zij' van haar hcosr Standpunt getrokken en het ecluk.te het vuur nog te dooven. De man die het gengaalsch vuur ontstak, kreeg in hel aangezicht zoo erasti- brandwonden, dat hij zich on- genecskunclige behandeling heeft moeten stellen. Een geval van schoolverzuim van een leerplichtig kind doet zich te Eerbeek voor onder bijzondere omstan digheden. De vader is, volgens zijn ver klaring. niet onwillig zijn kind ter scho- le te zenden, maar daartoe onmachtig, daar zijn schoonmoeder hvar klein kind bij zich in huis heeft genomen en weigert het af te staan. De sterke aan drang van de zijde des vaders vermocht tot heden niets, zoodat de man zich genoodzaakt ziet den sterken arm der politie te hulp te roepen. Sportpraatje. Op dit oogenblik (Vrijdag) beeft de Protestcommissie van den N. V. B. ïtog geen uitspraak gedaan inzake de protesten van R. A. P. en H. B. S. naar aanleiding van den Zondag jl. gespeelden bekerwedstrijd. We zullen dus maar geduldig afwachten, wat de hooge heeren beschikken, 't Is zeker jammer dat, deze ontmoeting een zoo treurig einde heeft gehad en nu door 6en scheidsgerecht uitgemaakt moet worden öf H. B. S. den beker krijgt, öf dat de wedstrijd op nieuw wordt uit geschreven. Ik zeide reeds in mijn ver slag van dezen wedstrijd, dat 't laatste Waarschijnlijk is. Ter rectificatie diene dat door de Amsterdammers tegen tweede en niet als abusievelijk gemeld Js. tegen 't derde doelpunt protest is $aogeteekend. Beide waren m. i. zeer twijfelachtig. Toch over den beker sprekende, moet njjj iets van 't hart Meer en meer komt men er van terug B voetbalverslagen te gebruiken tot: ekte of open aanvallen tegen eene partijen. Dit mocht vroeger het ge-; val zijn, tegenwoordig ziet men in. dat eoo iets niet te pas komt en er zeker niet foe Btrekt, om het aanzien van 't epol té verhoogen. Daarom trof 't mij pijnlijk tn een. der bladen, naar aanlei ding van dezen wedstrijd, de volgende hatelijkheid te lezen „De scheidsrechter Costér, lid van bet B. B.. kon velen niet voldoen. Het pnaakte op velen den indruk dat hij Êich te veel liet leiden door het voort durend appelleeren van sommige spe lers. Welke verkeerde beslissingen een scheidsrechter ook geeft, het pu bliek mag daarvan niets laten blijken. Toch ontzag een troepje ..R. A- P." jingo'szich niet om dit te doen. Men moet Amster dammer zijn om een scheids- rechterte hoonen! Het was zeer ongepast." Zeker, de schrijver hoeft gelijk wan neer hij zegt. dat het publiek zich niet mag bemoeien met de uitspraken van den scheidsrechter. Maar om nu te be weren, dat alleen de aanhangers van R. A. P. dit deden is wel wat kras. Ik heb ook dezen wedstrijd bijgewoond, piaar heb niet kunnen opmerken, dat éón der partijen zich onbehoorlijker, gedroeg dan de andere. Uitlatingen jegeii den scheidsrechter werden van beide zijden vernomen, en óók van den kant der Haarlemmers. Wellicht heeft het feit. dat er zooveel hoofdstedelin- gen op 't veld waren, don schrijver aan leiding gegeven tot de boven aange haalde ontboezeming. Maar 't gezegde (Jat memyoor 't hoonen van een scheids rechter Amsterdammer moet zijn is gewoon kl.einsteedsch en be lachelijk en pleit niet voor 't juiste pordec-l en de onpartijdigheid van den verslaggever. Heeft hij nimmer een wedstrijd bijgewoond op andere plaat sen? Nu, ik wel, en steeds heeft 't mij getroffen, dat overal 't publiek dezelf de eigenschappen had, n! den neus te {tauvye schouders heeft- Haar vader riep ik uit in ver bazing. Maar te oondteelen naar fejjn port-net moet hij eon bijzonder knap man geveest zijn met- alles-! behalve nauwe schouders. Marya lachte onderdrukt, en, ging fluisterend: voortJa, zoo was hij,, zoo was hij ook maar ik Spreek ook niet van den lijd dat hij leefde, maar toon hii dooi was; zijn dood, die maakte dat onze me vrouw steeds bedlegerig werd en zijn jongste in een sukkeltje veran derd werd. Wiet u dat zij te vroeg geboren was? Ik voelde nu dat ik nader kwam tot dlie -geheimzinnige geschiedenis, dlie ik tot nu toe slechts voor.mij zelf had1 gephantaseerdi, dat een vraag voldoende zou zijn om de ge schiedenis van de familie voor mij te ontsluiten.; maar het stuitte mij tegen de borst dit te hcoren van een. dienstbare, en schijnbaar scheen zij niet van plan te zijn mij meer te vertellen, omdat het voor haar niets geheimzinnigs was; maar1 bekend) bij ieder kind tien mijten in den omtrek van Ludniki. De verklaring van dit geheim was nog nooit gekomen, omdat Iedereen dacht dat dk mij wel be steken ln dingen die 't niet aangingen. Naar mijne meening zal dan ook de schrijver van deze jongensachtige hate lijkheid zich daarmede niet veel vrien den verschaft hebben onder de onpar tijdige, weldenkende voetballiefheb bers. Zij zullen het volkomen met mij eens zijn, als ik den laatsten regel van zijn stukje ..Het was zeer ongepast" in toepassing breng op de, zacht ge zegd, onwaardige handeling van dezen reporter. Doch gaan wij over tot een ander onderwerp De wedstrijden op Zondag a. s. zijn slechts weinig in getal. De voornaamste is wel die om 't kampi oenschap van Nederland tusschen H. V. V. en Victoria te 's-Gravenhage. De Westelijken hebben reeds eenmaal ge wonnen. Ook nu slaat de kans voor hen gunstig, zoodat een derde wed strijd naar alle waarschijnlijkheid niet noodig zal zijn. In de Westelijke le klasse ontmoeten R. A. P. en Haarlem elkaar te Amster dam. Hoewel de Roodbroeken veel zijn vooruitgegaan, hebben zij toch m. i. tegen de Amstelaars niet veel kans, tenzij de Rappenaren onvolledig ver schijnen. 'angrijk is ook nog de promotie wedstrijd tusschen H. F. C. en Sparta te Haarlem. Vermoedelijk zullen de Rotterdammers zeer sterk uitkomen e»1 dan hebben de witblauwen een bar den dobber. Verder staan nog eenige tweede klas se wedstrijden op de lijst en in de derde klasse Volharding IIUnitas, een ont moeting, die voor beider positie be langrijk is. Meer dan 100 candidate» hebben zich deze week voor het lidmaatschap van den A. N. W. B. aanr^ceven. Verreweg de meeste komen uit Noord- en Zuid- Holland (38 en 29), dus al meer dan de helft. Ook Gelderland, Limburg en Friesland leveren ,een aardig contin gent. Dit geeft te meer reden tot blijd schap. daar in de beide laatste provin cies af en toe pogingen zijn gedaan om den boud afbreuk te doen. Dat men zich hieraan weinig gestoord heeft, be wijst wel het flinke aantal candidatcn. Goed zool De weirijders moeten meer en nieer gaan inzien, dat ook hier al leen in samenwerking kracht is te vin den. Naar aanleiding, van het artikel over het proces-verbaal, ongemaakt door 2 bondsleden, dat voorkwam in den vo- rigen „Kampioen,'" en waaruit door mij een en ander is overgenomen, be vat het orgaan van den A. N. W. B. thans een ingezonden stuk, waarin de raad gegeven wordt om, in navolging van Frankrijk, waar somtijds bij rech terlijk© uitspraken aanplakking ln alle gemeenten bevolen wordt, voor reke ning van den Alg. N. W. Bond in 't oog loopende plakkaten (in kleuren ge drukt) in alle gemeenten van ons land en v.n.l. op het platte land (omdat daar de meeste onwillige voerlieden wonen) te laten aanplakken, vermeldende de een of andere rechterlijke veroordee ling in zake wegverspei-rirw etc., met eenige beleefde waarschuwende woor den aangevuld. 't Idee is zeker goed. maar of het in de practijk wel uitvoerbaar zal zijn. valt te betwijfelen. Het is toch immers ondoenlijk zich aan alle rechtskundige uitspraken op de hoogte te houden en dan" de A. N. W. B. heeft nog zoo veel zaken aan 't hoofd, waar meer haast bij is. (Denk maar aan de wielerpa- den). AMATEUR. Sport en Wedstrijden. Voetbal. In Engeland ie Liverpool na harden strijd kampioen der League geworden. Zondag a.s. zal de „Leopold F. C." van Brussel te Toureaing in de halve beslissing van den Internationalen voetbalwedstrijd Challenge Internati onal du Nord) uitkomen tegen Racing Club de France" die onlangs de „Ha vre Athletic Club" in het Fransche Kampioenschap sloeg. In de „Leopold Club" zullen twee bekende Hollandsche spelers hulp ver- leenen; ten minste volgens de ..Vélo" zal het „Leopold" elftal als volgt zijn saamgesteld. Robijns (doel), L. Con vert en H. Ryant (achter), E. Tahon, G. Pelgrims, Pb. Tahon (midden), F. Du Monceau, Misson, J. Sol (H. V. V.), F. Thornton en C. van Heukelum (H. B. S.) voor. Tuf-Tnf. Ook Z. M. Victor Emmanuel III is sedert eenigen tijd eet: groot liefheb- keud zou zijn. Wij vervielen, weder in stilzwij gen en Marya verliet de kamer om het een en and'er klaar te maken. Toen' de deur zachtkens werd dicht gedaan, zag ik dat A nu lk a's oogoji' zich opendien, schitterend van koorts. Het was een hevige aan val, dat was duidelijk te zien aan haar vuurrood) gekleurde wangen. Ik sliep niet. zeide zij, met een sluw lachje op haar brandend ge laat. Ik hoorde dat go spraakl met Marya. maar zij heeft u niets verteldZal ik het u vertellen' Kom bij mij, ik zal u influisteren. Zij strekte een van: liane d,tinne armpjes uit en mij bij de banden van mijn kamerjapon pakkende, drukte zij mijn hoofd neer maast haar op de kussens. Papa was gek, zeide zij mij, terwijl ik haar adem op mijn ooi- voelde. heet als de gloed van een maar Marya vertelde mij dat hij krankzinnig was. en Jadwiga zegt, dat ook. dus moet het wel waar zijn. ITebt u wel eens een krank zinnige gezien? oven. Ik heb hem nooit gekend. Ga toch stil liggen-, drong ik aan trachtend kalm te spreken, of schoon dit mij moeilijk viel'. De ber van 't automobilisme geworden. Hij heeft zich oen uitstekend rijtuig van 12 paardenkr. aangeschaft en bui tendien order gegeven voor den aan koop van een paar lichte rijtuigjes ie Turijn. Koninklijke Ver. Zeil-en Roei v ereeniging. In de vergadering van de- Kon. Ned. Zeil en Roei Ver., maakte de vaststelling van de baan voor de roei wedstrijden te Amsterdam een punt van zeer lange bespreking uit. met het oog op het veranderen der gewone baan ten gevolge van den bouw der nieuwe brug aan „den Amstel" bij de Ceintuurbaan, aldaar. Na lange bespeking werd de af stand voor alle nummers bepaald op 2500 meter en wel van „Zorg- vlied" af tot circa het voormalige Raadhuis van Nieuwer-Amstel. In het programma der roeiwed- strijden werdt geen belangrijke ver andering gebracht, alleen wordt het iels kleiner doordien de- „tweede klasse" nummers vervallen, zoodat enkel „Oud:e" en „Jonge Acht". „Oude" en „Jonge Vier". „Oude" en „Jonge Twee", „Oude" en „Jon ge Skif" en „Twee" zonder stuur man (bij genoegzame deelneming) worden uitgeschreven. Ook in het program der zeilwedstrijden k"wam gee me belangrijke verandering. De klasse der kleine vaartuigen bene den 2 wedstrijdeenbeden, zal dit jaar enkel door liefhebbers gezeild worden, en de data der wedstrijden werden vastgesteld op Zaterdag en Zondag 13 en 14 Juni, resp. op „het IJ" en de Zuiderzee. INGEZONDEN M&DE DEE LINGEN. 30 cents per regel. Yoor kinderen en Zuigelingen die tanden krygen en Kinderen die uit hun Kracht zijn gegroeid. Als gij een kind hebt dat moeite heeft in het tanden krijgen, of op eenigen leeftijd1 uit zijn kracht groeit, en er doen zich kenteekenen voor die u ongerust maken, dtan bevelen' wij u ten sterkste aan de feiten te lezen dlie in dien volgen den brief vermeld zijn Jum,et-Sart., België, 22 Me/i 1900. Mijneheeren. Mijn kleine jon gen. thans twee en een half jaar oud, werd eenigen tijd geledien door een hoest aangetast, die toean geen rust liet zelfs niet 's nachts. Daarbij kwamen, die pijnen; van, het tanden krijgen', zoodal hij knor rig en buitengemeen prikkelbaar werd. zijn eetlust verdween geheel, en wij zagen het arme kindi met den dag zwakker worden Kind 3OURL0N In d'e dagbladen van de talrijke genezingen gelezen hebbende, dooi de- Scott's Emulsie teweeggebracht, haastte ik mij dit te probeer en, en, tot mijn blijdschap, Icon ik bijna dadelijk eene merkbare venbete ring in zijn toestand bespeuren. Wel, na eenigen tijd! lang het ge bruik van dit kostbaar middel te hebben voortgezet, is mijn kind thans zeer opgeruimd, en volmaakt gezondin één woord', hij is eeheel en al herstelde dank zij uwe onver gelijkelijke Scott's Emulsie. Onder beste dankzegging verblijf ik. Mijneheeren, met allo achting, (Get.) Charles Bourlon. Scott's Emulsie is een bijzonde re vorm1 van levertraan verbonden met hypophosphorzurs kalk en so da. en glycerine. In dit preparaat is de olie licht verteerbaar gemaakt en uitnemend' van smaak. Geen an der preparaat bevat levertraan ln dezen vorm. De- hypophosphorzuren bevorderen de spijsvertering, voer den de zenuwen en verschaffen de stoffen voor die ontwikkeling der b eendleren. De vereent ging, dierhal ve. van deze voorname- herstellings- mlddole-n. als in Scott's Emulsie te dokter heeft je hot spreken verbo den. on ik maakte haar hand los. Anulka keek mij zwijgend aan. met wijdie, vreemdvragende oogen, die niet juist schenen. te beseffen' wie ik eigenlijk was. Toen ik terugging naar mijn Icar mei', hadden d;e uilen reeds opge houden met krassen in de boo men, die dicht bij mijn venster groeiden en de vogels begonnen te kweelen. want d'? dag brak aan. Ik viel op mijn. bed nêer en in mijn onrusti ge®: slaap kwamen mij allerlei ver warde en spookachtige dingen voor den geest. Nu eens zag ik den modderige® vijver, dan weer de wadende boe»- ren, de druipnatte Anulka met dien krankzinnigen vader, wandelende in den tuin. maar telkens ate ik dezen wou grijpen, ontvlood' hij uit mijn handen. HOOFDSTUK VI. Eindelijk weet ik dan die eigen lijke geschiedenis en dat is een vreeselijke, maar ik kwam er nog niet. veel verder mee. Daar ligt een waas van geheimzinnigheid over. en wat voorviel moet nog tienmaal afgrijselijker zijn dan wat ik reeds vinden, is een ideale verbinding voor alle, soorten van kindierziek ten. Scott's Emulsie bevordert de spijsvertering, bedaart de zenuwen en door het bloed te venrijken, h-vordert het de vorming van gezond vleesch en geeft aan het sreheeLe gestel sterkte en levenskracht weder. De lezer zal nauwelijks de mogelijkheden willen geloven van dit alLcruitmun- tendst preparaat tot met de echte Scott's Emulsie in het gezin de proef is genomen. Men kan de ech te herkennen aan ons handelsmerk van een man die een visch over zijn schouder draagt. Vergeet nooit dat geen ander middel met Scott's Emulsie kan worde® vergeleken en zomgt daarom vooral alleen de echte te koopein, voorzien van ons handelsmerk, om zoodoende de voordeel en te verkrijgen waarvoor dit preparaat zoo beroemd is. Scott's Emulsie kan met goed succes wor den aangewend voor tering, bloed armoede. bronchitis, hoest, ver koudheid en alle gevallen van ver magering. Depots The Import Trading Office, 's- Gravenhage. Heer Henri Sanders, Amsterdam. Heer F. E. van Santen Kolff, Rotterdam. Mei. E. de Leeuw. Drogist, Den Haag Heer A. Mulder, 's-Gravenhage. Heer J. H. I. Snabilié, Rotterdam. Heer A. van Tuyll, Paleisstraat, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Rechtszaken. Wreedheid. Wij verzuimden nog steeds melding te maken van het ergerlijk geval van dierenmishandeling, dat dezer dagen voor het Hoog Militair Gerechtshof in hooger beroep berecht werd. Het ge val geschiedde met den luitenant-ad judant F. A. d. R. bij het 6e reg. in fanterie, die wegens mishandeling van een kat door den Krijgsraad te 's Her togenbosch tot 50 boete subs. 50 da gen gevangenisstraf was veroordeeld. De advocaat-fiscaal, die tot bevesti ging van het vonnis conoludeerde, gaf de volgende uiteenzetting van de fei ten: De kat in het nauw gebracht, had zich teruggetrokken in een hoek van de binnenplaats van de kazerne, waar uit men haar vergeefs door het wer pen met koolstronken (waaraan bekl. met minderen deelnam) poogde te ver drijven. Eerst toen een onderofficier met een biljartqueue het beest verjoeg, vluchtte het dier naai* een kelderluik dat echter niet ver genoeg geopend was om haar door te laten. Daar werd de kat gegrepen door den steeds dooi den luit. opgehitste» hond, die haar in den nek pakte en heen en weer schudde en nadat hij haar, na een krab in den bek had losgelaten, opnieuw aangehitst, nogmaals in den nek vatte zoodat het dier bewusteloos en zielto gend bleef liggen. Toen kwam de lui tenant en sloeg het dier met zijn wan delstok op den kop dood om „het beest uit zijn lijden te verlossen." Mr. S. E. J. M. Van Lier, de verde diger van den luitenant, betoogde dat wat voorgevallen was, niets anders is dan een baldadigheid, waarvan men hoogstens kan zeggen dat zij van een ernstig man niet te pas komt, maar die overigens door een disciplinaire straf van zijn superieuren voldoende zou geboet zijn. In dit geval zou de zaak ten onrechte aan 's Hofs oordeel zijn onderworpen dat dezen verdien stelijken officier, die in 3 jaren tijds van volontair den officiersrang be haalde, moest vrijspreken. üit de Arbeiderswereid BINNENLAND. Donderdag is aan het personeel der H. IJ. S. M. dat, onder art. 113 dei- Spoorwegwet valt, bekend gemaakt, dat van de vroegere gunstige bepaling in bedoeld art. nl. de 26 vrije dagen in het jaar, waarvan 8 op Zondag, en 10 uren nachtrust benevens acht dagen verlof, deze laatste 8 dagen zijn inge trokken. Verder is medegedeeld dat- het personeel dat in buitengewone om standigheden toch verlof moet hebben dit van zijne 26 vrije dagen moet inha len. Tot de onder art. 113 geplaatste per- sonen. beliooren zij die met den veilig- cuiidekt heb. Maar om te verklaren hoe ik er achter kwam, moet ik een van d'e meest treffende gebeur tenissen verhalen, die mij ooit overkomen zijn. Ik vertelde reeds dat onze kleine zieke altijd de vreemds-fce wensohen uit, die wii wel moetien vervullen, daar zij anders weer in zou stor ten- door plotselinge opwinding. Nu gebeurde het op een dag, dat- zo lust kreeg in kunt ge raden wat? Neen, natuurlijk kunt ge dat niet in een sigaret. Ze had- er vroeger stc-olsgewijze eenigen gerookt en had zóó van de verboden vrucht genoten, dat. nu zij zich dat weer herinnerde, het verlangen haar te machtig werd. Groote ontsteltenis in huis; nie mand wist juist wat te doen men zweefde tusschen d'e vrees haar nor zieker te maken, hetzij door een toe stemming. cf door een weigering en: die kansen schenen zoowat gelijk. Marya, d'ie zoowat een half uur vruchteloos gepoogd had' haar tot kalmte te brengen, kwam ont steld naar Jadwiga loopen. Jad'wiga kwam weer bij mij om raad. Ik zond haar naar haar moeder, van wie zij nog verwarder dan ooit te rug kwam. wataft mevrouw Zielins- heidsdienst belast zijn, als conducteurs seinhuis- en blokwachters enz. BUITENLAND. De voorzitter van het bestuur der stakende trambeambten te Madrid, heeft verklaard bereid te zijn ontslag te nemen bij de tramwegmaatschappij. Aangezien, de maatschappij geneigd is alle beambten weer in dienst te nomen,, behalve den voorzitter van het bestuur, verwacht men. dat de staking van de week zal eindigen. In België, waar do loon en in de mijnen met 15 tot 20% zijn gedaald en vele arbeiders zijn ontslagen om dat een groote voorraad onverkocht ligt, is een congres van mijnwerkers gehouden, ter bespreking van het geen hun te doen staat. Voorloopig werd besloten krachtig te stroven naar verkorting van den arbeidsdag en afschaffing van betaling bij den meter, omdat- dit tot overwerk dwingt en tot het verkrijgen van groote voorraden' wat d;e prijzen drukt en: de. eigenaars in staat stelt een staking te trotseeren. Voorts aan te dringen op stilstand van werk op één da -er week, 14 dia gen of per maand, naarmate van de vraag naar kolen. In deze maand wordt te Parijs -een internationaal congres van mijnwerkers gehouden, waar o. a. de vraag zal worden be handeld of naar een tweedien weke- lijksche® rustdag zal worden ge streefd. Letteren en Kunst. Derk Haspels. Dinsdag 7 Mei e.k. zal door het Rot- terdamsch Tooneelgezelschap, direc teur P. D. v. Eijsden, in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam ©ene buitengewone voorstelling worden ge geven, ter viering van het 40-jarig ju bilee van. den heer Derk Haspels. Op gevoerd zal worden Koningen van Ju les Lem&itre. Gemengd Nieuws. Gok staken. De leerlingen van del Landbouw school te Grignon, nabij Parijs, heb ben het werk, of liever het leeren ge staakt. Dit, om de volgende redenen: Er was aan die school verhonden een opzichter, een oud-onderofficier. Deze had zich den haat van al de leer lingen op den hals gehaald. En daar om wierpen twee der leerlingen hem in den nacht van Vrijdag op Zaterdag na het sluiten van zijne kamer met water. Den volgenden dag vervoegde do opzichter zich bij den directeur en deed zijn beklag, terwijl hij twee der leerlingen als de daders van den aan slag aanwees. Een van dezen werd onmiddellijk weggezonden, den ander wien een studiebeurs ter beschikking stjond, werd medegedeeld, dat deze beurs werd ingetrokkeu. Hun kameraden namen alle schuld op zich. Zij verklaarden, dat de oj>- zichter zich had vergist en richtten ten slotte, toen hunne pogingen niet baatten, tot den minister een verzoek schrift, waarin zij om herstel van het gebeurde verzochten. Indien hun geen voldoening gegeven werd, dan waren zij voornemens niet verder de lessen te volgen. Dc interne leerlingen verlieten aan stonds de school en zochten met de niet internen een onderkomen in het dorp Gringon. De minister van Landbouw liet, na de ontvangst van dit ultimatum den sta kers telegrafisch berichten, dat, in dien zij Dinsdagmorgen niet in de school teruggekeerd waren, zij be schouwd zouden worden als te zijn ontslagen. Daarop zijn Maandag reeds zoo goed als alle leerlingen in de school teruggekeerd. Een onpartijdig onderzoek zal echter worden inge steld, omtrent de verhouding tusschen opzichters en leerlingen. Een inbraak te Parijs. De inbraken schijnen te Parijs in de lucht te zitten. In een juwelierswinkel, toebehoorende aan den heer Heilzel- bergen; aan de avenue Mac Mahon, is Dinsdag in dien namiddag ingebroken. De dief verschafte zich met behulp van een sleutel toegang tot den winkel, tij dens de afwezigheid van den eigenaar, die was uitgegaan om een -eneesheer te- raadplegen, de zaak onvoldoende ka had zich reeds zoo long uit het leven teruggetrokken, dat zij niet wist wat te dloen. Zoo was ik dan eindelijk aangewezen om, te beslis sen. Natuurlijk besliste ik tegen die sigaret en natuurlijk viel iedereen, mij daarover aan, Kom ik werke lijk de verantwoordelijkheid op mii nemen om die lieve schat zoo boos te maken, dat ze er do koorts van kreeg? Wel. geef haar dan een sigaret, in 'sHemelsnaamzeide ik wanhopig, als ge zoo zeker zijt d'at ze sterft als zij er geen krijgt. Maar veronderstel dat het liaar nog zieker maakt? Denkt gij werke lijk dat het haar nog zieker maakt? Ik antwoordde, dat, daar ik geen dokter was, ik niets met zekerheid kon zeggen. Toep;, opeens, kreeg ik een ingeving. Waarom zonden wij niet naar dokter Konsky sturen en hei hem vragen. Zei';ei', hot. is zijn zaak om d'at te beslissen. Dit bo teekend© een, uitstel van tenminste twee urenmaar na eon hevig dei- bat en. nadat' Jadwiga, mot tranen in haar oogen. haar zuster ge smeekt had. nog een oogenblikje kalm te blijven, werd het voorstel aangenomen. Ik zal ccn briefje aan Dr. Konsky schrijven, zesde Jadwiga. en hc-m vragen om een afgesloten en zelfs vergeten had brandkast af te grendelen. Uit brandkast ontvreemdde do dief 24 bank, biljetten van 1000, een van 500 franclj en een gouden chronometer. Plotseling floot zijn makker, die buiten op wacht stond en een vrouw had zien binnen gaan. Het was een dienstbode. Onmid dellijk sloot de dief de brandkast on verborg zich, doch niet zoo snel of het meisje zag hem naai- beneden spellen. Zij meende echter dat het de heer Heit- zelbergen was en wachtte eenigen tijd, doch toen er niemand opdaagde, drier zij de concierge, juffrouw Page waar schuwen, dat er niemand in den winkel was. De heer Heitzelbergen werd ge roepen en deze vond bij zijn terug komst den chronometer, dien de dief waarschijnlijk bij zijn vlucht verloren had, op den grond liggen. Kort daarop werd de diefstal van het geld ontdekt. Tot heden is nog geen spoor van de dieven teruggevonden. Familieberichten. Gehuwd 28 April: D. v. d. Stok met G. v. d. Wulp, N. Niedorp. 30. J. W. Kruyt met C. G. M. Hogerzeil, Am sterdam. 1 Mei. S. Sehaafsma met C. Eringaard, Amsterdam. M. I. den Har- tigh met A. C. M. Mook-Menton (Alpes Marit). Bevallen 26 Maart: L. Versieegh— Brocx z. Kediri (Java). 30 April S. DuitzCauveren z. Amsterdam. Lefeb- vreKaars Sypesteyn d. O verveen. 1 Mei Van Leeuwen BoomkampJonas z. Amsterdam. Pijnacker Hordijk Pijnacker Hordijkd. Haarlem. Overleden 28 April: H. J. Kas 46 j. Amsterdam. 29. Wed. J. KnelCheval lier Arnhem. C. L. Knïphorst 79 j. As sen. M. A. Koeleveld jd. 27 j. Am ster dam. 30. D. Coenraads, 88 j. Den Haag. J. W. Goens Amsterdam. op ZONDAG 5 Mei 1901 TE HAARLEM Groote Kerk. Voorm. 7 uur, Veen. Voorm. 10 ure, Knottenbelt Namidd. 2 uur, Jonker. 's Avonds 6 ure. Swaan. Bev. Ouderlingen en Diakenen. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Bakenesserkerk. (Voor de kinderen.) Voorm. 10 ure, Jonker. Eglise Walionne. Voorm. 10 ure, Muller, Gereformeerd© Kerken Geel. Oude Gracht. Wegens brand gesloten. De diensten zullen gehouden worden: Voorm. 10 ure, Groote zaal van „de Kroon", ingang Smedestraat. Ds. R Mulder, 's Av. 6 uur, Janskerk. Ds. R. Mulder. Bidderstraat. Voorm. 10 en 's avonds 6 ure, J. A. de Vries van Fijnaart. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, Jo. de Vries. Kerk der Broeder-gemeente Voorm. 10 ure, B. van Scheltinga. Lutiieraclie Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. 's Nam. 1 ure, ZondagsschooL Roinonstr. Gereformeerden. Voorm. 10 urn-, Van Loenen Martinet. Em. pred. te Amersfoort. Inwijding van het nieuwe Pijporgel. CUT. Geref. Gemeente. Zuiderstraai. Voorm. 10 en nam. 51 uur Ds. Schotel. Hersteld Apostolische Zending (Internationaal). Voorm. 10 uur en Namidd. 6 uur. G o dsdienstoef en ingen. Bemiebroek. Voorm. 10 uur. Ds. J. A. Gerth va» Wijk Collecte voor de kerk. Heemstede. Voorm. 10 ure, Kuylman. Houtrijk en Folanen. Voorm. 10 ure, Ds. Heeringa. Spaarndam. Voorm. 10 ure, Van Lennep. van Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, Kutsch Loyenga. IJmuiden. Voorm. 10 ure, Wesseldiik. 's Avonds 6 ure, Wesseldijk, Godsdienstoefening vanwege den Ned. Protestantenbond. Voorm. 10 1/2 uur, Hagen. Em. pred. te Leiden, in Hotel Nommer Een. Apostolische Zendinggemeente, Voorm. 10 ure. beetje toegevend te zijn. Maar,als Dr. Konsky niet thuis is. merkte Anulka gemelijk op. Dan. moet Jan natuurlijk naar Dr. Lanïcz gaan. Jan was cle koetsier, die te paard zou gaan. Jan- is zoo dom, zeide Anulka, hij zal zeker lang uitblijven en zonder antwoord thuiskomen. Zou niet iemand andere kunnen gaan iemand die hem alles kan uitleg gen? Het is te koud voor Marya, an ders zouden wij de slee kunnen sturen, begon Jadwiga, toen ik eensklaps een tweede ingeving" kreeg. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6