NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen Dagblad in Haarlem en Omstreken. 18e Jaargang Dinsdag 7 Mei 1901. No. 5476 HAARLEMS DAQBLAD ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIEN: Yoor Haarlem per 3 maanden1.20 i Van 1—5 regels 50 Cfcs.; iedere regel meer 10 Cts. Buiten hefc Arrondissement Haarlem Voor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), is de prijs der Advertentiën van 15 regels f 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bq Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door het gebeele Rqk, per 3 maanden„1.65 Reclames 30 Cent per regel Afzonderlijke nummers0.02% aft» Bureaux: Gebouw Het Spaarne. Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden 0.37K Telefoonnummer der Redactie 600. Telefoonnummer der Administratie 183. de omstreken en franco per post 0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekhandelaren en Courantiers. Met uitzondering van het Arrondissement Haarlem is het uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan het Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks* behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31biFaubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit zes bladzijden. Haarlem's Dagblad van 7 Mei bevat o.a. Wat zal er met de Kanaalwet gebeuren, Schadeloosstelling van China, Bismarck en Engelsche in vloeden, Haagsche Brief, Verkie zingen, F. W. van Eeden f. Politiek Overzicht. De vraag, die, begrijpelijkerwijs nu wel in de Duitsche pers in de eerste plaats en breedvoerig, bespro ken wordt is dezehoe zal het nu met de kanaalwet gaan, nu het Huis ontbonden is eo het ministe rie ontslag heeft gevraagdl. Zal nu dei Kanaalwet, zoo als de ,,Germania" meent, voorloopig, wel licht voor eenige jaren, worden uit gesteld'? Ook de ,,Berl. Neueste Nachriehten" meent, dat ,,de ka- naalwetten voor het Volgende jaar niet op de agenda van. den Pruisi sch en Landdag" kunnen, komen. Doch de .Rheiniseh-WestfZtg." acht een capitulatie van dei Regee^ ring voor de conservatieve frond© niet mogelijk: „Het kan dien Pruï- sischen mini ster-president er slechts om te doen z.ijn, thans d'e beslissing te verdagen tot den herfst." De „Na tional Ztg." zegt„Het plan bestaat. m i'e aanstaande zitting de ltanaaJ- v opnieuw in te dienen." De „Magdeburger Ztg." beklaagt sich daarentegen dat die Re gee 'ring voor de Kanal-fronde geheel capituleerde-, en een zwakheid toon de, die men tot dusver niet van haar had verwacht. En de „Vorwarts" zegtNiets karakteriseert beter de hopelooze verwarring van dien politieken toe stand, dan het feit, dat men vooraf reeds aannam dat de oplossing on mogelijk was. Alle parlementsleden waren het erover eens, dat de Kei zerlijke Boodschap niet de ontbin ding, hoogstens de. sluiting der zit ting brengen zou." Het blad meenb. dat dei regetering slechts één weg had moeten inslaan: de ontbinding en het beroep op d'e kiezers. Wilde zij tot dezen ener gieken stap niet overgaan', dlan had zij de' conservatieven maar rustig moeten laten verder knutselen en van haar zijde de tarief wet tem te gen: de> kanaalwetten moeten uit spelen Dit zijn de meaningen in de bla den, die er zich in hoofdzaak tot nog toe over hebben uitgelaten. Het schijnt zeker dat Theod'or Moeller, „gebeimer Kommerzien- rath" die1 portefeuille van handel zal krijgen. Nieuwsgierig stelt men zich hier de vraag of Miquel als ambteloos burger zich van het op eenigerlei wijze voeren van oppositie zal ont houden en zich nu slechts zal bezig hou dien met het schrijven van zijn vroeger reeds aangekondigde ge- sobiedenis van. het socialisme. De „Freisininige Zedtunig" deelt mede, dat Moeller als lid' van de commissie voor oieconomiscbe aan gelegenheden voor verhooging van rechten op levensmiddelen heeft ge stemd, maar een verschillend tarief voor rogge en tarwe bepleitte, met een aanmerkelijke verhooging voor het recht op tarwe. De nieuwe minister van Binnen- landsche zaken zal, naar men zegt, de opperpresident van Postdam B ethmanrrHollweg worden, een vroegere corpsgenoot des Keizers in het studentencorps Borussia te Bonn en- tevens een persoonlijke gunste ling des Keizers. Biethmamn is 44 jaar oud' en vroeger vrij-consiervar bief afgevaardigde geweest. De „Times" bevat een telegram uit Peking, meldende, dat de com missie bestaande uit den Duii'tschen. den Engelschen, den Fransohetn en den Japanschen gezant, een rap port over de schadeloosstellingen heeft opgemaakt, dat aan.' de ande re gezanten overhandigd is. Daarin wordt gezegd dat, daar het hoogst waarschijnlijk is, dat. China uit eigen middelen de' schade loosstelling vani 65 millioien pond sterling kan opbrengen, dei volgen de mogelijkheden bestaan voor het bijeenbrengen dier som. io. Een Chiineesohe Leening zon der waarborg der mogendheden; deze leening zoo voor China den ondergang beteekeneni. 2o. E'en 1 eenling door alle mogend heden gewaarborgd. 3o. De uitgifte van Chineesche bonds aan iedere mogendheid voor het bedrag der geëischt© schadeloos- stelLing, betaalbaar op verschillen de vastgestelde termijnen. Daar de bonds rentegevend zijn. kunnen zij dienen als waarborg voor een bin nenban disch© Leeuing. 4o. Jaarlijkscha afbetaling, waar door de betaling over zeer langen tijd1 zou worden verdeeld'. De commissie is verder eenstem mig in hare meening, dat de vol gende vier bronnen van inkomst voor de betaling der schadeloosstel ling zullen worden beschikbaar ge steld lo. De zeerechten die reeds on der buitenlandsch beheer staan 2o. Een verhooging van het doua netarief tot 5% der' waande dit zou, als opium buiten beschouwing blijft, een bedrag van 21- tot mik lioen taels opbrengen. 3o. Het plaatsen van de binnen- landsche douanerechten onder be heer van het bestuur dier zeerechten, waardoor jaarlijks 3 tot 10 milllioen dollars kunnen gewonnen worden. 4o. Het heffen van rechten op goederen, die tot dusver vrij waren., zoo-als meel, boter, kaas, kleeding- stukkem. alcohol. Die vriendelijke, zesrenbrengen- de, beschavende mogendheden toc-h! Die met roof bedoelingen een oorlog maken, schade beloopen en dan die schade willen vergoed zien in het duur maken der Levensmiddelen, der middelen van noodzakelijk le vens-onderhoud. Gansch het schanldeliik roofzuch tige. intens immoreele van het op treden in China wordt hierdoor weer gekarakteriseerd. Buitenlandsch Nieuws. Algemeene berichten. DE OORLOG IN Z.-AFRIKA. Welk een grootsche verwachtin gen d'e annexatie der Republieken bij de Jingo's, met name bij de spe- cul©erende broederschap ook in Z. Afrika opwekt, Leert weer een be richtje uit Kimberley Ter Paaschvergadering van den kerkeraad van St. Cyprian's heeft de heer Lawrence, lid der Wetge vende Vergadering, een plan voor gestaan voor het bouwen van een nieuwe kerk Kimberley meer waar dig. Hij wees hierbij op de plaatse lijke ontwikkeling in het verschiet, b.v. het bouwen van spoorwegen naar Bloemfontein en over Veer- tienst/roomen naar Klerksdorp, waardoor Kimherley het middel punt zou worden voor het vervoer van Kaapstad naar Johannesburg en Bulawayo. Men berekent thans, diat de mijnen nog honderd jaar in stand zullen blijven, en spreker drong aan op een algemeen]© ver sterking van het kerkelijk leven, in overeenkomst met hetgeen thans benoodiigd is. Men is van plan een algemeene vergadering van hen die tot dte kerk beboeren1, in verband met dit voorstel, te houden. Gedurende de laatste maand heb ben de Boeren zich, naar een Reu- ter-tel egram meldt, van, alle kanten geconcentreerd' bij Hartebeestfon- tein (ten N. W. van Klerksdorp) en hun strijidmaciht aldaar telt nu tus- schen 4000 en 5000 man de la Rey voert er het bevel over. De vijand houdt een sterke stelling op de heu vels bezet. Babington is in nauwe aanraking met den vijand geweest, maar zijn strijdmacht was niet sterk genoeg om tot den aanval over te gaan. Ver sterkingen worden thans gezonden, en nu Methuen en generaal R.aiw- linson op Hartebeestfontein aanruk ken schijnt een slag op handen. Men acht het onmogelijk dat d'e Boeren hunne stelling kunnen be houden', d'aar feitelijk hun geheele artillerie is buit gemaakt in de laat ste gevechten. De Koning van Griekenland zal, naar van verschillende zijden be richt wordt, den Koning van Roe menië te Abbazia ontmoeten. Een Grieiksch-Roemeeinsch verdrag zou het onderwerp van' hun samen komst uitmaken. Het Atheensche blad „Asty" ziet in een dergelijk verdrag eeni waarborg voor het be houd van den status quo in den Bal kan. en andere Griekscbe kranten wenschen zulk verdrag als een te genwicht voor den Bulgaarschen in vloed' in Macedonië en in het Griek scbe grensgebied. De kabinetscrisis, die te Japan dreigde, is uitgebroken. Nadat in de vergadering van den ministerraad: op Woensdag de minister van finan ciën geweigerd had', den aanleg van zekere openbare werken te bevor deren;. heeft markies Ito den Kei zer zijn ontslag aangeboden. Ook de andere ministens hebben' hun portefeuille- ter beschikking gesteld, met uitzondering van baron Kod'a- mia, -minister van oorlog. Men beweert dat Ito den Keizer heeft aanbevolen, de vorming van een nieuw kabinet weer op te dra gen aan maarschalk Jamagata. maar Jamagata zal vermoedelijk die opdrac-ht niet aannemen, en waarschijnlijk zal markies Ito in de gelegenheid gesteld worden, een nieuw kabinet, met een nieuwen minister van financiën; te vormen. Stadsnieuws. Haarlem, 6 Mei 1901. Bij dit nummer onzer courant ontvangen onze lezers als bijvoeg sel bet welgelijkend portret van wijlen den heer F. W. van Eeden, den betreurden directeur van het Koloniaal Musenm alhier. Door het bestuur der Remonstr. Geref. Gemeente te Haarlem, is voor de vacature van Predikant bet volgende zestal gemaakt A. M. A. Reynders. Remonstr. Pred:„ Alkmaar. A. K. E. Horst, idem Loohem. Dr. P. K. Riteer, Emer. Rem. Pr-ed., Amsterdam-. Dr. J. A. Beyerman, Rem. Pred., Am sterdam. P. Hearing. idem, Den Haag. Dr. H. L. Oort, idem; Utrecht. De leden der gemeente zullen op Zondag 12 Mei a. s. uit dit zestal een tweetal kiezen. Hedenavond komt de- anti-revolu tionaire kiesvereeniging bijeen om candidaten te stellen voor de Twee de Kamer, de Staten en den Ge meenteraad. Mej. H. J. van der Boon, telephoniste alhier is verplaatst van Haarlem naar Rozendaal. In verband met de vermoei dering van het getal raadsleden met 2, tenge volge van de uitkomst der jongste volkstelling, is door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland btpaaid. dat alhier: in district I gekozen worden 11 le den, waarvan 4 aftreden in 1903, 4 (onder welke één in 1901 nieuw te kie zen lid) in 1905 en 3 in 1907; in district II gekozen worden 11 leden, waarvan 4 aftreden in 1903 (onder welke één in 1901 nieuw te kiezen lid), 3 ,u 1905 en 4 in 1907; in district III gekozen wor den 11 leden, waarvan 3 aftreden in 1903, 4 in 1905 en 4 in 1907. Op de lijst van hoogstaangeslagenen in de Rijksdirecte belastingen in N.- Holland. zijn gebracht 045 personen. Het laagst gezamenlijk bedrag van aanslagen, dat tot de plaatsing op de lijst heeft geleid, is f 835.19*. Heemstede. Voor de inschrijving voor de Schut terij zal alhier meer bepaaldelijk zit ting worden gehouden ter gemeente secretarie op Maandag 20 Mei a.s. vooi 10—2 uur. Hillegom. Bij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Hillegom werd in de afgeloopen maand ingelegd f 1160.58'. Terugbetaald f 1411.26. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1115. Door het plaatselijke comité voor Algemeen Kiesrecht alhier, is de heer Nolting van Amsterdam candidaat ge steld voor het lidmaatschap ter Twee de Kamer in het district Haarlemmer- Woensdag a.s. zal het kerkelijk feest gevierd worden naar aanieuling van het 25jarig pastoraat van den ZeerEw. heer J. C. van Grossel. Bij de verkooping alhier in het „Wa pen van Friesland" zijn de volgende perceelen verkocht voor aohterstaan- den prijs. I. Een koffiehuis en slijterij aan de Hoofdstraat, f 2800. Kooper de heer Groot. II. Een blok van 6 arbeiderswonin gen, genaamd „het Mooschennest" f 4425. Kooper Gebr. Buddenherg. III. Een perceel bouwterrein aan den Haarlemmerstraatweg, f 12b0. Kooper Wed. J. Groot. IV. Twee woonhuizen aan de Molen straat, f2402. Kooper de heer J. Ver meer. V. Een koffiehuis en tapperij, ge naamd de.,,3 Fleschjes", aan de Hoofd straat, f 5100. Kooper de hoer C. Schra- Met ingang van 16 Mei a.s. is be noemd tot brieven- en telegrambestel ler te Hillegom K. van der Valk, thans postbode te Sommelsdijk. Binnenland. HAAGSCHE BRIEVEN. Nu met de gebruikelijke cloture in onze Opera het winterseizoen is afge sloten, doet de badplaats haar rechten gelden. De directie van het Zeebad, beter dan iemand de macht erkennende en de kunst verstaande van reclame, heeft voor de heden plaats vindende opening van het Wandelhoold een uit muntende reclame uitgedacht, toen zij Prins Hendrik verzocht van die ope ning zijn eerste officieele handeling te maken. „Royalty" staat in Nederland, maar speciaal in den Haag in hooga eere eii alleen omdat prins Hendrik blijkbaar een eenvoudig man is. die van zijn toilet niet buitengewoon veel werk schijnt te maken, hebben, we nog geen hoeden, vesten, overjassen, das sen, enz. ,,a la prince Henri" (want In den Haag zou het natuurlijk op z'n Fransch moeten heeten!), zooals de def tige gekleede jas met zijden revers naar wijlen den Engelschen prins-gemaal „Prince Albert" is gedoopt. Maar toch, het kan niet. anders, of honderden Ha genaars zullen heden, na half vier, een gulden offeren om na den prins diens voetstappen op de pier te mogen drukken, terwijl zij, door een half et maal geduld te hebben zich datzelfde genot voor een simpel dubbeltje kun nen verschaffen. Maar zoo is de mensch Intusschen wordt, tengevolge van het feit, dat de pier een eigen orkest knJof geheel uit Hagenaars samenge steld. liet zij dankbaar erkend, en dat tweemaal per dag een uitvoering zal geven, het muziek-bezwaar te Sclieve- ningen in niet geringe mate verergerd. Het wordt er, om zoo te zeggen lastig om een stap te doen zonder legen een symphonie, een marsch of een Czardas aan te loopen. En. voor menschen die alleen in onze hadplaats komen om de zee en om de frissche lucht, zie ik maar twee uitwegen: onder het ijzerwerk van het wandelhoofd te "aan zuchten (souspiereercn) ofnaar Zandvoort te gaan. Tertium non datur. En voor de Haagsche bladen is de concerten uitbreiding ook niet zonder bezwaar, in zooverre een afzonderlijk wandel- hoofd-recensent of op liet hoofd-wan- d elend-reeensent noodzakelijk zal wor den. Gekheid op een stokje. Mijn lezers zouden anders wellicht meenen, dat. ik niet ernstigersaan het hoofd heb. En toch zijn de tijden ernstig Zien we ons parlement niet zwoegen, de zittin gen aanvullend en verlengend, om nog gereed te krijgen wat gereed le maken is, alvorens de verkiezingen ons een nieuwe Tweede Kamer brengen? Zien we niet den wedloop van eandidaten en adspirant-candidaten voor Kamer, Provinciale Staten en Gemeenteraden, plotseling zich ontpoppend als beroeps politici van wie vroegen- niemand ooit hoorde? Zien we niet de piomotoren aan den arbeid, de bestuurders vau kiesverenigingen, de menschen van invloedde stemmengaar- ders en zoovele anderen, die den heer lijksten tijd van het jaar voor ziclizel- ven en voor anderen, bederven zullen, door al hetgeen voor, maar nog meer achter de electorale schermen moet verricht worden? Van dien laatsten soort arbeid zou ik een aar-lig hoekje kunnen opendoen, maar de waarheid mag nu eenmaal niet altiji "ezegd worden en wij dienen te bedenken, dat de grondwettige vrijheid van drukpers beperkt wurdt door „ieders verantwoor delijkheid voor de wet." Dit schijnt een 'dei* leden van de Haagsche winkelvereeniging te onder vinden, die in een gedrukt stuk aan het adres, der bestuurders en beheer- Feuilleton. ESW JAAR Naar het Engelsch VAN DOROTHY GERARD. 10) Laat mij gaan, zeidie ik vroo- lijk, want het vooruitzicht van in een slee naar Zloczek te rijden, was zeer verleidelijk. Ik vergat te vertellen dat wij opeens van dien nazomer midden in. den winter ge sprongen zijn. Het mooie weer had geduurd tot na het midden van de ze maand alleen was de lucht eiken dag wat scherper geworden en de hemel fletser blauw; toen was op een nacht een hevige wind op gestoken en den volgendein morgen dwarrelden de sneeuwvlokken door de lucht. Drie dagen geleden was het onmogelijk een slap buiten de deur te zetten de dienstboden moesten zich zelfs een weg banen dwars over de plaats en kwamen geheel besneeuwd in de keuken aan. Wij leefden in een soort halve duisternis en geloofden waarlijk. dat wij; l'evend begraven zoudien worden. Op dien vierden morgen kwam er op eens verandering de zon. ging aan den wolkenloozen he mel op en bescheen een geheel ver anderd landschapelk ding, zoo ver het oog reikte, was verblindend witde' boomen waren niet langer hoornen, maar takken van wit ko>- raal vlekkelooze snieeuwkussens lagen; tegen de vensters; de' muur van het park was met sneeuw over dekt, waarover schijnbaar diamant poeder was gestrooid,. Na drie da gen opgesloten, te zijn geweest, snakte ik naar luchtgij kunt be grijpen met welk een ijver ik mij zelf als boodschapper aanbood. Na nog een kleine woordenwisseling, werd ik aangenomen en, overladen met. zorgeliiike raadgevingen en wollen dekens, begon ik mijn eer ste sledevaart, belovende zoo gauw mogelijk terug te zijn. Maar in werkelijkheid moest Aniilka veel langer op haar sigaret wachten, dan ik. of zij ooit gediacht hadden. Ik wilde dat ik zelfs maar een vaag denkbeeld kon geven van dte schoonheid' van den rit en van xijn opwekking, of diat ik u de bijna pijnlijk aandoende schittering kon laten zien van die uitgestrekte vlakten van maagdelijke sneeuw, nog door geen voet betreden; zon der een spoor van eenig voertuig, waarop wij ons een weg zochten als een schip dat op den oceaa/n doet overal blankheid, alleen' on derbroken. door de "blauwe scha duwen' van eenzame boomen:. En elk ding waarop men trachtte zijn verblinde oogen te doen rusten, was al even vermoeiend. De hutten waren, vandaag niet met stroo maar met sneeuw overdekt, de gesnoeide wilgen, die binnen de rasterwer ken groeiden, droegen witte sn eeuw- kappen op hun lompe, ronde hoof den en zelfs de slingers van die pompen waren tweemaal zoo dik als vroeger door de sneeuw die er zich cp had vastgezet. Indien de rit vier uur in plaats van één: had geduurd, zou ik er toch niet genoeg van hebben gekregen om 't werk dat de natuur de laatste dagen verricht' had, te bekijken. We waren nog niet hfilfweg Zloc zek toen ik een opmerkelijke ver andering in de lucht zag. Voor dien tijd was het weer stil maar vinnig koud' geweest, maar langzamerhand begon ik, die koude al scherper in mijn gezicht te voelen, terwijl zij ook langs mijn ooren sneed. Ik had dit juist opgemerkt, toen- Jan zich op den1 hok omkeerde en iets tegen mij' zeide wat ik natuurlijk niet verstond. Hij wees tegelijker tijd' vooruit met, zijn zweep en, nu bemerkte ik dat het blauwe hemel gewelf. dat voor een, half uur nog zoo strak stond, in het westen miet een witgrijze wolkenmassa was be dekt, zoo compact en zoo scherp af- geteekend aan de hoeken, dat ze leek op een uibgestrekten. ronden koepel, die almaar hooger steeg. Hij had' de zon nog niet bereiktdie •scheen nog in on verminderden glans, maan* kwam er elk oogenblik dichterbij. Ik was zoo druk ge weest naar de wonderen van de.ze witt'e wereld te kijken; dat ik geen tijd had gehad om vooruit te zien.. Oogenschijnlijk was dit een nieuwe aanval van den sneeuwstorm, die drie dagen had geduurd, een soort nakomertje, alsof d'e winterkoning er spijt van had' ons er zoo goed koop af te laten komen. Wel, we- zullen nog eens een buitje krijgen, diacht ik bij mijzel- ve. een weinig glimlachend om Jan's zichtbaren angst. Zloczek lag ongeveer tusschien ons en het man- sterachtige walkgebergte en uit de manier waarop Jan de paarden be gon aan te zetten, was duidelijk op te maken, dat hij poogde daar te zijn, voor het sneeuwen begon; Het was een soort wedstrijd tussche-n ons en die wolk, ofschoon elk van een verschillenden kant kwam. In het eerst scheen het alsof wij' zou den winnen de schittering van den zonneschijn misleidde ons. maar spoedig waarschuwde een rukwind' ons voor d» nad ring van den vijand. Het grijze gordijn werd met verbazende snelheid' over den hemel getrokken de kerkspits van. Zloczek. die al duidelijk zichtbaar was geweest, verdween er het eerst achter; toen miste ik een groepje; hoornen dat ik had opgemerkt het een© dipg na het andere werd aan ons oog onttrokken; tot eens klaps de zon verdween als een kaars, die uitgeblazen wordts ons achterlatend in een schemering, die in tegenstelling met de vroegere zonncschi,tiering, bijna volslagen duisternis leek. Op hetzelfde oogen blik werd de koude verschrikke lijk doordringend en over Jan's schouder kijkende, zeide ik onwil lekeurig overluidmijn hemel, wat is dat?" vergetende d'at hij mij niet kon verstaan want het scheen dat een reus op ons aankwam, een witte, wilde reus met een woedend gezicht en een donderende stem', die mij deed schrikken, zelfs voor ik kon beseffen wat er van te vree zen was. Tegelijkertijd kreeg de slee een hevigen schok. Ik zag dat Jan de paaiden deed' omkeeren en dacht werkelijk dat hij gek gewor den was, want hij maakte allerlei waanzinnige teekens tegen, mij mot zijn linkerhand. Daarop deed' hij de dioren plotseling stilstaan en de teugels neerwerpende wierp hij zich zoo smel mogelijk op den rug van een van hen. Daarna had ik geen tijd meer iets op te merken Ik snakte naar adem en vocht met den wind om mijn hoofddek sel. want che witte inuur was op ons nóergekamen. Ik kan u niet vertellen; hoe zulk een Poolsche sneeuwstorm er uitziet, want het was mij even onmogelijk mijn oogen te openen als om mijn hoofd op te heffen. Instinctmatig kroop ik op den bodem van de slee ik weet nu wat Jan bedoeld had met zijn gekke pantomime en terwijl ik diat deed. kon ik het lichtge bouwde voertuig voelen sidderen onder den aanval van den, orkaan. Een oogenblik scheen het waarlijk alsof ik zou worden opgenomen'. Ik

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1