I P. L. ENGELENBERG, Anegang No. 8. Natnnr-Palmen, ders van „Eigen Hulp" minder vrien delijke dingen heeft gezegd, en tegen ivien zooals de bladen hebben gemeld, een vervolging is gevraagd. Voor zoo ver ik bedoeld lid ken, is hij,wat men in het gewone leven gewend is „een op gewonden standje" te noemen, een van die menschen, die het oprecht eer lijk meenen, maar er uitflappen wat hen voor den mond komt. Op de ver- faderingen der winkelvereeniging was ij steeds in de oppositie en kwam dan vrij goed gedocumenteerd in het de bat. Ik houd het er dan ook voor, dat hij gerekend heeft met tde kans om t' avond of morgen vervolgd te wor den en dat hij dit krasse middel heeft aangegrepen ,om te trachten in het publiek het bewijs te leveren van zijn beschuldigingen. Dingen die men wel denkt maar niet zegt. En mocht een vervolging wegens beleediging plaats hebben, dan zal het er voor hui bij-bren gen van bewijzen geen gelegenheid zijn. Minder heftig van toon. doch lang niet malsch, was hetgeen een aandeel houder der Haagsche- Tramwegmaat schappij op de jaarlijksche vergade ring dier vennootschap over bel beheer, de exploitatie enz. te berde heeft ee- bracht. Scherp gegispt werd door hem o. m. het aan den dijk zetten van in den dienst, der maatschappij ver grijsde beambten, voor wie geen cent was gereserveerd in de trouwens ook uit anderen hoofde zonderling inge richte boekhouding. De lezing van het verslag der vergadering is weinig ge schikt om bij het publiek sympathie te wekken voor deze maatschappij en tegen het verlegen harer concessie, zouden uit de burgerij stellig vele stem men opgaan. Dat is ook het geval ten aanzien van de telefoonconcessie, die men het liefst in handen der gemeente zou zien. De argumenten tegen eigen exploitatie door B. en W. aangevoerd schijnen ook op den Raad niet heel veel indruk te hebben gemaakt en men kan uit de voorloopige berichten over het onder zoek van het ontwerp-contract in de afdeelingen opmaken, dat blijkbaar een meerderheid gemeentelijke exploi tatie wil. Wij zullen dit spoedig we ten. De telefoonquaestie heeft, in het stadium waarin zij thans verkeert, op andere Haagsche quaesties iets voor: er zit een fatal© termijn aan vast. H. A. GANUS Jr. Wijziging Schoolwet Door den heer Kuyper c.s. is een verbeterd amendement ingezonden op art. 54bis. Thans wordt voorgesteld] om in art. 54bis een nieuw ladJ in te voet gen luidende „Indien het Ons mocht blijken, dat de rijksbijdrage voor eene school geheel zou moeten worden geweigerd, wegens eene onregel matigheid begaan tengevolge van eene verschoonbare vergissing of van een onwillekeurig verzuim, kan dloor Ons eene rijksbijdrage worde/n toegekend van ten hoogste drievierde van het bedrag waarop het bestuur van die school, ware de onregelmatigheid niet begaan, aan spraak had' kunnen maken. Indien de weigering betrekking zou heb ben op een gedeelte der rijksbij drage. kan het in het vorig lid be doelde bedrag door Ons verhoogd worden met ten hoogste drievierde van dit te weigeren gedeelte. Het koninklijke Paar te Schwerin. Men meldt uit Schwerin aan het Hbd.: Het Koninklijk Echtpaar zal den 9. Mei te 12 uur 14 m. aankomen. Een escadron van het Meklenburgsche Dra gonder-regiment No. 17 uit Ludwigs- lust is naar Schwerin gecommandeerd, om het escorte te vormen der Hooge Gasten bij hun intocht. Aan de linkerzijde van het rijtuig van het jonge Paar rijdt de comman dant van Schwerin. overste Matthie- sen. De troepen zullen langs den in- toebtsweg en haie opgesteld worden. Als adjudant voor H. M. ïb aange wezen generaal Von Borvin, voor den Prins-Gemaal overste Von Paczensky und Texczin. Ongelukken. Zaterdag is op het station Drieber gen de machinist-leerling Dor, vermoe delijk bij het afspringen van een lo comotief. daaronder geraakt en zwaar gekwetst. Tusschen het station Gouda en de Gouwebrug is Zaterdagochtend de kan niet zeker zeggen, hoe ik ver wachtte gedood te worden door de scherpe koude, door het afsnij- on van den adem of door verstrik- ing onder de sneeuwmaar ik herinner mij dat ik mij voorstelde, dat het totaal onmogelijk was, Ier vend; hier vandaan te komen. Ik kan niet vertellen hoe lang het duurde in werkelijkheid was het slechts tien minuten, maar ik ben er van overtuigd, dat het de lang ste tien minuten zijn. die ik ooit beleefd heb. Elke minuut was een schrik op zichzelf en toch was er een zeldzame bekoring in, die. m,ii rustiger stemde dan al mijn bonte kleedingstukken het deden. Ik ben er nog niet zeker van dat er niet een weinig spijt was bij de opluch ting. die ik gevoelde, toen ik be greep dat het ergste voorbij was. Zoo spoedig ik weer wat gemak kelijker begon adem te halen., keek ik verlangend op. maar onmiddel lijk kreeg ik een dikke laag sneeuw over mij heen. Nu eerst ontdekte ik dat ik eigen lijk niet meer in de slede zat. want zoowel rechts als links van mij was de sneeuw ter hoogte van mijn el lebogen opgejaagd, de zijden van mijn voertuig onzichtbaar makend. loopwachter A. Wynhof door een ran geerenden trein gedood. Naar men verneemt zal mr. Sickesz. directeur-generaal van landbouw, wor den aangewezen om nis regeeringscom- missaris den minister van binnen- landsche zaken ter zijde te staan bij de verdediging van bet wetsontwerp betreffende de staatszorg voor de paar den fokkerij, in de Tweede Kamer. Aan het diner ten Hove waren Za terdag uitgenoodigd jonkheer Sand- berg van Leuvenum, kamerheer in bui tengewonen dienst ,en mevrouw; de burgemeester van Arnhem en echtge noot©, zoomede de heer De Waal, con sul-generaal te Kaapstad, met verlof hier te lande. De heer Van Walree, consul van Ne derland te Shanghai, die zooals be kend, vooral tijdens de verwikkelin gen in China .aldaar zeer actief optrad en thans met verlof te Amsterdam is, zal niet meer naar zijn post terugkee- ren. Hij gaat in particuliere betrek king over en zal in verband daarmede ontslag uit den consulairen dienst aanvragen. Op voordracht van den Minister van Oorlog is bij Kon. besluit f 2500 subsi die toegestaan tot ondersteuning van een of meer vereenigingen. die zich de bevordering der Volksweerbaarheid ten doel stellen. Telegrafeeren met Belgie. Op 16 Maart jl. is door de Neder- landsche en de Belgische regeeringen een overeenkomst aangegaan, waarbij de telegraaf-overeenkomst van 1893 wordt gewijzigd. Bepaald wordt na melijk dat op een nader door de tele- graafadministratie van beide landen vast te stellen dag een niguw tarief in werking zal treden. Volgens dit tarief zullen de seinkosten der gewone tele grammen bestaan uit een vaste taks van een halven franc, waaraan tot en met het 50ste woord een tak van 5 cen times per woord wordt toegevoegd en voor elk woord boven de 50 worden be rekend 21/2 cent Muziek voor de gevangenen op St. Helena.; De gevangenen op St. Helena zijn door vriendelijk© bemiddeling van landgenooten in het bezit --eraakt van een piano, violen en een alt, aardoor zij in staat waren elkaar menigen ge- zelligen avond te verschaffen. Tot dusver behielpen zij zich met de door enkele muzikale gevangenen uit het geheugen voorgedragen© of opge- schrevene muziekstukken, want mu ziek hebben zij niet Een hunner, een Amsterdammer, oud-lid van de vroegere zangvereeni- ging Musis Sacrum", heeft zich tot zijn vroegeren directeur, den heer Hen ri Brandts Buys, gewend, met het ver zoek om hem muziek te zenden als: Mannenkoren, zangstukken voor 4 stemmig Mannenkoor (met en zonder piano-begeleiding, zoo mogelijk liefst Hollandschen tekst), voorts kwartetten voor mannenzang, liederen voor tenor en diepen bas, alsook duetten. Verder verplicht men hen met de toezending van muziekpapier. De heer Henri Brandts Buys, Jan Luykenstraat 30, te Amsterdam, ver zoekt hen die een of ander voor de krijgsgevangenen zou willen afstaan, hem dit te toe te zenden. Hij zal zich gaarne belasten met de verzending. „Moed, Beleid en Trouw." De Vereeniging ..Moed', Beleid en Trouw", hield Zondag hare elfde algemeene jaarlijksche vergadering ondier voorzitterschap van luit.-ge- ne-raal jhr, Verspyck. die in zijn welkomstwoord) bij dien aanvang der vergadering zijmei voldoening betuigde over die ruime opkomst van leden. Een voorstel van de afdeeling Utrecht, om in de statuten neer te leggen het reeds daarbuiten gelden de vbeginsel. dat belangstellenden zijn zij, die de Vereeniging steunen met eene jaarlijksche gift minder dan 5.vond bezwaar bij het be stuur, hetwelk vreesde dat die opne ming van die bepaling in de statu ten voor de Vereeniging financieel nadeelig zou zijn, dat die leden hun minimum contributie zouden ver minderen, door de gelegenheid aan te grijpen om van lid belangstel lende te worden. Deze bezwaren werden in de ver gadering niet gedeeld, waaruit stemmen opgingen om d!e toetreding van Belangstellenden zooveel moge- lijk aan te moedigen en te verge- De sneeuwvlokken vielen nog steeds neer. maar elk oogen.lLik dunner wordend, terwijl voor mij het land schap zich heerlijk schoon uitstrek te. De paarden stonden, met gebo gen koppen, trillend in ieder lid-, nu en dain. eens rinkelend met hun belletjes, maar met oogen, droevig als van dieren, die gekastijd! zijn. Jan, zat geheel besneeuwd, en roer loos voor mij op den bok. maar keerde zich olotseling om en keek naar mij. 'waarschijnlijk om te zien of ik nog leefde. Wij keken elkaar stilzwijgend aanwoorden waren oonoodig, noch zouden, heb ben geholpen, maar handelen, zich een weg banen door die ze woeste r- nij was, thans het eenig noodige, en juist nu was ik, die voor tien minuten geleden nog de kalmste was, de meest onhandige. Ik zal van het uur. daarop volgend1, maar niet spreken 't werd uitsluitend doorgebracht met roepen om hulp en er op wachtemi. Jan hadl mij ver laten en trachtte, tot de borst toe wadende dOor de sneeuw, naar de eerste, huizen van Zloczek te ko men. een afstand van bijna een kwart mijl. Hij keerde terug aan het hoofd van een troepje mannen, gewapend met spaden en spoedig makkelijken voor hen. voor wie een contributie van 5.inder daad te bezwarend is. Hierbij had men voornamelijk het oog op de toetreding van onder officieren en soldaten als belang stellenden met geringe bijdragen. Het voorstel Utrecht kreeg niet de voor statuten-wijziging vereischto meerderheid van f der stemmen, en werd derhalve verworpen. De afdeeling Rotterdam stelde ook een statutenwijziging voor, wel ke werd toegelicht door den afge vaardigde. den heer Verhey, en welke wijziging strekte om in d'e statuten de mogelijkheid te openen, weduwen en weezen ook van offi cieren begiftigd met de Militaire Willemsorde, te ondersteunen in geval van behoeftigheid. Met andere woorden wenschte Rotterdam aan het bestuur de be voegdheid te geven, om al zijne be moeiingen voor de nagelaten be trekkingen van minderen uit te breiden tot. officieren, ridders der Wille.mso.rdle. Het bestuur, hoe gaarne bedoel de, personen willende helpen, ont ried: de aanneming van het voorstel omdat deze vereeniging uitsluitend is opgericht ten behoeve der min dere militairen en hunne weduwen, en de hulp voor de nagelaten be trekkingen van minderen van ee- Zonder aarzelen. Gebruikt het werkdadigste geneesmiddel tegen de bloedarmoede. Wij zouden het niet genoeg kun nen herhalen, dat de bloedarmoede een der ernstigste aandoeningen is die de jeugd- kan. aantasten. In de loop van het leven, op een zeker ge vorderd tijdstip kan men» er door aangetast, worden, maar vooral tast zij de jonge liedien aan.. Dit ver klaart zich gemakkelijk, want op het oogenblik dat het kind' volwas sen wordt, heeft er eene complete transformatie plaats, welke zeer vermoeiend: is en eene zekere weer stand vordert waartoe krachten noo- dig zijn welke alleen het rijke en krachtige bloed kan geven. Alsdan kan men met moed deze moeilijke krisis doorstaan. De heer F. Wichers te Dwingelo, schrijft ons: Mijne vrouw heeft van haar 20ste jaar gesukkeld en thans is zij 43 jaar. dus ongeveer 23 jaar was zij lijdende aan maagpijn; het minste voedsel kon: zij niet. verdra gen. maar door het gebruik uwer Pink-Pill-en van Dr. Williams, is zij volkomen genezen. Thans eet zij alles met smaak en hare krach ten komen terug. Publiceert het tot heil van andere lijders; ik ben °-enegen de noodige inlichtingen te verstrekken. Diegenen die gebruik maken van de- Pink Pillen', zullen er de beste resultaten van bekomen. Zij zijn krachtdadig voor bloedarmoede, ver lamming. ruggemergstering, rheu- matiek, heup jicht, zenuwpijn, St.- Vitusdans, hoofdpijn, zenuwziekte, kliergezwellen, enz.zij zijn een hernieuwer van het bloed en een spierversterkend middel. Zij geven schoone kleuren aan de bleeke ge trokken de halfbevroren paarden ons naar Zloczek. De zon was aan het ondergaan en ofschoon bijna achter de horizon verdwenen, verlichtte zij met haar laatste- stralen, het besneeuwde Land'. Op het eerste gezicht van Zloczek was ik aangenaam verrast, want deze plaats was mij beschreven als een vuile stad. In hoe verre de sneeuw er schuld aan had, weet ik natuurlijk niet maar mijn indruk van de lange, breede straat en het groote. ruime marktplein was niet slecht, misschien kwam dit gedeel telijk omdab het plein' vol van men schen was terwijl die bewoners zich voor elk huis en aan. elke deur vertoonden. De schrik van het laat ste uur zat. mij nog in de leden en ofschoon het nog flink dag was en de bellen onophoudelijk rinkelden, vroolijkte dit geluid mij niet op. Ik beken dat ik blij was, toen ik onder het dak van den dok ter in veiligheid was en eerst toen mevrouw Konsky de handschoenen van. mijn verkleumde vingers had getrokken en mij mijn rijglaarsjes had helpen uitdoen, gevoelde ik dat ik bijna was doodgevroren. Ik werd begroet met uitroepen en over stelpt met. vragen maar tegelijker- heel anderen aard is dan die ondier-' steuning, vereischt voor officiers- weduwen. voor het bijstaan van welke categorie dus veel hooger be dragen ncodig zijn. waartoe de geldmiddelen zeker niet toereikend zouden zijn. Na langdurig debat werd' het voorstel van Rotterdam verwor pen met 8 tegen 5 stemmen, zijn de hel vereischt© quorum der statu ten ook hier niet DcreiRt. De voorzitter deelde mede dat de bestuursfunctiën. weer verdeeld zijn als ten vorige jare. De protest-meeting Omtrent de protest-meeting tegen den oorlog in Zuid-Afrika, die eerlang in het Paleis voor Volksvlijt te Amster dam gehouden zal worden deelt men het volgende mede Het comité, dat de vqrige meeting in Frascati leidde, was slechts voor die eene vergadering «-evormd en dus na afloop daarvan ontbonden. Door mr. Van Kouteren, die de eer ste meeting leidde, is toen voorgesteld een nieuw comité te vormen. De hecren dr. Korteweg, dr. Van Leersum, Nolting. Passtoors en dr. Kerbert hebben zich toen verontschul digd wegens gemis aan tijd, de heeren Coninck Westenberg, Wicrdels en Wertheim, omdat zij niet mee konden gaan met het denkbeeld om ook de laatskleuren. handletem in- al de tijd perken der verzwakking bij d'e vrouw en veroorzaken bij den man eene werkdadig© werking tegen al de ziekten, veroorzaakt door licha melijke en-geestelijke overspanning en door buitensporigheden. Prijs "fl.75 de doos: f9 per doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, 'uoofd-depothouder voor Nederland en apotheken. Franco toezending te gen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Haar lem en omstreken bij: Wed. W. PLAATZER v. d. HULL, Droge rijen, 28 Jansstraat Wacht U evenwel voor de na maaksels, verschaft u de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depóthou ders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere personen verkoopen goed- koopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever ver nam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er in- geloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nage maakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat de ze personen spoedig, met het ge bruik der echte Pinkpillen, weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pmk Pillen heeft nog nooit iemand genezen. Hiernevens Af- beelding der doos Ij met de echte Pink Ww Pillen tijd werd ik verzocht om niet te antwoorden op alles, en eefst toen ik rustig in een armstoel was ge zeten en drie glazen warme thee had gedronken, was ik eenagszins in staat iets te verhalen. Bij het der de glas voelde ik dat mijn bloed weer door mijn aderen vloeide en hierdoor opgewekt, verzamelde ik mijn gedachten. Maar nauwelijks had ik de reden van mijn komst uitgelegd en den wensch geuit spoedig met mijn antwoord naar huis te kunnen terugkeeren of me vrouw Konsky lachte mij hartelijk uit. Ik kan zien dat u hier een vreemdeling© bent, zei de zij. Had' u zich werkelijk voorgesteld vannacht weer naar huis te gaan? Een waanzinnige zou er hier zelfs niet aan denken. Natuurlijk blijft u hier slapen of u wil of niet. en indien u het per sé niet wilde, dan zou uw gedwongen hier-zijn een straf voor u zijn, omdat ge mi j nog niet hebt opgezocht. De macht is aan mijn zijdie. zooals u ziet. Daar bij is mijn man niet thuis en komt ook de eerste twee dagen niet te rug, zoodat ge toch uw vraag niet doen kunt. Maar Anulka zal weder hevige koorts krijgen als zij haar sigaret houding van Staten-Generaal en Regee ring te bespreken, en prof. J. te Winkel omdat hij wel critiek wilde op de Sta ten-Generaal maar niet op de Ministers Het nieuwe comité bestaat thans uit de heeren: J. F. M. Sterck, J. S. Worm- ser, D. H. Schmull, H. F. Andriessen. C. Jonker, C. van Goor Ez., N. J. van der Kelk, G. van dor Knoop. O. Ka- merlingh Onnes, J. H. Rovers en mr. H. Verkouteren. De politiek blijft natuurlijk geheel buiten de zaak, want alle partijen zijn in het Comité vertegenwoordigd. Door de geneeskundige Staats commissie te Amste rdam zijn be vorderd tot Arts Th. Hammes geb. Anddjk. J. L. A. Wijnoe, Middel burg, en geslaagd voor het Ist© ge deelte S. Schoonhoff. Sport en Wedstrijden. Voetbal. R. A. _P.Haarlem. Men schrijft ons uit Amsterdam: Te twee uur nam deze wedstrijd op 't veld van R. A. P. te öud-Roosen- burgh een aanvang. Beide elftallen waren verre van volledig. Haarlem miste Kerbert, Pennink un Kremer en kwam uit met Hermanidos (doel), Stol en Reijers (achter). De .ock, Gorter en Villiers (midden), Kruseman. Steijn van Hensbroek, Van den Berg, Voüte en Perk Vlaanderen (voor). R. A. P. was zonder Koopman, v. d. Linde en Glaser en bracht met volgen do elftal op de been Oldenboom (doel), Iloogenboom en Hartog (achtci), Hüls- man, J. Zweerts enLieftinek vmidden), Poulie, Van Broekhuijzen, Kamp- sclireur, Hisgen en G. Zweerts (voor). De twee partijen gaan or de rust vrijwel gelijk op en aan weerskanten •worden kansen verknoeid. Wol is 't spel meerendeels op Haarlem's terrein, doch van overwicht der Rappenaren was sprake. Met de pauze is de stand dan ook 00. Daarna zijn de Amsterdam mers de meerderen en na eenigen tijd werkt Kampsehreur dan bal tusschen eenige beenen van Haarlem door, zacht jes in *t net. Een poosje later krijgt R. A. P. een strafschop daar een der gas ten het leder met de hand heeft aan geraakt. Hartog neemt den schop prachtig en de stand is 2—voor de Roodzwarten. Hierdoor natuurlijk aao bemoedigd zet R. A. P. meer op en weer is het Kampsehreur, die den bal via den paal in 't net doet belanden. Haarlem blijft den strijd mooi volhouden, doch kan niet doelpunten. De Amsterdammers winnen dus met 30. Een stand 21 of 10 had beter de krachtsverhouding weergegeven. Bij R. A. P. waren Hoogenboom, Zweerts Jr., Lieftinck en Kampsehreur 's beste, Hisgen was kreupel, doch gaf nog wat hij kon. In 't Haarlemsch elf tal deden Perk Vlaanderen, Stol en Reijers voortreffelijk werk KAMPIOENSCHAP VAN NEDER LAND. H. V. V.Victoria. Tegen alle verwachting hebben de Wageningers Zondag te 's-Gravenhage de overwinning behaald. Of dit echtei niet te danken is aan den scheidsrech ters is iets wat wij liefst maar in t midden laten, zooveel is zeker dat Vic toria sterker was, dan hare tegenpartij. Het eerste doelpunt werd ctoor Offers gemaakt. Hiertegen teekende LI. V. V. echter protest aan daar, volgens haar. Erdrnan nog tijdig, zij het dan ook met de hand, gered had. Na de rust weet Offers nog eens voor Victoria het net te vinden cn doelpunt Jeltes ééns voor de Hagenaars, zoo dat de Oostelijken winnen met. 21 en dus het heldenfeit bedreven hebben, H. V. V. op eigen terrein te slaan. Een derde wedstrijd is nu nooJig, tenzij 't protest van den Haag wordt aangeno men. PROMOTIE-WEDSTRIJD. H. F. C.Sparta. De Rotterdammers lieten zich Zon dag door H. F. C. totaal afmaken. Voortdurend was het spel op 't terrein der gasten, en met rust leidden de Haarlemmers met 20. Hieraan voeg den zij er later nog 6 bij, zoodat zij wonnen met 80. Nooit was H. F. C. zoo op dreef. Ferf, de doe.verdediger hield meesterlijk een strafschop. De beide Van Waverens, J. Kakebeeke en Pereira waren prachtig in vorm, en ook de anderen lieten niets te wen- schen over. De Blauw-wuien gaven spel te zien, eene eerste klasse-club waardig. Zondag a.s. revanche-wedstrijd te Rotterdam. Als H. F. C. weer zoo niet mag rooken, zeide ik ontsteld, waarop mevrouw Konska mij ver zekerde, dat Anulka in zulk een grooten angst over mij zou verkee- ren, dat zij haar sigaret geheel ver geten zou. De sneeuwstorm is he vig genoeg geweest om haar die niesterijen uiit het hoofd! te verdrij ven en iedereen in Ludlniki wist te goed, hoe gevaarlijk een sneeuw storm was om mij nog dezen nacht thuis te verwachten. Ik protesteerde krachtig, en eerst na eenige bewegingen van Jan, die mij beduidde dat het levensgevaar lijk zou zijn nu naar huis te gaan, schikte ik mij in mijn lot. Uitgenomen d!at ik angstig was voor Anulka, had ik het hier erg pleizierig, want mijn zwartoogige gastvrouw sloofde zich uit in aller lei beleefdheden jegens mij. daar zij dol blij was mij gevangen te hebben en verheugde zich er in mij in haar huis te mogen: ontvan gen. De kinderen dlie ik na mijn aankomst had gezien, waren drie of vier stevige, maar norsch uitzien de jongens, die steeds op hum moe ders knie klommen en. er zich daarna weer lieten afrollen, hun hoofden bonsden en dan weer ge troost moesten worden hun vim speelt als Zondag, geven wij haar alle kans op de overwinning. UnitasVolharding. Om het kampioenschap der 3e klas se N. V. B. speelden te Amsterdam II. F. C. „Unitas" contra A. F. C. „Vol harding II". Beide clubs verschenen sterk in het veld, zoodat de verwach ting van een spannenden wedstrijd te zien, niet werd teleurgesteld. Vol vuur en met animo werd de strijd aangevan gen, en de Volharding-ma.oien die door eenigszins ruw en woest spel het niet al te beste samenspel trachtten te gemoet, te komen, vonden i»an Unites een waardig onvermoeid tegenstander, doch die haar meerderheid liet blijken door het betere samenspel. Wel was de bal voor de rust meestal op het terrein van Volharding en werden >ele scho ten op haar doel gedaan, doch het kon Unitas niet gelukken, meer dan 1 doel punt, door het spoedig inloopen door Beeten op den doelverdediger, machtig te worden. De rust ging in 1—0. Na de rust speelt Unitas door het ru we spel van een der Volharding-man nen met een invaller, doch weet zij de bal grootendeels op Volharding's ter rein te houden en wist zij nog 4 maal te doelpunten, en wel tweemaal door Jonker en door Machielse. Verharding brak een paar malen gevaarlijk door, doch bracht het slechts tot één doel punt. Met tijd was de stand 51, in het voordeel van Unitas, die door deze overwinning het kampioenschap der 3e klasse N. V. B. heeft behaald. Het volgend jaar zal zij dus in de 2e klasse competitie spelen. Wij wenschen haar hiermede geluk. Wetenschap. Een mammouth gevonden. De academie van wetenschappen te Petersburg heeft bericht ontvangen, dat bij de Kolyma^rivier in het gebied van Irkoetsk een heele mammouth is gevonden, door allerlei zeer bijzonde re omstandigheden zoo goed bewaard, dat men de oogen, de deelen van den bek, zelfs de maag met inhoud zeer goed! zal kunnen onderzoeken. Een kleine expeditie zal worden uitgerust om het reuzenlichaam naar Petersburg over te brengen. Gemengd Nieuws. Pest te Konstantioopel. In een buitengewone zitting, heeft de gezondheidsraad te Ivonstantinopel besloten, dat alle reizigers die de stad over land of over zee verlaten, zich aan een geneeskundig onderzoek moe, ten onderwerpen. Het individu, bij wien pestverschijnselen zijn waarge nomen en allen, die met hem in aan raking zijn geweest, zijn naai' het Lazaret te Kajak, aan den oever der Zwarte Zee overgebracht. De maca- ronifahriek, waarin de pestlijder arbeidde en zijn woonhuis, zijn ont smet en door de overheden gesloten. De geheel© voorraad macaroni der fabri'elk is verbrand. Een inspuiting met serum heeft den zieke aanmerke lijk verlicht. Tot heden zijn geen nieuwe gevallen geconstateerd. Blinden ziende gemaakt. De directeur van het blinden-i-n- stituut ,,Hobe Wart©" bij Weenen, de heer Heller, is er in. geslaagd een paar blicdgeboaien kindieren te leeren zien. Uitgaande van de stel ling dat vele blindgeborenen nor male oogen bezatten, en dat derhal ve in de hersenen het orgaan ont breekt noodiig om de door de ge- ►ziclitszenuwen verkregen indruk ken» tot het bewustzijn, te brengen, heeft hij zich er op toegelegd door een bizondere behandeling de- her senen daarin te hulp te komen en dit is hem in zoover gelukt, dat reeds twee kinderen in staat zijd kleuren onderscheiden en allerlei voorwerpen zelfs op eenigen af stand te herkennen. Brand. Te Jacksonville in Florida heeft een zeer zware brand gewoed. Ten gevolge van den hevigen storm kon het vuur niet bedwongen worden door de brand weer en zijn 25 blokken huizen een prooi der vlammen geworden. St. Ja mes's Hotel en Windsor He lel, het grootste der stad, zijn in de asch gelegd Men zegt, dat de commandant dei brandweer waanzinnig is geworden wegens de onmogelijkheid om den brand te stuiten. Voor zoover hekend is zijn geen menschenlevcns te betreu ren. gers in moeders oogen of ooren ste kend, zonder een oogenblik haar goed Humeur te verstoren. Zij schijnt een van die menschen te zijn, die hum opgewektheid! d'oor niets kunnen verliezen. Dit is mijn provisiekamer, zei- de zij tot mij met een zekeren, trots, de deur van een hokje bij de eet kamer openend. Het kamertje was daar zeer ge makkelijk daar ieder ding, dat men onder tafel noodig had. direct ge kregen kon worden. I-n de provi siekamer zag ik een eigenaardige verwarring van mandien, gevulcj met flesschen, meelzakken, soepter rines en kaarsen, alles bedekt door een linnen doek, die er waarschijn lijk over was gehangen om te dro gen. Ik zou deze kamer een vuilnis bak hebben genoemd, maar zij noemde het haar provisiekamer en was erg opgetogen ntet deze bezit ting, geloof ik. Het overige van! het huis was eveneens zoo, en ik moet er nog hartelijk om lachen-. (Wordt vervolgd). Ingezonden Medcdeeliugen. (30 Cent per regel). Eerste Nederlandsche Fabriek van KVK SJTBIiOEMEBT Wegens verplaatsing naar BARTELJORISSTRAAT No. 23, ^2$ OPRUIMING van een groote partij Geprepareerde van levende Palmen haast niet te onderscheiden. Onverwelkbasr, O. a. prachtige Areca Palmen, precies volgens nevenstaande afbeelding vroeger f2.50, nu compleet met mos pot slechts fl.75. Fraaie waaier Palmen, vroeger f 1.65 nu compleet met mospot slechts f 1.van f2.75 nu slechts fl.75 enz. Zeer billijke prfjzen. ANEGANG No. 8.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 2