(taelani- Meteoor- Fabrikant A. SMITS, Cleveland Rijwiel Cleveland Rijwiel Cleveland Rijwiel Agent voor Haarlem, Qverveen, Bloemendaal en Omstreken, Humber Rijwiel Humber Rijwiel Humber Rijwiel Kruisweg 55. Uit de Arbeiderswereld BUITENLAND. Volgens de onlangs openbaar ge maakte officieele statistiek hebben er in Frankrijk in 1900. 902 w-rks n- fen plaats gehad, waaraan 222, 714/180, 91 mannen, 29,753 vrouwen en 12,370 jongere personen hebb&»> deels: Bijellcaar zijn er 3.760,577 st aak-dagen geweest, waarvan 2,645,053 van de eigenlijke stakers en 1,115,524 dagen van 26,757 werklieden-stakers tegen wil en dank. Verdeeld over de verschil lende vakken, waren er in de textiel nijverheid 236 stakingen met 49,418 sta kers; in de mijnen 41 stakingen met *1,927 stakers (te Pas-dtvCalois alleen 20,000); in de metaalbewerking 88 sta kingen met 15,284 stakers; in de bouw vakken 130 stakingen met 13,540 sta kers; de houtindustrie staat met 67 Stakingen (7965 personen) aangetee- kend, transportdiensten: 128 stakingen (47,125 personen); chemische nijver heid: 27 stakingen met 10,845 deelne piers. In den landbouw hadden niet meer dan 14 werkstakingen plaats. Waaraan 2859 personen deelnamen. 205 stakingen (24,216 stakers) zijn gunstig afgeloopen voor de arbeiders; 860 (met 140.358 personen) zijn door een dading geëindigd; en 337 met 58,140 stokers zijn geheel mislukt. 859 van de 902 stakingen hebben niet langer dan van één dag tot één week Jeduurd. Niet meer dan 8 stakingen uurden langer dan 100 dagen. Bij 580 stakingen (69 pet.) met 178,857 man, was het te doen om loonsverhoo- ging: 193 (21 pet.) hadden, personen- kwesties: eischen tot weder aannemen van weggezonden werklieden enz., tot oorzaak. Verder hebben er 100 moeten dienen tot verkrijging van een korteren arbeidstijd. Naar aanleiding van bij werkstakin gen gepleegde feiten zijn 422 personen Veroordeeld. De patroons in de bouwvakken te Berlijn hebben hun bedreiging, dat zij alle werklui die vrijaf namen voor de viering van den eersten Mei-dag, een Week lang zouden uitsluiten, gestand gedaan. Er moeten dientengevolge deze Week 7500 werklui leagloopen. Uit Dresden wordt gemeld dat daar een aantal arbeiders die den lsten Mei niet te werk waren gekomen, gedaan hebben gekregen. Een fabriek van nronzen artikelen heeft er alleen 150 ontslagen. Uit de voornaamste kolendistricten in Engeland wordt bericht dat de mijn werkers vast besloten zijn het werk neer te leggen als het uitvoerrecht op steenkool gehandhaafd wordt. 5. Anchorage, o., dbr. h., eig. rim. A. J. P. Metelerkamp van Bronkhorst. 6. Marine, 4j.. v. m., eig. J. J. Kort hals van Schooten. 7. Ouda, 6 j., dbr. m., eig. Mr. A. 8. Cher Amour, 7 j., v. h.. eig. Mr. Kean. 9. Heroïne, 4 j., v. m., eig. luit. G. J. A. A. baron van Heemstra. 10. Chapter, 5 j., br. m., eig. luit. H. Mijners. Koeien. De VIII. die bij den aanstaanden universiteitswedstrijd te Haarlem voor Njord zal uitkomen wordt gevormd door E. Pino (K.G. 62,5) boeg, H. Gre- vo (70), D. J. Jongeneel (80,5), J. Adam (78,5), J. A. Adam (79), J. A. Molhuy- sen (88,5). H. K. Offerhaus (83,5), H. T. Tromp (74), slag, E. Cb. Grivel, stuur man. Van de jonge roeiers is nog alleen de VIII saamgesteld: Werkman Jr. (K. G, 60) boeg, Van der Mandele (71), Laman Trip (69,5), Van der Veur (79), Clifford (77), James (67), Hepkema (82), Kroon ('69,5), slag, J. Zaalberg, stuurman. Uit deze VIII moet nog op de een of andere wijze een IV geformeerd; wor den; de jonge II zal er waarschijnlijk onafhanlclijk van zijn: Als skiffeur zal voor Njord dit sei zoen uitkomen de heer Werkman Sr. Letteren en Kunst. Sport en Wedstrijden. Voetbal. De „Surrey Advertiser" meldt o.a. van den toer dien de „Surrey Wan derers" op het vasteland gemaakt heb ben, het navolgende betreffende den wedstrijd die op Goeden Vrijdag te 18 Hage tegen „H. V. V." gespeeld werd. „Zeer tegen verwachting, erg vriend schappelijk werden de spelers ontvan gen en bejegend en de wedstrijd nam eerst een aanvang nadat wij door een veertiental amateur-photografen ge kiekt waren. Het spel dat door een ÏSOOtal toeschouwers werd bijgewoond, was uitstekend, en bleef na ongeveer 90 minuten gelijk met 33. Voorzeker is de „H. V. V." een der sterkste elftallen van het vasteland. Zij Wisten zich tegen de Wanderers flink te weren, terwijl de Hollandsche bin nen rechtsvoorspeler Hesselink een zeer gevaarlijk scliot heeft De protestcommissie van den N. V. B. wees af de protesten van Quick tegen Olympia (wedstrijd 14 Aprill; vair D. F. G. tegen Celeritas (wedstrijd 17 Maart); van H. F. C. tegen Swift (wed strijd 10 Maart); en wees toe het pro- r. van Swift tegen A. V. V. (wedstrijd Februari) waardoor een gewraakt doelpunt nog geldig is verklaard. Paarden. A Igemeene Harddraverijvereeniging. Ingeschreven paarden voor de mee ting te Cruys-Bergen (Bussum) op Donderdag 16 Mei. (Wedrennen.) Bussum-prijs. Vlakke baan, 2000 M. 1. Malcadjick, 6 j., dbr. h., eig. luit. J. M. H. ten Kate. 2. Alarm II, 5 j., dbr. h„ eig. Mr. A. 8. Biliiton, 4 j., br. r., eig. Mr. A. 4. Edel. 3 j.. dbr. h., eig. W. Graaf v. Rechteren Limpurg. 5. Cacao, 3 j., Ibr. m., eig. W. Graaf v. Rechteren Limpurg. 6. Christiaan, 3 j., v. h., eig. luit. G. J. J. A. Baron van Heemstra. Prijs van t Gooi. Verkoopswedren, vlakke baan, 2400 Meter. 1. Troubadour, 5 j., v. r., (/600) eig. luit. J. M. H. ten Kate. 2. Bathing Woman, 4 j., br. m. 1200) eig. Mr. A. 3. Hollandaise, 3 j., br. m„ f 1200) luit. H. Vertholen de Salve de Brune- ton. 4. Hobart, 2 j., br. h., (f 600) eig. kapt. jhr. R. J. Rutgers van Rozen burg; 5. Lonely Isle, 7 j., dbr. m., f 500) eig. Mr. A. 6. Fisherton, 5 j.. dbr. m., 500) eig. luit. G. J. A. A. baron van Heem stra. 7. Frisson, 7 j., br. h., 1000) eig. luit. H. Meijners. Voorjaars-prijs. Hordenren, 3500 M. 1. Parsimony, 4 j.. v. r., eig. E. Graaf van By landt. 2. Celladema Ointment. 7 j., br. r„ eig. Mr. A. 3. Kilomètre, 5 j., br. r., eig. luit., /H. Vertholen de Salve de Bruneton. 4. Laura Gold, 5 j., v. m„ jhr. C. de I Pesters. I Tijdschriften, 't Is merkwaardig in het bijblad van „De Aarde en haar Volk1-" op het daarin opgenomen kaartje, eens na te gaan hoe ver de reis van dtn Engeï- schen Kroonprins zich heeft uitgestrekt waar hij zooal is uitgestapt om Engel- sche bezittingen te bezoeken. En dan constateeren wij bij herhaling dat John Buil letterlijk overal aanwezig is en de beste plaatsjes heeft. Men ziet het stippellijntje, d. i. de baan die de „Ophir" aflegt, gaan van Engeland, door de Middella xdsche en Roode zee, door de groote ceaan naar Voor- en Achter-Indië, verviigens naar Nieuw-Holland, waar de Hertog het parlement zal openen van de nieuwe federatie der koloniën; vervolgens te rug langs Zuid-Afrika en regelrecht naar Noord-Amerika (Canada), en dan huls toe! Het tijdschrift zelf geeft merkwaar dige mededeelingen over P tsjili en de grenzen van Mandsjoerije. Men maakt er van aangezicht tot- aangezicht met een bokser kennis. De kleeding van den Chineeschen be delaar die in kabinetformaat voor u staat is zoo een en al aan flarden dat zelfs vervaardigsters van een lappen deken een bezorgd gezicht zouden zei ten, als zij met dit materiaal zouden moeten, werken. Zoo met de milde zomer m het ver schiet, de zachte lente om en in ons, doet het goed en mildadig aan, kiek jes te beschouwen van landschappen in vollen bladerdosch vooral als die genomen zijn in bekoorlijke landstre ken. Bennekom's omstreken zijn zoo. Men zie de laatste aflevering van „Eigen Haard". Dr. Rombout's artikel wordt besloten. Het is een waardig slot, want er is een photographic van Markens in opgeno men, uitmuntend door diepte en tint. Heel mooi is ook de afbeelding van ons (thans verwoest) gezantschapsge bouw te Peking, met een aantal gas ten op den voorgrond, die ter gelegen heid van het I-Iuwelijk van Koningin Wilhelmina bijeen, waren. Gemengd Nieuws. Een prinsje geboren. Een bericht uit Tokio maakt mel ding van de geboorte van een zoon van den kroonprins van Japan Yoshi- hito Haruomiya. Brutale treindiefstal. Nabij Memphis (Vereenigde Staten) is dezer dagen een uiterst brutale treindiefstal gepleegd. De sneltrein van de Choctaw, Oklahoma en Gulf- spoorwegmaatschappij," die om 11.40 Memphis verliet, werd twintig minuten later opgehouden door zes gemasker- den bij Bridge Junction. Een neger-conducteur, die zich tegen de roovers te weer stelde, werd neerge schoten en zijn toestand is zeer zorg wekkend. De geleider van. den snel trein, die zich eveneens verzette, werd afgeranseld. Na den trein gestopt te hebben, dwongen de roovers het perso neel de handen op te steken, waarna zij de post- en expresswagens afkoppel den van de rest van den trein en ze een halve mijl ver wegreden. De deur van den expresswagen lieten zij springen met dynamiet, waarna elk voorwerp van waarde geroofd werd. De dieven lieten de reizigers ongemoeid. Spoorwegongeluk in Schotland. Door een gebrek aan het remtoestal, is Woensdagmorgen een spoorwegon geluk voorgevallen nabij Trailee waardoor de machinist en een lading- meester van. een van Dublin komenden goederentrein gedood werden. De trein bestond uit twee conducteurswagens, een grooten goederenwagen en vijftien waggons. De locomotief botste tegen het stuitblok en wipte er over heen; vijf waggons volgden haar en liepen in elkander. De postbeambten, die op de mails wachten, ontkwamen ternau wernood. De meeste brieven zijn ver loren gemaakt. Een wisselwachter ver klaarde. dat, toen de trein zijn huisje passeerde, machinist en stoker aan het remtoestel trokken, dat blijkbaar niet werkte. Een vorstelijke smokkelaar Bij de aankomst van de „Potsdam" van de„Hollan(l-Amerika Lijn" te New-York werd teen der reizigers. prins Henry van Croy, gevraagd of hij iets te declareeren had, maar het antwoord luidde ontkennend. Wat de bagage aangaat, waarin niets verdachts ontdekt werd. was de verklaring van den prins juist. Doch de inspecteur Mac Cort, een speciali teit in het ontdekken van fraude vat te argwaan tegen hem op en strekte zijn onderzoek uit tot den persoon van don prins zeiven. Nauwelijks had hij de voering van des prinsen jas opengesneden, of er kwam een menigte edelgesteenten te voorschijn, waaronder een honderdtal diamantjes en oude medailles ter waar de van duizenden dollars, twee Ango ra shawls en ongeveer 50.000 dollars. Het geld werd den prins terug gege ven maar op alle andere voorwerpen van waarde werd beslag gelegd. Hoogstwaarschijnlijk zullen zij gecon fisqueerd worden. Plicht! Van de onheilsplek, waar te Gries- heim dezer dagen een zoo ontzettende brand woedde, wordt, aan de Germania geschreven: ..Bij de catastroof van Griesheim heb ik in het grootste levens gevaar verkeerd. Ik ben de directeur der eveneens afgebrande fabriek van Marx u. Müller. Bij de eerste ontplof fing sloeg ik op de vlucht, wijl ik dacht dat de jongste dag was gekomen. Plot seling dreunde de tweede geweldige slag. Stukken ijzer, brandende balken, steenen enz. vlogen mij als hagel om het hoofd. Ik snelde naar het dorp Nied. Daar ontmoetten wij in pijlsnelle vaart een jongen kapelaan, vermoede lijk uit Schwanheim. Terug, eerw., riep ik, ..of gij zijt verloren!" „Neen, ik moet voort, om den zwaargewonden de laatste Sacramenten toe te dienen", antwoordde hij vastbesloten. Ik stond als aan den grond genageld, want ik zag den held den vuurkolk, een wissen dood, tegemoet ijlen. Naar ik evenwel later vernam is hij ongedeerd geble ven, na zijn verheven ambt op de trouwste wijze te hebben vervuld.' dingen bekomen. Het anker wilde in den moerassigen bodem niet vasthou den. Het schuitje kantelde, en miss Elvira viel er uit. Met ernstige verwon dingen werd zij per rijtuig naar Char- lottenburg gebracht. Instorting van een kerkdak De vorige week is de cupola (dak)van 'n Grieksche kerk te Klissüra in Epirus. tijdens de godsdienstoefening inge stort. Vijftien kerkgangers werden door het neerstortende puin gedood en een menigte anderen bekwamen min of meei- ernstige verwondingen. Men ver moedt dat de catastrofe het werk if van Bulgaarsche samenzweerders. VrsesGlijke ramp. In den circus Cervili te Tsschkent, was dezer dagen een 3000-tal toeschou wers aanwezig, toen eensklaps Week, dat het dak in brand stond. Een ont zettende paniek ontstond onder het publiek. Alles drong naar de uitgan gen. Vele toeschouwers vielen van de hoogste rangen in het parterre, zoodat daar een vreeselijke verwarring ont stond en de menigte in wilde haast over de gevallenen voortsnelde. Twee-en- dertig personen werden doodgedrukt, terwijl ongeveer 150 menschen min of meer ernstige verwondingen bekwa men. Het duurde eenige uren alvorens het der brandweer en de gereluireer- de militairen gelukken mocht het vuur meester te worden. De uitvinding van den 8-uri- gen werkdag. Eenige dagen geleden heeft men een oude herinneringsplaat te voorschijn gehaald, die in de werkliedenbiblio theek te Wellington in Nieuw-Zeeland was opgehangen. Er stond op te lezen, dat op initiatief van den timmerman Samuel Duncan Parnell, de vakver- eenigingen in 1840 den achturigen werkdag hebben bedongen en verkre gen, wat na dien. in de Australische wetten is opgenomen. Als herinnering aan dat resultaat heeft Nieuw-Zeeland den gedenkdag van de wettelijke instel ling van den achturigen werkdag tot nationalen feestdag verheven. De weervoorspelling voor de Meimaand van Jules Capré te Chillon is ditmaal karig. Voor de eerste 10 dagen profe teert hij alleen regen an onweer op den 5den. Voor het tweede tiental dagen: mooi en kouder weer tegen den 15den en voor het derde tiental storm en ha gel. Niet zeer aanlokkelijk! Eerst, na 28 Mei wordt het weer mooi. Goed, dat ook de meeste weerprofe- ten brood eten! Ongeluk op de Dnjiepr. Meer dan 100 bewoners van het dorpje Kotchazaga, waaronder vele vrouwen en kinderen, wilden zich de zer dagen in een veerpont over de Dnjiepr laten zetten, toen de boot eens klaps midden in den stroom begon te zinken. Ongeveer 30 vrouwen en kin deren vonden den dood in de golven. Op de boot bevonden zich nog enkele paarden, die zich, toen het water hen bereikte, tusschen de menigte wierpen en de paniek nog verergerden. Het hulpgeschrei der ongelukkigen werd in het dorp zelfs vernomen, maar het drama speelde zich te snel af om tijdige hulp mogelijk te maken. Vermoord en opgegeten. Een Duitsche millionair. Mencke ge naamd, en zijn secretaris, die aan boord van een jacht een reis rondom de wereld maakten, zijn vermoord door inboorlingen van Nieuw-Enge- land, die den secretaris ten slotte heb ben opgepeuzeld. Ongeluk met een luohtbe.llon Een jonge dame, miss Elvira, die te Charlottenburg met haar luchtballon Kolibri" was opgestegen, heeft bij de landing nabij Dalgau ernstige verwon- Acbt soldaten verbrand. Zes batterijen artillerie, die op weg waren naar het kamp te Coetquidan (Bretagne) bivakkeerden in het begin dezer week 's nachts te St. Jan de Brévelay. In den nacht brak in een der kantonnementen brand uit, met het gevolg dat 7 artilleristen in het vuur omkwamen of stikten Een brigadier van de gendarmerie, die het brandende gebouw binnendrong, om hulp te ver- leenen, werd' door een vallende balk verpletterd. Drie artilleristen zijn" zwaar gewond en naar het hospitaal te Vannes gebracht. Ook een bewoner van St.-Jean-de- Brévelay is bij het reddingswerk om gekomen. Ontploffing in een kruit fabriek. Ban geweldige ontploffing heeft plaats gehad! inde rijks-kruitfabriek te MaRri-Koed in Turkije. 15 Sol daten zijn, gedood, terwijl een vijf tigtal personen gewond zijn. Het drama te Passy. Het verhaal van Harry Gilmoor (die te Passy heeft getracht madille Kolb te vermoorden) dat hij had ge- handeld; in opdracht van een „heer", met wien hij te Londen heeft- kennis gemaakt., wordt door de justitie niet erg geloofd. Men acht het zelfs niet eens waard spe ciale detectives naar Londen te zen den, om dle<n heer, die sprekend lijkt op den beroemden, onbeken de uit alle oramiineede zaken., op te sporen. Alleen zal aan, de Londen- sche politie om inlichtingen wor den gevraagd. plichtigen te kunnen ontdekken. De politie vist eveneens, dat allen, die bij den diefstal betrokken waren ge weest. in Engeland zouden samenko men en daar eenigen tijd vertoeven, alvorens naar Amerika over te steken. Dreigende bergEtortir-g. Op het oogenblik dreigt- in Zwit serland een, nieuwe- bergstortiing, zoo groot als er in jaren- niet is doorgekomen. Wij hebben reeds meegedeeld dat er den i-4den April van den bergrug tusschen Lamm- bach en Schwandenbac-h B-nenz een rotsgevaarte van een millioan kub. meier is neergekomen, waardoor een beek werd verstopt en het dal versperd1. Kleinere stortingen \va ren dlaar ter plaatse reedjs meer voorgekomen, maar d'it alles zijn maar voorboden van, d'e reusachti ge catastrofe die men voorspelt. Op aien bergrug is een schoon e wei- devlaktie, met een aantal stallen A-egerti genoemd. Daar begon on geveer 50 jaar geleden de grond te splijten van het westen naar het oosten. En het gedeelte van den, berg, aan den dlalkant van- deze rotskloof, zakte h'eel langzaam, met werken, en stallen zijwaarts. Dit door de rotsspleet afgesneden ge bied1 is zestig hectaren groot. De kloof was eenige jaren geleden reeds 900 meter lang; d'e uiterste kloofwand ligt een heel eind! boven die aan, den dal-kant. Een deel daar van viel 14 April neer. Daardoor is de toest'andl veel gevaarlijker ge worden. Dei spleet is in korten tijd t-ot 1 K. M. -lengte voortgezet en in de week van 21 tot 28 April is d'e kloof een decimeter verbreed, dat is meer dan anders in jaren. Het zoo langzaam naar vorenko- mende- gevaarte; waarvan de val wel elk oogenblik mogelijk is, heeft een- inhoud' van a-cht millioen kub. meter. De hoogte: van het opper vlak: van dit bergdeel tot het dal' i-s 45Ö meter. Daaronder ligt het dorp Schwanden-Unterdiorp, dat op het oogenblik ontruimd! wordt, en ver derop ligt het evenzeer bedtreigde dorp Kienholz, dat in 1896 reeds ten deel-e is verwoest. Het is best mogelijk dat het ge vaarte ook nog den straatweg en den spoorweg bereikt. Zeer waar schijnlijk wordt d)e vaart gestuit (Voor het Brienzermeeranders worden alle dorpen, aan den oever door een onoverzienbare ramp be dreigd. Nimmer heeft men de voorbe reiding van een bergstorting zoo nauwkeurig kunnen; volgen. Ep maatregelen zijn daartegen niet te nemen-. Het eenige is wachtposten, en geregeld' contróle. De inbraak in het gebouw der American Express co. Aan het „Gare du Nord" te Parijs en te Amiens zijn resp. gearresteerd de hoofdman en een der leden van de dievenbende, die onlangs inbraak pleegde in bovengenoemd gebouw. De hoofdman, George Miler zich noemend, werd gevangen genomen, toen hij op liet punt stond den trein te nemen, die hem naar het reddende stoomschip brengen moest. Een groot gedeelte van de gestolen wissels en banknoten en een som van 6000 francs werden bij hem bevonden. Bovendien vond men in zijn koffertje dynamiet- patronen, vijlen, zagen en boren. Mi ler is geboortig uit Chicago en had zich. eenigen tijd geleden als kapper, onder den naam van James Samuel, gevestigd in de Rue de Rivoli. Hij legde bij het Yoorloopig verhoor een volledige bekentenis af en verklaarde, dat de neger Richard Seger, niets met den diefstal te maken bad. Miler's arrestatie is te danken ge weest aan het vinden van een envelop pe, waarop zijn naam en adres ver meld stonden en die hij, tij deus de plundering der brandkast, blijkbaar- verloren had. Dag en nacht werd hij daarna door de politie bewaakt, die zoodoend© verwachtte ook ziin mede- Noodlottige Vergissing. In het ziekenhuis Lariboisière te Parijs is 8 April een 28 jaar oude ka menier. mile Devant-, overleden, on der omstandigheden, die terecht de aandacht van het publiek op zich ves tigden. Op bevel van hoogerhand had1 een verpleegster, mile Jeanne Leulier, haar en enkele andere zieken een lavement gezet van zinkchlozuur in stede van een onschuldig mengsel van glycerine en honig hetwelk door den geneesheer was voorgeschreven. Beschuldigd van moord tengevolge van onvoorzichtig heid werd toenmaals tegen Jeanne Leulier een instructie geopend. Dezelfde noodlottige vergissing is de oorzaak geweest van een tweede sterf geval. Deze week is na een vree- selijk lijden een negen-en-vijftigjarige dame, mevrouw Briant bezweken, die aan ontsteking van het ribbenvlies leed. Zij nam reeds in beterschap toe*, toen mile. Leulier haar het middel toediende, dat haar dood tengevolge had. De dosis zinkchlozuur was niet zoo groot als mile. Devant werd toe gediend; de werking van het gif was minder snel, doch zóó zeker, dat het den geneesheeren niet gelukken mocht haar te redden. Van het drietal slacht offert der fatale vergissing bevindt zich een in een meer dan wanhopige® toestand; de beide anderen zijn thans buiten gevaar. Katoenbranden in Engelsoh- Indië. Bij een brand in een katoenpers te Amreli (Kathiawar) kwamen 35 men schen om het leven, terwijl een derge lijke ramp in Khamgaon (provincie Beras) aan 11 personen het leven kostte Een ongelukkige Moeder- In Leipzig is een afschuwelijk drama afgespeeld'. Een circa 32-jarige vrouw, wier naam tot heden onbekend! is ge bleven, verdronk hare drie kindleren in het kanaal, waarna zij beproefde zich op dezelfde wiize om het leven te brengen. Zij werd echter, toen zij reeds op het punt stond van te verdrinken, gered; de lijkjes der kinderen werden kort na dien opgehaald. Wat de aan leiding tot dien kindermoord is ge weest, ligt nog in het duister. Eer», klio kende t'tel. Op het affiche van een tooneelgezel- schap dat in de hoofdstad van een klein Duitscli vorstendom voorstellingen geeft, heeft de directeur zich den vol genden eeretitel toegedacht: „Inhaber des Pradikates für höheres kunstinte resse ftir das Deutsche Reich." Hier mede wordt natuurlijk bedoeld, dat de gelukkige eigenaar van den titel co noess-ia voor toonhelvoorstellingon heeft. In die concessie wordt onder scheid gemaakt tusschen voorstellin gen die een „hoog kunstbelang" heb ben en variétévoorstellingen, die daar op niet kunnen bogen. DER E KT Door den Bliksem gedood. Tijdens een zwaar onweder sloeg de blilksem in de woning van den werk man Westphal te Neuendorf, doodde een twaalfjarig meisje en verwondde de overige aanwezigen, Weistphal, diens vrouw en een klein kindje. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Koning Willem III arriveerde 3 Mei van Amsterdam te Ba tavia. Faillissementen. Uitgesproken 3 Mei, te Rotterdam. H. K. J. Spieke-rman, fabrikant van regenschermen te Schiedam. Rechter commissaris jhr. mr. J. L. W. C. von Weiier. H. W. van Loon Jr., koopman, al daar. Rechter-commissaris mr. J. H. van Meurs. Geëindigd is het faillissement van J. W. Gerardts, commissionair in granen aldaar. Familieberichten. Gehuwd: 1 Mei. A. Theissing met T. Zum Gahr, 's Graveland; 2. (bij vol macht): F. L. Wittenrood met L. H. van Sillevoldt, Oegstgeest; C. J. P. En gel met J. F. Serné, Haarlem; H. Jes- persen met C. G. E. Stok, Nijmegen; 3. B. van der Pla9 Czn. met- H. H. van der Ent, Amsterdam; Jhr. E. Linteloo de Geer met M. van Marwijk Kooij, Zeist. Bevallen: Mei: A. Schol tenStroink, Enschedé; Van SchouwenVan He ioma, z., Heerenveen; 2. H. W. Damen- Brand, z., Amsterdam; H. C. A. van Lennep—Labouchere, levenl. z., Zeist; NautaBurgersdijk, d„ Noordgouwe; BorriusVan Kempen, d., Amster dam; Zubli—Coops, d.. Den Haag; A. A. van den Berg—Deenik, d., Amster dam. Overleden: 30 April. A. J. SoerRa demaker. 37 j.. Weltevreden; A. J. ter Horst, 44 j., Rijssen: P. de Jager, 38 j„ Amsterdam; Wed. M. E. G. C. Veel en Walraven, 83 j., Haarlem; H. J. Prins de Jong, jd., 26 j.. Zaandam; Wed. C, E. MarnettePeters, 86 j., Amster dam; 1 Mei. P. Vethaak. 51 j., Groot schermer; 2. Wed. C. M. MullerVer kerk, 70 j., Amsterdam; J. J. A. Creygh- ton, jm.. 32 j., Amsterdam; F. A. S. Brunet de RochebrvmeKok Anker smit. 47 j„ Amsterdam. met ketting f 150. met ketting gearcase Burwellnaven f200. Kettingloos f210 VAN Standard Heeren f 155. Standard Dames f160. Beeston fabrikaat. f200, f210, f220, f255, f275. van het vervaardigd van de be roemde King Dick-fitting flBO. Kettinglooa f 179.

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 6