NIEUWS" EN ADVERTENTIEBLAD. Meestgelezen XJagblad in Haarlem en Omstreken. ABONNEMENTSPRIJS: ADYERTENTIEN Yoor Haarlem per 3 maandenƒ1.20 Yan 15 regels 50 Ots.; iedere regel meer 10 Ots. Buiten bet Arrondissement Haarlem Yoor de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente), *b Prts ^0r Advertentiën van 15 regels 0.75, elke regel meer 0.15. per 3 maanden1.30 Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Franco door bet gebeele Rijk, per 3 maanden1.65 Reclames 30 Cent per regel Afzonderlijke nummers0.02)4 Bureaux: Gebouw Het Spaame, Kampersingel 70, vlak bij de Turfmarkt. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem, per 3 maanden. 0.37)4 Telefoonnummer der Redactie 600, Telefoonnummer der Administratie 122. de omstreken en franco per post0.45 Intercommunale aansluiting. Uitgave der Vennootschap Lourens Coster. Directeur: J. C. PEEREBOOM. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze Agenten en door alle Boekbandelaren en Courantiers. Met uitzondering van bet Arrondissement Haarlem is bet uitsluitend recht tot plaatsing van Advertenti en Reclames betreffende Handel, Nijverheid en Geldwezen, opgedragen aan bet Algemeen Advertentie-Bureau A. DE LA MAR Azn. te Amsterdam. Dit blad verschijnt dagelijks» behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Publicité Etrangère G. L. DAUBE Co. JOHN F. JONESSucc., Parijs 31H> Faubourg Montmartre. Dit nummer bestaat uit tien bladzijden. Haarlem's Dagblad van 13 Mei bevat o.a. Duitscliland en de Yer. Staten, Esterhazy's verklaringen, De Ko ningin te Schwerin (van onzen specialen correspondent), Parle mentaire Praatjes, Slachtoffers van hun plicht, Sportpraatje. Bovendien behoort bij dit nummer onzer courant als gratis-bij voegsel no. 36 van De Zaterdagavond," Letter kundig Weekblad voor Jong en Oud, bevattende: Haarlemmer Halletjes, Allegro en Largo: Een tafel praatje, Rubriek voor Dames, Feuilleton: Aan een krantDe ervaring- der familie Mc. Williams met croup, door Mark Twain, uitslag Prijsvraag en een nieuw prijsraadsel. Officieele Berichten. D'g BURGEMEESTER van Haar lem'. roept bii -dleze op dien milicjien- v-erlo'fganger Ewe Dirk van Leijiein- h'orst uit de geemente Haarlem:, van de lichting 1895, behoo-i-endie tot het 4e regiment Infanterie, om zich op 3 Juni aanstaande, des namiddags, vóór vier urei, te bev-iinidbin te Haar lem bij zijn korps, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uii.trusifcing, door hem bij zijn ver trek met groob verlof medegeno men, ten einde overeenkomstig art. 13'7 dier militiewet, voor den tijd van één maand' in werkeilljkem dienst te wardiem- gesteld. Haarllem. 10 Mei 1901. De Burgemeester voornoemd, DE HAAN HUGENHOLTZ. L. B. Politiek Overzicht. De „New-York Herald" heeft mel ding gemaakt van' een interview, dat een zijner medewerkers gehad heeft met een groot-staatsman, dien hij op zeer geheimzinnige, maar tevens zeer doorzichtige wijze aan duidt. Met niemand' minder, dan met Von Bülow. Het gesprek heeft geloop en over de verhouding tus- schen Amerika en die Ver. Staten. Het onderhoud luiddie als volgt „Ik vroeg of er in Duitschland niet een zekere vooringenomenheid tegen Amerika bestond1." „Zijne Excellentie antwoordde: „Wij kennen het misnoegen, dat in de Ver. Stat'en tegen Duiisoh- lamd heerscht. Onze gezant heeft ons daarover even, verbaasd alls be droefd. Wij kunnen voor zulk een gezindheid van het Amerikaansche volk geen bedien vinden. Wat men vertelt van Duitschlandis partij kie zen tegen die Monroe-leer is volstrekt onwaar. Wanneer Duitischers mis handeld, hun eigendom en hun rechten geschonden worden, d!an doen wij: wat alle naties doenwij beschermen hen. Vandaar diaifc wij twee oorlogsschepen zonden naar Port au Prince. De Duitscbe poli tiek is thans even ver van inmen ging in de Vereen!,gd)e Staten als ten tijde van Fredierik den Groote. In den strijd tussoben Noord en Zuid was Duitschland' op de hand', van 't Noorden en zoo is het thans nog op de hand van Amierika. „Maar het doet alles om Ameri- kaansch vleesch te weren." „Neen. dat zijn moeilijkheden die de agrariërs willen maken, maar die geen ernstige beteekeniis heb ben." „En bestaan er uwerzijds bezwa ren tegen de Vereenigde Staten?" „Ja. enkele kleine; vooral met betrekking tot de invoerrechten..." Duitschland' wil echter een ha ven: op de Phi lippijnen?" „Geen denken aan Als wij een haven willen, hebben in' die streek, dan zijn daar immers die Carotiinen en tal van andiere eilanden..." „Wat dunkt u van admiraal De wey's voorspelling, dat de eerstvol gende oorlog van Amerika zal wor den gevoerd met Duitschland Hier volgde een korte, maar pijn lijke pauze. „Ik zou waarlijk niet weten te zeggen, waarom dat zoo zou moe ten zijn. Er bestaat geen enkele, quaestie, zelfs geen enkel misver- lusschem die beide staten. Al moet ik u ook verzoeken, mijn naam met ie noemen, zoo kan ik u toch ambtelijk zeggen dat Duitschland niet de geringste neiging heeft tot een strijd mei: de Unie, dat het veel eer vriendschap.en goadie betrekkin gen met haar wensoht te onderhou den en ook niet inziet, waarom dat niet zou kunnen." Voorts vroeg de correspondent nog, of d:e versterking van dé- Duit scbe vloot tegen Amierika was ge richt. Natuurlijk was het antwoord1 daarop ontkennend Maar ook de algemeeme politiek werd' in heb vraaggesprek even aan geroerd,. De. oorrespondent zeidie „Het publiek in de Vereenigde Staten; «denkt veelal dat Duitschland in China een veroveringsoorlog voert..." „De Duitsche regeeping heeft vol strekt niet diio bedoeling. Onlangs nog heeft Duitschland zich meit En geland vereeniigd om een verd'ee- Hng van China te voorkomen." „Oólc wat Man.tsjoerijie betreft?" „Ja." „Jegens Rusland, is de Duitscbe politiek nogal gewijzigd. Het is niet moer zoo als onder Bismarck." „Bismarck's Russische politiek is zeer verschillend geweest. Onze houding ten opzichte: van Rusland is eerlijk. Wij/erkennen dat Rus land in China veel grooterei belan gen beeft dan cenig andier Rijk, en wel wegens zijn uitgestrekte land grenzen. Maar anderzijds is Rus- landSs wijze van kolonisatie ook ge makkelijker. Het zet zijn grenzen eenvoudig wat uiit, Duiitschlandi wil in China slechts gelijke handels rechten voor allen. Wij, willen voorts onze schadevergoeding ont vangen en dan zoo spoedig mogelijk Wat is uw meening over Zanardelli en over die mogelijk heid dat Italië den Driebond ver laat „Ik geloof dat men verdragen, die zoo lang bestaan en die d'en vrede zoozeer hebben gebaat, niet zoo licht aan 't wankelen brengt." Hiermede eindigde het onderhoud dat. hier en daar inderdaad een echt Bülowsch tintje heeft. Buitenlandsch Nieuws. Esterhazy. De „Indépendanoe Beige" heeft de verklaringen van Esterhazy voor den Franschen consul te Londen openbaar gemaakt. Den 26sten December van verle den jaar, den dag voo-r de stemming in den -Senaat over het amuestie- omtwerp, schreef kolonel Picquart aan Waldeck-Rousseau een brief, waarin hij sprak over de. beschul digingen. die tegen hem waren uitge bracht en wat daarvan aan was. Niet Picquart was schuldig aan hetgeen hem ten laste werd gelegd, schreef hij, maar zijn beschuldigers. „Iedereen weet dat, mijnheer de president, en gij' beter dan elk an der. want gij hebt kort geleden een dossier in handen gehad1, dat u dlaarover de meest mogelijke en meest waarschijnlijke opheldering gaf. Maar gij hebt er u wel voor gewacht, er gebruik van te maken. Gij hebt het begraven, daar waai* gij het zekerst wist, dat het nooit meer voor den dag zou komen, in de archieven, van het ministerie va,n oorlogen toch hebt gij de amnes tie doorgezet." Het dossier waarop Picquart doel de, is. volgens de „Indépendanoe, niets anders dan d'e verklaring van Esterhazy. D'e eerste onthullingen, die de „Indépendanoe" brengt, betreffen, brieven aan dien, President en kui perijen, daarmede in verband staande. Esterhazy beweert, op last van de kolonels Henry en du Paty de brie ven aan den President te hebben geschreven. „Ik wist volstrekt niet, van wat voor document, dat ik onder mij heette te hebben, gesproken, werd toen de President mijn brief ont ving, had'.'ik niets van dien aard' in mijn bezit. Men heeft ook nooit den vanzelf aangewezen weg ge-i volgd., om in de archieven na te gaan., welk van de netjes gerang schikte stukken er ontbrak. Maar tegenover mijn brieven, die den ministerraad, door Faure er mee in kennis gesteld, in beroe ring gebracht hadden, moest toch iets gedaan worden. Generaal Bil- loit gaf den gouverneur-generaal van Parijs last, mij bij zich te laten ko men. Zoodra Saussier d'at bevel ont vangen had. deed men mij daarvan miedeideeling met den volgenden brief, van de hand van mevrouw du Paty „Gij zult morgen door den gou verneur-generaal ontboden wordien. De oproeping zal u geworden aan de militaire club, en in de rue de la Bienfaisance. Ga ze dadelijk in ontvangst nemen. Generaal Saus- sier zal u naar liet situk wagen. Wei ger te spreker en zeg dat gij het op een veilige plaats weggeborgen hebt. Hij zal er overigens niiet op aandringen. Alles, gaat goed1." Het kabinet van; den gouverneur- van Parijs had niets te maken met kolonel d'u Paty Zoo dus deze van de oproeping wist, moest hij zelf dadelijk gewaarschuwd zijn, met hot doel, mij te waarschuwen. Ik begaf mij naar den gouverneur, die mij zeer'welwillend ontving, en mij ondervroeg naar het compro mitteer ende stuk, in mijn brief aan den President genoemd. Hij scheen mijn handeling volstrekt niet ern stig op te vatten, en ried mij zelfs aan, het stuk te laten fotograf eieren. Ik weigerde- natuurlijk iets te zeg gen, wat mii dan ook moeilijk ge vallen zou zijn,. In den brief dien Saussier 's avoncte over dat onder houd aan Billot schreef, veront schuldigde hij mijn gedrag. Den 13en werd het document mii ter hand gesteld, en de,n 14en ont ving ik - een briefje van me- wouw d'u Patyik moest het stuk onmiddellijk teruggeven, den bij- gaand'en brief aan den minister overschrijven,, en mij- 's avonds op dezelfde plek bevinden als vroeger, voor de samenkomsten. Ik deedi 't den 16en verscheep) het artikel van Mathieu Dreyfus, waarin ik be schuldigd1 werd, en dienzelfden avond kreeg ik van het ministerie van oorlog d)en volgenden brief „Kabinet van dien minister van oorlog Parijs, 16 November 1897. De minister van oorlog aan ma joor Esterhazy, te Parijs „Majoor. Ik heb de eer, u de ont vangst te berichten van uw brief van 14 November,, waarin gij, mij d'e fotografie geizonden hebt van een stuk dat u overhandigd' was door een onbekende vrouw, als af komstig van het ministerie van oor log. „Op bevelDe chef van het kabinet Gen. de Toircy. Er staat niet „die u overhandigd was, volgens uw zeggen" maar een voudig „die u overhandigd was". Deze officieele aanvaarding van mijn bewering, op dat oogenblik, gaf aan die instructie- van Pellieux, gelijk aan die van Ravary, een on weersprekelijk bewijs van het be staan der gesluierde dame". Als d)e minister van- oorlog daaraan niet twijfelde, zouden zijn ondergeschik ten het dan doen Toen ik. aldiis vertelt Esterhazy verder, met dreigementen bekend maakte, dat ik dat stuk in handen had, liet hij' mij niet alleen' niet ar- restearem, maar hij leent zich op die meest volledige wijze tot de hee- Le comedie. welke door de gene raals d'e Boisdeffre en Gonse op touw was gezet, hij' steunt die door zij-nt gezag, en nog op d'en avond van den dag, waarop ik openlijk van- hoogverraad aangeklaagd werd, zendt hij, mij in dien beleefdsten vorm en met alle mogelijke égards een brief, die hizondeT goed te pas zal komen om het verhaal te be vestigen, dat ik oixter gekregen heb te vertellen. Uit alles wat ik zoo pas verteld heb, zegt hii dhn, volgt duideliik, dat ik die brieven aan den Presi dent der Republiek, zooals trou wens reedis voor den raad van on derzoek is vastgesteld', op bevel heb geschrevendat zij slechts ten doel hadden om van dit geheime stuk gebruik te maken'dlat ik -niiet straffeloos de regeering heb kun nen dreigen er gebruik van tie ma ken dan met medeweten- van de generaals d'e Boisdeffre en Gonse- die verantwoordelijk waren voor het dlooumentdat ik slechts ten gevolge van die medeplichtigheid1 van- deze twee generaals aan arres tatie wegens de zoogenaamde: ach terhouding van- dit stuk ben- onit- komengesteund als zij werden door de generaals Billot en) Saus sier. Esterhazy somt ten slotte' de stuk ken op, die hij verlangt dlat aan het licht gebracht zullen worden. Uit een paar daarvan een enquête van Renouard over du Paty, en een stuk van generaal Gonse, zou o. m. blij ken dat Henry en du Paty ook slechts dei gehoorzame dienaars ge weest zijn van schuldige chefs. Wie zich de voornaamste phas-m van die Dreyfuszaak herinnert, zal in 't bovenstaande niet veel nieuws vindenten de-ele zijn deze „ontr hullingen" door Esterhazy zelf reed's uitvoeriger behandeld in zijn (on voltooide) Gedenkschriften. Mis schien moet het belangrijke, waar door licht geworpen zou kunnen worden- op de punten die inderdaad nog duister gebleven- zijn in de Dreyfus-zaak (terloops: Esterhazy blijft Dreyfus schuldig verklaren nog komen. Maar alweerwat is hier waarheid' en wat leugen Stadsnieuws Haarlem, 11 Mei 1901. Voor de tentoonstelling van bloe men van late Tulpen, die op Dinsdag 14 en Woensdag 15 MeS, en op Dinsdag 21 en Woensdag 22 Mei a.s., op de bo venzaal der Sociëteit Vereeniging ge houden wordt, zijn reeds een aantal opgav-en ingekomen. Het tot nog toe opgegeven getal iin te zenden verscheidenheden bedraagt 260. Vrijdag bracht eene klasse der meis jesschool „van der W-ilk" een bezoek aan Amsterdam, waar. in gezelschap van den heer en mevrouw Van der Wilk, verschillende bezienswaardighe den werden bezichtigd. Geslaagd voor het akte-examen L. O. de heeren H. J. Staal en H. In 't Veld alhier. De heer P. Drost, Lange Veerstraat alhier, h-eeft Vrijdag met zijne twee Holl. herdershonden op de hondenten toonstelling te Amsterdam de volgen de bekroningen behaald Ruw van Haarlem twee 1ste prijzen kampioenschap, en drie speciale pre zen Hector van Haarlem, één in de open klasse, benevens een specialen prijs. Heemstede. Tot lid) van. het bestuur van dien Sohouwbroekerpolder ondier dleze Gemeente is benoemdi die heer G. van- dier Wedden alhier. De inspectie over de verlofgan gers zal voor dleze Gemeente ge houden worden te Haarlem-, op dien ,,d)enj Doelen" op Vrijdag 7 Juni voormiddags 10 uur. Vrijdag slaagde voor de acte L. O. te Amsterdam, de heer Herman Staal alhier. Hillegom. Het plaatselijk Comité voor Alge meen Kiesrecht alhier, heeft zich met algemeen© stemmen aangeslo ten bij het Ned'erlandlsch Comité. Naar we vernemen is alhier op gericht een vereeniging „Vooruit", die bij de a. s. gemeenteraadsver kiezingen zal werken en ijveren voo-r candidate». ,die werkelijk d!e belangen dier Gemeente zullen be hartigen." Als candidlaat wordt o. -m. genoemd de heer Hansen. Velsen. In de Vrijdagavond1 gehoudieai ver gadering van die afdleeting „Het Witte Kruis", is benoemd -tot af gevaardigde -naar de algemeeme vergadering die' heer Th. J. Wijnol- dij Daniëls, voorzitter-secretaris der afdeel ing. De rekening werd goedgekeurd tot een bedrag van f 1286.en sloot met een nadeel,ïg sald'o van f 20.—. Bij; den gemeenteraad zijn tot nu -toe ingekomen 5 adressen van om- Liggende- gemeenten, houdende ad- haes-i-e betuiging -tot aanleg van een steiger aan het Noord-zeekanaal. Beverwijk. Tot onderwijzeres aan de- Christ. School alhier is benoemd moj. M. W. Neuhaus te Amsterdam. Alhier heeft zich een geval van dipli- theritis voorgedaan bij een kind wo nende aan den Hoflanderweg. De pa tiënt is, op advies van de geneesheer, naar een ziekenhuis te Haarlem ge transporteerd. De heer W. J. A. de Wildt, wethou der der gemeente Heemskerk, vierde dezer dagen zijn 25-jarige echtver- eeniging. Namens de gemeenteraad werd hem een cadeau aangeboden, terwijl 's avonds het geheele doip feest vierde. Zandvoort. Ondertrouwd: C. Terol en E. Bol. Getrouwd: D. Bierenbroodspot en M. A. H. J. v. Musscher. Overleden: S. Draijer, 6 rn. Het onderzoek der verlofgangers van de militie te land zal voor deze gemeen te plaats hebben te Haarlem in den Doelen op Vrijdag 7 Juni a. s. des voor- middags ten 10 ure. Aan den milicien-verlofganger van de lichting 1900, Jb. Koning is door den Commissaris der Koningin dezer provincie verlof verleend ter visscherij te gaan. Thans zijn alhier aanwezig 170 bad gasten. Haarlemmermeer. De heeren G. B. 't Hooft (aftr. lid), J. van Zijverden en A. van Rossum, zijn tot nu toe de candidaten voor de Prov. Staten. Binnenland. Parlementaire Praatjes. De Kamer heeft gisteren heel wat afgedaan. De enkele opsomming van al de onderwerpen die onder 's voorzit ters hameij doorgingen, zou het ge wone bestek overschrijden. Tal van kleine ontwerpen werden afgehandeld, zoo ook conclusies op verzoekschriften, en nog een drietal interpellaties toe. De wetsontwerpen gaven óf tot geen óf tot slechts onbelangrijk debat aan leiding. Zoo werden thans de vroe ger geweigerde 20,000 toegestaan voor verbetering van de Maas bij Maaseyck, nadat de Kamer door den heer M«er- ckelbach en Min. Lely overtuigd was, dat de heeren Conrad en Fokker, die betoogden dat ons land bij dat werk geen belang had, ongelijk hadden. Aangenomen met 49 tegen 16 stem men. Aangenomen voorts de onteigening voor spoorwegen: in het Westland; voor den spoorweg HaarlemZand voort en voor een geheele reeks andere verkeerswegen. Aangenomen een voorloopig crediet van 15,000 voor den weder-opbouw van ons gezantschapshotel te Peking of liever niet voor dat doel, want dat kost veel meer, doch voor voorloo- pige uitgaven. Een poging om terugwerkende kracht te verleenen aan het wetje tot nadere regeling voor sommige gemeen ten van de Rijks-bijdrage (wet van 24 Mei 1897) stuitte af op den beslisten tegenstand van den premier. De wet werd goedgekeurd. Ten aanzien van een adres van den fourage-handelaar V-romans sprak de Kamer, na door de heeren Harte en Lieftinck overtuigd: te zijn, dat de man niet in staat was geweest te voldoen aan zijn leverantie-plicht, als haar ge voelen uit, dat hem de opgelegde boete moet worden kwijtgescholden. Wat het adres van den gewezen post ambtenaar Lansdorp betreft, bleek dt, Kamer van gevoelen, dat dezen geen onrecht was geschied; de heer Troel stra, de nadere inlichtingen van den Min. Lely gehoord hebbende, kwam ook tot deze slotsom, doch drong op een scheidsgerecht voor ambtenaren aan. De heer Harte, die daarna over de opening van den N. Maasmond en over den gang der daarmede verhand hou dende werken interpelleerde, kreeg van den minister Lely volledige inlich tingen over den stand van zaken, waaruit bleek, dat de werken, die aan die opening ^moeten voorafgaan, of voltooid of in uitvoerin gzijn. De heer Harte was hiermede voldaan. Dat was ook de heer Van Kol over het antwoord der Reg. op zijn vragen waarom de Belgische socialist Fabri door de Reg. het land was uitgezet, ir strijd met ons asylrecht. Van eer daad der Reg. was geen sprake. Min De Beaufort verklaarde den naam Fabri voor het eerst te hooren en Min. Cort v. d. Linden deelde mede, dat de uitzetting geschiedde door de plaatse lijke autoriteiten, zonder voldoend mo tief en z. i. in strijd met ons recht en de Hollandsche tradities. Er was een onderzoek ingesteld en de Min. zou op grond daarvan handelen in het pu blieke belang en de billijkheid teven^. Minder voldaan was de heer Pas- stoors over zijn interpellatie in zake den vischafslag te IJmuiden. Na voor opgesteld te hebben, dat hiy geen zelf zuchtig politiek belang maar dat van den vrijen handel op het oog had, vroeg hij of de Min. een ander stelsel van afslag en contróle wilde invoeren en of hij over de uitbreiding der ha ven de reederij wilde hooren. De eer ste vraag beantwoordde Min. Lely be slist ontkennend ,er op wijzend, dat in de laatste 4 maanden de omzet in de hal met 56 pet. toenam. Wat de tweede betrof, was het officieele college voor de zeevisscherij gehoord maar de geheele zaak was nog in voorbereiding. Maandag half twee: paardenfokkerij. De lijst der werkzaamheden is nog met eeni-ge on wierpen enz. aangevuld, na eenig debat ook met de wijziging der Ind_ begrooting in verband met, de quaestie der opleiding van Indische ambtenaren, tegen de behandeling waarvan bezwaar werd gemaakt, om dat de zaak niet voldoende voorbereid heette. G. Jr. Do Koningin in Mecklenburg Over den dag van gisteren wordt nog gemeld In het paleis van groothertogin Ma rie werd het tweede ontbijt -ebruikt. Aan de tafel van 45 couverts zat ook het gevolg aan. De tafel was versierd met oranjekleurige bloemen. Na hot dejeuner maakten de vorstelijke per sonen een rijtoer door de stad, overal juichend begroet, om daarna naar het Slot terug te rijden. Het weer is heer lijk. Te half een had in het paleis van de groothertogin-moeder Marie- een de jeuner plaats, waaraan de vorstelijke personen en hun gevolg aanzaten. Te 2 uur werd een rit door de stad go- maakt. begunstigd door "rachtig weer. Koningin Wilhelrnina werd overal jubelend toegejuicht. 's Avonds te acht uur had ter eere van het Koninklijke Ncderlandsche paar een rala-voorstelling plaats in den feestelijk verlichten hof schouw burg. Aan het oog vertoonde zich een schitterend gezelschap dames en hoe ren op alle rangen. De vorstelijke per sonen begaven zich, voorafgegaan door den intendant-generaal Von I,e« debur, naar de groote middenlege. De groothertog leidde1 Koningin YVtlhel- mina, die orekleed was in een witzij den robe getooid met appelbloesems, en juweelen, brillanten en robijnen droeg. Prins Hendrik was gekleed in de Mecklenburgsche generaalsuniform hij leidde grootvorstin Wladimir bin nen. Toen Koningin Wilhelrnina en Prins Hendrik verschenen stelde de burgemeester een Iloch! in op beidein en speelde het orkest het Nederland- scho volkslied. Daarna werd de ouver ture „Tanrihauser" gegeven, gevolgd door het tweede bedrijf. Dank zij de bijzonder artistieke vertolking had de voorstelling een schitterend verloop. Lang schitterde als ..Tannhauser", mevrouw Lieheskind als Elisabeth; het orkest speelde met buitengewone verve. ioe Jaargang Maandag IS Mei 1901. No. 5481 I.EM'S DAGBLAD

Haarlem's Dagblad | 1901 | | pagina 1